Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 19 maja 2022 r. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
 Wiadomości lokalne
» Z pensją tysiąc złotych brutto. Wiesław Siembida kolejnym prezesem PSA Stalowa Wola
» Visit Stalowa Wola - miasto doczekało się profili turystycznych
» Wiesław Siembida prezesem Piłkarskiej Spółki Akcyjnej?
» Rozpoczęło się projektowanie osiedla Ogrodowego
» Przedłuża się likwidacja ZAB-u. Zamiast maja jest grudzień
» Razem dla zdrowia - przyjdź i zbadaj skórę
» 138 zł miesięcznie za paczkomat szpecący miasto
» Nie dotykaj kwietnych nasadzeń. 17 maja będą pryskane
» Pożar instalacji fotowoltaicznej na domu jednorodzinnym
» Sceny jak z seriali kryminalnych. To kampania Stop Dewastacji
» Prezydent u prezydenta na urodzinach
» Noc Muzeów z francuską nutą
Więcej » 
 Zasłyszane...
"COP to był wieli dorobek naukowy myśli polskiej. W tym okresie powstało 52 fabryki na polskich technologiach, 58 rozbudowano i zmodernizowano, utworzono 128 tysięcy miejsc pracy".
Prof. dr hab. Marek Jabłonowski, Uniwersytet Warszawski.
 Imprezy w mieście
» Koncert z muzyką portugalską w tle
» Szancer, wyobraź sobie!
» Reksio - przyjaciel na medal
» Piast TOTAL WAR Wojskowość w Polsce wczesnopiastowskiej
» Poznaj dawne życie Lasowiaków na wystawie rzeźby Jana Puka
» Zaproszenie do udziału w konferencji "Przestrzeń oswojona/nasza/bezpieczna. Co to znaczy zamieszkiwać?"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
»Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
»1 maja. Nowa Lewica pamięta o Święcie Pracy
»Wiadukt na Romualda Traugutta gotowy
»Ruszył odcinkowy pomiar prędkości
»Jarmark Bożonarodzeniowy w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Imprezy w mieście

Piątek, 6 maja 2022 r. godz. 15:31     /Informacja prasowa MBP/
Tydzień bibliotek w Stalowej Woli

Od 8 do 15 maja Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza do udziału w imprezach i spotkaniach organizowanych w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W tym roku odbędzie się on pod hasłem "Biblioteka - świat w jednym miejscu". Będzie książkowy kiermasz, ciekawi goście czy Dyskusyjny Klub Książki.

Tegoroczne hasło odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony - drzwi do Universum. Wystarczy wejść - i można być tu, a zarazem wszędzie. Wystarczy sięgnąć po tę lub inną książkę. Bo książka to cały świat w jednym miejscu. Cała wiedza o świecie na wyciągnięcie ręki. A oto, co miedzy innymi dla swoich czytelników zaproponowali stalowowolscy bibliotekarze.

W Filii nr 2, w dniu 9 maja MBP zachęcać będzie do zabawy bibliotecznej pt. "Ciekawi świata". Czytelnicy do 13 maja będą mogli spróbować swoich sił w rozwiązywaniu krzyżówek i łamigłówek, zamieszczonych na dużych planszach. Z kolei, do Biblioteki Głównej zapraszamy na wystawę "Listy z podróży znanych pisarzy", z której będzie można skorzystać do 31 maja.

We wtorek 10 maja bibliotekarze proponują wirtualne zwiedzanie. Pokażemy najciekawsze "Biblioteki świata" oraz pierwszą z europejskich stolic - Rzym. Prezentacje zostaną udostępnione na stronie internetowej i FB biblioteki.

- 11 maja o godz. 11:00 zapraszamy grupy sześciolatków z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na "Koncert afrykański", podczas którego dzieci będą tańczyć jak słonie, śpiewać, skakać, tupać i jak przystało na afrykański zwyczaj - grać na bębnach. A koncert zagrają: Agnieszka Zdziech, absolwentka Akademii Muzycznej, pasjonatka tańca i muzyki afrykańskiej oraz Piotr Brymas, bębniarz, mistrz w grze na instrumentach perkusyjnych - mówią stalowowolscy bibliotekarze.

Ponadto, uczniowie klas IV mogą skorzystać z zajęć "Świat w lapbooku", na których zostaną wykorzystane pamiątki uczniów z wakacji - zdjęcia, broszury, ulotki, bilety wstępu itp.

Zainteresowanych nauczycieli i opiekunów prosimy o kontakt z Biblioteką Główną, gdyż na koncert i zajęcia obowiązuje rezerwacja miejsc. W godzinach popołudniowych z kolei, zapraszamy miłośników literatury do Filii nr 2, na Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych. Klub wraca po dłuższej przerwie i zaczyna o godz. 17:00 od dyskusji na temat książki "Wierność" Marco Missiroli Tego samego dnia dla Czytelników MBP zostanie udostępniona w Bibliotece Głównej wystawa "Książki… - wyobraź sobie, że…!", poświęcona gatunkom literackim. Wystawa będzie dostępna do 31 maja w godz. otwarcia biblioteki. Zbliżające się majowe święto Niezapominajki będzie okazją do zaproponowania kreatywnego stoiska - Biblioniezapominajka. Wszystkich zapominalskich MBP zaprasza do skorzystania z niego do 13 maja.

12 maja w Bibliotece Głównej o godz. 18:00 nastąpi inauguracja Klubu Podróżnika #czterystronyświata. Jest to nowa propozycja MBP dla wszystkich fanów poznawania różnych zakątków świata. Na pierwszym spotkaniu "Marokańskie wesele" Jan Garbacz, pasjonat podróży i starych aut, znany Youtuber kanału o klasycznej motoryzacji, przeniesie uczestników spotkania do egzotycznego Maroka. Tego dnia biblioteka udostępni również prezentację online "Wanda Rutkiewicz". Słynna himalaistka jest jedną z patronek roku 2022 w Polsce.

13 maja w godz. 9:00 - 18:00 Miejska Biblioteka Publiczna zaprosi zaś wszystkich miłośników literatury na kiermasz książek w Filii nr 2 przy ul. M. Siedlanowskiego. Kiermasze cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, dlatego ten potrwa do 20 maja, a będzie można z niego skorzystać w godzinach otwarcia biblioteki. Podczas książkowych zakupów będzie okazja do obejrzenia wystawy w holu Filii nr 2, dotyczącej polskiej himalaistki i alpinistki Wandy Rutkiewicz.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.