Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 8 marca 2021 r. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
 Wiadomości lokalne
» Miastu przybędą dwa stawy w powstającym Parku Zimnej Wody
» Kolce nie tylko na gołębie
» "Budowanie mostów" w kompleksowym-holistycznym modelu opieki nad pacjentem
» Podwórko dla Pława. Jeszcze nie otwarte a już niszczone
» Jaka przyszłość dworca PKS? Ponownie zmieni właściciela?
» Pracownicy sortowni ukłuli się igłami. MZK przypomina, gdzie takie odpady powinny trafiać
» Piłka nożna zdaniem kibica Pawła
» Kiedy na moście na Brandwicy zrobi się jaśniej?
» W środę ruszyło pisanie próbnej matury, ale nie we wszystkich szkołach
» Przez 24 lata napłynęło do miasta ponad dwa miliardy złotych inwestycji
» Zatankowali i odjechali nie płacąc za paliwo
» Ruszyło pozimowe sprzątanie miasta
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Dzień Kobiet w Muzeum
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Wicepremier Gowin w Stalowej Woli o budownictwie mieszkaniowym
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / EDU Strefa

Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 11:31     /Magdalena Rodecka/
Filia zamiast Wydziału. Nowością dietetyka i pielęgniarstwo

Wprowadzona zmiana ma służyć uporządkowaniu oraz usprawnieniu funkcjonowaniu zamiejscowej części KUL-u.
Wprowadzona zmiana ma służyć uporządkowaniu oraz usprawnieniu funkcjonowaniu zamiejscowej części KUL-u.
Fot. Jacek Rodecki
Poszerzenie oferty dydaktycznej i dostosowanie jej do lokalnych potrzeb edukacyjnych to główne założenia przekształcenia Wydziału Nauk Inżynieryjno - Technicznych w Stalowej Woli w Filię Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

W filii będzie kontynuowane kształcenie na kierunkach studiów dotychczas prowadzonych przez Wydział, a więc inżynierii środowiska, inżynierii materiałowej oraz prawie, ale oferta dydaktyczna będzie systematycznie poszerzana. Obecnie trwają prace nad uruchomieniem m.in. dietetyki i pielęgniarstwa.

Wprowadzona zmiana ma służyć uporządkowaniu oraz usprawnieniu funkcjonowaniu zamiejscowej części KUL-u. - To kierunek rozwojowy. Fakt istnienia filii zamiast wydziału podkreśla jej ścisłą przynależność do integralnie pojętego uniwersytetu; nie jest ona jednym z kilku wydziałów, ale "córką" całej uczelni - jest integralnie związana z każdym z wydziałów i z każdą dyscypliną, w ramach której prowadzone są badania naukowe na KUL-u - informuje Monika Stojowska, rzecznik prasowy KUL.

Związek uniwersytetu z filią wyraźnie uwidacznia się w jej strukturze. W ramach filii funkcjonują kolegia: nauk teologicznych, nauk prawnych, nauk humanistycznych, nauk społecznych, nauk ścisłych i o zdrowiu, nauk inżynieryjno-technicznych. Zadaniem kolegiów jest prowadzenie i obsługa procesu kształcenia studentów na kierunkach przyporządkowanych do poszczególnych dyscyplin.

Filią pokieruje pełnomocnik Rektora KUL dr hab. Michał Wyrostkiewicz, prof. KUL.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 25 lutego 2021 r. godz. 21:02
~Milion Masek
"Jak z teatru absurdu. To się kojarzy z najgorszymi czasami". Ks. Alfred Wierzbicki o zarzutach rzecznika dyscyplinarnego KUL. Ks. prof. Alfred Wierzbicki poznał zarzuty, jakie stawia mu rzecznik dyscyplinarny KUL. Duchowny, który jest wykładowcą KUL-u, nie zgadza się z nimi. Nie chce też, by biegłym w jego sprawie był stały komentator mediów o. Rydzyka. Rzecznik dyscyplinarny analizował sprawę księdza od września 2020 roku, postępowanie wszczął w styczniu. Pierwotnie KUL informował, że postępowanie dotyczy wypowiedzi księdza, które odnosiły się do nauczania Kościoła i oficjalnego stanowiska Konferencji Episkopatu Polski w kwestii LGBT. Ks. prof. Alfred Wierzbicki jest etykiem, który od lat staje w obronie mniejszości. W ubiegłym roku był wśród osób, które poręczyły za aresztowaną Margot. Jak tłumaczył wtedy w TOK FM, podpisał poręcznie nie dlatego, że bronił jej działań, czy je pochwala. Podpisał, bo uznał, że areszt nie był w tym przypadku zasadny." KUL konsekwentnie zmierza teraz w kierunku klerykalno-faszystowskim. Podła zmiana!~
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2021 r. godz. 18:57
~Pod Batem Ordo Iuris
A oto mamy kolejnego KULowskiego "profesora"... "Kontrowersyjny duchowny buduje ośrodek filozoficzno-religijny. Ksiądz Tadeusz Guz - wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, buduje kompleks filozoficzno-religijny. "Ateny Roztocza" powstają koło Biłgoraja, w internecie od kilku tygodni działa zbiórka. Ksiądz Tadeusz Guz dał się poznać szerokiej publice podczas pandemii koronawirsua. - Msza święta nie jest miejscem, przestrzenią i czasem rozprzestrzeniania wirusów, tylko przychodzenia Pana Boga - stwierdził duchowny na antenie Radia Maryja. Według wykładowcy KUL "kapłan ma konsekrowane dłonie", w związku z czym nie może nikogo zakazić. - Jak Polska będzie bogata Bogiem, to będzie też zwyciężczynią nad tym śmiertelnie niebezpiecznym patogenom - uznał. Wcześniej Guz przekonywał, że zamach 11 września na World Trade Center w Nowym Jorku to fikcja. - Żaden z samolotów amerykańskich nie został porwany. Żaden z samolotów amerykańskich nie uderzył w Twin Towers. To były symulacje medialne, które pozwoliła sobie zaserwować ludzkość dająca się zmanipulować. Na prywatne komóreczki się rozesłało coś, coś się zrobiło pod publiczkę - przekonywał katolicki wykładowca. A teraz - kontrowersyjny duchowny stawia "Ateny Roztocza". Wizję budowli wyłożył na kanale w serwisie YouTube, kluczowa w niej będzie liczba 7. - W symbolice siódemki Pan Bóg w Księdze Rodzaju wyraził dzieje stworzenia. W okresie Wielkanocy świętujemy Wielki Tydzień, czyli znowu symbolika siedmiu dni dzieła zbawienia i odkupienia świata. Przy każdym budynku będzie siedem kolumn antycznych - przekonuje ks. Guz." Bierze przyklad z ojca-oszusta, Rydzyka?
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2021 r. godz. 18:10
~Asesor
Nazywanie tego przybytku "uniwersytetem" to pewne nadużycie...
+0-0
Wtorek, 23 lutego 2021 r. godz. 01:54
~Przyjaciel KUL
Jak zwykle jak temat KUL negatywne glosy hejterow... platnych czy dyzurnych... bo katolickie... a Wydzial a dzis Filia w rankingach wyprzedzal UJK czy URz... Stalowa Wola KULem silna:) a to MY wasz fanclub:) katolicy sa RAZEM:) i wspieramy KUL JPII!!! a nowe wladze KUL wreszcie wspieraja Stalowa Wole:) a jesli hejterze piszesz ze Filia to mniej niz Wydzial zobacz co UJK robi w Sandomierzu i Piotrkowie Tryb.... sapientis sat:)
+0-0
Czwartek, 25 lutego 2021 r. godz. 21:40
~Lewym Sierpowym
Greniuch (ten jawny faszysta z IPN-u) otrzymał doktorat na KUL-u. To jest skala upadku uniwersytetu, który ma w nazwie KATOLICKI. Co na to katolicy? Czy ktoś z KULu zaprotestował, albo jakiś hierarcha z KK? Nie! Pewnie poglądy Greniucha są im bardzo bliskie.
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 18:30
~Pytam się
A skąd kasa? Każdy kierunek to minimum kadrowe, a to kosztuje. KUL nie na własnej kadry medycznej i technicznej, więc aby kogoś ściągnąć to trzeba lepiej zapłacić. Kto da pieniądze na pensje dla kadry jeśli nie ma studentów. Będzie elitarna uczelnia więcej profesorów niż studentów. Kolejne mrzonki, a kiedyś to była niezła uczelnia.
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 18:03
~Siostra B.
Czy odwiedzi nasza filie sam ministrant (przepraszam - minister...) Czarnek?
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 17:25
~Lewym sierpowym
A oto obecne oblicze KUL-u... "KUL (Luty, r. 2021) zamknął Uniwersytet Otwarty i zwolnił z pracy szefową tej zasłużonej placówki. Otworzył się natomiast na współpracę z Polską Fundacją Narodową. - To symptom znaczącej ideologizacji KUL w stylu PiSowskim - ocenia ks. prof. Alfred Wierzbicki."
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 17:17
~Vateusz
Prace nad uruchomieniem pielęgniarstwa trwają od ośmiu lat, z efektem jak widać. Po zamknięciu najbardziej uczęszczanego prawa, została tam garstka studentow. Pora chyba się chyba wycofać ze stalowej woli.
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 18:21
~NadSzyszkownik
Jeśli ktoś jeszcze miał wątpliwości dokąd zmierza ta upadająca "uczelnia" - to chyba wszystko się wyjaśniło. KATOTALIBAN - to nazwa oddająca dzisiejszą rzeczywistość, jeśli doda się do tego ku...zję, rydzykizm i ePiSkopat to uświadomi to kierunek, w jakim idzie ortodoksja katolicka.
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 17:19
~Wasz Wikary
Chodzi mi o to, ze reputacje kierunku buduje sie m.in. poprzez posiadanie odpowiedniej kadry naukowej. A takowej KUL nie posiada. Oczywiscie, mozna zatrudnic kilku lokalnych ludzi, ale... taki kierunek bedzie mial zero reputacji, a dyplomy niewielka wartosc.
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 12:42
~Vateusz
@Wasz Wikary, nie bardzo rozumiem o co Ci w tym komentarzu chodzi. Wiadomo, że kiedy otwiera się kierunek, zatrudnia się kadrę. Na innych kierunkach w stalowej woli, tez pracowali miejscowi prowadzący, niekoniecznie powiązany wczesniej z uczelnią.
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 19:35
~Wasz Wikary
Czy tego "pielegniarstwa" beda nauczac jakies siostry zakonne? Bo z tego co wiem to KUL (w Lublinie) nie ma wlasciwie zadnej kadry z tego zakresu/specjalnosci !
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 17:09
~Hutnicza
KUL to - obecnie - trzeciorzedna szkolka. Wychowuja ultrakatolickich oszolomow, nacjonalistow i... PiSowskich aparatczykow (patrz, np. Czarnek, czy "miejscowy" Lucjusz Utracjusz)...
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 17:42
~Hutnicza
Panie "Moher" - ja nie mowie o tym jaki byl KUL kiedys... ja mowie o tym, w ktora strone KUL ostro skreca przez ostatnie kilkanascie lat.
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 08:42
~Moher49
@ hutnicza, no taki Jan Hartman - absolwent KUL, to polskim nacjonalistą nie był i nie jest.
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 16:24
~Bez znieczulenia
Jednym slowem - kolejny krok w strone wyjscia ze Stalowej Woli ("filia" ma nizsza range niz Wydzial). A w sumie, nie ma czego zalowac, bo w ostatnich latach poziom tej uczelni systematycznie podpada... A na swiecie coraz mocniej jest kojarzona z takimi produktami jak (niedouczony) kato-faszystowski minister Czarnek!
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 12:03
~Moher49
Niech się KUL raz na zawsze od STW odpierwiastkuje i wraca do swojego Lublina. Mamy dobrą uczelnię techniczną pt Politechnika Rzeszowska. Było kiedyś dobre liceum medyczne i trzeba je reaktywować, nie jakieś pielęgniarstwo. Dietetyka na nic się zda. Wszystkie produkty żywnościowe są modyfikowane, zatrute jakimś glifosatem, randapem, świnia zamiast rok, rośnie 3 m-ce.
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 20:54
~Paula
Pielęgniarki już od dawna nie uczą się w liceum, tylko na uczelni wyższej.
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 16:58
~Miss Wenezueli
I do jakich zawodów w tym liceum medycznym mają słuchacze się przygotowywać?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.