Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 19 maja 2022 r. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
 Wiadomości lokalne
» Z pensją tysiąc złotych brutto. Wiesław Siembida kolejnym prezesem PSA Stalowa Wola
» Visit Stalowa Wola - miasto doczekało się profili turystycznych
» Wiesław Siembida prezesem Piłkarskiej Spółki Akcyjnej?
» Rozpoczęło się projektowanie osiedla Ogrodowego
» Przedłuża się likwidacja ZAB-u. Zamiast maja jest grudzień
» Razem dla zdrowia - przyjdź i zbadaj skórę
» 138 zł miesięcznie za paczkomat szpecący miasto
» Nie dotykaj kwietnych nasadzeń. 17 maja będą pryskane
» Pożar instalacji fotowoltaicznej na domu jednorodzinnym
» Sceny jak z seriali kryminalnych. To kampania Stop Dewastacji
» Prezydent u prezydenta na urodzinach
» Noc Muzeów z francuską nutą
Więcej » 
 Zasłyszane...
"COP to był wieli dorobek naukowy myśli polskiej. W tym okresie powstało 52 fabryki na polskich technologiach, 58 rozbudowano i zmodernizowano, utworzono 128 tysięcy miejsc pracy".
Prof. dr hab. Marek Jabłonowski, Uniwersytet Warszawski.
 Imprezy w mieście
» Koncert z muzyką portugalską w tle
» Szancer, wyobraź sobie!
» Reksio - przyjaciel na medal
» Piast TOTAL WAR Wojskowość w Polsce wczesnopiastowskiej
» Poznaj dawne życie Lasowiaków na wystawie rzeźby Jana Puka
» Zaproszenie do udziału w konferencji "Przestrzeń oswojona/nasza/bezpieczna. Co to znaczy zamieszkiwać?"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
»Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
»1 maja. Nowa Lewica pamięta o Święcie Pracy
»Wiadukt na Romualda Traugutta gotowy
»Ruszył odcinkowy pomiar prędkości
»Jarmark Bożonarodzeniowy w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 12:05     /Magdalena Rodecka/
Krytyka jest a gdzie pomysł? - pyta prezydent

Krytyka jest a gdzie pomysł? - pyta prezydent Lucjusz Nadbereżny opozycję.
Krytyka jest a gdzie pomysł? - pyta prezydent Lucjusz Nadbereżny opozycję.
Fot. Jacek Rodecki
W miniony piątek odbyło się otwarcie wiaduktu na ulicy Traugutta w Stalowej Woli. Obok inwestycji poruszany był temat krytyki miejskiego budżetu ze strony radnego Damiana Marczaka (Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe) i byłego prezydenta miasta Andrzeja Szlęzaka, obecnie radnego wojewódzkiego z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Opozycja zarzuca między innymi obecnemu prezydentowi, że tegoroczny budżet miasta jest niedoszacowany i fikcyjny. Kontrowersje wzbudza także uprawnienie dla włodarza na zaciągnięcie w roku 2022 kredytu obrotowego na kwotę 90 milionów złotych, co gdyby miało miejsce wpłynęłoby na zadłużenie miasta, sięgając prawie 300 milionów złotych.

Do zarzutów odniósł się prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny po lekturze materiałów prasowych i wypowiedziach Szlęzaka oraz Marczaka, stwierdził, że żaden z nich nie sformułował względem niego żadnych konkretnych zarzutów, podobnie zresztą jak podczas debaty budżetowej. A dyskusja w tej kwestii była dość długa. - Nie wiem czy to przebudzenie poświąteczne bo mamy już prawie koniec stycznia a budżet był uchwalany w grudniu ubiegłego roku. Nic się w nim nie zmieniło - stwierdził prezydent.

Budżet miasta jak usłyszeli dziennikarze zakłada wzrosty cen, które można było obserwować czy to na rynku cen energii, materiałów budowlanych, wykonawstwie itp. Rezerwy były zakładane i radni byli o nich informowani.

Jeżeli chodzi o kredyt obrotowy, zdaniem prezydenta myli się tu pojęcia bo nigdy nie wlicza się on w wysokość zadłużenia: - Mam nadzieję, że powiedział to radny Damian Marczak a nie prezydent Andrzej Szlęzak, który przez 12 lat pracował przy budżecie i powinien doskonale znać warunki jego funkcjonowania a i pan radny powinien znać już podstawowe elementy konstrukcji budżetu - stwierdził Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz tłumaczy, że kredyt obrotowy musi być wyzerowany na koniec roku i nie ma możliwości zaliczenia go do zadłużenia miasta: - Te 90 milionów było szczegółowo omawiane w gronie radnych. Tłumaczyłem, że mamy duże operacje dotyczące zakupu nieruchomości, które tworzą Strategiczny Park Inwestycyjny. W międzyczasie kiedy będziemy dokonywać zakupu będziemy uzyskiwać zwrot tych środków ale jednocześnie potrzebujemy płynności finansowej. Przedstawianie, kreowanie tego w tak nieprawdziwy sposób, że jest to dodatkowe, ukryte zadłużenie miasta jest zupełnie nieuprawnione i niepoważne - mówi Lucjusz Nadbereżny.

Dlaczego 90 milionów złotych? Kwota ta ma nie być przesadzoną ze względu na tworzenie nowej strefy gospodarczej, rewitalizację Rynku w Rozwadowie, budową tunelu na Okulickiego, żłobko-przedszkola i wielu innych. - Zanim otrzymamy zwrot środków czy to z funduszu dróg, dotacji unijnych, często angażujemy własne środki, oczekując na refundację - stwierdził prezydent. Kredyt obrotowy to nie jest nowe narzędzie w budżecie, za poprzednika wahał się między 25 a 30 milionów złotych.

Jednocześnie prezydent zaapelował do wszystkich, którzy dobrze życzą Stalowej Woli aby nie budować fałszywej atmosfery, kiedy przed nami strategiczne inwestycje i zapraszanie do miasta nowych inwestorów. - Jeżeli ktoś nie chce pomagać to niech nie przeszkadza - stwierdza Nadbereżny. Dodał także, że z ust Szlęzaka i Marczaka nie został przedstawiony jakikolwiek inny pomysł na Stalową Wolę a nie tak powinna wyglądać dyskusja o budżecie.

Prezydenta poparł radny Paweł Madej (klub PiS): - Te 90 milionów złotych było szczegółowo omawiane. Najwidoczniej pan radny słabo słuchał.

Zobacz więcej:
- Szlęzak i Marczak o fikcji budżetowej

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 23:53
~nocne-piwo
Inflacja może osiągnąć 10 proc. jeszcze zimą... czy to też zostało uwzględnione?
+0-0
Środa, 26 stycznia 2022 r. godz. 16:42
~Wasz Wirus
I tu jest problem dla polskiego biznesu... Znaczne podniesienie cen w niektórych branżach nic nie da, bo odbije się to na eksporcie. Poza tym mając do wyboru tanią chińszczyznę i drogi wyrób z Polski, co wybierze konsument? Polski biznes straci konkurencyjność. Mówią o tym wyraźnie przedstawiciele np. branży ceramicznej, którzy zamierzają zamykać produkcję w Polsce. Inni są już zagrożeni bankructwem. Działania PiS-u wprost służą zniszczeniu prywatnego polskiego biznesu. Nie od dziś wiadomo, że oni nienawidzą sektora prywatnego. Charakterystyczne jest to, że w ogóle nie słuchają głosów płynących nie tylko od fachowców, ale i od społeczeństwa. Robią po prostu swoje. Niszczą Polskę. Czy to szydlo tak nawijała, że PiS będzie się wsłuchiwał w głosy obywateli jak w odgłos bijącego serca? To serce właśnie zamiera, a PiS jest nadal głuchy na głos narodu. A PiS i szydło jak zwykle kłamali, co od początku wiedzieli wszyscy poza idiotami na nich głosującymi. Tak jest ze wszystkim. PiS ma głęboko w doopie obywateli i ich głos. PiS pokazuje właśnie, że ma też w głębokim poważaniu własnych wyborców, bo to oni w pierwszej kolejności zaliczą kopa w krocze. PiS kieruje się własną przestępczą ideologią oraz wytycznymi z Kremla i Pekinu. Duda nie leci do Pekinu po to, żeby podziwiać sportowców, bo to jest doskonała wymówka i pretekst, ale po to, żeby zrobić misia z Xin Pingiem, naczelnym chińskim komuchem, który wymyślił i realizuje plan chińskiej ekspansji gospodarczej w Europie Środkowo - Wschodniej, poprzez między innymi uzależnianie od siebie lokalnych polityków. Większość tego co robi PiS jest temu planowi podporządkowana.
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 20:03
~Wasza Apostazja
"Kredyt obrotowy to nie jest nowe narzędzie w budżecie, za poprzednika wahał się między 25 a 30 milionów złotych." Dlaczego więc teraz potrzebny jest ten "wielki skok" do 90 mln? Dlaczego??
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 16:52
~Kierunek na Wschód?
Wystarczy krytyka, szanowny panie! Panie Lucjuszu, niech pan uważa, bo ten, kto zwiąże się z pisuarami musi być posłuszny, nie mieć własnego zdania, wykonywać rozkazy tego lokalnego kacyka z Żoliborza, bo jak nie, to wyląduje pan na śmietniku, z tym, że gdy pisuary stracą władzę, to strach pomyśleć, co następni zrobią z takimi jak pan...
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 17:24
~Trzecia Twarz PiSiora
Możliwy jest kolejny etap, który (w koncu) sprowokuje zamieszki uliczne. A później "obrońcy porządku" wprowadzą stan wyjątkowy i godzinę policyjną w całym kraju. Przy okazji zamkną w aresztach kilkaset osób, aby rozbić jakikolwiek opór społeczny. Ta mafia nie odda władzy w procesie wyborczym. Tutaj bez rewolty się nie obejdzie. Sprawy zaszły za daleko. I czas aby opozycja polityczna to zrozumiała. Im szybciej, tym lepiej.
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 13:22
~Przemek
Pomysłu na miasto Marczak mieć nie może. Smerf Maruda ma jedynie krytykę, a marzy ten goguś z SPS tylko o jednym o władzy prezydenta. No i o tym żeby inni za niego robili. Tylko że się kompletnie nie nadaje na to stanowisko.
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 16:14
~smaki i niesmaki
A jakie to "pomysly" ma obecny prezydent? Dalsze zadluzanie miasta na duza skale?? # Cytat "Pieniądze za praworządność". Polska nie reaguje na pismo KE. "Brak odpowiedzi to też odpowiedź" Komisja Europejska nie otrzymała od Polski odpowiedzi na swe pierwsze pismo w sprawie procedury "pieniądze za praworządność", czyli powiązania wypłat budżetowych z przestrzeganiem zasad państwa prawa. - Brak odpowiedzi to też odpowiedź - uprzedza Johannes Hahn, komisarz UE ds. budżetu." > I oto mamy kolejny dowod na to, ze PiSiory zmierzaja do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 07:36
~piksel 99
Jak mam wybierać pomiędzy Marczakiem a Nadbereżnym to zawsze wybiorę Nadbereżnego. Marczak tylko krytyka, narzekanie i wiecznie na nie' Nadbereżny grube miliony z Warszawy ściągnął dla Stalowej Woli.
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 18:40
~Milion Masek
Czy moze (L.N.) wsadzil te "miliony" w te najwieksza PiSowska Fabryke Masek, ktora do dnia dzisiejszego nic nie wyprodukowala?
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 10:59
~olo
Do he, he , ciołku na każdej ulicy w naszym mieście i nie tylko.
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 10:39
~he he he
i gdzie one są, te miliony?
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 09:02
manukun
I ile z tych milionów pracuje na miasto? Większość tych projektów to skarbonki wymagające ciągłych dopłat przy wątpliwych korzyściach.
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 08:49
~oszczędny parafianin
Ci dwaj wymienieni nie są wiecznymi kandydatami. Nie musisz się tak martwić. Te "miliony ściągnięte - darmowe - jak myśliśz" pochodzą z ludzkiej ciężkiej pracy. Ja tam wolałabym, aby nawet w innym mieście zrobili coś trwałego i pożytecznego, aniżeli u nas przeznaczyli na bzdety.
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 07:32
~AM:PM
Żeby był pomysł to trzeba mieć coś w głowie jeszcze. Najwyraźniej smerf Maruda Marczak żadnych pomysłów spłodzić nie może, no może oprócz jednego: trza się do koryta dorwać. Ale o tym nie powie.
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 07:28
~dobra rada
Panie prezydencie proszę Marczakowi niczego nie tłumaczyć. Szkoda czasu, nie zrozumie.
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 19:24
~PiSia Tuczna
Liczysz na jakas podwyzke, czy premie "wujku" Dobra Rada???
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 23:20
~Uber
Takie są efekty tego że ludzie po podstawówce wybierają lewacki PiS i myślą że to prawica.
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 19:23
~PiSia Tuczna
... i do tego jeszcze - mysla, ze dlugi same sie splaca!
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 23:05
~Alternatywy - 4
L.N. "Tłumaczyłem, że mamy duże operacje dotyczące zakupu nieruchomości, które tworzą Strategiczny Park Inwestycyjny." Czy chodzi tutaj o te 1000 ha lasów, które on zamierza wyciać?
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 22:59
~Ferdek z Poniatowskiego
Zebyście siem POsrali to panu Luckowi do pięt nie dorastacie Platfusowate trole gamonie i osły, he he he. To są lata świetlne w intelekcie, że o kulturze wyPOwiedzi nie wsPOmnę, he he he. Panie Lucku! Ja lubię pana słuchać i POdziwiać, bo u Szlęzaka to nie było co, he he he.
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 07:33
~***** *** i kk
@ferdek, grubo dziadek jedziesz w kakao
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 07:30
~olka
@ferdek z P. właź dziadu do szafy i nie pier..l jak potłuczony
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 22:49
~Komuna Powraca
"Jednocześnie prezydent zaapelował do wszystkich, którzy dobrze życzą Stalowej Woli aby nie budować fałszywej atmosfery, kiedy przed nami strategiczne inwestycje i zapraszanie do miasta nowych inwestorów. - Jeżeli ktoś nie chce pomagać to niech nie przeszkadza - stwierdza Nadbereżny." Teksty prawie jak z dawnej "Trybuny Ludu"!!!
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 09:03
manukun
Jak na razie to Nadbereżny przeszkadza przedsiębiorcom. Ile prywatnych inicjatyw zostało zablokowanych?
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 22:41
~fizyczny ze Stalszmitu
Panie Prezydencie - człowieku młody ; Nie możesz wymagać pochwał od wszystkich. Z pewnością ci co mają za co to chwalą. A jest ich wielu. Od ludzi, którzy zbierają cięgi /baty / nie można wymagać pochwał. Byłoby to patologiczne wprost.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 20:10
~Fana
Gratulujemy długu i placów zabaw! Brawo ty!
+1-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 18:27
~Chłodnym Okiem
...aaa i jeszcze te "silownie na wolnym powietrzu"! Ile ludzi z nich (w Stalowej Woli) faktycznie korzysta?
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 20:32
~Janek
A jaki to powód do takiej radości tego waćpana na zdjęciu? Uśmiech od ucha do jucha /choć to droga daleka przy szerokości /
+1-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 19:22
~angel
Inwestor z zagranicy to cały zysk lub większość zysku wytransferuje za granicę. Kraj nic na tym nie zarobi a nowe opodatkowywanie takiego rodzaju biznesu spowoduje jego przeniesienie do innego kraju(raju podatkowego). Inwestor musi być z Polski. W przeciwnym wypadku Polacy będą tylko tanią siłą roboczą.
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 12:47
~andrzej
popieram, obcy kapitał to jałmużna, oni dadzą ci tyle żebyś nie zdechł , żeby miał kto dalej robić na obcego , natomiast gdy się robi dla swojego kraju i swojego gniazda to zysk jest podwójny ,a nawet kilkukrotnie większy ,przy takim samym zarobku, niektórzy tego nie rozumieją albo nie chcą rozumieć.
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 08:59
~furman z Podkarpacia
@szumi, żeby kudłaty nie wiem jaką ciemnotę wciskał, to właśnie dokładnie chodzi o to, żeby wyrżnąć las i wziąć kasę, żeby było na długi i huśtawki, i tyle w temacie
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 21:16
~Szumi
To nie o inwestora tu idzie tylko trzeba wykarczować las i sprzedać drzewo.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 18:48
~myślący rodzic
Młody człowiek - musi widzieć wszystko. Cały czas jest tak butny? Nie zdaje sobie sprawy z tego, że odpowie za wszystko? Również karnie? Czy po prostu już mu wszystko jedno i myśli że jest ponad prawem?
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 18:12
~Tekturowe Czeki
Buta, pycha i niezmierna arogancja... to najczęściej cechuje PiSowskich aparatczyków. I Lucjusz N. należy do tej samej grupy. Niestety!
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 22:52
~Opus Dei
... i do tego jeszcze ta wielce kościelna hipokryzja.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 17:54
~Grzegorz
KUDŁATY wyjedź i nie wracaj.
+0-0
Wtorek, 25 stycznia 2022 r. godz. 10:38
~bez komentarza
@Grzegorz, najlepiej do San Escobar
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 17:47
~przykre
Lucjuszu Nadbereżny - to ile przyznaliście sobie podwyżki? 60%. Fakt - inflacja nie spędza snu z powiek. Tak jak większości mieszkańców miasta. Pracuję uczciwie od 28 lat. Nie stać mnie, żeby kupić sobie nowe okulary. Pozdrawiam Ciebie i Twoją rodzinę.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 17:12
~edziu, olo, itd
zacytuję: "rezydenta poparł radny Paweł Madej (klub PiS)". Ciekawe, czy zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności? Wszelkiej.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 17:04
DzidekzCzarnieckiego
Lucek ,pchales się na stołek bo miałeś pomysly,a teraz nie udawaj glupka.Nie masz pomysłów to idź na kasę do biedronki he he he
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 17:04
~szok
Od siedmiu lat rządzi PIS, a ten człowiek pyta gdzie jest pomysł?????????????????????Ja pier.....ę. Może wie, że ta gra pegazus dotyczy też jego?
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 16:23
~Marczakos
Damian ro jakiś platfus Gówno wie a fika. Nic nie robi tylko przeszkadza
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 19:48
~Wasz Deficyt
Złej baletnicy WSZYSTKO przeszkadza - nie tylko buty!!!
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 16:08
~Koryto Tylko Dla Swoich
Najlepsza obrona jest atak... i PiSowscy aparatczycy dobrze o tym wiedza (i dosyc powszechnie te zasade stosuja)!
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 16:07
~Ferdek z Poniatowskiego
Nasza Platusy przypominają mi kacapów. Co innego mówią, a co innego robią, he he he. Albo robią to co im każą Helmuty co siem z kacapami kumplują.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 22:25
~Ferdek z Poniatowskiego
Eeee jaro, to ty młody esbek byłeś jak donosiłeś, he he he.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 19:58
~jaro
ferdek.Ty masz geny i mentalność chłopa pańszczyźnianego a radzisz sobie dobrze tyko dzięki jałmużnie i judaszowym srebrnikom od kasty gnoma bo sam do niczego nie doszedłeś ,nieudaczniku.Dymałeś całe marne życie rowerem do huty i kapowałeś na kolegów,sprzedajny chłopku.Brzydzę się takimi jak ty.Jedynie mam nadzeję,że Helenka zadbała z sąsiadem o to żeby twoje geny nie zaśmiecały świata.Co do mojej emerytury stary głupcze to zosało mi jeszcze blisko 10 lat.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 19:53
~bez komenta
@ferdek z P., normalnie zryty beret dziadu masz, he he he
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 18:40
~Ferdek z Poniatowskiego
jaro ty esbeku z obciętą emeryturą, ja w przeciwieństwie do ciebie, radzę sobie bardzo dobrze za rządów prawych i sprawiedliwych, he he he. Bo takie są moje geny, a nie złodziejskie jak twoje, mały nienawistny Platfusku, he he he.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 18:02
~jaro
ferdek.Bolszewickie metody przy pomocy Pegasusa to stosuje kasta gnoma ale takie ameby intelektualne jak ty nie są w stanie tego zrozumieć.Całe marne życie starcze przeżyłeś w komunie i jesteś tak przesiąknięty bolszewią,że nie radzisz sobie w normalnym świecie i tak już będzie do marnego końca u rogatego.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 15:01
~cit
ale mądrość , jestem nieudacznikiem to głupie pytania, zaraz będzie twierdzenie wygraj wybory zrobisz lepiej. Filozofia rodem z Bizancjum. Mam urodę semicką więc tam mi bliżej...
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 17:02
~Hutnicza
Przez ostatnie kilka lat miejskie dlugi rosly w niebezpieczny sposob, a "Lucjusz Utracjusz" i tak nikogo nie sluchal~!
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 14:21
~Lary
Znam Pana Marczaka z lat młodości... ale nie będę się wypowiadał ...
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 14:15
~były pracownik Smerfa Marudy Marczaka
Damianek skończ wichrzycielstwo uprawiać, tylko przypomnij sobie i się pochwal tym na konferencji jak ludziom premie i wypłaty płaciłeś!!!
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 14:11
~{$}
Panie Marczak powiem krótko: nie nadajesz się pan na prezydenta.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 17:24
~PiS - Przekupstwo i Szmal
Najazd PiSowskich klakierów na forum? - - - P.s. Skażony myśleniem o gospodarce wg standardów ekonomii politycznej socjalizmu rząd myśli, że poprzez obniżkę VAT może zadekretować ceny czegokolwiek w oderwaniu od praw rynku. Jeśli drożeją koszty produktów, energia, paliwo; jeśli non-stop rosną koszty pracy i pieniądza; jeśli na podatkach Polskiego Ładu przedsiębiorcy tracą to MUSZĄ sobie to zrekompensować podwyżkami cen, dopóki inni tych cen podnosić nie będą.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 13:58
~sześcian
Od ponad 3 lat Marczak siedzi w tej radzie miejskiej i czy może pochwalić się jakimiś realnymi rzeczami, które zrobił dla mieszkańców. Nie! Wieczna krytyka, wieczne narzekanie, kręcenie noskiem i marudzenie.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 13:53
~e2rds
Marczak na pewno nie życzy dobrze Stalowej Woli. On życzy dobrze jedynie sobie.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 22:29
~Hutnicza
Podobnie jak i ten obecny lokalny Cezar "Lucjusz Utracjusz"???
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 13:52
~389
No właśnie to jest cały SPS, wiecznie niezadowoleni, wiecznie na nie. Smerf Maruda Marczak tylko narzekać potrafi i lansować się na konferencjach. Tylko pracy na rzecz mieszkańców brak. I on chce prezydentem zostać...
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 13:04
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Lucku, dobrześ pan im powiedział. Dla mnie to są POlityczne nieuki i osoby niekompetentne POdobnie jak ich formacja POlityczna ufundowana za piniondze Helmutów. Proszę robić swoje, bo znakomita większość mieszkańców jest z panem. A tych ośmiu niech siem męczy z zazdrości jak nie potrafią współpracować. Krytykować to każdy potrafi, ale żeby coś dobrego zrobić to już musi być mądry gosPOdarz.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 22:00
~gorszy-sort
"POdobnie jak ich formacja POlityczna ufundowana za piniondze Helmutów" I znowu klamiesz, i to w tak brudny sposob, PiSowski szmondaku? # A moze wspomnisz cos o tym jak to kiedys bracia K. zagarneli gazete "Express Wieczorny" (razem z nieruchomosciami) i sprzedali ja Szwajcarom?
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 17:24
~bez komenta
@ferdek z P. sam jesteś dziadu daremny nieuk co widać po twoich komentarzach, załóż spółkę z kudłatym, he he he
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 13:24
~mieszkaniec
Ferdek aleś pojechał po bandzie
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 12:57
~Wilk
Podawać pomysł po to, żeby potem władza przypisała sobie? Nie wiedziałem, że prezydent to taki śmieszek.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 13:24
~Fryko
Nie śmiej się z żony Biedronia bo nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.