Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 29 czerwca 2022 r. Imieniny: Pawła, Piotra, Salomei
 Wiadomości lokalne
» Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny pełnomocnikiem okręgowym PiS
» Komunikat MZK
» Jest areszt dla kierowcy audi. Podejrzany był już karany za szybką jazdę
» Mgiełki wodne ochłodzą latem
» Inwestycje pod lupą sejmowej podkomisji
» Jest szansa na kolejne osiedle mieszkaniowe
» Konstytucja na trasie: to naród stanowi o sile państwa
» Poseł Śmiszek: Lewica zadaje kłam, że Podkarpacie to konserwatyzm i prawica
» Zachwycające żywe obrazy uczniów ze szkoły specjalnej
» Pięć elektrycznych MAN-ów trafi do Stalowej Woli
» Cukrzyca i insulinoodporność - bezpłatne konsultacje
» Ścigali się samochodami. Doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty
Więcej » 
 Zasłyszane...
"COP to był wieli dorobek naukowy myśli polskiej. W tym okresie powstało 52 fabryki na polskich technologiach, 58 rozbudowano i zmodernizowano, utworzono 128 tysięcy miejsc pracy".
Prof. dr hab. Marek Jabłonowski, Uniwersytet Warszawski.
 Imprezy w mieście
» Zauroczony nie tylko Wietnamem
» Antologia godek lasowiackich
» Z lasowiackiej zagrody
» Dobre Granie Przy Fontannie - lipiec 22
» Kino Letnie - Lipiec
» Fotograficzne podróże w Muzeum Regionalnym
» Rysunkowo-Graficzna Szkoła Letnia ogłasza nowy nabór!
» Zapraszamy do udziału w wyjątkowym plenerze!
» Sokół: letnie warsztaty
» Poznaj dawne życie Lasowiaków na wystawie rzeźby Jana Puka
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Poseł Krzysztof Śmiszek w Stalowej Woli
»Poseł Krzysztof Śmiszek w Stalowej Woli
»Wycinka Puszczy Sandomierskiej
»Sikorski Model Show 2022
»Faraś w Wyścigu Górskim w Prządkach
»Majówka: Stalowa Wola Ukrainie
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Środa, 6 października 2021 r. godz. 13:12     /Magdalena Rodecka/
Radni Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego chcą unieważnienia uchwały o utrzymaniu zieleni miejskiej

Renata Butryn i Damian Marczak przedstawili uwagi co do funkcjonowania pielęgnacji zieleni miejskiej.
Renata Butryn i Damian Marczak przedstawili uwagi co do funkcjonowania pielęgnacji zieleni miejskiej.
Fot. ZS
Radni miejscy z klubu Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe chcą unieważnienia uchwały na mocy której miasto powierzyło utrzymanie zielenie Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu. Przyczyną ma być między innymi podwykonawstwo w zakresie koszenia trawy przez zewnętrzną firmę.

Damian Marczak przypomniał, że końcem minionego roku powierzono miejskiej spółce wykonywanie zadania własnego gminy z zakresu zieleni gminnej i zadrzewień. - Kwota jaką mieszkańcy Stalowej Woli przeznaczają na utrzymanie zieleni określana jest przez Radę Miasta, a w 2021 roku wyniosła ona rekordowe 3.000.000 zł. Do tego należy doliczyć dodatkowe środki z wpłat za korzystanie ze środowiska co łącznie daje kwotę około 4.000.000 zł - tłumaczy radny.

Dlatego zdziwiony był gdy pod koniec września na ulicy Metalowców zauważył, że koszeniem trawników zajmuje się zewnętrzna firma. Jednocześnie tego samego dnia w BIP MZK ogłoszono przetarg świadczenie usług w zakresie koszenia trawników oraz pielęgnacji żywopłotów. Jednocześnie podjął bezskuteczną próbę pozyskania dokumentów na podstawie której powierzono podmiotowi zewnętrznemu usługę. Krytykę radnych wzbudził także koszt usługi, który miał wynieść dokładnie tyle samo ile MZK wynegocjowało z miastem.

Dlatego też Renata Butryn i Damian Marczak zdecydowali o zwołaniu konferencji prasowej i skierowaniu interpelacji do przewodniczącego Rady Miasta Stanisława Sobieraja.

W piśmie proszą między innymi o udostępnienie umowy pomiędzy miastem a MZK, pomiędzy MZK a firmą zewnętrzną na usługi koszenia, przedstawienia procesu wyboru firmy, opracowania zasad koszenia trawników na następnie na podstawie tego dokumentu przygotowania nowego przetargu (wcześniej unieważnienia uchwały na usługę dla MZK) oraz zwrócenie uwagi prezesom miejskich spółek, że radni na podstawie ustawy o samorządzie gminnym są uprawnieni do czynności kontrolnych.

- Zielenią miejską zajmujemy się prawie od dwóch lat i po rozmowach, sygnałach od mieszkańców wiemy jakie są ich oczekiwania co do pielęgnacji zieleni, koszenia trawników, utrzymania błoni - mówi Radosław Sagatowski, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego. - Przede wszystkim oczekują, że trawa będzie koszona w jednym czasie a spółka chce dotrzymać jakości i terminów zawartych w umowie - dodaje prezes.

Stąd zlecenie usługi koszenia trawników i podcinania żywopłotów dla firmy zewnętrznej. To zaledwie jak słyszymy 40% terenów zielonych powierzonych MZK. W "zieleni miejskiej" pracuje 28 osób, które mają za zadanie bieżącą pielęgnację nasadzeń, ich wymianę, kompozycję na podstawie projektów a to dzieje się kilka razy w roku, podlewanie, przycinanie krzewów, drzew, pielęgnację lasów gminnych oraz wiele innych. - To jest bardzo ciężka praca. Dlatego w tym roku ze względu na sezon urlopowy, pandemię, która też ma wpływ na absencję personelu, na trzy miesiące, od lipca do września powierzyliśmy tę usługę firmie zewnętrznej. Jednocześnie postanowiliśmy ogłosić przetarg na koszenie i pielęgnację żywopłotów na przyszły rok. To tylko wycinek naszego działania - stwierdza prezes Sagatowski.

Jednocześnie jak usłyszeliśmy MZK jest otwarte na sugestie, pomysły mieszkańców z zakresu pielęgnacji zieleni, jeżeli uważają, że poprawi to jakość świadczonych usług i wizerunek miasta.

Ponadto prezes zapowiedział, że do zarzutów sformułowanych przez radnych Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego odniesie się publicznie podczas obrad Rady Miasta.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 9 października 2021 r. godz. 17:37
~Płaski Koń
Pani Renatka nie chce aby za rośnięcie trawki płacił przeciętny stalowowolanin. To dlatego że nie lubi kopulującego zająca , który pławi się w pisowskiej trawie i płodzi kolejnych gamoni bez mózgów ale i z długimi uszami.
+0-0
Piątek, 8 października 2021 r. godz. 16:19
~gggggggggggggg
A czy Pan Marczak moze wytlumaczyc sie ze swoich dzialan na rzecz Koszykowki w Stalowej Woli?
+0-0
Piątek, 8 października 2021 r. godz. 13:03
~Aamon
Uwolnić trawę, jak w Holandii albo Czechach, a wtedy nawet inflacja, drożyzna, łamanie prawa i konstytucji czy okradanie państwa i pedofilia księży będą nas bawić.
+0-0
Piątek, 8 października 2021 r. godz. 08:37
~Apollo13
@Alfa & Omega Jak wytna 1000 hektarów lasu i dostana pieniadze ze sprzedaży to wtęczas będziesz widział strate pieniędzy a na razie to jest pikuś!!! A Ci co tak marudza niech się wezma do roboty i sami kosza trawę zobaczymy ile pieniędzy zaoszczedza dla podatnika . Jest łatwo siedzieć na stołku i pierdzieć!
+0-0
Piątek, 8 października 2021 r. godz. 16:23
~Alfa i Omega
To, ze szykuja sie przekrety na wielka skale, nie oznacza, by przymykac oczy na przekrety na mala skale. tylko tyle i as tyle!
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 16:59
~Misiek
Radni Platfusy chcą być zaradni bo się korytko oddala.
+0-0
Piątek, 8 października 2021 r. godz. 09:56
~Z pośród
Ja liczę na siłę, która odsunie całkowicie i tych powyżej, i tych poniżej. Haftować się wami już chce.
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 21:10
~Bantustan Wolski
To fakt, wszystkie mozliwe koryta i korytka zajete zostaly przez PiSiorow, ich zony/mezow, kochanki/kochankow, krewnych i dzieci. I zra i pija, chleptaja, glosno mlaskaja i bekaja. Potrzeba bedzie nam realnej sily by oderwac od koryta tych wszystkich nieukow, ignorantow, oszustow i zlodziei !
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 16:10
~Polska sprawiedliwa ....
przeczytaj artykuł "Gigantyczne zarobki na lotnisku, którego nie ma Budowa megalotniska w Baranowie ma się zacząć w 2023 r., a powołana do tego spółka już teraz zatrudnia setki osób. Na razie wciąż jest tam trawa. Ale nawet jeśli lotnisko nigdy nie powstanie, to są tacy, którzy i tak na tym zarobią. Płace w zarządzie spółki zajmującej się projektowaniem lotniska oscylują wokół 40 tys. zł. Średnie wypłaty w całej firmie — około 10 tys. zł. Pracują tam głównie ludzie blisko związani z PiS." A przedsiębiorcy dostaną większe podatki ZUS 9% w ciągu 2-3 lat !!!
+0-0
Sobota, 9 października 2021 r. godz. 00:00
~PiSowska Hipokryzja
Konkrety, o konkrety prosze "Tomku"... Juz na jaw wyszlo tyle PiSowskich przekretow i oszustw, ze nie da sie tego obronic. W zaden sposob! No chyba, iz TV-PiS Goebbels'a Kurskiego odcedzila ci resztki oleju z glowy...
+0-0
Piątek, 8 października 2021 r. godz. 00:41
~Tomek
Jak ten TVN zrobił spustoszenie w polskich umysłach. A może tak dla przeciwwagi poczytać /posłuchać / cokolwiek innego. Oprócz GW bo tam to samo . Tyele jest przecięż materiałów żródłowych aby poszerzyć wiedzę, ale zaczadzeni wolą wygłaszać hasła, jak tu poniżej,
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 19:06
~PiS = mafia w akcji
Zero-Ziobro i Kaczynski zakladaja, ze jak Polska wyjdzie z Unii, to juz nikt nie bedzie patrzyl im na rece. I beda mogli utrzymywac swoja wladze praktycznie "dowolnymi metodami".
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 17:49
~Wujek Putin gratuluje PiSowi!
"Kontrolowany przez PiS Trybunał Konstytucyjny orzekł dziś (czwartek), że przepisy Traktatu o UE są niezgodne z polską ustawą zasadniczą. Wyrok ma ochronić "reformy" sądownictwa PiS i zapewnić władzom pretekst, aby nie stosować się do orzeczeń unijnego Trybunału Sprawiedliwości." ---> I to oznacza pierwszy krok do PRAWDZIWEGO "Pol-Exitu" z Unii!!!
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 15:00
~Gal
To jest właśnie pisowski biznes. Zatrudniam w spółce towarzyszy, a prace zlecamy prywatnej spółce jakiegoś znajomego. Kasa płynie, stanowiska obsadzone, rodzina. I kumple zadowoleni!
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 21:24
~mamuszka
Opus Dei komentarz w samo sedno
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 16:18
~Opus Dei
PiS to tylko emanacja swastyki zakorzenionej głęboko w duszy przeciętnego Polaka-katolika...
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 11:22
~z psychiatryka...
Radnym z SPS co przeszkadza koszenie traw to się przypomina że ich kumpel Banasik ze stowarzyszenia Nasze Miasto Stalowa Wola czy radny SPS Przytuła chcą kwietnych łąk w Stalowej Woli a nie cięcia traw. Proszę się zdecydować na coś, vo to trąci rozdwojeniem jaźni...
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 19:52
~oburzony
oni wszyscy są żałośni niech w końcu wezmą się za konkretną prace a nie tylko krytyka
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 08:25
~Apollo13
To Nie ma znaczenia kontrakt jest podpisany z MZK co oni zrobia to ich sprawa byle by było wykonane dobrze i w terminie!!! Ci radni niech się lepiej zajma wycinka drzew 10 km kwadratowych które maja być wyćięte a Nie kto kośi trawę!!! Myślę że to jest ważniejsze no ale Jak moga sami na wycinkę się zgodzili i ja podpisali. Co za opozycja śmiech na sali!!! I to potwierdzaja zajmujac się pierdołami zamiast ważnymi dla nas wszystkich żeczami!!! Weście się w garść!!!
+0-0
Piątek, 8 października 2021 r. godz. 08:52
~Apollo13
@Wasz Deficyt Nie chcę być tak inteligentny jak Ty, bo nocami bym Nie spał !
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 23:14
~Alfa i Omega
Nie ma dla ciebie zadnego znaczenia, ze ROZPUSZCZA sie pieniadze podatnikow? Kombinatorzy doszli do wladzy, a tacy jak ty pokornie im przytakuja!@#
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 19:57
~Wasz Deficyt
A ty "Apollo" - popraw swoja ortografie!
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 11:01
~Kasandra
Szczękościsku dostałam ze śmiechu jak przeczytałam o tych zorganizowanych /bezpłatnych dodam / warsztatów malarstwa dla seniorów 60 + Ja domyślny człowiek od razu pomyślałam ,ze to "taka lipa" - dla reklamy dobroduszności. Pomyślałam -trzeba sprawdzić. Wcześniej zadzwoniłam, zarezerwowałam niby miejsce /bo zapowiadany był tłok / Byłam tam i podziwiałam te marmury. Pomyślałam jaki komfort pracy ma portier tam Automatycznie porównałam do warunków pracy tych w Aluteku. Ja człowiek Solidarności, zwolennik PIS /do tej pory / nie mogę się z tym ;pogodzić. Współczesne PZPR. !!!W tłumaczeniu -Polska Zjednoczona Prawica Redystrybucji.
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 10:36
~Kasandra
No znaczenie to jednak ma. Zasada gospodarki rynkowej się kłania. Winno być tanio i dobrze. Zasada podstawowa - przetargi, przejrzystość, sprawiedliwość to podstawa. Tak przy okazji apel ; Nie przeznaczać ludzkich pieniędzy w/g uznania rządzących. Każdy człowiek ma rozum, wolę i indywidualne potrzeby. Nie organizować na siłę grupom ludzi wolnego czasu np seniorom "zorganizowanych spędów " /Przykład 4..10 bezpłatne warsztaty dla seniorów 60+, planowane spędy w Remizie w Kłyżowie / Przecięż my to widzimy, że jest to zorganizowana akcja przedwyborcza dla zdobycia głosów.
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 07:48
~Żałosny ten SPS
Co to jest za temat? Koszenie trawki? Niech się ta śmieszna opozycja weżmie do roboty wreszcie, bo póki co tylko narzekanie, malkontenctwo i jak widać zajmowanie się wydumanymi problemikami.
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 07:46
~ujgur
Widać że się polonistce powodzi na tej 13 i 14 emeryturze.
+0-0
Piątek, 8 października 2021 r. godz. 18:46
~Republika Bananowa
Nie twoja sprawa pani(e) "ujgur"!
+0-0
Środa, 6 października 2021 r. godz. 23:37
~Balladyna
Czyżby to był kolejny PiSowski "przekręt"?
+0-0
Środa, 6 października 2021 r. godz. 20:54
~Płaski Koń
A jak wykoszą całą trawkę to gdzie będzie mój zając kopulował??? No heloł ! On na betonie nie może.
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 06:46
~Tworki pozdrawiają
w zakrystii
+0-0
Środa, 6 października 2021 r. godz. 22:06
~Wania
Tatusia ci wyrepeci :D
+0-0
Środa, 6 października 2021 r. godz. 20:36
~olka
A czy wy wiecie, że Schetyna sypia z Kidawą na obradach Sejmu??? No to teraz wiecie jak obradują Platfusy.
+0-0
Środa, 6 października 2021 r. godz. 22:58
~Nocne-piwo
Nie plec bzdur i nie odwracaj "kota ogonem do góry", PiSowska niemoto! P.S. I dla przypomnienia - od 6 lat w "Wolsce" niepodzielnie rzadzi PiSowska mafia. I to wy odpowiadacie teraz za wszystko.
+0-0
Środa, 6 października 2021 r. godz. 18:46
~Jola
Wczesniej prywatna firma utrzymywała zieleń za duzo mniejsza kase a w MZK narobili stanowisk do zieleni, nakupili kosiarek itp a teraz oddaja robote podwykonawcom. To własnie jest myslenie naszych władz, oddamy robote ale stanowiska dla swoich zostana
+0-0
Środa, 6 października 2021 r. godz. 18:29
~Uffff
Dojenie i koszenie kasy trwa. Nie ma umiaru i wstydu.
+0-0
Środa, 6 października 2021 r. godz. 17:52
~Lauda Nick
Koszą . Kasę. Trawy tylko szkoda, bo rosnąć nie ma kiedy
+0-0
Środa, 6 października 2021 r. godz. 15:04
~olek
Niech ci bezradni się na maxa nie kompromitują. Bo całe miasto się z nich śmieje.
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 20:39
~Miś PiSuarek
Spadaj "Wania" do swojego ukochanego tow. Putina. Moze bedzie prosciej (bez wiz do Rosji) jak juz PiS wyprowadzi Polske z Unii Europejskiej!
+0-0
Czwartek, 7 października 2021 r. godz. 09:31
~Wania
Nie PO miocie. Ty się dwoisz i troisz pod różnymi nickami.
+0-0
Środa, 6 października 2021 r. godz. 22:54
~Nocne-piwo
Czy "Olek", "Wania" i "Dede" to kolejne wcielenia tego samego PiSowskiego ciemniaka, ktory nie potrafi napisac nic, zupelnie nic, poza inwektywami?
+0-0
Środa, 6 października 2021 r. godz. 20:29
~Wania
A ty poniżej pe o wski the billu masz ?
+0-0
Środa, 6 października 2021 r. godz. 20:23
~Dede
A ty Pych i Szmal co powiedziałeś? Zesrałeś się i w dumę wpadłeś? To zrób jeszcze głęboki wdech.
+0-0
Środa, 6 października 2021 r. godz. 18:08
~PiS - Pycha i Szmal
Nie masz nic wiecej do powiedzenia, PiSowski baranku (olek)?
+0-0
Środa, 6 października 2021 r. godz. 17:48
~Wielce Dojna Zmiana
"Komuniści i złodzieje" to już prawie wszyscy dzisiaj w PiSie siedza, PiSi matołku! + P.S. I proszę sprawdzic do kogo należy ta firma od koszenia!!
+0-0
Środa, 6 października 2021 r. godz. 16:10
~pytanie
a czy wiesz, że firma która kosi to firma żony byłego pisowskiego starosty ? a więc kasa kasa kasa dla swoich?
+0-0
Środa, 6 października 2021 r. godz. 15:33
~***** POKO i chyżego ruja
komuniści i złodzieje
+0-0
Środa, 6 października 2021 r. godz. 14:56
~Aeo
Nawet w takich miejscach coś musi być nie tak. Brawa dla radnych opozycji.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.