Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 22 czerwca 2021 r. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
 Wiadomości lokalne
» Maciej Paterski z zespołu Voster ATS sięgnął po tytuł mistrza Polski w kolarstwie szosowym
» Meta Wyścigu "Solidarności" i Olimpijczyków w Stalowej Woli
» Radni miejscy zawieszają dyżury na czas wakacji
» Pamiętajmy o mruganiu i zapomnijmy na chwilę o telefonie- wywiad z lekarzem okulistą
» Mega rabaty w EstetClinic! Na start manulane oczyszczanie
» Prace projektowe dworca na ostatniej prostej. PKP szuka najemców
» Zakończył się I etap przebudowy ulicy Dąbrowskiego. Docelowo będzie obwodnicą dla Rozwadowa
» Pszczelarz apeluje do rolników: nie róbcie oprysków w ciągu dnia!
» Na budowie tunelu na ul. 11 Listopada znaleziono uzbrojony pocisk z I wojny światowej
» Komunikat Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia
» Komunikat MZK
» Konserwacja polichromii w kościele będzie bardzo trudna
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» AMATOPASJA 20 im. Alicji Czajkowskiej - Chmielewskiej
» Lasowiackie powitanie wakacji
» Rozwadowskie przybytki kultury - spacer ze wspomnieniami
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Muzealny projekt on-line o wzornictwie ludowym z nagrodami i wystawą
» Wakacyjne koncerty z cyklu "Dobre Granie Przy Fontannie"
» Trudne Słówka. Portret mojego logopedy
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś na wyścigu w Załużu
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska
»Otwarto Podwórko na Pławie
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 12:29     /Magdalena Rodecka/
Ulicami Stalowej Woli przeszedł Marsz o Wolność

20 lutego w Stalowej Woli miał miejsceMarsz o Wolność, połączony z happeningiem - Marsz Niewolników. W ten sposób uczestnicy chcą przypomnieć czym jest wolność, prawa człowieka w kontekście ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.
20 lutego w Stalowej Woli miał miejsce"Marsz o Wolność", połączony z happeningiem - "Marsz Niewolników". W ten sposób uczestnicy chcą przypomnieć czym jest wolność, prawa człowieka w kontekście ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.
Fot. Jacek Rodecki
20 lutego w Stalowej Woli miał miejsce"Marsz o Wolność", połączony z happeningiem - "Marsz Niewolników". W ten sposób uczestnicy chcą przypomnieć czym jest wolność, prawa człowieka w kontekście ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

- Marsz ma ukazać dwie wizje rzeczywistości i od nas zależy, która będzie realną. Jeżeli tu jesteście to znaczy, że wasze zaufanie do przekazu medialnego, przekazu rządowego jest nadwątlone, że nie do końca sposób walki z tą epidemią jest właściwy. I nie jesteście sami - mówiła Karolina Bielecka, organizatorka wydarzenia.

Mówiono o ich zdaniem pozornych zaleceniach rządowych, Światowej Organizacji Zdrowia, które jak się okazuje nic nie dają, gdyż twierdzi się, że mamy trzecią falę koronawirusa. Stwierdzono, że to nie jest walka z epidemią ale z ludźmi bo ludzie nie umierają masowo na COVID ale inne choroby, na które przestało się ich leczyć.

Poddano pod wątpliwość czy mamy pandemię. Stwierdzono, że toczona jest wojna z narodem a podłożem są pieniądze. - Narzędziem tej wojny jest strach, zarządzanie strachem, przez media, przez telewizje, radio. Słyszymy codziennie komunikaty ile osób choruje, ile umiera na COVID. Zarządzanie strachem przez służby które tak szanowaliśmy, policję sanepid i służby, którym odbiera się autorytet - mówiła jedna z kobiet.

- Wszystko to co służy zdrowiu, służy życiu, należy stosować ale w rozsądnych, racjonalnych granicach, nie ślepo podążać za kolejnymi obostrzeniami, kolejnymi zaleceniami - dodała Marzena Kardasińska.

Przedsiębiorcy mówili o widmie bankructwa, nieprzewidywalności działań rządu oraz pozorną pomoc z tytułu tak zwanej tarczy kryzysowej. Co im pozostaje to albo widmo bankructwa, pozostanie z długami albo otwarcie biznesów wbrew nielegalnym obostrzeniom.

Przez głośnik poleciały wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, który przed wyborami prezydenckimi zachęcał, aby nie bać się wirusa grypy i koronawirusa, bo one słabną i nie są groźne. Puszczono także ostatnie wypowiedzi przedstawicieli rządu, że maseczki materiałowe nie spełniają swojej roli.

W hapenningu brał udział były prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak: - Trzeba ludziom spokojnie tłumaczyć, że nie jesteśmy żadnymi oszołomami, nie głosimy spiskowych teorii. To, co robi rząd, to mordowanie na raty. Odwagi, nie bójmy się, nie należy się bać - stwierdził samorządowiec. Skrytykował policjantów, którzy spisywali dane osobowe uczestników protestu.

Wyjaśniano, że Marsz ma charakter pokojowy. Wyruszono z ulicy Okulickiego, chodnikiem pod centrum handlowe VIVO! Niesiono transparenty i skandowano hasła.

Z informacji jakie uzyskaliśmy w stalowowolskiej Komendzie Powiatowej Policji w zgromadzeniu wzięło udział około 40 osób. - Osoby, które nie zachowywały wymaganych rozporządzeniem odległości były legitymowane - mówi Małgorzata Kania, oficer prasowy. W związku z tym będą kierowane wnioski do sądu o ich ukaranie.

Zobacz więcej:
- Fotoreportaż: Marsz o Wolność i Marsz Niewolników

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 24 lutego 2021 r. godz. 06:22
~To jest zmowa światowa!
Brawo dla organizatorów. ŚWIETNE wydarzenie. Nie ma żadnej trzeciej fali, to jest sezonowa grypa. Nie ma żadnej pandemii. Zrzucamy kagance, przez te maski będziemy chorować na grzybice itp. Pokażmy z powrotem nasze piekne twarze. Oddychajmy normalnie przez nos. Nie dajmy z siebie robić niewolników. Polska to nie jest folwark premiera i rządu.
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 22:08
~Bambo
Apropo obecności Księdza : Jako wierni i jako Polacy dziękujemy! Że mamy Kapłana który bardziej boi się Boga niż ludzi i bardziej troszczy się o prawdę niż wygodę i święty spokój
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 09:19
~LISEK
Do LOL ALE W YM OTO CHODZI I TO NIE KONIEC
+0-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 20:10
~stalowianka
Brawo dla organizatorów, uczestników i księdza, który brał udział. Czy to był ksiądz z parafii św.Floriana? Jeśli tak, to brawa dla tej parafii!
+1-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 18:42
~Mariano
Świetne wydarzenie. Brawa dla organizatorów. Przedstawione informacje o tym z czym mamy do czynienia trafione w punkt. Kończymy z tym globalnym spiskiem. Koniec fałszywej pandemii!
+1-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 18:31
Kedlav17
Brawa dla wszystkich wolnych i mających odwagę ludzi! Brawa dla księdza, że pokazał przykład i dla tego 15latka, chłopak miał więcej odwagi niż niejeden dorosły. Może to zmotywuje resztę do działania. Brawo za tę akcję!
+0-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 17:03
~lol
Bardziej obiektywnie: od początku pandemii; zgony Polska 1115 na 1 milion - Szwecja 1247 na 1 milion; Ogółem zanotowanych przypadków covid - Polska 43 434 na 1 milion - Szwecja 62 247 na 1 milion. Dane są publikowane od 15 lutego 2020 do 21 lutego 2021. Przekładając proporcjonalnie dane polskie na ilość ludności w Szwecji (10,14 mln) otrzymamy -11306 przypadków śmiertelnych w Polsce na 10.14 mln ludności - 12644 przypadków śmiertelnych w Szwecji na 10.14 mln. Czyli uratowaliśmy w Polsce za rok 12644-11306= 1338 osób niszcząc całkowicie gospodarkę. Wprowadzając chaos w służbie zdrowia i doprowadzając 10 razy więcej osób do śmierci z powodu innych chorób. Wnioski pozostawiam każdemu do własnego przemyślenia.
+0-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 16:32
~Mrjack
Uważam, że ksiądz, ma pełne prawo do udziału w marszu, jest to w końcu, taki sam człowiek, jak my.
+1-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 00:42
~667 - LWS
No pewnie, że nie jest taki jak my. Weźmy tego pijanego księdza z Gryfic, który sikał pijany na chodnik, ubliżał policjantom i był agresywny, a weźmy babcię Kasię oskarżoną za ,,czynną napaść" na policjanta. Tam 500 PLN mandatu a tu proces i być może więzienie. Ksiądz to ksiądz, obcy element, który nigdy nie będzie żył w symbiozie ze społeczeństwem bo na nim żeruje. Pewnie jeszcze policjantów zwolnią, że nie poznali swojego proboszcza, co jest dowodem na to, że do kościoła nie chodzą.
+0-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 20:51
~ministrant
to nie jest taki sam człowiek jak my, to jest człowiek inny
+0-1
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 19:57
~Aamon
Może uważa, jak ci dwaj ,,uczeni mędrcy" w sutannach z Turbii, że szczepionka z płodów pochodzących z aborcji jest robiona i stąd jego obecność. Niestety, ci dwaj wioskowi filozofowie pewnie nie wiedzą, że za takie słowa jednego z ich kolegów po fachu firma która ich zatrudnia już przeprosiła.
+0-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 10:06
~?????????
że was nogi nie bolą od tego dreptania i dlaczego chowacie się za maskami ,, BĄDŹCIE ODWAŻNI
+1-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 09:22
~Polak
A ja jestem dumny z księdza, który pomimo wszechobecnej cenzury i zastraszenia ma odwagę wyjść do ludzi i zaprotestować z nimi przeciwko chorej rzeczywistości jaką w ostatnim roku zafundowali nam rządzący. Bo kto jak nie duchowni powinni wspierać naród gdy dzieje się mu krzywda! Ubolewam tylko nad tym, że wciąż za mało jest tak odważnych księży jak ks. Paweł. Większość woli milczyć udając, że nie ma żadnego problemu. Dlatego tym bardziej powinniśmy wspierać naszego księdza, a nie go szykanować! Dla księdza wielkie brawa za odwagę.
+2-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 17:30
~HALNY GRZEGORZ
@Aamon....moja odpowiedż ze staropolskim słowem nie znalazła uznania moderatora. Może to i lepiej , bo jak powiedział wczoraj papież ,, z szatanem się nie dyskutuje ".....
+0-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 14:48
~Aamon
@Halny, a jak był podatek pogłówny to od czego ta nazwa? Nie od pogłowia poddanych? Ta prosta forma użyta przez przeze mnie w żadnym stopniu nie jest obraźliwa, bo nazwa ta była w czasach kiedy ten podatek funkcjonował, potocznie używana.
+0-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 14:36
~verte
Trudno z tą dumą się zgodzić a tym bardziej ją podzielić. Jest w nieodległej Turbi dwóch księży używających sobie na wiernych do woli. W minionym tygodniu jeden z nich tytułujący się "księdzem profesorem" a drugi "ks. doktorem" wygłosił referat na temat szczepień ochronnych przeciwko covid 19. Zrugał w sumie rządzacych za prowadzenie tej akcji bowiem wg jego wiedzy szczepionka jest produkowana, uwaga z "płodów aborcyjnych"! Kto przyjmuje taki specyfik zatraca swą tożsamość a nawet osobowość. On zna takie przypadki z terenu Podkarpacia. Dalej nawijał makaron na uszy, że były minister(ten prof.od maseczek od trenera narciarskiego i respiratorów) to mądry człowiek bowiem on wyśmiewał noszenie maseczek, gdyż maseczki przed niczym nie chronią. Ten monolog w wydaniu ks. prof. trwał ok 20 minut, tyle ile wynosi czas na homilię. Po tym ksiądz "dr" podziękował przedmówcy za pokrzepiające słowa i kontynuowali dalej mszę. Wśród wiernych były osoby które doświadczyły zakażenia wirusem z przebywaniem na zamkniętych oddziałach szpitali jednoimiennych. Rząd swoje a przewodnia siła narodu swoje. Czy to nie przypomina pracy Syzyfa?
+0-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 14:35
~TR
Gdyby w kościele było wszystko uporządkowane to ok ale tam bagienko a księżulo idzie na rozrywkę i angażuje się w nie swoje sprawy , FE.
+0-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 13:23
~HALNY GRZEGORZ
@Aamon......użycie określenia pogłowie w stosunku do wiernych , świadczy tylko o tym , , że jesteś prymitywnym chamem bez hamulców . Ps. Reszta treści to już twoja norma czy też poziom , którym starasz się ,,błyszczeć "od czasu do czasu.....
+0-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 11:01
~Aamon
Ksiądz mógł być tam wysłany służbowo bo jak wiadomo jednym z najbardziej chorobogennym miejscem są miejsca pełne ludzi, a więc i kościoły. Spadek pogłowia wiernych na nabożeństwach przekłada się na ,,tacę", czyli kasę, główny cel jego działalności. Po za tym wielu ludzi którzy na czas pandemii przestało chodzić do kościoła może dojść do wniosku, że da się bez niego żyć. A jeszcze jest takie zagrożenie, że oglądać mogą tv, a tam dużo o tej instytucji ostatnio nadają.
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 23:01
~IGm
Mnie irytuje obecność tam księdza Pawła i jego zaangażowanie , pytam czy tam jest dla Ciebie księże miejsce ???Tyle do zrobienia w kosciele a nie chodzić po demonstracjach i głosić herezje . SKANDAL , gdzie proboszcz , biskup ???? Sodoma i gomora .Masz głosić słowo Boże a nie wygłaszać swoich /nie koniecznie mądrych / poglądów , tyle pogrzebów ludzi , którzy odeszli z powodu tejże choroby, Twój przełozony chorował na tą straszną chorobę a Ty dalej swoje ...Wstydż się księże chyba ,że to co robisz w kościele też nie ma sensu .
+0-1
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 09:44
~Cichy
Napisz lepiej do Kaczyńskiego dlaczego morduję polski naród zamykając przed starszymi i schorowanymi ludźmi służbę zdrowia uniemożliwiając im w ten sposób leczenie. W 2020r. w Polsce na covid19 umarło niecałe 6 tyś osób,a ponad 60 000 z powodu braku dostępu do lekarza. Tak właśnie robi się statystyki. Zabrania się schorowanym ludziom leczenia, a kiedy umrą winą obarcza się wirusa. To jest zdrada stanu i jawne ludobójstwo. Mam nadzieję, że niedługo winni zostaną sprawiedliwie osądzeni!
+0-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 09:29
Dubpit
A gów.. ci do tego kto tam jest może sobie iść nawet Lewandowski Stoch Duda mamy wolny kraj
+0-1
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 07:42
~Luka
Jakie herezje? Jest z wiernymi i wspomaga ich w szukaniu prawdy zamiast kryć się w zakrystii, postawa godna pochwały, prawdziwy Boży człowiek, nie chodzi się na nieprawidłowości, KATOLIK MA SIE BAC GRZECHU A NIE CHOROBY, w Panu nasze zaufanie.
+0-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 03:21
~Krist
Co za głupstwa wypisujesz. Tyle pogrzebów to nie z powodu pandemii, a braku pomocy ludziom. Otwórz kurna oczy a zobaczysz, że nie byłoby śmierci, gdyby była służba zdrowia i należyta opieka. Człowiek płaci składki całe życie a jak raz znajduje się w potrzebie, to każą mu w 40 stopniowej gorączce w domu siedzieć nie wiadomo dokąd. Bo nie ma duszności. Jak złapie duszność, to już za późno bo się okazuje, że płuca zniszczone. W każdym przypadku gdy ten ratunek był, taka osoba żyje. Przez takich nieodpowiedzialnych ludzi jak ty społeczeństwo jest dalej ogłupiane i bezsilne. Sam dostąpiłem utraty zdrowia w młodym wieku, dzięki podłości ludzi chorych na pieniądze i władze, więc mogę świadkiem być jak to pięknie działa. Żaden as się teraz o zdrowie nie zapyta. Wszystko na zasadzie - radz sobie człowieku sam. A postawa księży. Jak źle robią - problem. Nic nie robią też problem. Jak się znajdzie ktoś kto chce pomóc i uświadomić ludzi - to dopiero problem.
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 21:35
~Plak
Wiecie dlaczego mamy takie piekło? Wiecie dlaczego 5 osób na wigilię, a markety pękają w tym samym czasie w szwach? Wiecie przez kogo zgotowali nam ten cyrk, który przyniesie historyczną hańbę dla potomności? Przez Was … Tak ! przez Waszą milczącą akceptację i zgodę na każde idiotyczne, nielegalne obostrzenia rządu … w imię walki z odmianą grypy. Bo daliście sobie bez słowa sprzeciwu nałożyć te brudne kagańce na śliczne żywe twarze. Bo daliście sobie wcisnąć ten śmierdzący cyrk medialny.Bo nie wnieśliście sprzeciwu kiedy zamykali wam lasy, szkoły, szpitale, urzędy, odbierali święta i godność …
+0-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 01:52
~Stosh
Swiete slowa PIS wypral mozg I obajtkiem
+0-1
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 20:29
~No oPiękne
Hmm.. Nie wiem od czego zacząć, ale jak czytam te komentarze, to dziwi mnie to że ludzie są naprawdę tacy głupi że uwierzą we wszystko co zobaczą w telewizji, TVP, TVN i Polsat, testy pcr nie są wiarygodne, szczepienia nie są skuteczne, lecz tylko pogarszają stan zdrowia, ale szkoda szczepić ryja, bo i tak spoconemu Januszowi nikt nie wytłumaczy jak on w domu powie ze jest wirus to cała rodzina musi się podporządkować i nie wychodzić.. Halyny i Janusze nic innego nie robią tylko Polsat news TVP info i TVN 24 sprawdzają te rekordy zakażeń, i ile osób zaszczepionych,wierzą w każde ich kłamstwo, a z okna patrzą i krytykują najbliższych sąsiadów ze chodzą bez masek śmieci wyrzucać, to już nie jest Taka Polska jaka pamiętają nasi rodzice i dziadkowie, brak odwagi ludzią, dlatego że światem rządzi pieniądz i każdy dba o siebie i rodzine ale zapomina o wolność. Nasi dziadkowie się w grobię przewracają gdy widzą jak niszczymy to o co oni walczyli my (obywatele wolni ludzie). Walczmy o wolność Teraz!!!! Za chwilę może być za późno wtedy już wam nikt nie pomoże, będziecie płakać...
+2-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 20:25
~Plak
Wiecie dlaczego mamy takie piekło? Wiecie dlaczego 5 osób na wigilię, a markety pękają w tym samym czasie w szwach? Wiecie przez kogo zgotowali nam ten cyrk, który przyniesie historyczną hańbę dla potomności? Przez Was … Tak ! przez Waszą milczącą akceptację i zgodę na każde idiotyczne, nielegalne obostrzenia rządu … w imię walki z odmianą grypy. Bo daliście sobie bez słowa sprzeciwu nałożyć te brudne kagańce na śliczne żywe twarze. Bo daliście sobie wcisnąć ten śmierdzący cyrk medialny.Bo nie wnieśliście sprzeciwu kiedy zamykali wam lasy, szkoły, szpitale, urzędy, odbierali święta i godność …
+1-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 19:07
~hydraulik
-jaro hehe jaka tam płaska? Płaska to była jeszcze kilka stuleci temu. A w czasach mezopotami i sumeru wiedzieli że jest okrągła i to napisali a to ok 7-9 tyś lat temu Żyjemy w totalnym kłamstwie jak w matrixie i czasach sądnych przed kolejnym resetem ludzkości.
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 17:34
~obywatel
mozliwosc protestu swiadczy o wolnosci w Polsce.Obostrzenia z powodu pandemi nie leza w interesie polskiego rzadu.
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 17:19
~olka
Platfusy tuskojady, czyli sekta "róbta co chceta" walczy o wolność do zabijania nienarodzonych dzieci. To Pogromcy Obywateli chciałoby się rzec. Dobrze, że popełniają polityczne samobójstwo i wkrótce ich nie będzie. Prawo do życia jest najważniejsze, bo bez niego inne prawa na nic się nam nie przydadzą.
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 21:45
~olka
spadaj dziadu z Poniatowskiego, ciepły Heniek czeka w łóżku
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 16:38
~Nxjdjsh
Ludzie, ale wy macie mentalność niewolników, kazali wam nosić maski, zamknęli wam biznesy, zabronili się spotykać, a wy jeszcze żądacie mandatów dla protestujących...
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 18:11
~good
Mam do poruszenia co najmniej dwie sprawy. Po pierwsze, karanie ludzi(czymkolwiek) mandatami, czy decyzjami sanepidu jest b e z p r a w n e. O tym dowiadujemy się co raz gdy jedni chodzą w maseczkach z zachowaniem społecznego dystansu a inni wala kupą bez dystansu i maseczek - chodzi o delegację na czele z wicepremierem Kaczyńskim w kwietniu 2020 roku w Krakowie. Sąd okręgowy ich nie ukarał bowiem przepisy które wprowadzają są niezgodne z Konstytucją a zatem nie mają mocy wiążącej. Płynie stąd wniosek by żadnych mandatów nie przyjmować a żądać kierowania sprawy do... sądu powszechnego lub administracyjnego w przypadku decyzji sanepidowskiej. Co do drugiej sprawy, to proszę by tych odważnych "protestantów ulicznych" kierować do obsługi pacjentów covidowych na oddziałach szpitalnych. Nic tak nie przekonuje jak ciężka służba w szpitalach. Jeśli chodzi o zamykanie biznesów, to fakt ten rząd nie radzi sobie z pandemią a przykładem jest PAD, który pierwszy udał się na stoki w Szczyrku bo jego los chorych już nie interesuje. Ma przez 5 lat święty spokój bo na tyle mu pozwoliliśmy!
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 16:30
~Xjjdjd
Komentujący w stylu:" wlepić im mandaty "to pewnie całymi dniami w domu w 3 maseczkach ze strachu siedzą...
+0-2
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 16:25
~hydraulik
Szkoda że miliony nie protestują ,żle napisałem szkoda że miliony się nie stosują do wytycznych ogólnoświatowych oni wszystko zrobią żeby mózgi wyprać i poszczepić pytanie czym?.Za dużo ludzi żyje i za długo nie ma kto płacić emerytur.Globaliści klimatolodzy na czas pandemi mało samolotów latało to i niebo jakieś czyściejsze od oprysków zima w końcu sie zjawiła jak nieboskłon troche odpoczął od chemii ale nie ma sie co cieszyć dziś zauważyłem smugi chemtrails wracają z powrotem :)
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 18:21
~jaro
hydraulik.Dodaj jeszcze,że ziemia zrobiła się płaska .
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 15:26
~HALNY GRZEGORZ
Gdyby nie to , że to już okres postu można by tę grupę potraktować jako kolędników. Każda wieś ma swój folklor....... nawet gdy staje się miastem .
+1-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 17:02
~QWERTY
Tylko, że oni zamiast kolęd śpiewali by "Wyklęty POwstań ludu Ziemii... POwstańcie których dręczy głód do koryta..."
+1-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 14:51
~RST
Antymaseczka weź się za pracę
+1-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 14:08
~Antymaseczka
Brawo! Zakończyć fałszywą pandemię, odblokować szpitale, szkoły i gospodarkę
+1-1
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 15:56
~jaro
antymaseczka.W pierwszej kolejności należy odblokować twój pusty łeb.
+1-1
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 14:07
~do "jaro"
Ale z ciebie debil .....
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 15:53
~jaro
O widzę następnego miłośnika kasty i sekty.
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 13:11
~normalny
A dlaczego policja chroniła tych ciemniaków bez maseczek robiących zbiegowisko, zamiast ich rozgonić i wręczyć mandaty. Władza do du..
+1-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 09:08
~Debra
"Śpij Narodzie zniewolony, taki jesteś wciąż zmęczony. Śpij Narodzie snem głupiego, Gdy się obudzisz nie będzie niczego. " Wspaniała postawa księdza z parafii Św.Floriana, który nie podąża ślepo za stadem baranów. Dziękujemy za odwagę w imieniu całej społeczności stalowowolskiej.
+0-0
Poniedziałek, 22 lutego 2021 r. godz. 09:07
~Coco
Psychiatra już tobie nie pomoże
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 18:24
~Lo
Hahahahaha
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 11:40
~Lo
Hahahaha
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 10:28
~RSO
a gdzie info o pogrzebie ratownika? Było z milion ludzi
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 10:44
~D..l jeden
Serio? To pogrzeb czy happening? Może jeszcze do działu rozrywka zaproponujesz? A jak milion to chyba sanepid powinien skontrolować
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 10:09
~normalny
Gdzie jest kudłaty siwy dziadyga? Gdzie jest starowina Butrynka ? Gdzie oni są ?! Zabrakło ich .....
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 14:17
~obserwator
Ich chyba nie było. Ale za to był gruby kmiot, co to chciał kiedyś sądzić powstańców Warszawskich.
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 12:54
~jaro
Normalny to ty jesteś tylko dla wyznawców kasty starego kawalera i dla fanatyków sekty pedofilskiej dla pozostałych jesteś ubocznym produktem jelita grubego.
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 10:03
~Mika
Brawo!!!Niestety w soboty pracuję więc nie dołączyłam
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 09:45
~Polska Wolna
Połowa to ludzie żyjący z Opieki Społecznej i zalegają z płatnościami za czynsze są to ludzie wolni ale i bezradni . Niestety albo stety kilka osób jest w tym marszu z rodzin patologicznych pomijając że wielodzietnych.....szok szok w jednej kurtce cały rok
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 09:16
~Gggggggrrrryyyyyy
Biedni idioci. Naogladali się tych wszystkich debilizmów na Youtube. Niby marsz o wolność gospodarczą a tylnymi drzwiami wykonują polecenia tych idiotów ze Stop NOP. Jak można mówić włącz myślenie A równocześnie słuchać rozkazów tej milionerki Sochy. ??
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 08:49
~Maja
Typowe wolnomyslicieele nie maajace co zrobic z czasem . Proponuje odsniezanie ulic zbieranie smieci o wiele wiecej zrobicie dla srodowiska
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 08:13
~junak
Ręce opadają od marszu "inteligencji i wolnomyślicielstwa" Zapraszam do szpitala zaopiekujcie się przez chwile tymi niby chorymi posłuchajcie co mają do powiedzenia. Tak tak włączcie myślenie to nie boli.....a może ? niektórych
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 01:54
~nocne-piwo
Normalnie koń by się uśmiał iha ha ha
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 22:55
~antystrajk
walcza o wolność ale przyłbice i maski są :) hahaha banda idiotów.
+1-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 11:05
~antystrajk
No dobra bo widzę że źle mnie oceniacie :P Nie chodze w maseczce bo mam to głęboko w du pie. Wkurzam sie na obostrzenia. Gardzę tvp i ich nie oglądam. do kościoła nie chodzę. Ale za strajkami też nie jestem. I co łyso Wam?!! Od razu szufladkujecie ludzi wg swoich racji a tu zonk:D
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 07:13
~mieszkanka StW
idioci to tacy jak ty, siedzą na chacie jak małpy w klatkach
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 06:42
~jan
..... no są maseczki, bo mimo że nielegalne pisowska władza nakłada mandaty i grzywny, a w d..ie maski mogą mieć tylko członkowie rządu, urzędnicy prezydenta i członkowie KC Partii
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 01:52
~rycerz
ha ha ha
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 23:23
~Mania
Banda idiotow to wy wszyscy co słuchają telewizji i szybko bukuja termin na szczepionke tragedia świat poszedł do przodu A wy dalej wierzycie w te wszystkie kłamstwa opamietajcie się poczytajcie mądrych książek! Podkreslam mądrych książek
+0-1
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 23:17
~Karolek
Ty za to jesteś górą wierzysz w to wszystko maseczka na tu mu masz słuchasz co mówią jak baranek potulnie A ci na górze się z takich jak wy śmieją lać się zaszczepić tylko szybko haha
+0-1
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 22:39
~Marian (USA)
Jak widać ze zdjęć to sam Bill Gates był w Stalowej Woli a tu dział od inwestycji Urzedu Miasta śpi. Nikt nie znak angielskiego czy co?
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 21:40
~Organizator Marszu!
***** *** i pozostałych zdrajców bandy czworga!
+0-1
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 07:11
~olka
***** *** i kk
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 21:37
~Marcin
Miała być walka z pandemią w obronie ludzi, a jest walka z ludźmi w obronie pandemii! Brawa dla wszystkich walczących i świadomych Polaków chodź zważywszy na fakt frekwencji ludzi na Marszu odnoszę wrażenie, że otacza nas przytłaczająca ciemnota!
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 08:55
~dark
Kto się wywyższa będzie poniżony
+0-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 08:14
~Mieszkaniec
@Cleo - a ja jak słucham takich ciemniaków jak ty, to mi ich żal.
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 23:19
~Cleo
Dokładnie ciemny naród jak słucham ludzi którzy z niecierpliwością czekają na szczepienie to płakać się chce dramat A później pretensje że choroby ma różne przewlekle
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 21:03
~asa
Ja tez jestem za wolnoscią...zlikwidujmy ograniczenie prędkości na drogach..a co po g...światła na skrzyżowaniach zlikwidujmy znaki i przepisy drogowe.Zlikwidujmy policje ,wojsko ...wszystko co nas zniewala,zlikwidujmy szkoły, zakłady pracy które nas zmuszja do wstawania rano i pracy,zlikwidujmy kodeks karny a co jak mi sie zachce ,to se ja wezme..robota to głupota ..a co.. róbta co chceta..
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 20:39
~SSR
To są prawdziwi odważni ludzie. BRAWO!!
+1-1
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 08:54
~maxim
A czytałaś "Opowieść o prawdziwym człowieku"?
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 20:34
~obserwator
Szkoda ze nie przeszli przez szpital,tam zgotowano ludziom sped na szczepienie na tzw covid.Ludzi stloczono w pomieszczeniu,stali jeden na drugim,zero organizacji,nowy dyro do dymisji i to natychmiast.Jakos policja nie interweniowala jak na krupowkach,ponoc byla nasza telewizja
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 20:28
~Ferdek z Poniatowskiego
Mi siem wydaje, że to był marsz o "wolność róbta co chceta", he he he.
+2-0
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 07:14
~olka
o, dziadek vel olka pierdnął
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 20:38
~do idioty
w dupie byłeś, gunwo wiesz
+0-2
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 20:18
~xxx
Mieliście się urodzić w latach 50 to byście cenili dzisiejsze życie.
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 23:25
~Mania
Ja nie cenią tej ciemnoty tego kłamstwa j robienia z ludzi bałwanów
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 20:04
~Cleo
Tak trzymać trzeba uświadamiać ludzi którzy są oglupieni ta zaklamana telewizja która wciska kity od x lat. Dość propagandy pod przykrywką pandemii!!! A ten kto się boi niech dalej daje się oglupiac
+0-1
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 19:09
~Brawo!
BRAWO! Prawdziwi patrioci na marszu! Wielki Szacun!
+1-1
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 22:13
~Hi
Ha ha ha
+1-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 20:17
~olka
Prawdziwe tuskojady marzący o swojej lewacko-liberalnej "wolności", a dla innych POgarda. Tyś taki sam jak te Platfusy.
+1-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 19:09
~michał
Dziękuje kibicom za dystans i za noszenie maseczek.Premier na pewno jest dumny z postawy obywatelskiej.Marsz o wolność w maseczkach.Brawo Wy.Może oficer policji wyjaśni ile policjantów zostało oddelegowanych do spisywania osób,a ile policjantów łapało prawdziwych przestępców.I dlaczego policjanci przyjechali radiowozami,a nie na piechotę się przeszli?Ale jak widać nie ma pieszych patroli.Za zimno.W zimie ma być zimno.Taki mamy klimat.A póżniej wielka afera bo jest smog.A policja powinna dawać przykład.A na pierwszego listopada policja apeluje nie jezdzić samochodem skorzystaj z komunikacji miejskiej.Dlaczego w tym przypadku policja nie mogła skorzystać z komunikacji miejskiej,albo z patrolu pieszego?
+0-2
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 21:58
~1111
idiota nie wiesz co mówisz
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 18:59
~jozek
Jakim trzeba byc debilem zeby twierdzic ze ten rzad kogos zniewala.Przeciez to sie dzieje naprawde na calym swiecie a nie tylko w Polsce.Ale POpaprancy nawet w tak trudnym czasie potrafia tylko przeszkadzac i wszedzie tylko weszyc zlo ze ten rzad zniewala ludzi.Gdyby oni teraz rzadzili to bylby naprawde juz koniec wszystkiego Juzw 2015 roku ich min.mowil:piniedzy niema i niebedzie
+2-1
Niedziela, 21 lutego 2021 r. godz. 15:16
~kokot
ty baranie jestes tak ograniczony umyslowo ze nawet nie skumasz ze to przez takich covidiotow jak ty co wierza w wiruska celebryte tylko nakreca sie ta plandemia tfuu
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 20:42
~Kaczy
Józek... wróć do siebie na wieś i nie rób siary
+0-2
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 19:45
~ewa1711751
Tak się składa że na ten protest przyszli Wolni Ludzie którzy pokazuja innym jak łatwo popadamy zniewoleniu. Nie byl to protest PO,SlD i innych grup politycznych.Tylko Wolnych Ludzi
+1-1
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 17:43
~antyCovid
Protest OK, ale czemu założyli maski zasłaniające całą twarz? Czyżby się wstydzili tego, że protestują??
+2-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 16:35
~rycerz
Ta różowa w przyłbicy pewnie prosto spod Grunwaldu przyjechała.
+3-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 16:21
~!
Takie marsze powinny być codziennie. Wiosna idzie, czas ściągnąć te szmaty, kagance. Nasz kochany PiS zagrał na naszych uczuciach religijnych i patriotycznych, a teraz wprowadza zamordyzmem pod pozorem, że dba o nasze zdrowie. O zdrowie dbałem do tej pory sam i z tym srowidem też sobie poradzę. Bo to grypa zmutowana najwyżej, bo ten wirus grypy zawsze lubił mutować.
+0-2
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 16:03
~olka
Jak pan Andrzej brał udział w tym marszu to wiadomo, że jego organizacją stoją Platfusy. Taka jest właśnie ich dezinformacja i nasza rzeczywistość. Jak słyszycie, że w czymś jest wina rządu to bądźcie pewni, że Platfusy maczały w tym palce. Bo to jest ich wojna POdjazdowa z nami, Polakami. A ja ufam temu rządowi, bo sobie na to zasłużył, a nierząd Platfusów z ludowcami nie.
+2-1
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 20:06
~olka
a dziadu vel olka z Poniatowskiego dalej toczy pianę z pyska, dziadek twój pociąg już dawno odjechał
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 18:50
~!!!
To nie było zorganizowane przez PO, ani przez ludowców. Cała tzw opozycja głosuje każdorazowo za lockdownem i maseczkami i eksperymentami medycznymi na ludziach. PiS =PO=PSL =lewica .
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 15:56
~Aamon
Ten w tenczowej marynarce to ja. A ten z biczem z tyłu to 667- LWS.
+1-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 22:18
~Fiut
Ty wyżej i niżej - wstydu oszczędźcie.
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 20:09
~Piswyborca
To kościół katolicki który współpracował kidyś z PZPR a dziś zPIS.
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 15:27
~WolnyCzlowiek
Takie marsze powinny być codziennie ulicami miast, w większym gronie, bo gdy ludzie się obudzą może być już za późno,
+1-1
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 20:07
~olka
dziadek z Poniatowskiego robi dzisiaj za olkę
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 16:28
~olka
ale już więcej tuskojadów nie ma
+1-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 14:36
~Do Kkk
Lubisz chodzić w maseczce? Czy masz jakiś interes, żeby ten stan rzeczy trwał?
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 14:07
~Dziękuję
Musiałam być w pracy, nie mogłam być na marszu. Ale dziękuję organizatorom i uczestnikom za pomysł i odwagę. Wirus może i jest (jakiś mutant grypy), ale pandemii nie ma.
+1-2
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 14:26
~Kkk
Głupota głupotę pogania
+1-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 13:57
~Solidarność
Pani policjantko, spokojnie 140 osób było. Dużo ostrzejsze były akcje za czasów Pana Szlęzaka, strajki, manifestacje, okupacja starostwa. Ale wtedy nikt na ludzi nie napadał.
+0-1
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 15:04
~jan
... może te brakujące sto to byli ,,funkcjonariusze" Komitetu Miejskiego Partii ....
+1-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 14:20
Dubpit
No właśnie ja na filmiku też doliczyłem się ponad sto osób a oni na żywca kłamią że było 40
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 13:46
~Rafał
Nadęta Butrynowa też była?
+1-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 15:02
~jan
.... a co dzisiaj partia powierzyła ci inną dzielnicę do kapowania ? .... popytaj swoich kolesiów ze ,,służby" .....
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 13:36
~Nie dzban
Jacy tam są młodzi ??
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 13:18
~moherowa babka
tak trzymać młodzi, dość tych kaczo-klecho-buraczanych rządów! szpitale zaorane, szkoły zaorane a dla spaśnego wieprzka z Torunia miliardy
+0-3
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 21:49
~Wierny
Malo wiesz, ksiezy jest za duzo.Biskup nie ma gdzie ich upychac.Wiem to z pewnego zrodla.
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 19:30
~Aamon
Księża są na wymarciu jak dinozaury. Żadna normalna polska rodzina księdza nie wychowa, chyba, że Szydło tego nieszczęśnika Tymoteusza. Swoją drogą jak trzeba nienawidzić, żeby dziecko tak nazwać.
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 17:13
~Haha
A tam też był ksiądz A nagłośnienie wypożyczyła parafia św.Floriana
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 13:03
~Moher49
Łączny majątek światowych miliarderów od marca do grudnia 2020 roku wzrósł o 3,9 biliona dolarów - obliczył Oxfam. 10 najbogatszych ludzi, wśród których są Jeff Bezos, Elon Musk, Bernard Arnault, Bill Gates i Mark Zuckerberg, powiększyło w tym okresie majątek o 540 miliardów dolarów - podał Oxfam.
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 13:21
~Piswyborca
To trzeba im Sasina podesłać i po majątku będzie.PIS by im to zabrał i znacjonalizował ( czyt. spisił) jak ,, Idea Bank".
+0-1
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 12:56
~Moher49
Szkoda, że nas tak mało. Ale kropla drąży skały. Kiedyś naród zmądrzeje, pogoni zdrajców i oszustów, którym płaci Soros i Bill Gates. Przekupne ministry i doktory będą wisieć.
+1-1
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 17:23
~Cccp
A opodatkować reklam nie dasz.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.