Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 1 sierpnia 2021 r. Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei
 Wiadomości lokalne
» Pieśń Powstańcza Narodu Polskiego "Marsz Żoliborza" (VIDEO)
» Rodzina znalazła portfel z pieniędzmi i telefon komórkowy
» Mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego nie chcą likwidacji miejsc parkingowych
» Komendant straży pożarnej Robert Lebioda emerytem
» Andrzej Chmielewski przeszedł na emeryturę
» Ponad 9 mln zł będzie kosztować budowa bloku na Orzeszkowej
» Monika Pachacz-Świderska pokieruje szpitalem w Stalowej Woli
» Są pieniądze na doświetlenie i przebudowę przejść dla pieszych. Gorzej z siłą roboczą
» Za dwa lata prawie 200 dzieci będzie uczęszczać do żłobko-przedszkola z basenem
» Nowe, wyższe opłaty za śmieci w Radomyślu nad Sanem
» Testy na COVID w Laboratorium Probe z wynikiem od ręki!
» Nie żyje dyrekor szkoły i lekkoatleta Bogdan Dziuba
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Kino Letnie
» Rajd Honoru ma już 10 lat
» Festiwal Muzyczny Stalowa Wola - Rozwadów 2021. Szacunek i pamięć dla Prymasa Tysiąclecia
» Wakacyjne koncerty z cyklu "Dobre Granie Przy Fontannie" wakacyjne piątki
» 4 Fashion Stalowa Wola
» Letnie KINO DZIECI
» Stalowa Wola uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych
» Nowa wystawa! SANSARA Nepal
» Nowa wystawa! "Małe Misie, Wielka Sztuka"
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Krzysztof Faraś w Czarnej Górze
»Międzynarodowy Wyścig Kolarski w Stalowej Woli
»Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś na wyścigu w Załużu
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 11:39     /Magdalena Rodecka/
Kontrola poselska ws. "szwalni widmo" w Stalowej Woli

Konferencja prasowa przed salą kolumnową w Sejmie: posłanki Koalicji Obywatelskiej Mirosława Nykiel i Maria Janyska, rozpoczęły kontrolę poselską w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.
Konferencja prasowa przed salą kolumnową w Sejmie: posłanki Koalicji Obywatelskiej Mirosława Nykiel i Maria Janyska, rozpoczęły kontrolę poselską w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.
Posłanki Koalicji Obywatelskiej Mirosława Nykiel i Maria Janyska, rozpoczęły kontrolę poselską w
Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, w sprawie fabryki produkującej środki ochrony osobistej, jaka miała powstać w Stalowej Woli w hali należącej do Agencji Rozwoju Przemysłu.


Posłanki jak zaznaczyły od wielu tygodni pytają w poszczególnych resortach, gdzie są testy na koronawirusa, respiratory, szczepionki. - Dziś zapytamy, gdzie są maseczki ze "szwalni widmo". To szwalnia w Stalowej Woli, która miała miesięcznie produkować 30 milionów maseczek na potrzeby związane z pierwszą i drugą falą pandemii koronawirusa. Projekt zapowiadany szumnie w kwietniu przez ówczesną wicepremier Emilewicz i ówczesnego prezydenta Dudę w okresie kampanii - wyjaśnia Maria Janyska.

Posłanki twierdzą, że był to kolejny projekt, który został obliczony wyłącznie na potrzeby propagandy politycznej i kampanii prezydenckiej. Dziś w przy tak dużej skali zakażeń, w obliczu strachu, zagrożenia zdrowia i życia Polaków, niezbędne byłoby aby maseczki były produkowane i przekazywane nieodpłatnie do szkół, instytucji publicznych, szpitali, przychodni, służb opieki społecznej.

- Będziemy sprawdzać czy wyprodukowano jakiekolwiek maseczki w "szwalni widmo", w jaki sposób dokonano wyboru partnera projektu, czy miało miejsce przystosowanie infrastrukturalno-budowlane tej hali, ile to kosztowało, ile osób zatrudniono, ile wydano pieniędzy dla osób zarządzających projektem? Minęło wiele miesięcy i efektów nie ma - zwraca uwagę posłanka Janyska. - To jest nie tylko delikt Sasin i 70 milionów złotych wydane zupełnie niepotrzebnie. W każdym resorcie wydawane były pieniądze z celem kampanii prezydenckiej a nie z celem ratowania życia Polaków - dodaje.

Mirosława Nykiel wyjaśniała, że w odpowiedzi na złożoną już w tej sprawie interpelacje, odpowiedziano, że trwa dostosowywanie obiektów do szycia maseczek, które wymagają specjalnego certyfikatu, strefy ochronnej, zwanego clean roomem. Takie mają być normy unijne.

- Pamiętacie jak wicepremier Emilewicz mówiła, że paradoksalnie pandemia może wzmocnić naszą gospodarkę? I co? Emilewicz zniknęła, szwalnie nie uszyła ani jednej maseczki, pandemia szaleje, wydano pieniądze podatników a Polki i Polacy muszą sobie radzić sami - stwierdziła na koniec konferencji prasowej w Sejmie Mirosława Nykiel.

O wynikach kontroli posłanki mają poinformować opinię publiczną.

Przypomnijmy, że produkcja maseczek ochronnych jest częścią projektu #PolskaSzwalnia, ogłoszonego przez rządowe władze. Jak podano w spocie reklamującym inicjatywę, ponad 200 szwalni zorganizowano w grupę produkcyjną pod przewodnictwem siedmiu dużych producentów odzieży. Polskie szwalnie wyprodukują kilka milionów sztuk maseczek tygodniowo a to wszystko dzięki rozwojowi nowych linii produkcyjnych w Stalowej Woli i dodatkowym zleceniom dla polskich firm z Agencji Rozwoju Przemysłu.

Pierwszym etapem było zakontraktowanie przez ARP S.A. zamówionych maszyn, następnie montaż i integracja dostarczonych linii produkcyjnych oraz wykonanie projektu i budowa czystego pomieszczenia, tzw. clean roomu, który jest w trakcie prac przygotowawczych.

Jak poinformowało ARP S.A. dysponuje w Stalowej Woli dwoma typami linii do produkcji maseczek. Pierwszy typ linii pozwala na produkcję maseczek medycznych 3PLY typu I, II oraz IIR. Drugi typ linii - maseczek FFP2 w wersji ochronnej, a także medycznej. Linie zostały zmontowane a produkcja technicznie przetestowana.

Obecnie trwa proces formalny w celu rozpoczęcia budowy tzw. clean roomu w celu uruchomienia produkcji seryjnej powyższych maseczek w wersji sterylnej. Do uruchomienia takiej produkcji niezbędne jest przygotowanie odpowiednich badań i uzyskanie certyfikatów. Badania takie przeprowadza Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy. Niezbędne jest też wpisanie produktów na listę wyrobów medycznych przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 19 października 2020 r. godz. 06:22
~Łowcy.pl
Proponuje naj sam przód rozliczyć sasina i Mateusza z 70 milionów, ministrów zdrowia z maseczek za 5 milionów od narciarzy, przyłbic od sprzedawców oscypków i respiratorów, których nie ma i 70 milionów toteż handlarz nie oddał. Do tego KNF za łapówkę 40 milionow i Getback na 2,5 miliarda naciągnęli ludzi, no i pomniejsze fundacje, stowarzyszenia z dotacjami i inne wałeczkami! Wyliczać dalej czy wystarczy jak na jeden rok robienia wałów. Pomniejszych sum i stanowisk dla swoich nie liczę. Cela+ to faktycznie będzie kolejny dobry program może nawet zrobili go pod siebie?
+0-0
Niedziela, 18 października 2020 r. godz. 15:44
~Łowca pełowca
Romkowi na chwilę się udało bo symulował śmierć kliniczną. Ale Cela+ go dopodnie, podobnie jak innych złodzieji z PO.
+0-0
Niedziela, 18 października 2020 r. godz. 18:51
~PiS_komuna_w_akcji
I znowu - brak dowodow, za to sa pomowienia... za to wylewasz tu swoj jad i zolc, czlowieczku z zatruta przez PiSowski wirus glowa?
+0-0
Niedziela, 18 października 2020 r. godz. 14:32
~Łowca pisowca
Źle kończą byli koalicjanci PIS-u, najpierw Lepper, teraz Giertych. Kaczyński zbudował z zaufanymi SB-kami i TW, którymi się otoczył bardzo sprawny aparat represji i terroru, którego nie wacha się użyć, żeby zastraszyć Polaków. A może to oni nim kręcą, bo mają jakieś kompromitujące go materiały?
+0-0
Sobota, 17 października 2020 r. godz. 16:13
~Oficer Wszechmogący
Zdrastwujtie rebjata. Ale się Romek doigrał. Sprawdza się przysłowie z Jakim się wdajesz takim sie stajesz... No i jak się z PO zaczął zadawać to stał się jednym z nich. I teraz Cela+.
+0-0
Niedziela, 18 października 2020 r. godz. 17:28
~Bez Znieczulenia
To chyba bycie wicepremierem w rzadzie "zlosliwego gnoma" Kaczynskiego tak bardzo zaszkodzilo mecenasowi Giertychowi (nota bene pochodzacemu ze starej NDckiej rodziny)... P.S. A drugi wicepremier w tym samym rzadzie, Lepper, juz nie zyje. Akcja "seryjnego samobojcy" ze sluzb specjalnych?
+0-0
Niedziela, 18 października 2020 r. godz. 17:00
~Oficer Wszechmogący
Pozdrów Cysorza w Jarosławiu Oficerze nic nie mogący, he he he.
+0-0
Niedziela, 18 października 2020 r. godz. 08:54
~Oficer Wszechmogący
He, he, he. Ferdek, Ferdek... Zapomniałeś swojego nicka? Weź lekarstwa, są w szufladzie, ubierz się normalnie, ściąg pończochy bo nie jesteś ,, olką", ubierzesz je, jak będziesz szedł na plebanię.
+0-0
Niedziela, 18 października 2020 r. godz. 07:14
~jan
.... mecenas Siła-Nowicki za komuny zanany obrońca w procesach politycznych był przez komunistyczne sądy dwukrotnie skazywany na karę śmierci, na szczęście uratował życie zachowując godność, teraz mamy powtórkę z historii, to mecenas Giertych broni w sądach ludzi przed komunistyczną władzą i pisowką ubecją, a ubecja chce go tej godności pozbawić robiąc z niego przestępcę... mam nadzieję że pan mecenas jest otoczony w szpitalu dobrymi ludźmi i że mają oni oczy dookoła głowy, bo ubecja nie skapitulowała ...
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 20:42
~jan
.... ,, lekarze nie stawiają się na wezwanie wojewodów do walki z epidemią" ... płakał w PR 1 pan Sasin, może niech pan Sasin zwróci do ,,prawdziwych" lekarzy, tzn. tych co podpisali klauzulę sumienia, tych z duszpasterstwa służby zdrowia, jak ciężkie czasy to najlepiej liczyć na tych najbardziej ,,szlachetnych" ....
+0-0
Sobota, 17 października 2020 r. godz. 20:13
~Łowca pisowca
Szumowski jest lekarzem... Sam jest biedakiem z 1400 PLN na koncie, ale żona ma 40 mln.
+0-0
Sobota, 17 października 2020 r. godz. 00:13
~nocne-piwo
Moze ow lekarz z PiSuaru, Karczewski, im pomoze? Ten Karczewski co to "przypadkiem" zarobil ponad 400 tys. zlotych w szpitalu, bedac jednoczesnie na pelnym etacie w Senacie...
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 19:34
~667/- LWS
Ferdek, pierwotniaku, czekam na odpowiedź, ty odbytnicą pracujący fanatyku. Gównojadzie, kradnący nicki. Byłeś dzisiaj na plebani, liznąłeś co nie co? Jak zwykle jestem bardzo pokojowo nastawiony i bądź pochylony, jak do tej pory.
+0-0
Sobota, 17 października 2020 r. godz. 18:18
~667- LWS
Boś za głupi Ferdku, boś za głupi. Polemizują ze sobą ludzie inteligentni, a nas dzieli prawo Kaduka.
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 20:08
~Ferdek z Poniatowskiego
ja z głupkami belzebubkami nie polemizuję, bo nie chcę im czasu zabierać na mieszanie glinki, he he he
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 19:13
~Ferdek z Poniatowskiego
Acha, chciałem wam powiedzieć, że ja nie nastawiam drugiego policzka tylko oddaję z nadwiązką tym co na moje wartości plują. Bo ja jestem średniowieczny katolik, he he he. I takich jak ja jest dużo więcej...
+0-0
Sobota, 17 października 2020 r. godz. 09:49
~Oficer Wszechmogący
Ja już tam wiem tęczowy Ferdku, komu i co ty tam nadstawiasz...
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 20:21
~jan
.... jaki ty katolik ?.... coś ci się popiórgało, Włodzimierz Lenin nie był apostołem Chrystusa ....
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 16:51
~Ferdek z Poniatowskiego
Od rana ma dobry humor, ha ha. Żaden lewak i tęczak z równowagi nie wyprowadzi mnie, he he he. Bo ruszyła wreszcie Cela+. Teraz ceba namierzyć Różę, Lawendę, Zdradka i rudego trola co w gałę charatał. Bo to szkodniki na rzecz państwa polskiego są, he he he.
+0-0
Sobota, 17 października 2020 r. godz. 09:48
~jan
....@~Pan Felczer .... może bierze czopki od pisowskiego trolla co się podpisuje ,,lekarz" ....
+0-0
Sobota, 17 października 2020 r. godz. 00:09
~Pan Felczer
I znowu "Ferdek" zapomniales o swojej codziennej porcji lekow? Niedobrze, niedobrze!
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 11:29
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Liverpool, "pewne grupy społeczne..." powiadasz? A to nie widzisz co te grupy wyprawiają i jak profanują nasze katolickie świętości? To nie manipuluj pan lewacki ćwoku, bo właśnie ruszyła Cela+. Najsampierw Sławek, teraz Romek, a potem przyjdzie pora na tych agresywnych tęczaków jak ty, Aamon z czajnikiem na głowie, cz 667 głupek belzebubek. A mowa nienawiści to codziennie tu pada z totalnych pysków, z pyska Łowca pisowca, z pyska Liverpoola, jana, Kanadola, Nocna_Kawa i dziesiątek innych lewaków i tęczaków, którzy cofziennie znieważają naszego premiera, Pana Prezesa, PADa i nawet naszego Lucka. To nie manipuluj Liverpool faktami i nie odwracaj kota prezesa ogonem, bo Stalwiacy nie są głupi. A ja siem nie przejmuję tym ich i twoim hejtem, tylko robię swoje i nazywam rzeczy po imieniu, synu belzebuba i cieszy mnie to, że absorbuję waszą uwagę, bo sami sobie wystawiacie świadectwo. Niech żyje PiS!
+0-0
Sobota, 17 października 2020 r. godz. 11:10
~mamuszka
Ferdek wstydzilbys sie juz tyle ludzi ci pluje w oczy a ty mowisz ze deszcz pada
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 23:18
~Ferdek z Poniatowskiego
ale se lewackich ćwoków nałowiłem, he he he. Ale siem zapienili, co za radość mnie rozpiera, gdy siem lewaka ich własną bronią sponiewiera, he he he
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 21:44
~kaczysta
Ferdek to nie są pyski tylko zd radzieckie mordy
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 19:02
~667- LWS
Ferdek, piszesz już sam do siebie jako 3X. Weź chłopie, daj sobie na wstrzymanie, nie podrabiaj i nie podszywaj się pod innych użytkowników tego forum. Lep glinkę z proboszczem, to twoje życie, i usta twoje niech będą wypełnione. I jeszcze jedno, bez względu na to czy będziesz mnie udawał i tak będę pisał pod tym nickiem.
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 18:23
~Homo_ale_nie_Sovieticus
A jakie to sa te wasze "katolickie swietosci" PiSowski bezmozgowcu? Sam coraz czesciej pokazujesz, ze jestes pozbawiony wszelkiej etyki i moralnosci......
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 17:21
~kitket
Nieźle jesteś facet porąbany. Za prawdę powiadam ci, że niebawem dostąpisz oświecenia z tej dżumy w którą wpadłeś niczym mysz w pułapkę! Amen!
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 17:18
~psycholog
Roman wielki jak koń a fiknął ze strachu jak mucha. Tak strach paraliżuje człowieka jak ma coś na sumieniu.
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 17:14
~Tęczowy z PiSu
A Bart Staszewski za to podstawianie znaku Strefa Wolna od LGBT do nazw polskich miejscowości i rozsiewanie fejk news na cały świat też powinien być ukarany. Co wy na to postępowi tęczowi??? Przecież został przyłapany na gorącym uczynku i niektóre gminy go zaskarżyły. Skąd ta Wasza cisza??? A na kościół nadawać to wy pierwsi jesteście.
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 16:46
~Luna
Ja to bym do tych totalnych pysków Ferdkowych jeszcze pławiaka,Lewym Sierpowym i Oficera Wszechmogącego dodała
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 16:27
~YYY
Ferdek nie daj się. To te totalne trole są chamami i zioną nienawiścią do Polski i Polaków. Ja nawet myślę, że oni nie są mieszkańcami naszego kraju, bo jak tak można obrażać inaczej myślących. A ci co Mszę Św. parodiują w garnkach na głowach to powinni siedzieć.
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 16:10
~???
Lewacki ćwoku i wartości religijne.Wazystko w porządku?
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 16:06
~Oficer Wszechmogący
Da zdrastwujet PIS. ,, Powstań wyklęty ludu ziemi...". Priwiet Ferdku.
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 13:13
~xxx
Ferdek tylko na to cię stać? Bluzg i chamstwo. Czytam wszystkie komentarze i niestety , ci którym ubliżasz mają rację. Jesteś chamem i ćwokiem. Słoma ci z butów wyłazi. Nie potrafisz dyskutować na argumenty tylko bluzgasz.
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 09:44
~pławiak
A za około rok dumne władze stalowej wólki oraz pan poseł ogłoszą i uroczyście otworzą linię produkcyjną masek karnawałowych lub innego badziewia. O maseczkach covidowych już nikt nie będzie pamiętał - przecież nikt z nich nic o tym nie mówił. Będzie ich wielki sukces - za czyje pieniądze? Jaki przekręt?
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 18:26
~Balladyna
Moze beda produkowac maseczki na karnawal w Wenecji??? P.S. Brutalne metody w PiS? Oskarżenia o zastraszanie i groźby wyrzucenia z klubu... "Żonie jednego z senatorów PiS grożono wyrzuceniem z pracy, jeżeli jej mąż zagłosuje ws. "piątki dla zwierząt" inaczej niż chce kierownictwo partii - twierdzi senator Jan Maria Jackowski z Prawa i Sprawiedliwości. To pokłosie wewnętrznego konfliktu, jaki wybuchł w partii rządzącej w trakcie prac nad ustawą, którą osobiście forsuje Jarosław Kaczyński."
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 08:14
~Witold
One to niech lepiej Gertychem i jego przekrętami zajmą...
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 08:58
~hahaha
Ocho, pislamiści dostali temat zastępczy, już nie widac 70 milionów Sasina, afery z respiratorami, maseczkami, służbą zdrowia, Banasia i jego kamienic itd itp można te afery wymieniać. Ale prezes dał dwie kostki mydełka z napisem Giertych i już pisuarki wbiły je sobie w oczodoły bo nawet mydlenie by nie zasłoniło afer pisu.
+1-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 23:21
~tomek
Prokuratura miała się zajmować ludzmi,którzy chcą zarabiać na maseczkach.I co.I nic się nie dzieje.Kto nie kombinuje ten nie pije szampana.Ot cytat idealnie pasuje do tego co się dzieje.
+1-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 09:10
~Łowca pisowca
Maseczki, gogle, etc. Motto Ł. Szumowskiego- nim nadejdzie druga fala, kto zarobił ten sp******a.
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 23:04
~aleśmy kuźwa czasów doczekali...
PiS urządził szopkę z budową promu aby bałamucić swój elektorat, który na 100% uwierzy że w Szczecinie budowane są promy. Prawda jest taka - aby pospawać prom potrzeba około 800 dobrych spawaczy a w Szczecinie nawet jednego spawacza trudno znaleźć. Spawacze są już na emeryturach lub pracują za dobre pieniądze w innych zagranicznych stoczniach. A stępka Morawieckiego od 2017 roku rdzą się pokryła. Konie w Janowie...ileś tam setek tysięcy samochodów elektrycznych jeżdżących po polskich drogach, a pierwszy innowacyjny podwodny lotniskowiec wg. projektu Macierewicza , PiS jest najlepszy.... w rozdawaniu pieniędzy=kupowaniu głosów wyborców i w propagandzie. Osiągnęli niebotyczny poziom, nikt ich nie pokona. Jeszcze wam się oczy otworzą. Ja już nie będę musiał spłacać ich gigantycznych długów, ale moje dzieci i wnuki....niech ich bozia ma w opiece.
+0-0
Sobota, 17 października 2020 r. godz. 00:06
~nocna_zmiana
A po co Mafijnemu Wodzowi, Kaczynskiemu, kobieta? Nawet w jego wlasnej partii (czytaj - mafii) wiedza, ze to stary krypto-gej!
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 19:15
~667- LWS
Odpowiadam na pytanie dlaczego ,, gnom" nie nawidzi nas, Polaków. Po pierwsze, przegrywając wybory przez 15 lat mógł znienawidzić nas, Polaków, że go nie wybieramy. Teraz, gdy rządzi tym krajem będzie się mścił za swoje nieudaczne życie.Weź, przeżyj 72 lata bez rodziny, kobiety, tylko z kotem.
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 00:16
~Lewym Sierpowym
Zastanawiam sie - dlaczego "boss" tej mafii, Kaczynski, az tak bardzo nienawidzi Polski i Polakow?
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 23:32
~chicago
no widzisz jakich czasów się doczekałeś. A wiesz dlaczego? Bo na głupków i złodzieji głosowałeś 13 lat temu. Czyli głupkiem też jesteś. A może i złodziejem jak ci teraz tak źle.
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 22:51
~@Ferdek skądśtam
Czy nie wystarczy że o twojej głupocie wiedzą tylko sąsiedzi, musisz się tak z tym obnosić?
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 20:58
~Ferdek z Poniatowskiego
Jestem hejtowany za to, że popieram PiS. A kogo mam popierać ja siem pytam? POdkradaczy z tagowicy? Polską Stonkę Ludową co im pomaga? Lewicę co popiera tęczowych i agresywnych dziwolągów? Czy Konfederację co siem z ruskimi chce bratać? Bo ja jestem Polak katolik i popieram to co dobre jest dla mnie, mojej rodziny i mojego kraju, a nie złodziejskie, proruskie czy tęczowe ZŁO! Ale przeciw grzecznym tęczowym to ja nic nie mam. Niem siem kochają jak siem lubią.
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 10:53
~667- LWS
Jesteś Ferdek katolik, tu jest pełna zgoda i nikt tego nie podważy. Widać to po każdym twoim wpisie ,nawet tym powyżej, w którym skarżysz się, jak to jesteś hejtowany. Twój katolicyzm wyrasta z inkwizycji i faszyzmu oraz słów fałszywych proroków jak Wojtyła, Jędraszewski, Stepinač, Tiso czy Torquemada albo Eymeric, Sprenger czy Kramer. Przed takimi baśniowy Jezus ostrzegał słowami- ,, strzeżcie się tych, którzy powołując się na imię moje, przyjdą po mnie i pod pozorami dobra zło będą czynić". Wypisz, wymaluj kato- faszysta, który nienawiść do ludzi wyniósł z nauk takich ,, autorytetów".Baw się ,, fioletowym" i ,, obrabiaj glinkę" prostaku swojemu proboszczowi a potem się zmieńcie - sam tak piszesz do i o innych ludziach, to nie dziw się tempaku, że ktoś ci kiedyś odpowie, i to nie tak łagodnie jak ja.
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 00:11
~Liverpool
Jestes "hejtowany" Ferdek, przede wszystkim dlatego, ze szerzysz tu nienawisc do roznych grup spolecznych, ze wiele twoich wpisow to Mowa Nienawisci (ang. "hate speech") w najczystszej postaci. I tylko udajesz katolika, a twoje posty ociekaja jadem, nienawiscia i klamstwem, np. regularnie opluwasz jadem i obrzucasz blotem pewne grupy spoleczne i pewnych ludzi - i to bez zadnych dowodow! A faktycznie, jestes tylko nedznym kato-faszysta... i niczym/nikim wiecej. Dobranoc.
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 18:33
~Feredek z Poniatowskiego
No i siem Getrych doigrał za to skakanie na murku. Teraz pora na tego rudego trola z Brukseli. Brawo PiS! Realizuj nam swoje obietnice, bo po to siem was wybrało. Trzeba wyczyścić tę naszą stajnię Augiasza z tych co nam ze stołu POdkradają.
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 18:00
~Pycha i Szmal
To już jest grubo... Obudziliśmy się w nacjonalistycznym kraju, w stylu stalinizmu, rządzonym przez PiS, który jasno daje do zrozumienia, że swojej władzy nie odda już nigdy. Aresztowanie adwokata (i zarazem polityka) tego pokroju to GRUBA sprawa. To już jasne pokazanie, że nikt, kto jest przeciwko PiSowi nie może czuć się bezpieczny. To pewien terror polityczny i demokratura, która możliwe, że opanuje Polskę na długie lata, dopóki nie obali ich ulica...
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 17:23
~Republika bananowa!
Ciekawy cytat z sieci: "OSTATNIM zapudlonym adwokatem był mecenas Siła Nowicki i działo się to za Stalina. Bo po 1956 roku łącznie ze stanem wojennym, ani milicja, ani SB, takich numerów NIE odważyła się robić. A tu proszę: w biały dzień pod drzwiami gmachu sądów, tajni agenci policji kierowanej przez dwóch ułaskawionych (czy w zupelnie czysty sposob?) polityków-przestępców, zakładają jednemu z bardziej znanych adwokatów na oczach wszystkich kajdanki..." Na co ich jeszcze stac?
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 21:21
~Jaja
Ferdziu kochany. Każdy kiedyś odpowie za swoje czyny. Pisiory też.
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 21:04
~kiedys was rozliczymy
Kiedys tacy jak ty {Ferdek} glosno klaskali jak stalinowscy prokuratorzy skazywali "przeciwnikow wladzy ludowej". PiS to brudna mafia, to zaraza na tym samym (stalinowskim) poziomie!!!
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 20:43
~ŻAL.PL
To teraz czas na zarządzających stadniną koni w Janowie. No i oczywiście niedoszła elektrownia w Ostrołęce, niedoszłe wybory Sasina. Marnują i trwonią podatki, na które tak ciężko SIĘ PRACUJE. Pisowczyki tylko potrafią pobierać podatki i je trwonić na marnotrawstwo opisane wcześniej. A ten Ferejra z Poniatowskiego coś bredzi o rudym. Przypominam, że twoi idole rządzą 5 lat i gdzie są SKAZANI PRAWOMOCNYM WYROKIEM ci złodzieje, zdrajcy i malwersanci? Pytam się gdzie to całe przestępcze towarzystwo? Nema nyszta?
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 20:43
~Tęczowy Bożydar
Ferdek, nadmuchałeś już gumową partnerkę?
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 19:16
~mamuszka
Wystarczy Ferdku mitomanie ze PIS juz otworzyl puszke Pandory i od tego czasu siedem plag egipskich nam towarzyszy jak choroby towarzyszäce Covidowi
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 19:08
~ceba
Ferdek to nie za skakanie tylko nielegalne kombinowanie
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 17:38
~Łowca pełowca
Lepszy PiS niż komuna BiS.
+0-1
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 20:46
~Ameno
Niestety nie tylko komuna, również narodowy socjalizm.
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 17:56
~Komuna_Powraca
Dobry dowcip! Przecie PiS to jest wlasnie "Komuna-BIS". W stu procentach!!
+1-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 17:16
~Tytus
Teraz to tego ciecia zaj***ą tym szyciem. To człowiek- orkiestra, sam wszystko tam ogarnia i mówicie, że kontrolę mu zrobią?
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 16:45
~Jarosław
To niebawem czas na Kuchcińskiego ?
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 18:32
~Łowca pisowca
I Szumowskiego...
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 14:43
~jan
.... dziś CBA zatrzymało Romana Giertycha, to wygląda jak za Stalina, normą jest aresztowanie każdego kto publicznie nie wyznaje podziwu dla geniuszu 1-go Sekretarza KC Partii, w państwie rządzonym przez komunistyczny beton tylko sługusy i pachołki władzy mogą liczyć na łaskawość pisowskiej ubecji ....
+1-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 19:07
~mamuszka
PIS po wycofaniu sie Tuska usilnie poszukuje kozla ofiarnego.Tusk byl dla nich zbyt inteligentny i za silne lobby za nim stoi.Pisowski motloch z bala ciosany domaga sie ofiary wiec "polowanie na czarownice"zaczäc czas.W ten sposob chce przykryc swojä korupcje i nieudolnosc serwujäc swojej tepej zasciankowej publice "odgrzewane kotlety".Wiara katolicka tak jak zawsze wie ze w ktoryms kosciele dzwony bijä tylko konkretnie nie wie w ktorym.Motyw tych dzialan moze byc tylko jeden;zemsta polityczna.Gietrych jako znany krytykant Pisu jest tylko "polskim Nawalnym"
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 18:38
~Asesor
Nie przesądzając o winie, czy tez niewinności mec. Giertycha, to okoliczności zatrzymania i przeszukania kancelarii są bardzo problematyczne! Trzeba pamiętać o szeregu niegodziwościach jakich dopuściły się juz służby za rządów PiS (np. "samobojstwo" Blidy)... Ponadto - jesteśmy chyba jedynym krajem w Europie, gdzie osoby skazane i ułaskawione kierują policją i służbami specjalnymi.
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 18:06
~Łowca pisowca
Godz.18, mec Giertych zemdlał w domu i czeka na przyjazd karetki. Czyżby to co napisałem tutaj wcześniej ,, ciałem się stawało"?
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 17:41
~Mały Jasio
To w końcu jakie to są metody? Łukaszenkowskie? Stalinowskie? Bo czytałem gdzieś też, że Hitlerowskie. No ustalcie jakąś wspólną wersję.
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 16:37
~CA-50
weszli na trumnach smoleńskich a wyjdą na trumnach covidowych
+1-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 16:20
~Zyebus Chytrus
Zatrzymany bez podania zarzutów!!! Kaczyzm=Stalinizm.
+1-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 16:02
~Ed
@ozora, jutro już będzie 12 000, a pojutrze 18000. Tego g*wna ta kaczystowska gnida nie przykryje. Morawiecki powinien kiedyś odpwoiedzieć przed niezależnym sądem za to co sie dzieje..
+1-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 15:59
~mamuszka
Komunistycznej mentalnosci narodu nic nie zmieni ona musi umrzec wraz ze starä generacjä.Poki co rzädy Pisu niewiele sie rozniä od rzädow Lukaszenki majä swoje "uzasadnienie".Co z tego ze ludzie sie zmieniajä jak ideologia w nich jest ta sama zmieniajä sie tylko hasla dla niepoznaki
+1-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 15:55
~Łowca pisowca
Jutro mec.Giertych miał reprezentować w sądzie Leszka Czarneckiego, tego, którego pisowcy szantażowali, że przejmą jego bank za złotówkę jak nie zatrudni wskazanego przez nich człowieka. Poza tym miał wgląd do akt sprawy dot. ,, dwóch wież". Był koalicjantem w rządzie PIS-u. Niebezpieczny dla pisowców. Żeby nie złapał w areszcie covid19 i nie zmarł na chorobę współistniejącą, wylew albo zawał...
+1-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 15:13
~five
Zatrzymano adw. Giertycha bo był obrońcą Leszka Cz. którego wniosek o areszt miał być rozpatrywany jutro. Pozbawiono immunitetu panią sędzię Beatę M. z Krakowa bo niebawem miała się odbyć rozprawa w sądzie apelacyjnym w sprawie p-ko Ziobrze. W I instancji przegrał no to przed II trzeba było urządzić publiczną nagonkę na osobę Bogu ducha winną. To są metody działania służb i osób nimi kierujących z lat tuż powojennych. Dzisiaj oni a jutro to możesz być ty, on, ona, my, wy i każdy kto tylko otworzy buzię!
+1-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 15:12
~ozora
8000 przypadków trzeba czymś przykryć nie sądzisz?
+1-1
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 14:12
~Lewak
Taki właśnie jest PiS. Życie ludzkie nie jest ważne bo liczy się tylko utrzymanie przy korycie i żeby to zrobić posuwają się do najbardziej bezczelnelnych klamst. Założę się i tak obsadzili w tej szwalni widmo członków swoich rodzin i teraz zarabiają mnóstwo kasy nic nie robiąc podobnie jak z CPK a zaraz zaczną mówić że to wina UE, LGBT i lekarzy że ta szwalnia nie działa.
+2-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 17:38
~dilla
Dzisiaj rano w radio był pytany jakiś Szrajber od Morawieckiego za to co powiedział o nauczycielach, że oprocz tych co zmarli zakażeni covid 19 to są przypadki ich śmierci także w... wypadkach samochodowych... Jak zwykle nie przeprosił za chamskie słowa, za brak empatii ale zdążył podeprzeć się swoją żoną także nauczycielką i znanym sloganem, że jego wypowiedź została wyrwana z... kontekstu! Ci chamscy politycy nie powinni ani godziny siedzieć tam gdzie siedzą.
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 14:06
~Teodor
Wstyd na całą Polskę a miała być pomoc ludziom i promocja Miasta
+1-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 19:26
~topa
Proponuję aby komisję wsparł swoja osobą pan Rafał Weber też poseł z miasta i ten drugi Warchoł. Co cztery osoby to nie dwie, prawda? Przecież im tez powinno zależeć na wyjaśnieniu dlaczego ten zakład nie szyje nic!
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 13:18
~Senior
Najważniejsze że pani minister w ostatnim dniu pracy wydała 6 milionów na nagrody w swoim resorcie.
+2-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 13:15
~Antymaseczka
8 lat rządów POPSL afera goniła aferę. Kozaczą bo pozostają bezkarni. PiS obiecywał ich rozliczyć i co?
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 23:59
~nocne-piwo
Tyle, ze wiekszosc tych "afer" PO-PSL to chyba istnieje tylko w brudnej wyobrazni PiSowskich specow od propagandy!! Bo dowodow zadnych nie bylo i nadal nie ma...
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 18:37
~Wolfgang Torben Müller
A ja Kefirze 55 myślę, że jednak PIS
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 13:21
~Kefir55
nie rozliczą bo Pis = PO
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 13:03
~Sier
Fabryka działa bezojawowo?
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 12:43
~jasio
a w czym problem ze nie ma cyrtyfikatu ja bym takie kupil bi jestem kierowca bes prawa jazdy bo mi nie chcom wypisac bo jezdem za maly ale jezdzic umiem szybciej nisz niejeden kierowca z prafkiem i nie mialem zadnedgo wypatku
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 12:42
~Tomeo
Szwalnia jest i dziala, bedzie sroga wtopa. Bylem osobiscie i wdzialem cala linie produkcyjna oraz gotowe maseczki. Przykro mi, ale bedzie wtopa jak beda chcialy sprawdzic :)
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 16:01
~Łowca pisowca
Widziałeś Chińskie maseczki, pisuarze? Kto tam szyje? Nazwiska! Dyrektorem kto jest? Kto jest w zarządzie? Jak tam płacą? Ilu ludzi jest zatrudnionych? Mam więcej pytań ale na początek zadowolę się odpowiedziami na te, które zadałem.
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 14:09
~Bilbo
Napisane jest w artykule , że jest w budowie clean roomu, więc produkcji nie ma jeszcze. Nie wiem co widzialeś , chyba we snie...
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 12:27
~Romek
Masakra! Aaaa ja cały czas myślałem że kupuje maseczki ze szwalni ze Stalowej Woli a to okazuje się że to Made in China
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 16:04
~Łowca pisowca
Napisz Romek do Tomeo, on ci przyniesie maseczki z tej szwalni, bo był tam i tysiące ich widział.
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 13:21
~mieszkaniec
Prędzej piekło zamarznie nim ta szwalnia ruszy
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 12:18
~Miastowy
Lucuś pisowski szczekaczu, tak się chwaliłeś. Tak klamałeś
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.