Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 19 maja 2022 r. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
 Wiadomości lokalne
» Z pensją tysiąc złotych brutto. Wiesław Siembida kolejnym prezesem PSA Stalowa Wola
» Visit Stalowa Wola - miasto doczekało się profili turystycznych
» Wiesław Siembida prezesem Piłkarskiej Spółki Akcyjnej?
» Rozpoczęło się projektowanie osiedla Ogrodowego
» Przedłuża się likwidacja ZAB-u. Zamiast maja jest grudzień
» Razem dla zdrowia - przyjdź i zbadaj skórę
» 138 zł miesięcznie za paczkomat szpecący miasto
» Nie dotykaj kwietnych nasadzeń. 17 maja będą pryskane
» Pożar instalacji fotowoltaicznej na domu jednorodzinnym
» Sceny jak z seriali kryminalnych. To kampania Stop Dewastacji
» Prezydent u prezydenta na urodzinach
» Noc Muzeów z francuską nutą
Więcej » 
 Zasłyszane...
"COP to był wieli dorobek naukowy myśli polskiej. W tym okresie powstało 52 fabryki na polskich technologiach, 58 rozbudowano i zmodernizowano, utworzono 128 tysięcy miejsc pracy".
Prof. dr hab. Marek Jabłonowski, Uniwersytet Warszawski.
 Imprezy w mieście
» Koncert z muzyką portugalską w tle
» Szancer, wyobraź sobie!
» Reksio - przyjaciel na medal
» Piast TOTAL WAR Wojskowość w Polsce wczesnopiastowskiej
» Poznaj dawne życie Lasowiaków na wystawie rzeźby Jana Puka
» Zaproszenie do udziału w konferencji "Przestrzeń oswojona/nasza/bezpieczna. Co to znaczy zamieszkiwać?"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
»Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
»1 maja. Nowa Lewica pamięta o Święcie Pracy
»Wiadukt na Romualda Traugutta gotowy
»Ruszył odcinkowy pomiar prędkości
»Jarmark Bożonarodzeniowy w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kultura

Środa, 11 maja 2022 r. godz. 22:17     /ZS/
Wręczono Gałązki Sosny. Kto je otrzymał?

11 maja odbyła się gala wręczenia najważniejszej nagrody miasta w dziedzinie kultury - Gałązka Sosny. Poznaliśmy najlepszych twórców i artystów ubiegłego roku.
11 maja odbyła się gala wręczenia najważniejszej nagrody miasta w dziedzinie kultury - "Gałązka Sosny". Poznaliśmy najlepszych twórców i artystów ubiegłego roku.
Fot. ZS
11 maja odbyła się gala wręczenia najważniejszej nagrody miasta w dziedzinie kultury - "Gałązka Sosny". Poznaliśmy najlepszych twórców i artystów ubiegłego roku.

Nagroda Miasta Stalowej Woli "Gałązka Sosny" to doroczna nagroda przyznawana wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury osobom, zespołom, animatorom, a także organizacjom mającym swoją siedzibę na terenie miasta Stalowej Woli lub działającym na jego rzecz. Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach: literatura, wydarzenie kulturalne, debiut artystyczny, szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki oraz w kategorii kultura cyfrowa.

Pomysłodawcą nagrody był w 2000 roku Wiesław Zieliński - były prezes Związku Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie. Statuetkę z brązu zaprojektowała artysta plastyk Alicja Czajkowska-Chmielewska. Z nagrodą wiąże się nagroda pieniężna.

Kandydatów do nagrody zaproponowała kapituła, której przewodniczyła Magdalena Pamuła. - Nagrody świadczą, że kultura w Stalowej Woli ma się bardzo dobrze. Dziękuję więc wszystkim tym, którzy o nią dbają i pomagają ludziom kultury w ich codziennej działalności - oceniła przewodnicząca. Propozycje do nagrody przedstawione przez kapitułę zatwierdził prezydent Lucjusz Nadbereżny

Nominowani do nagrody byli: Literatura - Elżbieta Ferlejko, Aleksandra Knap; wydarzenie kulturalne - Elżbieta Skromak, Edward Horoszko; szczególne osiągnięcia - Jerzy Augustyński, Józef Sroka; kultura cyfrowa - Romuald Chagowski.

W kategorii literatura laureatami zastały Elżbieta Ferlejko za tomik wierszy "Wędrującemu" i Aleksandra Knap za tomik poezji "Islandia - zimowe lato". Edward Horoszko otrzymał nagrodę w kategorii wydarzenie kulturalne. Doceniono jego koncert lasowiacki, który zaprezentował podczas I Festiwalu Kultury Lasowiackiej "Etnolas".

Jerzy Augustyński odebrał "Gałązkę Sosny" za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki, w tym zwłaszcza za utworzenie i kierowanie Chórem Kameralnym Miejskiego Domu Kultury. Romuald Chagowski dostał nagrodę w kategorii kultura cyfrowa. Doceniony został bowiem jego projekt "COP online.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 15 maja 2022 r. godz. 19:07
~szok
Czy tylko w przypadku "literatura" obie nominowane dostały nagrodę? Przecież nagradzanie jest jasne. Ma znaczenie nazwisko? Biedna. Szok.
+0-0
Niedziela, 15 maja 2022 r. godz. 22:07
~Niegodziwcze
Czy twoja znajomość tematu kończy się na przeczytaniu nazwiska ? Za każdym razem piszesz to samo. A może czasami warto przeczytać więcej (chyba że nie rozumiesz co jest napisane).
+0-0
Niedziela, 15 maja 2022 r. godz. 17:04
~popieram seniora 2022
Popieram i dodam, że nagrody powinny być dla ludzi, którzy robią to z pasji, a nie tacy na etatach a forsę!!!
+0-0
Sobota, 14 maja 2022 r. godz. 21:20
~senior 2022
Myślę, że pora najwyższa zmienić regulamin tak, aby nagrodę p[przyznawać co drugi rok. Nie mamy w naszym mieście wielu8 gwiazd i coraz bardziej obracamy się w swoim grajdołku. O ile bezdyskusyjny jest pan Augustyński, Pani Ferlejko, reszta - niejako z łapanki. Ławka rezerwowych jest bardzo krótka!
+0-0
Niedziela, 15 maja 2022 r. godz. 13:16
~Nocka
Seniorze, jest zupełnie odwrotnie niż sądzisz. Grajdołek, niestety, można przypisać wyłącznie literatom. Dużo optymizmu mieli inicjatorzy tejże nagrody, przypisując ją do literatury. Kultura w miescie ma się dobrze, należy tylko jej nie przeszkadzać, choćby przez forsowanie piłki nożnej. Do wszystkiego dochodzi się pracą a nie przez rewolucję finansową. Klasyczny przykład to PSG, który to u nas jest wzięty jako dobra praktyka. Instytucji kultury jest sporo: Muzeum, Galeria Karpińskiego MDK, SDK, Biblioteka, Szkoła Muzyczna a pojawiły się Sokół, Muzeum COP. W perspektywie Muzeum Kedyw. To olbrzymi potencjał, któremu należy nadać rangę i dobrze go wykorzystać.
+0-0
Sobota, 14 maja 2022 r. godz. 19:12
~ludzie
Warszawianka....pare wierszy i Gałązka.......Wstyd.
+0-0
Piątek, 13 maja 2022 r. godz. 19:48
~Aamon
No to mamy spadkobierców Rimbauda, Poe albo Nietzschego... Pisowcy jednak są od nich zdolniejsi, chociaż ich nie znają...
+0-0
Piątek, 13 maja 2022 r. godz. 19:15
~Mieszkaniec
Pisowcy - wiemy, że głosujecie bo tak naczelnik wam nakazał. Ale czy wszyscy zdjęliście lustra w domach? Nie macie rodzin? Nie jest wam tak po ludzku wstyd? Przecież przyjdzie czas rozliczeń. Bardzo mi was żal.
+0-0
Czwartek, 12 maja 2022 r. godz. 21:46
~magda lena
Żenada. Po kiego na siłę nominować i nagrody wręczać jak nie było za co.....totalny nepotyzm wyszedł na wierzch i nie da się tego ukryć ...
+0-0
Czwartek, 12 maja 2022 r. godz. 21:17
~Osiedle
Grabarz SDK Sroka. Wstyd.
+0-0
Czwartek, 12 maja 2022 r. godz. 16:41
~sami sobie
Przykre co zrobili z tak piękną nagrodą. Jeszcze będzie normalnie.
+0-0
Czwartek, 12 maja 2022 r. godz. 16:21
~men sa
Ej, nie napisano kto sponsorował jedzenie? W tak ogromnej ilości. Czy mieszkańcy? Może jakieś zdjęcia i cennik? Czy trzeba pytać oficjalnie?
+0-0
Czwartek, 12 maja 2022 r. godz. 16:18
~myślący rodzic
Jak już odpowiedzą za wszystko to wtedy zrobimy dużą imprezę. I nikt sobie nawzajem nie będzie wręczał nagród. A tak poważnie - trochę żal mi tej młodej dziewczyny. Mama chyba nie do końca przemyślała co robi. Ale ona już na zawsze ma przyklejoną łatkę. Oczywiście to moje zdanie.
+0-0
Czwartek, 12 maja 2022 r. godz. 14:51
~Stanley
Zastępca MDK otrzymał nagrodę chyba za długoletni wkład w remont Domu Kultury
+0-0
Czwartek, 12 maja 2022 r. godz. 11:56
~popis
Moja propozycja do "nagradzania" jest nastepująca, gdy nie ma kandydatów z odpowiednim dorobkiem to należy zawiesić rozstrzygnięcie do następnego roku. Tegoroczny plebiscyt dotknięty został brakiem talentów a robienie czegoś na siłę jest mało atrakcyjne.
+0-0
Czwartek, 12 maja 2022 r. godz. 11:32
~Grzegorz
Tych dwóch panów w środku kojarzę z imprez PiS
+0-0
Czwartek, 12 maja 2022 r. godz. 11:26
~kojot
A Aleksandra Knap, córka byłe wiceprezydent? Jeden tomik i już Gałązka? Jeszcze napiszcie kto nominował. Ta nagroda to śmiech na sali.
+0-0
Czwartek, 12 maja 2022 r. godz. 18:56
~Xyz
Trzeci. Ale do pierwszego się nie przyznaje, bo za drugi była nominowana w kategorii debiut. W tym samym roku w którym tzw. Kapituła zdyskwalifikowała R. Mscisza i K. Linde z wymyślonych przez siebie powodów. Ale córy PiSu się nie dyskwalifikuje nawet wtedy gdy śmieje się zasadom i logice w twarz
+0-0
Czwartek, 12 maja 2022 r. godz. 16:56
~Trzecia Twarz PiSiora
Podobno to jej drugi tomik...
+0-0
Czwartek, 12 maja 2022 r. godz. 08:13
~Aamon
Gdzieś, między sosen lasu ukryta Stalowa Wola, dziura zabita Osada gminu, gawiedzi i nędzy A także plebsu, co słucha księdzy... Kiedyś w tym mieście pięknym i dumnym Daliśmy władzę nie w pełni rozumnym Tu nic nie wskóra wola boża Bo większą moc ma gnom z Żoliborza... Długi, bieda, nepotyzm i zakłamanie Cóżeś uczynił nasz ,,dobry panie"? Twój umysł rzadki niczym sraczka Zrobił z Polaka małego Polaczka I jeszcze TVP ciemnotę ogłupia Więc mówią o nas ,,ten naród z zadupia" Dzisiaj Europa drugi bieg wrzuca A my pod butem starego wuca Watykan karmimy i jego filie Zamiast wytępić tam pedofilię Jeszcze na koniec dwa krótkie słowa Burak na stolcu to nie Stalowa... Zawsze lubiłem i ceniłem literaturę, więc może też wydam jakiś tomik wierszy... W tym proszę nie doszukiwać się jakichś podtekstów, bo jest to czysta fikcja literacka i każdy może sobie to dowolnie interpretować......
+0-0
Środa, 11 maja 2022 r. godz. 23:26
~Mc Gregor
,"Kapituła nominowała laureatów do nagrody". Bardzo prosimy redakcję do podania składu " owej" Kapituły do wiadomości oraz jej kompetencji i doświadczenia popartego chociażby twórczością w dziedzinie na której by się znała.
+0-0
Sobota, 14 maja 2022 r. godz. 10:39
~Maria
Np. Jack Rzodkiewka. Człowiek który sam o sobie pisze na swym portfolio w umiejętnościach : że wykształcenia nie posiada ale za to jest konferansjerem, aktorem trzeciego planu w super produkcjach jak "Ukryta Prawda" itp...I z pewnością poradził sobie z powierzoną rolą nominowania osób "wyróżniających się w tworzeniu i upowszechnianiu i ochronie dóbr kultury " oraz ich profesjonalizmu. Podsumowując: Głupiec w radzie, koza w sadzie, wilk w oborze, łgarz w dworze-źle to wygląda, o mój Boże.
+0-0
Czwartek, 12 maja 2022 r. godz. 10:17
~dixi
Nie miałbym nic przeciwko kandydaturze pana Augustyńskiego gdyby nie fakt zajmowania przez niego stanowiska w administracji MDK zastępcy dyrektora. Przecież to trąci nepotyzmem. Nie mógł tej nagrody otrzymać ktoś z wieloletnim stażem, jakiś członek huru? Nie kwestionuję jego zasług ale kapitan z okrętu schodzi ostatni.
+0-0
Środa, 11 maja 2022 r. godz. 22:32
~Nocne-piwo
Sz. pani Knap to raczej promuje Islandię...
+0-0
Piątek, 13 maja 2022 r. godz. 18:24
~kik
Oczywiście, ale w filmiku było tylko o "od urodzenia związana ze Stalową Wolą". Fakt 5 ostatnich lat spędzonych w Warszawie i kupnie tam mieszkania pominęli. Przecież to Szrek wysyłał nagrody poza stalową, nie lucek.
+0-0
Czwartek, 12 maja 2022 r. godz. 22:18
~Koryto Tylko Dla Swoich
I podobno mieszka teraz w Warszawie??
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.