Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 6 lutego 2023 r. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
 Wiadomości lokalne
» Drugie życie puszki. Dla Ukrainy
» Kto opracuje strategię marki Stalowa Wola?
» Karny Kopciuch w Rozwadowie
» ZUS przyznał 500 plus na ponad 500 tys. dzieci
» Nie ma pielęgniarstwa bo nie ma uczelni
» Kępie Zaleszańskie: 41-latkowi groziło zamarzniecie
» Sochy: mieszkańcy chcą budowy parkingu i ogródka rekreacyjnego
» Ponad pół tysiąca nowych drzew w Stalowej Woli
» Pakiet badań w Laboratorium Probe z rabatem 50%!
» SLO z nagrodą podczas gali "Perspektyw"
» Pobicie i kradzież w Rozwadowie
» 21-latka potrąciła mężczyznę i odjechała
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» DKK: Anna Tomiak - Jurata
» Widowisko taneczno-muzyczne
» Pułapki wojny
» Klub Podróżnika: smaki Portugali
» Sztuka w mundurze
» Pomysł na spełnienie marzenia o rowerze
» MR: motyw przewodni róża
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»S74 - przebieg drogi ekspresowej
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska NIWA
»Biuro PiS w Stalowej Woli
»450 milionów złotych dla Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 7 grudnia 2022 r. godz. 12:25     /Magdalena Rodecka/
Dla kogo mieszkania ze Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej?

Rzeczowa realizacja ma się rozpocząć w 2023 roku. Osiedle Ogrodowe to 8 bloków.
Rzeczowa realizacja ma się rozpocząć w 2023 roku. Osiedle Ogrodowe to 8 bloków.
Fot. SIM
Radni miejscy uchwalili kryteria pierwszeństwa, a co za tym idzie ocenę punktową dla lokali mieszkalnych budowanych przez Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową w Stalowej Woli. Chodzi o 8 bloków o łącznej liczbie 224 mieszkań na osiedlu Ogrodowym w Charzewicach.

Nie obyło się bez wątpliwości ze strony radnych, bowiem uchwała wyznacza kryteria pierwszeństwa, które między innymi dają preferencje w uzyskaniu mieszkania osobom zamieszkującym w mieszkaniowym zasobie gminy, oczekującym na przydział mieszkania a zakwalifikowanym na liście przydziału mieszkań z zasobów gminy, osobom, które o taki przydział starały się, ale ich wniosek rozpatrzono negatywnie, osobom posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności, osobom opuszczającym dom dziecka lub rodzinę zastępczą, rodzinom z dziećmi, seniorom, pracownikom rekomendowanym przez przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie Stalowej Woli.

W sprawie tego ostatniego prowadzono żywą dyskusję, bowiem nie każdy zgadza się z zapisem, aby osoba rekomendowana przez przedsiębiorcę z terenu Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola otrzymała 2 punkty a mającego siedzibę poza pozostałym terenem Gminy Stalowa Wola - 1 punkt.

Radny Damian Marczak (klub Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe) nazwał zapis kontrowersyjnym, bowiem od momentu złożenia wniosku do wybudowania tych bloków, sytuacja zawodowa może się zmienić.

O tym, że uchwała ma pewne mankamenty powiedział też Franciszek Zaborowski (klub Prawo i Sprawiedliwość): - Nie mogę poprzeć tego wniosku, uważam, że ma on pewne mankamenty. Nie zabezpiecza interesów gminy na najbliższy okres, zachęcając do tego aby traktować ją instrumentalnie.

W podobnym tonie wypowiedziała się radna Renata Butryn (klub Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe). Stwierdziła, że zapis dyskryminuje przedsiębiorców już działających i płacących podatki a przecież ich pracownicy też borykają się z problemami mieszkaniowymi. - Dlaczego nie mają mieć rekomendacji? Nie zgadzam się z taką punktacją - powiedziała Renata Butryn.

Z argumentami opozycji nie zgadza się prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, tłumacząc, że każdy kto przeczyta regulamin może poczuć się dyskryminowany, czy to ze względu na wiek, posiadanie dzieci itp. Osiedle Ogrodowe powstaje z myślę o ludziach pracujących, którzy do tej pory byli pomijani przez miasto i nie mieli szans ma mieszkanie na preferencyjnych warunkach. Włodarz chce wrócić do korzeni, gdy przyjazd do Stalowej opłacał się ludziom bo czekała dobrze płatna praca i mieszkanie. Powstające osiedle jest wpisane w strategię rozwoju miasta i jest tworzone pod przestrzeń inwestycyjną, docelowo 1000 hektarów. - Nie odkrywamy Ameryki. Wracamy do najlepszych kart rozwoju Stalowej Woli - wyjaśniał Lucjusz Nadbereżny.

Prezes Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Renata Knap poinformowała, że po wybudowaniu mieszkań, gmina Stalowa Wola będzie się starała o dopłatę do czynszów, którą najemcy będą otrzymywać przez 15 lat. Dla jednoosobowego gospodarstwa przewidziano 137 złotych miesięcznie, pięcioosobowego - 550 złotych miesięcznie. - Jest to program rządowy. Dopłaty umożliwiają obniżenie kosztów o czynsz, jaki będzie płacony do SIM. Umowa jest spisywana między gminą a SIM-em, później między SIM-em a Bankiem Gospodarstwa Krajowego - wyjaśniała Renata Knap.

Budowane mieszkania będą wynajmowane. Wykup lokalu będzie możliwy po cenie rynkowej po 15 latach.

W ramach budowy Osiedla Ogrodowego powstanie 224 mieszkania o powierzchni od 27,80 do 85,87 metrów kwadratowych.

Rzeczowa realizacja ma się rozpocząć w 2023 roku. Po wybudowaniu 8 bloków, kolejnym etapem będzie osiedle Parkowe.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 13 grudnia 2022 r. godz. 22:47
~Toja
Pogubiłam się. To w końcu te mieszkania są dla tych, którzy tu mieszkają i byli pomijani, rodzin z dziećmi, seniorów itd czy chcemy ściągać ludzi z zewnątrz, bo jest praca i mieszkanie?
+0-0
Niedziela, 11 grudnia 2022 r. godz. 20:0
~Pikolo
"Nie odkrywamy Ameryki. Wracamy do najlepszych kart rozwoju Stalowej Woli"-czyli do czasów PRL-u i jak się Nuncjusz i cała ta banda pomyli to prawdę powie. To ten PRL był zły czy nie? Bo właśnie wtedy Stalowa Wola rozwijała się najlepiej. Czyli PIS jest za PRL-em, ale nie ma się co dziwić skoro mają u siebie komuchów.
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 19:58
~Bloki
Do Historyk urbanista ty jesteś fatalny z mordy. Jest tu cisza spokój nie jeden chciałby tu mieszkać , kupiłem mieszkanie i nie żałuję w tak zwanym PGR a ty siedz i duś się dalej.
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 18:45
~Bliżej do Azji
Cytat "Patrzymy się na upadek Polski, na ruinę demokracji i praworządności, rosnące zagrożenia zewnętrzne, rosnące wewnętrzne podziały, początek polexitu, szajki zdrajców, złodziei i kombinatorów, kościelnych pedofilów i cwaniaków, jak stado bezradnych baranów. Spalamy się w awanturach, zamiast budować przyszłość i przyzwoite życie. Kto nas ruszy? Kto zawoła na ulice i place? Kto powie precz z politycznymi b...mi, kościelnymi troglodytami, narodowymi zwyrodnialcami, którzy ssą z nas nasze jedyne życie i cofają je wstecz? Kto??"
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 12:11
~Deweloper
Jak miasto chce się rozwijać to muszą powstawać nowe osiedla. Aktualne ceny mieszkań w mieście to jakiś dramat. Mieszkaniówka była przez lata zaniedbywana. Miasto powinno także wystawiać w przetargach działki pod budownictwo jedno i wielorodzinne.
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 10:27
~Daro
Jeszcze nic nie ma a już dzielą ,tak tylko potrafią pisiory
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 10:23
~olek
Ważne aby metr kwadratowy w tych wszystkich blokach majątek nie kosztował.
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 10:22
~mieszkaniec
Oczywiście , że te mieszkania nie będą za darmo nigdy nigdzie na świecie nie było mieszkań za darmo. Nawet w czasach głębokiej komuny aby otrzymać klucze do mieszkania każdy musiał wpłacić ponad 24 tysiące złotych kaucji i nie dostawał tego mieszkania na własność a tylko na użyteczność. Dopiero po upadku komuny ci co mieszkali w tych mieszkaniach bardzo długo mieli pierwokupu tych mieszkań na własność w nie złych cenach. Ale nawet po wykupie, wszyscy co miesiąc muszą płacić wielkie pieniądze do spółdzielni mieszkaniowej. Choćby na fundusz remontowy ,ogrzewanie tych mieszkań a także wypłaty dla pracowników spółdzielni. Ja płace co miesiąc 400 złotych na te opłaty a jeszcze w styczniu często dostaję dopłaty bo niby za mało buliłem.
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 23:47
~dyrekcja baluje robol haruje
w tym mieście co wypłaty 2 200
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 22:25
~Historyk urbanista
Wygląda to fatalnie, jak osiedle pgr. Wyalienowane w środku szczerych pól. Ale czemu się dziwić jak komuna wraca pełną gębą.
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 21:47
~Kuchciński LOT
Kaczyńskiego pilnuje 70 radiowozów i my się na to składamy !! Normalne to nie jest .
+0-0
Niedziela, 11 grudnia 2022 r. godz. 18:5
~komuna wiecznie żywa
Ostatni już cytat: "W trakcie objazdu wyborczych okręgów Jarosław Kaczyński nie prezentował się jak dotąd najlepiej. Sprawiał wrażenie polityka zaspanego, pozbawionego energii, oderwanego od rzeczywistości, pogrążonego we własnych obsesjach. Ciągłe ataki na Tuska, Platformę, Niemców i agresywne żarty z osób transpłciowych stawały się też zwyczajnie nużące. Na spotkaniu w Chojnicach w województwie pomorskim w czwartek tematu transpłciowości też nie mogło zabraknąć. - To się rozprzestrzenia jak epidemia - mówił prezes o zwiększającej się liczbie osób występujących o procedurę uzgodnienia płci w krajach Zachodu. - To jest oczywiście moda, to jest bzdura, to jest niszczenie społeczeństwa, dlatego chcemy się temu przeciwstawić - grzmiał. Zażartował też, że jeśli Donald Tusk przetrwa jako lider PO do następnych wyborów, to pewnie przedstawi się w nich jako kobieta. Słowa o "epidemii transpłciowości" są oburzające, polityk nie ma prawa posługiwać się tak stygmatyzującym językiem, żarty z Tuska są żenujące."
+0-0
Niedziela, 11 grudnia 2022 r. godz. 17:45
~Nasz Wolski Kabaret
W Lublinie, w poblizu KUL-u usunieto pomnik zalozyciela tej uczelni, I. Radziszewskiego (ma bycpostawiony ponownie w innym miejscu), a na jego mijescu ma powstac... wielki pomnik Lecha Kaczynskiego! Czy nie jest to (swiadome) tworzenie kultu jednostki, czy tez "kultu braci blizniaczych"??
+0-0
Niedziela, 11 grudnia 2022 r. godz. 11:46
~gigola
Proszę państwa co to za spotkania steranego, starszego faceta co nie potrafi włożyć na stopy jednakowej pary butów? Co za spotkania gdy otacza go kordon policji, tajniaków i ochroniarzy? Kim że ów człowiek jest by zasługiwać na taki militarny kokon? Czy może on jest jednym z nas? Nigdy, to wyalienowany osobnik który niczym jemioła żyje cudzym kosztem. W tym przypadku my za ten luksus jego fanaberii płacimy słono. Spotkania z nim to ma być selekcja kto może wejść a komu stawiany jest szlaban? Przecież to jest kpina z demokracji a wręcz tworzenia kultu jednostki. Wiemy z historii jak to się kończy. Co może oprócz zasiania ziarna nienawiści powiedzieć o zyciu facet nie mający rodziny, żony... a rozprawiający o o seksie, miłości, aborcji? Uwikłał się w szczucie na mniejszości społeczne a już z pewnością na każdym "spotkania" dosiada kucyka(nie konia!) o tym, że w głowie mu się nie mieści by jednego dnia być Zosią a na drugi dzień Janem. Kiepski aktor a monologi wygłaszane są nieświeże.
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 18:5
~komuna wiecznie żywa
I jeszcze to.... "Jesteśmy bardzo zaskoczeni. Nasza stacja ma 30-letni staż i nigdy nie spotkaliśmy się z taką sytuacją jak przed spotkaniem z prezesem Kaczyńskim. To, co mówi rzecznik PiS, że media mogły się zapisać i zostałyby wpuszczone, to jest jakieś nieporozumienie. My o akredytację staraliśmy się kilka dni. Mamy wszystko potwierdzone nagraniami — mówi Onetowi Arkadiusz Jażdżejewski, redaktor naczelny rozgłośni Weekend FM, która podobnie jak inne lokalne media nie została wpuszczona na spotkanie z prezesem PiS w Chojnicach. To właśnie tam szef rządzącej partii usłyszał słynne już w sieci pytanie: "czego ty się boisz człowieku?"."
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 14:0
~jan
.... bo to taki pszyfutca jest, sam ochrania się 70-ma radiowozami i 400-ma policjantami, a do obrony kościołów wzywa zgraję łysych karków z bejsbolami ....
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 21:4
~Grzegorz
A wy myślicie że te mieszkania o ile zostaną wybudowane będą za darmo? Marzenia wasze niespełnione.
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 19:0
~myślący rodzic
Renata Knap - tak bardzo mi Pani żal.
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 18:20
~masakra
Pani Renato - warto? Naprawdę? Przecież ten smród już zawsze będzie się ciągnął - za panią i najbliższymi. Zawsze można zachować się przyzwoicie - przeprosić - tak po prostu.
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 17:51
~Taka Wolska, taki kraj
Kaczy "wodzunio" raczył wspomnieć, m.in. o mieszkaniach... Cytuję: "Kaczyński mówi o "niepokojącym zjawisku" w Polsce. To fiasko planu Morawieckiego. W Chojnicach prezes PiS mówił, że w polskiej gospodarce wciąż występują "zjawiska niepokojące", takie jak niski poziom inwestycji. To prawda. Inwestycje w Polsce są kulą u nogi rządu Zjednoczonej Prawicy od 2016 r. To największe fiasko "wielkiego planu Morawieckiego" z tamtego okresu. Przedsiębiorcy od lat wskazują winowajców tej sytuacji - chodzi przede wszystkim o polityków prawicy i sposób sprawowania przez nich władzy. Jarosław Kaczyński dobrze rozpoznaje problem, ale nie potrafi zmienić nastawienia swojego rządu. - My nie możemy w tej chwili włączać mechanizmów antyrozwojowych. W naszej gospodarce jest bardzo dużo sukcesów, bardzo dużo dobrego, ale są też pewne zjawiska niepokojące, np. niski poziom inwestycji. Myśmy nie rozwiązali też, biję się tu we własne piersi, problemu mieszkaniowego - mówił w Chojnicach prezes PiS Jarosław Kaczyński."
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 16:43
~Wkurzony
O czym wydyskutujecie Wszystkie mieszkania już mają najemców. I nie będzie to nikt kto chociaż raz.spojrzy krzywo na kudlatego a nie daj noże zos powie na prezesa.
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 14:22
~Tom
A co z Leśną ile można czekać
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 12:35
~Dalej jak w PRL
Parkingi na zewnątrz? Tak się już nie buduje. Teraz każdy chce trzymać auto w parkingu podziemnym.
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 18:2
~Balladyna
Po prostu - ida na najtansza opcje!
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 10:53
~ding
Opozycja wieczne ale i zawsze na nie. Tak to "proacują" na rzecz Stalowej Woli.
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 12:14
~spostrzegawczy i dokładny
Do "@dingo " A gdzież tam "opozycja na nie " Właśnie ona zawsze jest na tak - szczególnie w sprawach ważnych - jak likwidacja zieleni, w tym lasów. Zastanawiam się nawet jakich argumentów do przekonywania używa obóz rządzący. Czy czasami nie stosuje się tutaj szantażu jakiego, zastraszania lub ekonomicznego środka jakiego. Czasami sobie myślę, czy nie zatrudniono jakiegoś CZARODZEJA z użyciem środków halucynogennych, że są wszyscy tak JEDNOGŁOŚNI - jak STAŚ zapowie.
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 10:52
~prośba
Dajcie mieszkanie Damiankowi z Pysznicy i Darusiowi rzeszowiakowi, może to ich skłoni do przeprowadzenia się do Stalowej.
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 16:41
~Miś PiSuarek
A co dla pani Miśko z Pysznicy? Co??
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 8:0
~mieszkaniec
widzę, że pisioty już próbują przepchnąć przepisy pod swoich....
+0-1
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 22:27
~jasio
zycie miejscami je jednak piekne jedni dostana mieszkanie i jeszcze 137zl doplaty na glowe a innych spod mostu wygania policja bo tam zimno i mogom zamarznac
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 21:14
~Piotr ma rację
Burmistrz Stalowej Woli ma ficyt finansowy to odwrotność deficytu a bierze się ten ficyt z bankomatu . Ha,ha,ha
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 20:36
~kosa
PiS jedno co potrafi, to dzielić ludzi. Dlaczego pracodawcy i ich pracownicy maja być podzieleni na tych ze strefy i z innych części miasta? To jest społeczna inicjatywa, a nie - biznesowa. Ma zaspokoić potrzeby mieszkańców bez względu na obszar miasta, w którym pracują. Tak trudno to zrozumieć?
+0-1
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 20:19
~Mieszkaniec
Wszystko to kacyki partyjne do czasu wyborcy was ocenią
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 20:17
~Nie dajcie się oszukiwać
A osiedle Leśna kiedy? Trzeci most na Sanie ? Lodowisko miejskie ? Pomijam już tą słynną fabrykę maseczek !!!
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 21:40
~Bantustan Wolski
Za ten wielki przekręt z "Fabryka Masek", ktoś powinien siedzieć!~
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 18:48
~Ania
Pani prezes i ta cała ekipa to porażka kasę doją nagrody premie i co ściernisko ale będzie sanfracisko paranoję tylko za panowania PiSu ocenimy to niebawem
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 17:1
~jan
.... ta żenująca dyskusja przypomina mi medialną dyskusję o cenach za przejazd autostradą w latach gdy nie było ani kawałka autostrady w Polsce, ani też bliżej określonego terminu kiedy ona powstanie.... tu jest identycznie, ustala sie kolejkę do mieszkań z ,,wizualizacji", a nie podano do tej pory kto WYŁOŻY GRUBE MILIONY ZŁ na na budowę wszystkich sieci do połączenia przyłączy osiedla z ogólnomiejskimi magistralami mediów, jeśli by tymi kosztami obciążyć tych co mają tam zamieszkać to ceny lokali bedą porównywalne z tymi z Paryża czy Londynu ....
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 18:24
~Pinokio i jego PolExit
Bardzo celny komentarz !
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 15:16
~szok
Pani "prezes" była kiedyś vice. Miała w poważaniu mieszkańców. Nie odpowiadała na maile bezpośrednio, nie odpowiadała na prośby przez sekretariat. Teraz będzie budowała bloki. Szok.
+1-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 20:25
~max
Do tego w sprawach technicznych była kompletną dyletantką z doktoratem.
+1-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 15:12
~Mieszkaniec
Pani Renato - nazwisko ma się jedno. Warto być przyzwoitym.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 14:55
~olo
Cała prawda o tych nowych osiedlach dla oczekujących na mieszkanie. Po pierwsze te mieszkania wszystkie powstaną w następnej kadencji PANA PREZYDENTA L. NADBEREŻNEGO. Po skończeniu osiedla PARKOWEGO zaraz zaczynamy budowę osiedla LEŚNA. Tylko oczekujący zbierajcie kasę na te mieszkania abyście się nie obudzili z ręką w nocniku. Na 100 procent te wszystkie osiedla w następnej kadencji naszego kochanego prezydenta będą wszystkie skończone.
+0-1
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 10:48
~:-)
olo, wazeliną ociekasz aż smród na całe miasto
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 15:33
~dziaders z um
@~olo, nie będzie następnej kadencji pana płezydenta, tłuczku, jeszcze ci się nie znudziło lizanie rowa tego pana
+1-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 14:30
~kici
Znowu afera bo jakże inaczej może być skoro na terenie przyszłych bloków hula wiatr a tu już dzieli się mieszkania. Przypomina to porzekadło o dzieleniu skóry na żywym niedźwiedziu... lub nagrody dla piłkarzy gdy wyjdą z grupy... Wiemy jak się to skończyło! Nikt teraz nie mówi o tym, że chciał brać tylko nie było takiej umowy. Podobnie będzie z tymi wirtualnymi mieszkaniami gdy już zostaną wybudowane... Po prostu jaja jak berety. Wcześniejsze bloki przy ul PCK widocznie nie zostały dobrze "przydzielone" skoro teraz jest kombinacja.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 13:15
~narrator
Dajcie Darkowi jakie niewielkie mieszkanie, tylko niech w końcu coming out zrobi. Może Damian by skorzystał, bo Pysznica i Pysznica....
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 13:7
~Korzeń
Jak zwykle opozycja zawsze ma jakieś ale, zawsze szuka dziury w całym i zawsze na nie. Gdyby to oni rządzili Stalową Wolą w tym mieście nic by nie powstało, bo wiecznie NIE NIE NIE. To już nie jest nawet śmieszne... Ręce po prostu opadają.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 16:56
~Trzecia Twarz PiSiora
Patrzec na rece kombinatorom... taka wlasnie jest rola opozycji!!!
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 12:45
~Hejho
15 lat bulenia za wynajem, a później możesz sobie kupić za 400tyś??? Hahah co to za farsa?
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 14:43
~ktoś
Jaka farsa.Małe mieszkanko, mały czynsz.Ty może myślisz że miasto pozwoli ci wykupić np: 40m lokum za złocisza.A ty lokalny cwaniak pomieszkasz rok i spieniężysz na wolnym rynku za pół bańki.To jest dopiero jest czysta hipokryzja i farsa.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 12:5
~dziaders z um
pisia klika na swoim, nadbereżny wstydu nie masz, TFU!
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 11:45
~Aborygen
"gdy przyjazd do Stalowej opłacał się ludziom bo czekała dobrze płatna praca i mieszkanie" - LN. To może zacznij od tej dobrze płatnej pracy? A że niby koreańczyk z folią ma ją zapewnić? Bo przecież wcale nie dlatego powstaje tu ta fabryka bo siłę roboczą mamy śmiesznie tanią. Wiadomo jakie są zarobki w tym mieście.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 11:8
~lds
To już zbyt długo trwa. Na dodatek teraz jakieś chore kryteria. W czym jest lepszy pracownik strefy od innego w mieście. Przecież nigdy wszyscy nie będą zadowoleni. A argumentacja LN i odniesienie do "najlepszych kart Stalowej Woli" to kompletny odlot. Niestety, kolejny.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 11:42
~Taka Prawda
Oj naiwni jesteście. Popatrzcie na taką jedną państwową firmę mieszczącą się na strefie, wiecie tą o której wszyscy mówią ze zatrudnia tylko po rodzinie i znajomościach. Teraz wszelcy pisopochodni z tejże firmy poskładają papiery że oni chcą mieszkania, wiadomo punkciki da im się na maxa i myk znowu rodzina na swoim, wiadomo czyja rodzina.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 11:27
~Dziwne
Jak oni chcą ściągnąć poważnych nauczycieli czy uzupełnić braki personelu pielęgniarskiego jeśli preferencje mają mieć jedynie zatrudnieni w nieistniejących jeszcze fabrykach.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 11:4
~Grzegorz
Kolejne oszustwa PiS wychodzą na jaw. Rząd obciążył UE wzrostem VAT na gaz od 2023 do 23% a to nie jest prawda. UE nakazała wprowadzić VAT ale minimalna stawka wynosi 5%. Rząd Polski oszukał Polaków na 18%. bo tyle wynosi różnica.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 20:20
~Kot Behemot
Fakt! A "Pinokio" zaplątał się w swoich kłamstwach - kilka dni temu oszwabił piłkarzy, dzisiaj czytam o VAT na paliwo ,wysokość którego (wg Pinokia 23%) ponoć narzuciła nam UE -a ta UE twierdzi , że rząd RP kłamie , bo wg niej podatek nie może być niższy niż 5% , a wyższy nie musi być i jego wysokość zależy od władz danego kraju. Wynika , że Morawiecki jest maniakalnym kłamcą i chyba pierwszym z wyrokiem sądu premierem-oszustem na świecie!
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 16:22
~Wasz Deficyt
Unia to taki "chlopiec do bicia" dla PiSowskich (i Ziobrowskich) aparatczykow. W ten sposob m.in. usiluja przykrywac swoja wlasna nieudolnosc oraz ignorancje~!
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 11:3
~www
Jeszcze pani prezes Knap łopaty pod budowe nie wbiła w ziemię a juz debatuja komu przydzial dac najlepiej wszystkie swoim to wam dobrze wychodzi banda nierobów
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 11:2
~podkarpacki
Mam inne zdanie.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 10:42
~ania
Porażka tej całej inicjatywy kolesiostwo stołki tyle lat siedzą i pytam co zrobili poza wysokimi pensjami stalowo obudź się i pogoń tych misiewiczów przy najbliższych wyborsch
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 16:0
~Lewym Sierpowym
Ja zaglosuję na Lewicę !!!
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 14:30
~andrzej
i na kogo zagłosujesz? na konfederacje? na faszystów tak? to powodzenia.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.