Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 19 września 2021 r. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
 Wiadomości lokalne
» Bezpieczniej na przejściach dla pieszych
» Do Stalowej Woli zjadą brydżyści
» Centrum Usług Wspólnych szuka pracowników. Wolne 4 etaty
» MBP zaprasza dzieci i młodzież do Dyskusyjnego Klubu Książki
» Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu
» Plac Piłsudskiego bez doraźnych remontów
» Komunikat PEC
» Mierzą hałas na obwodnicy Stalowej Woli i Niska
» Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z badań profilaktycznych. One mogą uratować życie!
» Fabryka maseczek w Stalowej Woli pod lupą NIK?
» Korki na Brandwicy. Generalna Dyrekcja tłumaczy je dużym natężeniem ruchu
» Udaremnili jazdę po alkoholu. Nie była to policja
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» RELACJE. VI Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne (PROGRAM)
» Kazimierz Szymeczko - spotkanie online
» Nowa wystawa! "Małe Misie, Wielka Sztuka"
» Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów
» Podróż do Japonii
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: 4 Fashion Stalowa Wola
»4 Fashion Stalowa Wola
» II Powstańczy Rajd Rowerowy
»Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Krzysztof Faraś w Czarnej Górze
»Międzynarodowy Wyścig Kolarski w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 12:28     /Informacja prasowa UM/
Onko Tour w Stalowej Woli

Członkowie teamu Onko Tour zatrzymali się w Parku Miejskim. Przy okazji wydarzenia na górce stanął mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19.
Członkowie teamu Onko Tour zatrzymali się w Parku Miejskim. Przy okazji wydarzenia na górce stanął mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19.
Fot. UM Stalowa Wola
4 sierpnia do Stalowej Woli zawitał wyjątkowy rajd rowerowy byłych pacjentów onkologicznych, który zachęca Polaków do profilaktyki oraz wsparcia chorych w walce z nowotworami. Członkowie teamu Onko Tour zatrzymali się w Parku Miejskim. Przy okazji wydarzenia na górce stanął mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19.

Uczestnicy Onko Tour to byli pacjenci z całej Polski, którzy chcą przekazać swoisty dar na oddział onkologii, zdjęcia z aktywności zorganizowanych przez Fundację "Pokonaj Raka" w ramach projektu "Szczyty życia", w których uczestniczyli.

- Onko Tour to inicjatywa przede wszystkim dla osób, które mają za sobą doświadczenia onkologiczne i w ten sposób pokazują dzisiaj inny moment swojego życia, ze wrócili do swej aktywności, dzisiaj mogą spełniać marzenia. Pokazują, ze rak to diagnoza, nie wyrok. W chorobie onkologicznej największą wagę odgrywa nasze nastawienie, nasza psychika. My się skupiamy właśnie na tej części psychicznej, żeby dać wsparcie i pokazać pozytywne przykłady walki. Celem Fundacji "Pokonaj Raka" jest pokazywanie życia po chorobie nowotworowej - mówiła Katarzyna Gulczyńska prezes Fundacji "Pokonaj Raka".

Wśród uczestników rajdu znalazł się także Cyber Marian, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich youtuberów, który także przebył chorobę onkologiczną. - W związku z tym, ze jestem osobą rozpoznawalną w Internecie, zawsze wspieram tego typu akcje, by dotrzeć do jak największego grona odbiorców. O wiele łatwiej jest chorować, jeśli mamy wsparcie z boku. Moim mega wsparciem była rodzina. To hasło, ze rak to diagnoza, a nie wyrok staramy się przekazać światu - mówił Cyber Marian.

Do zespołu dołączyli również pracownicy Biura Rzecznika Praw Pacjenta, którzy na co dzień służą pomocą i profesjonalną informacją na temat praw pacjenta. Podczas spotkań na trasie Onko Touru mieszkańcy mają możliwość osobistej rozmowy z ekspertami Biura na temat interesujących ich zagadnień z zakresu praw pacjenta i systemu ochrony zdrowia oraz uzyskać informacje dotyczące nurtujących ich problemów, z którymi spotykają się podczas wizyty u lekarza czy też pobytu w szpitalu. - Propagujemy idee praw pacjenta, aby w tym systemie pacjenci zawsze sobie radzili. Zawsze można zadzwonić do nas na numer: 800 190 590. Udzielamy pomocy praktycznie 6 dni w tygodniu - mówił Jarosław Fiks Dyrektor Generalny Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Ze Stalowej Woli "onkotwardziele" pojechali do Sandomierza. Na całej tegorocznej trasie od Rzeszowa do Kielc uczestnicy zachęcają mieszkańców do profilaktyki. Onko Tour to jedyny rajd rowerowy trasą Green Velo w Polsce, w którym biorą udział pacjenci onkologiczni oraz przedstawiciele urzędu związanego z ochroną zdrowia. Tegoroczna grupa to zespół 15 osób.

Przy okazji wydarzenia w Parku Miejskim stanął także mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19. Każdy chętny mógł się zaszczepić bez wcześniejszego zapisywania.
Zdjęcia
Członkowie teamu Onko Tour zatrzymali się w Parku Miejskim. Przy okazji wydarzenia na górce stanął mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19.Członkowie teamu Onko Tour zatrzymali się w Parku Miejskim. Przy okazji wydarzenia na górce stanął mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19.Członkowie teamu Onko Tour zatrzymali się w Parku Miejskim. Przy okazji wydarzenia na górce stanął mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.