Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 16 maja 2021 r. Imieniny: Andrzeja, Jądrzeja, Małgorzaty
 Wiadomości lokalne
» Plac zabaw w Rozwadowie: wystajace gwoździe, brakujące deski
» Wybrano laureatów Gałązki Sosny. Kto otrzymał nagrodę od miasta?
» Po izraelskich flagach, lalka "we krwi" na chodniku w centrum miasta
» Zdziechowice: zjechała z drogi i wjechała w drzewo
» Krwawe ślady dłoni na fladze Izraela w Stalowej Woli!
» Potrącenie dwóch rowerzystów na górce rozwadowskiej
» 33-latka zabłądziła w lesie. Szukała jej policja
» 15 maja pojedziemy obwodnicą
» Nowy gabinet kosmetyczny Diament zaprasza!
» Komunikat MZK
» DW-855: wypadek w Zdziechowicach Drugich. Osobówka wjchała w TIR-a
» Remont Komisji Edukacji Narodowej częścią większego projektu
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Noc Muzeów
» Koncert Krzesimira Dębskiego w Stalowej Woli
» Etnoilustracje. Między światami. Magia obrzędów wiosennych.
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Muzealny projekt on-line o wzornictwie ludowym z nagrodami i wystawą
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Obwodnica Stalowej Woli i Niska
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska
»Otwarto Podwórko na Pławie
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Wicepremier Gowin w Stalowej Woli o budownictwie mieszkaniowym
»Serca na nakrętki
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Piątek, 16 kwietnia 2021 r. godz. 12:25     /ZS/
Powstaje ogrzewanie podłogowe dla kościoła Trójcy Przenajświętszej

Prace potrwają kilka tygodni. W tym czasie Msze święte i nabożeństwa pogrzebowe odprawiane są w dolnej Kaplicy Zmartwychwstania.
Prace potrwają kilka tygodni. W tym czasie Msze święte i nabożeństwa pogrzebowe odprawiane są w dolnej Kaplicy Zmartwychwstania.
Fot. ZS
W kościele Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli układane jest ogrzewanie podłogowe. Prace potrwają kilka tygodni. W tym czasie Msze święte i nabożeństwa pogrzebowe odprawiane są w dolnej Kaplicy Zmartwychwstania.

Na terenie ogrodu na tyłach kościoła zamontowana została pompa cieplna. Instalacja z pompami ciepła zasila ogrzewanie podłogowe. Za pomocą pomp ciepła ciepło dostarczane jest z gruntu do kościoła, a następnie przez instalację ogrzewania podłogowego przekazywane jest do pomieszczeń. Taki system ogrzewania podłogowego zmniejsza koszty nawet pięciokrotnie.

Ciepło idzie od podłogi i ogrzewa powietrze nawet do 2 metrów wysokości. Kościół ogrzewa się do 10-12 stopni, więcej nie potrzeba, taka temperatura jest najlepsza, ludzie i tak ciepło ubrani zimą nie marzną.

Remigiusz Szuster, szef firmy montującej ogrzewania zapewnia, że pod podłogą instalowane są systemy połączeniowe. I nawet gdyby doszło do jakiejś awarii, wystarczy odkuć kilka płytek, aby całość znów zaczęła działać. - Przy zakładaniu ogrzewania kierujemy się rozwagą. Robimy to naprawdę solidnie. Dowód? Do tej pory nigdzie nie mieliśmy awarii - podkreśla.

Jak czytamy w tygodniku katolickim "Niedziela" zapewnienie komfortu cieplnego w obiektach sakralnych z pewnością nie należy do łatwych zagadnień. Wiąże się to bowiem z ogrzaniem często bardzo wysokiego, nieocieplonego budynku. Ze względu na dużą kubaturę budowli koszty ogrzewania bywają stosunkowo wysokie. Podjęcie decyzji o najlepszym źródle ciepła dla zadanych warunków jest sporym wyzwaniem. Należy wziąć bowiem pod uwagę wiele czynników takich jak komfort obsługi (przy ograniczonych zasobach ludzkich do obsługi kotłowni), niskie koszty eksploatacji oraz bezawaryjność.

Ponadto polskie kościoły - jak czytamy w "Niedzieli" bardzo często są obiektami o znaczeniu historycznym, gdzie zaleceniem konserwatora zabytków jest ogrzewanie budynku, zapewniające równomierną i możliwie stabilną temperaturę. Wszystkie oczekiwane wymagania spełnia pompa ciepła z wodnym (niskotemperaturowym) ogrzewaniem podłogowym.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 21 kwietnia 2021 r. godz. 21:09
~Dosyc panstwa w panstwie!
Opary kościelnego kadzidła to zasłona dymna dla mistyfikacji. Mózgi zniewolone tajemnica wiary. To jest polska tragedia, prawdziwa tragedia! Jedynie realny rozdzial kosciola od panstwa jest gwarancja wyjscia z halucynacji i zaklamania. Jedynie realny rozdzial kosciola od panstwa jest gwarancja demokracji. Wspolczesne demokratyczne panstwo to swieckie panstwo z realnym rozdzialem kosciola od panstwa. Realny rozdzial kosciola od panstwa polega na utrzymaniu kosciolow przez ich czlonkow, a nie przez WSZYSTKICH podatników - najprościej przez pobór podatku wyznaniowego przez służby fiskalne państwa, oplacanie podatkow przez koscioly - również od darowizn i tacy, podatek VAT od uslug religijnych, zrownanie prawne z innymi podmiotami, a apostazja jedynie w trybie urzędowym. Tryb urzędowy to oświadczenie woli przed urzędnikiem państwowym, sędzią, notariuszem. Funkcjonariusz kościelny nie może być sędzią we własnej sprawie!
+0-0
Środa, 21 kwietnia 2021 r. godz. 20:23
~Bez znieczulenia
Tajemnicą poliszynela po wsiach jest to, jak się finansują księża. Słyszałem to na temat kilku parafii, jeżdżąc po całej Polsce. Wredne plotki? Nie sądzę. Za często się to pojawia, zbyt wiele szczegółów, podobne mechanizmy działania... Więc jak to działa? Jest w parafii zabytkowy kościół, które się remontuje? Albo prace budowlane współfinansowane przez państwo, samorząd, firmy? Wystarczy wziąć od przedsiębiorcy budowlanego lewą fakturę, a kwotą za lewiznę się podzielić (albo i nie, bo przedsiębiorcy chcą być w dobrych stosunkach z księdzem). Biorą wszyscy zainteresowani, jeśli tacy występują... jak ktoś zatwierdza zgodność prac z projektem - też dostaje dolę. Z takich to interesików spokojnie jest druga (a może trzecia) pensja nigdzie nie rejestrowana. No i jeszcze co z dopłatami za ziemię, którą ma kościół (wielkie połacie ziemi!)? Kto to przejmuje? Parafie, biskupstwa? Kto??
+0-0
Wtorek, 20 kwietnia 2021 r. godz. 03:33
~Edekzzawody
Nie do wszystkich ale do tych pyskujacych co to niedawno trawy sie za stodola trzymali przy zalatwianiu potrzeby za przeproszeniem.Gdybys jeden z drugim wiedzial jak sp .Ksiadz Ciaciek budowal ten kosciol.Ile zdrowia i wysilku wlozyl zeby powstal ten kosciol.Byl sam srodek tzn.komunizmu z ludzla twarzy.Jak ktos nie pomagal to nie przeszkadzal.Byl szacunek do drugi ego czlowiek a.Nikt nie plul na nikogo przed kosciolem ani figury p.Jezusa w pedalskie symbole nie odziewal.Pochylcie czolo przed tym gmachem bo stawiali go prawi ludzie w zboznym celu!
+0-0
Czwartek, 22 kwietnia 2021 r. godz. 17:40
~niesmak_pozostanie
"Pedalskie symbole"? Prawi ludzie nie uzywaja takiego jezyka. Moze jedynie polscy "katole" karmieni od mlodosci (przez kosciolek) nienawiscia do wszystkiego co obce, ksenofobia i rasizmem !
+0-0
Wtorek, 20 kwietnia 2021 r. godz. 10:55
~Aamon
Edku z Pysznicy ( z zawody!!! sic.!!!). Za komuny kościoły powstawały jak grzyby po deszczu. Współpraca hierarchów i księży z SB ułatwiała pozyskanie gruntu, pozwolenia na budowę, dostęp do materiałów budowlanych. Chyba słyszałeś o Gocłowskim, Jankowskim, Gulbinowiczu, ojcu Hejmo witajacego pielgrzymów z Polski w Watykanie w im. obrońcy pedofilów, itp. historie. Kościół w Polsce zawsze współpracował z władzą- nawet komunistami ( tzw. księża patrioci) czy zaborcami..Nigdy nie zajmował się losem ludzi ( pańszczyznę znieśli zaborcy) i był zawsze pasożytem żyjącym na koszt ciemnych i zastraszonych tłumów (dziesięcina czy przymusowe opłaty i posługi). Tej instytucji już dziękujemy, jak Czesi, Irlandczycy czy Franncuzi.
+0-0
Wtorek, 20 kwietnia 2021 r. godz. 09:42
~niech będzie pochylony
w zbożnym celu... bez komentarza
+0-0
Poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r. godz. 06:27
~Antybuc
A ja się cieszę z inwestycji bo jest potrzebna. Jak ktoś uważa, że to strata pieniędzy to jego sprawa - na pewno nie są to twoje pieniądze. A jak tak bliski ci jest bezdomny i biedny to zgłoś się do stowarzyszeń pomocowych jako wolontariusz albo wplacaj co miesiąc stała kwote - a nie szczekaj
+0-0
Poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r. godz. 18:39
~Pod Batem Ordo Iuris
Lepsze to niz nowa limuzyna typu "Mercedes", czy "BMW" dla lokalnego biskupa!
+0-0
Niedziela, 18 kwietnia 2021 r. godz. 23:34
~Huhu
W koncu hedzie cieplo w brzuch podczas lezenia krzyzem a i kolanka nie zmarzna :D tylko rury co 1.5 metra zeby bezpieczny odstep zachowac :D
+0-2
Niedziela, 18 kwietnia 2021 r. godz. 17:31
~Pod Batem Ordo Iuris
A tymczasem... Pomimo zbierającej śmiertelne żniwo pandemii arcybiskup Marek Jędraszewski nie rezygnuje z bierzmowania młodzieży. Podczas uroczystości nie jest przestrzegany limit osób oraz nakaz zasłaniania ust i nosa!
+0-0
Niedziela, 18 kwietnia 2021 r. godz. 07:27
~Aamon
A nie taniej będzie podciągnąć z Torunia rurę z wodą geotermalną?
+0-2
Sobota, 17 kwietnia 2021 r. godz. 12:16
~Aamon
Wiedzą sutannicy, że rachunki za prąd wzrosną średnio o 700 PLN, pisowcy trzymają to w tajemnicy. I jeszcze zapłacimy za wymianę liczników na ,, inteligentne" z możliwością odczytu na odległość( koszt poniesie klient, 350-400 PLN). Odejście od węgla i ropy to koszt ok.240 mld euro. Co wy na to,pisowski elektoracie?
+0-1
Piątek, 16 kwietnia 2021 r. godz. 20:17
~667 - LWS
Po co piszecie o księdzach? Przecież to zgrana płyta. Nie ma ich na świecie i w Polsce wyginą. Ile Jeżowe albo górale dadzą swoich synów na ksìęży? Już Szydło jednego dała, że nazwisko zmienił.
+0-2
Niedziela, 18 kwietnia 2021 r. godz. 11:24
~Ferdek z Poniatowskiego
Będem z kamerką na czole patrolował czy komunii ktoś nie organizuje i na milicję donosił na takich he, he, he
+0-0
Niedziela, 18 kwietnia 2021 r. godz. 09:56
~COVID-19
Czy naprawdę chcecie ryzykować i organizować przyjęcia komunijne w podziemiu? Przyjdzie policja, 5 sekund i po imprezie.
+0-0
Sobota, 17 kwietnia 2021 r. godz. 19:42
~Knock-down-kler-baum
Komunijne podziemie kwitnie. Kończą się wolne terminy ---Komunia jest ważnym wydarzeniem i musi się odbyć bez względu na to, czy lockdown jest, czy nie - takiego zdania jest coraz większa liczba rodziców. Hucznych przyjęć nie będzie, ale w ukryciu odbywać się będą imprezy nawet na kilkadziesiąt osób. Firmom cateringowym zaczynają kończyć się wolne terminy dostaw. Rodzice organizują komunie w ukryciu. Firmy cateringowe nie mają już prawie wolnych terminów
+0-0
Sobota, 17 kwietnia 2021 r. godz. 10:35
~667 - LWS
Ad vocem ,, sprostowanie". Okrągły stół w którym brali udział dwaj bracia bliźniacy był zdradą Polski( wg.tego głupszego i zakomuszonego, co przeżył), ale tam był również niejaki arcybiskup Orszulik, wybitny obrońca pedofilów w sutannach. Zresztą to prawda, bo dzięki czemu, jakiemu wydarzeniu istnieje spółka ,, Srebrna"?
+0-1
Piątek, 16 kwietnia 2021 r. godz. 22:42
~sprostowanie
żeby nie było. Nie minister przyznał nagrode ale mówił, że jest dumny, że ktoś taki jak abp Dzięga dostał nagrode - co uważam za naharanie w twarz ofiarom pedofilii. (dzięga jest wiązany z dymerem i tego rodzaju sprawami tuszowania) Watykan "prowadzi śledztwo"
+0-0
Piątek, 16 kwietnia 2021 r. godz. 18:50
~parafianka
Bardzo wierzę w Pana Boga. Ale instytucja kościoła zaczyna mnie przerażać. Ta inwestycja to bardzo duże pieniądze i wolałabym aby pomóc biednym i chorym dzieciakom, bo po to jest kościół również, uwielbiałam Michalitów, którzy byli skromni pomagali harcerzom oazie oratorium i nie mieli wielkich potrzeb. Kiedy księża byli otuchą i wsparciem a teraz tylko daj i daj , a w tych czasach ludzie tracą swój dorobek życia, pracę a nasza parafia robi remont za kilka milionów.
+0-0
Poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r. godz. 19:37
~Dobr wszelkich maja pod dostatkiem!
Panie "olo" - jak jest z nimi tak zle, to dlaczego nie pozbeda sie kawalka ziemi (KK to drugi po panstwie posiadacz ziemski w Polsce!), albo ktorejs z licznych nieruchomosci jakie posiadaja w calej Polsce?
+0-0
Niedziela, 18 kwietnia 2021 r. godz. 07:16
~667 - LWS
Jak bieda to mogą kostkę brukową układać. Praca na kolanach, coś dla nich.
+0-1
Sobota, 17 kwietnia 2021 r. godz. 16:30
~@olo
To proboszcz sprzedał już motor z tej biedy?
+0-2
Sobota, 17 kwietnia 2021 r. godz. 12:18
~olo
Tak parafianka z ciebie parafianka jak z koziej d... trąba. Jak chcesz wiedzieć jaki kościół jest bogaty to wybierz się na plebanię do kościoła świętej trójcy. Zobaczysz jak tam księża żyją nawet ogrzewania w zimie nie mają o grosza brakuje i oszczędzają na czym się da. Bylem tam w zimie i jak wszedłem tam to pierwsze co się zapytałem księży jak oni wytrzymują w takim mrozie siedzieć cały dzień w dzień. Gdyby mieli jakiekolwiek pieniądze to włączyli by sobie ogrzewanie. Oszczędzają na jedzeniu , ogrzewaniu i na czym tylko się da.
+1-0
Piątek, 16 kwietnia 2021 r. godz. 22:22
~Lawendowa Mafia
Zyja tu jak paczki w masle. W Polsce kazdy biskup mieszka w palacu i posiada kucharke oraz mercedesa z kierowca!
+0-2
Piątek, 16 kwietnia 2021 r. godz. 16:59
~edziu, olo, itd
To reklama kościoła, firmy montującej, czy tygodnika katolickiego?
+0-2
Niedziela, 18 kwietnia 2021 r. godz. 07:33
~mieszkanka StW
@~Lawendowa Mafia, znacie to? "Jata i koniec świata" tam się proboszcz wnuczka(i?) doczekał, Alleluja i do przodu, wiocha ma się nie interesować tylko na tacę dawać, może ktoś z Jaty napisze co jest na rzeczy
+0-2
Piątek, 16 kwietnia 2021 r. godz. 16:39
~Aamon
To firma jeszcze w inwestycje idzie? Nie lepiej jechać do Irlandii i skorzystać z doświadczeń tamtejszego kleru, jak się ,,zwija" interes. A budynki faktycznie mają potencjał. Niedawno czytałem o nowo otwartym skateparku w Hiszpanii, a w Amsterdamie, w najstarszym kościele w tym mieście jest wspaniała galeria handlowa. Ocieplenie O.K., przyda się i będzie służyć następnym pokoleniom - popieram.
+0-2
Piątek, 16 kwietnia 2021 r. godz. 19:27
~jabar
ty i tak nie doczekasz
+0-0
Piątek, 16 kwietnia 2021 r. godz. 15:42
~realista
Tak, tak zrobić ogrzewanie i budynek przekazać na organizowanie dyskotek. Efekt rezonansowy idealny. Kościoły nam nie potrzebne..
+0-3
Piątek, 16 kwietnia 2021 r. godz. 18:30
~667 - LWS
A co byś powiedział o ,, Dance Party From The Cross"?
+0-0
Piątek, 16 kwietnia 2021 r. godz. 15:20
~Stan
Dobrze robią.Za zużyty prąd zapłaci miasto tak jak i za oświetlenie już płaci.
+0-0
Piątek, 16 kwietnia 2021 r. godz. 20:05
~Aamon
Już raz prąd kradli... Figurkę podświetlali... Obrońcy pedofilów!
+0-2
Piątek, 16 kwietnia 2021 r. godz. 14:50
~Olo
Do mądrali kraje w których jest słońce przez prawie cały rok jakoś nie montują fotowoltaicznych paneli ! w Niemczech już odchodzą ! zobaczymy co będzie dalej jak firmy zaczną odmawiać kupna energii! lub zaczną zadać opłat za magazynowanie ! w końcu po licho mają tracić kasę !? a już na zachodzie jest z tym problem ! No a u nas ktoś kosi kasę za montaż nic nie mówiąc jakie mogą być w krótkim czasie problemy !
+0-0
Piątek, 16 kwietnia 2021 r. godz. 14:07
~Dziuta
Połączenie pomp ciepła z solarami dopiero może przynieść dobry efekt. Pompy ciepła dają około 2,5 raza więcej energii cieplnej niż pobierają z prądu. W tym przypadku następnym etapem może być m-ż paneli słonecznych. Same panele na dachu nie są wystarczające do ogrzania kościoła (za mała powierzchni dachu)
+0-0
Piątek, 16 kwietnia 2021 r. godz. 13:49
~agi
Jeśli można doradzić to koniecznie ogrzewanie elektryczne z baterii słonecznych(fotowoltaika) a nie gazowe. Dzisiaj zapowiedziano podwyżkę znaczącą gazu przez potentata PGNIG. Powierzchnia dachu świątyni jest tak duża, że aż szkoda, że nie leżą na niej panele. Wyprodukowany w lecie prąd(bez wykorzystania) zostanie w okresie grzewczym wykorzystany do ogrzewania czyli za ogrzewanie nie trzeba będzie nic płacić! Proste? Proste i oszczędne! Za doradę wystarczy dobre słowo!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.