Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 6 lutego 2023 r. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
 Wiadomości lokalne
» Drugie życie puszki. Dla Ukrainy
» Kto opracuje strategię marki Stalowa Wola?
» Karny Kopciuch w Rozwadowie
» ZUS przyznał 500 plus na ponad 500 tys. dzieci
» Nie ma pielęgniarstwa bo nie ma uczelni
» Kępie Zaleszańskie: 41-latkowi groziło zamarzniecie
» Sochy: mieszkańcy chcą budowy parkingu i ogródka rekreacyjnego
» Ponad pół tysiąca nowych drzew w Stalowej Woli
» Pakiet badań w Laboratorium Probe z rabatem 50%!
» SLO z nagrodą podczas gali "Perspektyw"
» Pobicie i kradzież w Rozwadowie
» 21-latka potrąciła mężczyznę i odjechała
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» DKK: Anna Tomiak - Jurata
» Widowisko taneczno-muzyczne
» Pułapki wojny
» Klub Podróżnika: smaki Portugali
» Sztuka w mundurze
» Pomysł na spełnienie marzenia o rowerze
» MR: motyw przewodni róża
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»S74 - przebieg drogi ekspresowej
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska NIWA
»Biuro PiS w Stalowej Woli
»450 milionów złotych dla Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / EDU Strefa

Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 10:43     /Informacja prasowa UM/
Podsumowanie projektu ERASMUS+

6 grudnia w odbyło się podsumowanie projektu ERASUMS+, koordynowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli.
6 grudnia w odbyło się podsumowanie projektu ERASUMS+, koordynowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli.
Fot. UM Stalowa Wola
6 grudnia w odbyło się podsumowanie projektu ERASUMS+, koordynowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli. Podczas trwania projektu, który rozpoczął się 2020 roku, uczniowie pod opieką nauczycieli wyjeżdżali do krajów partnerskich, aby poznawać nowe kultury, systemy edukacji oraz podnosić swoje kompetencje, szczególnie w zakresie znajomości języka angielskiego. Uczniowie ze Stalowej Woli gościli podczas rewizyty swoich kolegów i koleżanki wraz z opiekunami z Włoch, Macedonii Północnej, Rumunii, Turcji oraz Portugalii.

- W ostatnim czasie słyszałem bardzo wiele ciepłych słów o tym projekcie, który jest podsumowywany i ma swój finał w Stalowej Woli. Mam nadzieję, że również w ramach Waszej przyjaźni, wspólnych spotkań udało Wam się dowiedzieć trochę o naszym mieście, bo Stalowa Wola ma krótką, ale ciekawą historię. Miasto najlepiej poznać przez jego mieszkańców, a Wy jako goście mogliście je poznać przez naszych młodych mieszkańców, uczniów stalowowolskich szkół. Bardzo się cieszę, że możemy gościć tak wyjątkowe osoby z aż pięciu krajów. To dla nas wielkie wyróżnienie, że mamy naszych przyjaciół w Rumunii, Turcji, Macedonii Północnej, Portugali i we Włoszech. Choć każdy kraj ma swoje różnice i swoje piękno, to integracja i współpraca buduje coś wielkiego. Buduje zgodę i pokój, a dalsza współpraca i takie projekty mogą to jeszcze wzmocnić. Wy, jako młodzi ludzie macie właśnie taką misję. Misję budowania świata opartego na wzajemnej przyjaźni, szacunku i pokoju. Mam nadzieję, że z takimi wrażeniami z wizyty w Polsce, w Stalowej Woli wrócicie do swoich krajów i ta przyjaźń będzie trwała - przywitał zagranicznych gości Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Koordynatorka projektu ERASMUS+ z ramienia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Stalowej Woli Anna Głowińska powiedziała: "Projekt ERASMUS+ nosi nazwę "All the world’s a stage". Są to słowa Szekspira "Cały świat jest sceną". Przybliżając, chodzi o to, że każdego dnia bierzemy udział w różnych czynnościach, zadaniach życia i bardzo często przybieramy maski, często gramy, do końca nie jesteśmy sobą. Jesteśmy aktorami każdego dnia. Tematem przewodnim naszego projektu jest teatr. Podczas wymiany uczniów odbywały się warsztaty teatralne, które przybierały różną formę. Od tradycyjnych scenek teatralnych przez musical aż do teatru kukiełkowego. Podczas prezentacji tych przedstawień młodzież coraz śmielej posługiwała się językiem angielskim, który jest obowiązującym językiem Projektu ERASMUS+."

Uczniowie z krajów Partnerskich podczas wczorajszego podsumowania projektu wysłuchali występu chóru Gaude Vitae oraz mieli możliwość zaprezentowania własnoręcznie przyrządzonych dań ze swojego kraju, korzystając z kuchni Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli, gdzie odbywała się uroczystość.
Zwieńczeniem wizyty było video połączenie ze szkołami we Włoszech, Macedonii Północnej, Rumunii, Portugalii i Turcji, podczas którego młodzież i opiekunowie relacjonowali "na żywo" stalowowolskie spotkanie oraz podsumowali projekt.

ERASMUS+, to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu oraz kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 roku. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Narodową Agencją Programu ERASMUS+ i jego realizatorem w Polsce jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 18:1
~Tak na marginesie...
Gdzie posluguja sie lepszym j. angielskim -w Rumunii, czy w Turcji?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.