Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 17 maja 2021 r. Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery
 Wiadomości lokalne
» Ankieterzy odwiedzą pół tysiąca domów. Będą pytać o system grzewczy
» Premier Morawiecki o Polskim Ładzie w Charzewicach
» Nowy gabinet kosmetyczny Diament zaprasza!
» Miejski łącznik do obwodnicy zamknięty. Nie "zgrali się" w czasie?
» Powiększyło się grono Ambasadorów Stalowej Woli. Dołączyła Milena Lange
» Na wiadukcie wymienią oprawy oświetleniowe na ledowe
» W urzędzie cisza, w mediach ogólnopolskich już nie. Mateusz Morawiecki w Stalowej Woli?
» Plac zabaw w Rozwadowie: wystajace gwoździe, brakujące deski
» Wybrano laureatów Gałązki Sosny. Kto otrzymał nagrodę od miasta?
» Po izraelskich flagach, lalka "we krwi" na chodniku w centrum miasta
» Zdziechowice: zjechała z drogi i wjechała w drzewo
» Krwawe ślady dłoni na fladze Izraela w Stalowej Woli!
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Etnoilustracje. Między światami. Magia obrzędów wiosennych.
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Muzealny projekt on-line o wzornictwie ludowym z nagrodami i wystawą
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Obwodnica Stalowej Woli i Niska
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska
»Otwarto Podwórko na Pławie
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Wicepremier Gowin w Stalowej Woli o budownictwie mieszkaniowym
»Serca na nakrętki
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 12:08     /Magdalena Rodecka/
Na krajówkach ma być bezpieczniej. DK77 w Stalowej Woli drogą wojewódzką

Ochrona uczestników ruchu drogowego, infrastruktura drogowa wpływająca na wzrost bezpieczeństwa, zmniejszenie liczby zabitych i ciężko rannych o ok. 40% - to główne założenia Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024, które przedstawił na konferencji prasowej poseł, wiceminister infrastruktury Rafał Weber (PiS).
Ochrona uczestników ruchu drogowego, infrastruktura drogowa wpływająca na wzrost bezpieczeństwa, zmniejszenie liczby zabitych i ciężko rannych o ok. 40% - to główne założenia Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024, które przedstawił na konferencji prasowej poseł, wiceminister infrastruktury Rafał Weber (PiS).
Fot. Adam Guz/KPRM
Ochrona uczestników ruchu drogowego, infrastruktura drogowa wpływająca na wzrost bezpieczeństwa, zmniejszenie liczby zabitych i ciężko rannych o ok. 40% - to główne założenia Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024, które przedstawił na konferencji prasowej poseł, wiceminister infrastruktury Rafał Weber (PiS).

Głównym celem przygotowanego w Ministerstwie Infrastruktury Programu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podejmowane w ramach Programu działania będą ukierunkowane na zwiększenie ochrony uczestników ruchu oraz stworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej - a w efekcie zmniejszenie liczby wypadków i ich ofiar. Na ten cel z Krajowego Funduszu Drogowego przeznaczymy 2,5 mld zł.

- Na realizację tego programu mamy cztery lata ale już zabieramy się do pracy. Zidentyfikowaliśmy przejścia dla pieszych, które wymagają pilnych inwestycji. Jestem przekonany, że efekty będą widoczne bardzo szybko - stwierdził poseł Rafał Weber.

Realizacja Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej ma być oparta o czym wspomina wiceminister na trzech filarach: inwestycje drogowe, edukacja i prawo, bo tylko jednoczesne działania w tych obszarach składają się na całość budowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Prowadzone będą między innymi działania polegające na budowie chodników, ciągów pieszo-rowerowych, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, przebudowie skrzyżowań, budowie lewoskrętów, kładek dla pieszych, montażu znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych, poprawie warunków widoczności na skrzyżowaniach i wjazdach na jezdnie dróg, w tym na pasach włączeń i wyłączeń, likwidacji punktów kolizyjnych na jezdniach, a w szczególności ograniczanie liczby zjazdów z jezdni głównych w wyniku wykonywania dodatkowych jezdni, poprawie geometrii skrzyżowań dróg i korekta łuków poziomych jezdni, dostosowaniu przekrojów drogowych do potrzeb wynikających ze struktury ilościowej, rodzajowej i kierunkowej ruchu, wprowadzania stref bezpieczeństwa w otoczeniu jezdni ze szczególnym uwzględnieniem "stref wybaczających" błędy kierowców, zwiększeniu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, montażu efektywnego oświetlania lub doświetlanie szczególnie niebezpiecznych miejsc, poprawie parametrów użytkowych jezdni, poprawie przepustowości dróg, a w szczególności węzłów i skrzyżowań drogowych, poprawie bezpieczeństwa na dojazdach do przejazdów drogowych, w szczególności w zakresie fizycznego wymuszania redukcji prędkości oraz poprawy warunków widoczności, uporządkowaniu warunków parkowania pojazdów wzdłuż dróg krajowych.

STALOWA WOLA BEZ "KRAJÓWKI". JEJ ROLĘ PRZEJMIE OBWODNICA

Z dofinansowań oprócz GDDKiA będą mogły korzystać również samorządy, przez które przebiegają drogi krajowe, również w naszym regionie: - Będziemy diagnozować potrzeby na DK77, biegnącą przez gminę Zaleszany, przez Nisko w zakresie oświetlenia i budowy przejść dla pieszych - mówi Rafał Weber.

W Stalowej Woli w związku z budową obwodnicy, DK77 od wjazdu od ulicy Chopina, przez Aleje Jana Pawła II, ulice Staszica, Energetyków, straci status drogi "krajowej". Będzie znajdować się w gestii Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. - Przejęcie powinno nastąpić za około półtora miesiąca. Jeżeli marszałek województwa będzie chciał poprawić stan bezpieczeństwa na tej drodze, będzie miał możliwość ubiegania się o środki z innych programów - dodał Rafał Weber.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 27 lutego 2021 r. godz. 09:09
~mądry
Pracownicy strefy ekonomicznej dojeżdżający do pracy od strony NISKA i SANDOMIERZA już nie mogą się doczekać otwarcia tej pięknej obwodnicy. A hejterzy którzy nigdy nigdzie nie pracowali i w życiu samochodem nie kierowali uważają , że to nie jest obwodnica. Dzięki tej obwodnicy mieszkańcy będą mieli czyste powietrze a dojeżdżający do pracy będą szybko w pracy czy po pracy w domu. Dzięki tej obwodnicy wszyscy mieszkańcy będą bardzo zadowoleni. A co do przebiegu tej obwodnicy to podziękujcie SZREKOWI bo to on zadecydował o przebiegu tej obwodnicy i prezydent NISKA z partii SLD nijaki Ozimek.
+0-0
Sobota, 27 lutego 2021 r. godz. 18:41
~Stefu
Pracowali, pracowali - np. w Rzeszowie :-)
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2021 r. godz. 17:15
~Alternatywy-4
Popatrzcie na to "Rząd wysłał do Komisji Europejskiej pismo, w którym przedstawia, jaka część budżetu naszego kraju jest poza kontrolą parlamentu i przez to samego społeczeństwa. W tym negatywnym rankingu Polska znalazła się na pierwszym miejscu wśród dużych państw Unii. - Wnioski są przerażające. To pokazuje olbrzymią skalę omijania reguł przez ten rząd, skalę nieprzejrzystości finansów publicznych, skalę kreatywności - mówi w rozmowie z Business Insider Polska Sławomir Dudek, od 1 marca główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju. Jak mówi Sławomir Dudek, który przez ponad 20 lat pracował w Ministerstwie Finansów, Polska jest obecnie na pierwszym miejscu wśród dużych krajów Unii z najbardziej nieprzejrzystymi finansami. Przed nami znalazł się tylko Cypr Ekspert wylicza, że różnica między prawdziwym obrazem budżetu centralnego a tym, nad czym kontrolę ma parlament, wniosła 6,6 proc. PKB, tj. 150 mld zł w 2020 r. Taka suma jest poza kontrolą społeczeństwa w ramach procesu budżetowego, co wyliczył w piśmie do Brukseli sam minister finansów."
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2021 r. godz. 09:09
~J 23
może w końcu rowerzyści zaczną włączać światła i sygnalizować gdzie jadą, a piesi może łaskawie zachowają ostrożność przed przejściami? A swoją drogą, za grube tematy jakoś politycy się nie zabierają. Nie rozumieją? Boją się?
+0-0
Niedziela, 28 lutego 2021 r. godz. 11:58
~riki
Też tak uważam, bardzo niepoważne jest by o takich miałkich tematach rozprawiał członek rządu i poseł jednocześnie. Zabieranie tych tematów na konferencję powoduje ubezwłasnowolnienie z automatu administratora drogi tej czy też innej. Poseł jest od tego by stanowić dobre prawo a ten którego to prawo dotyczy ma zrobić z niego użytek czyli wybudować chodniki, oświetlenie uliczne, przejścia dla pieszych, ciągi rowerowe itd, itd... Niepojętym jest by tym się chwalił sam twórca przepisu! Dziwny to kraj!
+0-0
Sobota, 27 lutego 2021 r. godz. 20:09
~Wania
Co chcesz rozbudowywać w Stalowej Woli ? Mało masz przejść ? Nie błaźnij się ujadaczu.
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2021 r. godz. 12:08
manukun
Przecież nie ruszą suwerena, a przede wszystkim kierowców w AUTACH. Nie ruszają tematu kultury przemieszczania się po mieście przez wszystkich uczestników ruchu, bo to zbyt trudny temat. Lepiej obiecywać podejmowanie działań mających na celu przygotowanie koncepcji projektu poruszającego problematykę braku przejścia dla pieszych, zamiast je po prostu zbudować...
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2021 r. godz. 02:16
~helmut
jesteście wszyscy popaprańcy,zamiast zająć się swoimi sprawami i jakąś robotą to wypisujecie jakieś głupoty
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2021 r. godz. 08:58
~Kkk
A ty co tu robisz świętoszku?
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2021 r. godz. 00:14
~ja poza trybem...
A jakąś wstążkę dali Rafałowi do przecięcia?
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 10:50
~rolex
A mogło być tak pięknie. Mieliśmy przecież super ministra od drogownictwa, to wysłaliśmy go na Ukrainę. Ukraińcy, niewdzięcznicy, zamiast kupić mu porządny zegarek, nasłali na niego agentów FSB czy innej służby i chłop teraz wyleguje się w jakimś sanatorium a budowa dróg leży.
+1-0
Sobota, 27 lutego 2021 r. godz. 10:03
~HALNY GRZEGORZ
@rolex....bardzo dobry dowcip , ten jana również przedni hehe.....
+0-0
Sobota, 27 lutego 2021 r. godz. 06:41
~jan
.... może nie chciał ,,kręcić lodów" to ukraińscy oligarchowie pokazali mu kto u nich rozdaje karty, do kogo pieniążki mają płynąć i jakie są ,,kary" za ich pomijanie, co innego w Polsce wystarczy być kolesiem Kaczyńskiego jak Obajtek .....
+0-0
Piątek, 26 lutego 2021 r. godz. 00:19
~Aamon
Gnoma nie przesłuchano bo jak pamiętasz pojechał do Ziobry. Pierwszy przypadek , kiedy nadprezes musiał być petentem i kajać się przed kimś żeby go bronił. Dawniej robiło to SB a później byli funkcjonariusze zatrudnieni w ,,Srebrnej"( Skrzypek, Kujda). Pamiętacie jak pisowcy podczas procesu Kiszczaka utrzymywali , że gen. Janiszewski nie żyje? B. Skrzypek pilnowała Kaczyńskiego odkąd został ministrem spraw wewnętrznych i w ,,Srebrnej". Sam Janiszewski, i owszem umarł, ale w 2014 roku. Poczytajcie też o Obajtku. PIS- owcy umożyli po wyborach postępowanie wobec niego, gdzie groziło mu 10 lat więzienia.
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2021 r. godz. 18:20
~Bez_Znieczulenia
"Do pycha i szmal, cieciu z partii PIS nawet jak byś zakosił 500 złotych to wylatujesz z tej partii na zbity pysk." --- Hej "ekonomisto"! Taaaak? A co stalo sie z waszym Nad-Prezesem, ktory od austriackiego krewnego przyjal koperte zawierajaca 50 tys. zlotych "dla ksiedza"? Z tego co mi wiadomo, to prokuratura zamiotla wszystko "pod dywan" (nawet NIE przesluchano gnoma, Kaczynskiego!), a sam Kaczynski wciaz stoi na czele PiSowskiej mafii!!
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2021 r. godz. 15:01
~Aamon
@Halny kotlet jest świeży- Czarnecki, Dymer, pisowska mafia vatowska w min. sprawiedliwości ( 22 osoby, śledztwo utajnione - czyt. tuszowane). A tak na marginesie, co sądzisz o 35- letniej ,, działalności" Olgierda Terleckiego? Żeby nie wiem jak gówno zachwalać to i tak zapach go zdradzi.
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2021 r. godz. 14:15
~HALNY GRZEGORZ
Niektórzy tu przez odgrzewane kotlety dostają ślinotoku i biegunki.....
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2021 r. godz. 08:48
~Aamon
@ekonomista, za kilometrówki i złodziejka eskapadę do Madrytu zostali ,, usunieci" trzej posiwcy: A. Hofman, M. A. Kamiński i A. Rogacki. Dwaj ostatni są obecnie w pisie a Hofman prowadzi agencję PR, której filie otworzył nawet w Budapeszcie. Kolejnym pisowskim złodziejem kilometrówek jest Ryszard Czarnecki, o czym powiadomiła polską prokuraturę UE. Śledztwo i działania prokuratury oraz sam proces tego pisowca w Polsce są blokowane ponieważ mamy kraj i rząd który tuszuje swoje afery i innych ( pedofilia księży). Tak, że podsumowując pisowcy zawsze kradli albo wstyd przynosili ojczyźnie jak ci co na Cyprze pijani melexami do morza wjechali i jeszcze się wypierali, że to nie oni. Osobiściie bardziej szanuję alkoholika czy ćpuna jak pisowca albo księdza.
+0-1
Czwartek, 25 lutego 2021 r. godz. 07:50
~ekonomista
Do pycha i szmal, cieciu z partii PIS nawet jak byś zakosił 500 złotych to wylatujesz z tej partii na zbity pysk. Mogę ci przypomnieć tych 3 posłów z PIS którzy pobrali zaliczki na paliwo a potem polecieli tanimi liniami lotniczymi do HISZPANI. Mimo , że byli to bardzo ważni politycy PIS wylecieli z PIS na zbity pysk. Tylko pelo swoich posłów zawsze broni bo tam uczciwego nie znajdziesz.
+1-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 20:53
~PiS - Pycha i Szmal
Zegarek? Na takie "drobaiazgi" mafiozi z PiSowskiej mafii nawet by nie spojrzeli!!
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 13:01
~Aamon
KNF, ,, Dwie wieże" kaczalnika, pieniądze dla Rydzyka, pedofile w sutannach i pisowa komisja d/s pedofilii, co nic z tym nie robi, Szumowski i maseczki oraz respiratory, Beata Szydło i A Macierewicz... Uff, z 500 afer to tylko kropelka w morzu. VAT, rekordowa inflacja a o PKB to komuniści pisowi i nawiedzeni z Ordo Debilis nawet nie wspominają...
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 11:42
~Zażenowany
Rozliczaj teraz.Wracasz do po jak typowy pisior.
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 10:15
~watacha
A kto to jest ten pan Weber
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2021 r. godz. 18:50
~Dojna Zmiana
Typowy PiSowski "lanser"?
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 18:33
~wyborca
Przygotował zmianę ustawy samorządowej (dla Sasina), z której jego partia się wycofała.
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 16:45
~Sycyliana
PiS to całkowici nieudacznicy, poza swoją narodowo-socjalistyczno-klerykalną bańką.
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 11:37
~Myślący
To ten poseł,ktòry pierwszy wyszedł na mównicę z propozycją więzienia dla kobiet za aborcję.Potem zaraz go zrobili ministrem.Coś za coś.
+0-1
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 11:29
~Piswyborca
Często występuje w reklamach łopat i sposobu ich zastosowania. Należy pamiętać, że używając łopaty należy się uśmiechać a nie jak te robole, pot z czoła wycierać i bąbli na rękach dostawać.
+0-1
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 10:12
~olo
To już mamy w STALOWE WOLI 22 WIEK JEŚLI CHODZI O INFRASTRUKTURĘ.
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2021 r. godz. 14:42
manukun
Mówisz o innowacyjności ul. Spacerowej w zakresie ograniczania prędkości pojazdów?
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 17:12
~Piswyborca
No chyba jeszcze nie. Słyszałem, że miastach takich jak Rzym to toalety publiczne 2 tyś lat temu były. Chociaż nocniki powinne być po mieście rozstawione.
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 11:40
~Kkk
Jak na polskie standardy .W Europie 20 wiek
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 06:55
~Antoni1962.
Przykład bylejakości mam na wybudowanej drodze przez teren HSW. W okolicy wyjazdu z Lokomotywowni na przejeździe przez tory z płyt wystają druty, że strach jechać żeby nie przebić koła. Ale cóż, wymieni się płyty i będzie okazja do przecięcia wstęgi, a płyty i tak były wyprodukowane w czasie gdy rządzili poprzednicy czyli ,, Wina Tuska".
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 05:55
~merlot
"Służba Ochrony Państwa wyda na nowe limuzyny prawie 4,5 miliona złotych. Służba Ochrony Państwa wybrała dostawców, którzy będą odpowiedzialni za dostarczenie 25 nowych limuzyn. Łączny koszt zakupu aut różnych klas ma wynieść blisko 4,5 miliona złotych. Prawie 4,5 miliona złotych - tyle Służba Ochrony Panśtwa wyda na nowe limuzyny... Jak ustaliła WP, 19 lutego dokonano ostatecznego wyboru nowych aut. Limuzyny mają trafić do Służby Ochrony Państwa nie później niż do 3 września 2021 roku. Całkowity koszt ich zakupu wyniesie 4 467 222 zł." A czym jezdzi pan Weber?
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 14:24
~izusu
To aż tyle narozbijali że trzeba nowe kupować? Na karetki pogotowia to muszą składać się samorządy a szpitale zapożyczać by kupić jedną a tu proszę 4,5 mln i autka nowe do rozbijania będą. Tak w praktyce ma wyglądać ta "dobra zmiana"?
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 09:03
~kowal
Przecież nie będą jeździć rykszami.
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 04:07
~Janka
Jeżeli ktokolwiek mi wyjaśni te zapisy/wypowiedzi to od tej chwili zostanę Pisiorem. Cyt:"Zidentyfikowaliśmy przejścia dla pieszych, które wymagają ... ." oraz "Będziemy diagnozować potrzeby na DK77 ... i budowy przejść dla pieszych". Litości ... proszę.
+1-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 19:51
~AG
AG No widizisz manukun - cechy wspólne macie.
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 11:39
manukun
Słowotok. Im się wydaje, że używanie nadmiaru słów będzie świadczyć o ich inteligencjiinteligencji
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 21:51
~Wacław.
Panie Weber ostatnia szansa wraz z naszym Preziem pozować do zdjęcia z wbitą łopatą przed dalszym poszerzeniem chodnika od ronda przy VIVO w stronę skrzyżowania ul. Chopina z Poniatowskiego ! Podejrzewam, że temat odłożył Pan sobie na kolejną kampanię wyborczą. Wtedy może być z tym różnie, a droga będzie wojewódzką i trudniej będzie o kasę.
+1-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 21:34
~:-)
zmniejszenie liczby zabitych i ciężko rannych o ok. 40% - to jest prowadzona jakaś akcja zabijania, skoro mają wpływ na zmniejszenie tej liczby??
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 21:56
~Piswyborca
Partia może wszystko! Nie tylko zmniejszyć ilość zabitych ale także zwiększyć. To tak jak z covidem. Morawiecki go dwa razy zlikwidował a Szumowski przynajmniej odszedł z hasłem na ustach ,, gdy nadejdzie druga fala kto zarobił ten sp*****la".
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 17:34
~Lewym Sierpowym
Posluguje sie okreslonym slownictwem celowo - aby ludziki z glowa gleboko zanurzona w PiSuarze mogli lepiej tekst zrozumiec...
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 23:54
~Prawym Sierpowym
Lewym Sierpowym: w realu madryt?
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 22:57
~Lewym Sierpowym
To co mamy za rządów PiS to nie jest nawet PRL, to jest parodia PRLu, której nie powstydziłby się Bareja. Tyle że my to mamy w realu.
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 18:38
~Burczaga
Ehh obwodnica, w dalszym ciągu najszybszym sposobem dojechania do Janowa będzie Pysznica i krzaki haha
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 18:17
~Marek
Przyjechał chłop aby przeciąć wstęgę na oddanej "obwodnicy", a tu lipa.
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 18:08
~Gienek
Dodajcie w końcu możliwość wyjazdu na ul.Staszica z manhattanu w lewo w stronę Niska!
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 14:44
~Obserwatorka
Gdzie ten Manhattan?
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 20:44
~Mieszkaniec
Dobry jesteś. Karetki stoją na Mickiewicza bo korek aż do ronda Pileckiego a Ty chcesz wyjechać spod bloku? hahahahahhahahahahah
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 17:48
~Olecko
No światła ma tej pseudo obwodnicy lux 15s a 90 stania na przejazd barwo na głównej drodze
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 17:26
~olka
Bedzie bezpieczniej, jak nasi wspaniali kierowcy w swych latających maszynach zrozumieją, że "wolniej jedziesz dalej zajedziesz". I nauczą się przewidywania, bo z tym u nich jest najgorzej. Wiem, bo oglądam na YouTubie "Polskie Drogi". Zgroza co wyprawiają!
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 17:20
~Mieszkaniec
Oglądaliście konferencje z RW? Polecam. Jako stand-ap. Zacytuję, co zrobią: "doświetlą przejścia dla pieszych, wybudują chodniki, drogi rowerowe, przejścia, ronda, lewoskręty, azyle, zatoki autobusowe...................." I tu przepraszam - odpuszczam.
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 18:15
~kaMA
A, jak do tej pory, wiecej w Polsce zniszczyli i zburzyli niz wybudowali. PiSiory to ignorancja i bylejakosc!!
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 16:18
~Roman
Ta cała obwodnica to jakaś pomyłka. Lepiej by było dla obecnego DK 77 bo mogliby wybudować nowe ścieżki i podświetlane przejścia. A tam ruch dwukierunkowy jazdy rowerem bo są za wąskie, przejścia niebezpieczne bo kierowcy lubią przygazować
+1-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 15:38
manukun
Nie wyprowadzi ruchu, bo tranzytu na Alejach jest jakieś 20-40%. Natężenie ruchu rzędu 15 k pojazdów na dobę jest między Niskiem a Stalową Wolą. Poza nimi na DK77 tych pojazdów jest 5-7k. Tyle pojazdów jest w stanie przejąć "obwodnica"
+0-0
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 10:48
~Piotr !
P Jaki uwazam ,ze nie masz racji ! Stalowa nie jest zadna metropolią tylko malym miastem ,,,ledwie szescdziesiat tysiecy mieszkancow z przysioąkami ,tutaj jest duzy ruch tylko jak ludzie wychodza zzakladow po pietnastej ! Jak pracujacy w strefie i na hucie pojada na obwodnice w kierunku sandomierza i niska ta droga to miasto opustoszeje w momencie! A jeszcze dodatkowo jak ciezarowki z tranzytu tamtedy pojada to miasto bedzie jak wymarle . Apo cholere budowac dwupasmowa drogł ? Przeciez dwa kilometrydalej bedzie s- ka ,zaden kierowca tranzytowy niebedzie sie pchal na nasza droge ,,bo i po cholere !A to towarzystwo ,co zjezdza w piatek i sobote do Vivo to bez problemu sie pomiesci ,,,,spokojna glowa !
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 19:19
~P Jaki
~Piotr ! Jak sama nazwa wskazuje obwodnica ma wyprowadzic ruch poza granice miasta. W NASZYM przypadku granice są za SANEM wiec, jets to tylko normalna droga a nie PSEUDO OBWODNICA jak to cos nazywa weber i spółka
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 17:25
~Piotr !
A dlaczego uwazasz kolego ,ze obwodnica jest pomylką ,bo nie rozumiem! ..Wyprowadzi z miasta wiekszosc ruchu kolowego w godzinach szczytu ,,,cz to zle ? Mniej samochodow na ulicach to mniejsze zagrozenie wypadkami ,to przeciez proste !
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 17:11
~NadSzyszkownik
Nazywanie tej waskiej drogi biegnacej wzdluz miasta "obwodnica", to tylko (kolejna) sztuczka PiSowskiej propagandy. I nic poza tym!
+2-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 15:13
~Mieszkaniec
Mam wrażenie, że on naprawdę nie ma za grosz wstydu. O przyzwoitości nie wspomnę.
+2-1
Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 06:47
~AG
Nie, nie kolega. ty tak hobbistycznie, czy zawodowo?
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 16:25
~Mieszkaniec
AG - rozumiem. Kolega.
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 16:16
~AG
Z czym masz problem tym razem ?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.