Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 6 lutego 2023 r. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
 Wiadomości lokalne
» Drugie życie puszki. Dla Ukrainy
» Kto opracuje strategię marki Stalowa Wola?
» Karny Kopciuch w Rozwadowie
» ZUS przyznał 500 plus na ponad 500 tys. dzieci
» Nie ma pielęgniarstwa bo nie ma uczelni
» Kępie Zaleszańskie: 41-latkowi groziło zamarzniecie
» Sochy: mieszkańcy chcą budowy parkingu i ogródka rekreacyjnego
» Ponad pół tysiąca nowych drzew w Stalowej Woli
» Pakiet badań w Laboratorium Probe z rabatem 50%!
» SLO z nagrodą podczas gali "Perspektyw"
» Pobicie i kradzież w Rozwadowie
» 21-latka potrąciła mężczyznę i odjechała
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» DKK: Anna Tomiak - Jurata
» Widowisko taneczno-muzyczne
» Pułapki wojny
» Klub Podróżnika: smaki Portugali
» Sztuka w mundurze
» Pomysł na spełnienie marzenia o rowerze
» MR: motyw przewodni róża
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»S74 - przebieg drogi ekspresowej
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska NIWA
»Biuro PiS w Stalowej Woli
»450 milionów złotych dla Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 11:30     /Magdalena Rodecka/
Trwa zbiórka podpisów pod wdowią rentą

Ponad 200 podpisów złożono już w stalowowolskim biurze Lewicy pod obywatelskim projektem ustawy o rencie wdowiej.
Ponad 200 podpisów złożono już w stalowowolskim biurze Lewicy pod obywatelskim projektem ustawy o rencie wdowiej.
Ponad 200 podpisów złożono już w stalowowolskim biurze Lewicy pod obywatelskim projektem ustawy o rencie wdowiej.

- Proponujemy, aby pozostała przy życiu osoba mogła zachować swoje świadczenie i powiększyć je o 50 procent renty rodzinnej po zmarłym małżonku lub pobierać rentę rodzinną po zmarłym małżonku i 50 procent swojego świadczenia. Obecnie renta rodzinna w przypadku, gdy umrze jeden ze współmałżonków, to jest 85 procent wyższego świadczenia. Obywatelski projekt ustawy przewiduje również, że prawo do renty wdowiej będą mieli wszyscy uprawnieni do świadczeń, nie tylko ubezpieczeni w ZUS, ale także w KRUS oraz emeryci mundurowi. Swoimi zapisami obejmuje również osoby, które zostały wdową lub wdowcem nawet kilka lat temu - wyjaśnia poseł Wiesław Buż.

- W końcu każdy z nas zmierza do wieku emerytalnego, a ta ustawa da poczucie bezpieczeństwa nam wszystkim. Nasz projekt to gwarancja przyjaznego państwa dla naszych dziadków, rodziców, dla większości osób starszych - dodają wnioskodawcy.

Jak informuje Joanna Grobel-Proszowska podpisy będą zbierane do 15 grudnia w każdy czwartek w biurowcu Mostostal na Alejach Jana Pawła II 25A/709 od 17:00 do 19:00. - Jest to akcja ogólnopolska, cieszę się, że spotkała się z tak pozytywnym przyjęciem. Przychodzą do nas zainteresowane osoby, pobierają też listy dla swoich znajomych. Serdecznie zapraszamy bo sprawa jest istotna - zachęca Joanna Grobel-Proszowska.

Z nowego świadczenia skorzysta od 1,3 do 1,5 mln Polaków i Polek. To duża grupa seniorów, która dziś najbardziej cierpi z powodu wysokiej inflacji. Waloryzacja emerytur nie nadąża za galopującą drożyzną. Wśród emerytów rośnie liczba osób zagrożonych ubóstwem. Wprowadzenie renty wdowiej, choć częściowo, pomoże zatrzymać to zjawisko. Świadczenie to będzie trwałym systemowym wsparciem dla emerytów i rencistów - a nie jednorazową zapomogą, zależną od widzimisię polityków.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 11 grudnia 2022 r. godz. 22:37
~Andrzej Skromny
Widzę tu dużo krytycznych komentarzy Pewnie Platforma Obywatelska zabiera głos. Inni zwariowali i zatracili zdolność samodzielnego myślenia ci wiedzą Polska = Pis = Patriota. Zdziwicie się ale to Lewaki wywalczyli dzisiejszy świat. Równość i wolność także dla was. Różnie bywa kto wie może naczelnik J.K. zagłosuje za ustawą. Dobra inicjatywa w czwartek podpiszę. O finansowanie niech was głowa nie boli. Wystarczy pieniędzy to przemyślana inicjatywa.
+0-0
Niedziela, 11 grudnia 2022 r. godz. 17:22
~Stella
Myślałam, że ja widzę rzeczywistość w krzywym zwierciadle, że widzę tylko lewicowe działania w przedstawicielach prawicy. Cieszy mnie niezmiernie, że uwidaczniają się ludzie myślący. Odsyłam do wypowiedzi Pani Senator dzisiaj na Rynku w Rozwadowie "Dzisiaj zdarzył się cud - dzięki LN, którego podziwiają już nie tylko w kraju, .lecz również za granicą " Jakbym słuchała Bieruta,
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 18:47
~zico
Choć raz powiedz kto ma ten pomysł finansować ?
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 10:11
~dośćhejtu
Zwyczajny LANS lewaków pod tym projektem przed wyborami aby Polacy pomogli im dostać się do sejmu i senatu. Skoro tego pragną to dlaczego tego nie zrobili jak siedzieli przy korycie w latach 2001 do 2005? Żaden emeryt na lewaków nigdy głosu nie odda bo emerycie wiedzą co to jest lewactwo z historii czasów PZPR.
+0-0
Niedziela, 11 grudnia 2022 r. godz. 16:26
~fixum
Patrząc przekrojowo na pewne zjawisko jakie mamy to przy sterach rządzenia jest lewica a nawet są odłamy ultra lewackie. Używana w obiegu nazwa "zjednoczona prawica" jest tylko przykrywką do lewactwa uprawianego tu i teraz. Wszystkie programy socjalne to programy lewicowe" a nie prawicowe. Nie wiem dlaczego tobie jest tak trudno odróżnić ziarno od plewy? Popatrz "lewicowość" rządzących jest widoczna na każdym kroku co nawet zaskakuje związki zawodowe - siedzą cicho niczym mysz pod miotłą! dobrze mówisz w tej części swojej wypowiedzi gdy stawiasz szlaban lewicy. Trzeba przewietrzyć W-wę z lewaków i doprowadzić do rządu centro - prawicy. Zobaczysz jak będziemy żyć w harmonii z prawem, społeczeństwem, każdy każdego będzie szanował i wrócimy na drogę kultury. Dość lewackiej dyktatury.
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 11:35
~Aamon
Właśnie!!! Lewactwo daje nasze pieniądze w formie 13-tej, 14- tej emerytury albo 500+, lewactwo wyprowadza pieniądze na kler i dla tatka Tadka a co dla tych, którzy utrzymuje swoje rodziny z pracy... Pierwszy lewak już mówił o 800+... Kiedyś to czerwone złodziejstwo będzie rozliczone...
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 8:5
~Hartford
PO chce dac kielbase wgborcza ,ale nie przebjna Pisiorow bo oni daja13 I 14 emeryture a jak trzeba dadza I 15 emeryture
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 15:27
~Donata
Hej praktyczny znatury czy słyszałeś żeby potomstwo pomagało rodzicom bo ja nie trzeba chyba drogą sądówą wymuszać a potomstwo ma swoje potomstwo więc sprawa nie jest taka prosta poza tym emerytura to są nasze składki a nie jakiś socjal więc pomyśl zanim wygłosisz swoje mądrości
+0-0
Niedziela, 11 grudnia 2022 r. godz. 9:48
ja2844
Tak słyszałam o pomocy rodzica. I opłacaniu czynszu rodzicom. Ale pomaga się rodzicowi który na to zasługuje A nie takiemu który twierdzi że się jemu należy bo nas spłodził
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 17:9
~Barbara
Donato - sprawa jest prostsza niż sądzisz. W kręgu moich znajomych wszyscy /ale to wszyscy / gdy zachodziła potrzeba opieki nad rodzicami taką opiekę sprawowali. Niektórzy z powodu obowiązków zawodowych umieszczali rodzica w stacjonarnej placówce - ale to także pomoc była /zainteresowanie zdrowiem, odwiedziny, wsparcie psychiczne / ..Zdarzają się przypadki izolacji rodzinnej, a czasami roszczenia tylko majatkowe - ale to patologia, a myślę, że ty do tej grupy nie należysz.
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 10:5
~Bławat
To byłoby fajne, wykończyć małżonka i poszukać młodszego konkubenta. Więcej kasy i więcej radości.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 20:41
~kosa
A dlaczego lewica nie uchwaliła tego jak rządziła/ Miała i swojego premiera - Leszka M. i prezydenta Aleksandra K. i dobrą sytuacje gospodarczą.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 17:10
~Kabziol
BRAWO ,,Jan,,
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 16:59
~rs
No widzę komentarze samych singli! Co za egoizm! dlaczego niepracująca/y współmałżonek otrzymuje rentę rodzinną po zmarłym mężu/żonie a pracujący nie? Jak nie dawać rent to wszystkim a nie dyskryminować nieraz ciężko pracujących wcześniej żon czy mężów i otrzymujących groszowe emerytury!!!
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 3:45
~doda
Rację nasz - jak nie dawać to nikomu, a jak dawać to wdowom i singlom również.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 14:27
~praktyczny z natury
Poroniony ten pomysł jest. Faktem jest, że utrzymać się jednej osobie / z jednego żródła dochodu / jest trudniej znacznie, niż z dwu żródeł. Pragnę zwrócić uwagę na stronę praktyczną problemu.: Małżęństwa na ogół mają dzieci, które prawnie są zobowiązane do pomocy rodzicom. Nawet, gdy zabraknie jednego z nich posiadają pewne zasoby, które zgromadzlli /lub powinni na starość / i gdy zabraknie jednego z nich wykorzystywać te środki. Co powiecie porównując kobietę samotną całe życie - aktualnie na starość utrzymującą się z jednej emerytury - nie mającej wsparcia w potomstwie. Abstrahuję od powodów samotności. Czy przypadkiem nie jest w sytuacji gorszej ekonomicznie, niż ta wdowa. Często nie ma ona osób bliskich z dalszej rodziny w miejscu zamieszkania.
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 9:2
~fas
Do @odpowiedż, Czytać po polsku umiem i to ze zrozumieniem. Nawet mam wyższe wykształcenie, zdobyte na dobrej uczelni. Jednak nie dociera do mnie ta argumentacja i wcale nie jest taka prosta, ale nie chcę ciągnąć tematu. Pozdrawiam.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 18:12
~norbi
Czy jest jakaś klauzula uniemożliwiająca pomoc MOPS dla wdów ? - szczególnie dla tych w trudnej sytuacji materialnej ? Nic mi na ten temat nie wiadomo. To pytanie dla Jana skierowane jest. /Potwierdzenie swojego stanowiska przez użycie nicka BRAWO Jan - jest zbędne/. To nie metoda na dowartościowanie się.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 17:6
~mieszkanka grodu naszego
Janie - po przeczytaniu wpisu Twego nie mogę odnieść się do Twej wypowiedzi, Ja akuratnie mam dzieci i męża jeszcze, ale diabli mnie biorą na taką udawaną pomoc. Przecięż pomysłodawcom chodzi tylko o "złapanie na wędkę wyborców " Zasada nadrzędna winna przyświecać władzy - oszczędnie wydawać grosz publiczny, nie trwonić na buble. odpowiadać za bylejakość wykonawstwa, stwarzać ułatwienia dla przedsiębiorców, a nie gnębić ludzi pracy i podnosić im podatki. Przyznanie zaś takiego wsparcia, o jakim mowa /pojedynczym osobom / nie uzdrowi sytuacji. Tym bardziej pamiętaj NIE SĄ TO DARMOWE PIENIĄDZE OD MIKOŁAJA a pochodzą z podatków ludzi ciężko pracujących.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 16:35
~jan
.... to że znajdzie się 1% albo mniej osób samotnych nie jest powodem by nie ulżyć tym 99%, a tym którzy się nie załapią i nie mają wsparcia od dalszej rodziny powinien pomóc MOPS, organizacje pozarządowe, organizacje charytatywne .....
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 15:40
~odpowiedż
Do @fas ; Co człowieku nie rozumiesz ? - czytać po polsku nie umiesz?. Prościej już nie można było zaprezentować tej argumentacji.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 14:52
~fas
Nie rozumiem tej argumentacji.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 13:13
~cywilizacja
To jakiś zbędny zabieg. Czy lewica nie może takiego projektu po prostu złożyć w Sejmie? Może! Po co więc ta hucpa? żeby lans był.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.