Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 26 stycznia 2021 r. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
 Wiadomości lokalne
» Zwrot podatku z zagranicy. KDF-Podatki zaprasza!
» Fabryka maseczek w Stalowej Woli. ARP milczy w jej sprawie
» Dwa wypadki z udziałem pijanych kierowców
» Przewiercili w bloku rurę z gazem. Doszło do wycieku
» PGO w Stalowej Woli czeka sprzedaż
» Akcja Zima w pełni
» Komunikat Urzędu Miasta
» Szpitalne inwestycje
» Uczcili poległych w Powstaniu Styczniowym
» (Nie)bezpieczna zmiana? Piesi z pierwszeństwem na pasach
» Stalowa Wola będzie jeszcze bardziej zielona
» Makabryczna zbrodnia w Zdziechowicach. Zatrzymani dwaj mężczyźni
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Serca na nakrętki
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 13:17     /Magdalena Rodecka/
Co możemy stracić na zatargu z Unią Europejską? Radna wylicza

Radna miejska Renata Butryn (Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe), odniosła się do sytuacji związanej z rozważanym wetem Polski i Węgier w sprawie unijnego budżetu.
Radna miejska Renata Butryn (Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe), odniosła się do sytuacji związanej z rozważanym wetem Polski i Węgier w sprawie unijnego budżetu.
Fot. Jacek Rodecki
Radna miejska Renata Butryn (Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe), odniosła się do sytuacji związanej z rozważanym wetem Polski i Węgier w sprawie unijnego budżetu.

Przypomnijmy, że w/w państwa są przeciwne powiązania budżetu z praworządnością a ewentualne weto, może zagrozić wypłacie środków dla państw europejskich, na walkę ze skutkami COVID-19.

Polska ma szansę na 57 mld euro z Unii Europejskiej na dotacje i pożyczki, które będzie mogła wykorzystać na działania wzmacniające gospodarkę i społeczeństwo po kryzysie spowodowanym pandemią Covid-19. W ostatnim czasie samorządy mogły zgłaszać do sejmików wojewódzkich, inwestycje, jakie chciano by zrealizować w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

- Ile tabliczek na budynkach, obiektach sportowych, drogach, domach kultury, OSP, kościołach, zabytkach, ulicach w Stalowej Woli i w powiecie stalowowolskim - informuje, że " sfinansowano ze środków Unii Europejskiej"? Tysiące. Dlatego oczekuję od premiera, że będzie racjonalny i rozważny w negocjacjach budżetu unijnego na lata 2021-27 oraz Europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy po epidemii Covid-19. Waży się nasza przyszłość, rozwój i stabilizacja, gospodarcze bezpieczeństwo. Wszystkie państwa UE w związku z pandemią szybko potrzebują pieniędzy zarówno z budżetu UE (1074 mld euro), jak i z funduszu odbudowy (750 mld euro). My na Podkarpaciu, w Stalowej Woli - również. Może wreszcie uda się nam sfinalizować budowę hospicjum, podnieść poziom opieki zdrowotnej? - pyta radna.

Samorząd Stalowej Woli zgłosił zapotrzebowanie do takich inwestycji jak: przebudowa układu drogi wojewódzkiej na odcinku Zaklików - Stalowa Wola i skojarzenie jej z planowaną drogą ekspresową S74 wraz z budową trzeciego mostu na rzece San (wartość tego zadania to 373 750 000 zł), instalacja odzysku energii z frakcji energetycznej odpadów preRDF i RDF w Stalowej Woli (wartość tego zadania oszacowano na kwotę 300 000 000 zł), poprawa jakości opieki zdrowotnej w regionie poprzez budowę hospicjum z ZOL-em przy tzw. "Ambulatorium" w Stalowej Woli (30 mln zł).

Radna podaje, że w latach 2004-2020, wartość środków otrzymanych z Unii Europejskiej to 188,9 mld. zł, 61 mld zł - składka członkowska.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 7 grudnia 2020 r. godz. 20:44
~Dojna Zmiana
Wszystko wskazuje na to, ze to oberprokurator "Zero" Ziobro jest teraz rozgrywajacym... to on dyktuje PiSowi swoje warunki. P.S. Dwuwiersz z internetu polskiego "Polak, Węgier, dwa jołopy. Wnet wylecą z Europy!"
+0-0
Sobota, 5 grudnia 2020 r. godz. 23:15
~I to na tyle...
"Porozumienia ws. unijnego budżetu nie można już dotykać. Nie ma już powrotu, instrumenty wejdą w życie - powiedział w sobotę przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli. Zdaniem włoskiego polityka Fundusz Odbudowy i powiązanie wypłaty środków z zasadą praworządności prędzej czy później się urzeczywistnią, niezależnie od weta Polski i Węgier." I to na tyle...
+0-0
Piątek, 4 grudnia 2020 r. godz. 21:28
~Nie ma co sie bać braku dotacyji, to same zalety
Akurat spalarnia odpadów preRDF to w zatrutym mieście aluminium i stara elektrownia czy HSJ jest kompletnie nie potrzebna, i co beda tu zwozić świństwo plastikowe z zachodu europy jak na ślask?
+0-0
Piątek, 4 grudnia 2020 r. godz. 23:01
~Komuna_Wiecznie_Zywa
Smieci z Zachodu to akurat zaczeli do Polski zwozic (na duza skale) podczas PiSowskich nie-rzadow!$
+0-0
Piątek, 4 grudnia 2020 r. godz. 21:21
~O wolnosc i tolerancje
Mozemy stracic praktycznie wszystko... P.S. Istotny cytat "Podobno była transformacja ustrojowa. A ja widzę taki sam ustrój jak w PRL-u. Do władz nie możemy wybierać swoich przedstawicieli, możemy jedynie głosować na listy partyjne partii wodzowskich. Odkąd pamiętam, rządził Polską wódz partyjny: Gomułka, Gierek, Jaruzelski, Miller, Tusk, Kaczyński. Trzeba wypie..lić metode D'Hondta i centralne zgłaszanie list wyborczych. Kandydatów do władz powinni zgłaszać obywatele w okręgach wyborczych, wybierać w ordynacji większościowej i mieć możliwość w okręgu cofnięcia mandatu za pomocą referendum."
+0-0
Piątek, 4 grudnia 2020 r. godz. 20:47
~Ufff
Jesteśmy w ciemnej du.. i światła już nie widać, a najgorsze jest to że te pajace zaczynają się tam urządzać i nas z nimi trzymać w ciemnocie.
+0-0
Piątek, 4 grudnia 2020 r. godz. 18:44
~realista
TKM
+0-0
Piątek, 4 grudnia 2020 r. godz. 07:56
~moherowa babka
cytat z dzisiejszej gazety pl "...Wielki Człowiek z Wadowic nr 1 powiedział słynne "Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej" - i dzięki temu nawet moherowe babcie zagłosowały "na tak". Wielki Człowiek z Wadowic nr 2 natomiast zorganizował gejowską orgię dla pisowców - i dzięki temu Polska w Unii zostanie, bo weta nie będzie (zakładam, że filmy są w dobrych rękach)." koniec cytatu
+0-0
Piątek, 4 grudnia 2020 r. godz. 11:32
~mamuszka
ale numer haha hehe hihi
+0-0
Piątek, 4 grudnia 2020 r. godz. 09:39
~Man from utopia
Ten drugi, to chyba to osławione pokolenie JPII. Dwaj wielcy wadowiczanie.
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 20:21
~bez komentarza
A tak wygladaja PiSowskie sny o potedze... "Stocznia Gryfia sprzedaje swój zakład w Świnoujściu i daje wypowiedzenia 200 pracownikom. To kolejny cios dla ambitnych planów PiS o wskrzeszeniu polskiego przemysłu stoczniowego. Związkowcy mówią o hańbie. A eksperci dodają, że będą kolejne akty tej tragedii. Zapowiedzi były ambitne. - Przyjechaliśmy, żeby dać z powrotem nadzieję na rozwój Stoczni Szczecińskiej i dać konkretne zamówienia, stworzyć popyt na okręty, na statki. Jest to dla nas kluczowa część całej wielkiej strategii reindustrializacji Polski, polskiej gospodarki - mówił w 2017 r. podczas uroczystego podłożenia stępki pod nowy, polski prom Mateusz Morawiecki, który był wówczas wicepremierem. Przeszło trzy lata później stępka, czyli podstawowy element konstrukcyjny kadłuba, rdzewieje, a plan odbudowy stoczni na Pomorzu Zachodnim leży w gruzach. Właśnie ok. 200 osób nagle dostało wypowiedzenia. Zarząd Gryfii ogłosił, że zlikwiduje zakład w Świnoujściu, skupiając się na tym w Szczecinie."
+0-0
Piątek, 4 grudnia 2020 r. godz. 19:08
~Man from utopia
200 osób, a Tadek kiedyś skasował 200 mln na ratowanie innej stoczni. To po milionie odprawy wychodzi. Ciekawe, ilu z tych dwustu głosowało na PIS, a teraz rogi piłują.
+0-0
Piątek, 4 grudnia 2020 r. godz. 07:49
~qwert (też doktor)
...a tadek z Torunia co zrobił? gdzie te od ludzi pieniądze na stocznię się podziały, rozkradają ten biedny kraj na maxa, a skuweren patrzy i nic nie robi, kościółkowe się panoszą, może jeszcze prawo pierwszej nocy? kulawy odpada, może Terlecki albo Sasin by się nadał...religia won ze szkół, kościół niech siedzi w kościele, najlepiej w Watykanie, i żeby nie było, nie jestem przeciwko wierze, niech każdy wierzy w co chce, jestem przeciwko tłustym, spasionym świ...m ubranym w czarne sukienki mówiącym o skromności i gwałcącym dzieci, jakim trzeba być skur......m, żeby robić dziecku coś takiego, nadążacie owce? i jeszcze jedno nie życzę sobie, żeby z moich pieniędzy zabierano podatek na kościelny fundusz alimentacyjny, kościół i alimenty, kuriozum, pozdro dla "doktora" joł
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 19:04
~Jolka
Co za babsko z niej, tak co trochę się lansuje i lansuje. A tu na starość napewno już wypada być jej bliżej Boga!
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 21:30
~Kuzyn Ferdka
A "wodzunio" Kacz jest w wieku lat 71 i pol. I jeszcze mu malo wladzy! + P.S. Kaczyńskiego będą na jednym wdechu obok Gomułki, czy Kiszczaka wymieniac, jako zdrajców własnego narodu.
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 18:37
~mieszkaniec
Władza publicznie i głośno mówi, że nia zgadza się na zapisy o przestrzeganiu praworządności. Dla zwykłych, normalnych obywateli to niepojęte!
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 19:24
~Homo_ale_nie_Sovieticus
PiSiory dobrze wiedza, ze nie zachowuja sie w uczciwy sposob... i ze dzialaja tak jak dzialaja organizacje o charakterze mafijno-kryminalnym.
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 17:47
~pusia
Precz z prezydentórą Niemiec! Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz i dzieci nam germanił!
+0-0
Piątek, 4 grudnia 2020 r. godz. 18:30
~Bez_Znieczulenia
Dla Niemców rynek polski jest dalekim dodatkiem do obrotów. Natomiast dla polskich producentów rynek niemiecki jest zbawieniem. Niemcy eksportują towary na cały świat za 1,4 TRYLIARDA USD, z czego do Polski raptem 1,5% z tego, słownie JEDEN I PÓŁ PROCENTA (ok. 15 mld Euro). Polski eksport do Niemiec to 20 mld, czyli ponad 20% całego polskiego eksportu. I w 75% są to produkty stricte polskich firm, materiały budowlane, spożywcze, ogromny eksport usług…
+0-0
Piątek, 4 grudnia 2020 r. godz. 12:47
~667 - LWS
Nie będzie Watykaniec dzieci i młodzieży nam watykanić.
+0-0
Piątek, 4 grudnia 2020 r. godz. 12:27
~Kolega Ferdka z ORMO
Co najmniej dwa razy tu Ferdka wyczuwam.
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 19:59
~czszrz
czy to jest szukanie zaczepki, czy tylko kompletna głupota.
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 19:05
~qwert
prezydenturą tłumoku, do szkoły pod górkę było?
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 18:54
~Europa czy Azja?
A ty, mala PiSuardesso, kogo wolisz - Backe Lukaszenke, czy tez wujaszka Putina? W ktora strone (tacy jak wy) ciagniecie teraz te biedna Polske???
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 18:43
~mamuszka
O Gott czy ktos ci kaze sie modlic po niemiecku
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 17:36
~Aamon
qwert to tęczowy lowelas. Wiem ,bo 667- LWS się wygadał na ostatnim mieszaniu..
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 19:22
~667 - LWS
Ferdek, dopiero co ,,kościelnym" byłeś, teraz ,, Aamonem"... Źle z tobą. Wiedz, że ja wiem co napisałem i co jest moje i w dupie mam czy podszyjesz się pode mnie, czy nie. Z kretynem się nie będę przekomarzał, bo wiem po tobie, jak ta choroba przebiega.
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 18:41
~Aamon
Dobre Ferdek, ale tęczowe lowelasy z PIS- u, to Helmutom nadstawiają.
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 16:52
~smaki i niesmaki
Z internetu wziete: "Agatha Christie powiedziała, iz ,,młyny boże mielą powoli, ale sprawiedliwie'' PiS-bolszewia wymachując szabelką przed oczami UE zapowiadała jej chrystianizację i reformę wg. paranoicznych pomysłów lokalnego watażki Kaczyńskiego. Jak widać podniosło to wreszcie ciśnienie politykom PE bo ,,co za dużo to i świnia nie zeżre''. I teraz UE ma najwidoczniej dość gangsterskiej polityki PiS i powiedziała - stop! PiS-bolszewii pozostaje podkulić ogon pod sobą i zgodzić na postawione warunki albo... isc na calego tzn. na "Polexit". A potem tworzyc unie z Wegrami i z Rosja...
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 16:40
~Polska droga na manowce
Dziś sa tylko dwa kraje, nie potrafią sobie poradzić z praworządnością. To Polska i Węgry. I Orban wcale sie nie kryje ze swoimi przyjacielskimi stosunkami z Putinem. Czy to samo czeka za chwile Polske???
+0-0
Piątek, 4 grudnia 2020 r. godz. 17:02
~mikro i przykro
Orban dostanie kasę od Putina. A PiSowska "Wolska" zostanie z niczym!!
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 18:47
~mamuszka
To jest praworzädnosc wedlug Putina ,Lukaszenki,Orbana ,Kaczynskiego.Znajdä wspolny mianownik ale krol moze byc tylko jeden ewentualnie podleglym krolikiem placäcym lenno carowi Putinowi
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 12:24
~doktor
Do qwert, hejterze masz zaproszenie do przychodni na WYSZYŃSKIEGO bo już jest otwarta. Co się z hejterami stało przychodnia na WYSZYŃSKIEGO tylko miesiąc była zamknięta a tu nagle tylu inwalidów umysłowych się udziela,.
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 16:33
~qwert
@doktor, cmoknij mnie doktor w coś, ze mną wszystko w porządku i tak się nie bulwersuj bo czasy ryzykowne dla zdrowia
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 09:44
~qwert
cyt. z Gazeta pl "c.t.k godzinę temu "Organizator gejowskich imprez w Brukseli: regularnie przyjeżdżają do mnie politycy PiS-u — Na moich imprezach pojawia się wiele osób publicznych z różnych krajów, w tym polscy politycy z Prawa i Sprawiedliwości. Mają rodziny i od początku proszą, żeby utrzymać ich udział w gejowskiej orgii w tajemnicy. Przyjeżdżają z Warszawy kilka razy do roku — mówi w rozmowie z Onetem David Manzheley, organizator seksimprezy w Brukseli, na której obecny był węgierski eurodeputowany Jozsef Szajer." Chłopaki co tam się u was w Pisie dzieje.?." bez komentarza
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 16:40
~667 - LWS
Ostra jesteś ,, moherowa babko", ale fakt, faktem - Helmuty ( ,, ukłon w stronę Ferdka) j***ą pisowców. Czy w związku z tym bedziemy żądać reparacji, bo jednak te dupy są polskie, pisowskie a coś mi podpowiada, że i katolickie.
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 12:47
~Łowca pisowca
,,Najpierw skontaktowało się ze mną dwóch polityków PIS, którzy dowiedzieli się o moich imprezach dla gejów. Potem doszło jeszcze dwóch, którzy dowiedzieli się od swoich ,, kolegów" z Niemiec.Wśród gości mamy polityków z całej Europy, ale najczęściej odwiedzają nas Węgrzy i Polacy". Tyle David Manzheley, organizator brukselskich party dla gejów. A więc i w PIS - ie ,, tęczowo". To dobrze.
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 12:22
~moherowa babka
tam to dopiero j.bią pis!
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 11:02
~Man from utopia
Przecież w PIS- ie zawsze geje były, to żadna sensacja ani tajemnica. Aż roi się u nich od dziadków śliniących się na widok młodych chłopców.
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 08:39
~Franciszek
Dalej szczujcie na Polske w PE to dostaniecie za to pieniadze.
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 17:08
~Radio Wolna Europa
Bez dwóch bandytów Unia sobie poradzi lepiej niż z nimi. Wpuszczą Ukraińców jako tania siła robocza zamiast Polaków i problem rozwiązany... Produkty rolnicze też z Ukrainy, Mołdawii i innych krajów taniej będzie im sprowadzić. Ciekawe tylko jak Polska pod Ruskim butem sobie poradzi ?
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 06:49
~Tworki pozdrawiają
stracimy 65 mld euro z funduszu odbudowy po pandemii, pisie mendy
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 06:42
~ela
wszystkie matołki, które są przeciwko UE, to ciemnota bez wykształcenia, (sorry, 7 klas religii i podstawówka), matołki zaczadzone kadzidłem, miernoty, bez inicjatywy, własnego zdania, gnuśne i tępe, takie ferdki z Poniatowskiego itd, itp, długo by pisać...
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 22:54
~Ferdek z Poniatowskiego
Mi siem wydaje, że jak Helmuty będą tak wszystkich członków eksploatować, to ta Unia za długo nie pociągnie, bo żaden członek tego nie wytrzyma...
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 21:32
~667 - LWS
Nie zgodzę się z tobą Ferdek, że żaden członek tego nie wytrzyma. Członki Helmutów jednak wytrzymały.
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 17:41
~667 - LWS
Ferdek, Helmuty eksploatują dupy pisowców.
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 16:56
~667 - LWS
@ kościelny vel Ferdek, uciekasz od tematu. Paetza, przez całą karierę krył niejaki JPII vel K.Wojtyła, pseudo ,, Lolek", to samo z Degollado i tysiącami innymi. Ściga się tych bandytów tylko z powództwa ich ofiar. Księża na księżyc, kosmos dla kosmitów, Jarek do Jarosławia. Kształćmy i uczmy w domu dzieci, żeby nikt ich nie wykorzystał ,, na Jezusa" czy ,, na matkę boską" jak dziadków i babki ,, na wnuczka".
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 16:26
~mamuszka
Za mieszanie sie sukienkowych do polityki za impreze politycznä u ojca Rydzyka KK powinien dostac baty bo sam popelnia 7 klasycznych grzechow glownych.To ze Polacy sä jacy sä jest winä indotkrynizacji przez KK od dziecka.Dosc tego powrocmy do korzeni i zostanmy Slowianami a chrzescijanstwo powinno byc tradycjä a nie sposobem na zycie i narzedziem manipulacji przez mafie watykanskä
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 15:58
~kościelny
A może 667 wypowiedz się o 99.9 % przypadków poza KK. Wśród celebrytów europejskich i amerykańskich, a nie skupiasz się na 0.1 % lawendowej mafii, którą takie belzebuby jak ty i qwerty wprowadzili tylnymi drzwiami do KK.
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 13:09
~Oficer Wszechmogący
Ferdek, dwóch pisowców załapało się na gejowskie imprezy w Brukseli dzięki swoimi kolegom z Niemiec Jak myślisz, czy te Helmuty realizowali na nich hasło- ***** *** ?
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 11:15
~667 - LWS
Właśnie Ferdek, wypowiedz się na temat pedofilii w kościele. Czy uważasz, że przeniesienie pedofila na inną parafię rozwiązuje sprawę? Czy ksiądz z Tylawy, o którym prokurator Piotrowicz mówił, że dzieci go ,, ciumkały" to twoj idol, chciałbyś aby twoje wnuki ,, ciumkały" jakiegoś księdza pedofila?
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 06:30
~qwert
wypowiedz się tłuczku na temat Tylawy albo na temat afery podkarpackiej, gdzie "porządni obywatele" z Wolskiej przyjeżdżali sobie ulżyć z nieletnimi dziewczynkami z Ukrainy a "trząsł tym interesem" pewien pan w sukience, takiego szamba jeszcze w tym biednym kraju nie było
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 23:30
~Oficer Wszechmogący
Tyś ,, członku" już dawno wyeksploatowany.
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 22:25
~Brudne rece?
PiS-bolszewicy kombinują jak koń pod górkę, a przecież wystarczy nie łamać prawa! Niech przestaną ingerować w wolność sądownictwa, niech odszczepią prokuratora generalnego od partii, niech zaprzestana nachalnej propagandy w TVPiS, i uwierzcie mi - nikt Polskich funduszy nie ruszy! Ale oni (PiS-owcy) oczywiście tego nie zrobią. Oni muszą się nakraść i z tego właśnie powodu konieczne jest by sądy i prokuratura chodziły na sznurku partyjnym PiS-u.
+1-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 20:36
~Pod Batem Ordo Iuris
Unia da sobie rade (bez Wegier i bez Polski). A tymczasem... "Min. Gliński dorzucił prawie 2 mln zł na muzeum Rydzyka. "To jedna z priorytetowych inwestycji" W sierpniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zwiększyło o ponad 1,8 mln zł dotację na budowę Muzeum Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II w Toruniu. Tym samym resort przeznaczy na inwestycję łącznie prawie 120 mln zł. Za inwestycję odpowiada fundacja Lux Veritatis, której prezesem jest redemptorysta o. Tadeusz Rydzyk." Dobranoc!
+1-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 20:46
~nona
Bo sie należy
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 20:19
~pusia
Precz z dyktatórą Niemiec!
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 06:33
~qwert
precz z pustakami! ferdek masz problem ewidentnie, pusia, olka...a tak w ogóle, to wszyscy w domu zdrowi !?
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 17:15
~chlodnym_okiem
W jednym zdaniu - mozemy stracic duzo, a nawet bardzo duzo. A zyskac moga tylko tacy jak Ziobro, czy Kaczynski. Im zalezy tylko na wladzy, a nie na Polsce!
+1-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 17:09
~Jacenty
Pisiorki trolki pisiorskie ten kit o suwerenności wolności przelewaniu krwi tylko trafia do waszego twardego elektoratu zaścianka i ciemnoty .Ludzie mają w dooopie waszą gadkę wiedzą że to kit tylko na wasz interes .Każdy myslący tego nie łyka
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 06:44
~Wicenty
Każdy myślący tego nie łyka prosty lewaczku, bo każdy myślący widzi, że PO i Lewaki to złodzieje i krętacze co do doopy wrogom Polski wchodzą, żeby trochę eurosrebrników zarobić.
+0-1
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 16:54
~lekarka
stracimy dotację na szczepionki, no ale zawsze można się zaszczepić zimną wodą z kranu
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 16:42
~Ferdek z Poniatowskiego
Na zatargu z Unia Europejską, najwięcej stracą Helmutu, bo jak będą siem wtrącać do naszej praworządności, którą rozumieją po swojemu, to doprowadzą do tego, że dumni Polacy zagłosują za wyjściem z Unii. A to wiąże siem z wprowadzeniem wysokich ceł na ich towary niższej jakości, które upychają w Lidlach, na Helmuty BMW i Audi, które powodują wiele wypadków na naszych drogach i na wprowadzeniu wiz dla Helmutów. Czyli nawet stare Helmuty i Helmutki na emeryturę do naszego kraju, nie będą mogły przyjeżdżać. A to wiąże siem z dużo większymi opłatami za opiekę w domach starości w Helmutlandach. Tak więc ja jestem optymistą, bo oni potrafia liczyć i kalkulować.
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 21:36
~piec zdrowasiek
"Dumni" Polacy nie sa az tak glupi (jak PiSowska Targowica!), by zaglosowac przeciwko Unii Europejskiej.
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 21:32
~mamuszka
Ferdek czy ty jestes przy zdrowych zmyslach ktory Niemiec przyjedzie sie tu leczyc na starosc pewnie na takie haslo-Jedz do Polski twoja trumna juz tam stoi
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 16:34
~karp
Łapcie wodę do wanien, bo MZK ogłosił, że nastąpi przerwa w dostawie wody od jutra.
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 15:53
~Renata
Renia, ja też jestem Renia, ale głosowałam na PiS. Bo to dobra zmiana po waszych nierządach z PSLem.
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 17:08
~Alternatywy-4
Pomylka! To nie jest zadna "dobra zmiana", to jest tylko "Dojna Zmiana"!! $P.S. Droga Unio, nie idź na żadne ustępstwa, niech ciemnota, której nie podoba się wolny świat, wypala węgiel drzewny w Bieszczadach, modli sie, spławia Wisłą do Gdańska kartofle i cofa liczniki w samochodach z Niemiec. Po prostu na tyle zasługuje!
+1-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 14:34
~Jacenty
Dla własnego interesu i koryta doprowadzicie nas do biedy już nas traktują na zachodzie jak parszywych .Myślicie że można przyjść nażreć się beknąć i wyjść .
+1-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 22:46
~Balladyna
Jak ci cuchnie pisuar to wyciąg z niego swój głupi łeb
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 21:40
~mamuszka
Propaganda pisowska nastraszyla Polakow w Polsce ze zaleje jä fala muzulmanskich emigrantow.Nie znam ciapatego ktory chcialby mieszkac w Polandii ,ale znam calä mase Polakow ktorzy pracujä w Niemczech i z powodu muzulmanow to moze wrocily pojedyncze jednostki ale to i tak z powodu zlego zakwaterowania.Za to slysze czesto o planach wymeldowania sie z Polski
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 18:12
~taka_prawda
Polska i Węgry to "wunderwaffe" pana Putina, nie musi nic wiecej robić, aby rozbijać UE....
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 17:47
~Pisuar Cuchnie
A tacy jak ty "Wincenty" pchaja Polske prosto w objecia "dobrego wujaszka" Putina. To wy jestescie prawdziwa TARGOWICA, ktora chce upadku Polski!!!
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 15:31
~Wicenty
Dla własnego interesu i koryta chcecie doprowadzić targowiczanie do utraty naszej suwerenności i wolności, o którą nasi przodkowie krew przelewali. Wy gnidy jedne, wam tylko interes lewackiego zachodu w głowie, a nie dobro swojego kraju.
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 13:25
~LUSTRO
Ale brednie... kobieto, PiS jest ci wdzięczny za każde słowo, każde działanie. Czy ty nie widzisz, że pogrążasz stalowowolską opozycję?!
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 18:34
~Quo Vadis Polsko?
Dla władzy PiSuarczycy gotowi sa zrujnować kraj, prawdę mówiła Beata z broszka, że zostawia "kraj w ruinie". Na gigantyczną skalę zadłużają kraj aby utrzymać się przy władzy. Zauważają, że prawda może im zaszkodzić dlatego z takim uporem występują przeciwko zasadzie praworządności. Dlaczego 25 krajów nie wnosi sprzeciwu, dlaczego oni nie widzą problemu? Bo w głowach ich przywódców nie drzemie chęć władzy absolutnej lub coś gorszego , że mając świadomość tego, że dopuścili się wielu niegodziwości boją się, że będą za to rozliczeni. Przecież to PiS chciał uchwalić ustawę zwana "Bezkarność +". Dlatego wykorzystując wszelkie sposoby starają się zniszczyć ostatni już bastion niezależności czyli sądy. Bo resztę już "zreformowali" powierzając władzę nad tymi instytucjami swoim poplecznikom.
+1-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 11:48
~uff
W tym całym jazgocie komentatorskim zapominamy o jednym. O PRAWORZĄDNOŚCI, o ZAWISŁOŚCI SĘDZIÓW, o nie sterowaniu procesami przez POLITYKÓW!!!!!!!!!!
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 11:27
~Turysta
Najlepszy jest expert rzepa i kalarepa haha
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 19:40
~mamuszka
Ciägnäl dziadek rzepke przyszla i babka na przyczepke
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 10:50
~Man from utopia
Ta dyskusja tutaj wydaje mnie się jałowa.Dobrze byłoby zasięgnąć opinii fachowca, jak pisowski ,,ekspert"- M.Najman.
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 10:46
~Łowca pisowca
Dobrze, że fundusze europejskie są zależne od praworządności. Wiem, że nie ,, ten" rząd wprowadził nas do UE, nie ,, ten" papież wprowadził w Polsce religijne niewolnictwo i stworzył chłopa pańszczyźnianego i nie do ,, takiej" UE przystępowaliśmy. Tu PIS-owcy muszą zmienić historię, żeby była zgodna z ich narracją. Cóż, niewolnictwo umysłowe jest najcięższą formą niewolnictwa. Dochodzi do tego, że ofiara broni swego ciemiężcy ( kościoła, dyktatury, ,, dobrego" pana), a zwraca się przeciwko temu, który chcę mu pomóc, uwolnić.
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 10:39
~nn
Jeżeli pisiory twierdzicie że w Polsce jest wszystko z praworządnością cacy, to dlaczego się tak tej "praworządności" boicie? Bo doskonale wiecie że to co się u nas dzieje nie ma nic wspólnego z "prawem i sprawiedliwością". Jesteście bandą kłamców i oszustów, na czele ze swoim guru kaczorem.
+0-1
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 18:46
~kabi
lewakowi nigdy po drodze z Polską
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 16:27
~mm
a wy jesteście bandą która okradała Polskę na czele ze swoim guru Tuskiem Makrelą.
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 08:04
~lampas
Są opinie prawne utajniane od 2 lat, że nie można łączyć budżetu UE z praworządnością. No ale co tam Renia wie, dali "przekaz dnia" to udaje zaniepokojoną. KOMPROMITACJA!
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 09:18
~Łowca pisowca
To pewnie opinie grupy ,, kakao"- Kanthak, Kaleta, Ozdobą.
+1-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 08:00
~KORYTO
No właśnie że nic nie stracimy. To kolejna próba przejęcia władzy w Polsce niedemokratycznymi metodami przez PO. Załóżmy, że budżet przejdzie. Co dalej. Minie tydzień, dwa max, a już kabel z POKO zaniepokojony jak Renia stanem praworządności poleci do Brukseli "na skargę". A tam co? Urzędasy halt dla kasy dla Polski! PO robi zadymę i obala władzę. O to im chodzi. Tylko i wyłącznie o koryto!!
+0-1
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 07:17
~urzędnik UE
Pani Renatko, jak się zabiera głos w jakiejś sprawie należy cokolwiek o niej wiedzieć. Czy wie Pani że jest od 2 lat DRUZGOCĄCA opinia służb prawnych UE, które wskazują, że warunkowanie budżetu z tzw. praworządnością jest sprzeczne z traktatami? Nie wie Pani! A co by było gdyby Pani wiedziała? Też Pani by pier**ła te farmazony!!!
+1-1
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 07:12
~hhehe
Polonistka co listy z błędami pisze została ekspertką od spraw traktatowych? Darek, masz wpływ jakiś na stalowowolską PO?
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 22:18
~Jacenty
Coś mi się wydaje że takie olki bolki tolki ferdki i temu podobne to nawet własną matke by sprzedali .
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 04:57
~Wicenty
A mi się wydaje że ty byś własny kraj sprzedał.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 22:17
~Tak_na_marginesie
I jeszcze taki dodatek... PiS i weto w UE. "Holandia zaskarży Polskę do TSUE Holenderski parlament przyjął uchwałę, która zobowiązuje rząd premiera Marka Ruttego do zaskarżenia Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej"
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 22:01
~Fabryka Masek
Jeden cytat - "Niestabilność praworządności to jak niestabilność szczepionki, nikt takiej nie kupi. Oczywiście, nikt nas z tej Unii siłą nie wywali, ale stanie się znacznie gorzej. Jeśli dalej tak pójdzie, będziemy sobie egzystowali gdzieś na peryferiach, jako unijny parias. Gdy to widzę i przewiduję, co nie jest zbyt trudne, to czuję ogromny niesmak. To, czym się zajmowałam całe życie jest dziś darte na strzępy - podkreśla prof. Łętowska. - Dobrze, że nie uczę studentów, bo co ja bym im mogła powiedzieć?! Nie patrzcie na to, że w Polsce władza nie przestrzega zasad, na które przysięga przy powołaniu na urząd?! Nie zwracajcie uwagi, że raz jest tak, a raz siak?! - dodaje. Sędzia TK w stanie spoczynku podkreśla, że mnóstwo wydarzeń w Europie wskazuje, że Polska staje się krajem, który wszyscy postrzegają jako kłopot dla Unii. - Dziś w TSUE odbyła się rozprawa dotycząca polskiego systemu dyscyplinowania sędziów. Do skargi Komisji Europejskiej dołączyły inne kraje Unii, w tym Holandia, Belgia, Dania. To pokazuje, że Polska to kłopot. A nasi rządzący, zamiast odnieść się do tego na poważnie, uprawia jakieś polityczne teatrum. Taką polską odmianę nowozelandzkiego tańca haka, gdzie wojownicy się nadymają, żeby pokazać, jacy są ważni i ile znaczą. A co z tego przyjdzie Polsce?"
+1-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 16:26
~po łebkach
za długie do czytania
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 22:00
~Lo
Hahhahhahaą
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 20:34
~Ferdek z Poniatowskiego
Helmuty to najbardziej zbójecki naród w Europie. Mają na koncie historii wiele napadów na sąsiadów, dwie wojny światowe, antifę i oczywiście przetworzenie Unii Europejskiej w neobolszewicki kołchoz. Stroją siem w piórka demokracji, a sami nie przestrzegają porządku Bożego i miedzynarodowego, zachwaszczając Unię tęczowym lewactwem i innowiercami z obcych kultur. Juz zbierają tego owoce, a będzie jeszcze lepiej, jak ci przyjezdni w niedługim już czasie wybiorą swą większością swoich reprezentantów i wprowadzą prawo szariatu.
+0-2
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 15:26
~Ferdek z Poniatowskiego
Hemoroidy wy moje, zróbcie sobie nasiadówkę to wam ulży, he he he
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 13:51
~mamuszka
Ferdek pol twojej rodziny w Niemczech siedzi na robotach nieprzymusowych.A jak z przymusowym usmiechem sie zachwalali przed Niemcem."Ich machen alles,ich bin gut ,ich bin schnell.Gute arbeit,ich bin ehrlich".Lizod..y niemieckie ,patrioty narodowe bluza z kapturem i opaska bialo-czerwona na rekawie.A ile ziomkow wysiudali z posady a ile donosow na swoich do Niemca zlozyli.Eeech ksiäzke mozna napisac o takich Ferdkach kosciolkowych na goscinnych wystepach w Niemczech.Nie zdziwie sie pasozycie spoleczny jak swojä Helenke wyslesz do Niemiec do opieki bo to przeciez pielegniarka wykwalifikowana jest.Hihi a jak Helenka przyjedzie mercedesem z Helmutem po reszte swoich rzeczy to juz bedziesz cienko spiewal oj cienko
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 13:11
~qwert
napadaj i ty umysłowy slamsie, jak Helmuty miały łazienki i bieżącą wodę, to takie ferdki jak ty chodziły sr.ć za stodołę, spadaj niedojdo!
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 03:27
~nocna zmiana
A jak sie (Ferdku) miewa twoj idol, Putin?
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 22:21
~Wolfgang Torben Müller
Ach, gdzie byśmy byli gdyby nie nasi kochani bracia Niemcy. Choinka i opłatek oraz księdze od nich, buty, auta, parady równości, druk, piwo, Angela Merkel i piece Junkers do spalania zwłok. Kochani są!
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 21:56
~Cysorz z metra cięty.
pierdek.Porządku Bożego przestrzegali i przestrzegają niejacy ,wesołowski,paetz,jankowski,gulbinowicz i kryjący ich zwyrodnialcze czyny,dziwisze i setki innych.
+0-1
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 21:54
~Abo Dabo von Jungingen
Pierdek to radziecki agent wpływu. Prostactwo tej propagandy sprawia, że RENCE OPADAJOM. Mały hejterek niech sam zrezygnuje z pieniędzy, skoro są mu niepotrzebne. Chcesz robić gospodarcze dziadostwo w kraju to proponuję zacząć od siebie i swojej kochanej partii. Reszta poczeka na wspaniały przykład pisowczyków w samoograniczaniu się i oszczędnościach w gospodarowaniu pieniądzem podatnika. Pamiętaj, wystarczy nie kraść.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 21:25
~667 - LWS
Ferdek, włóż nogi w doniczki i zasyp ziemią. Ziemia ,,wyciąga". Po za tym do ziemi trzeba się przyzwyczajać.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 21:22
~maruda
A zas ten Lukaszenka to taki "cieply czlowiek"... Czy tak, panie "Feredek"? --- P.S. Niestety, jesteśmy teraz pod okupacją barbarzyńców, którzy oszukali naród, zdobyli władzę w sposób demokratyczny, aby zniszczyć istotę demokracji czyli praworządność. Takie jest zdanie całej Unii Europejskiej - z wyjątkiem dwoch cienkich dyktatorów. Oni tęsknią do "demokracji ludowej" z papierem toaletowym na kartki!
+0-1
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 21:11
SzklaneDomy13
co za brednie, SORRY!
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 20:24
~Lo
Kiedy ta pani będzie rozliczona za burdy w Stalowej Woli za cały cyrk niby strajk kobiet...
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 06:49
~Jsnko
Masz z tym jakiś problem? Chłopy nie mają hsj to kobiety działają.Brawo pani radna,punktować ta hołotę złodziejska.
+0-1
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 20:04
~mistrzu
Ekspertka unijna z bożej łaski !!!
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 19:26
~olka
Najwięcej stracą Platfusy i dlatego tak panikują. Kieszenie duże, a piniendzy nie będzie...
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 21:38
~Cysorz z metra cięty.
O 13 emeryturz możesz zapomnieć stary Judaszu z Poniatowskiego podającego się za olkę.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 19:19
~Bez_znieczulenia
Przez ponad 16 lat obecności Polski w Unii Europejskiej nad Wisłę przypłynęło blisko 189 mld Euro z budżetu UE. W drugą stronę trafiło ok. 61 mld euro, nasz bilans to niemal 128 mld euro "na plusie"... A PiSowska mafia robi teraz praktycznie wszystko, by Polske z UE wyprowadzic!
+2-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 22:02
~Cysorz z metra cięty.
Bez znieczulenia.Ni tłumacz im bo ta bezrozumna tłuszcza i tak tego nie zakuma.Dla fanatyków gnoma z Żoliobrza wszystko jest zrozumiałe oprócz tego co oczywiste.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 20:10
~nn
nie ma ceny za sprzedana Ojczyzne. A to chce zrobic PO i lewactwo. Zeby w Poolsce rzadził schowany urzedniczyna. Nowoczesny Targowiczanin??
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 18:19
~PiSkomuna Atakuje
Po pierwsze, Polska moze zostac praktycznie SAMA w Europie. Bo maly mafiozo, Orban, Polsce w niczym nie pozmoze... Wujaszek Putin zaciera rece, bo jego plany rozbicia Europy nabieraja teraz szybszego tempa.
+1-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 17:51
~nn
wszystko na sprzedaż Butryn ???Polkse teraz szprzedac chcesz ??? Juz sprzedałas hute a twoi kolesie sprzedali co ograniczone móżdzki im pozwoliły.
+1-1
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 18:23
~niesmak_pozostanie
Ile dzis placa za wpis - smrodliwy, putinowski trollu???
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 17:27
~dziadek emeryt
Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał zwrot 70 mln złotych za niedostarczone respiratory Adrzejowi Izdebskiemu byłemu handlarzowi bronią, pełno w gaciach bo UE chce uzależnić dotacje od praworządności? macie pisie tłuki za uszami
+2-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 17:14
~Kijowski
Ponad 61% Polaków uważa, że opozycja nie jest przygotowana do rządzenia Polską. Jak czytam artykuł to widzę, że ci ludzie mają rację.
+1-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 17:22
Marx
To dziwne bo gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawu i Sprawiedliwości zabrakłoby 30 mandatów do samodzielnej większości w Sejmie - wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 16:55
~ Zwolennik Jaroslawa
Tym pisowskim ciemniakom można wmówić wszystko. Np: milion samochodów elektrycznych, budowa promu w polskiej stoczni, fabryka maseczek, opłacalny przekop mierzei, centralny port lotniczy, zamach w Smoleńsku, międzymorze. Oni są tacy tępi że aż mi ich szkoda
+2-1
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 20:12
~nn
zobacz co zostało po rzadach z okresu po 1989r?? Np z COP. Dlaczego Polacy w ilości 5 mln wyjechali ?? I nie chca wracac ???Zrobiliscie z Polski bantustan skad biali niewolnicy jada na zachód zeby utrzymac rodziny. A jeszcze te polskojezyczne rzady zabieraja duza część ich zarobków
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 17:33
~Marcin
I może ciemniakom pisowskim można wmówić wiele, ale ciemniakom peowskim wcale nie mniej. Zaczynając od tego, że niemiecki czy holenderski rząd będzie się lepiej troszczył o Polaków niż o Niemców czy Holendrów. A z pewnościom Niemcom będzie bardziej zależało na dobru Polaków bardziej niż Polakom którzy wybierają co kilka lat swoje władze. To tacy pożyteczni idioci zmanipulowani przez UE nie mniej niż niektórzy byli manipulowani przez ZSSR. Ludzie którym wmówiono, że historia się już skończyła a od dzisiaj mamy na wieki wspaniały czas pokoju i miłości.
+1-1
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 17:27
~Marcin
Centralny port lotniczy jest jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem (zwłaszcza w powiązaniu z komponentem drogowym i kolejowym scalającym kraj), PRzekop mierzei też uważam za dobrą decyzję, bo to będzie funkcjonowało następne setki lat i powinno być zrobione już w latach 90tych. Międzymorze jest doktryną geopolityczną forsowaną również mocno przez elity amerykańskie w celu stworzenia przeciwwagi dla unii niemiecko-rosyjskiej w europie.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 16:51
~mamuszka
Na niemieckich paskach wiadomosci pisalo ze Wegry sie zaszczepiä rosyjskä szczepionkä.Osobiscie jestem przeciwniczkä szczepien
+1-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 17:20
~lekarka
przecież Putin stwierdził, że kto się zaszczepi zamieni się w małpę (jedna ze szczepionek to genetyczny wektor uzyskany w oparciu o białko małpy)
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 16:37
~qwert
ale pisia ciemnota w tej dziadowej woli, UE bee, ksiądz im będzie dzieci gwałcił a ciemniaki dalej będą na tackę rzucać i krytykować i pukać w klawiaturę, niedojdy życiowe co najdalej w Rozwadowie były, sorry, w d...e były i gó..o widziały a mundre to, jak... no właśnie, jak?
+3-1
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 17:29
~gargamel
znasz bajkę o wężu?
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 16:30
~Ludwik
Czyli wychodzi na to że jakby teraz "rządziła" partyja Reni to na wszystko była by zgoda, Starych się bać na co by się zgodzili...
+1-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 16:16
~Prosto z mostu
Przeciwnicy PiSu to przeciwnicy Polski. To jest jasne i nie podlega dyskusji. Po ostatnich błazeństwach tej idiotki Lempart zadaję sobie pytanie: Czy w opozycji jest choć jeden człowiek, już nie tyle wiarygodny, ale chociaż względnie normalny? Bo elementarna uczciwość to dla nich abstrakcja, a poziom ich chamstwa, wulgarności i kretyństwa jest tak niewiarygodny, że nawet Mrożek do spółki z Gombrowiczem i Bareją by tego nie wymyślili!
+1-2
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 21:45
~Wes.
Prosto z mostu. No właśnie pokazałeś pisowski poziom elokwencji i dobrego wychowania.Brawo ty.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 17:29
~ela
@mamuszka, bo kościółkowe gustują w małych dziewczynkach i młodych chłopcach, z naciskiem na chłopcach
+0-1
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 17:02
~mamuszka
A w Rossiji skrobac sie wolno do 3 miesiäca nie mowiäc juz o ciäzach uposledzonych.Tylko w Polsce KK zadecydowal ze kobieta ma cierpiec.W tym kraju kobieta w ciäzy ma katastrofalnä opieke medycznä nie mowiäc o warunkach w ktorych ma rodzic w porownaniu do cywilizowanej Europy.Dlaczego KK tak nienawidzi kobiet??
+2-1
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 16:16
~jasio
jak wchodziliswa do łuni to mowili ze nasza skladka je troszke mniejsza od tygo co dostajemy a teras piszom ze dali nam 160 a wzieni 60 i w zwionsku z tym szukam kogos kto mi da 3 dychy a ja mu zaplace 1 dyche sklatki
+1-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 15:52
~Moher49
Tak nam UE pomaga, że nawet ostatnia fabryka zapałek musi być zamknięta. Cały przemysł w obcych rękach. Zyski płyną do Niemców. Polską rządzą zdrajcy za judaszowskie srebrnik, gotowi za EUR Niemca w d.. całować. Honoru zero. Rośnie tylko armia urzędasów, za komuny było 45 tys, teraz ponad 400 tys.
+2-2
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 21:05
~zapałka
moher 49 - za mało zapałek kupujesz...ile pudełek ci poszło w tym roku?
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 16:02
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Moher49, Polską rządzili zdrajcy za judaszowskie srebrnik, gotowi za EUR Niemca w d.. całować. Bo PiS mówi Helmutom NIE. Co pan TVP nie oglądasz?
+1-2
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 15:43
~olka
Pani radna, Polska NIC nie straci. Suwerennością się nie kupczy. Nie można ustąpić neobolszewickiej Unii.
+1-3
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 16:27
~Tworki pozdrawiają
spadaj dziadek vel olka
+1-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 15:24
Marx
Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawu i Sprawiedliwości zabrakłoby 30 mandatów do samodzielnej większości w Sejmie - wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF.
+2-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 15:20
boga_nie_ma
Brawo Pani radna - mieszkańcy murem za panią. ---------- Protest samorządów 1 grudnia. W wielu miastach zgasną światła
+2-1
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 17:05
CZERWONA_KROLOWA
@GOD to nie buk tylko kopia wierzeń w Horusa sprzed 5000 lat zydoskie zabobony z almanachu bajek żydowskich dla zmyły nazwanych bibilą.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 16:04
~God
Jestem, jestem. Spokojna twoja rozczochrana pusta bania
+0-2
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 15:17
~j**** **s
Pewnych ludzi nic nigdy nie przekona. Gdyby nie UE bylibyśmy w ciemnej doopie. Polska po wejściu do Uni dostała ~190 miliardów euro. W tym czasie wpłaciliśmy do unijnego budżetu ~61 miliardów euro. Matematyka, chociaż pewnie niektóre trolle mają z nią problem jak widać w komentarzach, a może takie rzeczy ich przerastają. W końcówce lat 90 drogi polskie to była jedna wielka ruina. Koleiny takie wszędzie były, że nawet Polonez tarł brzuchem. Teraz nawet na wsiach asfalt leją za pieniądze z Uni. Ciekaw jestem kiedy skończy się niemiecko-unijna cierpliwość do matołków nad Wisłą. Z Rosją na pieńku o Smoleńsk. Na Unię plujemy. Trump w Ameryce się skończył. Z kim następny sojusz, pozostaje tylko matka boska wieczna królowa Polski z rzeszą swoich czarnopurpurowych, nie do końca dobrych sług.
+4-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 20:54
SzklaneDomy13
I wiesz ze masz w gruncie rzeczy racje.. Kasowac pieniadze, pluc na Unie i machac szabelka...wobec Putina.... To wszystko co potrafimy.... Co do gospodarki.... taki jest Kapitalizm! Ile zamknieto zakladow w DDR? Czyli Niemcy zamkneli niemieckie!! firmy.... Nikt o tym nie pomysli? Jeszcze raz: taki jest Kapitalizm. Nie jestes konkurencyjny, nie masz prawa bytu.... Pozdrawiam serdecznie
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 18:08
~mamuszka
Gargamel za komuny zazdroscilismy Ukraincom teraz Ukraincy zazdroszczä nam.Bez kapitalu nic sie nie rozwinie aby cos wyprodukowac to trzeba najpierw zainwestowac.30 lat temu Polska byla bankrutem wiec silä rzeczy inwestorow polskich nie bylo tylko zagraniczni.Gdy posiadasz kapital nic nie stoi na przeszkodzie abys go zainwestowal w innym kraju niz Polska
+1-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 17:45
~gargamel
mamuszka, po wejściu do unii Polska straciła 50% majątku na rzecz kapitalistów z zachodu. Przez tych nieudaczników, zdrajców ojczyzny miliony ludzi cierpiało niedostatek. Ludzie nie mieli pracy, sporo popełniło samobójstwo. Długo by tak wymieniać. Jedyny pożytek że można było podróżować. Jedyny pożytek.
+0-1
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 17:05
~mamuszka
Gargamel twoje tezy to czyste gdybanki zero retoryki
+1-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 16:38
~gargamel
ty zakuty łbie policz ile unia zabrała poprzez likwidację nowoczesnych fabryk, wykup za złotówkę innych fabryk, zwolnień z podatków niemieckich czy francuskich sieci handlowych. Policz sobie jak potrafisz. Gdyby nie unia byśmy jeszcze lepiej wyszli.
+1-1
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 14:57
~kirk
Kobieto, zejdź ze sceny! Wstydu oszczędź! Tyle w temacie!
+1-3
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 14:35
~Jeszcze 7 lat i pocałujcie Nas w ...
A podobno jeszcze tylko przez 7 lat Polska nie będzie płatnikiem netto do unijnego budżetu, tzn. jeszcze przez tyle lat będzie więcej otrzymywać niżeli tam wpłacać. Przypomnę tylko, że jesteśmy już 16 lat członkami tej wspólnoty. Czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas ? Ostatnie kilka lat gołym okiem widać, że coś się ruszyło. A co będzie dalej to się jeszcze okaże.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 14:08
~www
Jeżeli ktoś próbuje zmienić naszą pozycję i zasady na bardziej niekorzystne dla nas to nie widzę powodu żeby się na to godzić.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 17:35
~Marcin
Proste to jest nie walczyć o kraj, przytaknąc na wszystko co UE wymyśli i liczyć na ciepłe posadki dla siebie i rodziny w Brukseli.
+1-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 15:22
~j**** **s
Nie jest to tak proste jak kolega-koleżanka sądzi...
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 13:48
~kabi
pani radna, wolność i niepodległość nie ma ceny, jesteśmy to winni tym którzy oddali życie za Polskę. Czy pani to rozumie?
+1-1
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 18:51
~kabi
jaro masz zapaskudzony łeb tefauenem i tobie już nic nie pomoże.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 18:18
~Jaro
kabi.Ty jesteś taki od urodzenia czy miłość do kasty starego kawalera zryła ci beret,prymitywy fanatyku.Czy Czesi, Słowacy,Rumuni.Bułgarzy i większość krajów UE ma jakiekolwiek problemy z uchodźcami.Ale tego w tej pisowskiej szczujni już ci nie powiedzieli a ty jesteś zbyt głupi żeby to wiedzieć.Goń się prawacki cwe.u.
+1-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 15:02
~kabi
Jaro, jakbyś potrzebował to w Nimecie nawet 5 kg kupisz może twój łeb jest taki twardy bo na pewno tam mózgu nie ma. Co było z migrantami i relokacją? Też się wszyscy zgodzili tylko Polska była przeciw i kto miał rację. Bujaj się lewaku.
+0-1
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 14:23
~Jaro
kabi.Czy uważasz,że 25 krajów UE zgodziło się na utratę wolności i niepodlegości.Weź się pierd...ij w ten pislamski,pusty łeb.
+2-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 14:18
~Aeo
Ty tak serio piszesz czy naprawdę masz taką małą inteligencję? Co ma piernik do wiatraka?
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 13:47
~Kolo
Kobieto jak byliście u władzy to wiecej zostało niewykorzystanych funduszy ,bo nie PO była zajęta sobą. A teraz to walka o niezależność
+1-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 15:28
~kolonos
Aeo, o jakich statystykach prawisz, tych wygodnych dla poko? Sporo kasy dzięki nim poszło się je..ć. Sami to przyznali.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 14:19
~Aeo
Popatrz na statystyki a nie kłamiesz.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 13:45
~olo
Właśnie dlatego , ze PAN PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI jest bardzo rozważnym politykiem musimy położyć weto. Bo gdyby tego ie zrobił odebrano by nam nasze dopłaty unijne pod byle pretekstem. Bo co roku to my dokładamy miliardy do budżetu unijnego tylko pseudo opozycja nigdy o tym nie powie. Po za tym ta pani B. bardzo kłamie , ze te inwestycje zostały zrobione z unijnych środków owszem coś grosza unia nam dołożyła.
+0-3
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 23:06
~merlot
Co za prymitywne klamstwa, panie "olo"! Nie otrzymal pan jakiegos madrzejszego "przekazu dnia" z centrali?
+1-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 18:30
~Jaro
jabar.Nie ja mówię jak to widzę tylko ministerstwo zdrowia podaje takie dane.Tak trudno to ogarnąć tą małą główką.jabar głowa nie służy wyłącznie do jedzenia.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 16:24
~tylko nie PIS
Matołusz rozważnym politykiem? co ty pijesz kmiotku, dwa prawomocne wyroki sądowe i takie coś jest premierem, kuriozum
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 15:32
~Greg
Wystarczy użyć mózgu i wejść na stronę MIn. Finansów, alby sprawdzić jakie są przepływy finansowe z Unią. I przestać bredzić, ze to Polska dokłada do Uni.Żeby się wypowiadać w jakimś temacie, trzeba najpierw mieć wiedzę, w przeciwnym razie robimy z siebie błazna.
+1-1
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 15:04
~jabar
tak, tak, jaro jest przy każdej śmierci covidowca w każdym szpitalu i on wam mówi jak to widzi
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 14:32
~Jaro
Ten bardzo rozważny polityk już trzeci raz odtrąbił zwycięstwo nad pandemią a w polskich szpitalach umiera dziennie cztery razy więcej ludzi niż np.w 80 milionowych niemczech.
+3-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 14:19
~Aeo
Niezły trolling xD
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.