Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 23 stycznia 2021 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
 Wiadomości lokalne
» Szpitalne inwestycje
» Uczcili poległych w Powstaniu Styczniowym
» (Nie)bezpieczna zmiana? Piesi z pierwszeństwem na pasach
» Stalowa Wola będzie jeszcze bardziej zielona
» Makabryczna zbrodnia w Zdziechowicach. Zatrzymani dwaj mężczyźni
» Fundacja w sprawie remontu cmentarza wojennego pisze do metropolity
» 1,6 mln. zł na remont wiaduktu na Traugutta
» Lokalny procudent mebli rozwija produkcję i asortyment
» Co się wydarzyło w Zdziechowicach? Znaleziono zwłoki
» 12 budynków zniszczonych przez wandali
» WOŚP zaprasza na cykl wykładów o zdrowiu
» Co z nagrodami rocznymi dla pracowników MOPS?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Ferie w Muzeum 2021 - online
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Serca na nakrętki
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 11:09     /Informacja prasowa UM/
Prezydent wystosował pismo do starosty w sprawie ul. Popiełuszki

Włodarz Stalowej Woli ocenia, że rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej o kolejny pas ruchu na dłuższą metę nie przyczyni się do zmniejszenia natężenia ruchu oraz poprawy jakości życia w tym rejonie miasta.
Włodarz Stalowej Woli ocenia, że rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej o kolejny pas ruchu na dłuższą metę nie przyczyni się do zmniejszenia natężenia ruchu oraz poprawy jakości życia w tym rejonie miasta.
Fot. UM Stalowa Wola
Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, po wsłuchaniu się w głos mieszkańców miasta, wystosował pismo do starosty stalowowolskiego Janusza Zarzecznego z prośbą o ponowną analizę drogowego projektu koncepcyjnego ulicy im. księdza Jerzego Popiełuszki i deklaruje chęć współpracy na wszystkich etapach inwestycji.

- Zmiana jakościowa, związana z poprawą techniczną układu drogowego, którą zapewne projekt w dużej mierze przewiduje, jest pożądana. Natomiast zmiana ilościowa, związana ze zwiększeniem liczby pasów ruchu kosztem istniejącego szpaleru dorosłych drzew budzi naszą obawę - pisze prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Jak dodaje, zwiększenie przepustowości ulicy może odbić się negatywnie na jakości ruchu pieszego, zwiększeniem ilości spalin, hałasu, zapylenia, temperatury. - W naszej ocenie podjęcie decyzji projektowej o tak dużej wadze należy poprzedzić wykonaniem szeregu analiz mających na celu ukazanie jak najpełniejszego obrazu zastanych uwarunkowań i obecnego zasobu - podkreśla włodarz Stalowej Woli. Przede wszystkim prezydent prosi o wykonanie inwentaryzacji dendrologicznej opisującej faktyczny stan fitosanitarny zasobów roślinnych znajdujących się w obrębie terenu inwestycji.

Prezydent zaznacza, że ocena zasobu przyrodniczego jest obecnie powszechną praktyką w Polsce, eliminującą zarzuty o brak troski o środowisko i zieleń, na której zależy mieszkańcom. Jak najwcześniej, jeszcze na etapie planowania, warto zidentyfikować na ile trudne warunki miasta takie jak: sąsiedztwo ulicy, ograniczona przestrzeń rozwoju korzeni oraz koron, wynikające z tych powodów deformacje, kolizje z sieciami infrastruktury podziemnej oraz z budynkami, konieczność zachowania skrajni drogowej, narażenie na niedobory wody opadowej, podwyższoną temperaturę powietrza, zanieczyszczenie i zagęszczenie gleby, odbiły się na kondycji drzewostanu. Istotnym pytaniem w celu określenia działań jest kwestia z jakim prawdopodobieństwem przedmiotowy drzewostan jest w stanie przetrwać dodatkowy stres budowlany związany z realizacją inwestycji, by mógł służyć mieszkańcom przez kolejne lata.

- Bardzo proszę zwrócić uwagę na potrzebę podjęcia starań mających na celu uzupełnienie istniejącej zieleni wysokiej w warstwę zieleni niskiej, o charakterze ozdobnym i ekosystemowym. Ze względu na fakt, że jedna z pierzei ulicy księdza Jerzego Popiełuszki niemal całkowicie (poza kilkoma młodymi jesionami i dwoma silnie zamierającymi egzemplarzami robinii akacjowej) pozbawiona jest zieleni, zasadnym jest wyznaczenie miejsc dla wykonania nowych nasadzeń drzew średniej wielkości - pisze Lucjusz Nadbereżny.

Wśród przykładowych nasadzeń wymienia gatunek Robinia pseudoacacia ‘Bessoniana’ lub Gleditsia triacanthos ‚Shademaster’, które są przedstawicielami odpornych drzew miejskich, łatwych i tanich w uprawie.

- Argumenty o podniesieniu komfortu oraz bezpieczeństwa przejazdu użytkowników dróg, zwiększeniu przepustowości, upłynnieniu ruchu, ułatwieniu wyjazdu, ograniczeniu korków są całkowicie zrozumiałe i co do zasady słuszne, ale w odniesieniu do obecnej sytuacji nie przeważają nad plusami, które daje obecność drzew w mieście, zwłaszcza na tej ulicy. Ważąc na szali zalety wynikające z poszerzenia drogi oraz pozytywy związane z zachowaniem istniejącego drzewostanu, w naszej opinii zachowanie drzew oraz uspokojenie ruchu, a nie jego zwiększenie, są wartościami istotniejszymi i ważniejszymi dla mieszkańców - podkreśla prezydent.

Zaznacza też, że na fali zmian związanych z wzrastającą świadomością i wrażliwością społeczeństwa na stan środowiska. - W związku z prognozowanym zwiększaniem się udziału transportu zbiorowego oraz ruchu rowerowego względem przejazdów indywidualnych samochodami osobowymi, budowanie dodatkowego pasa ruchu w dłuższej perspektywie może okazać się mało celowe - zauważa prezydent Nadbereżny.

Włodarz Stalowej Woli ocenia, że rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej o kolejny pas ruchu na dłuższą metę nie przyczyni się do zmniejszenia natężenia ruchu oraz poprawy jakości życia w tym rejonie miasta. - Przeciwnie - obawiamy się, że takie działanie zachęci większą ilość kierowców do wybierania szybkiej, krótszej drogi przez centrum miasta zamiast przejazdu obwodnicą - czytamy w piśmie do Starosty.

- Biorąc pod uwagę szereg ogólnie znanych i wciąż pojawiających się nowych funkcji, jakie spełnia zieleń w mieście oraz wsłuchując się w głos Mieszkańców Stalowej Woli, których mam zaszczyt reprezentować, bardzo proszę o ponowne poddanie ocenie założeń projektowych w przedłożonej koncepcji oraz podjęcie próby zniwelowania negatywnego wpływu planowanej modernizacji drogi na istniejący drzewostan. Mam szczerą nadzieję, że działania podejmowane w oparciu o realne argumenty będą stanowić odpowiedź na realne potrzeby miejsca dla dobra miasta, w którym wspólnie działamy - kończy prezydent.

- Nie będzie zmiany planów przebudowy ulicy Popiełuszki. Remont został skonsultowany z miastem, ma się zakończyć w listopadzie. Jedyne co możemy zrobić to przeanalizować raz jeszcze stan zieleni i nowych nasadzeń - powiedział starosta Janusz Zarzeczny.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 13:10
~inka
lucek jest obrońcą drzew - pod warunkiem ze nie rosną na jego terenie
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 08:35
~niki
Może nie ci sami co bronią drzew palą byle czym w piecach, ale Prezydent jest ten sam i powinien uciągać się też o czyste środowisko w tym aspekcie, a nasz rejon jest równie zanieczyszczony jak Sląsk od tego kopcenia!
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 07:46
~ela
przykre, że o tej mieścinie decydują mądrzy inaczej, młodzi wykształceni uciekają stąd i to zrozumiałe a miernoty rządzą jak na własnym folwarku i zdanie mieszkańców mają w d., banki, kościoły i parkingi i jedna wielka kupa
+0-0
Wtorek, 12 stycznia 2021 r. godz. 13:40
~olek
Na dzień dobry wyciąć te wszystkie wstrętne topole. Bo po remoncie tej ulicy już nie będzie takiej możliwości. Po po każdym upadku tych drzew zniszczylibyśmy tą piękną ulicę. Topole to mogą rosnąć nad SANEM dla hejterów jak im tak tych drzew szkoda.My mieszkańcy ulicy POPIEŁUSZKI żądamy wycięcia wszystkich tych brzydkich drzew.
+0-0
Wtorek, 12 stycznia 2021 r. godz. 18:08
~janusz i karyna
przecież ty olek hejterze nie mieszkasz na Popiełuszki,
+0-0
Wtorek, 12 stycznia 2021 r. godz. 15:59
~aldona
Dlaczego jesteś nieznośnym idiotą i pokazujesz się tu na tym forum? Czy nie możesz sobie zastosować konkretnych leków? To, ze nauczyłeś się pisać na komputerze wcale nie dowodzi twojej mądrości, a wręcz przeciwnie, ją unicestwia!
+0-0
Wtorek, 12 stycznia 2021 r. godz. 15:27
manukun
Edziu, ty przecież mieszkasz na ul. Staszica. Zapomniałeś?
+0-0
Wtorek, 12 stycznia 2021 r. godz. 11:15
~j
Dziś już wycieli jedną topolę obok PKO i Nutki.
+0-0
Wtorek, 12 stycznia 2021 r. godz. 15:29
manukun
Badają opinię publiczną. Jak przejdzie ta sprawa bez echa, będzie rżnięcie kolejnych drzew.
+0-0
Wtorek, 12 stycznia 2021 r. godz. 08:21
~ela
pisie trole dostały sraczki, weźcie się za jakąś pożyteczną pracę
+0-1
Wtorek, 12 stycznia 2021 r. godz. 08:05
~krzysiu
Darek hejtuje, a Polonistka bije brawo!!!
+0-1
Wtorek, 12 stycznia 2021 r. godz. 07:54
~tak przy okazji
cyt. z gazeta.pl" Stan na 11 stycznia mówi o łącznie ok. 203 tys. zaszczepionych osób i 392 zutylizowanych szczepionkach. To oznaczałoby to, że w ciągu czterech dni zmarnowało się 225 szczepionek", pisie nieudaczniki, nic nie potrafią zrobić z sensem, 225 zmarnowanych szczepionek i nie ma afery, ale gdyby zamiast zmarnować, wykorzystano to na zaszczepienie 225 celebrytów, to wszystkie media by trąbiły jaki to skandal.
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 07:43
~***** ***
@~kiedys was rozliczymy, to pińcet plus to już nawet nie jest 300+ bo wszystko podrożało a pińcetrona się nie waloryzuje jak np emerytury, no ale pisia ciemnota każdy fikołek łyknie
+0-0
Wtorek, 12 stycznia 2021 r. godz. 21:56
~kiedys was rozliczymy
Mogą kupować za nasze pieniądze bezużyteczne maseczki po 8 zł, respiratory kilka razy drożej niż cena rynkowa (do dziś zresztą niedostarczone), nie przygotować kraju do szczepień, zamykać bezkarnie biznesy, pozostawiać ludzi bez środków do życia, brać miliony z dotacji (brat szumowiny), sfałszować listę, wybory, zniszczyć TK, Sąd Najwyższy, mogą kraść, oszukiwać, pałować kobiety i przedsiębiorców, ale dopóki jest 500+, to nic im nie zaszkodzi. A na łapówkę wyborczą 500+ idzie rocznie 40 mld zł. Na służbę zdrowia 109 mld rocznie... Polska to chory kraj! Dosłownie i w przenośni.
+0-0
Wtorek, 12 stycznia 2021 r. godz. 07:44
~wieśniaki januszi karyna
ta mieścina to kupa betonu, z przewagą kupy
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 23:27
~Andy
Janusz skoncentruj się jak możesz zanim coś powiesz! To dobra rada i darmowa. Łaska obywateli, wyborców na pstrym koniu jeździ. Czy może jaśniej, bez metafor?
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 23:08
~Lasowiak
Ludzie martwia się o topole ale jak pala w piecu śmieciami to jest w porządku, śmieci leżą przy drogach, zbiornikach wody, oraz ogromne ilości zalegają w lasach. Taka jest troską mieszkańców o nasze środowisko.
+0-0
Wtorek, 12 stycznia 2021 r. godz. 09:13
~naiwnie
Lasowiak i wydaje ci się, że to ci sami mieszkańcy? ;)
+0-0
Wtorek, 12 stycznia 2021 r. godz. 06:56
~merlot
Tyle, ze ci co sie martwia i ci co pala smieci to nie musza byc ci sami ludzie! ---> "Mniej niż 45 dni - tyle czasu zostało do pierwszej płatności tzw. podatku handlowego, czyli oficjalnie - podatku od sprzedaży detalicznej. Zapłacą go największe sieci handlowe. Biedronka około 700 mln zł, Lidl kolejne 200 mln zł, a do tego jeszcze np. sieci ze sprzętem elektronicznym." Wszystko podrozeje... i znowu to tzw. "suweren" zaplaci za ten kolejny PiSowski podatek...
+0-0
Wtorek, 12 stycznia 2021 r. godz. 05:37
~Darek
Co Ty robisz dla środowiska?Zacznij od siebie a nie krytykuj.
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 21:53
~Danka
Mieszkamy na Popiełuszki będąc już trzecim pokoleniem i mu mieszkańcy postulujemy zresztą od dawna aby zdecydowanie pozbyć do tych wysokich, łamliwych i pylących niemiłosiernie topól z pod naszych okien!!! Nasadzić niższe, szlachetne szybko rosnące inne gatunki drzew! -Pan Starosta ma tu rację!!!
+0-0
Wtorek, 12 stycznia 2021 r. godz. 05:41
~Wanda
Ty tam nie mieszkasz.Jeśli tak będziesz miała syf smród spalin,głośno,hałas to wtedy będzie Tobie do śmiechu.
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 21:48
~Vrek
Niedługo w tym mieście, by cień mieć, trzeba będzie parasolki w słoneczne dni nosić. Inne miasta likwidują kostkę brukową i sądzą drzewa by nie płacić deszczowego, u nas wycinać chcą. Po co obwodnica?
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 21:42
~Sasin
Przecież to ustawka ,Prezydent wsłuchał się w niezadowolenie mieszkańców i wyszedł na przeciw. I jest sukces mieszkańcy to kupili zresztą nie po raz pierwszy.
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 21:36
~Mieszkaniec
Prezydent wsłuchał się w głos mieszkańców? Normalne jaja. Czyżby jakieś wybory, ocieplanie wizerunku? Nic nie mówi o Wyszyńskiego. Zdał sobie sprawę z odpowiedzialności karnej? To dobrze. Jednak tej nie uniknie. Odpowie za wszystko.
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 21:33
~Lasowiak
Patrząc na zdjęcie, to po prawej stronie jakieś drzewa są - ale po lewej to nawet trawa nie chce rosnąć. Więc cóż tu wycinać ...
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 20:47
~Wojtek
Czy słowa Pana Prezydenta nic się nie liczą dla Starosty?Do Pana Prezydenta należy ostatnie słowo podpisanie zgody na projekt,który nie jest dla mieszkańców tylko jednostki.
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 20:46
~zigi
Jakimi słowy można określić ostatnie zdanie tego powiatowego narcyza? Człowieku zastanów się nad tym co chlapiesz, musisz zdobyć się na wielki wysiłek by trafnie odpowiedzieć dylemat trapiący wyborców czy tabakiera jest dla nosa czy nos dla tabakiery? Dlaczego wyborcy skazują tego człowieka na ciągłą mękę? Przez tyle lat ciągłej kompromitacji dalej jest na fali. Nie tnij bo mogą ciebie wyciąć!
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 20:27
~kaMA
"Włodarz Stalowej Woli ocenia, że rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej o kolejny pas ruchu na dłuższą metę nie przyczyni się do zmniejszenia natężenia ruchu oraz poprawy jakości życia w tym rejonie miasta. - Przeciwnie - obawiamy się, że takie działanie zachęci większą ilość kierowców do wybierania szybkiej, krótszej drogi przez centrum miasta zamiast przejazdu obwodnicą - czytamy w piśmie do Starosty." A to ciekawe... a moze wtedy zatkaniu ulegnie ta (jednopasmowa) pseudoobwodnica?
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 20:25
~nn
szerokie, przejezdne ulice w Stalowej Woli to były do 1989r
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 19:45
~nn
pasów nie bedzie wiecej tylko beda weższe. A woda jak stała tak bedzie stała
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 18:26
~Janek
Topole niszczą instalacje podziemne. Ale trochę trzeba mieć oleju w głowie. Ciąć i nie pytać tych pseudoekologów.
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 18:22
~NadSzyszkownik
Czy to miala byc taka kolejna zabawa w "dobrego policjanta" i "zlego policjanta'? # P.S. Mamy kryzys demokracji. Dzięki różnym zabiegom wyborczym, ordynacjom wystarczy nie ponad połowa, a np. trzydzieści parę procent poparcia i można sobie rządzić latami, mieć większość w Sejmie i jeśli sie ma złe, cyniczne intencje - dewastować demokrację. Problem jest na samym początku czyli w procesie wybierania! A potem mniejszość rządzi i uzurpuje sobie prawo do decydowania za resztę...
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 17:54
~Podatnik
Kto zatwierdzali plany po stronie miasta? Przecież Lucjusz Nadbereżny wpisywał ten remont do budżetu miasta ponieważ miasto my podatnicy dokładamy się do powiatu. Więc Nadberezny musiał zatwierdzać plan
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 16:12
~Aamon
Jakaś gówno warta pisowska ustawka. Przekonsultowali to wcześniej, jak Duda z vetem, weź się narodzie za myślenie a nie odruchy warunkowe.
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 16:08
~Zybi
Drzewa mają ok 10 lat żywota przed sobą a projekt ma prognozę na przyszłe ok 40 lat. Poza tym jak spodnie konar z suchej starej topoli i zabije to wtedy kto będzie siedział? Pan p...
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 15:54
~Taka prawda
Wystarczy że w dawnym rezerwacie w Sochach jest ostre cięcie nawet zdrowych drzew .
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 15:39
~olo
To nie był głos mieszkańców co najwyżej dwóch hejterów co pod różnymi nickami wypocili swoje brednie wypociny. Dziwię się , że PAN PREZYDENT L.N. dał się nabrać na te hejterskie wypociny.
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 15:02
~mieszkaniec
Należy ograniczyć ruch samochodowy w centrum miasta, a nie tworzyć udogodnienia do zwiększonej emisji spalin, smogu, hałasu. Miasto powinno promować komunikację rowerową, pieszą, elektryczną, korzystanie z komunikacji miejskiej - autobusy elektryczne, oszczędzać zieleń, robić nowe nasadzenia. Miasto powinno być dla zdrowego życia a nie służyć tylko do konsumpcji - praca, zakupy, jedzenie a domek na wsi w ogródku, tylko nie każdego stać na taki domek i musi żyć w bloku, a jeśli tak to chciałby mieć trochę cienia w lecie, czyste powietrze, mniej hałasu.
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 14:04
~Guewav
Co za bullshit. Marnosc nad marnosciami. Skarpe wyje**** do cna z drzew i zagrozenie osuwania sie skarpy i bezp mieszkancow tam to mieli w doopie. Tu nagle topole sa wazniejsze bo 3 babki i 2 dziadki protestuja. Topole pyla i sa bezuzyteczne i zwyczajnie brzydkie. Zasadzic graby niedosc ze ladne te kolumnowe to szybko rosna. Zreszta droge mozna poszerzyc po stronie sadu. A Tak wogole to to jest miasto tu jezdza auta i tyle. Jak sie nie podoba to wrocic do lasu skad przyszluscie
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 13:50
~Jutrzenka
Opozycja już zaniepokojna czy będzie list do starosty polonistka pisała? Kiedyś to jej funfel w PO był...
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 13:40
~Elka
No muszę przyznać, że mnie zaimponował teraz nasz prezydent.
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 20:00
~Man from utopia
Sam fakt, że wystosował...
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 15:51
~mieszkaniec
A mi JZ. Jest jak w dawnej komunie: odporny na argumenty, jego racja jest najważniejsza (trochę zmieniłem)
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 13:29
~syna
Trzeba prezydenta Nadbereżnego za to pochwalić. Dobra decyzja.
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 21:37
~Ferdek z Poniatowskiego
Bo odpowiedzialność zbliża się wielkimi krokami. Strach zagląda w oczy.
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 15:56
~Śmiech
Inaczej mówił na Sesji. Mówił że ma alergię na topole
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 13:07
~kibic
Panie starosto ciąć topole i poszerzać drogę. Prezydenta i jego pismo olać. Prezydent to chorągiewka, za dwa tygodnie znów może zmienić zdanie bo jakaś babcia powie, ze jednak ciąć te chwasty !!!
+0-1
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 18:35
~Luna
Zespół z Gliwic.Cztery kur.y jeden kibic.
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 17:58
~Faken Siet
Jak takie kibole są w Stalowej, to ja dziękuje. Kto pozwolił wyciąć takie piękne i zdrowe sosny przy Restauracji Słonecznej powinien pójść do pierdla, bo takie drzewa już nigdy nie urosną
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 16:51
~Aamon
Chorągiew do chorągiewki przemówiła. Beton, i tylko beton jest przyszłością. Już Szyszko mówił, żeby wszystko wybić i wyciąć. Jak to było- ,, a po nas choćby potop".
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 15:14
~Nznsb
Szczerze to i tak cienia nie daja chyba ze na droge. Ciać topole nasadzic mlodych drzew 3razy wiecej z jednej i drugiej strony.
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 14:56
~hocut
To aż prosić trzeba tego zawsze zadowolonego urzędnika by opanował żądze niszczenia przyrody? Mało zatrudnia różnej maści fachowców by samemu zorientować się co znaczy niszczenie drzew? Toż to kpina w biały dzień by jeden prosił drugiego. Trzeba nie mieć wrażliwości na otaczającą rzeczywistość. Najlepszym argumentem dla tego "bogacza" będzie przykręcenie mu kurka z miejską kasą i niech wówczas szuka sobie źródła zasilania swoich mizernych inwestycji. Nieliczenie się z opinią mieszkańców jest takim samym jak to co chcą wprowadzić posłowie z nową formułą mandatów karnych przez policję. Masz zapłacić mandat bez dyskusji(policjant ma zawsze rację!) a potem bujać się po sądach by udowodnić swoją niewinność. Kto utrzymuje tego urzędnika i dlaczego on pracodawcę ma w d...?
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 14:49
~moherowa babka
pisi umysłowy chłam dał głos
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 14:47
~emeryt
masz racje
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 14:46
~emeryt
masz racje
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 13:19
~Topola
Synek ty się od topoli to odppapuj
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.