Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelników
| | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 11:13 /Magdalena Rodecka/ | Co się stało z kwartalnym komendantem policji?
Po trzech miesiącach nastąpiła zmiana na stanowisku zastępcy komendanta policji. Fot. Jacek Rodecki
| Od kilku lat Stalowa Wola staje się "poligonem doświadczalnym", a to za sprawą nominacji na stanowiska kierownicze osób, które nie są lub nie były związane z naszym miastem.
To jest już plaga, jeżeli chodzi o spółki skarbu państwa, spółki miejskie, zakłady budżetowe, szkoły, formacje mundurowe itp. Przyczyniają się do tego też władze Stalowej Woli, których dwóch zastępców, skarbnik, sekretarz i długo można by wymieniać są mieszkańcami okolicznych gmin. To tam mają swoje nieruchomości, to tam płacą za nie podatki, robią zakupy, to tam spędzają wolny czas, mają rodziny i niewspółmiernie wyższe pensje, niż mieszkańcy Stalowej Woli. Ci ostatni są tylko potrzebni, żeby pójść do urn i zagłosować, no właśnie... Na to, żeby dobrze żyło się docelowo tym, którzy nasze miasto traktują w kategorii "zawodowego epizodu" lub trampoliny do dalszej kariery?
Dlatego dużo kontrowersji w minionym czasie wzbudziły nominacje na stanowiska władz komendy policji, gdzie żadna z osób, nie jest związana z naszym miastem. Po trzech miesiącach nastąpiła zmiana na stanowisku zastępcy komendanta policji. Pojawiły się pytania, co się takiego stało z przyjezdnym nadkomisarzem Łukaszem Ramędą, że wytrwał aż trzy miesiące?
Mamy odpowiedź policji: - Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie przychylił się do raportu nadkomisarza Łukasza Ramędy i z dniem 30 kwietnia 2026 roku zwolnił go z powierzenia pełnienia obowiązków służbowych na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli. Wobec funkcjonariusza nie toczy się postępowanie. Pełni służbę na terenie garnizonu świętokrzyskiego - informuje nadkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KWP w Rzeszowie.
Łukasza Ramędę zastąpił nadkomisarz Karol Garboś, który od 2008 roku jest związany ze stalowowolską jednostką. Oby wytrwał dłużej na tym stanowisku, niż jego poprzednicy.
Zdaniem naszych Czytelników nie da się dobrze zarządzać miastem, tudzież jego jednostkami, budować lokalnego patriotyzmu, czy wspólnoty, jeżeli nie żyje się Stalową Wolą 24/7. Może warto zadać pytanie: ilu jest zastępców wójtów, prezydentów w okolicznych gminach, ilu jest sekretarzy, skarbników, komendantów, dyrektorów, prezesów itd. ze Stalowej Woli? Pytanie retoryczne, a później się zastanawiajmy, dlaczego z roku na rok jest nas coraz mniej...
| | |
Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego, coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net |
|
| Środa, 13 maja 2026 r. godz. 20:53 ~Judasz  | przychodzą, widzą mafia pislamskiej ośmiornicy wszędzie - i uciekają. |
0 0 | Czwartek, 14 maja 2026 r. godz. 13:21 ~olomax  | Nie trzeba szukać w policji a wystarczy popatrzeć na starostwo i mocno kwalifikowane kadry z pis-owskim rodowodem. Zarzeczny się tak zasiedział, że nie przeszkadza mu otrzymywanie ponad 40 tys/m-c(vide oświadczenia majątkowe!) a jego zastępca, przecież w całej Polsce takiego fachowca z tak błyskotliwą karierą nie znajdzie, a u nas to standard! Na czym on się zna by kierować częścią starostwa? Nie dziwcie się policji. Taki mamy klimat. Dla wytłumaczenia niektórych aspektów to pan komendant Boroń wywodzi się ze świętokrzyskiego! |
0 0 |
| Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 18:15 ~Stalowa  | Był jeszcze jeden zastepca z rzeszowa który był miesiąc.... |
0 0 | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 11:40 ~AAAAAAA  | Policja jest od pilnowania porządku, przestrzegania prawa również przez lokalnych "polityków". Chyba lepiej, że policją zarządzają ludzie spoza lokalnej klity... ryzyko, że będą przymykać oko na ich ekscesy jest mniejsze. A władze mieszkańcy wybierają sobie sami, jak się postarają mogą ich też odwołać jeśli się nie sprzwadzją. |
1 0 | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 15:03 ~AAAAAAA  | Z tym wyborem to trzeba uważać... w USA są miejsca, gdzie później powstają lokalne układziki, a sami wybierają lokalnych szeryfów. |
1 0 | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 12:37 ~patomłodzież  | a może najlepiej by było jakby mieszkańcy sami mogli wybrać komendanta policji przez powszechne głosowanie, a tak to nie wiadomo kto w ogóle siedzi w tej policji |
1 0 |
| Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 10:11 ~patomłodzież  | syf, kiła i mogiła, patologia pałęta się po ulicach a policja śpi, podobnie jak tłuste koty u władzy, które śpią ale w sąsiednich gminach |
1 0 | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 08:34 ~Ilona  | Dla Nadbereżnego od dawna to miasto nie jest ważne. Otoczył się klakierami, wazeliniarzami, ludzmi ktorzy widza koncowke swojego nosa i on sam tez sie taki stal. A place zabaw za kredyty kazdy by wybudowal |
1 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 20:02 ~Ferdek z Poniatowskiego  | Udało siem platfusom z rotacyjnymi marszałkami to teraz kombinują z kwartalnymi komendantami, he he he. Bo jak siem uda to co kwartał będą marszałka w Sejmie wymieniać, żeby jak najwięcej z KO siem na stołki załapało, bo ciągle im mało i mało, he he he. |
0 0 | Czwartek, 14 maja 2026 r. godz. 18:22 ~lobo  | "Ferdek" przyznasz jako rozsądny facet, że nie potrafią ci z tej KO rządzić skutecznie, prawda? Minęło już prawie 3 lata ich rządów a w Hucie nadal są zatrudnieni z poręki "miejskiego kadrowego" spece nie z kompetencjami a ze znajomościami. I tak, nadal tyra w Hucie syn Zarzecznego, kolejny syn to od przewodniczącej rady z Zaleszan(nazywa się Kuna!) czy chociażby żona partyjniaka, wójta Zaleszan p. Garda. Dlaczego ci i inni wówczas zatrudnieni nadal siedzą w Hucie? Zabierz głos rozsądku. |
0 0 |
| Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 19:45 ~hr. Żorż  | bo miejscowe ofermy nie nadają się nawet na plaster na du.ę , a co do policji czy prokuratury to czym są z dalsza tym lepiej dla tych formacji .... |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 17:05 ~Fina  | Problemem nie jest pochodzenie lecz mnogość dziwnych stanowisk urzędniczych typu vice, po, interim etc. a do tego część to emigracja np. z Jeleniej Góry. Natomiast jakość tego marna, urzędników więcej, koszty duże, a do tego mental bycia królem, a nie bycia pracownikiem, którym obywatele płacą pensje! |
1 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 19:01 ~Fina  | @kierowca, o odpowiedź na twe zagmatwane intelektualnie pytanie musisz zapytać swego pryncypała bez prawa jazdy, etatowego zbawcy narodu, śpiącego do południa. |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 17:39 ~kierowca  | do fina , a kto płacił królom wynagrodzenie za to , że udawali , że coś robią. |
0 0 |
| Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 16:42 ~TSA jabolki  | Nie tylko w Stalowej dzieją się takie cyrki. Skąd wziął się zastępca policji w Nisku ? W połowie województwa stanowiska funkcyjne pełnią osoby pochodzenia świetokrzyskiego. Myślę że warto było by się zastanowić nad po co zmiany na stanowiskach kierowników posterunkow w powiecie stalowowolskim. Jaśnie Pani Komendant chce pokazać jaką to ma władzę? |
0 0 | Czwartek, 14 maja 2026 r. godz. 16:34 ~rechotka  | Do "TSA jabolki", warto powrócić na moment do starego podziału administracyjnego i nieistniejącego województwa tarnobrzeskiego. Otóż w tamtym czasie mnogość kierowniczych stanowisk w policji wojewódzkiej rekrutowała się ze... Staszowa. Powstało i było modne porzekadło w KWP o tym że zamienię wyższe wykształcenie na staszowskie pochodzenie. Ludzie ze Staszowa mieli farta w porównaniu do innych. Teraz znowu mamy partyjniactwo tylko w rozdaniu rodzimego kacyka pis-wskiego. Nie tak dawno to nie kto inny jak on(LN) SPOWODOWAŁ powstanie w Hucie nowego, nieznanego dotąd stanowiska dyrektora d/s komunikacji i czegoś tam jeszcze na które desygnował swojego szefa Stanisława Sobieraja(przewodniczący rady jest w pewnym zakresie przełożonym prezydenta.) Można było ręcznie sterować kadrami w Hucie? Ależ tak, to była normalna rzecz. Pan dyrektor dostał od razu "gabinet", auto, kierowcę no i oczywiście sekretarkę. To miasto jest śmieszne z tym co się w nim wyrabia. |
0 0 |
| Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 14:49 ~Xylar  | Przecie tutaj większość lokalnej pseudoelity to ludzie z innych gmin, niewiele z nich mieszka w stalowej, a jeszcze mniej w blokach na osiedlach więc nie dziwię się, że to miasto wygląda jak wygląda, skoro nikomu na nim nie zależy |
1 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 14:25 ~Ferdek z Poniatowskiego  | Warszawa na polecenie ministra POgłosowego ich tu przysyła, żeby penetrowali środowisko pisowskie w bastionie opozycji. No i nie wszyscy siem sprawdzają, bo to środowisko jest silnie zintegrowane i szczelne, i nie łatwo siem do niego dobrać. |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 17:21 ~Pif paw  | U ci bi atutem nie jest szczelność a strzelność. Naładowany? To na balkon. |
0 0 |
| Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 14:00 ~Jawor  | Może radna Tatys zwróci się do miasta o pytanie ile nas już ta zabawa prezydenta kosztowała. Chodzi o koszty samych zastępców, ich samochody, karty firmowe, sekretarki, bo oprócz wszechobecnego lansu na stronie miasta mieszkańcy nic z ich nie mają. Jeżeli pan panie Nadbereżny twierdzi, że nie daje pan sam rady to chyba tylko patrząc na nich prezyentura to imprezki |
1 0 | Niedziela, 17 maja 2026 r. godz. 21:09 ~Żubr brzmi w trzcinie  | Do ~kawon1 to jak teraz aborygena nazwać? Pislamski stołkowicz czy partyjny stol.ec, tak żeby było i realnie i w duchu pislamu? |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 21:00 ~kawon1  | Prezydent St. Woli powołał sobie zastępców by mieć czas na działalność polityczną, trzeba bywać w Warszawie blisko ucha prezesa, jest rezerwowym na różne stołki, a to kandydat na prezydenta, w tym przypadku się nie udało, teraz jest kolejna szansa, za rok wybory może premier |
1 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 16:17 ~Klawisz  | Tatys .... Śmiechu warte jej działania żeby wylansować swoją osobę . W postach ideal , polszczyzna , składnia , piękne opisy . W realu podczas przemówień inna osoba . Chaotyczna ,krzykliwa bez składu i ładu . Dwie różne osoby |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 14:12 ~hehe  | I jeszcze nagrody, dla skarbnika i sekretarza. Jeszcze liczba wszystkich szkolen zwlaszcza co do sekretrza, gdzie, kiedy i za ile |
0 0 |
| Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 13:32 ~Ania1971  | Jesteś mieszkańcem Stalowej Woli to idziesz pracować jako robol na brygadierkę na strefę. Jesteś spadochroniarzem z poza to dostajesz lukratywną pracę biurową. To chyba wszyscy widzą od dekady. Wstyd dla polityków! |
1 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 14:46 ~XDD  | dla zwykłego szarego mieszkańca robota w kołchozie za miske ryżu co najwyżej, bez znajomości nie da się w tym mieście normalnej pracy znaleźć, teraz podobno nawet ludzi na jakieś gównostaże biurowe nie przyjmują, bo PUP nie dostał dofinansowania więc jedynie szparagi u niemca zostają albo wkręcenie się do lokalnej "elity" |
0 1 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 14:14 ~DSAR  | No przecięć Ci "szczęśliwcy" ktorzy mieli dostać lukratywne stołki to dostali, a nikt nie jest wwinien, że mieszkają poza terenem gminy. Bez obciążenia sumienia mogą głosować tak jak trzeba / wyrąb lasu, sprowadzanie trucicieli atmosfery, brak zatrudnienia itd / |
1 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 14:02 ~...  | Bo ty robolu dajesz się nabrać na piękne słówka prezydenta a one z rzeczywistoscią potem mają niewiele wspólnego |
1 0 |
| Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 13:22 ~Grzegorz  | jeden wyleciał za alkohol na szkoleniu dla negocjatorów a kolejny na miotle na zlot czarownic do świętokrzyskiego. Co tu nie tak że nikt nie może się zadomowić? |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 12:22 ~TOR   | W tej całej wyliczanc pominiety został radny Damian Marczak.To mieszkaniec Pysznicy, nie Stalowej Woli. |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 18:14 ~Lot nad Kaczym Gniazdem  | Moze podasz tez kilka innych nazwisk "TORze"... Nie wstydz sie! |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 12:47 ~KS  | Zgadza się. Ale ktoś na niego głosował. Powinien startować do powiatu |
0 0 |
| Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 12:20 ~Koreańskie Lotnisko w Turbii  | Tutaj większość osób decyzyjnych w instytucjach, urzędzie miasta itd. nie mieszka na terenie Stalowej tylko w pobliskich gminach więc traktują miasto jako po prostu miejsce pracy, więc nie interesuje ich ani miasto ani jego mieszkańcy |
1 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 14:42 ~Koreańskie Lotnisko w Turbii  | ~Iza
tak powinno być ale niestety na wyższych stanowiskach wolą zatrudniać swoich pociotków którzy z tym miastem mają niewiele wspólnego albo zupełnie sie nie nadają do pełnienia swoich obowiązków |
1 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 12:49 ~Iza  | Mieszkąńcy powinnu w koncu powiedziec dosc destrukcyjnej polityce zatrudniania. Najpierw mieszkancy, fachowcow nie brakuje. To my i jemu i tym ludziom placimy pencje ze swoich podatkow |
1 0 |
| Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 12:04 ~Pis23  | Co jest w tym miescie nie tak????w Nisku tam nie ma takich problemow policja |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 12:51 ~...  | Wladze nie maja na nic przelozenia. PO stalowa nie istnieje. Sami sobie pozaltwiali robote w hucie, energetyce, hufcach a reszte pier.. Patrzcie ludzie jak glosujecie i jakie moga byc konsekwnecje na dluzsza mete |
0 0 |
| Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 11:39 ~stalowiak  | Tłuste koty na przykładzie HSW. Obecnie jest 5 członków zarządu i 9 w Radzie Nadzorczej. I co? Zatkało kakało? Ile było jak rządził PiS? |
0 1 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 14:03 ~ghjfgh  | O, nie wiedziałem że nagle w STW zaczęło rządzić PO, ja to myślałem że nadbereżny i spółka ze znajomościami są z innej partii, ciekawe... |
1 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 12:19 ~stalowiak  | Ale są tam ludzie PiSu. Przecież Smogór to zwolennik PiSu, nie wyliczając z Rady Nadzorczej. |
0 0 |
| |