Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 19 września 2021 r. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
 Wiadomości lokalne
» Bezpieczniej na przejściach dla pieszych
» Do Stalowej Woli zjadą brydżyści
» Centrum Usług Wspólnych szuka pracowników. Wolne 4 etaty
» MBP zaprasza dzieci i młodzież do Dyskusyjnego Klubu Książki
» Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu
» Plac Piłsudskiego bez doraźnych remontów
» Komunikat PEC
» Mierzą hałas na obwodnicy Stalowej Woli i Niska
» Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z badań profilaktycznych. One mogą uratować życie!
» Fabryka maseczek w Stalowej Woli pod lupą NIK?
» Korki na Brandwicy. Generalna Dyrekcja tłumaczy je dużym natężeniem ruchu
» Udaremnili jazdę po alkoholu. Nie była to policja
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» RELACJE. VI Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne (PROGRAM)
» Kazimierz Szymeczko - spotkanie online
» Nowa wystawa! "Małe Misie, Wielka Sztuka"
» Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów
» Podróż do Japonii
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: 4 Fashion Stalowa Wola
»4 Fashion Stalowa Wola
» II Powstańczy Rajd Rowerowy
»Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Krzysztof Faraś w Czarnej Górze
»Międzynarodowy Wyścig Kolarski w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 13:16     /Magdalena Rodecka/
Plac Piłsudskiego bez doraźnych remontów

Do czasu przebudowy Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli, nie będzie żadnych doraźnych remontów, słyszymy w Urzędzie Miasta.
Do czasu przebudowy Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli, nie będzie żadnych doraźnych remontów, słyszymy w Urzędzie Miasta.
Fot. Jacek Rodecki
Do czasu przebudowy Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli, nie będzie żadnych doraźnych remontów, słyszymy w Urzędzie Miasta. Tymczasem nie ma tygodnia aby mieszkańcy nie zwracali uwagi na zaniedbane elementy tego miejsca.

Plac Piłsudskiego to jeden z najbardziej reprezentacyjnych placów w mieście. O jego kompleksowej modernizacji mówi się od wielu lat. W 2017 roku ogłoszono konkurs architektoniczny na projekt rewitalizacji osiedla Fabrycznego. Nie doszło jednak do rzeczowej realizacji.

W lipcu tego roku poinformowano o 16 milionach złotych z Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021. Trzonem projektu jak zapowiedziano ma być przebudowa placu Piłsudskiego i nadanie mu nowych funkcji: - Chcemy aby było to zielone miejsce. Przed nami stworzenie nowego centrum miasta, kulturalnego serca Stalowej Woli, regionu, gdzie młodzi ludzie będą mieli przestrzeń do rozwoju - mówił wówczas prezydent Lucjusz Nadbereżny.

- Ja rozumiem, że w stare rzeczy szkoda inwestować ale dołożenie jednej belki do ławki, żeby można usiąść wygodnie, postawienie używanej donicy z kwiatami w miejsce tych rozbitych to chyba nie jest ani duży wysiłek ani wydatek - uważa jedna z mieszkanek. - Tymbardziej, że od strony Metalowca, targu wiele osób przychodzi na tę część gdzie stoją samochody aby odpocząć niosąc ciężkie zakupy, sprawdzić dokumenty, na kilka minut odsapnąć - dodaje.

Zdaniem naszych rozmówców to, że ma coś być odnawiane, nie powinno zwalniać osób administrujących plac od naprawienia ławki, postawienia kosza na śmieci, zapewniania ogólnego porządku.

Jak usłyszeliśmy w stalowowolskim Urzędzie Miasta doraźne remonty nie znajdują uzasadnienia bo w przyszłym roku prace przy modernizacji placu mają ruszyć pełną parą. Między innymi dlatego nie naprawia się między innymi fontanny, która zostanie wyburzona. - Nie ma sensu wydatkować środków publicznych na coś, co będzie niedługo usunięte - mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Modernizacja Placu Piłsudskiego ma potrwać trzy lata i będzie etapowana, gdyż fundusze norweskie o które wnioskowano, z powodu zmniejszenia puli na rzecz innych miast okazały się niewystarczające. Całość inwestycji może kosztować nawet 40 milionów złotych.
Zdjęcia
Do czasu przebudowy Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli, nie będzie żadnych doraźnych remontów, słyszymy w Urzędzie Miasta.Do czasu przebudowy Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli, nie będzie żadnych doraźnych remontów, słyszymy w Urzędzie Miasta.Do czasu przebudowy Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli, nie będzie żadnych doraźnych remontów, słyszymy w Urzędzie Miasta.
Do czasu przebudowy Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli, nie będzie żadnych doraźnych remontów, słyszymy w Urzędzie Miasta.Do czasu przebudowy Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli, nie będzie żadnych doraźnych remontów, słyszymy w Urzędzie Miasta.Do czasu przebudowy Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli, nie będzie żadnych doraźnych remontów, słyszymy w Urzędzie Miasta.
Do czasu przebudowy Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli, nie będzie żadnych doraźnych remontów, słyszymy w Urzędzie Miasta.Do czasu przebudowy Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli, nie będzie żadnych doraźnych remontów, słyszymy w Urzędzie Miasta.Do czasu przebudowy Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli, nie będzie żadnych doraźnych remontów, słyszymy w Urzędzie Miasta.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 17 września 2021 r. godz. 22:04
~Hermenegilda
"Ja rozumiem, że w stare rzeczy szkoda inwestować ale dołożenie jednej belki do ławki, żeby można usiąść wygodnie, postawienie używanej donicy z kwiatami w miejsce tych rozbitych to chyba nie jest ani duży wysiłek ani wydatek - uważa jedna z mieszkanek." @ I ma rację... w stu procentach!!!
+0-0
Piątek, 17 września 2021 r. godz. 20:21
~PiSowiec Dumny
Wyjscie Polski z UE jest juz ustalone, pozostaje pytanie, czy wniosek o czlonkostwo w ZBIR juz zostal zlozony.
+0-0
Piątek, 17 września 2021 r. godz. 08:31
~titi
Właściew decyzja' szkoda marnować kasy jak za chwilę duży remont
+0-0
Piątek, 17 września 2021 r. godz. 18:45
~Kot Behemot
Ten śmietnik to też "piękna" wizytówka dla Stalowej Woli! x p.S. Matołuszek PiSuszek (Pionokio) w nieco ponad rok zwiększył dług publiczny o ponad 400 mld zł. Innym rządom nieudacznej RP zajmowało to po kilkanaście lat. Młody zdolny, jak widać...
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 19:58
~Hutnicza
"Zdaniem naszych rozmówców to, że ma coś być odnawiane, nie powinno zwalniać osób administrujących plac od naprawienia ławki, postawienia kosza na śmieci, zapewniania ogólnego porządku." ... ale wasz Cezar Lucjusz Utracjusz narobił już tyle długów, że teraz musi oszczędzać!~
+0-0
Piątek, 17 września 2021 r. godz. 19:49
~Hutnicza
Pudło! Nie nazywam się "Daniel", PiSowski znachorze!
+0-0
Piątek, 17 września 2021 r. godz. 08:32
~Lekarz
Polecam czopki Danielku
+0-0
Piątek, 17 września 2021 r. godz. 08:07
~Senior
Ta ławka to jeszcze chyba Lenina pamięta.
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 19:49
~olka
Jak nas tak ten europejski kołchoz będzie prześladował to wkrótce roześlę wici. Bądźcie gotowi...
+0-0
Piątek, 17 września 2021 r. godz. 07:11
~olka
ty zawsze ferdek jesteś zwarty i gotowy jak tyłek w wc
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 20:56
~PiSowska Hipokryzja
... biedni ci PiSowscy Euro-oslowie. Bo nie potrafia odmowic Euro wciskanych im niemal do gardla przez te "brzydka" Unie!
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 18:43
~Juliusz
Gospodarza nam trza a nie administratora
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 12:24
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Lucku, trzonem projektu powinien być dziadek Piłsudski na kasztance. Niech przypomina młodym kogo POgonił, he he he. Bo nadchodzą czasy, że i nasi młodzi będą musieli POgonić POlszewików z naszej pisowskiej ziemii, he he he
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 19:54
~Asesor
Polski parlament jest zobowiazany PRZESTRZEGAC umow miedzynarodowych oraz "Traktatow Lizbonskich" podpisanych przez pana Lecha Kaczynskiego. I tylko tyle, maly, podkarpacki ciemniaczku (Dede)!
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 18:44
~Dede
Ja nie uznaję PE! Moim parlamentem jest polski parlament! Europejskie lewactwo mnie nie interesuje. Stuknij się w to lustro lewaku.
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 18:26
~Bez znieczulenia
Wygrana w roku 1920 to NIE byla zadna zasluga Pilsudskiego. Jego "zasluga" byl natomiast zamach majowy (1926 r.) i postepujaca faszyzacja Polski.
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 17:26
~wasze lustro
Cytat: "Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce. Głosowanie miało miejsce dzisiaj. W przyjętej rezolucji PE upomina Polskę w sprawie wolności mediów i stanu praworządności. 502 europosłów głosowało za, 149 było przeciw, 36 wstrzymało się od głosu. PE "jest głęboko zaniepokojony dalszym pogarszaniem się sytuacji w zakresie wolności mediów w Polsce" Parlamentarzyści wezwali też nasz kraj do "pełnego wdrożenia zalecenia Rady Europy z 13 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony dziennikarstwa" PE "ubolewa nad brakiem postępów i nad pogorszeniem się stanu praworządności w Polsce od czasu przyjęcia rezolucji z 17 września 2020 r." Parlament Europejski "wyraża głębokie zaniepokojenie atakami na prawa kobiet w Polsce, zwłaszcza regresem w dziedzinie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego kobiet po wyroku nielegalnego »Trybunału Konstytucyjnego«" Rezolucja zawiera m.in. krytykę uchwalonego przez Sejm RP projektu tzw. ustawy medialnej, który jest określany w dokumencie PE jako "próba uciszenia krytycznych treści i bezpośredni atak na pluralizm mediów"." A PiS niczym sie nie przejmuje - i wciaż oddala Polskę od cywilizowanej części Europy!
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 16:14
~olka
wracaj ferdek do stajni
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 15:52
~Tow. Jan Winnicki
PiS to tacy bieda-naziści, nie ten rozmach, nie ta skala... ale myślenie podobne.
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 13:57
~Aamon
Niestety Ferdku, ale pisowska władza nie ma pieniędzy na stawianie pomników, a te z goow na i tektury to naród im postawi, bo surowców dostatek. I nie tykaj stary komuchu Marszałka, bo gdyby żył, to ty i to pisie plemię krzyźem naznaczone w Berezie Kartuskiej by gniło. On z klerem nie gadał, widziałem na starym zdjęciu jak księdza użył do trzymania parasolki nad sobą podczas jakichś uroczystości.
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 13:47
~Mimi
Piłsudski mason który miał ten kraj w poważaniu… działał tylko interesownie.
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 12:02
~Ela Ela
Ciekawe kto to rozawla a i kto tam urzęduje pijaczki albo młodzież a potem czepiają się o modernizację prezydenta albo spółek które tym się opiekuja puknijcie się w głowę... brak słów
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 10:12
~felczer
Jak coś robią nowego to jest niedobrze jak zostało stare po komunie też niedobrze, pytam platfusy co jest dla was dobre?
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 16:19
~olka
@olka vel ferdek z Poniatowskiego, jasne dziadek, nur fir dojcz, nur fir geld, nur fir mason, bujaj się amebo
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 16:14
~niesmak pozostanie
A PiS-owska mafia to calkiem otwarta opcja, popychajaca Polske w objecia putinowskiej Rosji!!
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 15:24
~olka
Dla Platfusów nie jest dobre to co jest dobre dla Polski. Bo Platfusy to zakumuflowana opcja niemiecka. To są folksdojcze jak Chyży Ruj.
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 12:36
~Wow
felczer. Dobry byłby świat bez takich "tuzów" intelektu i fanatyków kasty starego dziada, jak ty.
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 10:08
~Janek
Wszystko robią po tajniaku,nie liczą się z mieszkańcami,wszystko wyciąć wybetonować,a ty szaraku truj się,bo nie będziesz miał tlenu. Na co 40 milionów,chyba wszystko wyciąć a postawić budowle ze złota. Masakra,oni udadzą się w kosmos,a szarakom zostawią pustynię.
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 12:17
~jaro
Pewnie Janek z czterech pancernych, bo widać tęsknotę za PRLem jak na dłoni
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 09:59
~TUSK
ADMINISTRATOR PLACÓW ZABAW POWINIEN DOSTAĆ KOPNIAKA,BRUD,SMRÓD,BYLE JAKIE SPRZĄTANIE.
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 07:49
~olka
Plac Piłsudskiego zapuszczony, place zabaw dla dzieci zapuszczone, Ogródek Jordanowski woła o pomstę, niedługo taki sam los spotka park linowy i bajorko koło torów kolejowych, mieszkań dla młodych i starszych też nie ma, żadnych mądrych inwestycji, które zapewniłyby pracę młodym i zatrzymały ich tutaj, wieczne wirtualne plany, pirdol.. jak to będzie piknie, tekturowe makietki, bicie piany, lans z pisimi nielotami, to ja się, kużwa pytam, na co idą pieniądze podatnika?!dlaczego miasto ma takie długi?! na grochówkę, watę cukrową i huśtawki?! nie kupuję tego, czy w tym mieście nie ma mądrej osoby, z dobrym wykształceniem, bez kościelnych koligacji, która by ten bajzel ogarnęła? jedno trzeba przyznać, fabryka maseczek wymiata!
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 15:46
~Polski Kato-Taliban
A dlaczego polscy "katolicy" uparcie narzucaja swoje zasady i przepisy WSZYSTKIM Polakom, nie tylko tym co ksiedza po rekach caluja? Dlaczego wieszaja krzyze w publicznych szkolach, nie bedacych ich prywatna wlasnoscia? I takich pytan jest wiecej...
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 14:37
~Aamon
Przemienić na plac Kaczyńskiego i będzie wyglądał jak ,, Time Square". Pieniądze się moment znajdą. Sami lokalni pisowcy z własnych by wyskoczyli.
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 12:24
~katolik stalowiak
jesteś z kosmosu? Nie interesuje na co idą pieniądze...nie widzisz co zrobiono? Tylko ziejesz nienawiścią do katolików!
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 05:13
~Aamon
Program ,, Polska w ruinie" wchodzi w decydującą fazę. Państwo zadłużone, miasta też... Inflacja rośnie z dnia na dzień, ceny galopują, niczym goły prokurator po piwo do sklepu, czego chcieć więcej? Unii z Rosją i Białorusią z zachowaniem przywilejów KK, jak za zaborów?
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 22:33
~Balladyna
... ławki powinny byc w całości z metalu. Takie dużo trudniej zniszczyc!
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 12:26
~jean
zimno na du.. siedzieć
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 22:32
~Tymcio2708
Faktycznie reprezentacyjny plac jak cholera a wystarczyłoby trochę chęci i zainteresowania przecież trochę podreperować można a wstydu by nie było tym bardziej że obok komisariat policji mogliby tego przypilnować żeby ta patologia nie niszczyła wizerunku miasta
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 21:54
~Merwa
Nie domagajcie się remontu Placu, bo wytną drzewa, które dają klimat a posadzą coś co zdaniem niektórych są drzewami , zrobią kostkę, ławeczki jednoosobowe .... I to miejsce nie będzie parkiem stalowowolskim tylko modnie wyglądającą pustynią ....
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 21:15
~Hiacynta
Wstyd, po prostu, wstyd!~
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 21:13
~Apollo13
Jak sprzedadza 1000 hektarów lasu którego wytna, do IKEA to będa mieli resztę pieniędzy!
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 20:43
~Ptak
Naprawdę dobra decyzja
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 16:20
~PiS - czyli mafia w amoku
Te tzw. "fundusze norweskie" zwiazane sa z przynaleznoscia Polski do Unii Europejskiej. Widzac zas co ostatnio wyprawia PiSowska mafia, mozna spodziewac sie, ze juz niedlugo nie bedzie tutaj "Unii", ani zadnych funduszy norweskich!
+1-1
Środa, 15 września 2021 r. godz. 20:18
~Merlot
Mamy jeszcze to: "Około 120 mln euro. Tyle pieniędzy tylko w pierwszej transzy powinno już trafić z programu REACT EU do pięciu regionów Polski. Wypłata środków została jednak wstrzymana przez Komisję Europejską, bo ta ma sporo zastrzeżeń do przyjętej przez samorządy tzw. uchwały antyLGBT. Odpowiedź w tej sprawie przygotowuje pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania. Komisja Europejska wstrzymała pieniądze dla pięciu regionówKomisja Europejska wstrzymała pieniądze dla pięciu regionów REACT EU to przejściowy program między unijnymi perspektywami finansowymi na lata 2014-2020 a 2021-2027. Polska miała dostać z niego w sumie 2 mld euro Komisja Europejska wstrzymała jednak wypłatę pieniędzy z pierwszej transzy dla pięciu regionów, w których przyjęto tzw. uchwały antyLGBT. Chodzi o woj.: małopolskie, łódzkie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie - W imieniu samorządu województwa świętokrzyskiego oraz czterech innych samorządów, do których Komisja Europejska skierowała pismo w tej sprawie, odpowiedź prześle pełnomocnik rządu ds. równego traktowania - mówi Onetowi Agnieszka Kołacz-Sarnowska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach - Tłumaczyliśmy, prosiliśmy, apelowaliśmy - zostawcie to. Nic. Ostrzegaliśmy, że będą tylko problemy - komentuje Arkadiusz Bąk, radny świętokrzyskiego sejmiku z PSL. - Wobec twardych, już realnych skutków, konieczne jest minimalizowanie szkód i to natychmiast oraz wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które zaniedbały obowiązki - dodaje." A kto rozliczy szkodnikow z Podkarpacia???
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 17:56
~Ponz
Odstaw tvn24. Szkodzi ci.
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 16:15
~Aamon
Szkoda, zawsze parę misek ryżu robotnikom by wpadło. A jak tam ,, Fundusze Norweskie"?
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 07:33
~bez komentarza
parę misek ryżu ze skórami z kurczaka
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 16:07
~Sokilu
Kto wie kiedy ten plac i czy wogilule zostanie wyremontowany.
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 16:02
~stalowiak
No i dobrze po co remontować, jak patologi rozwalą, a zaraz będzie wszystko odnawianie. To by było marnowanie publicznych pieniędzy...
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 15:53
~Kb
Czy tym miastem ktoś się interesuje koło wzorcowego ukradli dwie ławki parę miesięcy temu nie ma komu postawić nowych nikogo nie interesuje gdzie się podzialy
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 17:30
~Aamon
Prawo Bronxu. I my śmiemy mówić, że jacyś uchodźcy są zagrożeniem, a rodzima patologia podsycana nienawiścią do ludzi przez Jędraszewskiego i socjopatę z Żoliborza z podstawowym wykształceniem i ubrana w dresy z orłem i biało-czerwone barwy to przyszłość i sól ziemi, tej ziemi? Zamiast religii, etyka i nauka kultury, której ta chołota z domu nie wyniesie, bo tam pewnie też patologia...
+1-1
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.