Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 29 września 2023 r. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
 Wiadomości lokalne
» Zapraszamy na spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Stalowej Woli
» Wbili łopaty pod budowę nowego mostu na rzece San
» Jesienna odnowa skóry
» Kampania wyborcza nabiera kolorów
» Większa dotacja dla prywatnych żłobków?
» W sobotę odsłonięcie tablicy upamiętniającej Zdzisława Malickiego
» 1,1 mln zł dla klasztoru OO. Kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie
» Rozwadowska Fara po remoncie
» Komunikat MZK
» Planujesz wziąć pożyczkę? Sprawdź, kiedy jej nie dostaniesz
» W Pysznicy otwarto nowy posterunek
» Laptopy dla uczniów
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» VI Mistrzostwa Polski OCR 2023
» Rajd rowerowy "Z królewskiego dworu do klasztoru"
» Kolory życia. Malarstwo polskie XX i XXI w. z kolekcji sztuki Marii i Marka Pileckich
» Piotr Bałtroczyk Stand Up
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Inauguracja budowy mostu na Sanie
»Inauguracja budowy mostu na Sanie
»Punkt Doradztwa dla Młodzieży otwarty
»25 lat SLO w Stalowej Woli
»Krzysztof Faraś na trasie wyścigu Szczawne-Kulaszne
»Trwa budowa hospicjum w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / EDU Strefa

Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 14:12     /ZS/
Jedni chcą studniówki, inni rezygnują z zabawy

W Stalowej Woli klasy maturalne przygotowują się do studniówek. Najwięcej klas wybrało terminy na progu ferii zimowych, w połowie lutego.
W Stalowej Woli klasy maturalne przygotowują się do studniówek. Najwięcej klas wybrało terminy na progu ferii zimowych, w połowie lutego.
Fot. Jacek Rodecki
W Stalowej Woli klasy maturalne przygotowują się do studniówek. Najwięcej klas wybrało terminy na progu ferii zimowych, w połowie lutego. Wtedy - jak ostrzegają wirusolodzy - ma nastąpić kulminacja zakażeń omikronem - najbardziej zakaźną wersją koronawirusa.

Przed rokiem, ze względu na epidemię, komitety studniówkowe złożone z rodziców nie zorganizowały studniówek Organizatorami nie są szkoły. W tym roku studniówki są planowane, choć organizatorzy zastrzegają, że w każdej chwili mogą odwołać imprezy, jeśli sytuacja epidemiologiczna pogorszy się.

Jeden z dyrektorów szkoły zwrócił uwagę, że młodzież ma bardzo niski współczynnik wyszczepienia, co sprzyja zakażeniom. Z tego powodu wielu nauczycieli w razie organizacji studniówki, będzie chciało szybko "ulotnić się" i nie uczestniczyć w tańcach.

W Stalowej Woli nie będzie studniówki w Złotej Kościuszkowskiej (budowlance) i ekonomiku - Zespole Szkół numer 3 imienia Króla Jana III Sobieskiego. Centrum Edukacji Zawodowej zaplanowało studniówkę na 29 stycznia w Janowie Lubelskim. Zespół Szkół numer 1 (przy basenie) chce mieć nie tyle studniówkę co maturalny bal 12 lutego w Dworze Galicja w Rzeczycy Długiej. Ale czy się odbędzie zdecyduje aktualna sytuacja epidemiologiczna.

Liceum Ogólnokształcące imienia Komisji Edukacji Narodowej tradycyjnie organizuje studniówkę w szkole przed feriami czyli w tym roku byłoby to 12 lutego. W poprzednich latach uczniowie sami stroili swoje klasy, gdzie posilali się i wypoczywali, a tańce z udziałem kilkuset par były w hali gimnastycznej, gdzie zazwyczaj w maju pisali maturę. Rodzice zamawiali catering czy sami piekli ciasta. Ale - jak nam powiedział dyrektor Mariusz Potasz - w tym roku decyzja w sprawie zabawy zostanie podjęta w lutym. Szkoła ma najliczniejszą w regionie liczbę uczniów w dziewięciu klasach maturalnych co daje 230 par czyli 460 uczestników zabawy.

Liceum Samorządowe imienia Cypriana Kamila Norwida przy ulicy Wojska Polskiego zaklepało sobie na studniówkę termin 13 lutego w Janowie Lubelskim (zazwyczaj bawili się w Dwikozach).

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 09:44
~łapanki
Policja nadal organizuje łapanki na ludzi bez masek, stoją pod sklepami. Wstyd i hańba! Policja kieruje sprawę do sadu, a sądy wszystkie te sprawy o kagańce umarzają. Np. wyrok sądu w Mińsku Mazowieckim - sygn akt II W 155/21 - pierwszy taki wyrok, pomimo, że sejm próbował to prawo poprawić pod koniec 2020 roku. Sędzia zmiażdżył to bezprawie na 5 stronach. Jest też wyrok SN z 5 lipca 2021.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 09:34
~studniówka
Covida nie ma na liście chorób zakaźnych, można sprawdzić na stronie krajowego inspektora sanitarnego. To jest zmutowana grypa, to są przeziębienia, anginy, zapalenia płuc i oskrzeli. Kto zlekceważy te choroby ma potem powikłania i jest wprowadzany w błąd, że ma covida. Testy są niewiarygodne, sam ich wynalazca mówi, że nie służą do wykrywania wirusa, tylko do celów naukowych. Zdrowi ludzie są zamykani na kwarantannach, bo mieli kontakt z kimś, kto zrobił sobie test niewiarygodną metodą. Szczepionki nie są szczepionkami, tylko preparatami genowymi. Badania kliniczne się nie zakończyły, a zatem jest to eksperyment medyczny, żaden producent nie ponosi odpowiedzialności i za 55 lat powie nam, co jest w tych fiolkach. Każda partia tych fiolek powinna być badana przez nasz instytut surowic i szczepionek, ale nie jest badana.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 21:27
~Bio-technolog
"Testy są niewiarygodne, sam ich wynalazca mówi, że nie służą do wykrywania wirusa, tylko do celów naukowych." -> I oto kolejny IGNORANT na forum! Po co wypisywac bzdury i chwalic sie swoja ignorancja? - - P.S. Istnieje kilka rodzajow testow (np. antygenowe, PCR) i tu nie ma jakiegos jednego "wynalazcy". Oczywiscie, zadne testy (i tu chodzi o WSZELKIE TESTY MEDYCZNE) nie daja 100% gwarancji, ale obecnie produkowane testy na COVID sa dosyc skuteczne (a jezeli przeprowadzi sie dwa rozne testy - to daje przynajmniej 90% pewnosci wyniku). Dobranoc!
+0-0
Czwartek, 20 stycznia 2022 r. godz. 21:13
~Pan Felczer
Z Netu... "Uwaga! Od dzisiaj władza ogłosiła nowy sezon. Dalej polujemy na elity, cwaniaków, sędziów i nauczycieli ale dodajemy nowy gatunek do odstrzału: lekarze POZ - do ataku hejterzy, donosiciele zwani sygnalistami, dobijemy ich bande, Narracja już gotowa (leniwy lekarze POZ odpowidaja za niekontrolowany rozwój epidemii) , pytania dziennikarze otrzymali z odpowiedziami, nagrania z skrzywdzonym suwerenem czekają (w PiS-TV). Trąbki jutro od rana dadzą sygnał!"
+0-0
Czwartek, 20 stycznia 2022 r. godz. 13:59
~Ferdek z Poniatowskiego
Aamon, jaro siem pod ciebie podszywa, he he he. Tak, ten z obciętą emeryturą..
+0-0
Czwartek, 20 stycznia 2022 r. godz. 19:03
~Aamon
A ci co tak bardzo krytykowali lustrację, jak Życiński, Pieronek czy Gocłowski to zasłużyli na swoje emerytury z poparciem SB-ków. Jeszcze pogrzeby im wyprawiono jak jakimś zasłużonym Polakom... Wcale bym sie nie zdziwił, jakby kiedyś ,, wypłynął" jeszcze jakiś, załóżmy np. TW ,, Lolek"...
+0-0
Czwartek, 20 stycznia 2022 r. godz. 11:00
~Ania
Tylko dla tych z paszportami covidowymi, ktorzy wierza w naukę., a z tym nie powinno byc problemu, bo to młodzie, ktora sie edukuje 14 , 15 lat
+0-0
Czwartek, 20 stycznia 2022 r. godz. 14:44
~lol
Buahahahaahahahahahhahaahahaaah.
+0-0
Czwartek, 20 stycznia 2022 r. godz. 10:20
Dubpit
Dyrektor widać że tępy zaszczypani też zarażają
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 07:13
~olka
im więcej szczepień tym więcej zachorowań, wczoraj w Niemczech ponad 100 tys nowych zarażonych, Omikron atakuje głównie szczepanów
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 21:30
~Docent
Studniówka powinna być tylko dla tych których rodzice głosowali na PiS a jak nie to siedzieć w domu i następnym razem głosować. Nauczą się porządku i żelaznej dyscypliny rozwydrzone Pato pokolenie.
+0-0
Czwartek, 20 stycznia 2022 r. godz. 10:18
~Aamon
Cześć kowal. Jak mniemam debiut na forum, bo nick pierwszy raz widzę... Przecież nie jesteś trollem pod kilkoma nickami, w tym kradzionymi?
+0-0
Czwartek, 20 stycznia 2022 r. godz. 09:43
~kowal
ty aamon jestes dyżurny troll na każde zawołanie
+0-0
Czwartek, 20 stycznia 2022 r. godz. 06:26
~Aamon
No co ty? Myślisz, że taka młodzież, jak chociażby w Elblągu z pisowskich rodzin pochodzi? Idą zmiany, a tych nic nie powstrzyma... Poprzednia komuna przetrwała ok. 50 lat( KK też dzielnie z nią współpracował) a ta dzisiejsza, podparta kadzidłem i krzyżem pociągnie za sobą w otchłań siebie i tych którzy z nią współpracowali...
+0-1
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 21:58
~Komuna Powraca
A "Docent" to z tych tzw. "docentow marcowych", z nadania Tow. Gomulki?
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 20:34
~Ferdek z Poniatowskiego
Platfusy to kroki POloneza mylą, ale "Deutscher Tanz" to pląsają jak Aamon w okresie godowym, he he he.
+0-0
Czwartek, 20 stycznia 2022 r. godz. 06:18
~Aamon
150 mln € za ,,Turów", to nogi same do tańca się rwą....***** *** i przydupasów ich....
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 22:36
~Droga ku Przepaści
"Każdy dzień pracy nielegalnej Izby Dyscyplinarnej kosztuje Polaków milion euro, czyli ok. 4,6 miliona zł." To dopiero jest "zabawa", panie Ferdek!!!
+1-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 21:05
~Balladyna
A widziales (Ferdek) "Der Deutscher Tanz" w wykonaniu (podobno - najlepszego pilkarza) Lewandowskiego?
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 19:27
~Xyz
Niby tyle wyszczepionych, a dalej się boją. Co z wami, nie wierzycie waszemu guru, który mówił: zaszczepić się, a będziecie zdrowi żyć. Ups .....a tu psikus......tacy szybciej umierają, ale numer wam wywineli. Dalej wierzcie i się nie bójcie. Jesteście bezpieczni ;)
+0-1
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 18:13
DzidekzCzarnieckiego
Za moich czasów nie było takich wirusow,do szkoły się chodziło normalnie. Czy to nie dziwne, ze akurat za czasów pis mamy takie zarazy?
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 18:01
~Jamal
No dziś 30 tysięcy zakażeń i zero zarządzeń, ograniczeń itd. Będzie jak we Włoszech na początku pandemii. Nie potrzeba wojny wystarczy kilku fanatyków teorii spiskowych, władza która kieruje się słupkami poparcia aby utrzymać koryto i propaganda "sukcesu" oraz darmowa micha ryżu, a naród sam się unicestwi!Dziś zabawa jutro stypa, hulaj dusza piekła nie ma!
+1-0
Czwartek, 20 stycznia 2022 r. godz. 14:47
~lol
Piszesz już z piwnicy? Zamknij oczy to Cię wirus nie zobaczy.
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 17:30
~Jt
Najlepiej zabierzcie wszystkim uczniom szkole w formie tradycyjnej, bo wirus, studniówkę, bo wirus, życie bo wirus... A orzekoEnienna maj to dobry pomysl
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 18:03
~Bialy miś
No No, szkoła w formie tradycyjnej, czyli studniówka w sali weselnej. A Wesele tam w wersji Wyspiańskiego czy Smażowskiego? Warto przyjąć jakaś koncepcję i przepracować temat. Może na maturze się przyda? Albo w życiu.
+1-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 17:11
~mieszkaniec
Ludzie p....cie się w te puste łby zakażeń tyle a wam się studniówki marzą ?
+0-1
Czwartek, 20 stycznia 2022 r. godz. 14:48
~wera
Trzecia dawka (głupoty) .
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 17:53
~haha
chyba szczepionka za mocno weszła ...
+1-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 16:22
~Ferdek z Poniatowskiego
POtomkowie kasty "róbta co chceta" chcą siem bawić, żeby przy muzyce POkrzyczeć sobie ***** PiS, bo to takie trendi wśród totalnych jest, he he he. A potomkowie wyborców PiSu rezygnują w dobie pandemii z zabawy, bo są ludźmi odpowiedzialnymi. Takim to powierzyłbym Polskę, bo byłbym spokojny o wnuków. A tych pierwszych to do Helmutów bym POgonił na lekcję życia. Może by dotarło coś do tych totalnych POtomków po takiej lekcji i by siem nawrócili na polskość.
+0-0
Czwartek, 20 stycznia 2022 r. godz. 12:47
~Pisiorek
Ferdek, sylwester marzeń z dwójka, ciąg dalszy następuje!
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 19:08
~Balladyna
Ferdek, czy "nawróciłeś juz na polskość" piłkarza Lewandowskiego???
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 18:00
~Aamon
W Elblągu studenci z LO im. JPII bardzo ładnie zaakcentowali, jak postąpiliby z PIS-em... Wspaniała i mądra młodzież, rodzice mogą być z nich dumni... Z takiego pisior albo rydzyko- klero- faszysta nigdy nie wyrośnie.
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 16:58
~jan
.... potomkowie pisiorów to w większośći absolwenci zawodówek, a w zawodówkach nie było tradycji by kończenie szkoły uświetnić zabawą.... ale znaleźli sobie nową świecką tradycję, GWIZDANIE PO CMENTARZACH, mają zapewniony monopol na mistrzostwo bo reszta społeczeństwa patrzy na te wygłupy z obrzydzeniem .....
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 16:16
~Skijcnd
Siedźmy w domach przez kolejne lata, na pewno będzie lepiej… samochodem tez lepiej nie jeździć, bo niebezpiecznie, do lasu nie bo kleszcze, nad wodę nie, bo można utonąć…
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 15:22
~Hektor
Tak, przyrost zakażeń 90% dzisiaj. W lutym będzie dużo więcej... Lepiej na maj przełożyć i po maturach bal zrobić.
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 14:48
~qq
Wirus jest w odwrocie nie ma się czego bać - idźcie się bawić
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 18:07
~haha
przecież było jasne powiedziane :) ... Premier @MorawieckiM na @PGENarodowy : Ruszamy dzisiaj z kampanią #OstatniaProsta. Jeśli solidarnie przystąpimy do programu szczepień, to będzie to ostatnia prosta. Może długa, może trwająca jeszcze kilka tygodni, ale ostatnia w tej walce z wirusem.
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 17:25
~Wasz Wirus
Prosze nam podac ZRODLO tej informacji...
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 14:46
~Nauczyciel.
W Budowlance się już taka studniówka odbyła w nieoficjalnej formie podziemnej.
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 14:43
~Absolwent
Nie przesadzajmy ze świrusem. Taki bal jest pamiątką na całe życie.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2023 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.