Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 23 stycznia 2021 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
 Wiadomości lokalne
» Szpitalne inwestycje
» Uczcili poległych w Powstaniu Styczniowym
» (Nie)bezpieczna zmiana? Piesi z pierwszeństwem na pasach
» Stalowa Wola będzie jeszcze bardziej zielona
» Makabryczna zbrodnia w Zdziechowicach. Zatrzymani dwaj mężczyźni
» Fundacja w sprawie remontu cmentarza wojennego pisze do metropolity
» 1,6 mln. zł na remont wiaduktu na Traugutta
» Lokalny procudent mebli rozwija produkcję i asortyment
» Co się wydarzyło w Zdziechowicach? Znaleziono zwłoki
» 12 budynków zniszczonych przez wandali
» WOŚP zaprasza na cykl wykładów o zdrowiu
» Co z nagrodami rocznymi dla pracowników MOPS?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Ferie w Muzeum 2021 - online
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Serca na nakrętki
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 14:03     /Ministerstwo Infrastruktury/
Będzie bezpieczniej na drogach?

Obowiązkiem kierowcy będzie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście albo znajdującemu się na nim. Ma to zapobiec dużej liczbie potrąceń.
Obowiązkiem kierowcy będzie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście albo znajdującemu się na nim. Ma to zapobiec dużej liczbie potrąceń.
Fot. Jacek Rodecki
Ujednolicenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym niezależnie od pory dnia, zwiększenie zakresu ochrony pieszego w rejonie przejścia dla pieszych, obowiązek zachowania szczególnej ostrożności przez pieszego oraz uregulowanie kwestii bezpiecznej odległości między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych przewiduje projekt ustawy wprowadzający rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Rada Ministrów 24 listopada 2020 r. przyjęła opracowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego projekt nowelizacji ustawy - Prawo o ruchu drogowym.

- Ustawa wprowadza szereg rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym przede wszystkim pieszych, którzy w zderzeniu z rozpędzonym pojazdem nie mają żadnych szans. Bezpieczeństwo na naszych drogach, w tym niechronionych użytkowników dróg, musi się zwiększyć - jest to priorytet polskiego rządu - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Większa ochrona pieszego w rejonie przejść dla pieszych

Zwiększenie zakresu ochrony pieszego w rejonie przejścia dla pieszych jest planowane poprzez nałożenie na kierującego pojazdem dodatkowych obowiązków. Będzie on zobowiązany do dokładnej obserwacji nie tylko przejścia dla pieszych, ale i jego okolicy oraz do stworzenia możliwości bezpiecznego przejścia przez jezdnię dla pieszych znajdujących się na przejściu dla pieszych oraz tych, którzy wchodzą na przejście.

Obecnie ustawa Prawo o ruchu drogowym zobowiązuje kierującego pojazdem zbliżającego się do przejścia dla pieszych do zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na nim. Natomiast obowiązek zmniejszenia prędkości przez kierującego pojazdem tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych znajdujących się na przejściu lub na nie wchodzących, wynika z przepisów rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych.

Nowe rozwiązanie będzie zobowiązywać kierującego pojazdem, który zbliża się do przejścia dla pieszych, poza zachowaniem szczególnej ostrożności i ustąpieniem pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych, do zmniejszenia prędkości tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego. Obowiązkiem kierowcy będzie także ustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście albo znajdującemu się na nim. Rozszerzenie udzielenia pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście dla pieszych w projektowanych zmianach ustawy nie dotyczy tramwajów.

Dotychczasowy obowiązek zachowania przez pieszego szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko zostanie rozszerzony również na pieszego wchodzącego na jezdnię lub torowisko. Na pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych spoczywał będzie obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, polegający na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.

Nie korzystamy z telefonów podczas przechodzenia przez jezdnię

W projekcie ustawy zaproponowano regulacje zakazujące pieszemu korzystania w trakcie wchodzenia na jezdnię lub torowisko lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko (także w obrębie usytuowanych tam przejść dla pieszych) z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń upośledzających prawidłową percepcję, zwłaszcza wzrokową, a tym samym ocenę w zakresie bezpiecznego wejścia i pokonania jezdni lub torowiska. Rozwiązanie to będzie miało wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zostanie ono osiągnięte poprzez uzupełnienie art. 14 ustawy - Prawo o ruchu drogowym, określającego zakazy dla pieszych w ruchu drogowym.

Koniec z jazdą na zderzaku

Niezachowanie odległości między pojazdami na drogach ekspresowych i autostradach, jak wynika z policyjnych statystyk, jest jedną z głównych przyczyn wypadków, obok niedostosowania prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowego wyprzedzania, zmęczenia i nieprawidłowej zmiany pasa ruchu.

Zachowanie zbyt małego odstępu pomiędzy pojazdami często bywa przyczyną niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Nagminną na polskich drogach jest tzw. "jazda na zderzaku", w niewielkiej odległości za poprzedzającym pojazdem. To niezwykle ryzykowana praktyka zwłaszcza na drogach szybkiego ruchu, takich jak autostrady i drogi ekspresowe. W sytuacji awaryjnej, która wymaga natychmiastowego działania, kierowca nie ma żadnych szans na szybką reakcję. W przypadku niezachowania odpowiedniej odległości ograniczone jest również pole widzenia, uniemożliwiając zidentyfikowanie przeszkody znajdującej się przed poprzedzającym pojazdem. Nagłe wyhamowanie pojazdu jadącego z przodu zmusza jadących z tyłu do gwałtownego hamowania, przez co nierzadko dochodzi do karambolu.

W projekcie zaproponowano, aby na drogach szybkiego ruchu (autostradach i drogach ekspresowych) bezpieczna odległość między pojazdami wynosiła połowę aktualnej prędkości, czyli kierowca jadący 100 km/h musi jechać 50 m za poprzedzającym samochodem, 120 km/h - 60 m, 140 km/h - 70 m. Podobne rozwiązania zostały zastosowane w wielu europejskich państwach, w tym m.in. w Niemczech.

Odstępstwo od obowiązku zachowywania bezpiecznej odległości między pojazdami na drogach ekspresowych i autostradach ma dotyczyć przypadków, w których kierujący pojazdem wykonuje manewr wyprzedzania.

Zrównanie prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h w dzień i w nocy

Obniżenie prędkości pojazdów w obszarze zabudowanym w godzinach nocnych do 50 km/h ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z analiz badawczych wynika, że różnica prędkości między 50 i 60 km/h ma istotne znaczenie dla długości drogi hamowania pojazdu oraz potencjalnych skutków zdarzeń drogowych. Ponad 95% pieszych ma szanse przeżyć wypadek przy prędkości uderzenia przez pojazd mniejszej niż 30 km/h, a szanse te bardzo spadają, gdy prędkość pojazdu uderzającego w pieszego jest większa od 50 km/h.

Obecnie Polska jest jedynym krajem w UE, który nadal dopuszcza jazdę z prędkością 60 km/h w obszarze zabudowanym.

Nowe przepisy wejdą w życie po upływie 14 dni od ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 19:03
~kierowca
Bezpieczniej to będzie tylko dla tych którzy te przepisy wdrażają w życie.Dla wszystkich pieszych w nowej odsłonie kodeksu drogowego powinny grozić takie same kary jak dla kierowców, łącznie z punktami karnymi, które wpisywane do bazy Cepik powinny być widoczne przez rok.
+0-0
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 10:50
~Angel
Nie będzie bezpieczniej bo często pisi są ubrani w modne czarne ubrania i ich kompletnie nie widać
+0-0
Niedziela, 29 listopada 2020 r. godz. 21:08
~Czestmir
A nie dodali, że przepisy kodeksu nie dotyczą działaczy partyjnych z PiS i ich rodzin?
+0-0
Niedziela, 29 listopada 2020 r. godz. 17:06
~Ferdek z Poniatowskiego
Byłoby bezpieczniej, pod warunkiem, że Helmuty nie mogły by przekraczać ustalonej prędkości. Jak one takie niby dobre, to jak kamera zobaczy znak 50 km na godzinę, to komputer powininen ograniczyć prędkość samochodu do tej ze znaku i żeby kierowca nie wiem ile se deptał na pedał gazu, to Helmut by go nie słuchał. Ale one wcale takie dobre nie są na te nasze drogi, he he he. No, ale co to ja nie mam, mój Helmut jest lepszy jak twój, no i mamy to co mamy. Głupich, nieodpowiedzialnych kierowców, robiących za szeryfów na drogach, he he he.
+0-0
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 11:29
~Moher49
Panie Ferdku, Helmuty u siebie jeżdżą zgodnie z przepisami. Dojeżdża taki do tablicy z nazwą miejscowości i zwalnia do 50/godz. W Polsce jeżdżą tak jak tubylcy. Polskie ryzykanckie charaktery też są w świecie potrzebne. Życie nie jest najwyższą wartością, tylko Bóg, Honor, Ojczyzna, dlatego tak łoiły d..pę Helmutom polskie dywizjony 302, 303. Anglicy się za łby łapali widząc co Polacy wyprawiają.
+0-0
Sobota, 28 listopada 2020 r. godz. 22:16
~kiero
zaden przepis nie jest i nie bedzie skuteczny, jesli nie bedzie komu go egzekwowac.. zeby te przepisy mialy sens, trzebaby , wzroem UK zamontowac na kazdym przejsciu i wiadukcie ( na autostradach i ekspresowkach ) kamery i sztab ludzi ktorzy wysylaliby madaty. a tak ? odtrabia sukces i tyle z tego bedzie
+0-0
Sobota, 28 listopada 2020 r. godz. 16:10
~Lolo
to wszystko do kitu w Polsce w Polsce ibcivz tego ?!!! wczoraj oglądałem w tv. Polsat transmisję Babilon MMM 18 sędziowie , kamerzyści , spiker , sekundanci bez maseczek !!! i to idzie w Polskę , Świat a przecież jest obowiązek noszenia maseczek ! w nocy była transmisja bokserska z USA wszyscy w maseczkach + przyłbica !!! i to też idzie w Świat ! Dlaczego jest zezwolenie na taką ignorancję prawa chyba dlatego że w Polsce wszystcy mają w nosie prawo i jest na to przyzwolenie , jakieś strajki , protesty , brak masek i stosowanie obostrzeń które Polacy mają u d... bo brak egzekwowania kar i ciągłe przypominanie że w Niemczech , Francji za przewinienia są znaczenie większe kary ale tam ludzie wiedzą że będą ukarani ! poprostu brak DEMOKRACJI nie to co w Polsce
+0-0
Sobota, 28 listopada 2020 r. godz. 15:50
~Lolo
obostrzenia , obostrzenia ! za uderzenie w tył pojazdu powinien być jednoznacznie winny ten kto uderzył a nie jakaś interpretacja a może winny ten który ostro hamował ?? !! i jak jakiś adwokacina " potrafi " przekonać sąd sprawa obiera zły obrót i tak w wielu sprawach polskiego wymiaru sprawiedliwości
+0-0
Sobota, 28 listopada 2020 r. godz. 15:44
~Lolo
to wszystko do kitu w Polsce w Polsce ibcivz tego ?!!! wczoraj oglądałem w tv. Polsat transmisję Babilon MMM 18 sędziowie , kamerzyści , spiker , sekundanci bez maseczek !!! i to idzie w Polskę , Świat a przecież jest obowiązek noszenia maseczek ! w nocy była transmisja bokserska z USA wszyscy w maseczkach + przyłbica !!! i to też idzie w Świat ! Dlaczego jest zezwolenie na taką ignorancję prawa chyba dlatego że w Polsce wszystcy mają w nosie prawo i jest na to przyzwolenie , jakieś strajki , protesty , brak masek i stosowanie obostrzeń które Polacy mają u d... bo brak egzekwowania kar i ciągłe przypominanie że w Niemczech , Francji za przewinienia są znaczenie większe kary ale tam ludzie wiedzą że będą ukarani ! poprostu brak DEMOKRACJI nie to co w Polsce
+0-0
Sobota, 28 listopada 2020 r. godz. 10:17
~Wiesiek
Ja czekam aż wprowadzą znaki stop dla pociągów na przejściach dla pieszych. Albo jak na lotniskach, na pasach startowych poprowadzą ścieżki rowerowe z pierwszeństwem przed startującym/lądującym samolotem. Cóż podobno głupota nie zna granic! PS. Porzućmy samochody, wróćmy do furmanek. Tylko kto je będzie ciągnął jak konie pod ochroną?!
+0-0
Sobota, 28 listopada 2020 r. godz. 08:46
~***** ***
Już niedługo wszędzie będzie trzeba jeździć z taką prędkością, bo po opuszczeniu Unii nie będzie pieniędzy na remonty dróg. Niech żyje PiS i nasz Wódz Najaśniejszy, nasze Słoneczko!
+0-0
Sobota, 28 listopada 2020 r. godz. 17:18
~***** ***
@Lewak, ******* się uprzejmie ;)
+0-0
Sobota, 28 listopada 2020 r. godz. 13:20
~Lewak
Idź się ***** buraku!
+0-0
Sobota, 28 listopada 2020 r. godz. 07:57
~olka
Najbardziej niebezpiecznie jeżdżą różowe paski, bo nawet poprawnie zaparkować auta nie potrafią.
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 21:49
~Ferdek z Poniatowskiego
Ja to bym nigdy samochodu od Helmutów nie kupił, bo bym im nie dał zarobić i siem bogacić, żeby potem ta moja cegiełka do ich bogactwa w głowę mnie nie pacnęła. Takie właśnie są Helmuty. Widać to po UE. Jak będzie referendum w sprawie wystąpienia, to ja jestem ZA. Bo mój kraj jest dla mnie najważniejszy. Dość już mam lewactwa i tęczaków.
+0-0
Niedziela, 29 listopada 2020 r. godz. 18:10
~200 Century boy
@FeRdEk -Polskiego też Nie kupisz to może byś kupił Ladę a Jak po nia pojedziesz to Nie wracaj no i będziesz miał bonus Nie będziesz w UNI !!!! A my Nie będziemy czytali Twoich bzdur!!!
+0-0
Niedziela, 29 listopada 2020 r. godz. 12:07
Marx
@Ferdek ale w 2004 głosowałeś za wejściem do UE? Komunizm przecież dał Ci wykształcenie, prace, nauczył korzystać z kanalizacji co byś już za stodołę nie latał z gazetami - to czego ty jeszcze chcesz ? Teraz komuna Wam nie pasuje nagle ? Ale praca w ORMO była ok i donoszenie UB-ecji na kolegów. Dlatego tyle kościołów sie wybudowało za komuny bo nikt tak nie donosił jak księża.
+1-0
Niedziela, 29 listopada 2020 r. godz. 11:48
Marx
Światełkiem w tunelu to jest zaawansowany wiek rydzola niejakiego z domu Kordaszewskiego. Dopiero ten kraj odetchnie gdy takie chciwe typy odejdą z tego padołu. Może przestaną nas mamić żydowskimi zabobonami z almanachu bajek żydowskich dla zmyły nazwanych biblią.
+0-0
Sobota, 28 listopada 2020 r. godz. 17:23
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Moher49, PiS jest przeciw Helmutom i zawetuje budżet jak zagrożona będzie nasza suwerenność. A PO, SLD i PSL są za Helmutami. To nie stawiaj pan w jednym rzędzie PiSu z tymi zdrajcami. Bo ja po wczorajszym wystąpieni Grockiego tylko siem upewniłem w swoim niezłomnym przekonaniu, że to targowiczanie. Przyjedzie czas, że Polacy będą mieli dość ataków tęczaków na nasze wartości, marszów pusiek i ich córek Julek, nieustannej obstrukcji prac Sejmu przez targowiczan, itp., itd. I wtedy powiemy Helmutom NIE w referendum i poprowadzimy Trójmorze w nową przyszłość. Światełkiem w tunelu jest zaawansowany wiek Sorosa... A jak skończą siem piniondze to i zapał tych targowiczan siem skończy.
+0-0
Sobota, 28 listopada 2020 r. godz. 09:45
~Moher49
Panie Ferdku, ja też jestem ZA. Polską rządzą zdrajcy i ciule z okrągłego stołu - PIS, PO, PSL, SLD. 90% polskich ustaw jest uchwalanych w Brukseli. Sprzedali nas za judaszowskie srebrniki. Gdzie wasz honor Polacy!. Przemysł, handel, radio, prasa, TV w obcych rękach. Możemy żyć bez UE jak pączki w maśle. Mamy swoją żywność, mamy bogactwa naturalne, ropę, gaz ale kupujemy ruski gaz od Amerykanów. Złoża gazu łubkowego sprzedano żydowi Sorosowi. Polska myśl techniczna jest najlepsza w świecie. Połowa Doliny Krzemowej w USA to Polacy. Przed wojną mieliśmy prototypy myśliwców i bombowców lepsze od szwabskich, ale szwabski agent Piłsudski, uwielbiany przez PIS, wolał konnicę i szabelki. Po wojnie powstały tysiące prototypów różnych maszyn i pojazdów, (w HSW też), ruski produkować nie pozwolił. Teraz o zgodę musimy prosić UE. Wstyd i hańba.
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 21:17
~apollo
Tych pieszych chroni nasze państwo jak może a oni jak krowy i tak pakują się pod koła, czym więcej tych pseudo praw dla przechodniów tym więcej będzie nieszczęść
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 17:01
~walerian z żeromskiego
Po co nam samochody? Wróćmy do riksz ,bryczek, karet, furmanek. Te bzdurne przepisy nijak się mają do rzeczywistości. Auto ma przepuszczać pieszego jeszcze przed wejściem na pasy, a gdzie ekologia? W nocy gdy zerowy ruch obniżanie prędkości to paranoja. To czy nie lepiej w miastach wprowadzić zakaz poruszania się pojazdami? Zamiast tworzyć przejścia w stylu; kładka ,tunel to lepiej i taniej ustawę zaklepać a ludzie jak powodowali wypadki tak będą. nie tedy droga , podobnie jest z dziką zwierzyną stawia się znaki Uwaga dzika zwierzyna i po problemie. A w państwach cywilizowanych robi się siatki wzdłuż dróg robi się specjalne przejścia dla zwierzyny a ja takich nie widzę podczas budowy obwodnicy czy innych nowych dróg.
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 15:24
~Helena Majdaniec
My, dumne Polki i Polaki idziemy wlasna droga. Nie z glownym nurtem!
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 11:31
~zlopec
dopóki piesi i rowerzyści będą mieli pierwszeństwo to żadne inne przepisy wprowadzane nic nie zmienią. musi mieć zawsze większe pierwszeństwo przed mniejszym i tyle. można latami coś udoskonalać ale jak się nie popracuje nad tym to wszystko inne nic nie da a nawet wręcz przeciwnie będzie pogłębiać problem - to co i tak powinno być od dawna zmienione
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 11:08
~Moher49
Dawno temu uczyli na kursach - jaka prędkość, taka odległość. Teraz luz, blues. Niektóre amerykańskie samochody mają zderzaki odporne na głupotę, potężne z amortyzacją. Uderzenie w takiego kończy się wybiciem zębów napastnika.
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 16:48
~Ferdek z Poniatowskiego
Najbardziej przekraczają prędkość Helmuty BMW i Audi, bo ich kierowcy są snobami i szeryfami na polskich drogach, bo co to ja nie jestem, mój Helmut jest lepszy niż twój, itd., itp. Takie myślenie to pozostałość po nierządach tych "róbta co chceta". A w Ameryce ludzie mówią, że samochód ma mnie zawieść bezpiecznie z punktu A do punktu B i wszyscy jeżdżą dużymi brykami i siem nie popisują co mają. Inna mentalność, bo każdy kierowca ma guna za pazuchą i wszyscy są mili i grzeczni wobec siebie.
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 08:45
~J 23
Nie ma ważniejszych tematów w ministerstwie infrastruktury niż psucie ustawy o ruchu drogowym? Dodawanie nieprecyzyjnych paragrafów powoduje, że tworzy się tzw. gniota tylko po to, aby pochwalić się, że coś się robi. A jaki będzie tego efekt, to już nie ma znaczenia. Radziłbym porównać infrastrukturę dla pieszych w Niemczech i PL (przy czym nie uważam, że wszystko co "europejskie" jest dobre). Okaże się, że w Niemczech nie ma ani jednego przejścia dla pieszych przez jezdnię o dwóch pasach w jednym kierunku (są tam światła i nie ma zebry, a pieszy nie ma pierwszeństwa gdy światła wyłączone), przejść jest zdecydowanie mniej. W Polsce w miastach przejścia nawet co 50 metrów. Ministerstwo do dziś nie zrobiło audytu przejść, a już wprowadza zmiany. Na podstawie czego?
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 12:30
~mamuszka
Roznica to jest taka ze w Polsce samochodow trzeba sie bac w Niemczech nie .Dlatego ze kierowcy uwazajä na pieszych to jest wkalkulowane w styl jazdy i kulture.Prawdopodobienstwo poträcenia przez samochod jest w Polsce jest 10 razy wieksze niz w Niemczech.Polacy to Slowianie jezdzä identycznie jak ich bracia Rosjanie te samo kozactwo i ten sam poziom frustracji
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 05:48
~Luna
Pewnie,pod warunkiem,że wszyscy kierowcy będą jeździć zgodnie z przepisami.
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 00:48
~mamuszka
Tam gdzie bedzie 50km /h ludzie i tak bedä jezdzic 60 -70.Za duzo jest samochodow aby stare przepisy zostaly.Karac i prawo jazdy odbierac na 3 miesiäce
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 23:09
~Pasek
Trzy paski Adidasa i jestem królem pasów
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 23:00
~kierowca
Wszystko można i tak też jest z prędkością 50 km ale wieczorem 60 nie było problemem nie ma takich statystyk aby było inaczej????. Gdyby były bezpieczne drogi i przewidziane do tak dużego ruchu nic nie było by problemem...
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 21:24
~Nauka jazdy
1. kierujący ma zadbać aby OSOBA ZBLIŻAJĄCA SIĘ do przejścia mogła bezpiecznie wejść na pasy 2. pieszy MA OBOWIĄZEK zachować dodatkowo ostrożność podczas wejścia na przejście dla pieszych pytanie: jak pojazd potrąci pieszego wchodzącego prosto z chodnika pod koła, to kto nie dostosował się do nowych przepisów? - kierowca, bo nie przewidział że baran wparuje wprost pod koła? - baran, myślący o tym, że mu wszystko wolno i co tam, przecież samochód ma sie zatrzymać?
+1-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 20:29
~lol
Apollo durna pała to przy Tobie geniusz
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 10:18
~ahmed
chłopie, nie pisz tyle, masz zachować ostrożność przed przejściem bo jak potrącisz pieszego to ty będziesz baranem.
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 06:52
~Apollo13
Widać że jeszcze uczysz się jeździć! Kierowca ma obowiazek zwolnić przed pasami a Nie dodawać gazu Jak dużo jeżdzacych debili. Pieśi też musza sie zatrzymać na przejściu i rozejrzeć się w prawo i lewo dopiero wtedy wkroczyć na pasy! Tak żeby kierowca miał szansę ich zobaczyć i zatrzymać się. Całe centrum miasta powinni zamknać dla ruchu Jak tylko dokończa obwodnicę !!! No jakby miasto miało więcej kasy to powinno być dużo swiateł dla przechodnich!!!
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 21:08
~Realista
Spędziłem kilka lat w Austrii i Szwajcarii i mimo że dużo podróżuje i lubię przycisnąć to jestem zdecydowanie za zaoszczeniem przepisów w terenie zabudowanym. Tam jest inna mentalność.... Wystarczy codziennie popatrzeć co dzieje się na Jana Pawła; wyprzedzanie na przejściach, skakanie z pasa na pas, jazdą 100km/h też bardzo często itd i jeszcze chwalą się tym. ŻAL
+1-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 20:32
~jan
... jak będzie ,,mierzona" szczególna ostrożność i zwiększona uwaga ustawodawca nie pisze, no i jeszcze zmniejszenie prędkości przed przejściem, jeśli ktoś jedzie 25km/h to o ile ma zmniejszyć ( ? ), a może najlepiej jak wysiądzie i przepcha auto przez zebrę .....
+2-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 10:27
~jabar
jan ty w ogóle nie powinieneś prowadzić auta bo jesteś nierozgarnięty
+0-1
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 10:20
~kolonos
bełkot kolego, najlepiej przesiądź się na MKS
+0-1
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 19:39
~sa
jeden wielki belkot co nic nie poprawi.
+1-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 18:42
~buda
We Frankfurcie nad Menem mają wprowadzić 30km/h. Powodem - wiele tragicznych wypadków - między innymi wyścigi sportowych i luksusowych aut w centrum miasta, zakończonych śmiercią pieszych lub innych niewinnych kierowców. Tam się policja i państwo nie pierd...li z wykolejeńcami. A radarów tam ci od pierona.
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 18:16
~Richardo
Maja rację w tym kraju Nie umieja jeżdzić na autostradach tragedia, jeżdza za blisko, za wolno na szybkich pasach Nie usuwajac się ! Nie biora pod uwagę warunki jakie sa na drodze ie. pogodę. Bardzo dobrze że się za takich wezma im wcześniej tym lepiej!!!
+1-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 17:51
~PAX
Papier jest cierpliwy... wszystkie zmiany zniesie.
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 16:12
~fgdfgd
kopanie ludzi po dupie ciąg dalszy
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 18:31
~piękny sen
Powiedz to tysiącom rodzin ofiar, żonom i mężom, dzieciom i rodzicom, których to bliscy zginęli przez jazdę "na zderzaku", nieuwagę czy nadmierną prędkość, że to złe przepisy. Tacy to powinni sobie nowe państwo założyć i się w nim powybijać nawzajem tych ich szalonymi prędkościami. Ach jak byłoby pięknie i spokojnie!
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 17:43
~www
Kopanie tych co mają klapki na oczach i nawet nie zwracają uwagi na coś takiego jak przejście dla pieszych. Bardzo wielu kierowców wie jak się zachować i dla nich nic się nie zmieni.
+1-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 15:07
~m
Jedż przez STALOWA WOLĘ o pierwszej w nocy z prędkością 50 km/h na dwójce bo na trujce nie darady - suuuuper zmiana , lepiej od razu założyć predkość 20 km/h będzie śmiesznie i zabawnie - tak trzymać
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 10:23
~jabar
a urwał następny się znalazł jakiś Abc, ty też nie umiesz jeździć jak ci czwórka na 50km/h nie starcza. Trzeba was od nowa szkolić bo przez takich idiotów sporo ludzi ginie albo zostaje kalekami
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 18:45
~Abc
jabar- ty nie posiadasz trolu uprawnien do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Czwarty bieg i taka prędkość, nie pisz bzdur.
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 17:42
~www
Jak masz jechać przez całą Stalową to sobie zjedź na obwodnicę. Niedlugo otwierają.
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 15:24
~jabar
co ty masz za auto że musisz jechać na dwójce 50 km/h. Ja jadę na czwórce bez problemu. Widocznie nie umiesz jeździć. Poproś instruktora nauki jazdy żeby cie podszkolił.
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 14:20
~zlopec
wręcz przeciwnie. będzie bardziej niebezpiecznie....
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 15:27
~kabi
niestety albo stety ale cała ta jewropa tak jeździ. W lecie byłem w Holandii i tam nikt z pieszych czy rowerzystów nie zwraca uwagi na auto, jadą jak taran. Raz omal nie przywalił we mnie, w porę udało mi się odjechać.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.