Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 13 kwietnia 2021 r. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
 Wiadomości lokalne
» Lewy wał rzeki San w Zaleszanach i Stalowej Woli. Będzie modernizacja i ścieżka rowerowa
» Ulica Kręta w Pysznicy. Bezpieczniej dzięki budowie chodnika
» Maciej Zakościelny wspomina Stalową Wolę i amatorski skatepark
» Władze gminy Zaleszany ostrzegają przed oszustami. Chodzi o wycenę instalacji paneli fotowoltaicznych
» Muzeum Regionalne zdigitalizuje dorobek COP. Będą animacje w 3D działających maszyn
» W trosce o bezpieczeństwo pieszych. Przebudowa z rządową dotacją
» Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci - weź udział w konferencji
» Będzie rozbudowa remizy, aby zmieścić sprzęt strażacki
» Zgłoś uwagi do planu rozwoju transportu publicznego
» 60-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Uprawiał marihuanę
» Rehabilitacja pocovidowa w Stalowej Woli?
» 16-letni chłopak miał zamiar wyskoczyć z okna
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Etnoilustracje. Między światami. Magia obrzędów wiosennych.
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Wicepremier Gowin w Stalowej Woli o budownictwie mieszkaniowym
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 26 lutego 2021 r. godz. 15:03     /Magdalena Rodecka/
Powiatowa Rada Rynku Pracy. Wyzwania w dobie pandemii

Na koniec stycznia 2021 r. w powiecie stalowowolskim odnotowano 2 875 bezrobotnych osób. W tym samym miesiącu wpłynęło do urzędu 61 nowych ofert pracy.
Na koniec stycznia 2021 r. w powiecie stalowowolskim odnotowano 2 875 bezrobotnych osób. W tym samym miesiącu wpłynęło do urzędu 61 nowych ofert pracy.
Fot. Jacek Rodecki
Powiatowa Rada Rynku Pracy działająca w Powiecie Stalowowolskim rozpoczęła nową kadencję. Przez cztery lata jej członkowie będą doradzać staroście w sprawach polityki rynku pracy.

Rada to organ opiniodawczo-doradczy starosty w sprawach polityki rynku pracy. W jej skład wchodzą osoby powołane przez starostę spośród działających na terenie powiatu terenowych struktur każdej organizacji związkowej i organizacji pracodawców, społeczno-zawodowych organizacji rolników, w tym związków zawodowych rolników indywidualnych i izb rolniczych oraz organizacji pozarządowych zajmujących się statutowo problematyką rynku pracy.

Jak powiedział nam Antoni Kłosowski, wiceprzewodniczący Rady, wyzwań w tym temacie nie brakuje, a pandemia koronawirusa gospodarce z pewnością nie służy.

Ważna będzie przede wszystkim pomoc w zdobywaniu kwalifikacji w zawodach deficytowych oraz zagospodarowanie na rynku pracy kobiet. - Będziemy się starali pomagać w zdobywaniu kwalifikacji tam, gdzie zapotrzebowanie jest największe. Obecnie najbardziej brakuje kierowców z kategoriami C+E, operatorów ładowarek, operatorów koparek, ślusarzy i spawaczy - mówi Antoni Kłosowski, wiceprzewodniczący Rady.

Pracodawca po zgłoszeniu do Powiatowego Urzędu Pracy zapotrzebowania na dany zawód, będzie miał możliwość zatrudnienia przeszkolonego czy przekwalifikowanego pracownika, bez ponoszenia kosztów.

Ponadto współpraca z uczelniami oraz innymi ośrodkami kształcenia, pozwoli dorosłym zdobywać nowe uprawnienia, między innymi jako garmażer, kucharz, kelner, manager gastronomii. - Na te zawody jest popyt aczkolwiek przez koronawirusa, pozamykane lokale, część z tych osób stała się beneficjentami urzędu pracy - mówi Antoni Kłosowski.

Największym wyzwaniem są miejsca pracy dla kobiet. Nadzieję pokładano w fabryce maseczek ale jak się okazuje jest ona w pełni zautomatyzowana i pracują w niej osoby obsługujące maszyny, między innymi elektronicy.

Dużo kobiet decyduje się na zawód fryzjera. Szacuje się, że w Stalowej Woli działa około 120 salonów a chętnych do egzaminu czeladniczego nie brakuje.

Członkowie Rady liczą, że uruchomienie przez Katolicki Uniwersytet Lubelski takich kierunków jak dietetyk i pielęgniarstwo, pozwolą młodym osobom, głównie kobietom podjąć pracę w tych zawodach w naszych placówkach służby zdrowia i zatrzymać ich w mieście.

W skład Powiatowej Rady Rynku Pracy na nową, czteroletnią kadencję weszli: Mariusz Sołtys (przewodniczący), Antoni Kłosowski (wiceprzewodniczący), Andrzej Gargaś, Grzegorz Janiec, Małgorzata Kobylarz, Stanisław Sobieraj, Henryk Szostak, Czesław Tarnowski, Janusz Turko, Eliza Walicha oraz Damian Zakrzewski. Członkowie rady pełnią funkcje społecznie, nie pobierając wynagrodzenia.

Na koniec stycznia 2021 r. w powiecie stalowowolskim odnotowano 2 875 bezrobotnych osób. W tym samym miesiącu wpłynęło do urzędu 61 nowych ofert pracy.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 2 marca 2021 r. godz. 11:09
~ekonomista
Do januszbiznesu, ci co wyjechali z POLSKI na kokosy w unii europejskiej to w 90 procentach za czasów jak przy korycie siedziało peło. A bezrobocie w POLSCE wtedy było ponad 20 procentowe i zarobki 3 d 5 złotych na godzinę. Dziś nikt nie zarabia mniej niż 19 złotych na godzinę więc się pytam ciebie hejterze czy idziemy do góry czy na dół? Skoro u nas jest drogo to dlaczego ci POLACY pracujący w unii jak wracają z POLSKI do pracy w unii to ładują samochody jedzeniem na pobyt w unii. Takie brednie możesz hejterom opowiadać a nie tym co w unii kilkanaście lat pracowali. Hejterze biznesmenie kto ci broni płacić jeszcze więcej niż płacą w unii europejskiej. Nie ma limitu największych zarobków mamy co najwyżej najniższy zarobek. Takie brednie o wyższych zarobkach tylko hejterzy bez pojęcia gęgają.
+0-0
Czwartek, 4 marca 2021 r. godz. 18:35
~Akcja Hiacynt
Cienki propagandzisto i ignorancie pospolity (podpisujacy sie tu jako "ekonomista"), bezrobocie w Polsce (III RP) osiagalo poziom 20% w latach 2002 i 2003. A wtedy u wladzy bylo SLD, a nie "PO"!!!
+0-0
Wtorek, 2 marca 2021 r. godz. 21:32
~januszbyznesu
Biorą dużo jedzenia poprostu dlatego że jest smaczniejsze,czasem troche tańsze. Skoro jest tak dobrze to może napisze pan ekonomista coś o kwocie wolnej od podatku? Albo może coś o najdroższej autostradzie w europie czyli A2. Nawet za wywóz odpadów płacimy więcej niż niemcy. Ale co tam stać nas... Przecież zarabiamy 19zł na godzine...
+0-0
Wtorek, 2 marca 2021 r. godz. 19:55
~smaki i niesmaki
Tyle, że (po roku 2015) Polacy wciaż z tego kraju wyjeżdżaja... i to dosyc licznie. Jakis komentarz "ekonomisto" z bożej łaski? # Komentarz do obecnego wyroku TSUE. Szanowny Panie Ziobro, to nie jest Pana rola aby uznawać, lub nie wyroki TSUE, które są ostateczne. Pana rolą jest je wykonywać! Tyle w temacie.
+0-0
Wtorek, 2 marca 2021 r. godz. 19:17
~mamuszka
Jedzenie to ladujä do samochodow z przyzwyczajenia bo jeszcze nie zaczeli liczyc.W niemieckich Lidlach,Aldi juz mozna sie taniej wyzywic niz w Biedronkach w Polsce
+0-0
Wtorek, 2 marca 2021 r. godz. 18:18
~Komuna_Wiecznie_Zywa
Jeden wpis i... tyle bajek oraz klamstw! Podziwiam!! --- P.S. To co się dzieje obecnie w Polsce nie jest bardzo trudne do zdefiniowania. Dążenie obecnych elit rządowych do absolutnej władzy jest aż zanadto widoczne. Dyktatura, lekcewazenie prawa i autorytaryzm. Polska demokracja chyba przestaje już istnieć. Co na to dzisiejsza NSZZ Solidarność?... sprzedała się za tzw. "marne srebrniki".
+0-0
Poniedziałek, 1 marca 2021 r. godz. 18:56
~JanuszByznesu
Do taka prawda. Skoro w Polsce jest tak dobrze to dlaczego kilkasettysiecy młodych ludzi wyjechało a Ci co zostali tez w wiekszosci myslą o wyjeździe? I co mnie obchodzi Ukraina? Trzeba równać do góry a nie w,dół. Może zaraz wyjedziesz z jakimś bantustanem? A w Polsce sie zycia nie ulatwia, pdatek od podatku nie mowiąc o przerośniętej biurokracji i cenach prawie jak na zachodzie . Ale tego nie da sie wytłumaczyć partyjnemu klakierowi, jemu przeciez dobrze.
+0-0
Poniedziałek, 1 marca 2021 r. godz. 17:15
~mikro i przykro
Jeszcze o maseczkach... "To trochę jest żenująca sytuacja, jeżeli w kraju 40-milionym nie jesteśmy w stanie wyprodukować własnych masek - stwierdził prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19. Doradził przedsiębiorcom, "którzy nie mają za co żyć", by wzięli się za produkcję maseczek. Tymczasem państwowa fabryka maseczek (tak, tak... tu chodzi o te Wielka Fabryke Masek w Stalowej Woli!) nie może ruszyć od roku. "Wymaga odpowiedniego zaprojektowania, a także uzyskania niezbędnych pozwoleń" - tłumaczy przedstawiciel rzadu. Rozporządzenie, które obowiązuje, nie wskazuje co prawda rodzaju maseczki, który należy nosić, wyraźnie mówi jednak, że to właśnie maseczka ma być używana jako środek ochrony. Prof. Horban: Oprócz covidu mamy inne choroby. Trudno odmówić pomocy innym potrzebującym.. Prof. Horban poruszył też kwestię konieczności importu produktów. - To trochę jest żenująca sytuacja, jeżeli w kraju prawie 40-milionowym nie jesteśmy w stanie wyprodukować własnych masek. Musimy korzystać z masek produkowanych za granicą - stwierdził ekspert na antenie TVN24." I to mowi doradca PiS-premiera!!!
+0-0
Poniedziałek, 1 marca 2021 r. godz. 16:18
~olka
Niestety, ale KUL jest najlepsza uczelnią humanistyczną. Kszałtuje młodych ludzi i przyszłe elity naszego kraju, tak jak na przykład pana Lucka. Już teraz jest najlepszym prezydentem jakiego miała Stalówka, a w przyszłości to ho ho, bo pan prezes też go poważa. A Platfusy to nawet dobrego lidera nie mają, bo Borys ich w doł ciągnie.
+0-0
Wtorek, 2 marca 2021 r. godz. 13:01
~certia
"olka" widać, że gdyby głupota miała skrzydła to ty latałabyś niczym pocztowa gołębica! KUL i szkoła Rydzyka to najgorsze uczelnie w kraju. Nie opowiadaj, że KUL kształci tylko humanistów, a inżyniera środowiska w Stalowej to humanistyka? Pokaż w miescie jakikolwiek kierunek humanistyczny na KUL-u! Wszystko się skurczyło a najbardziej wiedza. Pan o którym raczysz mówić, że jest najlepszy powinien oddać obydwa dyplomy tej "uczelni" bowiem praktyką dowodzi, że jemu do znajomości prawa to taka sama droga jak stąd na Księżyc! Masz jeszcze wątpliwości? Ja już ich nie mam!
+0-0
Poniedziałek, 1 marca 2021 r. godz. 18:23
~olka
dziadu z Poniatowskiego, daj spokój z tym bełkotem, idź na spacer z Heńkiem, już nie da się tych twoich bździn czytać
+0-0
Poniedziałek, 1 marca 2021 r. godz. 17:40
~Wasze Lustro
"PiSwyborco" Oto solidne fundamenty PiSu: zloty Obajtek ,krysztalowy Banas, srebrny Kaczynski ,latajacy aniol Kuchcinski, solidarny ...hi, hi Ziobro,uczciwa Zalewska ,uczciwa Kepa,spoleczny Karczewski,dobroduszny Sasin, prawdomowny ksiegowy Morawiecki, a...kto dopowie reszte?
+0-0
Poniedziałek, 1 marca 2021 r. godz. 17:17
~Piswyborca
Jarek też w dół ciagnie, już jest tylko balastem dla nowej fali złodzieji. Myślał, że tylko jemu wolno a tu całe tabuny chamów, idiotów i buców też chce być bogate.
+0-0
Poniedziałek, 1 marca 2021 r. godz. 17:00
~Komuna_Wiecznie_Zywa
Dostrzegam subtelna ironie twojego ("olko"), wpisu!!!
+0-0
Poniedziałek, 1 marca 2021 r. godz. 13:40
~takaprawda
Do januszbiznesu, człowieku gdzie ty się wychowałeś, że jesteś taki naiwny. Dziś nigdzie na świecie z jednej wypłaty nikt kto ma rodzinie nie wyżyje. No chyba , że mieszkasz z mamą i tatą i jesteś sam a rodzice twoi płacą za rachunki to za swoją wypłatę możesz żyć jak król. Bo dwie wypłaty nawet po 2,500 złotych jak masz żonę i dziecko to żyjesz jak nigdzie na świecie. Zapytaj UKRAINCÓW jak się u nich zarabia to ci powiedzą , że ty majątek zarabiasz oczywiście jeśli chce ci się robić.
+0-0
Poniedziałek, 1 marca 2021 r. godz. 12:38
~mądry
Do młoda , po co się bez przerwy kompromitujesz i ośmieszasz w oczach wszystkich mieszkańców naszego miasta. Jeżeli uważasz , że na zachodzie jest dobrze to kto ci broni tam siedzieć nawet paszportu nie potrzebujesz. Tak jak ktoś tam pojedzie to na pierwszy rzut oka wydaje się , że ci ludzie tam nieźle żyją. Ale to tylko pozory bo wszystko co posiadają to mają na tym potężne długi które przez kilka pokoleń będą następcy spłacać. Gdyby nie programy społeczne w ANGLII , NIEMCZECH , HOLANDII, FRANCJI czy innych krajów starej unii to tam już nie dało by się żyć. Skoro tam jest dobrze to dlaczego wszyscy korzystają ze socjalu? Bo niby w POLSCE jest nie wesoło żyć a ja z żadnych programów socjalnych nie korzystam. Tak wspaniale jak w POLSCE się żyje nigdzie tak dobrze nie ma. Twoje brednie to tak jakby ktoś fil z e STANÓW ZJEDNOCZONYCH oglądał i myślał , że naprawdę tak tam jest. W dzikich krajach zachodnich wszędzie wszyscy płacą podatki katastralne i z każdej wypłaty zostaje im zero. A jak to jest płacić co roku podatek katastralny to się dowiesz jak do koryta siedzieć dostanie się opozycja. [od 5 do nawet 20 tysięcy złotych co roku każdy kto posiada nieruchomość zaniesie do urzędu miasta]. Ale ty za głupi jesteś aby to zrozumieć bo masz zerowe doświadczenie życiowe.
+0-0
Wtorek, 2 marca 2021 r. godz. 07:01
~młoda
przed wszystkimi? pałę grubo przegiąłeś, może przed tymi co mają rodzinkę albo kolesiów po urzedach i problemu z pracą nie mają, wystarczy kul albo podstawówkę skończyć, a mieszkanie po kolesiowsku się należy, człowiek wykształcony i bez pleców i koneksji nie ma czego szukać w tym pisim grajdole, gadaj zdrów
+0-0
Poniedziałek, 1 marca 2021 r. godz. 12:24
~ekonomista
Do prosecco , większego debila ze siebie nie udało ci się zrobić. W STALOWEJ WOLI mieszkania są najtańsze w POLSCE po 3,700 złotych za metr kwadratowy. A do biznesu trzeb mieć głowę nie łepetynę pustą. Ludzie w POLSCE do 26 roku życia nie płacą żadnych podatków. Tak nie ma nigdzie na świecie jak jest teraz dobrze w POLSCE. Ale gdyby każdy idiota mógł prowadzić biznes to kto pracował by na bogate biznesy? i bogatych ludzi. Nigdzie na świecie nie jest tak łatwo prowadzić biznes jak w POLSCE. Tylko w biznesie właściciel musi pracować przez 24 godziny na dobę.
+0-0
Poniedziałek, 1 marca 2021 r. godz. 18:25
~prosecco
3,700 za metr kwadratowy to tanio w takim grajdole? chyba jak się pracuje na zachodzie a mieszkanie kupuje na wschodzie, debilu
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 21:34
~JanuszByznesu
Młodzi zostaną ale jeżeli pensja starczy na więcej niż niskiej jakości jedzenie i rachunki. Póki co jednak sie na to nie zapowiada więc młode Polki dalej będą chetniej rodzić w UK czy innej Holandi.
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 20:25
~mamuszka
Nie ma wiekszego obciachu niz skonczyc KUL.Zadna powazna firma ich nie zatrudni pozostaje kariera polityczna w PIS.Takie oto sä zyciowe konsekwencje "wychowania katolickiego"
+0-0
Poniedziałek, 1 marca 2021 r. godz. 02:30
~nocne-piwo
Patrz --> absolwent KULu, Lucjusz N.
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 19:04
~Aamon
Dajcie spokój z tym, że KUL to studia. A siostra Bernadeta z Zabrza bez KUL-u potrafiła się tak zająć dziećmi, że w ramach kary w ochronce chłopak gwałcił dziewczynę. Zobaczcie jak wygladała!
+0-0
Poniedziałek, 1 marca 2021 r. godz. 06:54
~olka
wyglądała jak prawdziwa Baba Jaga, poniosła jakąś karę za to bestialstwo?
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 15:50
Zbigniew
zlikwidować PUPy, zmniejszyć podatki, zmniejszyć biurokrację i budżetówkę. ale kto by słuchał gdy można załatwić szwagrowi robotę....
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 20:16
~Haki
Trzeba być zabiłem z3by myśleć w ten sposób. Na serio uwazasz że pod biurkiem mają tam oferty dla szwagra, zięcia czy teściowej?
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 16:32
~667- LWS
Oprócz PUPY Aamona
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 15:08
~Kanadol
Największe bezrobocie jest wśród wyborców PO, nie nie ma co by tu jeszcze ukraść.
+0-0
Wtorek, 2 marca 2021 r. godz. 02:30
~Kanadol
I znowu kradniesz cudze nick'i, smieciowy "Ferdku"?
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 14:39
~prosecco
żeby pracować, trzeba mieć gdzie mieszkać a mieszkanie tutaj kosztuje tyle, że dwa pokolenia muszą je spłacać, dyskryminacja wiekowa, dyskryminacja płci, własny biznes? na dzień dobry zus i skarbówka zajeb.ą cię podatkami, dajcie se spokój z tą agitką
+1-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 19:33
~PUP- UP
Oni sami w to nie wierzą. Byłem tam kiedyś i mówiłem w kolejce odnośnie hasła "studiuj w stalowej woli" - że oni sami w to nie wierzą ale trzeba tak kłapać żeby udawać że coś się dzieje i że coś się robi. Dyrektorki żelaznej za to samowolne oddalenie się na urlop kilka lat temu oczywiście nadal nie udało się zwolnić ani prezydentowi ówczesnemu, ani staroście ...
+1-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 10:58
~Stop wyludnianiu miasta
Jednym z podstawowych filarów zatrzymania trendu spadkowego w miastach powiatowych i wsiach jest wdrożenie na szeroką skalę pracy zdalnej w zawodach, gdzie praca odbywa się przy komputerze. Już teraz wiele firm zatrudnia nowe osoby spoza swoich lokalizacji. Efektywność działania pracodawcy oceniają najlepiej w przypadku wykonywania obowiązków zdalnie (92%), następnie głównie w biurze (89%). Mniej pozytywnych opinii otrzymał model pracy hybrydowej - jednak zaledwie o 7 punktów procentowych różnicy. Wraz z początkiem roku 2021 zarządy zadają sobie pytanie - jaki model organizacji pracy sprawdzi się najlepiej dla ich firm? Czy nowe warunki wymagają dodatkowych zmian? Antal wraz z agencja nieruchomości komercyjnych Corees Polska przygotował odpowiedź na te i inne pytania w dziś opublikowanym raporcie Model pracy a efektywność i zadowolenie pracowników. Źródło: MamStartup
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 19:17
~Komuna Powraca
Tyle, ze znaczna wiekszosc ludzi mieszkajacych na Podkarpaciu NIE siedzi przy komputerze jako swoim glownym narzedziu pracy !
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 09:49
~Ada
Oczywiście przewodniczący i wice to faceci...kiedy ten świat się zmieni...
+0-0
Poniedziałek, 1 marca 2021 r. godz. 12:00
~***** *** i kk
@~Aamon, powiem tak, każdy ma tak na co pozwala, znam dziewczyny, kobiety co leją swoich facetów, młodzi faceci gotują, wychowują dzieci, może ta kościelna agitka robi dobrze moherom, to już nie nasza bajka
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 13:43
~Aamon
Nauki KK i Ordo Iuris jasno określają rolę kobiety, zwłaszcza w kato-pislandzie. Jako powstałe z zepsutego nasienia macie tylko rodzić, gotować i modlić się. Aaa, zapomniałbym, że wolno was tłuc, bo pierwsze katowanie się nie liczy i nie skutkuje założeniem ,, niebieskiej karty". A zresztą sama,, kobieta" i ówczesna premier chwaliła górali, że nie przyjęli pakietu antyprzemocowego. Wg. wybitnego ministra edukacji, pierwsze dziecko w wieku 18 lat i tak co rok do 30- tki.
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 09:41
~***** *** i kk
my młodzi bierzemy przykład z bocianów i odlatujemy, jak pisia zima przeminie, to może wrócimy
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 21:08
~Myślący
Racja.Uczciwi ludzie nie mają szans.
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 16:28
~Oficer Wszechmogący
@Misiek? Tak pieszczotliwie cię Heniek nazywa?
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 14:55
~Misiek
Nie wracajcie belzebuby trutnie totalne
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 07:49
~PAX
"Członkowie Rady liczą, że uruchomienie przez Katolicki Uniwersytet Lubelski takich kierunków jak dietetyk i pielęgniarstwo, pozwolą młodym osobom, głównie kobietom podjąć pracę w tych zawodach w naszych placówkach służby zdrowia i zatrzymać ich w mieście."
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 06:23
~merlot
Czy ktos zna jakiegos "elektronika" pracujacego w Wielkiej PiSowskiej Fabryce Masek??? # PiS to chamstwo, cwaniactwo, arogancja i bezczelność. A przykładem "świeci" sam ich "fuc"...
+0-0
Poniedziałek, 1 marca 2021 r. godz. 11:15
~667 - LWS
@ ***** *** i kk A w szpitalach to co? Chodzi taki, wodę leje a jak ktoś chory, normalny zwykły ateista lub innego wyznania to cierpieć podwójnie musi słuchając tych bredni bo akurat obok jakieś nawiedzinego na kasę skubie.
+0-0
Poniedziałek, 1 marca 2021 r. godz. 07:00
~***** *** i kk
a czy kogoś interesuje ile zarabiają kieckowi poupychani na etatach w różnych urzędach np w skarbowych? kropią pity wodą święconą i zarabiają dużo więcej od zwykłych urzedników
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 18:14
~Bantustan Wolski
Kiedys, metodycznie, krok po kroku, nastąpi wielkie sprzątanie po PiS i przywracanie standardów demokratycznych, z jednoczesnym systematycznym stawianiem w stan oskarżenia tych, którzy próbowali wpuścić Polskę w maliny dyktatury.
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 18:07
~Aamon
A czy ktoś interesuje się ile zarabiają pisowcy zatrudnieni na nieistniejącym lotnisku między Wa-wą a Łodzią?
+0-0
Sobota, 27 lutego 2021 r. godz. 22:07
~Kkk
KUL tak wykształci pielęgniarki jak nauczycieli.Tam jest tyle religijnych zajęć,że na naukowe brakuje czasu.
+1-0
Sobota, 27 lutego 2021 r. godz. 11:53
~Piswyborca
Czy ktoś zna chociaż jednego pracownika tej fabryki i ile maseczek z niej wyjechało? Mam tylko taką teorię, idąc tokiem myślenia A.Macierewicza i innych zwolenników teorii spiskowych. Obok jest zakład zbrojeniowy i dla ukrycia co produkuje się w ,, Wisłosanie" maseczki są wywożone w środku tych maszyn bojowych... No bo kto te maseczki odbiera jak tam parking ciągle pusty?
+1-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 01:59
~nocna_zmiana
PiSowska fabryka widmo... ha, ha! P.S. Polska nie jest państem prawa odkąd pis jest u władzy. "Nie mamy Twojego płaszcza i możesz nam skoczyć!"
+0-0
Sobota, 27 lutego 2021 r. godz. 18:54
~obiektywny
Tak fabryka tak samo działa jak w stoczni budują promy, ale w Typie poszedł przekaz i ludzie biją brawo i chwalą Dojdą Zmianę
+1-0
Sobota, 27 lutego 2021 r. godz. 09:50
~Mieszkaniec
koleś czy ty przypadkiem masz dyzur w ARiMR skoro dzisiaj sobota? czy jedziesz z tym dzisiaj w czynie partyjnym z domowego campa na swoj koszt a moze tez w jakis sposob podatnicy za to placa?
+1-0
Sobota, 27 lutego 2021 r. godz. 09:22
~koleś
Do młoda, nie masz pojęcia co wypociłeś , bo grajdołem to byliśmy jak przy korycie siedział SZREK. Wszyscy jego towarzysze to był jeden wielki układ nazywany WALENIZM. Żeby ci było lepiej zrozumieć to ci wytłumaczę na chłopski rozum. MIESZKAŃCY poparli go w wyborach sympatycy partii PIS a on po wygranych do pierdzi stołków wziął ludzi z byłej partii PZPR. Za co PIS kopnął go w miejsce gdzie słońce nie dochodzi już zaraz po wygranych wyborach. Do dziś SZREK bardzo żałuje ,że tak głupio zrobił.
+0-1
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 22:15
manukun
Edzio znowu bredzi On nie widzi ludzi, tylko szyldy partyjne. Od pzpr różni się tym, że na sumie siedzi w pierwszej ławce.
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 01:29
~Kanadol
Mamy za to teraz malego Pisowskiego aparatczyka, kierowanego przez brata ksiedza oraz lokalnego biskupa...
+0-0
Sobota, 27 lutego 2021 r. godz. 10:58
~Aamon
Bo prezydent Szlęzak był niezależnym samorządowcem i współpracował z radą miasta , którą również wybrali mieszkańcy St.Woli. Pisowcy chcieli mieć na niego wpływ a St.Wolą rzadziłby , jak dziś, żoliborski gnom. Pan Szlęzak bardzo szybko doszedł do wniosku, że z tłukami z PIS - u oprócz knowania i szukania haków nic nie osiągnie, co okazało się zresztą faktem. Po prostu był dla nich za mądry, zbyt inteligentny i nie nadawał się na partyjnego sługusa. Mimo , że kandydował z listy PIS - u, bardzo szybko zreflektował się w jakie gówno wdepnął..l jak się okazało, był to bardzo dobry krok, bo do dziś kojarzymy go jako samorządowca a nie partyjną kukłą.
+0-0
Sobota, 27 lutego 2021 r. godz. 10:02
~olka
pierdzistołków piszemy razem, analfabeto
+0-0
Sobota, 27 lutego 2021 r. godz. 09:51
~młoda
nie wypociłam, tylko stwierdziłam fakt, studiuję i dużo jeżdżę po Europie i nie tylko, co jest związane ze studiami i widzę, że można normalnie żyć, mieć fajny dom, dobry samochód, fajne życie, a co tutaj? rasizm, homofobia, wieczna zawiść, pod łóżkiem każdego Polaka siedzi ksiądz fachowiec od seksu, zmanipulowane społeczeństwo, głupie i zacofane, bezkarnie gwałcone dzieci przez kieckowych, seksturystyka międzyparafialna, obrzydlistwo, zarobki ledwo starczają na rachunki i marne jedzenie, a i to niekoniecznie i te wieczne modły, zgięte karki, jak tak można żyć? gadaj co chcesz mądryjole, kolesiowe miasteczko, nic mnie nie przekona
+1-0
Sobota, 27 lutego 2021 r. godz. 08:08
~Mieszkaniec
Może znajdziecie w końcu uczciwą pracę Dareczkowi bo poza pisaniem glupich komentarzy nic nie robi
+0-0
Sobota, 27 lutego 2021 r. godz. 07:29
~młoda
nie rozśmieszajcie ludzi, młodych i wykształconych nic już w tym zacofanym, kolesiowym grajdole nie zatrzyma
+1-0
Piątek, 26 lutego 2021 r. godz. 22:47
~Wyborca
Ach te pisiaki-prostaki ... przyjechal do nas taki kumaty sobie chyba Irlandczyk tak dlugo wyczekiwany zbawca gospodarki Pan O'bajtek i juz na samym poczatku nasi z Lepszego Sortu czyli Elyty Narodu tak szybko nauczyli go kuchennej laciny. I masz: nasza Zielona Wyspa na mapie Europy poszla w PiSdu ....
+0-0
Sobota, 27 lutego 2021 r. godz. 08:02
~olka
zwykły rynsztok
+0-0
Piątek, 26 lutego 2021 r. godz. 21:42
~Ferdek z Poniatowskiego
"skład Powiatowej Rady Rynku Pracy", jaja se robicie?
+0-0
Piątek, 26 lutego 2021 r. godz. 19:29
~Lukas
Fabryka maseczek działa? Serio?
+1-0
Piątek, 26 lutego 2021 r. godz. 22:25
~PiS - to mafia
Czy wiadomo juz kto obsluguje te "roboty" produkujace maseczki w fabryce "widmo"?
+0-0
Piątek, 26 lutego 2021 r. godz. 21:21
~Patafian
Ale pitolita obydwa - szkoda waszej pary w klawiaturę.
+0-0
Piątek, 26 lutego 2021 r. godz. 20:24
~Piswyborca
W pełni zautoamatyzowana i zrobotyzowana dzięki NASA i Elonowi Muskowi. Skomputeryzowaną produkcją kierują japońscy naukowcy, którzy przyjechali do St. Woli z myślą o pracy, chlebie i mieszkaniu. Produkcja i technologia są tak pilnie strzeżone, że zakład pracuje tylko w dni wolne od pracy i święta w całkowitej ciszy.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.