Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy
| | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 09:31 /Magdalena Rodecka/ | Mieszkańcy chcieliby rondo, powiat będzie analizował i malował pasy
Mieszkańcy chcieliby rondo, powiat będzie analizował i malował pasy. Fot. Jacek Rodecki
| Pod koniec marca 2026 roku na ulicy Czarnieckiego w Stalowej Woli na osiedlu Zasanie doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Wówczas mieszkańcy zwrócili uwagę na stan bezpieczeństwa na tejże ulicy i brak ronda za mostem, które upłynniłoby i usprawniło ruch.
Tymczasem starosta Janusz Zarzeczny ma podjąć "działania" na ulicy Czarnieckiego w celu poprawy bezpieczeństwa, ale czy nie okażą się one pozorne?
W miejscu gdzie miał miejsce marcowy wypadek, dochodzi notorycznie do wielu nieszczęśliwych zdarzeń drogowych. To skrzyżowanie drogi gminnej Zasanie z ulicą powiatową Czarnieckiego.
Jeden z mieszkańców osiedla apelował o pomoc w nagłośnieniu problemu. - My jako mieszkańcy osiedla Zasanie jesteśmy marginalizowani, a tu są jeszcze domy z adresem Stalowa Wola, nie Pysznica. Chcielibyśmy, aby na tym skrzyżowaniu powstało duże rondo. Od strony Stalowej Woli dało się zrobić ronda, z naszej nie. Poprawiłoby to bezpieczeństwo, zmniejszając ilość drogowych nieszczęść jakimi są wypadki, kolizje i potrącenia - zaapelował mężczyzna.
ANALIZA RUCHU I WZMOŻONE KONTROLE POLICJI
Jak informuje starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, dla skrzyżowania zostanie zlecona analiza bezpieczeństwa ruchu drogowego.
- W ramach tej analizy oceniona zostanie w szczególności funkcjonalność obecnego rozwiązania komunikacyjnego, z uwzględnieniem kryteriów bezpieczeństwa ruchu drogowego, takich jak: kolizyjność, widoczność, przejezdność, dostrzegalność oraz czytelność organizacji ruchu. Analizie poddane zostaną również dane dotyczące zdarzeń drogowych, natężenia ruchu oraz prędkości pojazdów poruszających się na tym odcinku drogi. Wyniki powyższych analiz będą stanowiły podstawę do rozważenia dalszych działań, które okażą się zasadne z punktu widzenia poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz stanu technicznego skrzyżowania - wyjaśnia starosta.
Ponadto w okresie maj-czerwiec planowane jest odnowienie oznakowania poziomego, wymiana oznakowania pionowego. Zarząd Dróg Powiatowych wystąpi do policji o wzmożone kontrole prędkości, pod kątem nie przekraczania 50 km/h.
Powiat prowadzi także bieżące działania związane z utrzymaniem drogi: odnawianie oznakowania poziomego, usuwanie przeszkód ograniczających widoczność oraz remonty nawierzchni jezdni oraz ciągów pieszo-rowerowych.
Dalsze działania mają zostać podjęte po uzyskaniu wyników analiz.
| | |
Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego, coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net |
|
| Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 20:25 ~Dyrektor  | Obywatele musicie w końcu otrzeźwić sie z amoku POlegającego na tym, że nie widzicie problemu z zadłużeniem kraju. Rzad Donalda i przystawki spowodował, że dług wzrasta dziennie jak mówią dziennikarze około miliard zł (dziennie) i z kąd oni mają wziąść pieniądze na ten dług i na odsetki jak nie z waszych potrfeli?? |
0 0 | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 08:55 ~Wkurzony  | Rondo w Polsce? Przecież urzedasy zaraz zabudzetuja je w wysokości 2mln zl. Wprawdzie mozna by tak jak np w UK namalować na środku drogi wysypkę przez ktora zresztą mozna przejechać np (na wąskich osiedlowych drogach) NO ale wtedy zaprzyjaźnionego firmy by nie zarobiły. Nadzór by sie nudził i nie miałby kto przecinać wstęgi, no bo nad czy? Nad kółkiem na ulicy ktore spełnia swoją rolę bo wszyscy wiedzą kto ma pierwszeństwo i jak ma jechać ale to takie " niewygladajace!!!! |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 20:56 ~KOLA  | Rondo to przy Mrówce by sie przydało, masakra tam |
0 0 | Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 17:15 ~Refał  | Zrobic rondo i wjazd do biedronki przeniesc na wprost z przemysłowej bocznej z ronda i by to rozwiazalo problem. Ciekawe kto tego nie przemyslał . Tam zawsze z przemyslowej bocznej byl problem z wyjazdem w lewo. A jak stoja auta to i blokuja tych w prawo. Zarzeczny rozwiąż problem .. czy ty coś jeszcze w tym miescie robisz czy pensje bierzesz ? |
0 0 |
| Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 19:12 ~  | Za Tuska jest wszędzie policja i same kary i restrykcje, żenada |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 17:35 ~jan  | .... wysłać policję, potem postawić znak ograniczenia do 30 km/h, znowu policję i ,,rozwiązanie" skuteczne..... jakie rondo ? przecież ono pochłonęłoby 1/4 budżetu tego pożal się Boże urzędu.... starosta jest od przecinania wstęg, składania wieńców, chodzenia po akademiach szkolnych, plecenia od rzeczy do kamery lokalnej tv..... tyle władzy ile pieniędzy, starosta nie kasy ma na sypanie piasku w zimie na drogi, a budowa ronda to dla niego lot na księżyc .... |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 12:02 ~Tygrys  | Zamknac te ogrodeczki pseudo starcow i osiedle zesanie i po problemie |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 16:35 ~dr piesełchiatra  | Zamknąć tygrysa w oddziale bez klamek i po problemie ;) |
0 0 |
| Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 11:58 ~Józek  | Tyle zrobią jak koło Mrówki gdzie dochodzi do kolizji.Przy Mrówce wystarczył by pas (tymczasowo )do skrętu w prawo wyjeżdżając z Przemysłowej Bocznej na Przemysłową.Wyjeżdżając w lewo trzeba stać ok.10minut bo jest ruch a ci co w prawo nie mogą wyjechać.Zanim coś wymyślą a myślą już kilka lat to takie rozwiązanie by było szybkie i tanie . |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 17:40 ~jan  | ..... na Przemysłowej wystarczyłby pas środkowy do zjazdów i , taki jaki jest w Niedrzwicy pod Lublinem na starej 19-tce, ułatwiłby też skręt w lewo z podporządkowanej ..... |
0 0 |
| Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 10:58 ~Teodor  | Rondo subito! |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 10:54 ~Asad  | Mija dwa miesiące od wypadku ze zdjęcia a ostre kawałki plastików leżą dalej na jezdni, chodniku i ddr... Najważniejsze, że 3 zastępy przyjechały popatrzeć |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 18:16 ~modliwa o rozum  | Nikt NIEUPRAWNIONY nie powinien niczego zbierac z ulicy. Tutaj tez chodzi o bezpieczenstwo (i ubezpieczenie)! |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 16:25 ~krytyk  | dsfsedga, byłeś tam, widziałeś? Ty pewnie najwięcej płacisz tych podatków. Starczy na papier toaletowy. Po co piszesz głupoty? |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 13:59 ~dsfsedga  | Czemu on ma sprzątać skoro od tego są służby? Po co lejesz bez powodu tyle jadu? Nie mogą zrobić tego co do nich należy skoro jest wypadek? Nie od tego są służby? Przecież po coś płacimy podatki, a zostawienie rozwalonego barachła sprawia zagrożenie,a reszta co zostaje po wypadku to zwykłe smieci. (plastiki, szkło itp) |
0 0 | Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 11:09 ~jabar  | to pozbieraj, na co czekasz. Aż ktoś następny się zderzy? Takie wygodnictwo, napisać na necie i bohater. |
0 0 |
| |