Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 19 maja 2022 r. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
 Wiadomości lokalne
» Z pensją tysiąc złotych brutto. Wiesław Siembida kolejnym prezesem PSA Stalowa Wola
» Visit Stalowa Wola - miasto doczekało się profili turystycznych
» Wiesław Siembida prezesem Piłkarskiej Spółki Akcyjnej?
» Rozpoczęło się projektowanie osiedla Ogrodowego
» Przedłuża się likwidacja ZAB-u. Zamiast maja jest grudzień
» Razem dla zdrowia - przyjdź i zbadaj skórę
» 138 zł miesięcznie za paczkomat szpecący miasto
» Nie dotykaj kwietnych nasadzeń. 17 maja będą pryskane
» Pożar instalacji fotowoltaicznej na domu jednorodzinnym
» Sceny jak z seriali kryminalnych. To kampania Stop Dewastacji
» Prezydent u prezydenta na urodzinach
» Noc Muzeów z francuską nutą
Więcej » 
 Zasłyszane...
"COP to był wieli dorobek naukowy myśli polskiej. W tym okresie powstało 52 fabryki na polskich technologiach, 58 rozbudowano i zmodernizowano, utworzono 128 tysięcy miejsc pracy".
Prof. dr hab. Marek Jabłonowski, Uniwersytet Warszawski.
 Imprezy w mieście
» Koncert z muzyką portugalską w tle
» Szancer, wyobraź sobie!
» Reksio - przyjaciel na medal
» Piast TOTAL WAR Wojskowość w Polsce wczesnopiastowskiej
» Poznaj dawne życie Lasowiaków na wystawie rzeźby Jana Puka
» Zaproszenie do udziału w konferencji "Przestrzeń oswojona/nasza/bezpieczna. Co to znaczy zamieszkiwać?"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
»Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
»1 maja. Nowa Lewica pamięta o Święcie Pracy
»Wiadukt na Romualda Traugutta gotowy
»Ruszył odcinkowy pomiar prędkości
»Jarmark Bożonarodzeniowy w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 12:36     /Katarzyna Czybat/
Certyfikat akredytacyjny dla szpitala

Minister Zdrowia przyznał SPZZOZ Powiatowemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Stalowej Woli Certyfikat Akredytacyjny w zakresie prowadzonej działalności leczniczej.
Minister Zdrowia przyznał SPZZOZ Powiatowemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Stalowej Woli Certyfikat Akredytacyjny w zakresie prowadzonej działalności leczniczej.
Fot. Jacek Rodecki
Minister Zdrowia przyznał SPZZOZ Powiatowemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Stalowej Woli Certyfikat Akredytacyjny w zakresie prowadzonej działalności leczniczej.

W październiku ubiegłego roku w stalowowolskim szpitalu odbył się audyt zewnętrzny przeprowadzony przez niezależnych wizytatorów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia z Krakowa. CMJ to jednostka powołana przez Ministerstwo Zdrowia, dokonująca oceny akredytacyjnej szpitali w oparciu o opracowany zestaw standardów. Starania o uzyskanie Certyfikatu Akredytacyjnego wymagały zaangażowania i współdziałania wszystkich pracowników placówki.

- Dziękuję całemu personelowi, a zwłaszcza pełniącej obowiązki naczelnej pielęgniarki - Beacie Koń, która jako pełnomocnik do spraw jakości wykonała ogromną pracę. Warto było jednak podjąć się tego wysiłku, ponieważ uzyskany przez nas certyfikat jest dowodem na to, że udzielanie świadczeń zdrowotnych w naszym szpitalu odbywa się z dochowaniem zasad wszelkiej staranności, a opieka oferowana pacjentom jest przyjazna, bezpieczna i skuteczna. To także potwierdzenie posiadania przez naszą kadrę dużej wiedzy i doświadczenia oraz jej profesjonalnego podejścia do codziennych obowiązków. Najprościej mówiąc, szpitale, które przeszły pozytywnie przegląd akredytacyjny, są uznawane za bardziej bezpieczne i przyjazne pacjentowi - mówi Monika Pachacz-Świderska, dyrektor SP ZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Certyfikat Akredytacyjny został przyznany naszej lecznicy na okres 3 lat, a po upływie tego okresu placówka będzie musiała poddać się recertyfikacji. Obecnie w Polsce funkcjonuje około 950 szpitali, z czego tylko 176 z nich posiada akredytację przyznaną przez Ministerstwo Zdrowia. Na terenie województwa podkarpackiego akredytowanych jest w sumie 13 szpitali.

W tym miejscu trzeba również wspomnieć, o sukcesie Laboratorium Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, które dzięki działaniom i staraniom jego pracowników oraz kierownictwa, uzyskało kolejny raz Świadectwo Centralnego Ośrodka Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi, za udział i najwyższe oceny w Ogólnopolskim Programie Zewnętrznej Oceny w zakresie chemii klinicznej. Laboratorium analityczne począwszy od 2018 roku regularnie otrzymuje najwyższe oceny w kontrolach organizowanych przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej, co potwierdzają właśnie otrzymywane świadectwa. O wysokiej jakości pracy szpitalnego Laboratorium najlepiej świadczą statystyki - aby uzyskać wspomniane świadectwo, należy utrzymać jakość badań na poziomie co najmniej 75% (75% ocen bardzo dobrych i 25 % ocen dobrych). Tymczasem Laboratorium stalowowolskiego szpitala zawiesiło sobie tę "poprzeczkę" znacznie wyżej i z wyników zewnętrznych kontroli wynika, że od 2018 r. utrzymuje jakość badań na poziomie od 95% do 100 %, potrafiąc otrzymać na 20 badanych analitów biochemicznych - nawet 20 ocen bardzo dobrych.

Na równie wysokim poziomie co Laboratorium analityczne, funkcjonuje również Pracownia Mikrobiologiczna, która uzyskała w tym roku - podobnie jak w poprzednich, Świadectwo Centralnego Ośrodka Badań Jakości w Diagnostyce Mikrobiologicznej. Był to Ogólnopolski Sprawdzian Wiarygodności Badań Mikrobiologicznych POLMICRO 2021 w zakresie oceny preparatów mikroskopowych, identyfikacji, lekowrażliwości i mechanizmów oporności na leki bakteryjnych czynników etiologicznych zakażeń.

- Nasze pracownie diagnostyczne pracują lepiej niż dobrze. Ono działają na bardzo wysokim poziomie i to ma duże znaczenie nie tylko dla pacjentów, ale również dla funkcjonowania całego szpitala. To również maksymalna ilość punktów zdobytych przez Laboratorium, pomogła uzyskać nam Certyfikat Akredytacyjny. Dlatego bardzo dziękuję całemu zespołowi diagnostów, na czele z kierownikiem Laboratorium Marcinem Tutakiem oraz Martą Rokicką - kierownikiem Pracowni Diagnostyki Mikrobiologicznej - mówi dyrektor Monika Pachacz-Świderska.

Starania całego SPZZOZ oraz jego poszczególnych komórek o świadectwa i certyfikaty poświadczające jakość pracy, wpisują się w misję Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, którą jest udzielanie profesjonalnej opieki zdrowotnej gwarantującej bezpieczeństwo i satysfakcję pacjentów.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 23 stycznia 2022 r. godz. 17:01
~Nieźle
Wstyd Ten szpital to Jyz dno. Otóż właśnie poszła info ze rezygnuje z pracy najlepszy radiolog.woła to o pomstę do nieba Ta dyrektor to niszczyciel totalny. Co ona robi. W TV Stella nie umiała sklecić logicznej wypowiedzi Kłamie ze lekarze mają wracać Tylko po co I kto. Najlepsza radiolog Pani AW też odchodzi z tego bagna. No to teraz porażka totalna. Jak mogła ta dyrektor pizwolic na odejście takiego fachowca. Czyli już zaorala szpital na cacy. Brawo.
+0-0
Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. godz. 09:05
~Mario
Pani lekarz o której mowa to już odchodziła i wracała z powrotem do tego szpitala. Także spoko szybciej wróci niż odejdzie.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 20:16
~Gaga
Laboratorium, może i super. Natomiast na opis tomografi czekam już pięć tygodni. Skandal!! Może pani dyrektor coś z tym zrobi.
+0-0
Piątek, 21 stycznia 2022 r. godz. 14:04
~Buowlaniec
Pustaki górą. Przyjdzie czas rozliczenia. Kłamstwa gonią kłamstwa. Na tym budujecie większy syf. Ale nie można w to uwierzyć jak bagno szybko wchłonęło niektóre osoby. Wszyscy wiedzą ze podziękowania powinny płynąć do jednej pani i laboratorium i mikrobiologii. I tyle.
+0-0
Czwartek, 20 stycznia 2022 r. godz. 23:01
~Gryps
Zatrudnianie rodzin koleżanek źle wróży dla szpitala, bo przypomina poprzednie zarządy, a biały fotel raczej niewiele zmienia. To personel zapracował na ten certyfikat. Brakło przy tym nawet właściwej koordynacji pracy. Pani Dyrektor czas zmian już przyszedł. Może warto poprawić wizerunek szpitala.
+0-0
Czwartek, 20 stycznia 2022 r. godz. 09:14
~DrZ
Prawda zawsze się obroni. Kłamca zawsze w końcu się pogubi.
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 21:34
~Grzegorz
Szpital specjalistyczny to brzmi dumnie,ale prawda jest jedna- zwykła umieralnia .
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 21:04
~Kolo
Ale to porażka że tym się chwali. Jak wypadły niektóre osoby to cały powiat wie i się smieje. I co pani Moniką myśli że ludzie uwierzą w jej kłamstwa że ktoś super się sprawdził Wszyscy wiedzieli ze laboratorium serologia i mikrobiologia. I tyle. Po co głupio kłamać i pogrążać się.a może by tak złoty medal JCz??????
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 18:08
~Natalia
Po co głupoty pisać i po co głupio się chwalić. Całe miasto wie kto dobrze wypadł a kto się zblaznil. Więc nawet jak ktoś coś chce zamydlić to mleko się wylało. Prawdę wszyscy wiedza
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 16:21
~Darek
Nie ośmieszajcie się tymi chwałami Ludzie ludzi znają.
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 16:11
~Koryto Tylko Dla Swoich
"Nasze pracownie diagnostyczne pracują lepiej niż dobrze." Bo kadra posiada dluzsze doswiadczenie? - P.S. A z leczeniem jest juz gorzej... duzo gorzej.
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 17:38
~Audytor
Niech się pochwalą administracja jak wypadla
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 14:23
~Henio
Laboratorium i mikrobiologia to zasługa Surmacza. Ta pani może pochwalić się właściwie niczym no może SOR jak zadbała o ludzi i opiekę na Sor. Brawo widać już jej umiejętności super menegera
+0-0
Środa, 19 stycznia 2022 r. godz. 13:39
~Henio
Śmiechu warte. Wszyscy znają prawdę.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.