Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 30 maja 2023 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
 Wiadomości lokalne
» Jaka jest Polska waszych marzeń? - pytał Sylwester Korycki z Polski 2050
» Jest nas coraz mniej
» Naprawiają sygnalizator. Uległ awarii po burzy
» Nietrzeźwi kierowcy jednośladów
» Miasto nabędzie kolejne działki na zamianę z Lasami Państwowymi
» Niedzielne imprezy za nami. Jak się bawiliście?
» Eko-Świat. Twoja praca. Twój sukces!
» Pożar mieszkania na Siedlanowskiego
» Kosmicznie na Politechnice
» Wodny Park otwarty w Dzień Dziecka!
» Kwiatowe nasadzenia w Rozwadowie
» Dachowanie w Brandwicy. 1 osoba ranna
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Miejski Dzień Dziecka
» Podkarpacki Rajd Rowerowy 2023
» Kosmiczny Dzień Dziecka w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego
» Nowe wystawy w Muzeum
» My, Stalowa Lova
» Nie tylko męski świat zabawek mechanicznych
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wysokie miejsce Krzysztofa Farasia w Korczynie
»Wysokie miejsce Krzysztofa Farasia w Korczynie
»Piknik Rodzinny w Rozwadowie
»Majówka 2023: Fiesta Amigos i Poniedzielski
»Majówka 2023: Róże Europy, Zaczarowany Ołówek, Laboratorium
»Majówka 2023: ŁJK, Breakout Symfonicznie, Another Pink Floyd
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Imprezy w mieście

Piątek, 19 maja 2023 r. godz. 11:0     /Infomacja prasowa UM/
Stal Wars Stalowe Inspiracje

Stal Wars Stalowe Inspiracje.
Stal Wars Stalowe Inspiracje.
27 maja 2023 r. w godz. od 11:00 do 22:00 odbędzie się w siedzibie Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, przy ul. Kwiatkowskiego 4 wydarzenie pod nazwą "Stal Wars Stalowe Inspiracje".

STAL WARS poprzez pryzmat szeroko rozumianej nowoczesności pokaże, czym może inspirować Stalowa Wola oraz stanowić będzie świetną okazję do zabawy, rozwoju zainteresowań, pasji naukami ścisłymi dla osób w każdym wieku.

Wszystkie atrakcje w trakcie wydarzenia oferowane są BEZPŁATNIE.

PROGRAM GŁÓWNY WYDARZENIA

(wiele działań realizowanych jest równolegle - na miejscu przy stoisku Wydziału SCAL w holu budynku dostępna będzie mapka z rozpiską sal, w których realizowane będą poszczególne aktywności)

- 11:00-15:40 - POPOŁUDNIE FILMOWE - Pokaz filmów w kosmicznej tematyce (aula)
- 11:00-18:00 - WARSZTATY KONSTRUOWANIA I PROGRAMOWANIA ROBOTÓW z klockami LEGO SPIKE/MINDSTORMS EV3 (warsztaty dla osób powyżej 10 lat, można przyjść o dowolnej godzinie)
- 12:00-13:00 - WARSZTATY ORIGAMI prowadzone przez Stowarzyszenie STAL FICTION
- 13:00-18:00 - LARP (z ang. LIVE ACTION ROLE-PLAYING) - aktywność na pograniczu gry i sztuki, podczas której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść, odgrywając role podobnie do improwizowanego teatru. LARP w kosmicznej tematyce poprowadzi Stowarzyszenie STAL FICTION (konieczność wcześniejszego zgłoszenia udziału - link do Formularza online znajduje się na dole artykułu)
- 14:00-16:00 - KONKURS COSPLAY (Regulamin znajduje się na dole artykułu, akcja prowadzona przy stanowisku Wydziału SCAL w holu budynku, ogłoszenie wyników o godz. 16:50 na auli)
- 16:00-18:00 - BLOK REWELACYJNYCH WYKŁADÓW EDUKACYJNO-NAUKOWYCH, prowadzonych przez wyjątkowych fachowców (aula na ok. 300 os. - z uwagi na limit miejsc, o możliwości udziału decyduje kolejność przybycia):
- 16:00-16:30 - Sztuczna inteligencja w służbie "IMPERIUM" - Wykładowcy Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli: dr Andrzej Chmielowiec - Kierownik w Zakładzie Informatyzacji i Robotyzacji Procesów Przemysłowych oraz dr Leszek Klich - adiunkt.
- 16:30-16:50 - Cyberbezpieczeństwo z wykorzystaniem gogli VR - Jakub Sieńko, od 15 lat związany z branżą IT, zaangażowany w budowę świadomości na temat cyberbezpieczeństwa. Zajmuje się transferem nowych technologii i wspiera wdrażanie produktów dotyczących: sieci, poczty i własności intelektualnej.
- 16:50-17:00 - Wręczenie nagród w Konkursie COSPLAY
- 17:00-18:00 - Nawigacja pojazdów kosmicznych - TOMASZ CZAJKA - Urodzony w Stalowej Woli, polski programista, wielokrotny zwycięzca zawodów informatycznych, mistrz świata w programowaniu zespołowym 2003, pracownik firmy Google, a następnie SpaceX. Pracował nad oprogramowaniem systemów sterowania rakiety Falcon Heavy.
- 18:00-22:00 - WIECZÓR FILMOWY - Pokaz filmów w kosmicznej tematyce (aula)

W trakcie wydarzenia (w godz. 11:00-19:00) na terenie budynku i w jego najbliższym otoczeniu będzie można także skorzystać z wielu nietypowych, ciekawych ATRAKCJI:

- ZAPOZNAĆ SIĘ Z LEGENDARY IV - Najlepszym na świecie ŁAZIKIEM MARSJAŃSKIM, skonstruowanym przez studentów Politechniki Rzeszowskiej - zdobywcą I miejsca na zawodach University Rover Challenge 2016
- ZMIERZYĆ SIĘ Z ROBOTEM AUTONOMICZNYM (w holu budynku)
- ODBYĆ "KOSMICZNĄ PODRÓŻ" w MOBILNYM OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNYM (dmuchana kopuła przed budynkiem Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, wstęp co 30 minut)
- POSPACEROWAĆ PRZEZ GALAKTYKĘ W GOGLACH VR i mieć na wyciągnięcie ręki pierścienie Saturna
- SPRAWDZIĆ JAK ZADBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO W SIECI, korzystając z gogli VR (w holu budynku)
- SPRAWDZIĆ SIĘ W PILOTAŻU DRONÓW na profesjonalnym symulatorze
- PRZYGOTOWAĆ KOSMICZNE PROJEKTY ZA POMOCĄ DŁUGOPISÓW 3D "STAL WARS w 3D" (w holu budynku)
- SPRAWDZIĆ SWÓJ ANGIELSKI W KOSMICZNEJ TEMATYCE, W KAWIARENCE JĘZYKOWEJ, prowadzonej przez Stowarzyszenie STREFA SPOTKAŃ
- ZAGRAĆ W NAJLEPSZE GRY PLANSZOWE O TEMATYCE ZWIĄZANEJ Z KOSMOSEM, wypożyczane przez Stowarzyszenie STAL FICTION i Wydział SCAL
- SPOTKAĆ SIĘ Z PIONIERAMI INNOWACJI W NASZYM WOJEWÓDZTWIE na stoisku Podkarpackiego Centrum Innowacji z Rzeszowa, którzy podpowiedzą jak zrobić "kosmiczną" karierę, dzięki wzięciu udziału w HACKATHONIE oraz pokażą możliwości druku 3D (Hackathony to swego rodzaju maratony kreatywności, które polegają na zaproszeniu do wspólnego poszukiwania rozwiązań konkretnych wyzwań i problemów, nakreślonych przez organizatora hackathonu. Po jednej stronie jest firma, instytucja lub organizacja, po drugiej uczestnicy reprezentujący najróżniejsze branże, wiedzę ekspercką i doświadczenia zawodowe)
- STOCZYĆ WIRTUALNĄ WALKĘ Z KOSMICZNYM WOJOWNIKIEM (w holu budynku)
-OBEJRZEĆ KOLEKCJĘ STARYCH SAMOCHODÓW (podziemia budynku Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej)
- PRZEJECHAĆ SIĘ ULTRANOWOCZESNYM SAMOCHODEM PRZYSZŁOŚCI
- POZNAĆ PRODUKTY BRANŻY PRZEMYSŁU OBRONNEGO (parking przed budynkiem Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej)

A w czasie przerwy, aby odpocząć pomiędzy atrakcjami, zapraszamy na pyszną kawusię i rozmowę o miejskich wyzwaniach w CafeLAB w ramach StaLOVE UrbanLAB, na stoisku Stalowowolskiego Centrum Aktywności Lokalnej - Wydziału Urzędu Miasta Stalowej Woli, które będzie można znaleźć w holu budynku.

Wydarzenie STAL WARS i geneza jego powstania:

Rozpoczyna cykl działań STALOWE INSPIRACJE, ukierunkowanych na pokazanie lokalnego dziedzictwa, tego z czego może być dumna Stalowa Wola i zaprezentowanie wyjątkowych osób ze Stalowej Woli, które warto naśladować.

Ukierunkowane jest na rozwój kompetencji przyszłości i zainteresowania naukami ścisłymi, nawiązuje do robotyzacji, sztucznej inteligencji, cyber rozwiązań, nowoczesnych technologii, odnosi się do podboju kosmosu, nawigacji statków kosmicznych i podróży międzygwiezdnych, a więc tematów silnie powiązanych z inteligentnymi specjalizacjami województwa podkarpackiego, jakimi są lotnictwo i kosmonautyka oraz informacja i telekomunikacja.

Promuje lokalne produkty i zasoby, powiązane z tymi obszarami i z branżą kosmiczną oraz przemysłem obronnym, a także prezentuje ludzi ze Stalowej Woli, którzy mogą stać się inspiracją dla młodego pokolenia mieszkańców miasta, aktywizując ich do rozwoju swoich pasji i zainteresowań oraz walki (wojny) o to, aby być człowiekiem sukcesu.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.