Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 23 stycznia 2021 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
 Wiadomości lokalne
» Szpitalne inwestycje
» Uczcili poległych w Powstaniu Styczniowym
» (Nie)bezpieczna zmiana? Piesi z pierwszeństwem na pasach
» Stalowa Wola będzie jeszcze bardziej zielona
» Makabryczna zbrodnia w Zdziechowicach. Zatrzymani dwaj mężczyźni
» Fundacja w sprawie remontu cmentarza wojennego pisze do metropolity
» 1,6 mln. zł na remont wiaduktu na Traugutta
» Lokalny procudent mebli rozwija produkcję i asortyment
» Co się wydarzyło w Zdziechowicach? Znaleziono zwłoki
» 12 budynków zniszczonych przez wandali
» WOŚP zaprasza na cykl wykładów o zdrowiu
» Co z nagrodami rocznymi dla pracowników MOPS?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Ferie w Muzeum 2021 - online
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Serca na nakrętki
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 11:02     /ZS/
Za makulaturę studnia w Afryce

Kontener, do którego można wrzucać makulaturę, stanął w poniedziałek przy bazylice konkatedralnej w Stalowej Woli.
Kontener, do którego można wrzucać makulaturę, stanął w poniedziałek przy bazylice konkatedralnej w Stalowej Woli.
Fot. Jacek Rodecki
Kontener, do którego można wrzucać makulaturę, stanął w poniedziałek przy bazylice konkatedralnej w Stalowej Woli. Chodzi o zbiórkę makulatury, za którą po sprzedaży będzie można wybudować studnię w jednym z najbiedniejszych krajów w Afryce.

- Zbierajcie makulaturę, gromadźcie. Akcja trwa nadal - zapewnia Elżbieta Wołoszyn ze Stalowej Woli. Prosi, aby nie wyrzucać makulatury, starych podręczników. Wrzucane kartony należy złożyć, a do kontenera nie wolno wrzucać śmieci. Koszt wybudowania jednej studni to 4 tysiące euro. Studnia dla mieszkańców Afryki pozbawionych czystej wody to dar życia.

- Zdrowa, czysta woda oznacza mniej chorób i lżejsze życie, bo nie muszą nosić wody z bardzo odległych miejsc - mówi pani Elżbieta. - Trzeba sobie uzmysłowić, że zniszczona czy spalona w piecu makulatura to szklanka czystej wody dla ludzi jej pragnących - stwierdziła.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 17:22
~Man from utopia
Myślałem, że za makulaturę studia w Afryce. Już ,,widziałem " naszą młodzież uczącą się w Burundi, Togo czy Burkina Faso... Przy obecnym ministrze edukacji to tylko doktoraty z teologii i prawa kanonicznego będą przepustką do kariery. Liczyłem, że z Afryki wrócą wykształceni, posiadający wiedzę fachowcy, a tu ,, lipa" i makulatura.
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 08:20
~nn
studnia reczna. A nie mozna paneli słonecznych i pompowac >>> Tak dalej pala ogniska a nie korzystaje ze słońca. Udawanie pomocy. Na poczatek uruchomic im fabryke prezerwatyw
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 23:43
~doremi
Miły pijaku. A widzisz. Płaczesz, że ty zaiwaniałeś 8 godzin a jakieś grupy stały z rękoma wyciągniętymi po zasiłki. Taki paradoks. Jeszcze do niedawna - przodkowie tych od zasiłków zapierniczali przez wiele wieków po ponad 15 godzin dziennie - podczas gdy ich właściciele - nie musieli nawet kiwnąć palcem.... Poza tym - jak tak dalej będzie w Polsce wyglądać, jak wygląda teraz, a jest jedna wielka bieda, to niedługo będzie się w innych krajach na nas zbierać makulaturę...
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 17:12
~Pod batem Ordo Iuris
A na tym forum mamy juz tuzin glosow "dobrych" katolikow. Rasizm, ksenofobia i nienawisc do wszystkiego co inne, czy odmienne to cechy typowego, polskiego "katolika"?
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 13:54
~J 23
A po co im we wiosce studnia jak mają rzekę? Zasypią ją, żeby kobiety chodziły po wodę - nudzić się nie będą.
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 13:25
~kot
A gdzie sprzedacie tę makulaturę??? Przecież u nas teraz makulatura to jest odpad, za którego odbiór mieszkańcy muszą płacić. Kiedyś zbierało się makulaturę w szkołach ( zbierając makulaturę - chronisz lasy ). Można było oddać do punktu skupu i dostać za to pieniądze. A teraz??? Wszystko jest porąbane. A może my mieszkańcy płacimy za odbiór makulatury a firmy jeszcze raz zarabiają - sprzedając ją w skupach ??? No bo niby gdzie zostanie ta makulatura sprzedana ???
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 09:47
~doremi
Też nie podoba mi się obrażanie tu na forum innych ras. Nie zapominajmy, że Afrykańczycy przez wieki byli gnębieni, okradani i zabijani przez rasę białą. Nie dziw się, że nawet po tylu latach mają w sobie nadal wściekłość i ból. Sami się do tej Ameryki nie zapraszali, pijaku. Więc się zachowują, jak się zachowują. Wśród nich jest jednak wielu lekarzy, nauczycieli, inżynierów itp. itd., którzy tą Amerykę nadal budują. W każdej nacji są ludzie obrotni i mniej. Pracowitsi i mniej.
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 08:24
~nn
Polska po II WŚ to była straszliwa bieda. A u nich ciepło, po 70 latach jest gorzej jak byli kolonia; kazdy patrzy zeby dorwac jakas babe , najlepiej kilka, niech mu łapia i przyrzadzaja nietoperze lub małpy. Do roboty sie nie wezmie. Widziałem w TRWAM jak taki jeden młody ok 16 lat mówił ze chce byc "inzynierem". Ledwo cytaty ale wie ze jak wsiądzie na ponton to bedzie
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 21:02
~pijak
jakoś azjaci a szczególnie Japończycy nie żebrają i nie stoją po benefity, w usa jest to najlepsza grupa emigrantów jeśli chodzi o nauke i osiągniecia szkolne,więc czemu Japończyk chce coś osiągnąć a afroamerykanowi sie należy ? jak bym rasista to negował bym wszytko co inne a osobiście zazdroszczę kultury zachowania i podejścia do życia a szczególnie kodeksu bushido. a jak ktoś chce wspierać nierobów i darmozjadów to pod żabkami stoją cały dzień nie trzeba do Afryki jechać
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 17:47
~Oficer Wszechmogący
Ferdek, ja nic nie mam do LWS-a, a nawet się z jego poglądami zgadzam. Nie pisz za mnie...
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 17:18
~Oficer Wszechmogący
667- LWS ,a ty niestety jesteś nie podwalina tylko padlina moralna i intelektualna
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 12:03
~667 - LWS
Afryka, to podwaliny ( niestety)chrześcijaństwa. Egipt - cywilizacja.Nasi przodkowie w tych czasach wszy ze łbów sobie wyjadali, a wielu tutaj piszących idiotów ma IQ pantofelka. ,,Ewa" była czarna, itd., itd. Połowa z tych idiotów co tu się udziela, jeszcze do niedawna sama wodę że studni chłeptała.
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 07:17
~Angel
I ile za kontener makulatury dostaną pieniądze ci co będą budować tą studnie? 40 zł? 50? 100? U nas za tyle nikt nie zrobi studni. A po za tym kto bd ta studnia zarządzał? Nic nie wiemy, wiadomo natomiast że jest kontener na papier.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 21:07
~pijak
polecam Cejrowskiego - boso przez świat. pokazywał afryke i afroafrykaninów jak pracują 2 godziny na dzień a reszte leżą pod drzewem. A my idioci zapier... 8-10 dziennie, nie dosc że państwo nas okrada to jeszcze żebrzą na murzyow nierobów. Paranoja. Do mocher też byłem w usa i widziałem mame i 12 dzieci po benifity. a po " czarny weselu " trzeba było wszystko umyć, odkazić i wywalić bo na podłodze obsrane pampersy leżały bo kosza trzeba było wstać z krzesła a tu dupa wielka i sie nie chciało.
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 12:53
~pławiak
Jeżeli chcesz poznawać świat przez programy Cejrowskiego to ja ci współczuję. Te programy są tendencyjne i głupio robione. To jest gbur i idiota. Jednak pożyteczny dla tej "władzy".
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 04:30
~Kanadol
Cejrowski to narcyz, mitoman i kato-rasista. Wiekszosc jego programow pozbawiona jest jakiegokolwiek obiektywizmu. @P.s. Sa kraje w Afryce gdzie ludzie pracuja i to duzo wiecej niz owe "dwie godziny"...
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 18:47
~stalowiaczek
Pozdrawiam i dołączam się do zbiorki makulatury lepiej dać na zbiórkę a niżeli wyrzucać lub palić i zanieczyszczać środowisko. a do Moher : co robią biali w RPA to kraj czarnych nikt białych tam nie zapraszał wiec nie dziw się że murzyn wreszcie poczuł się u siebie Panem.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 18:42
~HALNY GRZEGORZ
Jak nowe żródełko wody zabrzmiały dziś słowa posła PO Jarosława Wałęsy....Łapy precz od naszego papieża...... Ps.Myślę , że JPII przyklasnął by takiej zbiórce`.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 23:58
~667 - LWS
Hoser też w Afryce bywał, np. W Rwandzie. Nie wpuścił ludzi do kościoła, którzy szukali tam ratunku przed rzezią. Jak sam mówił, hostii bronił. Ciasta bronił...Kilka lat temu był w Afryce, to przywiózł chorobę ,,tropikalną", ale poradził sobie z nią na szczęście oddział chorób wenerycznych w Warszawie. Bandycka działalność KK w Afryce to temat- rzeka.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 20:14
~Pan Felczer
JP II jezdzil do Afryki i glosno krzyczal, ze wszelkie srodki antykoncepcyjne (w tym prezerwatywy) to "wymysl szatana" i ciezki grzech. A bylo to w czasie, gdy w Afryce mocno i szybko szerzyly sie zakazenia wirusem HIV. I nie bylo tam wtedy zadnych lekarstw na AIDS!
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 18:01
~Oficer Wszechmogący
Głęboka stódzienkaaaaaaa ,głębooko koopanaaaaaaa. A przy niej mamuszka na rużowo pomalowanaaa. Mamuszka ja lublu tiebia. Pacałuj ty mienia a patom ja tiebia.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 18:33
~Halinka z Poniatowskiego
Ferdek, palma! Palmę podlej.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 14:57
~realista
Lewactwo europejskie zakłada sobie i reszcie Europejczyków sznur na szyję. Chcą rozwalić chrześcijaństwo to ściągają czarnych islamistów, bo myślą, że jak przejdą na islam to ocalą skórę. Ale jest tu jeden problem... Koloru skóry nie zmienią. I pewnego dnia stracą swoje głupie łby.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 16:20
~mamuszka
Ateista ateistä pozostanie co sie tak goräczkujesz.W Polsce muslimow nie bedzie bo oni doskonale wiedzä ze od Odry to imperium Putina jest.Niemcy sä bezdzietni bialych dzieci to jak na lekarstwo i ktos musi tä ogromnä demograficznä dziure zapelnic.Gdyby wszyscy emigranci opuscili ten kraj to zostaly by same stare dziady na emeryturze i sä zwyczajnie plajte
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 12:26
~Moher49
Makulaturę wyrzucam do pojemników przy blokach. Studnie w Afryce niech budują czarni inżynierowie i doktory co zamiast budować swoje kraje, lezą do Europy na darmowe żarcie, telefony satelitarne totalne nieróbstwo i kochające ich białe, darmowe kobiety. Znam ich dobrze z pobytu w USA, nie dam ani grosza, to są lenie i śmierdziele. Ci co ich wspomagają, powinni być ukarani, to są zdrajcy białej rasy, albo idioci. Poczytajcie co czarni wyprawiają z białymi w RPA. To samo będzie w Europie.
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 20:51
~Belzebub
,, KK przymila się do murzynów aby powiększyć stado wiernych". Brawo Moher, i ty wiesz co robią.
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 17:20
~Peter Seatle
Muziny to lenie. Taka jest prawda o nich. Tylko tańczyć potrafią.
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 15:57
~Kolega Ferdka z ORMO
Jedyny murzyn jakiego znam to Ferdek z Poniatowskiego.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 22:09
~667 - LWS
Moher, to tak jak księża! Zastąp w swoim wpisie, Żyd na ksiądz i wszystko się zgadza.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 20:33
~Moher49
@ faszyzm stop. Fałsz i obłuda. Tak się niestety składa, że największymi faszystami, szowinistami są żydzi. Oni nie potrafią się utrzymać sami, muszą mieć żywiciela którego mogą doić. Opanowali wiele krajów, USA i Polskę też. Emigrantów nie przyjmują, ale wciskają ich innym. Poucz się człowieku i nie pleć, no chyba że jesteś jednym z nich.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 18:31
~FASZYZM STOP!
"Moher" - czolowy stalowowolski faszysta, antysemita i rasista, znowu pluje jadem i zolcia na tym forum?
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 18:07
~Chicago itd.
Do Ameryki (USA) na studia typu "graduate" (czyli magisterskie i doktorskie) przyjezdza coraz wiecej studentow z Afryki. Oni nie stoja w miejscu jak smieszny kraik na skraju Europy, znany jako "Wolska"!
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 17:54
~Ferdek z Poniatowskiego
Aż dziwne panie Moher49, że nasze belzebuby jak ten 667- LWS nie jadą do Afryki murzynów ratować przed KK, tylko tutaj siem panoszą i szerzą swoje tęczowe herezje, he he he.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 16:00
~667 - LWS
Przeczytaj, co czarni w sutannach robią z polskimi dziećmi.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 15:43
~Moher49
Panie Ferdku, kościół katolicki przymila się do murzynów, aby powiększyć stado wiernych. Nic to nie daje, bo większość tam ma islam, szerzony przez Allachów kijem i maczetą. Pomagają też Chińczycy, nie za makulaturę, tylko za afrykańską ziemię i złoża minerałów.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 13:44
~Ferdek z Poniatowskiego
I tu siem z panem zgadzam, panie Moher49. Tylko, że ja bym dodał, że jak pan pisze "czarni", to chodzi o murzynów, bo nasi lewacy mogą myśleć, że ma pan księży na myśli, he he he.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 11:24
~Man from utopia
Ta Afryka to jakaś wioska na Podkarpaciu?
+0-1
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 12:53
~wanda
Czy znowu szanowna pani po wybudowaniu studni przypisze jej imię jakiegoś katabasa? Jeśli tak ma być to ani kilograma nie otrzyma pani ode mnie. Proszę się wypowiedzieć!
+0-1
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.