Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 17 maja 2021 r. Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery
 Wiadomości lokalne
» Ankieterzy odwiedzą pół tysiąca domów. Będą pytać o system grzewczy
» Premier Morawiecki o Polskim Ładzie w Charzewicach
» Nowy gabinet kosmetyczny Diament zaprasza!
» Miejski łącznik do obwodnicy zamknięty. Nie "zgrali się" w czasie?
» Powiększyło się grono Ambasadorów Stalowej Woli. Dołączyła Milena Lange
» Na wiadukcie wymienią oprawy oświetleniowe na ledowe
» W urzędzie cisza, w mediach ogólnopolskich już nie. Mateusz Morawiecki w Stalowej Woli?
» Plac zabaw w Rozwadowie: wystajace gwoździe, brakujące deski
» Wybrano laureatów Gałązki Sosny. Kto otrzymał nagrodę od miasta?
» Po izraelskich flagach, lalka "we krwi" na chodniku w centrum miasta
» Zdziechowice: zjechała z drogi i wjechała w drzewo
» Krwawe ślady dłoni na fladze Izraela w Stalowej Woli!
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Etnoilustracje. Między światami. Magia obrzędów wiosennych.
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Muzealny projekt on-line o wzornictwie ludowym z nagrodami i wystawą
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Obwodnica Stalowej Woli i Niska
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska
»Otwarto Podwórko na Pławie
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Wicepremier Gowin w Stalowej Woli o budownictwie mieszkaniowym
»Serca na nakrętki
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kronika Kryminalna

Piątek, 20 listopada 2020 r. godz. 11:09     /KPP Stalowa Wola/
Policja kontroluje miejsca przebywania osób bezdomnych

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych oraz osób pozostających przy niskich temperaturach poza miejscem zamieszkania.
Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych oraz osób pozostających przy niskich temperaturach poza miejscem zamieszkania.
Fot. KPP Stalowa Wola
Stalowowolscy policjanci nie czekają, aż temperatura spadnie poniżej zera. Jak co roku w okresie jesiennym kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i potrzebujące pomocy i schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. W zainteresowaniu mundurowych są pustostany, ale również tereny zielone, na których bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia.

W nocy temperatura powietrza już znacznie się obniża. To sygnał dla policjantów, aby zadbać o osoby szczególnie narażone na wychłodzenie. Wczoraj stalowowolscy policjanci przeprowadzili kontrole kilku miejsc na terenie miasta, gdzie mieli przebywać bezdomni. Podczas sprawdzeń ujawnili jedną osobę, która pomimo przeprowadzonej rozmowy, nie chciała skorzystać z oferty pomocowej udania się do schroniska.

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych oraz osób pozostających przy niskich temperaturach poza miejscem zamieszkania. Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub swoją nieporadność życiową, nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo. Osobom takim należy udzielić pomocy informując o miejscach noclegowych lub powiadomić odpowiednie służby, które od lat podejmują czynności w ramach działań na rzecz osób bezdomnych.

O miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, możemy powiadomić Policję poprzez m.in. skorzystanie z policyjnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sygnał zostanie sprawdzony przez funkcjonariuszy. Pamiętajmy jednak, że takie zgłoszenie nie zastępuje połączenia alarmowego w przypadku konieczności natychmiastowego udzielenia pomocy innej osobie.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 24 listopada 2020 r. godz. 14:07
~Glamdring
~bur, przez ponad 5 lat byłem wolontariuszem pracując z bezdomnymi. Tak wiec jak widzisz, to nie jedna rozmowa, a dnie, tygodnie, miesiące spędzone z niejednym przez lata. Jakby im się chciało, to byłby w schronisku, noclegowni czy hostelu, ale tam przebywa się na okreslonych warunkach. Stajesz na nogi i robisz coś ze swoim życiem. O ile wiem, tu w Stalowej mają praktycznie wszystko na miejscu w schronisku, pomoc psychologa, terapeuty, pomoc w załatwieniu dokumentów, wizyty u lekarza itd I to nie oni muszą gdzieś chodzić tylko do schroniska przychodzi do nich. Jak myślisz dlaczego ten jeden spotkany przez policje odmowił pomocy? Bo w schronisku nie napije się. A tak dostanie z ośrodka pomocy jakies bloczki na jedzenie czy zasiłek i po co wychodzić na prostą? Z czyich to pieniędzy jak nie twoich, moich i każdego kto płaci podatki? Zapytaj ich czy alkohol jest przyczyna ich bezdomności to 90% powie że nie, a pracę potracili w wyniku picia. Ale to nie alkohol. to zawsze brak pracy, rodziny, szefa w firmie, policjanta ktory niesłusznie go złapał, sąsiada itd itd itd Nie wielu jest takich co potrafi powiedzieć prawdę przed samym sobą i tym się udaje wyjść z bezdomności. Reszta korzysta na naiwności ludzi i ops
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 13:02
~bezDOMny
Jest tak właśnie jak piszesz. To zawsze jest wina wszystkich dookoła ale nie jego. Nigdy sie nie przyzna że to jego wina. Powie że to choroba no może że alkohol ale że jego to wina - nigdy. Żyje taki do czasu normalnie, nawet nie zauważając że już ma problem. Wraca pijany bo kierowca go przywiezie, a dzieci i żona wszystko posprzątają on budzi się rano czysty i wszystko zaczyna się od nowa i nawet nie ma kiedy zauważyć że już sięga dna. Dopiero oderwanie takiego od rodziny, wnuków, strata kontaktu z rodzicami, braćmi, siostrami powoduje u niektórych jakiś impuls i wstrząs - a inni po prostu już zostają na ulicy i często tam umierają nawet i w Stalowej Woli był już takie przypadki opisywane tu na portalu. To jest zespół współuzależnienia kiedy rodzina skrzętnie usuwa wszystkie problemy i zamiata pod dywan narastające problemy i chroni pijaka przed konsekwencjami (np przed utratą pracy usprawiedliwiając go że źle sie czuje choć jest pijany tak naprawde). Mówi się że mają bagaż "doświadczeń" oczywiście w butelce te doświadczenia no bo nie w relacjach rodzinnych i w pracy. Myślę sobie czasem że mnóstwo osób wartościowych odebrało sobie życie a takie osoby które piją, kradną bumelują, żebrają kase na picie - trzymają się tego życia za wszelką cene i to jest dla mnie dziwne, nie do zrozumienia czasem.
+0-0
Poniedziałek, 23 listopada 2020 r. godz. 16:16
~bur
Drogi Glamdring. Jezus to nawet własnoręcznie obmył swoim uczniom nogi. Chyba już zapomniano co nauczał. I nie miał takich pełnych pychy odzewek, że jak ktoś chce pomocy, to niech se sam przyjdzie, bo on pan i król. Wręcz przeciwnie - sam był cały czas w ruchu, i szukał potrzebujących, nie poruszał się limuzynami i nie miał spasionego brzucha. Ci bezdomni - co im pozostało - przeżyli jakieś swoje tragedie, może nie mieli dobrego przykładu w rodzinie, więc idzie sobie po to wino, może żeby się ogrzać, może żeby zapomnieć, nie wiem. A więc z mojej pensji - jak i każdego podatnika - są opłacane szpitale, policja, wojsko, szkoła. No i kościół. Czy to nie jest pomaganie??? Z nieba pieniądze nie lecą. Tylko od podatników.
+0-0
Wtorek, 24 listopada 2020 r. godz. 12:15
~bur
Glamdring: czy im się naprawdę nie chce? To jest ich wstyd i bierność, bezsilność, które to ich trzymają na uwięzi. Było mi dane rozmawiać z kilkoma bezdomnymi tu i ówdzie. Większość to normalni ludzie, którzy stracili pracę, bądz musieli opuścić dom, uciekać przez własną rodzinę, komornika lub banki - mało kto pił. Tylko jeden wielki wstyd, by się nie pokazywać brudnym przed innymi ludzmi. Poczytajcie sobie na necie, ile ludzi potraciło ostatnio pracę, rodzice nie mają na prezenty dla dzieci, leki, lekarzy, jedzenie. Dziś każdy kto ma kredyt - może szybko zostać bezdomnym. Banki litości nie mają. A państwo niestety na ma na nic pieniędzy. Zacznijcie sobie ludziska lepiej pomagać nawzajem. Bo dziś tam może leżą obcy dla was ludzie, ale jutro może jaki kolega a nawet ktoś z twojej rodziny. Obserwujcie sąsiadów, czy dają radę w tych trudnych czasach, bezrobotnych, matki z chorymi dziećmi, matki samotne lub schorowani.
+0-0
Poniedziałek, 23 listopada 2020 r. godz. 17:26
~Glamdring
To jak z twoich podatków to i uszanuj jego wybór skoro nie chce mu się iść po pomoc gdzie dostanie dach nad głową, ciepły posiłek, ofertę pracy czy ogólnie pomocy. Widać wystarczy mu zasiłek za który kupi co chce i będzie mieszkał gdzie chce? Z twoich podatków policja go szukała i zaproponowała miejsce godnego życia. Nie chce, to nie pisz że ktoś powinien ruszyć się i na siłę uszczęśliwiać bo tobie tak wygodnie napisać. Idź do noclegowni, zobacz jak pracują, czego brakuje z czym borykają się codziennie, poznaj kilku bezdomnych i oceń wtedy czy był czas na chodzenie za kimś kto nie chce i ilu w życiu nie wyszło z powodu losu, ilu bo sami na to zapracowali czy ilu chce zmienić swoją sytuację... będzie sprawiedliwie tyle że tobie na tym nie zależy a tylko aby cokolwiek napisać
+0-0
Poniedziałek, 23 listopada 2020 r. godz. 05:59
~Łowca pełowca
Peło naprodukowało bezdomnych i teraz PiS musi im dać schronienie. Bo ktoś musi się zająć tymi sierotami po POlszewikach. To przecież basi rodacy.
+0-0
Poniedziałek, 23 listopada 2020 r. godz. 21:33
~Bezprawie i Niesprawiedliwosc
I znowu te same, wytarte juz klamstwa, panie "Ferdek"?
+0-0
Niedziela, 22 listopada 2020 r. godz. 19:49
~Glamdring
~bur, nie chodzą czy nie wiesz, ale jako kolejny "nie wiem" ale wypowiem się? Z drugiej strony czy trzeba zawozić komuś jedzenie, chodzić w miejsca skoro wiedzą o ktorej i gdzie wydają ciepły posiłek, pobrać czystą odzież, gdzie można umyć się itd? Sam nic nie robisz, ale innym bedziesz patrzył na ręce
+0-0
Poniedziałek, 23 listopada 2020 r. godz. 11:02
~Glamdring
~bur, tak samo jak chodzą do sklepu. Skoro idzie po butelkę taniego wina do sklepu, to i może wstąpić umyć się czy zjeść? Nie jest kaleką któremu trzeba przywieźć i nakarmić. Z danych gminy wynika że w mieście żyje ich ponad 50, policja znalazła...1, to gdzie była reszta? Pewnie ty zatroszczyłeś się i wziąłeś na obiad. W życiu takiej osobie nie pomogłeś (choć pewnie też cie ochrzczono), ale będziesz ubliżał tym co to robią każdego dnia i oskarżał.
+0-0
Poniedziałek, 23 listopada 2020 r. godz. 09:36
~bur
A czym mają dojechać do schronisk po jedzenie? Autem? Rowerem, których nie mają? Jak się mają pokazać na mieście - nieumyci, nieogoleni, niestety z brudnymi ubraniami??? Brawo świecka policja.
+0-0
Sobota, 21 listopada 2020 r. godz. 20:57
~pijak
sprawdza czy na kwarantannie siedza jak w Tarnobrzegu
+0-0
Sobota, 21 listopada 2020 r. godz. 13:09
~bezDOMny
Kilka słów o bezdomnych. Po pierwsze są to tacy sami ludzie jak my - tyle że nie mają domu. Osobiście nic do nich nie mam choć w dużej mierze leżą na ulicy z wyboru własnego. Ja namawiam tych bezdomnych aby wprowadzali się do schronisk. Oni mówią że się boją gwałtów, kradzieży i wszy. Tłumacze im że w schroniskach odsetek tych zdarzeń wcale nie jest większy niż na ulicy. Mówię takiemu aby wrócił do schroniska a on mi "dlaczego?" no to mu tłumacze będziesz spał pod dachem - a on "dlaczego, po co?" no to tłumacze że będziesz jak cywilizowany człowiek korzystał z mediów, kultury (wszak większość schronisk ma TV) a on mi "a po co?" a ja mu na to że dlatego że życie jest krótkie i warto żeby powiedział sobie że żyłeś jak człowiek a przynajmniej starałeś się coś ze sobą zrobić, są przecież licea dla dorosłych.... a on mi a "aaaa dlaczego...." i tak to wygląda....
+0-0
Sobota, 21 listopada 2020 r. godz. 10:09
~bur
Szkoda ludzi. Dobrze, że policja choć o nich pamięta. Bo posłańców kościelnych jakoś tam nie widać.
+0-0
Niedziela, 22 listopada 2020 r. godz. 16:20
~bur
Może i prowadzą schroniska. Ale żeby się przejść do bezdomnych to korona z głowy nie spadnie, co nie? Zresztą podobno to jest obowiązek każdego katolika. Nakarmić, napoić, przyodziać...
+0-0
Niedziela, 22 listopada 2020 r. godz. 07:59
~glamdring
Posłańcy prowadzą schroniska w których żyją bezdomni. Nie wiesz, nie byłeś, ale wypowiesz się...
+0-0
Sobota, 21 listopada 2020 r. godz. 19:48
~Pokolenie JP ll w sutannach
Dzieci, dzieci ... Tam nie ma dzieci. Nie jesteśmy zainteresowani.
+0-0
Sobota, 21 listopada 2020 r. godz. 06:28
~olka
Balcerek to Platfus, bo ma taką samą linię ideologiczną jak Platfusy. Czyli, doić ile się da i napychać kieszenie, póki się da. Bo co ukradniemy to nasze jest. I dopóki PiS rządzi, to się nie da kraść. Bo by im brakło na 500+
+0-0
Sobota, 21 listopada 2020 r. godz. 19:13
~kiedys was rozliczymy
Nie da sie krasc? Zapytaj lepiej PiSuara Szumowskiego i jego rodzine!
+0-0
Piątek, 20 listopada 2020 r. godz. 18:28
~Oficer Wszechmogący
Ferdkowi pod most pasztetową i chleb zawieźcie.
+0-0
Sobota, 21 listopada 2020 r. godz. 19:11
~Oficer Wszechmogący
Ferdek, gdzie jesteś... To ci zaniosę.
+0-0
Sobota, 21 listopada 2020 r. godz. 16:54
~Cysorz z metra cięty
Sam zanieś jak ci szkoda tego pierdka a nie innymi się wyręczasz buraku.
+0-0
Piątek, 20 listopada 2020 r. godz. 16:49
~Mieszkaniec
Proszę niech policja kontroluje blok na aleja Jana Pawła II blok 9 , śpia na klatkach na 3 i 4 piętrze.
+0-0
Piątek, 20 listopada 2020 r. godz. 15:18
~olka
Ci bezdomni to pewnie jeszcze z czasów Platfusa Balcerowicza.
+0-0
Piątek, 20 listopada 2020 r. godz. 18:14
~PiS_Komuna_w_akcji
Hej "olka" vel "Ferdek"! I znowu chwalisz sie swoja ignorancja? Balcerowicz nigdy nie nalezal do PO.
+0-0
Piątek, 20 listopada 2020 r. godz. 17:35
~Cysorz z metra cięty.
olka vel zgred z Poniatowskiego.Platfusy już nie rządzą od siedmiu lat.Co od tego czasu zrobiła kasta starego kawalera żeby pomóc takim ludziom.Może sasin odda 70 melonów albo ten spec od kupowania respiratorów czy maseczek coś dorzuci i choć trochę poprawi się byt bezdomnych.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.