Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 6 lutego 2023 r. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
 Wiadomości lokalne
» Drugie życie puszki. Dla Ukrainy
» Kto opracuje strategię marki Stalowa Wola?
» Karny Kopciuch w Rozwadowie
» ZUS przyznał 500 plus na ponad 500 tys. dzieci
» Nie ma pielęgniarstwa bo nie ma uczelni
» Kępie Zaleszańskie: 41-latkowi groziło zamarzniecie
» Sochy: mieszkańcy chcą budowy parkingu i ogródka rekreacyjnego
» Ponad pół tysiąca nowych drzew w Stalowej Woli
» Pakiet badań w Laboratorium Probe z rabatem 50%!
» SLO z nagrodą podczas gali "Perspektyw"
» Pobicie i kradzież w Rozwadowie
» 21-latka potrąciła mężczyznę i odjechała
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» DKK: Anna Tomiak - Jurata
» Widowisko taneczno-muzyczne
» Pułapki wojny
» Klub Podróżnika: smaki Portugali
» Sztuka w mundurze
» Pomysł na spełnienie marzenia o rowerze
» MR: motyw przewodni róża
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»Minister Andrzej Adamczyk na otwarciu tunelu i nowej drogi
»S74 - przebieg drogi ekspresowej
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska NIWA
»Biuro PiS w Stalowej Woli
»450 milionów złotych dla Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 6 grudnia 2022 r. godz. 20:48     /ZS/
Prapremiera Rynku w Rozwadowie. Zawitał święty Mikołaj

Spotkanie z Mikołajem zorganizowane zostało 6 grudnia na odnowionym Rozwadowskim Rynku w Stalowej Woli.
Spotkanie z Mikołajem zorganizowane zostało 6 grudnia na odnowionym Rozwadowskim Rynku w Stalowej Woli.
Fot. ZS
Spotkanie z Mikołajem zorganizowane zostało 6 grudnia na odnowionym Rozwadowskim Rynku w Stalowej Woli. Oficjalne otwarcie tego miejsca nastąpi 11 grudnia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Po kapitalnym remoncie ta najstarsza część naszego miasta została rozświetlona blaskiem miejskiej choinki oraz licznymi iluminacjami świetlnymi.

Mimo ulewnego deszczu i przenikliwego zimna, o godzinie 16 na Rynku w Rozwadowie pojawił się Mikołaj w saniach, który oczywiście rozdawał prezenty. Niespotykaną do tej pory atrakcją były żywe renifery, które miały nawet swoją zagrodę. Każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem w Jego saniach, z żywymi reniferami czy Elfami w tle.

Elfy zadbały o animacje dla najmłodszych, o gry i zabawy ruchowe oraz przeprowadziły Warsztaty Kreatywne (bałwanki ze skarpet i torby świąteczne).

Dla wszystkich, którzy przybyli na spotkanie koło Gospodyń Wiejskich "Charzewiczanki" przygotowały słodki poczęstunek oraz gorącą herbatę i kawę bez limitu.

O godzinie 17:30 w Rozwadowskim Domu Kultury "Sokół" wystawiony został musical świąteczny "Tajemnicza Opowieść". Natomiast o godzinie 19:30 zaplanowany był razem z Mikołajem i Jego świtą udział w "Teatrze Ognia" - widowiskowym
Zdjęcia
Spotkanie z Mikołajem zorganizowane zostało 6 grudnia na odnowionym Rozwadowskim Rynku w Stalowej Woli.Spotkanie z Mikołajem zorganizowane zostało 6 grudnia na odnowionym Rozwadowskim Rynku w Stalowej Woli.Spotkanie z Mikołajem zorganizowane zostało 6 grudnia na odnowionym Rozwadowskim Rynku w Stalowej Woli.
Spotkanie z Mikołajem zorganizowane zostało 6 grudnia na odnowionym Rozwadowskim Rynku w Stalowej Woli.Spotkanie z Mikołajem zorganizowane zostało 6 grudnia na odnowionym Rozwadowskim Rynku w Stalowej Woli.Spotkanie z Mikołajem zorganizowane zostało 6 grudnia na odnowionym Rozwadowskim Rynku w Stalowej Woli.
Spotkanie z Mikołajem zorganizowane zostało 6 grudnia na odnowionym Rozwadowskim Rynku w Stalowej Woli.Spotkanie z Mikołajem zorganizowane zostało 6 grudnia na odnowionym Rozwadowskim Rynku w Stalowej Woli.Spotkanie z Mikołajem zorganizowane zostało 6 grudnia na odnowionym Rozwadowskim Rynku w Stalowej Woli.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 11:18
~Kasandra
Spóżniłam się trochę i nie zdążyłam napisać listu z życzeniami do Św. Mikołaja. Ja nie dla siebie, ale tak dla ogółu parafian tego grodu naszego. Spróbuję jednak napisać - chociaż to po czasie jest. PROSZĘ ŚWIĘTY MIKOŁAJU ZAPŁAĆ TE ZACIĄGNIĘTE KFREDYTY ZA NAS, PRZEKONUJ KOGOKOLWIEK SPOTKASZ NA SWEJ DRODZE, ŻE TA niby darmocha z UE to nie podarunek, a pożyczka lichwiarska. Zdrowia Ci życzę Św. Mikołaju.
+0-0
Niedziela, 11 grudnia 2022 r. godz. 17:48
~Wolska Podkarpacka
"Materiały żródłowe dostarczające nam wiedzy, że są to pożyczki na wysoki procent to wiarygodne programy publicystyczne." > Dlaczego zmyślasz, Kassandro? Dlaczego???
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 18:48
~PiSia Tuczna
Inflacja lepsza niż "lichwa"! Jedna ciekawostka... Trzy lata takiej inflacji jak teraz, to utrata ponad połowy naszych oszczędności!
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 18:9
~komuna wiecznie żywa
""Nocna Zmiano " Nie jest to takie istotne, czy mld czy mln. W każdym razie nie jest to darmowe i spłacić trzeba z odsetkami." = Prosze sprawdzic w jakiej wysokosci odsetki "oferuja" obecnie banki komercyjne w Polsce. Pozyczki z Unii wciaz sa najtansze!
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 17:4
~jaś
Tylko pieniądze z unii tak zwane KPO w 30 procentach będą pożyczką na bardzo malutki procent , reszta to zwyczajna dopłata unijna. A pieniądze z normalnych dopłat to są też nasze pieniądze bo POLSKA dopłaca do budżetu unii majątek co roku.
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 16:7
~Kasandra
Materiały żródłowe dostarczające nam wiedzy, że są to pożyczki na wysoki procent to wiarygodne programy publicystyczne. Najbardziej jednak negatywnym skutkiem tego niby finansowego wsparcia jest uzależnienie się od "darczyńców " - w tym wpływ m,inn, na sądownictwo. Pytanie retoryczne - czy jest ktoś kto wierzy, że Niemiec mógłby dać coś Polakowi za darmo ?
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 15:37
~zorientowany
Ty niby pytający tym pytaniem, a właściwie GĘGANIEM w twoim języku. Nic nie kumasz z tego , co się dzieje. My do UE wpłacamy tak jak inni, a to o otrzymujemy to nie jest łaską żadną, Wspomnę dodatkowo, że przetargi wygrywają Niemcy za duże kwoty, a robią buble - na poprawkach zarabiając również. Mogę dodać, że ci "przyjaciele " z zachodu przy pomocy sławnego krokodyla wytępili naszych kierowców z rynku. Ponadto całość leasingowania samochodów jest w ich rękach. Nie udawaj więc oświeconego, że wierzysz w bezinteresowną pomoc Polsce.
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 13:31
~pytanie
Czy na tym portalu tylko idi..ci gęgają o jakich odsetkach wy hejterzy gęgacie i za co?. Dopłaty unijne to są też nasze pieniądze a nie żadne pożyczki tumany. Jeżeli gęgacie o KPO to jeszcze nawet jednego EURA nam ani nie pożyczono ani nie pomogli. Bo tylko malutka część z KPO to jest pożyczka a reszta bezzwrotna pomoc , dopłata. Czy w tym mieście sami kre..tyni żyją , że się nie wstydzą tak ośmieszać.?
+0-0
Sobota, 10 grudnia 2022 r. godz. 13:17
~Leon oszczędny
"Nocna Zmiano " Nie jest to takie istotne, czy mld czy mln. W każdym razie nie jest to darmowe i spłacić trzeba z odsetkami. Istotą tych wszystkich wpisów jest zapewnie uzmysłowienie, że zarówno grosza z podatków, jak również tych z UE nie można wydawać na fanaberie. Oszczędzać trzeba konjecznie!!!!
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 23:32
~Nocna_zmiana
Wedlug "businessinsider.com.pl": "W uzasadnieniu do projektu ustawy o ratyfikacji decyzji w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej podano, że koszt odsetek od pożyczek KE, jakie zapłaci Polska w latach 2021-2027 wyniesie 550 mln euro, czyli ponad 2 mld zł. "W latach 2021-2027 poniesione zostaną koszty odsetek na szacowanym przez Komisję poziomie 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (koszt dla Polski przy średniorocznym udziale w finansowaniu budżetu UE na poziomie ok. 4,3 proc. wyniósłby ok. 550 mln euro)" - napisano." - Milionow, milionow... "ekonomisto". A nie miliardow!@#
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 20:14
~ekonomista niezależny
Choć podaje się za Asesora , a niedoinformowany, Otóz - co mówią liczby w/g ekonomistów - prognostyków ; Za każde 100 mld euro pożyczki z UE będziemy musieli oddać w najlepszym wypadku ok 300 mld, ale niektórzy wyliczają, że nawet 500 mld euro. Takie to dobrodziejstwo jest
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 16:54
~Asesor
Z US "lichwiarska"? To sa pieniadze na najlepszych mozliwych warunkach - zaden bank komercyjny takich nie oferuje! Dlaczego wiec chwalisz sie tutaj swoja ignorancja? -> P.S. Zapytaj tez PiSowskich aparatczykow dlaczego doprowadzili do sytuacji kiedy zadluzenie kraju wzroslo do tak wielkiego (nigdy nie spotykanego wczesniej) poziomu...
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 10:55
~wult
Oczywiście nikogo z opozycji nie było. Damianka z Pysznicy, rzeszowiaka Przytulastego ani babci polonistki. Emerytura, ale co tam się będzie interesować miastem...
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 17:30
~Wasze Lustro
Podobno zaś była, pani (radna) Miśko z Pysznicy?
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 18:18
~vvv
Niema się czym cieszyć ręce spracowane Jak boksera wyżywienia można kupić tylko za 40zł na jeden tyle pobory pozwalają . Masakra .
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 13:9
~Harvard
świetne miejsce i dobrze że mamy takiego prezydenta, że podjął się tego. Za poprzednika liczyła się tylko Roma.
+0-0
Niedziela, 11 grudnia 2022 r. godz. 16:17
~volta
Osobnik "lekarz" może kierować każdego do jednej przychodni tak jakby wiedział komu co dolega. Próbuje zaklinać rzeczywistość, że w kraju jest tak dobrze jak jemu w Stalowej Woli. Zatrzymaj się facet nad problemem społecznym jakim jest ubóstwo 2 mln Rodaków i 500 tys. dzieci. To jest dramat naszych współbraci! Gdy będą narzekać na swój los i społeczne wykluczenie to także ich skierujesz do... przychodni przy ul Wyszyńskiego? Prawdą jest, że syty nigdy nie zrozumie głodnego. Ty należysz do tej sytej części nacji dlatego tak łatwo wystawiasz... skierowania! Trzymaj się lepiej!
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 23:53
~Lekarzu - lecz sie sam!
I tylko na tyle stac cie mizerny (PiSowski) "doktorze"?
+0-0
Piątek, 9 grudnia 2022 r. godz. 19:52
~doktor
do , kuna zgłoś się do przychodni na Wyszyńskiego, może jest jeszcze dla ciebie nadzieja idio..to.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 23:18
~Grzegorz
Kuna , problem polega na tym Stalowa Wola jest chora i kocha Nadbereźnego. Nie przekonasz tej hołoty argumentami nie docierają.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 16:25
~Hutnicza
Liczysz "Harvard" na extra-premie od "Cezara" Lucjusza Utracjusza??
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 16:24
~kuna
Nie tylko Roma ale głównie roztropność, realizm i pragmatyzm. Tu i teraz mamy lans, kicz i fajans. Nie można cieszyć się życiem na kredyt bowiem kiedyś trzeba będzie go spłacić. Jeśli nie my to nasi następcy. Popatrz realnie ilu mieszkańców liczy teraz miasto a ilu liczyło przed tym panem nim został tym którym być nie powinien? Oceń co dobrego uczynił dla młodych, wykształconych współbraci by ci chętnie wracali po studiach do miasta? Nic lub prawie nic jeśli uwzględnimy piaskownice, place zabaw i inną drobną miejską architekturę. Nie widzisz tej nędzy czy po prostu tobie jest dobrze i dlatego innym też powinno być tak jak tobie.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 14:54
~lds
Kolejny propagandowy wpis.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 11:46
~"polityk gminny "
Jak widać po działaniach ;Solidarna Polska przejęła program PIS, a PIS utożsamia się z założeniami PO, PSL, a niekiedy z SLD. Ciekawa sytuacja. Decydenci opamiętajcie się pieniądze nie rosną na wierzbach, dobrobyt bierze się z pracy i to solidnej pracy /planowane obniązanie wymiaru tygodniowego czasu pracy prowadzi do zguby /. Lepiej byłoby, aby ten minister od bubli drogowych nie lansował się na rogatkach - po przywiezieniu szablonów z Niemiec do nękania ludzi a zrobił choć jedną pożyteczną rzecz dla ludzi.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 11:14
~xyz
Tylko dwa pytania i już sobie idę: Ile było reniferów, bo na zdjęciach jest tylko jeden? I o co chodzi z tym aniołem, czy obok ma zapasowe skrzydła, czy to kolega gdzieś wyszedł na chwilkę?
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 8:57
~Saint
Przypominam, że ten kawałek terenu na zakręcie drogi kosztował 12 baniek. Nic nie wygeneruje, poza kosztami utrzymania, tak jak inne tego typu już zrealizowane pomysły. Można sobie marzyć o młodych ludziach, imprezach, kafejkach, ale to nie Kraków, Gdańsk czy Wrocław. A Ci młodzi już za chwilę stąd uciekną właśnie do tych dużych miast, bo tam będą mieć pracę i możliwości rozwoju, a tu przyjadą tylko po słoiki na cały tydzień.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 18:30
~gorszy-sort
Wiadać, "olku", że nie masz nic do powiedzenia. To miasto tonie, po prostu, tonie!
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 14:58
~olek
Te święty zgłoś się do przychodni na WYSZYŃSKIEGO, dostaniesz lewatywę na dzień dobry.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 8:48
~Aamon
Czy w Stalowej Woli np.w UM, spółkach miejskich albo skarbu państwa też, tak jak w komisji Macierewicza są ruscy szpiedzy? Pytam, bo ten człowiek był ,,ministrem wojny" i obsadzał swoimi ludźmi kluczowe stanowiska w tych instytucjach a o jego prorosyjskich sympatiach można przeczytać nawet w książkach niejakiego J.Kaczyńskiego... Czy nie należałoby wszystkich urzędnikóww i decyzyjnych, którzy w jakimkolwiek stopniu mają ruskie lub komunistyczne pochodzenie zawiesić w czynnościach i poddać śledztwu lustracyjnemu? Dla dobra Polski ten wątek powinien być wyjaśniony , no i duchowni mający kontakty ze Wschodem, a także zbadać trop toruński, bo stamtąd poszła pierwsza kłamliwa informacja o ,,zamachu" w Smoleńsku...
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 19:47
~Chłodnym Okiem
Jak widać, Polakom wciaż nie przeszkadza fakt, że sa rzadzeni przez mafię, przez prawdziwa mafię !
+0-0
Środa, 7 grudnia 2022 r. godz. 21:54
~Rzeszów
Tu święty Mikołaj a w internecie króluje filmik jak radny z PO nakręca srające psy. To jakieś jego zboczenie?
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 17:1
~PiS - Pasożyty i Sępy
Lubisz ogladac takie scenki, PiSiorku??
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 13:42
~Platfus Cuchnie
Ty pod spodem spadaj tuskoidzie
+0-0
Środa, 7 grudnia 2022 r. godz. 23:17
~PiSuar Cuchnie
Spadaj PiS - trollu !
+0-0
Środa, 7 grudnia 2022 r. godz. 17:11
~cola
Może to będzie teraz "renesans" Rozwadowa, bo i to pięknie będzie odnowiony dworzec PKP, więcej kawiarenek...? Jestem za ożywieniem tego starego miasteczka a tak na teraz dzielnicy Stalowej Woli. Najważniejsze by jego mieszkańcy chcieli uczestniczyć w dalszej renowacji Rynku a w zasadzie swoich kamieniczek. Niech będzie kolorowo i wesoło jak za dawnych lat czyli PRL-u.
+0-0
Czwartek, 8 grudnia 2022 r. godz. 0:20
~Wanda
Cola - z jakiego świata ty przemawiasz ? Najważniejsze to kawiarenki ? Porypało ciebie. Kto będzie chodził do tych kawiarenek ? Pomijając, że ten zwyczaj pochodzi z lat 60 tych i 70 tych to ludzie myślą jak przeżyć w ogrzanym pomieszczeniu i za co chleba kupić dzieciom.
+0-0
Środa, 7 grudnia 2022 r. godz. 21:7
~mikro i przykro
W Rozwadowie nigdy nie było "kolorowo"....
+0-0
Środa, 7 grudnia 2022 r. godz. 15:53
~Karolcia
A Charzewiczanki to czasami nie są Miejskie ?
+0-0
Środa, 7 grudnia 2022 r. godz. 10:10
~ziutek
Wincyj artykułów o tym rynku, jeszcze wincyj!!!
+0-1
Środa, 7 grudnia 2022 r. godz. 16:35
~Tekturowe Czeki
Pan Prezydent musi się lansować (nieustannie),.. takie to miasto !
+0-0
Środa, 7 grudnia 2022 r. godz. 8:40
~NNAAO
Kolejna impreza 11 grudnia, mam nadzieję że i targg staroci na odnowiony rynek wróci.
+1-0
Środa, 7 grudnia 2022 r. godz. 8:34
~maks
Wspaniale wygląda rozwadowski ryne teraz.
+1-0
Środa, 7 grudnia 2022 r. godz. 8:28
~Stalowiak
Bylem z dziećmi.fajnie było.
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.