Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 23 stycznia 2021 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
 Wiadomości lokalne
» Szpitalne inwestycje
» Uczcili poległych w Powstaniu Styczniowym
» (Nie)bezpieczna zmiana? Piesi z pierwszeństwem na pasach
» Stalowa Wola będzie jeszcze bardziej zielona
» Makabryczna zbrodnia w Zdziechowicach. Zatrzymani dwaj mężczyźni
» Fundacja w sprawie remontu cmentarza wojennego pisze do metropolity
» 1,6 mln. zł na remont wiaduktu na Traugutta
» Lokalny procudent mebli rozwija produkcję i asortyment
» Co się wydarzyło w Zdziechowicach? Znaleziono zwłoki
» 12 budynków zniszczonych przez wandali
» WOŚP zaprasza na cykl wykładów o zdrowiu
» Co z nagrodami rocznymi dla pracowników MOPS?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Ferie w Muzeum 2021 - online
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Serca na nakrętki
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kronika Kryminalna

Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 13:04     /KPP Stalowa Wola/
47-letniemu bezdomnemu groziła śmierć

Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne i w trosce o życie mężczyzny, został on przewieziony do komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia.
Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne i w trosce o życie mężczyzny, został on przewieziony do komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia.
Fot. KPP Stalowa Wola
W środę wieczorem, policjanci ze Stalowej Woli otrzymali sygnał o osobie leżącej przed jednym z bloków na ul. Wojska Polskiego.

Policjanci pojechali się we wskazane miejsce, gdzie zastali leżącego na ławce mężczyznę. Okazał się nim bezdomny 47-latek. Był nietrzeźwy i miał przemoczone ubranie.

Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne i w trosce o życie mężczyzny, został on przewieziony do komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają sami, bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.

Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 29 listopada 2020 r. godz. 18:52
~Mieszkaniec
A kto to jest "policjant"?
+0-0
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 07:36
~ela
słowo policjant się zdewaluowało, teraz jest milicja, która bije kobiety i młodzież pałkami teleskopowymi i "daje" gazem po oczach
+0-0
Niedziela, 29 listopada 2020 r. godz. 12:18
Marx
No cóż... niektórym ludziom nie można pomóc. Świata nie zbawicie, zajmijcie się sobą - niech się każdy martwi o siebie.
+1-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 01:43
~Angel
Zbawimy dając wybór w kwestii szczepionek na coś co zostało mocno przereklamowane a tymczasem w Szwecji życie jest jak kiedyś i nikt nie robi z tego powodu problemów
+0-0
Sobota, 28 listopada 2020 r. godz. 06:28
~moherowa babka
witam wszystkich fachowców i znawców od cudzego życia, co tam dzisiaj u was słychać? ciepłe śniadanko i gorąca kawa na stole? nie wypowiadajcie się o rzeczach o których bladego pojęcia nie macie, gęby pełne frazesów i miłości do bliźniego i pewnie każdy w wigilijną kolację ma puste nakrycie na stole ale bezdomnemu drzwi nie otworzy, rzyg
+0-2
Sobota, 28 listopada 2020 r. godz. 17:41
~667 - LWS
Prawdziwy katolik nikomu nie pomaga, nienawidzi ludzi i nie przyjmuje do wiadomości treści, które mimo , że są prawdziwe to mu nie pasują. Niedługo WOŚP i tam trzeba pomagać!!!
+1-0
Sobota, 28 listopada 2020 r. godz. 10:39
~Prokofiev
Tak kawka i ciasteczka bo na to pracujemy - najlepiej sie rozchlać i leżeć na czyjś koszt. Do kobiety z krwotokiem to karetka przyjechać nie chciała a do menela przyjeżdżają co drugi dzień - sam słyszałem jak ratownik tak mówił. Przestańcie sie nad nimi litować - dość tej wyuczonej bezradności bezdomnych meneli !!!
+1-0
Sobota, 28 listopada 2020 r. godz. 09:37
~Homeless
nie bądź cyniczny/cyniczna to puste miejsce to narzut z żydowskich zabobonów i kopii wierzeń w Horusa sprzed 5000 lat opisywanych w almanachu bajek żydowskich dla zmyły nazwanych biblią. Nikt Ci drzwi nie otworzy - martw sie o siebie sam/sama albo wypadniesz z obiegu - jak ktoś woli sie napić i leżeć na ławce zamiast coś ze sobą zrobić to nikt takiemu nie pomoże skoro on sam nie chce - najpierw trzeba nie pić i chcieć żyć jak człowiek. I nie uprawiajcie takiej relatywizacji moralnej bo to chore i takie typowo polskie pochylać sie nad takimi draniami, złodziejami, bumelantami zamiast osobami prawdziwie potrzebującymi wsparcia
+2-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 17:47
~XDDD
miał maseczke?
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 16:40
~olka
Platfus Balcerek naprodukował bezdomnych i do dzisiaj ci bezdomni cierpią głód, chłód i strach.
+0-1
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 16:00
~Mieszkaniec
Niestety, taka jest prawda. Stalowowolska policja nie pomaga ofiarom. Tak "przesłuchują", że pokrzywdzony zamyka się we własnej skorupie i nie dochodzi swoich praw. Policjant czy policjantka podnosi głos, krzyczy, zbywa, źle traktuje. Ktoś krzywdzony dalej daje się krzywdzić bo widzi, że policja nie zrobi nic. I jest sam z problemem.
+1-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 15:10
~cionnamon_girl
Nie oceniajcie jeśli nie znacie jego historii. Różnie w życiu się plecie.
+0-2
Sobota, 28 listopada 2020 r. godz. 08:07
~moherowa babka
dokładnie, dzisiaj wszystko jutro nic, los jest bardzo pomysłowy
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 20:30
~Homeless
i znowu ta relatywizacja moralna - może mamy mu medal dać ? Nie znamy historii ...dobre sobie...pewnie bił żone, zgotował w domu horror ale to on jest ten pokrzywdzony ? Tak pewnie to złe banki, komornicy, policja sąsiedzi, szef w pracy - wszyscy są winni tylko nie on i jego flaszki. Nie bądź cyniczny/cyniczna
+1-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 13:29
~Homeless
To zawsze jest wina wszystkich dookoła ale nie jego. Nigdy się nie przyzna że to jego wina. Powie że to choroba, że alkohol ale że jego to wina - nigdy. Żyje taki do czasu normalnie, nawet nie zauważając że już ma problem. Wraca pijany bo kierowca go przywiezie, a dzieci i żona wszystko posprzątają on budzi się rano czysty i wszystko zaczyna się od nowa i nawet nie ma kiedy zauważyć że już sięga dna. Dopiero oderwanie takiego od rodziny, wnuków, strata kontaktu z rodzicami, braćmi, siostrami powoduje u niektórych jakiś impuls i wstrząs - a inni po prostu już zostają na ulicy i często tam umierają nawet i w Stalowej Woli był już takie przypadki opisywane tu na portalu. To jest zespół współuzależnienia kiedy rodzina skrzętnie usuwa wszystkie problemy i zamiata pod dywan narastające problemy i chroni pijaka przed konsekwencjami (np przed utratą pracy usprawiedliwiając go że źle sie czuje choć jest pijany tak naprawde). Mówi się że mają bagaż "doświadczeń" oczywiście w butelce te doświadczenia no bo nie w relacjach rodzinnych i w pracy. Myślę sobie czasem że mnóstwo osób wartościowych odebrało sobie życie a takie osoby które piją, kradną bumelują, żebrają kasę na picie - trzymają się tego życia za wszelką cenę i to jest dla mnie dziwne, nie do zrozumienia czasem. --------------------------------------------------------------------------------------- Ostrzegam też wszelakiej maści moralizatorów którzy uprawiają pewien rodzaj racjonalizacji moralnej, że to bezdomny że pije by zapomnieć że to nie jego wina - robicie najgorszą robotę jaką można tylko zrobić dla nich takim gadaniem!!!
+1-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 16:50
~mamuszka
@Xdd Przeciez takie przypadki kazdy zna z autopsji i z wlasnego otoczenia.Normalne zycie jest nudne i monotonne codziennie to samo.Oni wybrali WOLNOSC nikt im nie brzeczy kolo ucha co gdzie kiedy powinni zrobic.Nikt nie poprawia ich bledow w pracy nikt ich nie strofuje.Sä wolni majä swiety spokoj
+1-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 14:25
~ironizując
@Xdd --- No pewnie że opisuję swoje przeżycia, a Ty co myślałeś ? że wymyśliłbym takie mądrości ? to trzeba przeżyć, ogarnąć, musi Tobą wstrząsnąć tych kilka przykrych zdarzeń abyś obtrzeźwiał i zaczął w końcu myśleć zamiast być pijącym zooombiee !
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 14:19
~Xdd
Widze ze doswiadczenie duze. Opisujesz swoje przezycia? Xdd
+0-1
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 13:24
~Jam
Jak na skrzydłach polecieli ratować zachlanego bezdomnego. Szkoda, że do ofiar przemocy w rodzinie tak się nie spieszą stalowowolscy bohaterowie.
+1-0
Sobota, 28 listopada 2020 r. godz. 10:50
~Franciszek
Od ofiar przemocy w domu jest policja prokuratura i sad moze byc ostateczny
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 18:31
~www
Mają ważniejsze rzeczy na głowie np. łapanie ludzi wracających z pracy za brak maseczek. teraz to już zbrodnia.
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 14:01
~Homeless
To zawsze jest wina wszystkich dookoła ale nie jego. Nigdy się nie przyzna że to jego wina. Powie że to choroba, że alkohol ale że jego to wina - nigdy. Żyje taki do czasu normalnie, nawet nie zauważając że już ma problem. Wraca pijany bo kierowca go przywiezie, a dzieci i żona wszystko posprzątają on budzi się rano czysty i wszystko zaczyna się od nowa i nawet nie ma kiedy zauważyć że już sięga dna. Dopiero oderwanie takiego od rodziny, wnuków, strata kontaktu z rodzicami, braćmi, siostrami powoduje u niektórych jakiś impuls i wstrząs - a inni po prostu już zostają na ulicy i często tam umierają nawet i w Stalowej Woli był już takie przypadki opisywane tu na portalu. To jest zespół współuzależnienia kiedy rodzina skrzętnie usuwa wszystkie problemy i zamiata pod dywan narastające problemy i chroni pijaka przed konsekwencjami (np przed utratą pracy usprawiedliwiając go że źle sie czuje choć jest pijany tak naprawde). Mówi się że mają bagaż "doświadczeń" oczywiście w butelce te doświadczenia no bo nie w relacjach rodzinnych i w pracy. Myślę sobie czasem że mnóstwo osób wartościowych odebrało sobie życie a takie osoby które piją, kradną bumelują, żebrają kase na picie - trzymają się tego życia za wszelką cene i to jest dla mnie dziwne, nie do zrozumienia czasem. --------------------------------------------------------------------------------------- Ostrzegam też wszelakiej maści moralizatorów którzy uprawiają pewien rodzaj racjonalizacji moralnej, że to bezdomny że pije by zapomnieć że to nie jego wina - robicie najgorszą robote jaką można tylko zrobić dla nich takim gadaniem!!!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.