Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 3 grudnia 2020 r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
 Wiadomości lokalne
» Muzeum Regionalne zachęca: zostań współtwórcą wystawy!
» Po pięciu latach powraca biuro Sojuszu Lewicy Demokratycznej
» Komunikat MZK
» Mieszkańcy Bojanowa otrzymali od policji odblaski
» Co możemy stracić na zatargu z Unią Europejską? Radna wylicza
» "Akcja zima" w mieście rozpoczęta
» O rodzinie i małżeństwie Steczkowskich na antenie Polskiego Radia
» Viacheslav Kyrylov zwycięzcą Konkursu Kompozytorskiego Młodzi Muzycy Młodemu Miastu 2.0.
» 67-latka na podwójnym gazie
» Ulica Wrzosowa zalana błotem
» Unijny koronabudżet. Co dalej z budową mostu na Sanie?
» 34 kg - tak się chudnie z Gabinetem Projekt Zdrowie
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Sopocie
»Impreza klubowa: Stalowa Wola Młode Miasto dla Młodych
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kronika Kryminalna

Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 11:11     /Policja Podkarpacka/
49-latek z powiatu stalowowolskiego zatrzymany za nielegalne posiadanie broni i amunicji

Funkcjonariusze ujawnili 74 sztuki nielegalnie posiadanej broni krótkiej i długiej różnego kalibru, z których część była przystosowana do oddawania strzału z amunicji ostrej.
Funkcjonariusze ujawnili 74 sztuki nielegalnie posiadanej broni krótkiej i długiej różnego kalibru, z których część była przystosowana do oddawania strzału z amunicji ostrej.
Fot. Policja
Zabezpieczonych ponad 70 jednostek broni, amunicja, zapalniki i proch strzelniczy to efekt policyjnych działań w 16 województwach. Wszystko zaczęło się od ogłoszenia w Internecie, które ujawnili funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Oferta dotyczyła sprzedaży m.in. broni hukowo-alarmowej, na którą w Polsce wymagane jest pozwolenie. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, już usłyszeli zarzuty.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zwrócili uwagę na ofertę zamieszczoną na jednym z portali ogłoszeniowych, dotyczącą sprzedaży broni hukowo-alarmowej na wkłady 9 mm P.A.K. W świetle polskich przepisów, zgodnie z ustawą o broni i amunicji, taka broń wymaga zezwolenia na jej posiadanie na terenie Polski.

Policjanci ustalili, że sprzedaż broni prowadził sklep działający legalnie na terenie Czech. Zakupiony towar, pistolety hukowe i alarmowo-hukowe, były wysyłane za pośrednictwem firm kurierskich do klientów na terenie całej Polski.

W minionym tygodniu, w jednym czasie, na terenie 16 województw, blisko 300 policjantów różnych wydziałów, przede wszystkim zwalczających cyberprzestępczość i przestępczość kryminalną, wspieranych przez policyjnych pirotechników, kontrterrorystów i biegłych z zakresu badania broni i balistyki, przeszukało około 100 adresów. W działaniach brały udział również psy do wykrywania materiałów wybuchowych.

Funkcjonariusze ujawnili 74 sztuki nielegalnie posiadanej broni krótkiej i długiej różnego kalibru, z których część była przystosowana do oddawania strzału z amunicji ostrej. Zabezpieczyli 3500 sztuk amunicji różnego kalibru, amunicji hukowej i hukowo-alarmowej o kalibrze 9 mm P.A.K., a także proch strzelniczy, 3 elementy składowe broni, 2 zapalniki do broni artyleryjskiej, kusze z lunetą i nunczako.

Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, 49-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego, który nielegalnie posiadał 2 sztucery i ponad 100 szt. amunicji, oraz 60-letniego mieszkańca woj. śląskiego, u którego znaleziono elementy broni, amunicję, zapalniki i słój z prochem. Podejrzani usłyszeli zarzuty. Będą odpowiadać za nielegalne posiadanie broni i amunicji, grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Czynności procesowe z udziałem pozostałych osób, będą prowadzone po uzyskaniu opinii biegłych.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Prokurator wobec podejrzanych zastosował policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Sprawa jest rozwojowa.
Zdjęcia
Funkcjonariusze ujawnili 74 sztuki nielegalnie posiadanej broni krótkiej i długiej różnego kalibru, z których część była przystosowana do oddawania strzału z amunicji ostrej.Funkcjonariusze ujawnili 74 sztuki nielegalnie posiadanej broni krótkiej i długiej różnego kalibru, z których część była przystosowana do oddawania strzału z amunicji ostrej.Funkcjonariusze ujawnili 74 sztuki nielegalnie posiadanej broni krótkiej i długiej różnego kalibru, z których część była przystosowana do oddawania strzału z amunicji ostrej.
Funkcjonariusze ujawnili 74 sztuki nielegalnie posiadanej broni krótkiej i długiej różnego kalibru, z których część była przystosowana do oddawania strzału z amunicji ostrej.Funkcjonariusze ujawnili 74 sztuki nielegalnie posiadanej broni krótkiej i długiej różnego kalibru, z których część była przystosowana do oddawania strzału z amunicji ostrej.Funkcjonariusze ujawnili 74 sztuki nielegalnie posiadanej broni krótkiej i długiej różnego kalibru, z których część była przystosowana do oddawania strzału z amunicji ostrej.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 16 października 2020 r. godz. 10:42
~Aramix
Nasz sąsiad niejaki WŁADIMIR chce podarować chętnym Polakom KBKAK + 4 MAGAZYNKI JEDEN W BRONI I TRZY W ŁADOWNICY PARCIANEJ WSZYSTKIE PEŁNE CZYLI RAZEM 90SZT. KAL 7,62 ALE ci co trzymają baranów za mordy boją się silnego narodu a Wy Polacy co na to aaaaaaaa nie zgadza się N.A.T.O!! JASNE maski na ryj i mordy w kubeł ..!!!
+0-0
Niedziela, 18 października 2020 r. godz. 17:03
~Pan
Ja na komuchów nie spoglądam mamuszka komuszka. A jak masz na myśli Lucyfera to sorki
+0-0
Niedziela, 18 października 2020 r. godz. 15:37
~mamuszka
PIeS z Wami!Pochyleni! I Ofiara zostanie spelniona.PLANdemia i kagance i Do Budy mowi niewolnik na NAto....O Panie to ty na mnie spojrzales...(zaszczyceni jankeskim wzrokiem)O La la la Hosanna na Wysokosciach i manna z nieba dla wszystkich pochylonych
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 18:42
~Xdd
W picz sie cmoknijcie milicyjanty. Rząd powinno sie zlikwidowac albo niech zmienia to posrane prawo. Bron powinna byc dostepna. Rozbrajanie ludzi to tylko pokaz boidupstwa wladzy
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 14:01
~hr.Żorż
Policyjne działania pod kątem wykrywania broni i amunicji, dawno takich akcji nie było. Jednak władza czegoś się boi ....
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 21:19
~niesmak_pozostanie
"Rośnie odsetek osób niezadowolonych z pracy prezydenta oraz premiera. Negatywną opinię na temat działalności Andrzeja Dudy oraz Mateusza Morawieckiego wyraziła więcej niż połowa ankietowanych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar." +++ I to tez cos tlumaczy!
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 18:49
~Behemot
W obliczu swojej rosnacej nieudolnosci, COVID oraz gwaltownie wzrastujacych dlugow panstwa, PiSuary zaczynaja sie obawiac praktycznie wszystkiego
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 13:49
~Eleonora
Tak te hukowce sa straszne jak moj Putin sie przestraszył to w budzie sie wypróżniał, a jak somsiad to zobaczyl to tez mial spodnie do prania, tak to grozna bron.. A i prezes ma kota ryzyko jest..
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 12:12
~Rozbójnik
Ło panie ale asenał... dwie paczki amunicji hukowej, paczka rac i wiatrówka, strach sie śmiać.
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 11:35
~Moher49
Rządy w Polsce boją się. Od komuszych czasów posiadanie broni jest nielegalne. Boją się ludu. Lud może zrobić rewolucję i wprowadzić normalność w kraju. Ogromne ilości broni posiadają Szwajcarzy, tam są gromadzkie schrony z CKM i działkami p-lot. Obudź się polski ludu - głosuj na Ruch Narodowy i KONFEDERACJĘ.
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 11:41
~Ferdek z Poniatowskiego
Helmut siem odezwał i analizuje chłodnym okiem, he he he.
+0-0
Piątek, 16 października 2020 r. godz. 10:14
~Moher49
Panie Ferdku Konfederacja nie jest pro-Ruska, natomiast UE jest Polsce na g.. potrzebna. Jakieś ciule nami dyrygują, 90% polskich ustaw to uchwalone w Brukseli. Szanuj się Polaku. Będziemy robić w pory, kiedy w USA wygra Biden. Cała strategia obronna PIS dostanie w łeb. nie będzie już Polski, będzie Polin.
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 23:53
~Chlodnym Okiem
Ewentualne WETO twojego NadPrezesa to bedzie tylko wyraz niemocy i slabosci PiSowskiej Polski. Bo Kaczynski zupelnie nie liczy sie na arenie miedzynarodowej. A Unia moze dac sobie rade i bez Polski - na to zawsze znajda sie sposoby !
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 18:42
~Ferdek z Poniatowskiego
Na tą pro-ruską Konfederację? Coś siem panu pomyliło panie Moher49. To jeszcze nie ta Konfederacja. Tylko PiS broni polskich interesów! A WETO Prezesa dla unijnego budżetu to majstersztyk intelektualny. Popierajcie PiS Stalwiacy!
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 11:34
~Krzysiu
Ilu i gdzie z 27 nowych z covid?
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 11:28
~Pysznica
Jastkowice ?
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 20:39
~Liu
Jastkowice taka mala policjantka z pysznicy brala udzial w akcji i znalazla przyklejony pistolet pod parapetem
+0-0
Czwartek, 15 października 2020 r. godz. 11:24
~rstsr
k.... a moglo mu sie udac
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.