Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 12 czerwca 2026 r. Imieniny: Gwidona, Leonii, Niny
 Wiadomości lokalne
» Surowy wyrok dla 25-latki. Kierowała BMW mimo zakazu
» Jak wzmacniać górne partie ciała? Proste ćwiczenia dla każdego
» III Podkarpacki Dzień Młodego Sportowca
» Budujemy drogi, mosty. Pokonały nas podjazdy dla niepełnosprawnych
» Kolejne inwestycje wspierające retencję wód opadowych i adaptację do zmian klimatu
» Wypadek karetki na DW-871. Dwóch ratowników rannych
» Automatyczne nawadnianie w szklarni ogrodowej - czy warto zainwestować?
» Przebarwienia po 30. roku życia. Jak z nimi walczyć?
» S74. Na jakim jest etapie?
» Lucjusz Nadbereżny wiceprzewodniczącym Komitetu Obywatelskiego "Stop banderyzmowi"
» Jak odmienić wnętrze bez generalnego remontu? 7 pomysłów na szybką metamorfozę mieszkania
» Starszy mężczyzna upadł przed komendą. Pomocy udzielili policjanci
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Spotkania z ekologią - zielone warsztaty i kuchnia Zero Waste
» Flor Magica - opowieść dawnego Meksyku
» Wernisaż: Podkarpacka Ikonosfera 2025 w Stalowej Woli
» Kryminalne spotkanie w MBP
» Generał i jego miłość
» Iść swoją drogą". Nadanie imienia Alojzego Szopy Chórowi Lasowiacy
» Krakowski Salon Poezji: dla dzieci i nie tylko
» Rzemieślnicze warsztaty rodzinne. Zamieszaj w ziołach!
» Flisacy nad Sanem w fotografii, wspomnieniach, muzyce… Wydarzenie muzealne poświęcone dziedzictwu kulturowemu Dolnego Nadsania
» Teatr Na Moście Arka Noego - premiera spektaklu
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Krzysztof Faraś na wyścigu w Korczynie
»Krzysztof Faraś na wyścigu w Korczynie
»Krzysztof Faraś na torze w Kielcach
»86. rocznica Zbrodni Katyńskiej. Obchody w Stalowej Woli
»Jarmark Wielkanocny w Rozwadowie
»Zdarzenia Teatralne 2026
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 09:15     /Magdalena Rodecka/
Sekundniki na wojewódzkich skrzyżowaniach włączone w okresie wakacyjnym

Sekundniki na wojewódzkich skrzyżowaniach włączone w okresie wakacyjnym.
Sekundniki na wojewódzkich skrzyżowaniach włączone w okresie wakacyjnym.
Fot. Jacek Rodecki
Dzięki mieszkańcom Stalowej Woli i interwencjom medialnym Stalowka.NET sekundniki na głównych skrzyżowaniach w mieście nie zostaną zlikwidowane. Cieszymy się, że temat stał nośny i znalazł uznanie wśród osób zasiadających w sejmowych ławach.

Po tym jak Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, wyłączył na należących do niego skrzyżowań sekundniki. Jak dowiedział się portal StalowkaNET, Zarząd Dróg Powiatowych rozważa ich likwidację. Szybko jednak starosta stalowowolski zmienił zdanie, po tym jak zobaczył z jak ogromną krytyką się to spotkało.

Warto przypomnieć, że Zarząd Dróg Powiatowych w Stalowej Woli zarządza dwoma skrzyżowaniami, u zbiegu ulic ks. Jerzego Popiełuszki z Al. Jana Pawła II oraz Mickiewicza i Staszica. To właśnie na nich jest zainstalowanych po osiem wyświetlaczy czasu.

Dziś poseł Rafał Weber (PiS), były wiceminister infrastruktury ogłosił na Facebooku sukces: W ostatnich tygodniach pojawiła się informacja, że sekundniki mają całkowicie zniknąć, a system sterowania ruchem na skrzyżowaniach zarządzanych przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ma zostać zmieniony z cykli stałych na akomodacyjny (zmienny). Jednak po moich rozmowach i przedstawionych argumentach mam zapewnienie z Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, że po wykonaniu prac konserwacyjnych (m.im. wymiana sterowników) i naprawczych sekundniki zostaną uruchomione. Od 2018 roku przejazd alejami Jana Pawła II i ul. Staszica dzięki sekundnikom i zielonej fali jest płynny i bezpieczny. Przyzwyczailiśmy się do takiego systemu, jest on dla naszego miasta optymalny. Sekundniki spełniają swoją rolę, szczególnie na skrzyżowaniu przy Mostostalu, gdzie od 11 lat zainstalowane są kamery "łapiące" przejazd na czerwonym świetle. Uważam wręcz, że sekundniki powinny być na każdym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną w mieście (cała ul. KEN też).

Sekundniki na skrzyżowaniach należących do Zarządu Dróg Wojewódzkich mają zostać uruchomione w okresie wakacyjnym.

Zobacz więcej:
- Sekundniki z dróg powiatowych do likwidacji?
- Sekundniki czasowo wyłączone. Dlaczego?
- PZDW wyłączył sekundniki na dwóch skrzyżowaniach

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 14 maja 2026 r. godz. 00:24
~Ferdek z Poniatowskiego
Ach, a młotkiem to trzeba puknąć w słupa dwa razy. Raz, żeby zakontakciło i siem naprawiło, a drugi raz profilaktycznie, żeby siem nie psuło.
+0-0
Poniedziałek, 18 maja 2026 r. godz. 09:31
~Arek
A w głowę się już pukłeś?
+0-0
Środa, 13 maja 2026 r. godz. 11:10
~no
Bardzo dobrze. Sekundniki mają być!
+0-0
Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 17:20
~Wektor
PIS zamontowało PO zdemontowało. Za rok wybory. Ludzie sie 3 raz nabiorą na te bajki ?
+0-0
Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 14:47
~Ferdek z Poniatowskiego
Jakby nie działały to stuknięcie młotkiem w słupa pomaga.
+0-0
Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 16:07
~Tepydzbanferdek
Stuknij się w czerep to zatrybisz
+0-0
Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 13:50
~marzenka
1 kwietnia już był
+0-0
Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 12:23
~Ania
A gdzie pan poseł Weber był do tej pory? Przecież to już kilka miesięcy jest wyłączone. Gdzie jest prezydent Nadbereżny? Wstyd! Wstyd! Wstyd!!!!
+0-0
Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 19:59
~Mieszkaniec STW
Weber i Nadbereżny kilka lat włączali światła na Okulickiego i wreszcie odnieśli wielki sukces
+0-0
Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 10:08
~patomłodzież
Na zdrowy rozsądek sekundniki zwiększają bezpieczeństwo, a te jełopy chciały je całkiem zlikwidować
+0-0
Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 10:02
~r
moźe nie czekać do wakacji i przełożyć sterowniki z kamer do sekundników? Tak nakazuje logika.
+0-0
Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 09:37
~Tom
Chodzi przecież o to ze z sekuundnikami ludzie nie dostawali nandatu za czerwone i instalacja kamer przestała zarabiać to wyłaczyli.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2026 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.