Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 8 maja 2021 r. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
 Wiadomości lokalne
» Sobota koneserów - wydarzeniem czytelniczym
» Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu
» Lekarz Wojciech Gutowski przeszedł na emeryturę
» Jeden podmiot chętny na wywóz śmieci z terenu Stalowej Woli
» Polityka prorodzinna odpowiedzią na wyzwania demograficzne
» Potrącenie rowerzysty na skrzyżowaniu przy Patriocie
» W centrum Stalowej Woli powstaje prywatny parking na 80 miejsc
» Poniatowskiego: więcej koszy na śmieci i stojaków na rowery
» Przybędzie boisk wielofunkcyjnych. Kolejne przy PSP nr 4 i OSP Stalowa Wola-Charzewice
» Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację
» Przy Klasztorze powstanie boisko wielofunkcyjne
» Powiat inwestuje w bazę sportową szkół. W LOKEN ścianka wspinaczkowa
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
» Etnoilustracje. Między światami. Magia obrzędów wiosennych.
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Muzealny projekt on-line o wzornictwie ludowym z nagrodami i wystawą
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Otwarto Podwórko na Pławie
»Otwarto Podwórko na Pławie
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Wicepremier Gowin w Stalowej Woli o budownictwie mieszkaniowym
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Środa, 16 września 2020 r. godz. 13:54     /Magdalena Rodecka/
Nadleśnictwo Rozwadów rozda 1500 sadzonek

Leśnicy będą wydawać drzewka od godziny 9.00 do wyczerpania zapasów.
Leśnicy będą wydawać drzewka od godziny 9.00 do wyczerpania zapasów.
W najbliższy piątek, 18 września w Nadleśnictwie Rozwadów będzie można odebrać sadzonkę i posadzić ją w swojej okolicy. Akcja prowadzona jest w ramach #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę.

Nadleśnictwo Rozwadów przygotowało dla uczestników akcji 1500 sadzonek, a wśród nich sosny, świerki, buki, modrzewie, brzozy, klony pospolite i klony jawory. Drzewko należy posadzić w miejscu, gdzie można tego dokonać i gdzie użytkownik będzie mógł się nim później opiekować.

Aby posadzić sadzonkę na miejskim terenie, należy skontaktować się z Urzędem Miasta wysyłając e-maila na adres: um@stalowawola.pl. W przypadku dużego zainteresowania, miasto zorganizuje akcję, podczas której wskaże, gdzie na terenach miejskich będzie można posadzić lub przesadzić swoje drzewko.

Aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno uczestnikom akcji, jak i pracownikom Nadleśnictwa, zainteresowani akcją powinni wcześniej skontaktować się telefonicznie z Nadleśnictwem Rozwadów pod nr telefonu: 15 842 17 55. Leśnicy będą wydawać drzewka od godziny 9.00 do wyczerpania zapasów.

Ze względu na ryzyko związane z pandemią COVID-19 pracownicy Nadleśnictwa proszą o przestrzeganie obowiązujących przepisów i wytycznych odnośnie zagrożenia epidemicznego, m.in. zabranie ze sobą maseczek, przyłbic i pamiętaniu o zasłonięciu ust i nosa podczas bezpośredniego kontaktu.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 18 września 2020 r. godz. 12:38
~Tytus
JAKĄ pandemią? Nie powielajcie głupot!
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 13:34
~Alek
Mieszkańcy Stalowej Woli zadbajcie o swoje środowisko i przyłączcie się do akcji sadzenie drzew.18.09.W Nadleśnictwie będą rozdawane sadzonki drzew.Piszcie do Urzędu Miasta z propozycjami sadzenia drzew i dzwońcie do Nadleśnictwa Rozwadów.Bądżcie aktywni,możemy zdziałać dużo,aby poprawić wygląd naszego miasta.
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 11:36
~Ola
Po skutecznym uciszeniu awanturników z Wojska Polskiego 3 należałoby dokonać nasadzeń na wolnej przestrzeni przed blokiem.Jest to bowiem teren idealny do nowych nasadzeń. Takie życzenie deklarują mieszkańcy bloku, Jest to jednak "droga przez mękę" wobec nieuzasadnionego oporu SM.
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 12:27
~"ekolog"
Byłam czynnym uczestnikiem sporu dot. utrzymania zieleni przy w/w bloku. Pojawił się nawet pomysł zaproszenia na nagrania ogólnopolskiego programu "Alarm", aby przybliżyć niedorzeczności. Odstąpiliśmy jednak od pomysłu. aby nie rzutowała ta sprawa na Pana Prezydenta Miasta, na którego terenie odbywała się ta "szopka".
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 08:49
~Gdhshd
Wspaniałe dobrana godzina. Jak większość ludzi jest w pracy.
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 22:31
~Taki sobie lansik
Dobrze wiedza, ze o tej porze nie beda mieli zbyt wielu petentow!
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 10:23
~w związku w tym momencie
Zwolnij się na godzinę z pracy żeby dostać sadzonkę za 60 gr.
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 08:34
~Ludwik
Do znawców !! Które z tych drzew jest najmniej wymagające?? Chce takie drzewo posadzić na nie za dobrym terenie tzn przewaga piaszczystej ziemi. Proszę o odpowiedź, podpowiedź
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 11:07
~Wawrzek
Drzewko Jozuego jest bardzo odporne na suszę.
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 10:24
~Kornik
Bukszpan
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 10:09
~qq
tylko sosna
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 07:06
~Antoni
Przy domach to sadzi się drzewa owocowe a nie takie leśne
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 05:35
~Janka
Ot cała obłuda, która zalewa nas jak tsunami. Jak wylesiono bez żadnej zgody parę hektarów i sprzedano bez żadnych dokumentów w 2017 r to nawet powiadomiona prokuratura nabrała wody i .... cisza. Obecnie, też nieprawnie, wylesiono prawie 2 hektary i co ?. Ano nic. Przykryjemy to propagandą o wartości kilkudziesięciu złotych i pozamiatane. A społeczność będzie tak szczęśliwa, że aż zaklaszcze. Oby tylko nie zaklaskała na ...... . Pojmuję, że społeczność można łatwo otumanić ale żeby ekolodzy czy media albo instytucje odpowiedzialne za przestrzeganie prawa tak dały się wyprowadzić w pole to zastanawiające. Zaprawdę powiadam Wam - zastanawiające !.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 23:45
~Stary Harcerz
A skad mam wiedziec, czy w danym miejscu mozna posadzic drzewko, czy tez nie?? P.S. Taka ciekawostka: "Kinga Duda, 25-letnia córka Andrzeja Dudy, swoją ścieżkę błyskotliwej kariery postanowiła kontynuować poniekąd u boku taty. Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony Kancelarii Prezydenta RP, Kinga w sierpniu została powołana na doradcę społecznego KP. Co ciekawe, "pierwsza córka" jeszcze nie zdążyła się pochwalić nową funkcją na swoim profilu zawodowym LinkedIn, na którym dokumentowała swe dotychczasowe osiągnięcia." Jednym slowem - PiSowski program "Rodzina na Swoim" dziala coraz lepiej!
+0-0
Piątek, 18 września 2020 r. godz. 17:06
~Stary Harcerz
Jeden cytat (do poprzedniego wpisu): "Czemy dajemy sobie wmówić, że jak pani Kinga pełni funkcję społecznie, to jest wszystko OK? Po pierwsze, mówimy tu o doradcy GŁOWY PAŃSTWA. Nie doradcy sołtysa Pipidówka Dolnego (z całym szacunków dla mieszkańców wszelkich Pipidówków i ich sołtysów). Więc powoływanie na funkcję doradcy dziewczynki świeżo po studiach, nieważne jakby zdolną studentką nie była, uważam za brak szacunku dla urzędu prezydenta i Polaków. Bo na jakie tematy ma pani Kinga doradzać? Jaką wiedzą może ona służyć facetowi, który sam ma tytuł doktora nauk prawnych i ma wokół siebie sztab prawników? Jak lepiej używać Tik-Toka? Po drugie, możliwość wpisania w CV bycia doradcą głowy sporej wielkości państwa europejskiego też ma swoją wartość, nawet jeśli nie jest ona odzwierciedlona w comiesięcznych przelewach. I wreszcie jest jeszcze coś takiego jak poczucie dobrego smaku. Dawanie stanowisk rodzinie, społecznych czy nie, z tym poczuciem dobrego smaku się kłóci. Biorąc pod uwagę kariery taty i stryja prezydenta Dudy w państwowych spółkach i instytucjach nie należy mieć złudzeń co do moralnego poziomu rodziny Dudów, skrupułów tam nikt nie ma. Ale samemu prezydentowi mógł ktoś to odradzić. A tak będzie się teraz musiał zmagać z tym, że jego córka nie będzie już Kingą Dudą, będzie ,,polską Ivanką Trump". I nie jest to chyba nic, z czego należałoby się cieszyc..."
+0-0
Piątek, 18 września 2020 r. godz. 00:01
~Liverpool
Sadzcie drzewa! Pamietam jak w polowie lat 70-tych budowano w Stalowej Woli nowe osiedla (z "wielkiej plyty") to wycinano wokolo wszelka roslinnosc. I staly nowe domy a wokolo tylko wiatr rozganial piasek... P.S. "Szef Prawa i Sprawiedliwości udzielił w tym tygodniu wywiadu tygodnikowi "W Sieci". Podczas rozmowy wskazał, że Irlandia nie tak dawno była krajem tak bardzo katolickim, że przy nim Polska "wyglądała na państwo z szalejącą bezbożnością", a dzisiaj "jest pustynią katolicką z szalejącą ideologią LGBT". - Trzeba więc stawiać tamę i szukać jak najbogatszych środków, by była ona mocna. Oczywiście podstawowym środkiem musi być przekonywanie, perswazja, by ludzie nie popadali w szaleństwo, by nie uznawali za oczywiste radykalnego odejścia od normy, podeptania jej nawet. To przybiera chwilami formy jak z kabaretu czarnego humoru. Choćby te opowieści bohatera części opozycji mówiącego, że ze swoją partnerką chce wziąć ślub, ale on ma jeszcze partnera, a ona ma partnerki - powiedział Kaczyński. Słowa byłego premiera skomentował w mediach społecznościowych irlandzki europoseł Billy Kelleher. "Panie Kaczyński, Irlandia to nowoczesny, postępowy kraj, w którym ludzie mogą być tym, kim są lub kim chcą. Możesz być LGBT i katolikiem, katolikiem i nie LGBT, LGBT i nie katolikiem, lub nie wpisywać się w żadne z powyższych" - podaje Kelleher na swoim profilu na Twitterze."
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 22:38
~Chlodnym Okiem
Panie "Ferdek" - "doradca" to zazwyczaj jest pozycja dla osoby posiadajacej duza wiedze oraz duze doswiadczenie. A jaka wiedze/doswiadczenie poza studiami i (oplacona przez panstwo!) krotka praktyka w Londynie ma coreczka Maliniaka-Dudy? Jaka?? To nie jest pozycja (stanowisko) dla praktykanta, czy kogos kto dopiero ma zdobywac wiedze i doswiadczenie. I to wszystko bardzo, bardzo zle swiadczy o PiSowskim "prezydencie" Maliniaku i o jego coreczce!!
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 16:35
~Ferdek z Poniatowskiego
I bardzo dobrze, niech siem uczy dziewczyna to może kiedyś będzie Panią Prezydentką, he he he. Ja bym ją wolał niż jakiegoś od totalnych, bo przynajmnie wierząca jest i może mniej by tęczowe pajace paradowali, he he he.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 20:25
~michał
Nadleśnictwo powinno rozdać 150 000 sadzonek ale sosny,tyle co nadleśnictwa wycinają drzew to jest niespotykane na jaką skale są wycinane lasy.I niech nikt nie pisze,że wycinają stare drzewa.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 21:50
manukun
Olaboga, las tną! A potem sadzą. Tak wygląda gospodarka leśna. W żniwa też płaczesz, że zboża tną?
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 16:30
~olo
Do renata, o czym ty gęgasz tyle miliardów co przez te 5 lat dostali POLACY to jeszcze w historii POLSKI nigdy nie dostali ani jednej trzeciej przez tysiąc lat. Co do tych drzewek to zasadzę świerka i modrzew na naszej pięknej skarpie aby ta skarpa jeszcze piękniej -po roku wyglądała. A swoją drogą dlaczego tej skarpy nie rewitalizujemy dalej w stronę ROZWADOWA.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 21:48
~@rrrr
Ja tego nie powiedziałem. Nie odpowiadam za wypociny śmieszków o podobnie wyglądających nazwach użytkownika. Wyraźnie za to napisałem, że MDK powinien zadbać o zapełnienie budynku po remoncie, co nie jest normą w Stalowej Woli. Świeżo po remoncie za niemałe pieniądze, a świeci pustkami - wiesz, ile budynków tak można opisać? Zbyt dużo. Odwrotnie w przypadku MDK - tam trzeba zadbać o możliwość dalszego rozwoju świadczonych usług, bo przy dużym zainteresowaniu zapcha się. Wtedy pasjonaci zamiast dalszego rozwoju grup, będą odchodzić z powodu zastoju. Na to szanujące siebie i mieszkańców władze nie mogą pozwolić. No ale lepiej utopić trochę pieniędzy (raptem kilka milionów) i coś tam zrobić, żeby ludzie dobrze gadali i żeby było dużo szumu. Co z tego, że dalej stoimy w miejscu?
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 19:51
~lipa
Mówienie, że Polacy dostali jest nieodpowiednie a wręcz ujawnia brak wiedzy mówiącego te słowa. Polacy "zadłużyli" się potwornie przez te minione 5 lat na ok. 5 bln złotych. Kasa z różnych tytułów będąca w naszych kieszeniach pochodzi z zaciągniętych kredytów rządu. Wszystko trzeba będzie zwrócic i to z procentem. Dług publiczny ma rozmiary dotychczas nie spotykane tak, że nasi następcy będą splacać, spłacać i końca nie bedzie widać. Proszę nie mówić o tym jako dobroci rządu tylko jego bezmyslności o grożącej nam katastrofie finansowej. Tak się to dzieje gdy wiceministrem od finansów zostaje dzieciak 28 letni bez pojęcia o ekonomii nie wspominając o wiedzy monetarnej. Liczne jego wypowiedzi dowodzą, że powinien się jeszcze sporo uczyć, uczyć a nie decydować jako członek rządu. Czyim on jest kuzynem?
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 19:40
~Rrrr
Manukun pierdzielisz jak poparzony... Nie masz pojęcia co się dzieje w spółce to nie zabieraj słowa. Tak samo mówiłeś że do MDK nikt nie chodzi a brakuje im sal i zajęcia dla dzieci muszą być nawet o godz. 19 a co mówić o reszcie ??
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 17:52
~Homo_ale_nie_Sovieticus
"Polacy dostali"? Po prostu, jednym wyciagnieto z kieszeni, po to by dac drugim. Bo wladza (rzad) nie ma ZADNYCH "swoich" pieniedzy! A, przy okazji, ludzie u wladzy doja panstwowa kase na grube miliony - rozni Szumowscy, Obajtki, itd. W koncu, mamy Super Dojna Zmiane!!!
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 17:51
~Lucyfer
Typowy wyborca pis rozdajom i dej.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 17:46
manukun
Edziu,czekamy na ujawnienie klubów sportowych, które podpisały umowy na wynajem centrum piłkarskigo. Podobno stały kolejki, tymczasem centrum świeci pustkami
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 17:30
~Oficer Wszechmogący
Łeb se Ferdek zrewitalizuj i zapoznaj się z tym słowem. Zasadź, a ja zadbam o nawóz. Powiedz tylko gdzie ci reklamówkę z tym towarem podrzucić.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 15:48
~zniesmaczony buszmen
Słuchajcie co wam powiem: na wiosnę nie czekając aż ktoś mi da jakąś sadzonkę drzewa zamówiłem sobie na jednym z popularnych portali kilka lip sosen i klonów. Chciałem aby moja mała ojczyzna zazieleniła się trochę za jakiś czas mimo panującej ostatnimi latami mocnej wycinki drzewostanu w mieście. Zasadziłem je w okolicy mojego bloku i wiecie co? Z tych wszystkich drzewek przetrwały może 3 i to te najbrzydsze których nikt nie chciał wykopać. prawie wszystkie zostały rozkradzione a ze dwa połamane! Za drzewko płaciłem 3 -5zł i czy to warto za te pieniądze kraść? Dzisiaj to nawet zielenią człowiek się nie nacieszy bo ZABIOROM.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 19:51
~Jaro
Przecież tu jest bastion pisu to co się dziwisz.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 15:28
~Renata
Do smutne: a jakie to niby wydarzenie było? Do dziś tajemnica ile to kosztowało. Wielka sprawa wydać publiczne pieniądze na disco polo a dla mieszkańców na podstawowe rzeczy nie ma.
+1-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 18:45
~Cccp
Na pewno większe niż rozdawanie sadzonek.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 14:11
~Anna
Super, Uwielbiam wasz portal stalowka net :) wszystko mam na bieżąco i ciekawe newsy :) uwielbiam was
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 19:50
~Kobra
Dziennikarstwo śledcze w najlepszym wydaniu!
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 15:22
~Smutne
A ja mam inne zdanie. Największe wydarzenia są przemilczane, nawet takie jak wakacyjna trasa dwójki.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.