Wiadomości lokalne / ...wieści ze starostwa
| | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 14:10 /Informacja prasowa Starostwo Powiatowe/ | Duża inwestycja przy komendzie PSP
Duża inwestycja przy komendzie PSP w Stalowej Woli. Fot. Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli
| Budynek magazynowy o powierzchni ponad 700 metrów kwadratowych, będący zapleczem dla działań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej, powstanie przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Środki na jego budowę - 5,32 mln zł pozyskał Powiat Stalowowolski.
Nowo wybudowany obiekt będzie miał 2 kondygnacje oraz ponad 700 metrów kwadratowych powierzchni. Zgodnie z założeniami będzie pełnił funkcję zaplecza logistycznego dla działań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej. Budynek zostanie przeznaczony do magazynowania specjalistycznego sprzętu ratowniczego, środków ochrony indywidualnej, materiałów zabezpieczających oraz zasobów wykorzystywanych w sytuacjach kryzysowych. Rozwiązania techniczne i funkcjonalne obiektu zapewnią właściwe warunki przechowywania sprzętu oraz jego szybkie wydanie w przypadku konieczności podjęcia działań ratowniczych.
Nowy magazyn będzie gotowy i oddany do użytku do końca tego roku.
| | |
Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego, coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net |
|
| Czwartek, 14 maja 2026 r. godz. 14:09 ~Nie dla PiS  | Gdyby teraz rządził PiS to strażaki nie dostałyby ani grosza z safe! Bądźmy wdzięczni Donaldowi dzięki nim czujemy się bezpiecznie |
0 0 | Niedziela, 17 maja 2026 r. godz. 21:13 ~Zenua  | Ferdek aktywny jak zawsze - mocny w pislamie i putlerze. |
0 0 | Czwartek, 14 maja 2026 r. godz. 14:36 ~Ferdek z Poniatowskiego  | Teraz też nie dostaną, bo platfusy z arbuzami rozkradną. Co ty nie wiesz jaki mamy klimat? Przecież szkodnikom nie zależy na naszym bezpieczeństwie tylko na napełnianiu kieszeni sobie i Helmutom. Ale ci TeFałeN wyprał mózg, he he he. |
0 0 |
| Środa, 13 maja 2026 r. godz. 20:57 ~Qba99  | Trzeba było na głównym rondzie zrobić magazyn / schron - każdy by wiedział gdzie popierdzielać jak kumple konfy przyjadą czołgami. |
0 0 | Środa, 13 maja 2026 r. godz. 13:16 ~un5jkjyu  | Wcentrum miasta taka inwestycja wy to jestescie chorzy .Brak miejsca na obrzezach? |
0 0 | Środa, 13 maja 2026 r. godz. 00:43 ~Ferdek z Poniatowskiego  | Komunistom, libertynom i lewakom wstęp do schronów wzbroniony! Jak wywołują wojny, bo chcą cały świat zawojować i zlewatyzować to niech poczują na własnej skórze wojenną burzę, kurde szatan i czerwony Włodek Krzaczasty z czerwonym nosem. |
0 0 | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 14:58 ~StopPiSowi  | Brawo Koalicja Obywatelska i Donald Tusk. Przekazuje na bezpieczeństwo nas. Nigdy w życiu PiS |
0 0 | Środa, 13 maja 2026 r. godz. 09:33 ~Resztka  | Witek, tak PiS olał obronę cywilną, poczytaj artykuły. |
0 0 | Środa, 13 maja 2026 r. godz. 06:09 ~Witek  | Tak - zapewne to dzięki rudemu i jego bandzie złodzieji. |
0 0 |
| Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 14:36 ~Ferdek z Poniatowskiego  | Dobrze, że siem planuje schrony i w nie inwestuje. Ale trzeba też planować, że najsampierw wchodzą kobiety z dziećmi, potem seniorzy, potem patrioci co bronią Ojczyzny. A tzw. Europejczycy kosmopolici to niech siem u Helmutów w schronach chowają, bo jak nic nie robią dla swojego kraju tylko szkodzą to po co ich chronić. |
0 0 | Środa, 13 maja 2026 r. godz. 07:52 ~Polak  | Czarnek w tym czasie będzie pakował z dachu swoje panele fotowoltaiczne zakupionego z ich zielonego nieładu |
0 0 | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 16:41 ~Won za Don!  | Tobie (Ferdek) to faktycznie daleko do Europy, a blisko do putinowskiej Rosji! |
0 0 | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 16:12 ~Zgred z Poniatowskiego  | Twoje skundlenie sięga zenitu. |
0 0 |
| |