Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 26 października 2021 r. Imieniny: Ewarysta, Lucyny
 Wiadomości lokalne
» Za Polski Ład powstanie centrum miasta
» Droga Jamnica - Zbydniów już po przebudowie
» Jubileusz 30-lecia Fundacji Uniwersyteckiej w auli "Solidarności"
» Starosta zadowolony z Polskiego Ładu. Będzie remont drogi i Domu Pomocy Społecznej
» Debiut malarski Wołoszyna
» Komunikat MZK
» Dzień japońskiej pielęgnacji ciała na zakończenie wystawy
» Tradycyjne tańce w Sokole
» Program "Czyste Powietrze" - spotkanie informacyjne
» Na co Polski Ład w powiecie? W Stalowej Woli na Plac Piłsudskiego i Ogród Jordanowski
» Czekają na reakcję miasta. O interwencję zwrócili się do radnych. Chodzi o ich życie i zdrowie
» Dyskutowali o tym, jak pomagać oraz jak korzystać z pomocy
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Zaczytany październik z biblioteką
» Przedszkolaki udekorowały naszą Galerię
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Krzysztof Faraś na 18. Wyścigu Górskim Prządki Valvoline
»Krzysztof Faraś na 18. Wyścigu Górskim Prządki Valvoline
»4 Fashion Stalowa Wola
» II Powstańczy Rajd Rowerowy
»Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Krzysztof Faraś w Czarnej Górze
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 23 września 2021 r. godz. 15:22     /Informacja prasowa UM/
Praca sezonowa. Urzędnicy o prawach i obowiązkach

Wyjeżdżasz za granicę do pracy sezonowej lub planujesz taki wyjazd? A czy znasz swoje prawa i obowiązki w związku z taką formą pracy?
Wyjeżdżasz za granicę do pracy sezonowej lub planujesz taki wyjazd? A czy znasz swoje prawa i obowiązki w związku z taką formą pracy?
Fot. Eures Polska
Wyjeżdżasz za granicę do pracy sezonowej lub planujesz taki wyjazd? A czy znasz swoje prawa i obowiązki w związku z taką formą pracy? Już w najbliższy piątek 24 września możesz zaktualizować swoją wiedzę w zakresie m.in. obowiązujących Cię przepisów prawa pracy i zabezpieczenia społecznego.

Piątkowe wydarzenie jest elementem międzynarodowej kampanii informacyjnej pod nazwą Rights for all seasons/prawa przez cały rok, czyli kampanii informacyjnej Europejskiego Urzędu ds. Pracy, w której udział bierze właśnie Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie.

Celem kampanii jest promowanie wśród pracowników sezonowych (głównie w rolnictwie) pochodzących z państw członkowskich UE i pracodawców zatrudniających tego typu pracowników, wiedzy o obowiązujących ich przepisach prawa pracy i zabezpieczenia społecznego oraz podkreślenie źródeł wsparcia w zakresie informacji udzielanych w państwach członkowskich UE pracownikom i pracodawcom. Kampania zwraca uwagę na potrzebę rozpowszechniania informacji na temat sprawiedliwych i bezpiecznych warunków pracy dla pracowników sezonowych, którzy zatrudniani są w państwach członkowskich UE.

Każdego roku do 850 tys. obywateli UE podejmuje pracę sezonową w innym państwie członkowskim UE/EFTA. Pracownicy sezonowi zatrudnieni za granicą mają dostęp do szerokiego zestawu praw. Tymczasowy charakter ich pracy, powoduje, że są bardziej narażeni na niepewne warunki życia i pracy, na różnego rodzaju nadużycia w związku z np. nieznajomością języków obcych, przepisów prawa pracy, zabezpieczenia społecznego czy BHP. Pandemia COVID-19 pogorszyła sytuację i warunki pracowników sezonowych oraz naraziła ich na zwiększone ryzyko dla zdrowia.

Aby podnieść świadomość pracowników sezonowych i zatrudniających ich pracodawców na temat istniejących praw, obowiązków i usług doradczych, państwa członkowskie w UE prowadzą szereg działań informacyjnych. W Stalowej Woli takie inicjatywy podejmowane są przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie. Najbliższe spotkanie informacyjne odbędzie się już w najbliższy piątek 24 września od godziny 10.00 do 13.00 w Parku Miejskim (w okolicach szkoły muzycznej).

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 23 września 2021 r. godz. 19:51
~hop sasa
5 milionów wyjechało za Tuska ekipy, teraz trolle opozycyjne (jego wyznawcy) się produkują z hejtem?? Przetrzeźwiejcie patałachy!
+0-0
Poniedziałek, 27 września 2021 r. godz. 16:22
~PiS - Partia i Spółki
Za (PiSowskim) hasłem "Wystarczy nie kraść" kryje się jego druga część: "(...) wystarczy bowiem zostać mianowanym na państwowe stanowisko".
+0-0
Piątek, 24 września 2021 r. godz. 16:25
~Quo Vadis Polsko?
Tusk i jego "ciepła woda w kranie" wam się znudził, bo był za mało progresywny, więc macie dziś przy władzy prawackich inceli po katolickich rozwodach, którzy mszczą się za swoje popaprane życie, bez przerwy wtrącając się w życie innych. Zapamiętajcie sobie tą lekcję. Ja bylem na każdych wolnych wyborach od 1989 i nigdy nie głosowałem na prawicę. ***** ***
+0-0
Piątek, 24 września 2021 r. godz. 14:23
~Frodo
Jedź aamonek - sprawdzisz się, masz kwalifikacje bez cienia wątpliwości.
+0-0
Piątek, 24 września 2021 r. godz. 13:00
~Aamon
I nie wracają! A pamiętasz jak Duda mówił żeby nie wracali... Napewno nie wrócą, a podatki tam będą płacić i żyć jak na Europejczyków przystało- bez PIS-u i KK.
+0-0
Czwartek, 23 września 2021 r. godz. 22:34
~Behemot
5 milionow??? A moze 10? A moze 20? Skad ta liczba (piec milionow)... wyssana z brudnego palucha? / P.S. Sprawdz tez sobie ile osob wyjechalo z Polski w latach 2005 - 2007 (okres pierwszych rzadow piSowskich).
+0-0
Czwartek, 23 września 2021 r. godz. 17:14
~Kołomyja
Niech sami wyjadą. Zobaczą w końcu jak się pracuje.
+0-0
Piątek, 24 września 2021 r. godz. 10:56
~olka
dokładnie, prykatory znawcy od pracowania i pracy, sezonowej zwłaszcza
+0-0
Czwartek, 23 września 2021 r. godz. 16:47
~Alternatywy-4
Juz niedlugo PiS-mafia urzadzi wam "PolExit" i problemu nie bedzie !
+0-0
Sobota, 25 września 2021 r. godz. 18:51
~Bantustan Wolski
PiSuarczycy mieli czas na rozpoczęcie chociażby modernizacji, restrukturyzacji (z kasą z Unii, bo na to ona jest!), ale woleli kłótnie z narodem, przekupstwa, oszustwa, wyrzucanie kasy na jakieś "przekopy", maseczki, zdezolowane respiratory, itp.
+0-0
Czwartek, 23 września 2021 r. godz. 22:05
~PiSowska Hipokryzja
I dlaczego pan nie-Jaki, czy byle-Jaki wciaz pakuje do swoich wlasnych kieszeni te "wstretne" Euro z UE ?
+0-0
Czwartek, 23 września 2021 r. godz. 20:21
~lucyfer
ANGEL może chcesz opublikować podobny raport co pan Nijaki? Skoro to się nam aż tak nie opłaca to dlaczego samorządy anulują uchwały LGBT?
+0-0
Czwartek, 23 września 2021 r. godz. 20:14
~Wasze Lustro
Cytat "W opinii (ekspertów) najlepszą dla oceny skutków wejścia Polski do UE jest analiza tego, jak mogłaby rozwijać się Polska poza Unią. W tym kontekście pojawiło się kilka szacunków. Przykładowo, Polski Instytut Ekonomiczny szacował w 2019 r., że gospodarka Polski poza wspólnotą byłaby dziś mniejsza o 12 proc. Z kolei opublikowana kilka miesięcy temu przez ośrodek badawczy CASE (Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych) analiza ekonomistów Uniwersytetu Warszawskiego wskazywała, że gdyby Polska nie dołączyła do UE, nasze PKB per capita byłoby nawet o ok. 30 proc. niższe." I to na tyle...
+0-0
Czwartek, 23 września 2021 r. godz. 20:06
~Aamon
@Angel ,,Mądrego" zawsze warto posłuchać... Przypomniał mi się taki film ( komedia z elementami sensacji) - ,, Debil w Świnoujściu". Fabuła kręci się wokół tego, kto naprawdę zapłacił za tunel pod Świną.Mistrzowska narracja sprawia, że tytułowy ,, Debil" wskazuje kłamliwie jako inwestora ,, Skarb Państwa". Nikt z widzów nie podejrzewa, że za ów tunel zapłaciła UE i samorząd. Napięcie i wartka akcja gwarantują wysoki poziom adrenaliny do samego końca a rozbawiaja szczerze i do bólu dialogi a zwłaszcza monologi tytułowego bohatera.
+0-0
Czwartek, 23 września 2021 r. godz. 19:45
~Putinowski troll na forum?
Nie powtarzaj (Angel) oczywistych KLAMSTW pana byle-Jakiego! Polska duzo wiecej dostaje niz wplaca - i taka jest niepodwazalna prawda. A poza tym, polskie towary maja dostep (bez cla!) do rynku UE, a Polacy mozliwosc wyjazdow, pracy i nauki w krajach Unii. A do tego - dzieki Unii Polska stala sie nieco bardziej cywilizowanym krajem (zmieniono dziesiatki przepisow i ustaw)...
+1-0
Czwartek, 23 września 2021 r. godz. 18:38
ANGEL
Trzeba wyjść z UE bo to na co sobie UE pozwala to jakiś żart. Zanim cokolwiek ktoś napisze , niech sobie sprawdzi fakt iż my płacimy kase za te środki z UE . Różnica jest taka żę mamy je wcześniej niż byśmy je sami zbierali.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.