Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 27 stycznia 2021 r. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
 Wiadomości lokalne
» Komunikat MZK
» Finał WOŚP za kilka dni. Sztab w nowym miejscu
» Nie do przejścia, nie do przejechania rowerem
» Pozbądź się azbestu
» Skarga radnego na prezydenta odrzucona? Przyklepać mają radni
» Brak prądu. Powodem powalone drzewa
» Ponad 1700 osób zaszczpionych na kornawirusa. Zaczyna brakować szczepionek
» Większa moc na Poniatowskiego. Ma być jaśniej. Winny stary projekt
» Los topól przesądzony. Są leciwe i uszkadzają podziemne instalacje
» Tłumy seniorów do szczepienia. Winna dezinformacja?
» Zwrot podatku z zagranicy. KDF-Podatki zaprasza!
» Fabryka maseczek w Stalowej Woli. ARP milczy w jej sprawie
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Serca na nakrętki
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Gospodarka

Sobota, 26 września 2020 r. godz. 12:15     /Magdalena Rodecka/
Związkowcy i władze miasta spotkają się z przedstawicielami PGO

Jak poinformowała PGO 126 pracowników objętych zostanie procedurą zwolnień grupowych. Przewidywane koszty likwidacji Oddziału w latach 2020-2021 szacuje się na ok. 4,7 mln zł.
Jak poinformowała PGO 126 pracowników objętych zostanie procedurą zwolnień grupowych. Przewidywane koszty likwidacji Oddziału w latach 2020-2021 szacuje się na ok. 4,7 mln zł.
Fot. Jacek Rodecki
W przyszłym tygodniu dojdzie do spotkań z przedstawicielami grupy PGO, którzy podjęli decyzję o likwidacji w Stalowej Woli oddziału Odlewni Staliwa na ulicy Kwiatkowskiego 1. Dotychczasowy potencjał przejmie PGO S.A. Pioma Odlewnia oddział w Piotrkowie Trybunalskim.

Przypomnijmy, że analiza sytuacji bieżącej wykazała, że krótko-, średnio- i długoterminowo brak jest perspektyw wzrostu ilości zamówień dla produkcji staliwa dla branży górniczej, której udział w strukturze sprzedaży w segmencie staliwa jest znaczący. Przyczyną jest zapaść w sektorze górniczym, pandemia koronawirusa oraz prognozowane zmniejszenie średniomiesięcznej sprzedaży w segmencie staliwa PGO w IV kwartale roku 2020 do poziomu 444 ton, tj. spadek o 45% w stosunku do poziomu w roku 2018.

W odlewni staliwa zlokalizowanej w Stalowej Woli, produkowane były odlewy staliwne i żeliwne najwyższej jakości, o masie od 30 kg do 5 ton.

Jak poinformowała PGO 126 pracowników objętych zostanie procedurą zwolnień grupowych. Przewidywane koszty likwidacji Oddziału w latach 2020-2021 szacuje się na ok. 4,7 mln zł.

- Likwidacji nie da się już zatrzymać ale chcemy dla naszych członków, o ile to będzie możliwe wynegocjować godne warunki zwolnienia. Czy będzie to możliwe - zobaczymy - mówi Henryk Szostak, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" Huty Stalowa Wola. Chodzi o 24 osoby. Do spotkania ma dojść na początku tygodnia.

Rozmowy z PGO ma zaplanowane także prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny z udziałem przedstawicieli Agencji Rozwoju Przemysłu. Dla miasta odejście każdego inwestora, to nie tylko problem związany z utratą pracy przez ludzi ale i zmniejszenie wpływów do budżetu z tytułu podatku od nieruchomości.

Jak usłyszeliśmy od prezydenta decyzja PGO była dla niego zaskoczeniem, zwłaszcza, że przedsiębiorca w ramach miejskiej tarczy antykryzysowej, wystąpił parasol ochronny związany z odroczeniem płatności podatkowej.

- To co jest dla nas niepokojące, to że dotyka to branży tradycyjnej, związanej z tożsamością gospodarczą miasta. Na szczęście sytuacja na rynku pracy jest jeszcze na tyle stabilna, że wiele firm poszukuje pracowników o charakterze produkcyjnym. Mam nadzieję, że przynajmniej kwestia związana z redukcją załogi, będzie miała jak najmniejszy wpływ społeczny. Nie ma co ukrywać, że każde zwolnienie, zmiana pracy to nie jest komfortowa sytuacja - stwierdza Lucjusz Nadbereżny.

Znaczna część załogi z PGO ma otrzymać wypowiedzenia pod koniec października, trzy pozostałe do końca 2020 roku, kolejne cztery wraz z końcem likwidacji, w rodku 2021.

Miasto przy pomocy ARP będzie rozmawiać z PGO o planach firmy związanych z pozostawionym majątkiem jak działka, hala, maszyny produkcyjne i możliwościami jak najszybszego ich zagospodarowania.

W dalszym ciągu trwają zabiegi o powiększenie strefy przemysłowej na terenie Stalowej Woli o 140 hektarów. Temat nie jest łatwy bo w grę wchodzi przejęcie terenu od Lasów Państwowych i ich wylesienie.

Prezydent zapewnia, że procedura się toczy a w ostatnich tygodniach zapadły kluczowe dla tej kwestii decyzje administracyjne. - Jesteśmy w kontakcie z Agencją Rozwoju Przemysłu, która jest naszym partnerem. Są również przygotowane oferty dla inwestorów, z różnych branż, z którymi już prowadzimy konsultacje co do ich oczekiwań - wyjaśnił Lucjusz Nadbereżny.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 30 września 2020 r. godz. 16:45
~prac.
Co z tym spotkaniem?
+0-0
Środa, 30 września 2020 r. godz. 20:29
~Komuna_Wiecznie_Zywa
Nic, nic... A tymczasem: Polska Zjednoczona Prawica (znowu) Razem (PZPR)!
+0-0
Wtorek, 29 września 2020 r. godz. 17:32
~Ole....
Niech miasto kupi odlewnię, podobnie jak kino, wieżowiec czy dyrekcję HSW i mogą odlewać pomniki pisowskich działaczy oraz koryta dla ich rodzin ze spółek, fundacji i urzędów. ODLEW+ Jak tam fabryka maseczek?
+0-0
Wtorek, 29 września 2020 r. godz. 19:13
~Na ostatniej prostej?
Mialy byc miliony samochodow elektrycznych, miliony maseczek... --- P.S. Pytanie - Dlaczego oburzenie wywołuje swym postępowaniem Łukaszenka, a dokładnie to samo stosowane w Polsce czy na Węgrzech jest pobłażane? Ktoś powie, że przesadą są takie porównania! A co różni Orbana i jego oligarchiczny układ w którym tylko wybrani otrzymują dotacje czy granty, od białoruskiego modelu zarzadzania państwem? Co różni pisowskich prezesów od kadr kierowniczych wskazanych przez Baćkę? Co różni polski system prawny od putinowskiego? Bliżej nam z obecnym TK do UE czy raczej do jakichś koczowniczych plemion? Kto sprawuje władzę w Polsce czy na Węgrzech - jest ktoś odważny w UE, kto nazwie je demokracjami? To na co UE jeszcze czeka?
+0-0
Wtorek, 29 września 2020 r. godz. 15:03
~Www
A opozycja co w tej sprawie zrobi? Jakieś konkrety czy konferencja o 7 rano pod zakładem i lans
+0-0
Wtorek, 29 września 2020 r. godz. 17:12
~Hutnicza
Ty lepiej patrz na to co robi twoj "Cesarz" Lucjusz Utracjusz! Bo on (w przeciwienstwie do opozycji) ma realne mozliwosci (i instrumenty) rzadzenia!!
+0-0
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 17:51
~PiS z Wami!
A do tego - "W 2015 r. każdy z 38 mln. obywateli Polski miał do spłacenia 22 tys. długu publicznego. W tym roku będzie to już 35 tys."
+0-0
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 16:52
~PaniePrezydencie
Czyli ci co zdecydowali o pracy 4/5 przez pół roku bez konsultacji z ludzmi teraz bedą dla siebie uzgadniać większe odprawy.spotkają się aby mówić o 24 członkach, a nie całej zdradzonej załodze. firma od początku była kupiona aby zlikwidować konkurencję dla Piotrkowa. Gdzie urząd antymonopolowy? całe te związki to hańba dla ludzi pracy, są tylko aby jakieś premie brać ,a nie żeby coś dla ludzi wywalczyć, byli na garnuszku prezesów i wszystko zawsze podpisywali ,a załoga dowiadywała się po fakcie tak teraz zrobili to z tą niby taczą, to skandal jak nas potraktowano, ale na Galicji można wszystko z ludzmi robić.
+1-0
Wtorek, 29 września 2020 r. godz. 12:29
~obserwator
TO NA POKAZ SĄ DZIAŁANIA.
+0-0
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 18:02
~taka prawda
Przecie ta obecna "Solidarnosc" to tanczy tak jak jej partyjni aparatczycy z PiSu graja... Zero samodzielnosci, zero odpowiedzialnosci!
+1-0
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 12:06
~dynamic
Miasto przy pomocy ARP będzie rozmawiać z PGO o planach firmy związanych z pozostawionym majątkiem jak działka Czyżby kolejny plac zabaw albo park lub ławeczki xD ???????
+0-0
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 06:36
~Świat bez wad
Opozycja nasza w tej sprawie co zrobi? Hejt w internecie już jest (nie pomoże) to jeszcze jakiś protest pod zakładem z kartonami? Bo oczywiście wiemy, że są jak zwykle zaniepokojeni oraz zatroskani.
+0-1
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 18:59
~KaMa
Opozycja zawsze jest przeglosowana, a PiSowscy tryglodyci systematycznie odrzucaja nawet najlepsze pomysly (bo to z "opzycji"). Niestety... PIS doprowadził do erozji systemu prawa. My, obywatele, nie jesteśmy pewni czy TK jest legalny, czy nie. Czy sedzia Przyłębska ma prawo nazywać się Prezesem TK, czy nie, Czy Duda (Budyn) jest prezydentem, czy nie, wszak wg. orzeczenia trzech izb SN został zatwierdzony przez partyjną jaczejkę, Izbę która NIE jest sądem. I tak dalej. Schodząc na niższy poziom. Prokurator dotąd zaskarża wyrok sądu, aż wyjdzie na jego. Sędzia boi się wydać wyroku nie po myśli władzy, bo zostanie ukarany przez inną partyjną jaczejkę - Izbę Dyscyplinarną. Wynajmiesz mieszkanie pociotkowi z PiS a ten ci nie zapłaci - w sądzie na 100 procent przegrasz. Będziesz miał wypadek drogowy - jak wyzej... Ludzie opamiętajcie się.
+1-0
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 11:41
~Mieszkaniec
Co zrobi? Może zakupi niewidzialną hulajnogę i będzie jeździła z myszką miki? A nie. Oni chociaż trochę myślą.
+1-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 19:03
~u-rząd
Stalowa Wola Miasto z Przemysłowy DNA
+0-0
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 21:01
manukun
Co to za miasto przemysłowe, w którym po przemyśle zostają głównie puste hale
+0-0
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 10:26
~m16
bleheheh czy temat był omawiany na "śniadaniu biznesowym"?
+0-0
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 07:46
~Marek (USA)
populizm
+2-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 15:36
~Ferdek z Poniatowskiego
Widział ktoś kiedyś tego na hulajnodze, który jest "dla mieszkańców"?????????????Podobno istnieje. Jak złożyć skargę, jak się dostać do urzędników, jak się dodzwonić do urzędu? Jak można porozmawiać z kimkolwiek z UM?
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 18:34
~Szok
Matko boska....... urzędnik mówi od rzeczy. Naprawdę. Czy nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności? Pani vice?
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 17:57
~Pisdrek
W kościele go prędzej spotkasz jak w UM.
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 13:39
~Edi
W Rzeszowie powstaje fabryka Phoenix Contact E-Mobility. Będzie kilkaset miejsc pracy
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 19:40
~Łowca pisowca
I to jest problem. Pracować za rządów PIS-u, chyba kpisz. Patologią trzeba być a pieniążki same z nieba spadną.
+1-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 18:28
~tomasz
ale tam trzeba będzie pracować :(
+1-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 12:50
~elha
Co prawda, za czasów "słusznie minionych" Odlewnia zatrudniała aż 670 osób, ale później, już w nowej rzeczywistości, miała ciągle "wiatr w oczy" - zatrudnienie systematycznie kurczyło się, a nowe władze Odlewni pod wodzą jej ówczesnego prezesa pana K. na wskutek beznadziejnego, nieudacznego zarządzania, w niedługim czasie doprowadziły ją do pierwszego upadku. I nie byłoby w tym nic nadzwyczaajnego, bo nieudolne zarządzanie firmą zawsze prowadzi do jej bankructwa. Nadzwyczajne w tym wszystkim było to, że na gruzach "starej", zbankrutowanej Odlewni, powołano "Nową Odlewnię", pod wodzą tego samego prezesa, który wcześniej z hukiem doprowadził "starą" do upadku!! Potem, to już było tylko coraz gorzej, istna równia pochyła; zmieniali się właściciele, prezesi, a finał tego wszystkiego mamy dzisiaj. Pandemia boleśnie dotknęła wszystkich. Dlaczego w takim razie jedni (z tej samej branży) poradzili sobie z kryzysem i przetrwali, a inni (vide Odlewnia w Stalowej Woli), polegli? Profil produkcji w innych odlewniach był podobny, ale LUDZIE nimi zarządzający różnili się i to bardzo. Ci "nasi" okazali sie widocznie tymi, którzy biernie czekali na bieg wydarzeń, nie podejmując żadnych środków zapobiegawczych (czy naprawczych) w kryzysie, sądząc naiwnie, że jakoś to będzie. Być może wzorowali się na poprzedniku, prezesie K. który aż dwukrotnie w przeszłości nieszczęsną Odlewnię doprowadzał do upadku.
+0-0
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 14:44
Stan
Nie masz niestety wiedzy na ten temat, to co napisałeś to populizm...
+1-0
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 14:42
Stan
Takich odlewni w XXI wieku już nie ma ...
+1-0
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 14:38
Stan
Prawdą jest że HUTA popadła w tarapaty po utracie rynków RWPG ... a resztę załatwiały niestety NOWE związki zawodowe, których działacze pobierają emerytury wyższe od emerytur byłych prezesów.
+1-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 18:12
~mieszkaniec
Proponuję wymienić Prezesów, którzy doprowadzili do upadków Spółki dawnej Huty.
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 12:13
~Man from utopia
Coś mi się wydaje, że na tych 140 hektarach to tylko wylesienie się uda i tak naprawdę chodzi tylko o te drzewa.
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 11:52
~Moher49
Odlewnię w STW trzeba zniszczyć, ale Firma BURY w Mielcu poszukuje pracowników do nowo otwartej odlewni. HSW przez tyle lat nie potrafiła nie, chciała się obronić. Padła ciągarnia, sprężynownia, teraz odlewnia. Te związki trzeba wywalić za bramę.
+1-0
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 14:48
Stan
Poczytaj sobie wymagania dla odlewników w tej firmie. Ilu pracowników odlewni w Stalowej Woli spełnia oczekiwania Burego w Mielcu ? ...
+1-0
Poniedziałek, 28 września 2020 r. godz. 14:29
Stan
Dziś prawdziwych związków już nie ma ... od ok. 20 lat.
+1-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 18:42
~Piswyborca
Mnie się wydaje, że to wszystko to zbiegi okoliczności. Da zdrastwujet PIS !
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 10:59
~aa
Brawo panie prezydencie jest pan super gospodarzem. Mieszkańcy sąd dumni. TAK TRZYMAĆ
+1-1
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 17:23
~Azazel
Tu o zniszczenie kraju idzie... Taka zemsta prezesa za to, że jest życiowym nieudacznikiem.
+0-1
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 13:12
~*****_***
Przemysł, miejsca pracy zlikwidować to jest domena L.N. Fontanny, zabetonowanie STW, igrzyska na błoniach to są prawdziwe priorytety L.N.
+2-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 08:28
~Aluminiowy
Odlewników zwalniają?? Zapraszamy do Alutecu albo Superiora ludzi nam brakuje
+1-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 05:31
~jan
... niech panowie Szostak i Nadbereżny dołożą kolejną tabliczkę przy krzyżu koło 3-ej bramy, tyle potrafią, no może jeszcze mszę w ,,intencji" zamówić ....
+2-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 05:23
~Balladyna
Oferty dla inwestorow? Jakie i dla kogo? Czas w koncu przestac nosic krotkie spodnie, panie L.N.! I wziac sie do rzeczywistej pracy na rzecz tego (upadajcego) miasta!!
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 09:42
~popis
Dla potwierdzenia Twoich słów można śmiało założyć tezę, że niebawem pan w krótkich spodenkach zaprosi sporą grupę 'ważnych person" by ci obwieścili miastu i światu jaki to wspaniały wizjoner zarządza miastem. Ostatnio była juz taka próba przeprowadzona z gadającymi głowami. Mówią to co chcą powiedzieć a nie to trzeba byłoby powiedzieć. Miasto stacza się po równi pochyłej w dół, jest źle ale będzie jeszcze gorzej. Władza najwyraźniej śpi sobie snem należnym a nie troszczy się o pracownika(nie mylić z urzędnikiem!) Co z tego spotkania może wyjść skoro decyzja gospodarcza już zapadła? Gdzie był wówczas pan LN?
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 21:54
~Odlewnik
Szostak, już w 2001 roku pomagałeś załodze Odlewni po pierwszej likwidacji, wówczas ratowałeś ale swojego kumpla Kierownika z byłej Walcowni a później Prezesa Odlewni i tyko jemu po upadłości szukałeś pracy.
+1-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 21:34
~viro
A tekstu artykułu można dostrzec zupełnie cos innego o czym mówi pan LN. Chyba nie było tak, że wiadomość o likwidacji zakladu zapadła z dnia na dzień a miasto nic o tym nie wiedziało. Załatwianie czegokolwiek przez pośredników(ARP) to nie przystoi tak ważnej i wysoko umocowanej personie. Trzeba było sie liczyć z tym, że przyjdzie czas tzw. "chudych" lat czyli kryzys - trzeba był oszczędzać by stworzyć sobie i nam także tzw. poduszkę finansową. Rozwagi nie było za grosz tylko długi, długi i wydatki ponad finansowe możliwości gminy. Dzisiaj jest to tylko markowanie troski o upadający zaklad. Ile jeszcze zostanie zlikwidowanych firm i z czego będą wpływać podatki? Nieudolność zarządzania sprawami miasta jest porażająca!
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 19:58
~Jaja
Urzędnik działa jak chce. W naszym przypadku od trzech miesięcy łamie prawo. Pan, który udziela informacji niezgodnej z przepisami prawa, odpowie. Czy urzędnicy nie są egzaminowani z podstaw prawa? Czy urzędnik może udzielić informacji niezgodnej z prawem? Nawet będąc w tzw. terenie? Dodam, że prezydent miasta udzielał informacji na ten sam temat kompletnie odwrotnej. Kto kłamie?
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 18:49
~Mieszkaniec
Władze miasta? Jakie? Pani, która nie sprawdza maili czy jakiś urzędnik, który nie ma pojęcia o podstawach prawa? I mówi coś o szanowaniu łamiących prawo, bo tak jest od lat? Fakt. Może warto zalegalizować nielegalne??????
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 18:02
~komunistyczny beton pis
W porę się ogarneli górnicy mają jaja dogadali sie a tu kto miał gadac szostak czy prezydent jak ich nikt nie traktuje powaznie. ławeczki parki duperele a coraz wiecej ludzi nie ma pracy teraz to juz nie ma o czym rozmawiac
+1-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 17:45
~ABC
W porę! A gdzie byli do tej pory? Niemożliwe że nie wiedzieli chyba że taki wywiad gospodarczy miasta słanby
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 07:41
~Damian
Jak widać program pomocowy dla przedsiębiorców w czasach pandemii nic nie pomógł. Zakład zabił brak dialogu? Gdzie był prezydent?
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 07:37
~Marek
gdzie były władze do tej pory?
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 17:39
~Hutnicza
Jakos nie bardzo wierze, ze "Lucjusz Utracjusz" nic na ten temat wczesniej nie wiedzial !
+0-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 02:05
~Mam książeczkę z pierwszych wyborów.
Pan Prezydent widział błędy innych i robił zdjęcia przeciwnikowi i obiecał że zmieni wszystko. Robi się to samo a może nawet i gorzej. Bo w kasie, kasy mniej.
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 17:04
~Lo
Kto by myślał na pewno się przejma pracownikiem heh na pewno
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 16:58
~Lo
Hehehe ciekawe czy te PNIAKI drewniane z wykańczalnia odlewu ze sobą zabiorą hehehe
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 16:57
~złodzieje
Skoro utracjusz martwi się o wpływy do budżetu miasta to czemu przez cały okres prezydentury nie zrobił nic prócz podniesienia podatków w tym kierunku!? Teraz będą mamić oczy związkowcom i pracownikom, bo Mateuszek dogadał się z górnikami ze będą ich dotować do 2049 z naszych podatków!
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 13:54
~jasio
szostak wam was załatwi
+1-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 13:38
~Pracownik
Jakie maszyny. Pozostaną puste ściany żeby nikt nie mógłby wznowić produkcji tam już nigdy. Przejęli zakład aby upadł i tyle w temacie
+1-0
Niedziela, 27 września 2020 r. godz. 00:18
~096
To nie jedyny zaklad, jest kolejny, a chodzilo o technologie a nie o to aby u nas coś produkować i Polscy pracownicy mieli utrzymanie.
+0-0
Sobota, 26 września 2020 r. godz. 16:52
~Lo
Niestety masz rację piece zostaną z ścianami suwnice stare się same rozpadają te dwie kadzie teraz zostaną i tony pyłu poszlifierskiego pod betonami hheh.
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.