Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 13 kwietnia 2021 r. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
 Wiadomości lokalne
» Lewy wał rzeki San w Zaleszanach i Stalowej Woli. Będzie modernizacja i ścieżka rowerowa
» Ulica Kręta w Pysznicy. Bezpieczniej dzięki budowie chodnika
» Maciej Zakościelny wspomina Stalową Wolę i amatorski skatepark
» Władze gminy Zaleszany ostrzegają przed oszustami. Chodzi o wycenę instalacji paneli fotowoltaicznych
» Muzeum Regionalne zdigitalizuje dorobek COP. Będą animacje w 3D działających maszyn
» W trosce o bezpieczeństwo pieszych. Przebudowa z rządową dotacją
» Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci - weź udział w konferencji
» Będzie rozbudowa remizy, aby zmieścić sprzęt strażacki
» Zgłoś uwagi do planu rozwoju transportu publicznego
» 60-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Uprawiał marihuanę
» Rehabilitacja pocovidowa w Stalowej Woli?
» 16-letni chłopak miał zamiar wyskoczyć z okna
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Etnoilustracje. Między światami. Magia obrzędów wiosennych.
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Wicepremier Gowin w Stalowej Woli o budownictwie mieszkaniowym
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Poniedziałek, 8 marca 2021 r. godz. 13:33     /Informacja prasowa MZK/
Rośnie liczba startupów w Stalowej Woli. Szukamy kolejnych pomysłodawców do projektu

Deskorolka, której prototyp powstał w Stalowowolskiej Strefie Gospodarczej.
Deskorolka, której prototyp powstał w Stalowowolskiej Strefie Gospodarczej.
Fot. MZK
W Kuźni Przedsiębiorczości trwa V runda inkubacji, czyli wsparcia dla startupów, które złożyły wniosek z pomysłem do projektu realizowanego w SSG-MZK. W tej edycji wpłynęła, rekordowa ilość - 270 wniosków z nowymi pomysłami na produkt lub usługę. Te, które pozytywnie zweryfikują swoje założenia biznesowe oraz potwierdzą zapotrzebowanie na produkt - otrzymają szansę na 1 milion złotych bezzwrotnego wsparcia na rozwój rynkowy.

Cały projekt Platform Startowych pilotowany przez Polską Agencję Rozwoju Przemysłu jest wielką szansą dla polskiej gospodarki. Obecnie na świecie krajem wiodącym w promowaniu nowych technologii i budowaniu ekosystemu innowacji jest Izrael, który przeznacza na rozwój startupów 4,6% swojego PKB. Na ulicach izraelskich miast można zobaczyć rozwiązania komunikacyjne stworzone przez młodych pomysłodawców, lwia część z nich to aplikacje mobilne pomagające w sektorach bankowości, bezpieczeństwa, ubezpieczeń.

3 lata temu w Polsce ruszył program, który ma pobudzić polskich przedsiębiorców do inwestowania w swoje przełomowe pomysły na nowy produkt lub usługę, na miarę Ubera (najbardziej znany startup). Stalowowolska Platforma Unicorn Hub, realizowana wraz z ośrodkami z Lublina i Krakowa jest jedną z sześciu, które powstały w Polsce Wschodniej -obecnie wiodącą. Do tej pory zgłosiło się do niej 750 pomysłodawców, z czego ponad 100 spółek odbyło proces inkubacji. Po ocenie ekspertów mają szansę na pozyskanie grantu w kwocie miliona złotych na wdrożenie innowacji do sprzedaży.

W Stalowej Woli, pod okiem menedżera inkubacji, światło dzienne miały szansę ujrzeć pomysły z branży IT/ICT, Smart City/Transport oraz Medycyny i Zdrowia Publicznego. Do tej pory wśród zgłaszanych pomysłów znalazły się: aplikacje mobilne do nauki śpiewu, prawidłowego procesu współpracy z dietetykiem, wsparcia systemów księgowych i analitycznych, rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa danych informatycznych, program do digitalizacji zbiorów muzealnych, wegańskie lody, rozwiązania z zakresu dbania o zdrowie psychiczne czy zapobiegania powrotom do uzależnień. W hali produkcyjnej Inkubatora powstał prototyp deskorolki elektrycznej. Jej twórcy, młody zespół spółki Micro Mobility e- Sports, podkreśla dobrą współpracę z inżynierami Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej.

"Współpraca z Inkubatorem okazała się niezwykle owocna. Pan Cezary, ekspert do spraw MVP podzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, co zaowocowało stworzeniem drugiego prototypu deskorolki elektrycznej, która w porównaniu z wersją 1.0 została zoptymalizowana. Jesteśmy gotowi do testów w terenie" - mówi Karina Sokołowska z teamu Perun.

Aktywny udział w projekcie wspierającym startupy stwarza nowe szanse dla miasta i Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej. Spółki powstające w ramach projektu również w Stalowej Woli rejestrują swoją działalność. W tej chwili w SSG zarejestrowanych jest 40 spółek startupowych, a miasto postrzegane jest, jako miejsce, gdzie stwarza się możliwości do rozwoju i testowania innowacji. Również networking w ramach współpracy trzech miast Polski Wschodniej owocuje udziałem w nowych przedsięwzięciach. Jednym z nich jest projekt, w którym zespoły startupowe opracowują rozwiązania dla problemów zgłaszanych przez miasta i mieszkańców. Startupy biorąc udział w konkursie podsuwają nieszablonowe, innowacyjne rozwiązania. Jeśli ich pomysły się sprawdzą będą wdrażane w życie.

Udział w Unicorn Hub to również okazja do nawiązania współpracy z szerokim ekosystemem Platformy Startowej, który współtworzą osoby zarządzające instytucjami otoczenia biznesu, fundusze kapitałowe, uczelnie wyższe, firmy konsultingowe oraz park technologiczny z Krakowa.

Kontakt w sprawie złożenia wniosku startupowego w Stalowej Woli: 15 814 91 62 lub www.facebook.com/PSUnicornHub

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 11 marca 2021 r. godz. 19:02
~Komuna Powraca
Cytuje "Łukasz Warzecha (Publicysta): Nowy Ład może pogrzebać klasę średnią. Bo przetrwanie u władzy to dla polityków PiS walka o życie Nadchodzący "Nowy Ład" będzie się najprawdopodobniej sprowadzał do bardzo prostego mechanizmu: jak za pieniądze jednych kupić sobie innych. Przy czym ci pierwsi, i tak już wyciskani od lat, zostaną wyciśnięci do reszty - zostaną zniszczeni. Nowy Ład może całkowicie i ostatecznie pogrzebać polską klasę średnią i doprowadzić do socjalistycznej urawniłowki: wszyscy będą mieć trochę. Mniej więcej tyle samo. Poza tymi ramami pozostaną dwie kategorie: ludzie naprawdę bogaci, tym bowiem zawsze wystarcza pieniędzy, aby uratować stan swojego posiadania; oraz elita przede wszystkim obecnej władzy, która coraz bardziej bezczelnie pasie się na różnych państwowych synekurach i programach. Niektórzy prorządowi komentatorzy szumnie nazywają wciąż nieujawniony Nowy Ład "nową umową społeczną". To wyjątkowo obłudne. To tak, jakby uznać, że gdy wchodzi nam do domu banda uzbrojonych złodziei i żąda wydania wszystkich kosztowności, dzieje się to na mocy zawartego kompromisu. Faktycznie - kompromis polega na tym, że ofiara traci kosztowności, a w zamian może zachować życie. Żeby mówić o umowie społecznej, trzeba w jej tworzenie wciągnąć wszystkie grupy, których ona dotyczy. Tu tymczasem mamy powstający w całkowitej tajemnicy plan, który z nikim przecież omawiany nie jest. Zostanie nam po prostu przedstawiony i będzie miał być realizowany. Gdzie tu zatem mowa o jakiejś "umowie"?"
+0-0
Piątek, 12 marca 2021 r. godz. 00:00
~mamuszka
Wniosek z tego taki ze nigdy nie przekroczymy pulapu przecietnosci.Przestanie sie oplacac przedsiebiorczosc bo nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie pracowal na pasozytow.I tak sobie bedziemy zyc gnusnie od jednego swieta koscielnego do drugiego i od jednej rocznicy wojennej do drugiej
+0-0
Czwartek, 11 marca 2021 r. godz. 07:56
~Lo
Hahahaha
+0-0
Wtorek, 9 marca 2021 r. godz. 20:52
~Mixxer
Jak długo post-komuniści z PiSu będą gnębić przedsiębiorców i tych którzy pracują coraz to nowymi podatkami po to żeby kupować głosy tak długo będą rządzić Chwalą się niskim bezrobociem bo dzięki rozdawnictwie pieniędzy dużej grupie zwłaszcza młodych nie chce się pracować.Nie wiem czy opozycja będzie w stanie przebić ich ofertę.Jak by nie patrzeć - dyktaturę faszystowską mamy zapewnioną na lata !
+0-0
Środa, 10 marca 2021 r. godz. 20:49
~tak_na_marginesie
Jeden z działaczy PiS powiedział, że: "albo będziemy rządzić albo siedzieć". Dlatego PIS przygotowuje kolejne łapówki dla wyborców: kwotę wolną od podatku na poziomie 30 000 zł. I ciemny lud to kupi. Nic to, że zadłużenie skarbu państwa sięga 1,5 bln. złotych. Zadłużą jeszcze bardziej byle pozostać przy korycie.
+0-0
Środa, 10 marca 2021 r. godz. 07:06
~Wasze Lustro
Proszę pana, proszę spojrzeć na to z szerszej perspektywy. Krajem rządzi skrajnie lewicowa komuna która uważa się za prawicę, Do stołków dorwali się fornale, którzy uważają, że są arystokracją, a na wszystko czujnym okiem patrzy zakompleksiony klozetowy gej i tchórz, który uważa się za bohatera. Wszystko z poparciem "kościoła", który zamiast duszpasterstwem zajmuje się wyłudzaniem majątku i pedofilią. Niestety...
+0-0
Wtorek, 9 marca 2021 r. godz. 23:48
~PacMan
Dziw bierze jacy Polacy są naiwni i łatwowierni. Głosują za PiSem i myślą jaki ten rządjest bogaty bo rozdaje pieniądze tu i tam. Wg. propagandy PiSowskiej za Tuska nie widzieli pieniędzy, a teraz widzą. Tylko, że inflacja i słaba złotówka wytną im dziury w kieszeni. Jak tak dalej pójdzie, to z Polski zostaną tylko strzępy i osamotniony Jarosław K.
+0-0
Wtorek, 9 marca 2021 r. godz. 11:04
~OSP
10 lat czytam o tych Start UP MZK i żadnych konkretów ale ktoś nieźle musi na tym kasę zbijać. Wiec pytam kto ma jaki interes?
+0-0
Wtorek, 9 marca 2021 r. godz. 08:12
~667 - LWS
Start up(a) to odpalił Kaczyński na Mierzeji Wiślanej. Kanał Suezki budowano 10 lat ( 1859- 1869, 163 km) . Kanał Panamski - 10 lat, 1094-1914, 80 km. A tu 2 km nie mogą pisowcy zbudować w pięć lat po tym jak Kaczyński łopatę wbił w ziemię. Wy pisowcy lepiej jak nic byście nie robili...To tak jak ten lansik z narodowym wiertłem w Świnoujściu. Nazjeżdżało się pisowców jak za komuny, ale żaden nie powiedział, że 85% kosztów to środki UE a 15% dokłada miasto. Wszędzie zrzucają koszty na samorządy a głupi ludek myśli , że Kaczyński im to buduje. Co stało się z tą łopatą, czy jest już jakąś partyjną relikwią? Obajtek ją odkupił i teraz jest ,, narodową łopatą"?
+0-0
Czwartek, 11 marca 2021 r. godz. 20:41
~niesmak_pozostanie
Lepszy (i weselszy) ludek teczowy, niz ten ponury, czarny nacjonalistyczno-klerykalny! To do niejakiej "Naftaliny"...
+0-0
Środa, 10 marca 2021 r. godz. 19:59
~Naftalina
Jak widac (ponizej) tych z geba umoczona w POmyjach stac tylko na inwektywy i przeklenstwa. Co za prostacki teczowy ludek!
+0-0
Środa, 10 marca 2021 r. godz. 07:37
~667 - LWS
@Ewelinko Pisowe komucho- katole są tak zaślepieni nienawiścią, że w każdym widzą wroga, którego nakreślił im Kaczyński czy Jędraszewski z Dziwiszem. Im nigdy nie odpisuję, nie ten poziom... Oni widzą świat zero-jedynkowy, kto nie w PIS-ie ten musi być w PO. Cóż, tak są wytresowani przez księdza i TVP-szczujnię. A tak na marginesie pisowcy - dzisiaj miesięcznica i wasz guru z drabinki będzie prorokował o kłamstwie smoleńskim to fajnie jak Antoni Smoleński raport by wreszcie przedstawił. Pisowe cymbały, naciskajcie na partię bo sam jestem ciekawy który terrorysta samobójca zjadł w domu parówki a potem, w samolocie z premedytacją popił je colą.
+0-0
Wtorek, 9 marca 2021 r. godz. 18:53
~Ewelina
Jak widac (ponizej) tych z geba umoczona w PiSuarze stac tylko na inwektywy i przeklenstwa. Co za prostacki ludek!
+0-0
Wtorek, 9 marca 2021 r. godz. 16:15
~Marek
Darek, jemu tak od mieszania glinki Aamonowi mózg się lasuje
+0-0
Wtorek, 9 marca 2021 r. godz. 15:15
~DarekdonogiB.
Tyś platfusie tak sam z siebie głupim jest czy PO mamusi idiota?
+0-0
Poniedziałek, 8 marca 2021 r. godz. 21:12
~Lewym Sierpowym
Może na razie dokończcie budowę fabryki maseczek.
+1-0
Wtorek, 9 marca 2021 r. godz. 18:51
~Lewym Sierpowym
Jak do tej pory - szczepienie NIE zwalnia z obowiazku noszenia maseczki!
+0-0
Wtorek, 9 marca 2021 r. godz. 16:17
~Prawym Sierpowym
a po co jak po zaszczepieniu maseczki będą niepotrzebne a róbta co chceta dalej bedą się zarażać
+0-0
Poniedziałek, 8 marca 2021 r. godz. 17:02
~Wasz Deficyt
Czym sie rozni ten prototyp "deskorolki elektrycznej" od roznych odmian takiego czegos, produkowanych masowo w Chinach?
+0-0
Poniedziałek, 8 marca 2021 r. godz. 16:46
~G
Autorów informacji poprosimy o podanie rzeczywistej liczby startupów ulokowanych w Stalowej Woli oraz podanie liczby wnioskodawców procentowo i liczebnie z (choćby) terenu Powiatu Stalowowolskiego.
+0-0
Poniedziałek, 8 marca 2021 r. godz. 16:12
~Ferdek z Poniatowskiego
W Kuźni Przedsiębiorczości to zdecydowanym liderem jest PiS. Ma najwięcej pomysłów na rozwój gospodarki, poprawę warunków życia ludności, likwidację bezrobocia, ech dużo tego. A totalni siem nie nadają do niczego, brak jakichkolwiek pomysłów, ciągle wszystko negują i na wszystkich plują. Sami zobaczycie ilu głąbów siem tutaj pode mną zleci. Bedą i lewacy i tęczaki, ludowcy czyli zieloni, może nawet jakiś konfederata siem też trafi, he he he. Ale oni wszyscy siem nie nadają, bo są pesymistami bez kompetencji. A Polacy chcą siem rozwijać, a nie zwijać, bo świat goni do przodu, a talentów to u nas nie brakuje, tylko hamulcowych też dużo. Jak PiS depnie na gaz to totalni na hamulec, bo nic im się nie podoba tacy zazdrośni oni są. I Helmuty też...
+0-0
Wtorek, 9 marca 2021 r. godz. 21:17
~Heniek co Ferdka nawierca
Mój Ferdek to nie lubi kobiet jak prezes i księża.
+0-0
Wtorek, 9 marca 2021 r. godz. 19:31
~mamuszka
Ferdek jak Helmuty mogä byc zazdrosni jak w tym kaczym dole zyje sie krocej przynajmniej o 10 lat
+0-0
Wtorek, 9 marca 2021 r. godz. 16:36
~jaro
Ferdek, a pod Lamparicą jakiś Helmut się pojawił
+0-0
Wtorek, 9 marca 2021 r. godz. 16:19
~Ferdek z Poniatowskiego
Nawet Lamparcica z marszu pusiek i julek siem pojawiła, pod spodem, he he he. Piorunkiem siem brandzlujesz???
+0-0
Wtorek, 9 marca 2021 r. godz. 10:24
~mieszkanka StW
najwięksi hamulcowi to takie pisie popaprańce jak ty dziadek
+0-0
Wtorek, 9 marca 2021 r. godz. 07:46
~dziadu kij ci do zadu
Jawohl dziadu, Polska Pcimiem Europy!
+0-0
Wtorek, 9 marca 2021 r. godz. 01:49
~Ferdek z Poniatowskiego
He he he, a nie mówiłem? Trochę siem znam na socjotechnice, he he he. Rzuć przynętę i ryby biorą... Ale daję im plusa, bo merytoryczni, a nie jak cysorz jarosław, co sra jadem jak żmija trzygłowa.
+0-0
Poniedziałek, 8 marca 2021 r. godz. 22:23
~Sycyliana
PiSuarczycy mówili, że wystarczy nie kraść. Nie dodali, że im wolno...
+0-0
Poniedziałek, 8 marca 2021 r. godz. 21:05
~KaMa
Już działa PISOWSKA fabryka samochodów elektrycznych produkująca 1 mln szt. rocznie, fabryka maseczek w Stalowej Woli na 100 mln szt. miesięcznie oraz stocznia w Szczecinie produkująca promy w ilości 1 tys szt. miesięcznie; teraz do szczęścia potrzebujemy fabryki szczepionek gdy minie pandemia, która wyprodukuje tygodniowo 1mld sztuk...
+0-0
Poniedziałek, 8 marca 2021 r. godz. 20:42
~Wasze Lustro
Jeszcze kilka lat i za pisowskich rządów będziemy żyć jak w raju... NAGO I BOSO!
+0-0
Poniedziałek, 8 marca 2021 r. godz. 18:25
~Komuna_Wiecznie_Zywa
"Jak PiS depnie na gaz"... to Polska bedzie wygladac jak obecna Bialorus. Tyle, ze Bialorus nie jest az tak bardzo "koscielna" jak Polska. ---P.S. A tu masz "Ferdek" kolejna afere tych PiSowskich kombinatorow... "Kilka milionów maseczek kupił rządowy koncern KGHM. Z informacji "Gazety Wyborczej" wynikało, że transakcja była operacją Agencji Wywiadu. Ile za nie zapłacono? Nie wiadomo, ale firma miała od rządu 142 mln zł na zakupy środków ochrony osobistej. Badania masek w polskim instytucie wykazały, że są bezwartościowe dla służby zdrowia - sprzedający przedstawili certyfikaty spełniające wymogi dla UE, tyle że okazały się one sfałszowane. Ich wyniki jako pierwsi opisaliśmy w Onecie. - Zastanawialiśmy się, co w tej sytuacji z nimi zrobić, czy nie rozdać ich innym służbom, skoro nie mogą ich używać zakaźnicy. Ale wiążące decyzje nie zapadły. Maski dostała Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, a co z nimi zrobiła? Nie wiem - mówi osoba znająca kulisy tych rządowych zakupów w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Kiedy o ich losy pytali opozycyjni posłowie, Kancelaria Premiera odpowiedziała, że nie wie, co się z nimi stało, a Agencja zasłania się niejawnością zakupów. - Nie mamy merytorycznej kontynuacji w sprawie maseczek z Chin. Jak o nie pytaliśmy, to zasłaniali się klauzulą poufności - mówi poseł Witold Zembaczyński z KO, który w interpelacji pytał o "sprzęt medyczny z Chin". Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że w ramach tego śledztwa prokuratura zabezpieczyła pewną partię maseczek, niezbędną do szczegółowego zbadania, z czym mamy do czynienia - ile, nie wiadomo. Co z resztą? Czy tysiące chińskich masek z "lewymi" certyfikatami nadal są w bazach Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, czy też ich część rozdysponowano. - Nie komentujemy tych kwestii - ucina pytania przedstawiciel Agencji!"
+0-0
Poniedziałek, 8 marca 2021 r. godz. 18:00
~Koryto Dla Swoich
PiSowskie "pomysly" sa dosyc proste: (A) nacjonalizowac i wykupywac firmy, by latwiej bylo krasc i zajmowac kolejne koryta (z panstowego idzie latwiej) (B) wyciagac maksimum pieniedzy z Unii Europejskiej - jednoczesnie plujacv na nia i obrzydzajac (C) zwiekszac deficyt budzetowy [rosnie teraz z roku na roku] i dodrukowywac dodatkowe pieniadze [inflacja powoli, ale systematycznie wzrasta]. I tak to wyglada...
+0-0
Poniedziałek, 8 marca 2021 r. godz. 14:33
~Aeo
Jak nie masz własnej kasy to nie ruszysz z tym w ogóle!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.