Wiadomości lokalne / Imprezy w mieście
| | Piątek, 29 sierpnia 2025 r. godz. 20:43 /Informacja prasowa UM/ | Andrzej Duda gościem specjalnym Sceny Kreatywnej podczas Stalove Festival
Andrzej Duda gościem specjalnym Sceny Kreatywnej podczas Stalove Festival Fot. UM Stalowa Wola
| Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2015-2025, będzie gościem specjalnym Sceny Kreatywnej "Planeta Stalove" podczas Stalove Festival na Błoniach Nadsańskich w Stalowej Woli. Spotkanie połączone będzie z promocją autorskiej książki zatytułowanej To ja. Andrzej Duda.
Zbliżające się obchody 80-lecia nadania praw miejskich Stalowej Woli to nie tylko wielka scena muzyczna i występy znanych artystów, ale również przestrzeń do rozmów i wymiany myśli. Scena Kreatywna "Planeta Stalove" stanie się miejscem otwartych spotkań z przedstawicielami świata kultury, nauki, gospodarki i polityki.
Jednym z kluczowych punktów programu będzie otwarte spotkanie z byłym Prezydentem RP, które odbędzie się 6 września 2025 roku o godzinie 16:00 na Błoniach nad Sanem. Będzie to dokładnie miesiąc po zakończeniu jego dziesięcioletniej kadencji. Jak zapowiada sam Andrzej Duda:
"Będę miał wielki zaszczyt i przyjemność spotkać się z Państwem na scenie uroczystości miejskich. Będę z Państwem rozmawiał o moich odczuciach, jeżeli chodzi o Stalową Wolę, o historii Stalowej Woli, o roli, jaką Stalowa Wola odegrała w Rzeczypospolitej, a także o mojej książce, o mojej prezydenturze i o tym jak Stalowa Wola ważna była i jest dla mnie..."
Podczas wydarzenia będzie można zdobyć książkę To ja. Andrzej Duda z autografem autora. To obszerna, licząca 640 stron publikacja, zawierająca ponad 250 ilustracji, będąca szczerą i osobistą opowieścią byłego prezydenta. Publikacja odsłania kulisy najważniejszych wydarzeń ostatniej dekady - od negocjacji dotyczących bezpieczeństwa Europy, przez spotkania z czterema prezydentami USA, aż po prywatne wspomnienia i refleksje.
- W przestrzeni publicznej krąży wiele wspomnień i podsumowań mojej prezydentury. Dołączam do nich własną, autorską ocenę - jak powiedzieliby prawnicy: "wykładnię autentyczną". Pokazuję drogę, którą przebyłem, ze swojej perspektywy. To moje oceny, opis moich motywacji, emocji, różnych uwarunkowań, które im towarzyszyły. Stąd tytuł - To ja. Andrzej Duda - mówi prezydent.
W swojej książce Andrzej Duda odkrywa nieznane dotąd kulisy najważniejszych wydarzeń w Polsce i Europie ostatnich lat oraz decyzji, które - jak sam podkreśla - zaważyły na losach kontynentu. Pisze o dramatyzmie dyplomacji czasu wojny i o ewolucji, jaką przeszedł jako człowiek i lider. To ja. Andrzej Duda to książka mocna i poruszająca - pełna detali z politycznych salonów, ale też głębszych refleksji o naturze polityki oraz historii, która zatacza koło.
Gabinet Owalny i Nowogrodzka, cmentarzysko czołgów na Ukrainie i afrykańska wioska, rezydencja w Juracie i spożywczak na krakowskim osiedlu - autor zabiera czytelnika wszędzie tam, gdzie toczyła się jego historia - ta polityczna i osobista. Relacjonuje rozmowy z Polakami podczas kampanii wyborczych oraz spotkania z Polonią w najdalszych zakątkach świata. Opowiada o wpływie, jaki na jego prezydenturę miało dziedzictwo Lecha Kaczyńskiego, i o wizji Polski, z jaką przekazał urząd swojemu następcy - Karolowi Nawrockiemu.
Na kartach książki znalazło się również miejsce dla Stalowej Woli. Jedno z pierwszych politycznych wspomnień przywołanych w książce dotyczy konwencji wyborczej Dudy z 7 lutego 2015 roku. Autor pisze m.in.:
"To wtedy zrodził się mój wielki sentyment do Lucjusza Nadbereżnego, prezydenta Stalowej Woli. Miał 29 lat, gdy stanął do walki z goliatem: choć wydawało się, że nie ma szans, wygrał wybory, pokonując w pierwszej turze Andrzeja Szlęzaka, który rządził w mieście nieprzerwanie od 12 lat. To była jaskółka zwiastująca zmianę nastrojów w społeczeństwie. Podczas konwencji Lucjusz wyszedł na scenę i zacytował słowa Mahatmy Gandhiego: ‘Najpierw cię lekceważą, potem się z ciebie śmieją, później z tobą walczą, a na końcu wygrywasz’. Z sali rozległo się: ‘Andrzej Duda - to się uda!’"
Spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą, połączone z promocją jego książki To ja. Andrzej Duda, odbędzie się 6 września 2025 roku o godzinie 16:00 na Błoniach nad Sanem w Stalowej Woli, w ramach Sceny Kreatywnej podczas Stalove Festival. Wydarzenie będzie otwarte dla publiczności i stanie się okazją do rozmowy o prezydenturze, najważniejszych wydarzeniach ostatniej dekady oraz osobistych doświadczeniach autora.
| | |
Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego, coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net |
|
| Poniedziałek, 1 września 2025 r. godz. 21:27 ~Polak mały  | Zapewnie będą żreć w piatek darmową kiełbasę z grila od niemieckich świń z Kauf-landu po pryszczycy a wieczorem zatańcują chocholi taniec jak z wesela.
Napominam że niedziela jest aby iśc do kościoła na Mszę a nie odciagac ludzi od wiary. |
0 0 | Wtorek, 2 września 2025 r. godz. 02:10 ~Pod batem Ordo Iuris  | Wiara nie polega na "chodzeniu na mszę"... to tylko (ludowa) obrzędowość. |
0 0 |
| Poniedziałek, 1 września 2025 r. godz. 18:48 ~Ferdek z Poniatowskiego  | Czasami bracia i siostry w Prezesie Panu trzeba mniejsze zło wybierać, żeby siem nie zaślepić w poglądach tak jak np. Konfederacja, co siem zachowuje jak ten osiołek co mu w żłoby dano, w jeden owies w drugi siano. I tak oślina niezdecydowana głową kręciła raz w lewo raz w prawo i pośród jadła z głodu padła... |
0 0 | Wtorek, 2 września 2025 r. godz. 10:20 ~Xylar  | Konfederussja to ruscy agenci i do tego libki, nie wiem jak można na nich głosować będąc prawakiem czy patriotą. Pewnie albo platfusy albo pisiory ich wchłoną niedługo, ewentualnie więksi odklejeńcy typu braun (iście polskie nazwisko). |
0 0 |
| Poniedziałek, 1 września 2025 r. godz. 11:32 ~fred  | tego inteligenta elity krakowskiej warto posuchać aby wiedzieć co to jest wstyd. |
0 0 | Poniedziałek, 1 września 2025 r. godz. 09:40 ~kefir55  | powinno być "To ja, pamiętnik popychadła gnoma żoliborskiego" |
2 0 | Niedziela, 31 sierpnia 2025 r. godz. 17:11 ~obywatel polski  | Kreatywna wycinka lasów i stawianie zakładów widmo to specjalność tego pana. |
2 0 | Niedziela, 31 sierpnia 2025 r. godz. 14:15 ~teoretyk  | W PiSie to jest już spalony |
2 0 | Niedziela, 31 sierpnia 2025 r. godz. 13:04 ~Csa  | Sługus narodu ukraińskiego honorowym obywatelem mojego miasta. Wstyd i hańba. |
1 0 | Poniedziałek, 1 września 2025 r. godz. 17:13 ~Kicha  | a sługus narodu niemieckiego to dla ciebie duma i satysfakcja |
0 0 |
| Niedziela, 31 sierpnia 2025 r. godz. 08:54 ~Hartford  | Był bardziej prezydentem Ukrainy niż Polski |
1 0 | Sobota, 30 sierpnia 2025 r. godz. 23:37 ~Ambroży  | Sam Prezydent ocenił Siebie na 5, a Grzechy jego : likwidacja węgla, kopalń i elektrowni, atom, PKP, emerytury, szkodliwe, Obrona Cywilna, co daje mu 4 jako dobry. Nie wprowadził 40 lat pracy jako wyznacznika do otrzymania emerytury stażowej' a rządził wspólnie z PIS, mimo że wielokrotnie publicznie to obiecywał ! |
0 0 | Poniedziałek, 1 września 2025 r. godz. 08:44 ~XDD  | akurat zlikwidować kopalnie węgla by się przydało, gorzej, że nie dalej nie mamy atomu, bo nasi zyebyani politycy nie potrafią żadnego strategicznego projektu dociągnąć do końca, bo przecież walka o stołki ważniejsza |
0 0 | Niedziela, 31 sierpnia 2025 r. godz. 17:08 ~Xylar  | No atomu jak nie ma tak nie ma, a te nierentowne kopalnie dalej są utrzymywane, bo nie ma ich czym zastąpić |
0 0 |
| Sobota, 30 sierpnia 2025 r. godz. 21:59 ~JaremaSTW  | Nie wsławił się postawą konstruktywną i asertywną w stosunku do Ukrainy, która co rusz pluje nam w twarz ! A przyznając Polskie ordery ich przywódcom i nie potępiając Izraela za ich bestialstwo, grożąc równocześnie Rosji bez rzeczywistej siły militarnej Rzeczpospolitej tylko naraził Polskę na śmieszność na arenie międzynarodowej. Na plus oczywiście dobre stosunki z USA dzięki szerokim zamówieniom PIS-u i poprawne z Chinami dzięki importowi. Na minus brak umiejętnej twardej Polityki z UE i Niemcami. |
0 0 | Sobota, 30 sierpnia 2025 r. godz. 16:50 ~Mieciu  | Bojkot tego wydarzenia z udziałem Anżeja |
3 0 | Poniedziałek, 1 września 2025 r. godz. 13:30 ~Xylar  | albo jakiś protest ale wątpię aby ludzie się zebrali, bo pisać tu na forum to jedno a przyjść i coś realnie zrobić to drugie |
0 0 | Niedziela, 31 sierpnia 2025 r. godz. 17:09 ~patomłodzież  | A ktoś ten bojkot zorganizuje? Dobrze by było ale wątpię aby komuś się chciało niestety |
0 0 | Sobota, 30 sierpnia 2025 r. godz. 20:35 ~ Noktowizor  | Bojkot? W mieście zostały tylko PiS emeryci, a Ci będą brali pożyczki i chwilówki żeby kupić po kilka książek tego typa . Do tego grochówka dla PiS wyborców i będzie git |
1 0 |
| Sobota, 30 sierpnia 2025 r. godz. 16:22 ~Samuray bez yay  | Największym grzechem Dudy jest nieposłuszeństwo wobec prezesa Pisu i zawetowanie reform sądownictwa. I tak zrodziła się demokracja walcząca. |
0 0 | Sobota, 30 sierpnia 2025 r. godz. 14:24 ~jan  | ..... ,, zaloty " do MKOl zakończyły sie spektakularnym koszem, a iść na komentatora wydarzeń do radia Maryja to trochę wstyd, aureola literata ułatwi ,,awans" do elity intelektualnej, ale ten też może się skończyć czarna polewką .... |
3 0 | Sobota, 30 sierpnia 2025 r. godz. 23:57 ~pisek  | ...wstyd to jest dorsza publicznie wystawiać janie vel Aamonie... |
0 0 |
| Sobota, 30 sierpnia 2025 r. godz. 09:28 ~Miś  | Stalowa Wola miastem PiSu. Nie dziwota, że co mądrzejsi i młodzi wyjeżdżają. |
3 0 | Niedziela, 31 sierpnia 2025 r. godz. 14:46 ~pikuś  | To jeszcze Nik kup wiatrak od Simensa i postaw sobie przy tym domie, który wybudujesz za zarobki na szparagach. A po drugie to po co chcesz tutaj dom budować jak ci to miejsce nie leży? |
0 0 | Niedziela, 31 sierpnia 2025 r. godz. 13:59 ~Nik  | ~Kicha, jeśli człowiek mający możliwość zarobku za najniższa krajowa i egzystencję tutaj, a wyjazd za granicę na wspomniane szparagi za stawkę 2-3 razy większą, plus premie, to lepiej chyba wybrać szparagi. Taki człowiek w ciągu dwóch do trzech lat będzie go stać wybudować dom za 100 procent wkładu własnego a nie całe życie na kredycie, za tyranie w trybie czterobrygadowym za psie pieniądze. |
0 0 | Niedziela, 31 sierpnia 2025 r. godz. 08:57 ~xyz  | Wolę szparagi od aluminium i innego smrodu. |
0 0 |
| Sobota, 30 sierpnia 2025 r. godz. 08:40 ~emeryt  | W Sanie niski poziom wody.
Jak doleją , to nie zaszkodzi.
Nigdy nie byłem na tych Lucjuszowych błoniach. Dojedzie tam TIR z tymi książkami ? |
2 0 | Sobota, 30 sierpnia 2025 r. godz. 08:11 ~Marian  | "Friend in need, is a friend indeed" .. "Dys Ys Dys Ys" .. a teraz książkę napisał? |
2 0 | Sobota, 30 sierpnia 2025 r. godz. 07:55 ~Lump pisi  | Pierwsze pytanie do dlugo-pisa powinno brzmieć .Gdzie emerytury stażowe co obiecał razem z zomowcem Duda w HSW na politycznych wiecach wyborczych!.Obiecane było dwukrotnie przed wyborami prezydenckimi |
2 0 | Sobota, 30 sierpnia 2025 r. godz. 07:18 ~Mieciu  | Wstyd dla Miasta taki gość, lans musi trwać a mieszkańcy Stalowej Woli zapłacą z podatków |
2 0 | Sobota, 30 sierpnia 2025 r. godz. 06:24 ~Wolska Podkarpacka  | Kiedy "Adrian" Duda stanie przed Trybunałem Stanu? |
2 0 | Sobota, 30 sierpnia 2025 r. godz. 18:59 ~Kicha  | Zaraz po Tusku, Bodnarze, Kosiniaku-Kamyszu i Zułku, na drugi dzień. |
0 1 |
| Sobota, 30 sierpnia 2025 r. godz. 00:06 ~PiSowska propaganda  | "Stalove Festival" czy... tylko kolejna propagandowa impreza? |
2 0 | Sobota, 30 sierpnia 2025 r. godz. 00:01 ~Kinga  | Panie Lucku proszę tak po ludzku, aby nie elansować tego miękiszona, bo to PAD przyznał polskie obywatelstwo Mazurence, który u Gozdysi obrażał Prezydenta Karola, naszego idola. Tak PAD pokochał Ukraińców i Żełeńskiego, który potem go w bambuka robił. Trudno mi to przełknąć i tak po ludzku trochę mi go żal, ale cenę za swoje błędy powinien zapłacić brakiem zainteresowania bastionu pisowców. |
1 0 | Piątek, 29 sierpnia 2025 r. godz. 21:52 ~Dej suchara  | Andrzej Duda nie wie czy będzie kreatywny na scenie ale na pewno będzie śmiesznie |
2 0 | Piątek, 29 sierpnia 2025 r. godz. 21:47 ~Oma  | Koryto się skończyło i teraz trzeba dorobić na tych wypocinach zwanych książką. |
2 0 | Piątek, 29 sierpnia 2025 r. godz. 21:13 ~Działkowiec_Rencista  | Nie pytają mieszkańców czy chcą takiego jegomościa na honorowego obywatela a teraz bez pytania go zapraszają!1111!!! Folwark nie miasto! Wstyd i hańba. |
2 0 | Piątek, 29 sierpnia 2025 r. godz. 21:00 ~Dziadygak  | Poziom wazeliny i przemądrzałych politycznych cytatów osiągnął poziom krytyczny. Elyta. |
2 0 | Piątek, 29 sierpnia 2025 r. godz. 20:59 ~Xylar  | Ale będzie smarowane wazeliną. Hańba, że wybrali tego człowieka na honorowego obywatela, a mieszkańcy nie mieli nic do gadania. Tylko to miasto ośmieszył (np maseczki) i potem jesteśmy takim grajdołem, z którego wszędzie się śmieją... |
1 0 | Piątek, 29 sierpnia 2025 r. godz. 20:53 ~Mieszkaniec  | Niech spada |
1 0 | |