Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 6 czerwca 2026 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
 Wiadomości lokalne
» Kiedy jest dobry czas na remont ulicy Rynek?
» Komunikat MZK
» Mniej etatów w straży pożarnej?
» Ciekawe warsztaty papieru czerpanego i batiku
» Nowe oświetlenie rozjaśni ulicę Kasztanową
» Koniec instytucjonalnej próżni. Nowa Rada Muzeum wreszcie powołana!
» Boże Ciało. Utrudnienia na drogach
» Droga przy Zieleniaku już nie publiczna
» Wypadek na obwodnicy. 6 osób trafiło do szpitala
» Astromłodzi w Stalowej Woli. Kosmos, nauka i młodzieżowa energia
» Sprzedaż akcji Stali Stalowa Wola. Prezydent przyznaje: nie stoi za drzwiami inwestor
» Mieszkańcy doczekali się biletomatu w Wydziale Komunikacji
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Gala Jubileuszowa z okazji 50-lecia Chóru Chłopięcego CANTUS
» V Rowerowy Cross dla dzieci i młodzieży
» Flor Magica - opowieść dawnego Meksyku
» Wernisaż: Podkarpacka Ikonosfera 2025 w Stalowej Woli
» Kruche Dziedzictwo Pacykowa. Ceramika ze zbiorów Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach
» EkoEksperymentarium - nowa interaktywna wystawa w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego
» Wystawa: Harcerzem być. Historia Lasowiackiego Hufca ZHP
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Krzysztof Faraś na wyścigu w Korczynie
»Krzysztof Faraś na wyścigu w Korczynie
»Krzysztof Faraś na torze w Kielcach
»86. rocznica Zbrodni Katyńskiej. Obchody w Stalowej Woli
»Jarmark Wielkanocny w Rozwadowie
»Zdarzenia Teatralne 2026
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 15:53     /Magdalena Rodecka/
Zmiana na stanowisku proboszcza w Bazylice Mniejszej. Ks. Tomasz Szostek za ks. Edwarda Madeja

Ksiądz proboszcz Edward Madej.
Ksiądz proboszcz Edward Madej.
Fot. Jacek Rodecki
Po 32 latach nastąpiła zmiana na stanowisku proboszcza w Bazylice Mniejszej w Stalowej Woli. Księdza Edwarda Madeja zastąpi ksiądz Tomasz Szostek.

Ksiądz Edward Madej urodził się 18 marca 1956 roku w Leżajsku, święcenia kapłańskie przyjął w 1981 roku w Przemyślu. Archiprezbiter dekanatu stalowowolskiego, duszpasterz akademicki, współorganizator KKS "Victoria". Organizator wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z rodzin ubogich. Za jego probostwa dokonano modernizacji i kapitalnego remontu kościoła, który został uwieńczony podniesieniem do tytułu Bazyliki Mniejszej MBKP.

Uchwałą Rady Miejskiej w Stalowej Woli z 10 listopada 2000 roku wpisany do "Księgi Zasłużonych dla Miasta Stalowa Wola".

Proboszczem Parafii Matki Bożej Królowej Polski był od 1 sierpnia 1993 roku. 17 maja 2026 r. jego następcą zostanie ks. Tomasz Szostek.

Z danych Diecezji Sandomierskiej wynika, że parafia liczy 16263 mieszkańców. Podlega pod nią Muzeum Jana Pawła II i Ochronka im. Św. Brata Alberta w Stalowej Woli.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 17 maja 2026 r. godz. 17:49
~Zygmunt
Dziś bylo powitanie nowego proboszcza w bazylice i jestem zbulwersowany ,ze po tylu latach pracy dla tego kościoła nikt nie wyraził słów wdzięczności dla ustępującego proboszcza Edwarda Madeja .Jest wpisany do księgi zasłużonych dla miasta Stalowa Wola ,ale nikt z władz miasta nie przybył aby mu podziekowac za tyle lat trudnej pracy .Ks Madeja nie bylo na mszy ,ale to nieistotne
+0-0
Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 00:09
~Ferdek z Poniatowskiego
Smutne oczy, smutna twarz... Bez uuuśmiechu.... Niełatwe jest życie proboszczów i kapłanów. Codzienne obcowanie z ludzką śmiercią i ludzkim cierpieniem powodowanym chorobami, z ludzkimi problemami przy spowiedziach. A tu trzeba być terapeutą i jeszcze głosić radosną nowinę. i zarobki niskie, ledwo starcza na wydatki codziennego życia. Żaden młody by za takie piniondze siem nie wziął do roboty, wolą se leżeć. Trudna to posługa, ale jakże potrzebna człowiekowi. Zwłaszcza dzisiejszemu człowiekowi przytłaczanemu fejkami z mediów i pokusami zakłamanego życia. Bez powołania nikt by nie podołał. Módlmy siem więc bracia i siostry w Prezesie Panu o siłę dla naszych kapłanów i o to, żeby żaden platfus w ich szeregi siem nie przedostawał i nie robił złej opinii naszemu świętemu KK. Smutne oczy, smutna twarz... Bez uuuśmiechu....
+0-0
Środa, 13 maja 2026 r. godz. 11:59
~Jacek
"Módlmy się bracia i siostry w Prezesie Panu". Ferdek, stary komunisto tobie już zupełnie odwaliło na stare lata.
+0-0
Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 19:41
~Ferdek z Poniatowskiego
Augustynie, ja rozumiem jak siem ktoś poprawi i żałuje za grzechy, i następnie zadość uczynia. Ale jak nie żałuje to znaczy, że siem nie poprawi. A dla takich to piekło, bo nawet święcona woda im nie pomoże jak nic nie robią tylko se chodzą w krawatach i naszą kasiorę do kieszeni se ładują. Jesteś w błędzie Augustynie, bo nie rozumiesz słów Najwyższego. A ile dzieci skrzywdzili w aferze kłodzkiej, że o zwierzakach już nie wspomnę.
+0-0
Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 17:28
~Augustyn
Zło było, jest i będzie. I zawsze zły ma szansę zmienić się w dobrego człowieka. Taką jest nasza wiara. Błądzisz koleś, błądzisz.
+0-0
Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 16:34
~Augustyn
Zło było, jest i będzie. I zawsze zły ma szansę zmienić się w dobrego człowieka. Taką jest nasza wiara. Błądzisz koleś, błądzisz.
+0-0
Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 14:32
~Ferdek z Poniatowskiego
Yeti nie masz racji, bo Judaszy wyklucza jak ich zbawić nie może. Dla nich jest piekło i zgrzytanie zębów. Przecież diabłów należy wykluczać, a nie wprowadzać do KK.
+0-0
Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 12:33
~Yeti
Nasza wiara nikogo nie wyklucza. A ty siewco nienawiści kiedy byłeś u spowiedzi? Miłosierdzie jest dla ciebie dziedziną obcą. Gdzieś ty się chował?
+0-0
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 14:21
~mieszkanka miasta
Tak bezstronnie /chociaż to nie moja parafia /Ks. Proboszcz Madej to skromny człowiek, jakich niewielu., prawdziwie zatroskany o parafian swoich. Życzę mu duzo zdrowia, bo to najważniejsze na emeryturze.
+0-0
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 10:57
~Klara
Ale fakt faktem, że za Solidarności Wałesy spisał się Ks Madej wspaniałe.
+0-0
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 10:55
~Klara
Santo subito?
+0-0
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 07:52
~Jasiek
Co do DURNYCH wpisów, nie ma co się przejmować - WIDAĆ ŚLEPCÓW WIARY, którzy nie wiedzą po co chodzą do Świątyni. A Proboszczowi Madejowi - D Z I Ę K U J Ę !!! Ciężko znaleźć Kapłana, który by tak celebrował Najświętsze, skatowane przez moje grzechy, ciało Syna BOŻEGO - JEZUSA CHRYSTUSA pod postacią hostii. BÓG zapłąć za posługę!!!
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 21:40
~Ucho biskupa
Wiedząc pewne rzeczy o których zapewne większość nie wie nic się nie zmieni rzaczej w sprawie występów polityków.
+0-0
Wtorek, 12 maja 2026 r. godz. 11:05
~Teodor
Jasiek, powtarzam, jeden lubi tłumnie drugi samotnie.
+0-0
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 17:30
~Jasiek
~Teodor, sam sobie zaprzeczasz. To tak jakbyś poszedł do kogoś w gości i przeszkadzało by Ci dziecko gospodarza. Zastanów się nad istotą Twojej wiary
+0-0
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 10:54
~Teodor
Jasiek, jak idę do świątyni to między innymi mam na uwadze by ksiądz mi nie przeszkadzał. Lubię cichą modlitwę. Popatrz Asiek ilu kariery porobiło na kościele.
+0-0
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 07:38
~Jasiek
Do jakiego Kościoła Wy należycie? Czy idąc do świątyni patrzycie jaki kapłan tam jest? To dla Niego tam idziecie?
+0-0
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 02:32
~Pod Batem Ordo Iuris
KK od dawna usiluje wplywac na prowadzona w Polsce polityke. Mieszaja sie do polityki i wplywaja na na pewnych politykow...
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 21:48
~Ucho biskupa.
Znaczy się tak myślę, że się nic nie zmieni biorąc pod uwagę, że niestety w Kościele Katolickim za dużo jest polityki. Niemniej jednak aby nowy proboszcz zaksoczyl w tym temacie.
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 21:28
~Rst
Ciekawe czy ks.Madej zostaje w parafi czy wyjezdza
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 19:07
~parafianin
Ciekawe, czy ten mpwy Proboszcz będzie tolerował takie hałaźliwe koncerty i lansowanie się dygnitarzy lokalnych w kościele, szczególnie przed wyborami ?
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 18:46
~Ferdek z Poniatowskiego
Nasza Straż Obywatelska życzy wszystkiego najlepszego nowemu proboszczowi w głoszeniu prawdy co siem dzieje i w piętnowaniu zła, które siem szerzy.
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 18:44
~Łucja
Bardzo fajny Proboszcz był bardzo duzo zrobił dla Parafii będzie brakowało nam Takiego dobrego człowieka niech Opatrznosc Boża czuwa Nad Księdzem Proboszczem
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 18:41
~Była parafianka
Ksiądz Madej był bardzo dobrym proboszczem. To była moja parafia przez około 10 lat. Miałam z nim bezpośredni kontakt podczas formalności do ślubu, potem gdy potrzebowałam dla taty sakrament namaszczenia i niedługo później pogrzeb. Bardzo ludzki, dobry.
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 22:44
~Ewa
Tylko Jeden jest dobry. A napewno nie ksiadz...
+0-1
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 18:25
~Tadeusz
Ks. Edward Madej był bardzo dobrym, charyzmatycznym proboszczem. Wszystko było starannie i rzetelnie wykonywane. Jestem mieszkańcem Jarocina (25 km od Stalowej Woli), i sam chętnie uczęszczam na niedzielną Mszę o 10:30, żeby zobaczyć prawdziwie podniosłą uroczystość i bardzo wyważone kazania. Wszystko na wysokim poziomie. Mam nadzieje że nowy proboszcz będzie kontynuatorem tego wysokiego poziomu.
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 18:22
~Teodor
Mam nadzieję, że nie dopuści polityków do ołtarza. Że nie będzie nosił złota. Że będzie skromny, służebny. Coś na kształt Chrystusa.
+0-0
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 23:37
~Opus Dei
"Skromnie" to wygladaja pałace polskich biskupów i ich limuzyny...
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 23:05
~Ferdek z Poniatowskiego
Powiedz to też rudemu płemiełowi, co nie jest ani skromny ani służebny, a jest coś na kształt Judasza zdrajcy...
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 20:48
~Jan
100% popieram
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 17:44
~Aga
Może nowy proboszcz w końcu zajmie się nagłośnieniem bo do tej proty nie można było skrytykować bo zostawało się antychrystem
+0-0
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 07:41
~Jasiek
Jak się stoi na zewnątrz Świątyni i to przy zamkniętych drzwiach to naprawdę nic nie słychać. Nic nie wyczarujesz....
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 18:11
~krytyk
Aga, nie masz zielonego pojęcia o nagłośnieniu tej świątyni. Nagłośnienie robili fachowcy z całej Polski i nic więcej nie wymyślili. Głośniki były kilka razy zmieniane i to co widać i słychać to wszystko co dało się zrobić.
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 16:54
~parafianka
W Luckowym biurze partyjnym burza mózgów jak do nowego proboszcza się wkupić w łaski!? Czy też jak dla każdego, wystarczy prezydencki uśmiech i publiczne dziękuję na sesji a proboszcz będzie łaskawy? A może grawerton i kwiaty na sumie wystarczą?
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 20:53
~krajanin
Uwaga na inspektorów z urzędu! W urzędzie zatrudnionych upadłych księży jest bez liku i ta co wyciąga księży ze stanu kapłaństwa. A nowemu proboszczowi w kontakcie z nimi życzę wytrwania w celibacie
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 18:15
~kabi
teraz to nowy proboszcz będzie się musiał wkupić w łaski.
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 16:34
~Alicja
Dobrze że Madej odchodzi. Oczekuję pozytywnych zmian. Chćby kącik w bazylice, gdzie można zapalić świeczkę.
+0-0
Poniedziałek, 11 maja 2026 r. godz. 07:46
~Jasiek
"Zapalić świeczkę".... Widzę coraz więcej wpływów Ukraińskich. Świeczkę zapal na mogile bliskiej osoby a w Świątyni pomódl się za jej duszę. No chyba że z Ciebie taka "chrześcijanka" jak Scheuring-Wielgus, która u Rymanowskiego kaja się a wcześniej zakłócała Mszę Świętą. No i druga strona medalu - "zajęło się od świeczki" tak jak Krzyż w Wielki Piątek !!! NIE - dla świeczek
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 18:14
~jabar
Nowy Alicja zajdzie ci za skórę już w pierwszym tygodniu. Zatęsknisz za ks, Madejem. Widocznie biskup potrzebuje więcej kasy a ten za mało dawał. Zobaczymy, może trzeba się będzie przenieść do innej parafii.
+0-0
Niedziela, 10 maja 2026 r. godz. 17:15
~Onaaaa
To byl prawdziwy proboszcz, który dbał o parafie, nie był nakręcony na hajs jak większość. Ksiądz a nie biznesmen, nowy proboszcz nie bedzie mial lekkiego zadania.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2026 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.