Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 26 stycznia 2021 r. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
 Wiadomości lokalne
» Zwrot podatku z zagranicy. KDF-Podatki zaprasza!
» Fabryka maseczek w Stalowej Woli. ARP milczy w jej sprawie
» Dwa wypadki z udziałem pijanych kierowców
» Przewiercili w bloku rurę z gazem. Doszło do wycieku
» PGO w Stalowej Woli czeka sprzedaż
» Akcja Zima w pełni
» Komunikat Urzędu Miasta
» Szpitalne inwestycje
» Uczcili poległych w Powstaniu Styczniowym
» (Nie)bezpieczna zmiana? Piesi z pierwszeństwem na pasach
» Stalowa Wola będzie jeszcze bardziej zielona
» Makabryczna zbrodnia w Zdziechowicach. Zatrzymani dwaj mężczyźni
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Serca na nakrętki
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 12:25     /Magdalena Rodecka/
"Akcja zima" w mieście rozpoczęta

25 listopada na terenie gminy Stalowa Wola rozpoczęto Akcję zima 2020/2021.
25 listopada na terenie gminy Stalowa Wola rozpoczęto "Akcję zima 2020/2021".
Fot. Jacek Rodecki
25 listopada na terenie gminy Stalowa Wola rozpoczęto "Akcję zima". Za stan dróg i bezpieczeństwo mieszkańców, będzie odpowiedzialna miejska spółka, której radni dali na nadzwyczajnej sesji, zielone światło.

Gmina Stalowa Wola powierzyła Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu w Stalowej Woli wykonanie zadania z zakresu gospodarki komunalnej, obejmującego usługi zimowego i letniego oczyszczania dróg gminnych na terenie miasta Stalowa Wola w latach 2021 - 2023. Co roku odpłatność ma być negocjowana.

Jak poinformował prezes MZK Sp. z o.o. Radosław Sagatowski, 25 listopada na terenie gminy Stalowa Wola rozpoczęła się "Akcja zima". I chociaż śnieg oraz niskie temperatury nam jeszcze nie doskwierają, były podejmowane interwencje, zwłaszcza w godzinach porannych.

Radny Dariusz Przytuła (Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe) apelował, aby drogowcy mieli na uwadze drogi nieopodal wiaduktu przy stacji benzynowej na ulicy Okulickiego. Ostatnio było tam bardzo ślisko. Pytał również o godziny wyjazdu piaskarek.

Sylwester Piechota, naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji i Transportu wyjaśniał, że praca MZK jest na bieżąco monitorowana. Codziennie składane są raporty a pracownik Urzędu Miasta ma wgląd w czas pracy sprzętu, trasy jakie pokonują oraz gdzie odbywa się sypanie. - Mamy do posypania ponad 100 kilometrów dróg, sprzętu mamy tyle ile jest. Nie da się w ciągu pół godziny, godziny przejechać po wszystkich drogach - stwierdził naczelnik.

Prezes MZK Radosław Sagatowski poinformował, że w czasie "Akcji zima", pojazdy wyjeżdżają na ulice o 2:00-3:00. Podczas gołoledzi jaka miała miejsce kilka dni temu, drogowcy rozpoczęli pracę o 3:00 rano.

Miejski Zakład Komunalny jest odpowiedzialny za odśnieżanie na terenie gminy chodników, ścieżek rowerowych, parkingów, przystanków autobusowych, przejść dla pieszych na terenie miasta Stalowa Wola.

25 654 m dróg powiatowych i 25 570 m2 chodników i ścieżek rowerowych, należących do powiatu. 125 481 m dróg i 346 232 m2 chodników i ścieżek rowerowych, parkingi 66 925 m2, których właścicielami jest gmina Stalowa Wola. 14 950 m2 przystanków Zakładu Komunikacji Miejskiej i prześc dla pieszych oraz 5 506 m dróg i 2 805 m2 chodników osiedlowych.

Sprzęt jakim dysponuje MZK to: 6 posypywarek samochodowych z pługiem, 7 ciągników z pługiem i posypywarką, 1 bartesco elektryczne pług plus posypywarka, 3 brygadówki z ręcznym odśnieżaniem oraz 2 melexy z ręcznym odśnieżaniem( tam gdzie nie można podjechać).

Ponadto w najbliższych dniach na stronie MZK pojawi się zakładka, dedykowana zimowej akcji.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 4 grudnia 2020 r. godz. 05:40
~Richardo
@mamuszka Widzę że dostałaś biegunkę słowna O takich sprawach to rozmawiaj na facebooku!!! Zawsze możesz zaprośić Ferdka do grona znajomych! Tu rozmawiamy o ważnych sprawach!!!
+0-0
Piątek, 4 grudnia 2020 r. godz. 11:43
~mamuszka
Richardo Ferdek notorycznie kradnie moj nick.Nie bede tu zaglädac juz bo bede na miejscu i czasu bedzie brak wiec jak jeszcze zobaczysz nick mamuszka to wiedz ze to bedzie Ferdek ktory ukradl moj dorobek literacki i mojä tozsamosc
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 06:12
~200 Century boy
Słuchajac wczoraj radia usłyszałem że ludzie skarża się się że Jak jada rano do pracy przed siódma to drogi sa jeszcze ślizgie i niebezpieczne (ie. koło wiaduktu ) bo Nie sypane sola, piachem. Ktoś z MZK powiedział że zaczynaja o 03 rano ale Nie moga się wyrobić na czas bo zamało sprzętu!!! RADA dla MZK - kupcie więcej sprzętu!!!!! Dajecie dotacje na chryzantemy a sprzętu Nie maćie??? WSTYD żeby tak było!!!
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 20:07
~Man from utopia
A może MZK nie ma pieniędzy na zakup soli i piasku?
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 23:07
~Oficer Wszechmogący
mamuszka, a Helmuty to mają dorsze , czy kiełbie? Bo chciałbym wiedzieć co cię tam trzyma.
+0-0
Piątek, 4 grudnia 2020 r. godz. 08:36
~Oficer Wszechmogący
Znowu Ferdek, już nawet zaczęło mnie bawić to twoje podkradanie mojego nicka, bo rozumiem, że za głupi jesteś, żeby coś wymyślić. W ogóle zauważyłem, że Sms-ów trolle pisowskie już nie dostają z Żoliborza, stąd taka niespójność w ich wpisach albo wręcz milczenie.Ferdek, na Brukselę, na gejowskie party z pisowcami lepiej jedź, odprężysz się, kłopoty ze stolcem przejdą...Nie śmieć tutaj.
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 19:04
~mamuszka
A teraz to bedzie mamuszka w trzech osobach boskich.Najlepiej to lubie Heringi marynowane kebabow nie lubie bo mam po nich sraczke kawioru nie lubie bo mam po nim alergie.Mam bardzo wyrafinowane podniebienie i trudno mnie zadowolic.Najlepiej to wie o tym moj owczarek niemiecki ktory jest na lancuchu tak dlugim aby donosic mi smakolyki.Lubie tez ptasie mleczko,marcepany i osmiorniczki
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 17:37
~mamuszka
To zäleży. Bo jäk są z twoich stron to kiełbie ,ä jäk z północy to dorsze
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 16:15
~mamuszka
Kebäby Oficerze ,bo jä lubię kebäby. Ä tutäj są wszędzie. Smäki z całego bliskiego i dälekiego wschodu.
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 20:07
~euro-euro
Więcej piasku jak śniegu, gdzie te zimy z lat dziewięćdziesiątych gdzie język przymarzał do słupków przystanku :D i nawet silnik diesla w autobusie oddawał swoje kalorie :D teraz więcej piasku jak śniegu na przystanku cieplej jak w domu a i jeszcze linii i przystanków więcej jak ludzi
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 15:39
~mamuszka
W zimie jest zimno. Zäłuż Oficerze Wszechmogący grube gätki żeby się kiełb nie przeziębił i kätäru nie złäpäł ,bo się to skończy testem na Covidä.
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 21:54
~mamuszka
Hehe ktora mamuszka jest prawdziwa?Ferdek teraz to dostaniesz oczopläsu.Orban juz zamowil szczepionke u Putina (powaznie) wkrotce i ty sie w pierwszej kolejnosci zaszczepisz "Sputnikiem"jako szczegolnie zasluzony.Polak Wegier dwa bratanki do Putina ukladanki.Ruscy to najpierw wyslali psa w kosmos a teraz najpierw zaszczepiä Ferdka i bedä obserwowac czy da mu kopa.
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 17:51
~mamuszka
A co my tu mamy ?Ferdek dieduszka Maroz w walonkach,kufajce i czapce uszatce zapowiada prognoze pogody.Cos mi tu arktycznym syberyjskim wiatrem zawialo az klawiatura zaskrzypiala
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 16:26
~Oficer Wszechmogący
Ferdek, umlauty cię demaskują. Idź na sanki z obrońcami kościoła, a potem zróbcie sobie gejowskie party na plebanii, jak ten europoseł od Orbana.
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 16:24
~Oficer Wszechmogący
Ferdek, umlauty cię demaskują. Wyjdź z domu, idź na sanki z obrońcami kościoła, a potem zróbcie sobie gejowskie party, jak ten europoseł od Orbana.
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 12:57
~Eleonora Rigby
czy przewidziano cotygodniowe sprzątanie piasku z jezdni i chodników? Czy dopiero na późną wiosnę?
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 09:39
~Gogop
Niech te po****ne progi zdemontuja bo za naprawe zawieszenia miasto nam nie placi a moze masowo zaczac wystepowac o zwrot napraw bo przez niektore nawet przy 20 km mozg sie odbija. Nie postawia fotoradaru tylko takie dziadostwo.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 18:28
~Zimna Woda
Zima nadchodzi? Lodowiska w Stalowej Woli nie bedzie, za to mieszkancy moga sie wybrac na narty! Tak, w okresie pandemii, gdy pracownicy szpitali słaniają się na nogach, gdy zdesperowane kobiety i wspierający je mężczyźni wychodzą na ulice protestować, gdy naukowcy grzmią, że nauką zarządza katolicki demagog - prezydent Budyn-Duda "załatwił", żeby rodacy bratali się w kolejce do wyciągów. Brawo!
+0-1
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 15:54
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie i panowie. Idzie zima, a więc noga z gazu. W zimie przy gorszym stanie dróg jeździ siem 10 km poniżej dozwolonej prędkości i zachowuje siem dużo większy dystans do pojazdów przed wami. A jak kierowcy Helmutami speedują to w rowach lądują. I potem lądują też na Youtubie w temacie "Polskie Drogi", bo większość kierowców ma kamerki w samochodach, taki jak ja na głowie jak se jeżdżę rowerem. I cały Zachód siem śmieje z takich kierowców jak Youtuba ogląda, a rodzice to pokazują dzieciom i tłumaczą im, jak siem nie powinno jeździć..
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 18:37
~Cysorz z metra cięty.
On nic nie umyje bo to zwykły pasożyt,który ma dwie lewe ręce,zdemoralizowany przez komunę w której przeżył większość swojego marnego żywota.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 17:16
~Helenka z Poniatowskiego
na etacie tu robisz dziadek? okna umyj na święta, nierobie
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.