Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 26 września 2020 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
 Wiadomości lokalne
» Związkowcy i władze miasta spotkają się z przedstawicielami PGO
» Firma BURY w Mielcu poszukuje pracowników do nowo otwartej odlewni
» Fitbox - catering dietetyczny dostarczany pod Twoje drzwi!
» XVIII Zbiórka Żywności "Tak, Pomagam"
» O polskich megalitach i nie tylko
» Rozmodlone oblicze św. Jana Pawła II na muralu
» Pogotowie strajkowe w zbrojeniówce
» Siedlanowski wybrany
» Rusza budowa OIOM-u w szpitalu
» Kończy się termin dotacji na usunięcie azbestu
» Do Stalowej Woli zjadą miłośnicy brydża
» Faraś po sezonie wyścigowym
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Podwieczorek przy fortepianie
» "Stefan Kaczmarz - zapomniany geniusz z Lwowskiej Szkoły Matematycznej" - nowy cykl zajęć edukacyjnych
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Sopocie
»Impreza klubowa: Stalowa Wola Młode Miasto dla Młodych
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 11 września 2020 r. godz. 13:58     /Magdalena Rodecka/
Kupując, inwestujesz lokalnie. Jak zachęcić mieszkańców?

Pojawiły się pomysły aby wspomóc idee promowania działań, które stymulowałyby zakupy u lokalnych dostawców towarów i usług, zarówno przez mieszkańców jak i osoby przyjezdne. Kluczową rolę ma odgrywać karta miejska.
Pojawiły się pomysły aby wspomóc idee promowania działań, które stymulowałyby zakupy u lokalnych dostawców towarów i usług, zarówno przez mieszkańców jak i osoby przyjezdne. Kluczową rolę ma odgrywać karta miejska.
Fot. Jacek Rodecki
W Urzędzie Miasta w Stalowej Woli odbyło się spotkanie władz miasta oraz członków Zespołu Roboczego i Sterującego z ekspertami Związku Miast Polskich: Wiesławą Kwiatkowską i Januszem Szewczukiem. Celem spotkania było przedstawienie założeń programu "Kupuj - Inwestuj lokalnie".

Miasto stara się o granty w ramach programu "Rozwój lokalny", finansowanego z III edycji funduszy norweskich. Jednym z założeń jest wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej poprzez podniesienie jakości życia dla wszystkich mieszkańców i użytkowników średnich i małych miast.

Pojawiły się pomysły aby wspomóc idee promowania działań, które stymulowałyby zakupy u lokalnych dostawców towarów i usług, zarówno przez mieszkańców jak i osoby przyjezdne. Kluczową rolę ma odgrywać karta miejska.

- Chcielibyśmy, aby karta miejska była bardziej funkcjonalna, rozszerzyć wachlarz jej możliwości, ożywić ją - mówi Renata Knap, zastępca prezydenta Stalowej Woli.

Jednym z pomysłów jest zakup kilku maszyn - recyklomatów, do których mieszkańcy mogliby wrzucać na przykład plastikowe butelki. W ten sposób nabijaliby punkty, które potem byłyby wymienialne na pieniądze. W ten sposób instytucje wspierające kartę miejską, zwłaszcza miejskie, oferowałyby zniżki na korzystanie z ich usług. Rozmowy mają być także prowadzone jedną z lokalnych sieci handlowych.

Na spotkaniu z ekspertem, oprócz karty miejskiej, analizowano również inne propozycje. Wśród nich znalazły się: bony zakupowe, systemy wymiany barterowe dóbr i usług, loterie paragonowe, waluty lokalne, terytorialne systemy lojalnościowe.

- Obecnie analizujemy różne warianty, które byłyby korzystne dla miasta jak i dla mieszkańców - wyjaśnia Renata Kanp. Jedną z propozycji jest zmniejszenie cen za odpowiednią ilość punktów za usługi komunalne, w tym opłatę za wodę i ścieki, zakup biletów autobusowych, wstęp do miejskich instytucji kultury/rekreacji.

Przypomnijmy, że w sierpniu minął rok odkąd wydano kartę miejską. Do tej pory wydrukowano ją w ilości ponad czterech tysięcy. Karta służy do identyfikacji osoby korzystającej z danej usługi.

Wyrabiane są one bezpłatnie w puntach BOK MZK na ulicy Wolności i Al. Jana Pawła II w biurowcu Mostostalu oraz cyklicznie podczas spotkań osiedlowych prezydenta z mieszkańcami. Wydawane są mieszkańcom Stalowej Woli, honorowym dawcom krwi, weteranom a także użytkownikom biletu okresowego biletu na komunikację miejską. Kartę zasila się pewną kwotą środków pieniężnych, dzięki którym można realizować płatności na stronie e-bilet czy w biletomatach.

Można ją doładować m.in. w biletomatach zlokalizowanych na przystankach KEN - Parking, Okulickiego - Hala Targowa, Al. Jana Pawła II - Centrum).


Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 14 września 2020 r. godz. 10:32
~Glucek
Oho kolejne szukanie roboty dla darmozjadów z UM! Już zaatakowali stowarzyszenia i szkoły ze na kolanie trzeba pisac projekty do Funduszy Norweskich bo "stanowisko" dla nieroba z UM przepadnie. Misto 1000 i 1 urzędasa! Niedługo nie będzie kto miał na tą bandę nierobów pracować i może wtedy się skończy głosowanie na jełopów dbających tylko o rodzinę i znajomych! ***** ***
+0-0
Niedziela, 13 września 2020 r. godz. 18:07
~Kri
Ja kartę mam i cała moja rodzina. Jak opozycja nie chce korzystać, to niech przynajmniej nie hejtuje
+0-1
Niedziela, 13 września 2020 r. godz. 07:37
~Mungo Jerry
Wiecej pozytku z przyjecia waluty europejskiej Euro niz z tych pozorowanych dzialan.
+0-1
Poniedziałek, 14 września 2020 r. godz. 21:44
~gulgul
Nie szukajmy daleko tylko za granicą. Czy ktoś słyszał o kłopotach monetarnych na Słowacji czy Litwie? Tam wprowadzono Euro i jest dobrze.
+0-0
Poniedziałek, 14 września 2020 r. godz. 17:55
~PacMan
Panie "logika" - jak juz ktos jest w strefie "Euro" to mu sie pomaga (przykladem jest tu Grecja). Jak zas polska zlotowka padnie, to nikt Polsce pomagal nie bedzie. i to na tyle...
+0-0
Poniedziałek, 14 września 2020 r. godz. 12:40
~lopo
Przed pięcioma laty Polska aspirowała do tej strefy. Nie jest to takie proste by chcieć znaczyło móc. Mieliśmy wówczas postawione 3 warunki konieczne do zrealizowania przed przystąpieniem. Nie wypełniliśmy ich więc odpadlismy ze strefy. To analogicznie jak akcesją do UE w 2004 roku. Musieliśmy poprawić lub podjąć nowych aż ponad 200 aktów prawnych dopasowując nasze prawo do unijnego. Tamto się udało ale jak widać populistów z PiS-u bardzo teraz uwiera.
+0-0
Poniedziałek, 14 września 2020 r. godz. 09:58
~logika
Sprawdź sobie kolego jaki dług publiczny do PKB mają Włochy, Hiszpania czy nawet Francja. Wszystkie te kraje są już praktycznie bankrutami, a korona wirus je dobije. Przypomnę ci tylko, bo pewnie jeszcze nie było ciebie na świecie że te kraje są od początku w strefie euro. Jeśli ktoś życzy tego Polsce to ma rozum wielkomiejskiego leminga który ochoczo brał kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich, a teraz twierdzi, że to wina Dudy
+0-0
Niedziela, 13 września 2020 r. godz. 20:39
~Ula A.
Nelly, 100 procent racji
+0-0
Niedziela, 13 września 2020 r. godz. 18:11
~hihi
To wszystko jest tylko pozornym dzialaniem by publice pokazać jak to kierownictwo cały czas główkuje by uszczęśliwić lud. Ludzie nie twórzcie pozornych rzeczy bo z innej strony widać, że bieda w mieście skrzeczy! Kiedy prezydent zacznie szanować nas wyborców z tego miasta? Kiedy obowiązujące go prawo będzie on sam jako pierwszy urzędnik respektował a nie udawał, że respektuje. Może nie rozumie o co chodzi? Jeśli tak to koniecznie niech uwolni ten urząd od... aroganta czyli siebie.
+0-0
Niedziela, 13 września 2020 r. godz. 17:58
~Nelly
PiSowska mafia nigdy nie przyjmie zadnego "euro" bo wtedy trudniej wykonywac rozne dziwne kombinacje z budzetem panstwa...
+0-0
Sobota, 12 września 2020 r. godz. 20:04
~Sceptyczny
Miasto coraz bardziej zadłużone dlaczego nie robi się nic w tym kierunku.Może redukcje etatów ,pani sekretarz szkoły w 12 ma etat i 1/4 etatu w przedszkolu!Gdzie inni nie pają lub tracą prace!!Prezydent powinien zacisnąć porządnie pasa i zacząć oszczędzać ,zganianie na covid nie jest wytłumaczeniem.
+0-0
Sobota, 12 września 2020 r. godz. 13:13
~Piswyborca
Ja tam tej karty nie chcę, bo jak bym był w jakimś mieście i ktoś by ją zobaczył, dowiedział by się, że jestem z Podkarpacia i w dodatku ze Stalowej Woli to mogliby mordę obić, że pisowiec i komuch.
+1-0
Sobota, 12 września 2020 r. godz. 11:37
~Moher49
W USA recyclomaty istnieją od 30 lat. Wrzucasz butelkę PCV, maszyna połyka i wypłaca ci centy. Spragnieni bezdomni nie muszą żebrać.
+0-0
Niedziela, 13 września 2020 r. godz. 07:01
~Chicago itd
To istnieje tylko w kilku (najwyzej kilkunastu) stanach w USA. I zazwyczaj to jest 5 centow za butelke - zbyt malo by ten sposob 'zarabiania' byl oplacalny dla pijakow!
+0-0
Sobota, 12 września 2020 r. godz. 13:08
~Wolfgang Torben Müller
To samo u nas.
+0-0
Sobota, 12 września 2020 r. godz. 07:44
~Mariola
mój kolega z Niska śmieje się że ma kartę mieszkańca Stalowej Woli a mieszka w Nisku blehehe
+0-0
Poniedziałek, 14 września 2020 r. godz. 09:40
~logika
Mariola tobie i twojemu kolesiowi trudno jest pojąć to, że korzystając z stalowowolskiej miejskiej komunikacji (ta obsługuje również Nisko, które do niej dopłaca) można posiadać tę właśnie kartę. No, ale tłumaczenie to lemingom to syzyfowa praca.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.