Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy
| | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 09:15 /Magdalena Rodecka/ | Sekundniki na wojewódzkich skrzyżowaniach włączone w okresie wakacyjnym
Sekundniki na wojewódzkich skrzyżowaniach włączone w okresie wakacyjnym. Fot. Jacek Rodecki
| Dzięki mieszkańcom Stalowej Woli i interwencjom medialnym Stalowka.NET sekundniki na głównych skrzyżowaniach w mieście nie zostaną zlikwidowane. Cieszymy się, że temat stał nośny i znalazł uznanie wśród osób zasiadających w sejmowych ławach.
Po tym jak Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, wyłączył na należących do niego skrzyżowań sekundniki. Jak dowiedział się portal StalowkaNET, Zarząd Dróg Powiatowych rozważa ich likwidację. Szybko jednak starosta stalowowolski zmienił zdanie, po tym jak zobaczył z jak ogromną krytyką się to spotkało.
Warto przypomnieć, że Zarząd Dróg Powiatowych w Stalowej Woli zarządza dwoma skrzyżowaniami, u zbiegu ulic ks. Jerzego Popiełuszki z Al. Jana Pawła II oraz Mickiewicza i Staszica. To właśnie na nich jest zainstalowanych po osiem wyświetlaczy czasu.
Dziś poseł Rafał Weber (PiS), były wiceminister infrastruktury ogłosił na Facebooku sukces: W ostatnich tygodniach pojawiła się informacja, że sekundniki mają całkowicie zniknąć, a system sterowania ruchem na skrzyżowaniach zarządzanych przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ma zostać zmieniony z cykli stałych na akomodacyjny (zmienny). Jednak po moich rozmowach i przedstawionych argumentach mam zapewnienie z Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, że po wykonaniu prac konserwacyjnych (m.im. wymiana sterowników) i naprawczych sekundniki zostaną uruchomione. Od 2018 roku przejazd alejami Jana Pawła II i ul. Staszica dzięki sekundnikom i zielonej fali jest płynny i bezpieczny. Przyzwyczailiśmy się do takiego systemu, jest on dla naszego miasta optymalny. Sekundniki spełniają swoją rolę, szczególnie na skrzyżowaniu przy Mostostalu, gdzie od 11 lat zainstalowane są kamery "łapiące" przejazd na czerwonym świetle. Uważam wręcz, że sekundniki powinny być na każdym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną w mieście (cała ul. KEN też).
Sekundniki na skrzyżowaniach należących do Zarządu Dróg Wojewódzkich mają zostać uruchomione w okresie wakacyjnym.
Zobacz więcej: - Sekundniki z dróg powiatowych do likwidacji? - Sekundniki czasowo wyłączone. Dlaczego? - PZDW wyłączył sekundniki na dwóch skrzyżowaniach
| | |
Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego, coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net |
|
| Czwartek, 14 maja 2026 r. godz. 00:24 ~Ferdek z Poniatowskiego  | Ach, a młotkiem to trzeba puknąć w słupa dwa razy. Raz, żeby zakontakciło i siem naprawiło, a drugi raz profilaktycznie, żeby siem nie psuło. |
0 0 | Poniedziałek, 18 maja 2026 r. godz. 09:31 ~Arek  | A w głowę się już pukłeś? |
0 0 |
| Środa, 13 maja 2026 r. godz. 11:10 ~no  | Bardzo dobrze.
Sekundniki mają być! |
0 0 | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 17:20 ~Wektor  | PIS zamontowało PO zdemontowało. Za rok wybory. Ludzie sie 3 raz nabiorą na te bajki ? |
0 0 | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 14:47 ~Ferdek z Poniatowskiego  | Jakby nie działały to stuknięcie młotkiem w słupa pomaga. |
0 0 | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 16:07 ~Tepydzbanferdek  | Stuknij się w czerep to zatrybisz |
0 0 |
| Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 13:50 ~marzenka  | 1 kwietnia już był |
0 0 | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 12:23 ~Ania  | A gdzie pan poseł Weber był do tej pory? Przecież to już kilka miesięcy jest wyłączone. Gdzie jest prezydent Nadbereżny? Wstyd! Wstyd! Wstyd!!!! |
0 0 | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 19:59 ~Mieszkaniec STW  | Weber i Nadbereżny kilka lat włączali światła na Okulickiego i wreszcie odnieśli wielki sukces |
0 0 |
| Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 10:08 ~patomłodzież  | Na zdrowy rozsądek sekundniki zwiększają bezpieczeństwo, a te jełopy chciały je całkiem zlikwidować |
0 0 | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 10:02 ~r  | moźe nie czekać do wakacji i przełożyć
sterowniki z kamer do sekundników?
Tak nakazuje logika. |
0 0 | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 09:37 ~Tom  | Chodzi przecież o to ze z sekuundnikami ludzie nie dostawali nandatu za czerwone i instalacja kamer przestała zarabiać to wyłaczyli. |
0 0 | |