Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 12:52 /Informacja prasowa UM/
Nowe możliwości, ta sama misja - uroczyste otwarcie i poświęcenie strażnicy
2 kwietnia 2024 roku wmurowano Akt Erekcyjny pod rozbudowę remizy OSP Stalowa Wola - osiedle Charzewice, zaś 9 maja 2026 roku nastąpiło oficjalne otwarcie i poświęcenie zmodernizowanej strażnicy. Fot. UM Stalowa Wola
Uroczystość oddania i poświęcenia rozbudowanej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Stalowa Wola - Osiedle Charzewice to wyjątkowe wydarzenie dla całej lokalnej społeczności. To nie tylko symbol rozwoju i inwestycji w bezpieczeństwo mieszkańców, ale także wyraz uznania dla strażaków ochotników, którzy z oddaniem pełnią swoją służbę. Nowa przestrzeń to większe możliwości działania, lepsze warunki pracy i kolejny krok w stronę jeszcze skuteczniejszej pomocy potrzebującym.
2 kwietnia 2024 roku wmurowano Akt Erekcyjny pod rozbudowę remizy OSP Stalowa Wola - osiedle Charzewice, zaś 9 maja 2026 roku nastąpiło oficjalne otwarcie i poświęcenie zmodernizowanej strażnicy.
Inwestycja swoim zakresem objęła przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynku remizy strażackiej OSP Stalowa Wola - Osiedle Charzewice o dodatkowe pomieszczenia: klatki schodowe wewnętrzną i zewnętrzną, rozbudowę istniejącego pomieszczenia garażowego o kolejne 2 stanowiska postojowe dla wozów bojowych, pozostałe pomieszczenia na I piętrze budynku takie jak toaleta dla niepełnosprawnych, ogólnodostępna toaleta, pomieszczenie socjalne oraz pomieszczenie świetlicy. Ponadto przebudowane zostały kolidujące przyłącza i elementy sieci energetycznej niskiego napięcia. Ze względu na brak możliwości rozbudowy istniejącej, wewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, powstał nowy, kolejny przyłącz do budynku. W istniejącej części remizy natomiast wykonano prace wzmacniające budynek i dostosowujące go do najnowszych norm przeciwpożarowych, wymienione zostały bramy, pokrycie dachu, a budynek ocieplono. Wykonane zostały także prace związane z nowym zagospodarowaniem terenu wokół remizy.
Inwestycja zrealizowana została przy udziale środków zewnętrznych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 2,7 mln zł. Koszt inwestycji to blisko 3,4 mln zł.
Sobotnie wydarzenie było też okazją do poświęcenia samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz pozyskanego sprzętu. Tego dnia wręczono także odznaczenia i wyróżnienia strażackie.
Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 22:24 ~Ferdek z Poniatowskiego
A po drugie to każdy wóz bojowy strażaków to powinien mieć w szoferce za oknem figurę Św, Floriana, bo strażacy do gaszenia pożarów powinni jeździć ze swoim patronem.
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 14:21 ~Ferdek z Poniatowskiego
Dobra wiadomość, bo strażacy dostali dużo wozów bojowych z Funduszu Sprawiedliwości i trzeba znaleźć dla nich miejsce stacjonowania, zanim platfusy je sprzedadzą by pozyskać środki na zakup radiowozów do ścigania patriotów z opozycji.
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 23:02 ~Lewym Sierpowym
A Ziobro i Romanowski juz witaja sie z Trumpem, obronca wszelkiej prawackiej szumowiny?
01
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 22:46 ~Pan Felczer
"...bo pierwszeństwo jest dla rodzin platfusów" I znowu kłamiesz i zmyślasz na tym forum, cienki PiSiorku? Znowu??
00
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 19:48 ~Ferdek z Poniatowskiego
Jak nie potrafisz merytorycznie argumentować to nie czepiaj siem mojej inteligencji i nie podskakuj, tylko siedź na tyłku i przytakuj mądrzejszym od siebie. A ty pyszałkowaty szmalu nie denerwuj siem, bo wylądujesz w szpitalu, a zanim wylądujesz to będziesz bardzo długo czekał, bo pierwszeństwo jest dla rodzin platfusów.
00
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 18:11 ~PiS - Pycha i Szmal (i Nepotyzm)
A niektorzy inni dostawali granki i patelnie (z tego samego funduszu)!
00
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 17:05 ~Zgred z Poniatowskiego
Ferdek zapomniałeś napisać,że owszem dostali ale tylko tam gdzie startowali do sejmu złodzieje od ziobry a pieniądze z tego funduszu były przeznaczone na zupełnie inne cele ale twój intelekt nie jest w stanie tego pojąć.
00
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 14:06 ~obawa
No rzecziwiście - uroczystość wielka. Ja jednak jestem tym faktem zatrwożona - albowiem obawiam się zapowiadanej pandemii /nowego COVID ? /, aby Ci ochotnicy dostarczali do domów żuywność i leki - tak jak było kiedyś. A może będą zdejmować nieftrasobliwe koty z drzew aby się wykazać .?
urzędnicy, partyjniacy, itp. Pasibrzuchy przy korycie nigdy się nie nachapią i jeszcze się śmieją z meszkańców
00
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 13:36 ~remiza
Brawo strażacy. Misja i poświęcenie też z narażeniem życia. Ale wręczanie sobie nawzajem medali i odznaczeń przez polityków, urzędników i oficjeli? A fuj. Nie popuszczą żadnej okazji.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.