Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 13 kwietnia 2021 r. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
 Wiadomości lokalne
» Lewy wał rzeki San w Zaleszanach i Stalowej Woli. Będzie modernizacja i ścieżka rowerowa
» Ulica Kręta w Pysznicy. Bezpieczniej dzięki budowie chodnika
» Maciej Zakościelny wspomina Stalową Wolę i amatorski skatepark
» Władze gminy Zaleszany ostrzegają przed oszustami. Chodzi o wycenę instalacji paneli fotowoltaicznych
» Muzeum Regionalne zdigitalizuje dorobek COP. Będą animacje w 3D działających maszyn
» W trosce o bezpieczeństwo pieszych. Przebudowa z rządową dotacją
» Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci - weź udział w konferencji
» Będzie rozbudowa remizy, aby zmieścić sprzęt strażacki
» Zgłoś uwagi do planu rozwoju transportu publicznego
» 60-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Uprawiał marihuanę
» Rehabilitacja pocovidowa w Stalowej Woli?
» 16-letni chłopak miał zamiar wyskoczyć z okna
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Etnoilustracje. Między światami. Magia obrzędów wiosennych.
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Wicepremier Gowin w Stalowej Woli o budownictwie mieszkaniowym
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 6 kwietnia 2021 r. godz. 11:42     /Magdalena Rodecka/
Jest wykonawca przebudowy płyty Rynku w Rozwadowie

11,8 milionów złotych kosztować będzie przebudowa płyty głównej Rynku w Rozwadowie. Przetarg wygrało konsorcjum firm ze Staszowa. O zamówienie starało się siedmiu wykonawców.
11,8 milionów złotych kosztować będzie przebudowa płyty głównej Rynku w Rozwadowie. Przetarg wygrało konsorcjum firm ze Staszowa. O zamówienie starało się siedmiu wykonawców.
Fot. Jacek Rodecki
11,8 milionów złotych kosztować będzie przebudowa płyty głównej Rynku w Rozwadowie. Przetarg wygrało konsorcjum firm ze Staszowa. O zamówienie starało się siedmiu wykonawców.

Przetarg ogłoszono z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Miasto czekało na decyzję o zmianie pozwolenia na budowę, po tym jak pierwsze postępowanie unieważniono ze względu na uwagi mieszkańców i zbyt wysokie koszty.

Miasto na przebudowę rozwadowskiego Rynku planowało wydać blisko 15,2 miliona złotych a najtańsza oferta z 4 złożonych opiewała na ponad 20,5 miliona. Ponadto w trakcie trwającego postępowania przetargowego, dokonano kilku zmian. Chodziło między innymi o korektę spadków płyty rynku, aby wody opadowe spływały bezpośrednio do kanalizacji deszczowej, zmniejszono wymiary płyt granitowych, jednocześnie zwiększając ich grubość z 6 do 8 mm, co pozwoli zmniejszyć ryzyko pęknięć, droga otaczająca płytę ma być wyłożona kostką imitującą stary bruk, wzdłuż drogi nie zostaną postawione donice. Zmian dokonano także w projekcie placu zabaw. Wsłuchano się także w głos mieszkańców i kilkanaście drzew na pewno zostanie uratowanych, co wiązało z korektą niektórych zatok i pasa drogowego.

Z dokumentacji wynika, że płyta Rynku ma być pokryta kostką w naturalnych kolorach. Zamontowane zostaną oddające klimat miejsca słupki drogowe, ławki, w tym ławka z podpórką dla osób niepełnosprawnych, stojak informacyjny, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, kraty ochronne pod drzewa, pompy wodne, w tym jedna z zadaszeniem, toalety z elektronicznym wrzutnikiem monet, plac zabaw o wymiarach 447,3 metry kwadratowe, siłownia zewnętrzna, altana koncertowa, trampolina gruntowa, betonowy stół do gry w szachy i piłkarzyki.

W płytę zostanie wbudowana fontanna posadzkowa o wymiarach 30,8x3,3 m oraz głębokości 0,6 metra. Maksymalna wysokość strumienia wody to 2,5 m.

Z nowych nasadzeń mają pojawić się krzewy i drzewa: wiechlina łąkowa, kostrzewa czerwona rozłogowa, kostrzewa trzcinowa, kostrzewa owcza, róża pomarszczona, miskant chiński, rudbekia błyskotliwa, sesleria heuflera, kocimiętka faassena, czyściec wełnisty, klon pospolity, robinia akacjowa, głóg dwuszyjkowy, irga pozioma.

Nową lokalizację zyska pomnik upamiętniający dwóch lekarzy: Eugeniusza Łazowskiego i Stanisława Matulewicza. Pozostałe monumenty zyskają podświetlenie LED, utwardzony grunt a pomnik króla Jana III Sobieskiego, będzie dodatkowo wyczyszczony.

Zniknie zajezdnia autobusowa a jej miejsce zastąpią dwa przystanki dla miejskiej komunikacji elektrycznej. Busy i autobusy PKS będą obsługiwać pasażerów w Charzewicach gdzie do powstał nowy punkt przesiadkowy. Dziś szacuje się, że w centrum Rozwadowa jest obsługiwanych około sto kursów dziennie. Wokół płyty rynkowej mają powstać miejsca parkingowe.

Na przebudowę Rynku i remont Sokoła, miasto otrzymało 10 milionów złotych w ramach Miejskich Obszarów Funkcjonalnych.

Prace powinny się zakończyć w sierpniu 2022 roku.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 9 kwietnia 2021 r. godz. 23:33
~Edekzzawody
Ja najpierw wyslal bym CBA zeby dokladnie przeswietlilo ten kontrakt
+0-0
Niedziela, 11 kwietnia 2021 r. godz. 18:52
~filila
Nie bądź śmieszny że ta formacja(cba!) może cokolwiek sprawdzić u swojaków... Maja wytyczne kogo mogą udupić a kogo obejśc szerokim łukiem. Oni są tzw. maja wprawę w przykrywaniu dużych afer czyli robią wszystko by kompromitacja ich działaczy nie ujrzała światła dziennego a jak już przez przeoczenie się pojawi to szybciutko szykują kołderki by to przykryć. Przykład, proszę bardzo niejaki Obajtek i jego szemrane interesy. Wyszło szydło z worka no to się wzięli za... marszałka senatu pana Grodzkiego. próbują wmówić zdrowemu, że jest chory! Więc tutaj oni nic by nie znaleźli bo to ta sama "rodzinka" i w dodatku na swoim. Masz jeszcze do nich zaufanie? A czy rozliczyli się ze swojej afery zaginięcia 15 mln PLN? W jakim Ty czasie żyjesz, że w takie rzeczy wierzysz i je przywołujesz? Zamietli wszystko pod dywań!
+0-0
Piątek, 9 kwietnia 2021 r. godz. 18:34
~Z Mielca
Wasz "Lucjusz Utracjusz" (jak ktos go nazwal) wszystko betonem zaleje... to jedyne na co tego PiSuarczyka stac. Kompletny brak poszanowania dla (trudnej) historii Rozwadowa!
+0-0
Piątek, 9 kwietnia 2021 r. godz. 14:15
~zowadow
ile trwa ta rewitalizacja.Proszę się rozliczyć ile pieniędzy z kasy miasta poszło od początku na co i na kogo łącznie z nagrodami dla urzędników
+0-0
Czwartek, 8 kwietnia 2021 r. godz. 13:35
~Buholz
Starzy właściciele to spadkobiercy po poprzednich mieszkańcach Rozwadowa , część kamienic jest własnością gminy Żydowskiej .
+0-0
Czwartek, 8 kwietnia 2021 r. godz. 18:11
~Hermenegilda
A co stalo sie z "Moher49"? On zawsze lubil wypowiadac sie na tematy rozwadowskie...
+0-0
Czwartek, 8 kwietnia 2021 r. godz. 10:58
~elha
Rewitalizacja rozwadowskiego rynku bez odbudowy ratusza, to tak, jakby odbudować ze zniszczeń całą (starą) część Warszawy, z pominięciem odbudowy Zamku Królewskiego, na zasadzie: było - minęło, po co komu dziś zamek?! Po rewitalizacji, Rozwadów na zawsze zatraci swoją tożsamość. Coś, co było kiedyś centrum życia tego miasteczka, przerodzi się w rodzaj Disnejlandu, z placami zabaw, sprzętem do rehabilitacji na powierzu, fontannami, ścieżkami, alejkami i innymi "atrakcjami" . A mnie to będzie przypominać wybudowanie wesołego miasteczka na terenie zniszczonego, zdewastowanego starego historycznego cmentarza, który nie doczekał się, niestety, żadnej renowacji by przywrócić dawny wygląd choćby niektórych jego nagrobków. Dlaczego zrobiłem takie porównanie do cmentarza? Bo Rozwadów, przed wojną, był zamieszkały w większości przez Zydów, którzy wojny nie przeżyli. Odbudowany ratusz byłby ogniwem łączącym historyczną przeszłość z dniem dzisiejszym Rozwadowa. Ponadto, na swej frontowej ścianie mógłby zawierać tablicę informującą o tragicnym losie podczas wojny jego byłych mieszkańców.
+0-0
Piątek, 9 kwietnia 2021 r. godz. 13:01
~zigio
Dla szacunku tego miejsca(chodzi o Ratusz!) w miejscu jego istnienia nie powinno się niczego zmieniać a tylko odkopać do pozostałości fundamentów, ukazać je w takiej formie w jakiej przetrwały, teren oznaczyć i opisać. Z wszystkich stron umieścić zdjęcia zachowane z okresu jego istnienia. Tak powinien zachować się rozsądny człowiek, szanujący przeszłość i dla którego przyszłość ma jakiekolwiek znaczenie! Z tego co przedstawia się na slajdach nie ma tak śladu po byłym Ratuszu. Więc po co te miliony wydawać skoro nie dba się o historię a tylko dużo o niej gębuje?
+0-0
Czwartek, 8 kwietnia 2021 r. godz. 20:04
~rozalia
Do 'elha" - powtórzę raz któryś, że istnieje kompletna dokumentacja techniczna odtworzeniowa dawnego ratusza z rozwadowskiego Rynku. Ową dokumentację za własne pieniądze z odprawy emerytalnej opłacił miłośnik Rozwadowa a w sumie mieszkaniec Charzewic Pan inżynier O. Mieszaka tam dalej przy ulicy Sandomierskiej trzymając dokumentację w swym domu. Czeka. S także liczne stare fotografie w posiadaniu wielu mieszkańców Rozwadowa przedstawiające usytuowanie ratusza na Rynku. Skoro nikt tym się nie chce zająć a głównie pan LN(miłośnik betonu i wszelakiej kostki brukowej!) to może by zamiast tych wstrętnych wizualizacji "odtworzyć pozostałości" po ratuszu czyli odkopać to zo jest ukryte w ziemi z ratusza. Tam można byłoby postawić tablicę informacyjną, że w tym oto miejscu stał ratusz. Tak robia w cywilizowanych krajach Zachodu m. innymi we Francji czy Niemczech. Wpis do którego ja się odnoszę jest głęboką troską o przyszłość po tzw. "rewitalizacji". Co nam zafunduje człowiek nie mający szacunku do przeszłości? P.S. Pan inżynier o którym napisałem chce nieodpłatnie przekazać posiadaną dokumentację by w ten sposób można przywrócić historię tego miejsca.
+0-0
Czwartek, 8 kwietnia 2021 r. godz. 18:50
~Nie dla "Wesołego Miasteczka" na rynku!
Bardzo dobry i bardzo rzeczowy wpis. Moje gratulacje!
+0-0
Czwartek, 8 kwietnia 2021 r. godz. 18:01
~Bez_Znieczulenia
I do tego te toalety, za ktore trzeba bedzie PLACIC !
+0-0
Czwartek, 8 kwietnia 2021 r. godz. 00:45
~Edekzzawody
Nie wycinac ani jednego starego drzewo.Postawcie pompe tam obok kregu topoli przy wylocie ulicy na Sandomierz Po polnocno- wschodniej stronie rynku .Za okupacji na samym rogu byla "Deutschland gastate"-albo Nur fur Deutsche- jak kto wolf.Tam Gdzie rosly topple tam Einsatzcommando rozstrzeliwalo Zydow rozwadowskich.Gestapowiec Nowak ktory to robil Po kazdej egzekucji robil sobie przerwe na sznapsa wlasnie w tej knajpie.W tym czasie nastepni Zydzi byli usadzani w krag plecami do siebie a Hauptsturmfurher Nowak wchodzil do srodka i strzalem w tyl glowa mordowal kolejny has.I tak ax do Konica.Ustawcie tam pommel tym nieszczesnikom,chociaz zabetonujcie w plac tablice pamiatkowa.Nalezy sie to tym ludziom.
+0-0
Piątek, 9 kwietnia 2021 r. godz. 11:02
~Aamon
Interesujące, zważywszy na to jak pisowcy zakłamują historię Wystarczy trochę dobrych chęci i przeczytać książkę ,, Wojna nadejdzie jutro", gdzie niejaki Świrski z polskiej fundacji narodowej nakłania polskiego bohatera Stanisława Aronsona do kłamstw. Gdy to nie przeszło, wybuchł kult tzw. ,, wyklętych". Chciałbym poznać źródło tych informacji, bo to, że byli to obywatele polscy to fakt... Dzisiaj pisowcy budują kult Polaka bohatera i nie ma w tym żadnego przypadku (IV RP - kato- faszyzm). Myślą, że jak przemilczą szmalcowników, konfidentów, księży faszystów, volksdeutschów czy bandytów z orzełkiem na czapce to naród to kupi. Obraz Polaka ciemniaka ktory w niedziele idzie na mszę w płaszczu zabitego Żyda i wiejskie baby, które do dziś się nie zmieniły, pytające dzieci o ciemniejszej karnacji czy włosach pacierza typu ,, zdrowaśka".Zresztą do dziś jest to ta sama ,, wiara" - Żydzi zabili Jezusa. Dziki to kraj i dzikie obyczaje.
+0-0
Środa, 7 kwietnia 2021 r. godz. 23:28
~Koniecznie do Charzewic?
"Busy i autobusy PKS będą obsługiwać pasażerów w Charzewicach gdzie do powstał nowy punkt przesiadkowy" Dziekuje, nie skorzystam! P.S. A moze ktos jeszcze wymysli, ze powinny sie zatrzymywac 10 km od miasta!!!
+0-0
Wtorek, 6 kwietnia 2021 r. godz. 20:05
~rozwadowianin
11,8 złotych i Prezydenta nie było stać? Nic nie rozumiem. Przecież bez dofinansowania by to dawno już zrobił
+0-1
Wtorek, 6 kwietnia 2021 r. godz. 20:01
~lilite
Jeśli o fontannie mowa, to warto się pochylić nad tą już istniejącą. Tuż obok Miejskiego Domu Kultury straszy fontanna w ruinie. Wstyd miastu przynosi. To jest najbliższe otoczenie Domu Kultury, wizytówki miasta, gdzie odbywają się uroczystości zarówno państwowe jak i kościelne, przyjeżdżają prominenci. Kiedy ją wyremontują?
+0-0
Piątek, 9 kwietnia 2021 r. godz. 13:08
manukun
Nie no, bądźmy poważni. Wandalizm to tylko wymówka, żeby nie naprawić istniejących atrakcji. Za to niszczenie infrastruktury nie przeszkadzało wydać kilkunastu milionów złotych na błonia czy inne tereny rekreacyjne
+0-0
Środa, 7 kwietnia 2021 r. godz. 16:52
~Adrian
Ale raz już była naprawiana. To chołota rozwaliła ponownie, nawet rower miejski tam utopili. Szkoda pieniedzy na kolejny remont, bo niestety ludzie jak widać nie dorośli do tego.
+0-0
Środa, 7 kwietnia 2021 r. godz. 11:29
manukun
Trzeba zapuścić , żeby później za kilkanaście milionów złotych z wielką pompą zbudować na nowo. Po grzyba te parki i place zabaw, skoro Nadbereżny nie chce ich utrzymywać?
+0-0
Wtorek, 6 kwietnia 2021 r. godz. 20:38
~Stw
Lepszym pomysłem było by ją zlikwidować.
+1-0
Wtorek, 6 kwietnia 2021 r. godz. 19:47
~michał
Niesamowita wiadomość,przebudowa Rynku w Rozwadowie.Cena też jest niesamowita,toaleta z elektronicznym wrzutnikiem monet to ta toaleta będzie ze złota czy z czystego marmuru?Jednym słowem płać i płacz.Ta toaleta bedzie na miarę dwudziestego pierwszego wieku.Będzie miała wrzutnik monet.A nasadzenia to krzewy i drzewa ciekawe takie nazwy jak kostrzewa,kocimiętka,miskant chiński od kiedy są drzewami lub krzewami?
+0-0
Wtorek, 6 kwietnia 2021 r. godz. 17:17
~Ferdek z Poniatowskiego
Nie mogę siem doczekać, bo bym se zjechał z Górki góralem i gulgnął browara pod parasolem na rynku w Rozwadowie. No i lubię se pogadać z Rozwadowiakami, bo to też pisowcy jak ja i browary też lubią, he he he.
+0-0
Czwartek, 8 kwietnia 2021 r. godz. 03:43
~nocna kawa
Menel z menelami zawsze sie dogada...
+0-0
Wtorek, 6 kwietnia 2021 r. godz. 17:44
~Oficer Wszechmogący
I homasy jak ty
+0-0
Wtorek, 6 kwietnia 2021 r. godz. 14:07
~Yhyyy
W końcu się coś dzieje. Z Rozwadowa robić centrum, charzewice zapełnianic osiedlami jechać w stronę Pilchowa i dalej. W turbii lotnisko. Dodatkowo most na sanie i przerzucamy się na drugą stronę. W lesie tereny dla inwestorów.
+0-0
Czwartek, 8 kwietnia 2021 r. godz. 00:07
~nocna_zmiana
A z Turbii PiSiory beda latac helikopterami do Radomia, czy do tzw. "CPK"?
+0-0
Wtorek, 6 kwietnia 2021 r. godz. 13:03
~yosi
dla Rozwadowa potrzeba duzo wiecej niz tylko rewitalizacja rynku i dworca kolejowego a co z tymi wszystkimi ruderami ktore strasza Miasto chyba nie zrobilo nic zeby uregulowac stan prawny po starych wlascicielach
+0-0
Wtorek, 6 kwietnia 2021 r. godz. 19:55
manukun
No ale co zrobiło miasto, żeby uporządkować temat własności nieruchomości w Rozwadowie?
+0-0
Wtorek, 6 kwietnia 2021 r. godz. 15:40
~Buholz
Starzy właściciele to spadkobiercy po poprzednich mieszkańcach Rozwadowa , część kamienic jest własnością gminy Żydowskiej .
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.