Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 26 października 2021 r. Imieniny: Ewarysta, Lucyny
 Wiadomości lokalne
» Za Polski Ład powstanie centrum miasta
» Droga Jamnica - Zbydniów już po przebudowie
» Jubileusz 30-lecia Fundacji Uniwersyteckiej w auli "Solidarności"
» Starosta zadowolony z Polskiego Ładu. Będzie remont drogi i Domu Pomocy Społecznej
» Debiut malarski Wołoszyna
» Komunikat MZK
» Dzień japońskiej pielęgnacji ciała na zakończenie wystawy
» Tradycyjne tańce w Sokole
» Program "Czyste Powietrze" - spotkanie informacyjne
» Na co Polski Ład w powiecie? W Stalowej Woli na Plac Piłsudskiego i Ogród Jordanowski
» Czekają na reakcję miasta. O interwencję zwrócili się do radnych. Chodzi o ich życie i zdrowie
» Dyskutowali o tym, jak pomagać oraz jak korzystać z pomocy
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Zaczytany październik z biblioteką
» Przedszkolaki udekorowały naszą Galerię
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Krzysztof Faraś na 18. Wyścigu Górskim Prządki Valvoline
»Krzysztof Faraś na 18. Wyścigu Górskim Prządki Valvoline
»4 Fashion Stalowa Wola
» II Powstańczy Rajd Rowerowy
»Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Krzysztof Faraś w Czarnej Górze
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Środa, 13 października 2021 r. godz. 12:40     /Magdalena Rodecka/
List otwarty NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty w Stalowej Woli

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji narodowej.
14 października obchodzony jest "Dzień Edukacji narodowej".
Fot. Jacek Rodecki
14 października obchodzony jest "Dzień Edukacji narodowej". Z tej okazji prezentujemy list otwarty Komisji Międzyzakładowej MOZ NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty w Stalowej Woli, skierowany do dyrektorów, nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty.

- Oczekuję, aby Pan Premier wywiązał się ze swoich umów - napisał w liście do szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej jawi się w atmosferze wyjątkowo bulwersującej sprawy tj. niewywiązania się przez rząd RP z porozumienia zawartego ponad dwa lata temu z oświatową "Solidarnością", które dotyczy m.in. zmian w systemie wynagradzania nauczycieli. Podpisując to porozumienie w kwietniu 2019r. Solidarność wykazała się daleko idącą rozwagą i odpowiedzialnością za przyszłość nie tylko pracowników oświaty, ale też za przyszłość polskich dzieci i młodzieży.

W obecnej sytuacji oświatowa "Solidarność" powołała sztab protestacyjny, rozpoczynając tym samym przygotowania do działań, mających na celu wyegzekwowanie wszystkich zapisów przyjętego porozumienia, które to działania będą wspierane przez Komisję Krajową.

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty w Stalowej Woli popiera te działania, gdyż nie ma pola do negocjacji, a zamiast realnego, znaczącego podniesienia wynagrodzenia jest pogorszenie warunków pracy i utrata finansowych świadczeń. Takie zmiany w niedługim czasie zdestabilizują pracę szkół i obniżą jakość nauczania.

- To dobry czas na refleksję i wywiązanie się ze zobowiązań zawartych porozumieniu w kwietniu 2019 r. zanim dojdzie do eskalacji konfliktu - czytamy w Stanowisku Komisji Krajowej 4/21 z dn. 06.10. 2021r.

Aktualnie wszystkie trzy centrale związkowe: SKOiW NSZZ "Solidarność", ZNP i Forum ZZ są przeciwne zwiększeniu pensum, wprowadzeniu dodatkowych 8-godzin tygodniowo tzw. dostępności i opowiadają się za powiązaniem wynagrodzenia nauczycieli ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce. Zaznaczyć należy, że publicznie oszukuje się społeczeństwo informując o kilkudziesięcioprocentowym podwyższeniu wynagrodzeń, przedstawia się tylko część aspektów czasu pracy nauczyciela, pomija się warunki pracy oraz fakt najgorszego wynagradzania polskich nauczycieli w Europie.

Radykalne zwiększenie czasu pracy - zwiększenie pensum o 4 godziny - skutkować będzie kilkudziesięcioma tysiącami zwolnień nauczycieli, a dwukrotnie większa liczba osób będzie pracować na niepełnych etatach.

Walczymy jednak nie tylko o podwyżkę płac i zmianę struktury naszego wynagrodzenia, ale także o przekonanie, że nie jesteśmy oszukiwani i tworzymy przyszłość polskiej oświaty oraz nadajemy jej lepszy kształt.

Drugi rok czasu epidemii spowodował, że nasza praca stała się o wiele trudniejsza, wymaga wzmożonego wysiłku i poświęcenia, dlatego też Dzień Edukacji Narodowej jest szczególną okazją do wyrażenia głębokiej wdzięczności i podziękowań dla tych, którzy na co dzień służą wiedzą i umiejętnościami, którzy swoją pracą urzeczywistniają wielką wartość, jaką jest edukacja w procesie kształcenia i wychowania pokoleń Polaków. Wyrażamy szacunek za ogrom tej bardzo teraz niedocenianej pracy.

Dzień Edukacji Narodowej to święto całej oświatowej społeczności, dlatego serdeczne podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz szkół i placówek kierujemy także do Pracowników administracji i obsługi. Rodzicom życzymy cierpliwości w motywowaniu dzieci, natomiast uczniom niesłabnącej wytrwałości i radości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

Życzymy dobrej atmosfery w gronie pedagogicznym, jedności całej społeczności szkolnej, dużo zdrowia oraz normalnego - stacjonarnego funkcjonowania szkół i placówek oraz wszystkiego co najlepsze w życiu osobistym i pracy zawodowej.

Z wyrazami szacunku, Przewodnicząca
Marzena Kardasińska wraz z całą Komisją Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty w Stalowej Woli.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 15 października 2021 r. godz. 19:15
~kabuuuum
A co robili do tej pory ws nauczycieli???
+0-0
Piątek, 15 października 2021 r. godz. 11:26
~Wolny człowiek
@~xyz Chyba zapomniałeś dodać, że w Finlandii, ale nie tylko, klasy liczą po 12 uczniów, a płace nauczycieli należą do prestiżowych. I jeszcze to, że nie ma oceniania w tych szkołach, rankingów itp. Mówi ci to coś???
+0-0
Sobota, 16 października 2021 r. godz. 22:15
~xyz
Akurat takie małe klasy w mniejszych miejscowościach są i u nas. W Finlandii jest to zawód dobrze płatny i prestiżowy ale i nie każdy tam może zostać nauczycielem, u nas większość tego towarzystwa to ludzie z rodzaju tych co rodzice byli nauczycielami i czekali z przejściem na emeryturę aby przekazać etat córci, albo ci co skończyli jakieś studia i poszli uczyć bo w szkole od nich się mniej wymaga niż w "normalnej pracy", plus trzeba jeszcze dodać liczną grupę nauczycieli którzy "dorobili" sobie uprawnienia na dodatkowe przedmioty aby zwiększyć sobie ilość godzin. Jaki jest poziom nauczania w większości szkół znam z swojego doświadczenia i z relacji wielu osób z różnych części Polski, zresztą dzięki zdalnemu nauczaniu wielu rodziców mogło podejrzeć jak wyglądają lekcje w wykonaniu nauczycieli.(ostatnio powaliła mnie historia pani psor która nie prowadziła 3/4 zdalnych lekcji bo albo była chora albo miała problem z netem - chociaz pracuje w szkole w swojej rodzinnej miejscowości gdzie czekały na nauczycieli laptopy i kamerki zakupione na ten cel, ale że pani jest "związkowa" to jej to wisi. Uważam że jeśli mamy podnosić pensję to powinniśmy podnosić wymagania, nie da się utrzymać obecnego stanu że o 12/13 belfer już je w domciu obiad, po południu oczywiście koreczki na podreperowanie budżetu, a sprawdziany aby było szybko to dajemy gotowy teścik z książeczki i w czasie długiej przerwy sprawdzamy, oprócz garstki elitarnych szkół większość nauczycieli to ludzie przypadkowi którzy nie powinni nigdy pracować z dziećmi, prawda jest taka że u nas nauczyciel jest nieusuwalny chyba że zdarza mu się nagminnie lać uczniów czy się do nich dobierać. Patologię pogłębia sposób wybierania dyrektorów, dyrektor nie powinien być nauczycielem tylko urzędnikiem/mangerem który ma nadzorować pracę nauczycieli i dbać o administracyjne kwestie, kwestie stricte programowe itp powinni zostawiać swoim zastępcom, a tak mamy w szkołach kółka wzajemnej adoracji i różne kliki i nagrody dostają koledzy dyrektora ( osobiście miałem okazję widzieć jak w szkole dyrektorzy pozwolili dopracować do emerytury alkoholikowi ponieważ był to ich kolega, a jedna z lepszych nauczycielek która po nim przyszła musiała odejść bo nie należała do jego kliki, a dodatkowo była "ogarniętą " babką co było w tej szkole wyjątkiem i była obawa że będzie w przyszłości kandydować na dyrektora.
+0-0
Piątek, 15 października 2021 r. godz. 21:06
~dodam jeszcze, że
W w/w krajach i nie tylko w tych nauczyciele uczą skutecznie tzn, rodzice nie muszą douczać, ani płacić korepetytorom. Ponadto dzieci po lekcjach mają czas wolny, bo nauczyły sie w szkole, nie muszą w domu, W niektórych krajach dzieci nie noszą książek i zeszytów do domu. Nauka odbywa sie w szkołach,
+0-0
Piątek, 15 października 2021 r. godz. 17:32
~Chicago - itd.
Dodajmy do tego jeszcze, ze (w tych mlodszych klasach) w takich krajach jak USA, czy Kanada, nauczyciel ma jeszcze do pomocy druga osobe ("teacher assistant")...
+0-0
Piątek, 15 października 2021 r. godz. 08:42
~xyz
Nie rozumiem o jest dziwnego że wraz ze wzrostem płacy wymaga się większego zaangażowania. Nie jest wielką tajemnicą że tak w Polsce ilość nauczycieli w stosunku do uczniów urosła przez ostatnie 20 lat horrendalnie. Inny mit to zarobki - nauczyciele z większym stażem mianowani zarabiają całkiem dobrze - oczywiście w porównaniu z np. zarobkami średniej kadry menedżerskiej w korporacjach wydaje się to średnio, no ale za to że po 12/13 większość parkingów pod szkołami się opróżnia i generalnie przez całą pracę zawodową człowiek opowiada uczniom to samo + plus komfort zatrudnienia(nauczyciel w Polsce jest praktycznie niezwalniany) nie ma co liczyć na te same zarobki co osoby które pracują po 10 godzin w biurze, lub więcej jeśli jest jakiś ważny projekt, cały czas pod presją, a jeden uwalony projekt i aut. Stosunkowo mało zarabiają młodzi nauczyciele, ale doliczając te wszystkie dodatki wynikające z karty nauczyciela itd. dodatek za wychowawstwo, tzw. wiejski, 13 stki, nagrody itd to też nie wygląda to tak źle, młody polonista który pójdzie do szkoły zarabia o wiele lepiej od kolegi który pójdzie do pracy do gazety czy wydawnictwa gdzie często dodatkowo musi być na śmieciówce czy samozatrudnieniu. Inne kwestia to poziom nauczycieli, ile procent z nich stanowią absolwenci tych wszystkich wyższych szkół gotowania na gazie, zaocznych szkół czy fabryk dyplomów typu stalowowolska filia KUL. I tu mamy pytanie jaki chcemy model edukacji taki jak w Finlandii gdzie nauczyciel jest zawodem elitarnym, ale za dobrą pracę wymaga się dużo od niego i codziennie 8 godzin w szkole nie jest niczym dziwnym a za dawanie korepetycji może stracić pracę, czy wolimy system w którym mamy mnóstwo marnych przypadkowych osób w zawodzie i dajemy małe pensum godzin aby wszyscy mieli pracę?
+0-0
Piątek, 15 października 2021 r. godz. 19:52
~zrezygnowałem po 2 latach...
Jezeli jest tak "wspaniale" jak twierdzisz (xyz), to dlaczego (obecnie w Polsce) jest coraz mniej chetnych do pracy w szkole?
+0-0
Czwartek, 14 października 2021 r. godz. 22:59
~Leon
Piękne święto Dzień Edukacji Narodowej, ale czasami, nie nagradza się i nie docenia nauczycieli, którzy są filarami danej szkoły. Nagrody otrzymują jedni i ci sami jakby z klucza, to dobrze jeśli to najlepsi, ale umiar jest i tu wskazany. A związki obojętnie na to patrzą, czy aby nie dopatrzenie ...czy wygodnictwo. Dyrekcja wie lepiej, długoletni pracownicy i członkowie związku cisi i pokorni są spychani na margines, a prawo i sprawiedliwość ? Ładnie to tak, przejrzyjcie listy osób pomijanych co roku.
+0-0
Czwartek, 14 października 2021 r. godz. 17:40
~poczytaj
Według średnich deklaracji z 2021 roku Sejm wybrany wyłącznie przez najmłodszych wyborców (w wieku 18-24 lata) składałby się z posłów: Polski 2050 (17,3%), Konfederacji i Lewicy (po 13,7%), KO (13%) oraz PiS (7,8%). Co czwarty z tej grupy nie wie, na kogo by zagłosował (25,8%).
+0-0
Czwartek, 14 października 2021 r. godz. 17:26
wiechu
Może ktoś merytorycznie odpowie na pytania: co złego było w gimnazjach,że należało je pospiesznie lkwidować,a całą oświatę "reformować"? Co przez te sześć lat zyskała Polska szkoła i co zyska,szczególnie pod kierunkiem ministra od cnót niewieścich? Ku jakiej przyszłości poprowadzi nas młodzież,wykształcona na studiowaniu myśli Stefana Wyszyńskiego oraz Karola Wojtyły?
+0-0
Czwartek, 14 października 2021 r. godz. 21:18
~O wolnosc i demokracje
A ten obecny minister (Czarnek) to wyjatkowy oszolom - wlasnie teraz manipuluje przy ministerialnej liscie publikacji. Ci co publikuja w roznych teologicznych i katolickich pismach beda otrzymywac wiecej punktow. Ta jego "zabawa" ma coraz mniej wspolnego z nauka!!!
+0-0
Czwartek, 14 października 2021 r. godz. 13:42
~Zioło
do ~ lekarka, cebula, czosnek i inne ingrediencje na odporność covida19 ? bańki na głowę polecam
+0-0
Czwartek, 14 października 2021 r. godz. 17:56
~lekarka
przeczytaj jeszcze raz, powoli i ze zrozumieniem
+0-0
Czwartek, 14 października 2021 r. godz. 11:30
~Jet
~uwaga trudno uczyć kogoś kto tego nie chce
+0-0
Czwartek, 14 października 2021 r. godz. 11:10
~pani
do uwaga.......nie kazdego da sie nauczyc niestety....nawet korepetycje nie pomogą......nie kazdy moze szyć, dziergać, malować, spiewać...a rodzice chcą płacic zeby z niezbyt zdolnego zrobic to co oni chcą, zeby szło dziecko na ich wymarzone studia....nie kazdy musi miec studia, niech robi to co lubi, niech ma dostateczne oceny i to wielu wystarczy zdobyc zawód i pracowac i rodzine zalozyc....po co te korepetycje? po co? czy to wina nauczycieli ze rodzice tak pchaja dzieci na korepetycje?
+0-0
Czwartek, 14 października 2021 r. godz. 15:51
~Pinokio i jego ludzie
Mateusz "Pinokio" nic Wam teraz nie da! Prosze, oto cytat: "Premier Mateusz Morawiecki - relacjonują nam rozmówcy z szeregów PiS - powtarzał, że jeśli nie będzie pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy, to do wyborów i tak uda się bez nich dociągnąć. W szeregach partii rządzącej jest jednak frustracja, że oranie sądownictwa przez Zbigniewa Ziobrę nic nie dało, a koszty są gigantyczne - w tym konflikt z Unią Europejską." Oni teraz mysla tylko o tym jak wygrac kolejne wybory - a potem "chocby (finansowy) potop"!!
+1-0
Czwartek, 14 października 2021 r. godz. 09:14
~Pole
Z Mateuszkiem nie ma się co dogadywać, ale bądźcie pewni że jak te Donki, Tygrysy, Klaudusie i Szymonki dorwą się do koryta, to nauczyciele zobaczą tylko jedno. Środkowy palec. Padnie też jedno słowo w kierunku nauczycieli. A wypowie je Marta wichrzyciekka z wieców. To na "w"
+0-0
Środa, 13 października 2021 r. godz. 17:44
~stary nauczyciel
Jeden cytat z prasy "Brakuje polonistów, matematyków, anglistów, chemików, biologów... Plany lekcji zmieniają się nieustannie, dyrektorzy codziennie organizują zastępstwa. Problemy z obsadą nauczycielską są niemal w każdej szkole - choć są miasta, gdzie większych kłopotów nie ma. Póki co... Nauczycieli jest coraz mniej, ich średnia wieku rośnie, a motywacja do pracy spada w zastraszającym tempie. To skutek deformy ministra Przemysława Czarnka" (i poprzednich "deform" - dodam)
+0-0
Środa, 13 października 2021 r. godz. 21:58
~Bantustan Wolski
Tak, na marginesie... Ukonczyłem kiedyś LO w Stalowej Woli i żadne "korepetycje" nigdy nie były mi potrzebne.
+0-0
Środa, 13 października 2021 r. godz. 19:33
~uwaga
Bantuskanie Wolski !!!!! Gdyby nauczyciele skutecznie nauczali nie byłyby potrzebne korepetycja /tak nagminnie udzielane / i poświęcanie czasu rodziców na naukę dzieci /szczególnie tych młodszych / Czy to jest normalne, że jakość /wyniki nauczania / nie idą w parze z życzeniami /roszczeniami /? Czy to jest normaslne?
+0-0
Środa, 13 października 2021 r. godz. 16:31
~żądanie
Jeszcze zmniejszyć pensum dydaktyczne, zwiększyć wynagrodzenia, a rodzice jak uczyli w domu swoje pociechy, tak dalej będą. Grupa roszczeniowa podobna do lekarzy i prawników. Ciągle mało, , ciężko i stresowo. A idż do Aluteku na godzinę to przestaniesz zgłaszać żądania.
+0-0
Czwartek, 14 października 2021 r. godz. 10:00
~Tworki pozdrawiają
tak, idź do aluteku, zapie.....j, przygnij kark i całuj prezia po rękach pańszczyźniany chłopie i żadnych żądań
+0-0
Środa, 13 października 2021 r. godz. 21:03
~jan
.... jasne w państwie rządzonym przez komunistyczny beton najważniejsza jest KLASA ROBOTNICZA, zwłaszcza wielkoprzemysłowa, no i chłopstwo pracujące ( z wyłączeniem kułaków ), a reszta dla takich jak ty to biurokraci i gryzipiórki co tylko piją kawę, a ich rolą jest czuwanie nad świetnym samopoczuciem klasy robotniczej ....
+0-0
Środa, 13 października 2021 r. godz. 18:31
~Bantustan Wolski
Dzieki takiemu mysleniu (na poziomie robotnika z "Alu-tech") Polska chyba juz na zawsze pozostanie krajem zacofanym. Niestety!
+0-0
Środa, 13 października 2021 r. godz. 17:00
~Sierpien-1980
A ja pamietam jak za czasow "Solidarnosci" (tej pierwszej - bo ta obecna to tylko wydmuszka bedaca przybudowka partyjna PiSu) wywieszano m.in. haslo mowiace, ze "Panstwo policyjne to jest takie, w ktorym policjant zarabia wiecej od nauczyciela". i czy cos sie zmienilo w tej Polsce? Bo wg. tego solidarnosciowego hasla - Polska to wciaz panstwo policyjne.....
+0-0
Środa, 13 października 2021 r. godz. 16:06
~jan
.... związkowcy z Solidarności to mogą rządowi nagwizdać do butelki, zaraz zadzwoni Piotr Duda i zaproponuje by się zamknęli albo utworzyli sobie inny związek, już tak bywało, ale u nauczycieli jeszcze nie, będą mieli okazję posmakować .....
+0-0
Środa, 13 października 2021 r. godz. 17:54
~Emaile Dworczyka
Duda... czy to ten Duda, byly ZOMO-wiec?
+0-0
Środa, 13 października 2021 r. godz. 14:00
~Login
Do ~ Mejdej Niezależni naukowcy / lekarze ...? Niestety ale takich ludzi już nie ma ! Takie badania jakie oni niby przeprowadzają są horrendalnie drogie i nie wierzę że finansują to ze swoich funduszy . A wyniki tych " badań " są takie za jakie zapłacił im sponsor ( popierane i opłacane sowicie przez konkurencyjne firmy farmaceutyczne , ruchy antyszczepionkowe ) !
+0-0
Czwartek, 14 października 2021 r. godz. 16:28
~Aamon
@ Mejdej, ktoś ci chyba plemniki przez mikroskop pokazał. To takie ,, nitki i się wiją"...
+0-0
Środa, 13 października 2021 r. godz. 19:41
~Bio-chemik
Zenujace wrecz jest jak na tematy naukowe wypowiadaja sie kompletni ignoranci! Coz, za duzo lekcji religijnej propagandy, a za malo prawdziwej nauki...
+0-0
Środa, 13 października 2021 r. godz. 14:15
~Mejdej
@Login Widzę, że nie masz pojęcia o czym mówisz, ale krzyczysz bardzo głośno…. Człowieku dostęp do mikroskopu x400 jest na każdej pierwszej lepszej uczelni i nie trzeba do tego żadnych środków. Oni sami nie wiedzą co to jest to co tam "pływa". Pełno "metalowych" ostrokrawędziowych obiektów… jakieś "łańcuszki" "nitki" i przypominające chipy obiekty. A nie mogą tego dokladnie zbadać ze względu na właśnie brak środków na konkretniejsze badania…. Ale łączą się w grupy na całym świecie i probują działać. I nie badają preparatu jednej firmy tylko kilku…. Także twoje teoryjki obalone kolego.
+0-0
Środa, 13 października 2021 r. godz. 13:26
~Fon
Po co dogadujecie się z kłamcą? Po raz kolejny widać kłamstwa pinokia i całej tej mafii!
+0-0
Środa, 13 października 2021 r. godz. 13:11
~GdziePolicjaPytam
Kardasińska to ta antyszczepionkowa i antymaseczkowa !! wstyd, że taka osoba reprezentuje oświatę ! WSTYD !!
+0-0
Czwartek, 14 października 2021 r. godz. 10:55
~anty
co daje maseczka noszona miesiącami w kieszeni, w torbie, za pazuchą? lużna, nie prana.....chroni moze przed mandatem tylko......
+0-0
Czwartek, 14 października 2021 r. godz. 09:58
~lekarka
dlaczego wstyd, bo antymaseczkowa i antyszczepionkowa? każdy ma prawo do własnego zdania, a że te maseczki g...o dają a "szczepionka" jest mocno kontrowersyjna to potwierdzony przez naukowców fakt, "szczepionka" Pfizer "trzyma" ok. 3 miesięcy, będziecie się szczepić co pół roku, że łagodzi przebieg choroby? od łagodzenia jest czosnek, miód i cebula, szczepionka raz otrzymana ma dać odporność na całe życie, ten wynalazek to nie szczepionka, wstyd, to pisać taki bełkot jak twój
+0-0
Środa, 13 października 2021 r. godz. 17:23
~Pan Felczer
Nie klam "mejdej", nie klam! Bo pod mikroskopem (przynajmniej - tym optycznym) nic tam nie zobaczysz. I nie plec tu o jakims "szoku"!
+0-0
Środa, 13 października 2021 r. godz. 13:40
~Mejdej
Niezależni naukowcy/lekarze z całego świata badają szczepionki pod mikroskopami i są w szoku… człowieku gdybyś Ty wiedział co dałeś sobie wstrzyknąć…. Nie chciałbym być w twojej skórze…
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.