Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 24 września 2020 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
 Wiadomości lokalne
» Do Stalowej Woli zjadą miłośnicy brydża
» Faraś po sezonie wyścigowym
» Sąd Apelacyjny oddalił skargę Elektrociepłowni. Ponad 333 mln. zł dla Abenera?
» Kolizja na Żwirki i Wigury. Auto wjechało w zaparkowany samochód kurierski
» Kolejna legenda lasowiacka w sieci. Tym razem o cudownym zielu
» Na lodowisku poślizgamy się od grudnia do lutego
» Grupa PGO likwiduje oddział w Stalowej Woli. 126 osób do zwolnienia
» Producent drzwi Erkado inwestuje w Radomiu w nową fabrykę
» 22 września - dzień bez biletu. Autobusem pojedziesz za darmo
» Teatr Reduta Śląska z Chorzowa zwycięzcą V edycji Relacji
» Uwaga kierowcy! Zamkną przejazd na Przemysłowej
» Szpital uporał się z koronawirusem. Oddziały wznowiły przyjęcia
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Rejestracja do Uniwersytetu Trzeciego Wieku na rok akademicki 2020/2021
» Podwieczorek przy fortepianie
» "Stefan Kaczmarz - zapomniany geniusz z Lwowskiej Szkoły Matematycznej" - nowy cykl zajęć edukacyjnych
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Sopocie
»Impreza klubowa: Stalowa Wola Młode Miasto dla Młodych
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kronika Kryminalna

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 11:52     /Jarosław Jarecki/
Potrącenie na Okulickiego. 55-latka trafiła do szpitala

Na ulicy Okulickiego w Stalowej Woli doszło do potrącenia pieszej.
Na ulicy Okulickiego w Stalowej Woli doszło do potrącenia pieszej.
Fot. Jacek Rodecki
W poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. około godz. 11:00 na ul. generała Leopolda Okulickiego na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszej.

Na miejsce zdarzenia najechał patrol policji ze stalowowolskiej prewencji, który znajdował się w pobliżu. Policjanci udzielili pierwszej pomocy. Następnie wezwano patrol drogówki oraz karetkę pogotowia. Do czasu przyjazdu ratowników medycznych, poszkodowana piesza leżała na chodniku. Droga została zablokowana. Policjanci z prewencji kierowali ruch przez drogi dojazdowe przy parkingach.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 25-letnia kobieta jechała ulicą Okulickiego w kierunku ulicy Popiełuszki samochodem osobowym marki Mitsubishi Colt na stalowowolskich tablicach rejestracyjnych. Na przejściu dla pieszych przy pawilonach rzemieślniczych doszło do potrącenia 55-letniej kobiety. - Kobieta zatrzymała się przed przejściem dla pieszych kilka osób. Po chwili ruszyła a na przejście weszła piesza. Doszło do potrącenia - relacjonuje jeden ze świadków, do których dotarli reporterzy Stalowka.NET.

Piesza z urazem głowy została przewieziona do szpitala w Stalowej Woli. Ratownicy medyczni założyli jej kołnierz ortopedyczny. Kobieta była przytomna. Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia. Policja dotarła do naocznych światków. Pomocny będzie także okoliczny monitoring. Kierująca 25-latka była trzeźwa.

Ulica Okulickiego przy hali targowej należy do bardzo ruchliwych. Mimo ostrożności pieszych jak i kierowców dochodzi do licznych kolizji i wypadków.
Zdjęcia
Na ulicy Okulickiego w Stalowej Woli doszło do potrącenia pieszej.Na ulicy Okulickiego w Stalowej Woli doszło do potrącenia pieszej.Na ulicy Okulickiego w Stalowej Woli doszło do potrącenia pieszej.
Na ulicy Okulickiego w Stalowej Woli doszło do potrącenia pieszej.Na ulicy Okulickiego w Stalowej Woli doszło do potrącenia pieszej.Na ulicy Okulickiego w Stalowej Woli doszło do potrącenia pieszej.
Na ulicy Okulickiego w Stalowej Woli doszło do potrącenia pieszej.Na ulicy Okulickiego w Stalowej Woli doszło do potrącenia pieszej.Na ulicy Okulickiego w Stalowej Woli doszło do potrącenia pieszej.
Na ulicy Okulickiego w Stalowej Woli doszło do potrącenia pieszej.Na ulicy Okulickiego w Stalowej Woli doszło do potrącenia pieszej.Na ulicy Okulickiego w Stalowej Woli doszło do potrącenia pieszej.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 12 sierpnia 2020 r. godz. 09:20
~yosi
a moze by wybudowac podziemne prrzejscie bo ciezko jest przejechac a szczegolnie piatek isobota
+0-0
Czwartek, 13 sierpnia 2020 r. godz. 07:58
~J 23
Do QWERTY Znowu kłamiesz i bredzisz. Ależ Ty masz kompleksy. Dzięki Tobie rozumiem dlaczego rowerzyści np. nie sygnalizują zamiaru zmiany kierunku ruchu. Oni nie łamią prawa bo nie robią tego specjalnie : No chory na umyśle jesteś. Wsiadaj na rowerek i pedałuj dalej.
+0-0
Środa, 12 sierpnia 2020 r. godz. 13:14
~Qwerty
J23 Furia w tobie jest i tyle, czubka własnego nosa nie widzisz. Pouczasz innych a nie widzisz wlasnego aroganckiego zachowania, najgorsze jest to że ludzie twojego pokroju swoje aroganckie zachowania przenoszą na drogę, a tu już żartów niestety nie ma. Zastanów się nad sobą, poprawę nalezy zacząć od siebie jeżeli nie potrafisz pod siebie zmienić innych, to co cała reszta jest nienirmalna czy......, ogół ma się dostosować do jednostki, czy dokładnie odwrotnie?
+0-0
Środa, 12 sierpnia 2020 r. godz. 10:13
~J 23
Najlepiej zakazać ruchu samochodów w obszarze zabudowanym, bo skoro piesi i rowerzyści nie potrafią współistnieć z ruchem pojazdów silnikowych to innego wyjścia nie ma. Jest przyzwolenie na łamanie prawa przez pieszych i rowerzystów, a nie może być tak, że tylko od kierowców wymaga się przestrzegania prawa. Skoro nie można wyegzekwować przestrzegania prawa przez pieszych i rowerzystów, to dla dobra kierowców należy zakazać im wjazdu do miasta - dlaczego mają być winni i obarczeni winą za każdą głupotę i pieszego i rowerzysty?
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 14:47
~Gość
Jeszcze ze 20 lat temu żaden pieszy nie wchodził na przejście nie upewniwszy się wprzódy, czy samochód nie jedzie. Każdy wiedział: popatrz w lewo, popatrz w prawo i przechodź gdy droga pusta. Ludzie byli mądrzejsi, czy co?
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 23:21
~Www
20 lat temu ofiar na drogach było 2 razy więcej przy znacznie mniejszej liczbie pojazdów więc przestań bredzić. Cywilizacja jak widać powoduje opór troglodytów.
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 15:32
~SieZnajacy
W roku 2000 w Polsce było zarejestrowanych 14 milionów pojazdów, w roku 2020 zarejestrowanych pojazdów było 30 milionów. Może to dlatego 20 lat temu było łatwiej przechodżyć przezwolenia jezdnię?
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 14:04
~zlopec
ja sie dziwie że jeszcze nikt na to nie wpadl zeby dac pierszenstwo pieszym czy rowerzystom przed pociagiem
+0-0
Środa, 12 sierpnia 2020 r. godz. 11:56
~J 23
QWERTY Wiedziałem, że nie potrafisz czytać. Kłamiesz i bredzisz tylko po to, żeby to ukryć. Zarzucasz mi coś co sam zrobiłeś uznanie winnego zdarzenia przy którym nie byłeś nawet i to z takim argumentem, że dziecko w podstawówce wyśmieje Cię. Cóż faktycznie nie ma sensu rozmawiać z kimś, kto tylko kłamie lub nie rozumie nawet co sam napisał. Tak wewnętrznie to mi żal takich ludzi jak Ty. Biedactwo kompleksy, kłamstwa i brak logicznego myślenia, a znajomość prawa o ruchu drogowym to u Ciebie nie istnieje! Oczywiście liczę na to, że mądrzy kierowcy zauważą wszystkie Twoje błędy jako rowerzysty na drodze i nie wylądujesz w szpitalu. A mam prawo sądzić, że je popełniasz po tym, że udowodniłeś że przepisy dot. ruchu drogowego są Ci obce lub ich nie rozumiesz. Cała nadzieja w tych znienawidzonych przez Ciebie kierowcach, którzy przynajmniej muszą wykazać się brakiem analfabetyzmu funkcjonalnego.
+0-0
Środa, 12 sierpnia 2020 r. godz. 11:09
~Qwerty
To nie było pytanie - tylko stwierdzenie z twojej strony. O kulturze nie wypowiadaj się bo, jej nie ma na naszych drogach.
+0-0
Środa, 12 sierpnia 2020 r. godz. 10:55
~J 23
DO QWERTY NA to pytanie "Piractwo drogowe i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze przez rowerzystę?" Gdzie Ty tu widzisz stwierdzenie winy? To jest pytanie o do jednej z możliwości. Natomiast Ty stwierdzasz i jednoznacznie rozstrzygasz o winie, a nie byłeś i nie widziałeś - cytuję Ciebie: "Rowerzysta byłby winny gdyby specjalnie w nią wjechał, z opisu wynika że to piesza zmienila nagle kierunek." Nadal nie widzisz różnicy? Przy obecnej "kulturze" jazdy rowerzystów mama pełne prawo zapytać się czy przypadkiem rowerzysta nie złamał jakiegoś prawa. Ty natomiast rozstrzygasz a nie byłeś, nie widziałeś.
+0-0
Środa, 12 sierpnia 2020 r. godz. 10:14
~Qwerty
Widzę frustrację u Ciebie odpowiedź na zadane pytanie to i ja udzielę wyczerpujacej odpowiedzi na Twoje pytanie, a tymczasem miłego dnia życzę.
+0-0
Środa, 12 sierpnia 2020 r. godz. 08:46
~J 23
Do QWERTY A rowerzyści mogą jeździć bez świateł po zmroku, w deszczu i mgle? Mogą nie sygnalizować manewru zmiany kierunku ruchu? Mogą jeździć po chodnikach i przejściach? Mogą wymuszać pierwszeństwo? Tego nie widzisz?
+0-0
Środa, 12 sierpnia 2020 r. godz. 08:24
~Qwerty
J23 - a ty tepy jesteś, oczywiście że nie mają, tylko napiszmi dlaczego sie kierowcy tak zachowują, co ich usprawiedliwia, dlatego że koło posterunku i pod latarnia najciemniej. A ty znawca tematu może wyjasnisz wszystkim jak powinni zachowywac się na przejeździe kolejowym.
+0-0
Środa, 12 sierpnia 2020 r. godz. 07:57
~J 23
QWERTY znowu kłamiesz - samochody takiego pierwszeństwa nie mają, a jeżeli uważasz inaczej to podaj konkretny artykuł ustawy.
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 17:06
~Qwerty
Samochody takowe pierwszenstwo mają wystarczy popatrzeć na przejazd koło policji w naszym mieście, nagminny jest wjazd i zatrzymanie na przejeździe kolejowym, pomimo braku miejsca do kontynacji jazdy za przejazdem. Brawo dla znawców przepisów drogowych, którzy siebie nazywają kierowcami.
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 17:06
~Qwerty
Samochody takowe pierwszenstwo mają wystarczy popatrzeć na przejazd koło policji w naszym mieście, nagminny jest wjazd i zatrzymanie na przejeździe kolejowym, pomimo braku miejsca do kontynacji jazdy za przejazdem. Brawo dla znawców przepisów drogowych, którzy siebie nazywają kierowcami.
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 11:43
~zlopec
trzeba zabrac pieszym przywilej pierszenstwa i po problemie :)
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 19:40
~emerytka
Są dwa wyjścia. Z Okulickiego zrobić deptak bez wjazdu samochodów albo zainstalować na przejściach dla pieszych światła na przycisk takie jak na Staszica koło Delikatesów. Bo tam nie da się pogodzić pieszych i samochodów. Piesi chodzą cały czas a przejścia co kilkadziesiąt metrów.
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 16:36
~Wiesiek
J 23 - tak jest. Mentalność ludzka jest taka, że każdy kierowca to cham, ale jak się spóźnia kurier z przesyłką albo dostawca pizzy, to jest skandal! A jak świeżych bułeczek nie ma w sklepie o 6,00 rano to dramat. Nie wspomnę o artykułach promocyjnych w Biedronce.
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 14:08
~J 23
Wiesiek Już od dawna domagam się tego w ramach akcji "niechroniony uczestnik ruchu drogowego", żeby pociągi ustępowały pieszym. Może w końcu się uda. Skoro pieszych nie chronią ich mózgi, to muszą ich chronić inni uczestnicy ruchu. Jestem za zakazem ruchu dla pojazdów silnikowych i pojazdów szynowych w obszarze zabudowanym! Wtedy piesi poczują się bezpiecznie! Będzie super. Żadnych autobusów, MKSów, tramwajów i innych. Karetki? Nie będą potrzebne bez sensu, żeby narażały pieszych na niebezpieczeństwo. Policja też z buta - w imię bezpieczeństwa pieszych, którzy sami o własne bezpieczeństwo nie mogą zadbać.
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 13:45
~Wiesiek
J 23 - 100% racja! PS. A może wprowadzić pierwszeństwo dla pieszych na torach? Niech pociągi też postoją!
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 10:27
~J 23
Do Kiero Aleś mundry. Idźmy dalej wprowadźmy zakaz ruchu samochodów w obszarze zabudowanym. Niech zostaną tylko piesi i rowerzyści. Widzę, że tak Wam bardzo samochody przeszkadzają - będziesz nosił na plecach palety do biedronki. Jezdnia jest dla samochodów a chodniki dla pieszych. Pieszy na jezdni ma mieć dokładnie takie prawa jak samochód na chodniku.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 22:09
~Kiero
Jest jeszcze jedno cholernie skuteczne i to bez większych nakładów finansowych. Przed każdym przejściem dla pieszych zamontować progi zwalniające.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 20:28
~jan
.... oba warianty ryzykowne i dość trudne w realizacji, a wydźwięk społeczny wątpliwy, lepiej powiesić pod blokami parę huśtawek za pomocą których fajnie się mieszkańców buja ....
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 20:04
~kabi
emerytka, na Staszica jest droga krajowa i tam muszą być światła, a na Okulickiego muszą na siebie tylko uważać kierowcy i piesi i będzie ok, żadnych świateł, bo tylko pogorszą sytuację.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 19:03
~Kristina
Czy obok tych zakrwawionych chusteczek leżą dwa zęby? Jeśli tak, to współczuje, koszt jednego implantu to jakieś 2 tysiące złotych.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 20:05
~kabi
a kompletnego zęba ok 4 tysiące
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 18:19
~stalowianka
Czy jest jakiś kraj w Europie, gdzie przejścia dla pieszych są co 50 metrów na ulicy, jak tam koło Hali targowej?
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 22:10
~Kiero tira
Są. Jak ruszysz 4 litery to może zobaczysz
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 20:06
~jabar
a gdzie ci się śpieszy? Na cmentarz?
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 17:42
~Angel94
Na przejściach dla pieszych trzeba cholera uważać okropnie bo niektóre osoby wchodzą bo "mają takie prawo"
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 17:06
~PAX
Czy jest jakis inny kraj w Unii Europejskiej gdzie az tylu PIESZYCH co roku ginie, lub zostaje rannych?
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 13:54
~Wiesiek
iCO Teraz - byłeś kiedyś gdzieś po za Polską? Ja jeżdżę szybko. Przynajmniej tak mi się wydawało, bo jak pojechałem na Chorwację, to robiłem za tzw. zawalidrogę. Co chwilę jakiś Chorwat, nawet Chorwatka siedzieli mi na d...i wyprzedzali 50 metrów przed zakrętem. W Czechach, Niemczech, Węgrach czy na Słowacji też widziałem nie mało szaleńców. A ciekawostką są Włosi, którzy jadą autostradą jak tzw. D..y, ale już w Rzymie, to jest wolnaamerykanka! Uwierz mi, że w Rzymie pieszy musi być czujny jak przechodzi przez ulicę, bo może nie dotrzeć do drugiego krawężnika.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 19:30
~iCoTeraz
Czy jest jakiś inny kraj w Europie gdzie kierowcy tak często łamią przepisy drogowe, szczególnie te dotyczące dozwolonej prędkości?
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 18:49
~Wiesiek
Niemcy, Włochy, Francja, Hiszpania, Bułgaria, Rumunia.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 17:02
~Dada
Pieszy ma pierwszeństwo na pewno do nieba. A gdzie instynkt samozachowawczy
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 16:25
~olka
Taka mała ta nasza pipidówa, a tyle się dzieje. A najgorsze, że wszycy mają rację.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 16:03
~wiesiek
nieudana wyprawa po kartofle
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 15:36
~Anna
Widziałam cała sytuację,baba wymusiła wręcz wejście na pasy!Kierowca przepiscił wszystkich a ona wręcz wepchała sie pod koła!! łażą jak święte krowy !! Powinna dostac mandat to by sie nauczyła rozumu.zawaliła nosem to krew poleciała.Szołmenka jedna!! Na drugi raz niech sie rozglądnie zanim wlezie komus pod koła .
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 08:20
~J 23
do jabar Nie wszystko co jest w Holandii jest dobre. Zauważyli to nawet Holendrzy - poczytaj sobie o powodach zmiany nazwy z "Holandia" na "Niderlandy". Ja nie chcę, żeby w Polsce było tak jak tam.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 20:09
~jabar
J 23 pojedź do Holandii to ci wytłumaczą
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 16:47
~kiero
to sie zglos na policje i zloz zeznanie. odwazna jestes tylko zza ekranu monitora, czy w realu tez ? ( nie mylic ze sklepem)
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 15:53
~biegły
Zostanie sprawdzony zapis z kamery i pani prawdomówność.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 15:51
~J 23
To sobie wyobraź co planuje rząd. Pierwszeństwo przed wejściem na przejście... tzw. wchodzący pieszy będzie miał pierwszeństwo. Ale nikt nie przypomina jak wg prawa pieszy powinien korzystać z przejścia.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 14:49
~rowerzysta
Heh, łatwo jest odróżnić pieszego bez prawa jazdy od takie który je posiada. Ten pierwszy "ma pierwszeństwo" i uważa że go to uchroni od uszczerbku na zdrowi nawet jak wyskoczy przed tira. Ten drugi rozumie ze auto nie zatrzyma się w miejscu i woli sekundę poczekać przed przejściem zanim na nie wkroczy. Ale i tak najlepsi sa rowerzyści uważający się za równych w ruchu drogowym aczkolwiek tylko pod względem pierwszeństw ale jeżeli chodzi o zasady ruchu, nakazy i zakazy, a to tej części to nie potrzeba.
+0-0
Środa, 12 sierpnia 2020 r. godz. 10:05
~J 23
Zawsze będę sprzeciwiał się piractwu drogowemu. Zwróciłem uwagę, że występuje ono nagminnie wśród rowerzystów przy czym w żaden sposób nie odnosiłem się do winy w tym przypadku. Zapytałem jedynie o piractwo, aby zwrócić uwagę na to, że istnieje i mogło zaistnieć w tym przypadku. Ty za to ewidentnie rozstrzygnąłeś to zdarzenie co do jego sprawcy i winy w następujący sposób: "Rowerzysta byłby winny gdyby specjalnie w nią wjechał, z opisu wynika że to piesza zmienila nagle kierunek." Czyli o sprawstwo ewidentnie oskarżyłeś pieszego. Powtarzam zatem albo naucz się czytać albo się zamknij skoro nie rozumiesz tego co czytasz. Bo jest zupełnie odwrotnie do tego co piszesz. Myślisz, że jak 1000 razy powtórzysz kłamstwo to stanie się prawdą? Znamy to zachowanie.
+0-0
Środa, 12 sierpnia 2020 r. godz. 08:29
~Qwerty
Kolego a jak inaczej nazwiesz okreslenie "piractwo drogowe" , twoj tekst nie byłeś nie widzialeś zdarzenia , nic nie wiesz, nie masz świadkōw, a oskarżasz. Gdybyś mógł to niewinnego rowerzystę byś ukamienował.
+0-0
Środa, 12 sierpnia 2020 r. godz. 08:06
~J 23
Do QWERTY W żadnym wypadku nie mówiłem o winie i nie mówiłem o tym konkretnym zdarzeniu. Zwróciłem uwagę jedynie na to, że na rowerzyści mają także obowiązki np. zachowanie szczególnej ostrożności w tym zmniejszenie prędkości gdy sytuacja drogowa tego wymaga. Nie wiem czy wiesz ale 20km/h to w niektórych sytuacjach piractwo rowerowe i zwykła głupota. Ty wieszałbyś psy na kierowcy, który nie wyhamowałby przy wtargnięciu na jezdnię pieszego np. dziecka. Ale rowerzystów traktujesz inaczej cytuję Ciebie ponownie: "Rowerzysta byłby winny, gdyby specjalnie w nią wjechał". Takie myślenie uważam za groźne i głupie. Według Ciebie więc, rowerzysta który potrącił w listopadzie panią na przejściu dla pieszych w Stalowej Woli i ona zmarła w szpitalu jest bezsprzecznie niewinny bo nie zrobił tego specjalnie? A kierowca samochodu byłby winny? Przy czym podkreślę specjalnie dla Ciebie (bo nie potrafisz czytać), że nie wypowiadam się co do winy w tym szczególnym przypadku, a jedynie ogólnie.
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 20:18
~Qwerty
J23 - Piractwo drogowe i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze przez rowerzystę? - twój tekst osadzileś rowerzystę bez dowodōw. Część artykułu - Jak wynika ze wstępnych ustaleń, starszy mężczyzna zjeżdżał rowerem serpentynami w kierunku Pysznicy. Zjeżdżając chciał ominąć pieszą prowadzącą rower z lewej strony. Z jego relacji wynikało, że kobieta nagle odbiła w lewo uderzając głową o barierę energochłonną. Rowerzysta nie był pewien czy doszło między nimi do zderzenia. - Krzyknąłem "aniołku uważaj" a ona odbiła w lewo - relacjonuje rowerzysta. Nie wiadomo czy kobieta po prostu nie zasłabła - gdzie tu jest napisane cokolwiek o winie rowerzysty o tym że nie zachował nalezytej ostrożności o piractwie drogowym, o niedostosowaniu prędkości do panujacych warunków. Pytanie na podstawie czego wydałeś wyrok?
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 20:03
~Qwerty
Ty o winie się nie wypowiadałeś, to artykuł nic nie mówił o winie rowerzysty, z artykułu nie wynikalo że rowerzysta wjechał w kobietę, ale ty osadzileś rowerzystę, wydałeś wyrok że winny, na podstawie jakich dowodów, przestań bezczelnie kłamać J23.
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 13:37
~J 23
QWERTY aleś Ty głupi. Gdzie ja tak napisałem? Kłamiesz ponownie! Napisałem tylko, że od kierowców i innych uczestników ruchu wymaga się szczególnej ostrożności w kontrze do tego, że Ty wymagasz jej tylko od kierowców a od rowerzystów już nie. Przy czym w żadnym wypadku nie wypowiadałem się co do winy. Ty niezaprzeczalnie twierdzisz, że w przypadku rowerzystów są winni gdy specjalnie w kogoś wjadą. Cytuję Ciebie: "Rowerzysta byłby winny gdyby specjalnie w nią wjechał, z opisu wynika że to piesza zmienila nagle kierunek."
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 12:52
~Qwerty
Czyli twierdzisz że jak ktoś Ci wejdzie niespodziewanie, wtargnie pod koła środka lokomocji, ktorym się poruszasz to jest wina kierującego tym pojazdem - brawo podoba mi się twój tok rozumowania.
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 10:58
~J 23
do QWERTY Nic nie jest wyrwane z kontekstu. Twierdzisz, że rowerzysta jest winny jak specjalnie w kogoś wjedzie. Co tu jest wyrwane. Wstydzisz się swojej głupoty, czy może nadal jej nie rozumiesz?
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 10:44
~Qwerty
Kolego, a przecież nim nie jesteś, napisalem również że piesza zmienila nagle kierunek , a ty cytujesz wybrane fragmenty wyrwane z kontekstu. Przestań pisać to ci wygodne, tylko pisz rzeczowo i prawdziwie , przez te twoje konkluzję, brzuch od śmiechu mnie boli.
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 09:28
~J 23
Do QWERTY Nie stawiasz rowerzystów ponad prawem? Kłamiesz! Raz jeszcze przeczytaj Twoje słowa: "rowerzysta byłby winny gdyby specjalnie w nią wjechał". A co to niby jest jak stawianie rowerzystów ponad prawem, które dotyczy każdego użytkownika ruchu?
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 08:42
~Qwerty
Ja nie stawiam rowerzystów ponad prawem, wystarczy że wszyscy będą korzystać z przepisów, że kierowcy będą się zachowywać zgodnie z przepisami wobec pieszych, rowerzystów, i pozostałych kierowców. Wyzej jest artykuł dla ciebie, to sobie pokomentuj, jak tak dalej będzie, to tacy jak ty kierowcy między sobą się wybijecie, i do tego nie potrzebni są rowerzyści.
+0-0
Wtorek, 11 sierpnia 2020 r. godz. 08:16
~J 23
QWERTY stawiasz rowerzystów ponad prawem. Powtórz to co pisałeś, czyli, że "rowerzysta byłby winny gdyby specjalnie wjechał w Panią". Nie truj więc o psychologii, bo tu liczy się prawo!
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 18:54
~Zuza
Ja bym jeszcze do tego kompletu dodała traktowanie samochodu jako przedłużenia lustra w łazience - makijaż pań jadących do pracy przy jednoczesnym prowadzeniu rozmów przez smartfona , a już nagminnie widzę pisanie sms-ów i dzięki temu "dziwną" jazdę w zatłoczonym mieście … lałabym i patrzyła, czy równo puchnie …
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 18:34
~Qwerty
Niestety kierowcy tacy jak J23 reagują gwałtownie na błędy innych, co uwarunkowane jest ich temperamentem, ale wynika też z braku świadomości własnego stylu jazdy i popełnianych błędów. Z dużą łatwością oceniamy umiejętności innych użytkowników drogi, a sami dla siebie jesteśmy dość pobłażliwi. Mamy tendencję do oceniania innych na podstawie stereotypów , pieszy, rowerzysta, baba, niedzielny kierowca. J23 traktując sprawy zbyt osobiście, można zaognić sytuację. Tymczasem niezależnie od tego, czy zawiniliśmy, czy nie, uśmiechnijmy się i przeprośmy chociaż gestem - taka reakcja blokuje agresywne zachowanie. Oczywiście nie wiem czy w twoim przypadku się to sprawdzi, ale Pozdrawiam.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 15:50
~J 23
Jako przykład "świadomości przepisów" przez rowerzystów i mam nadzieję, że jest to odosobniony przypadek zacytuję komentarz użytkownika ~QWERTY dotyczący zdarzenia, w którym doszło potrącenia rowerzysta/pieszy: "Rowerzysta byłby winny gdyby specjalnie w nią wjechał, z opisu wynika że to piesza zmienila nagle kierunek."
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 15:24
~J 23
Brawo, rośnie świadomość, że rowerzyści to "święte krowy". Coś w końcu trzeba z tym zrobić.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 14:48
~boby
Proszę ukarać pieszą !!!
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 14:36
~jan
... może najwyższa pora po tradycyjnym pisaniu i mówieniu o chamstwie kierowców zacząć pisać o chamstwie pieszych, zwłaszcza na przejściach koło hali targowej, nie ma żadnych szans by jednym ciągiem przejechało tam 3-4 samochody, przejedzie tylko jeden samochód i już noga na zebrę, bo co tam niech stoją, i tak było tu kierowca puścił pieszych, przeszli to następna wchodzi ,,bo jeszcze stoją samochody", podobnie na Jana Pawła, na przejściach bez sygnalizacji, wiedzą że jest fala, że samochody jadą jeden za drugim i za chwile przejadą i zebra będzie bezpieczna, ale po co noga na zebrę i niech cała kolumna hamuje gwałtownie bo mądraliński chce skorzystać z ,,pierwszeństwa" ....
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 18:14
~ABC
To co widzimy u innych, niekoniecznie jesteśmy w stanie dostrzec u siebie. - Kierowcy traktują siebie zdecydowanie łagodniej niż innych kierujących, innych uczestników ruchu drogowego takich jak piesi i rowerzyści. Możemy mówić tutaj o pojawiającej się tzw. luce świadomości, czyli sytuacji, w której deklarowana niechęć do danego zachowania nie jest spójna z umiejętnością powstrzymywania się przed nim. Za kierownicą budzą się demony. Wulgarność i chamstwo. Nadmierna prędkość, oślepianie światłami, wulgaryzmy, a nawet rękoczyny - to codzienność na polskich drogach. Przykłady chamstwa i przemocy widać również na stalowowolskich drogach. Agresja na drodze przejawia się trzema rodzajami zachowań. Pierwsze z nich to agresywna jazda, czyli nadmierna prędkość, która zwiększa ryzyko wypadku drogowego. To też niezważanie na uczestników ruchu , dotyczy to też tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, zmuszanie ich do wykonywania niebezpiecznych manewrów, np. hamowania, nagłego zmieniania pasa itd. Drugim rodzajem jest gniew za kierownicą, czyli krzyki i obelgi wobec innych kierowców. Najgorszym zachowaniem jest tzw. furia drogowa, która przejawia się m.in. atakiem fizycznym na innego uczestnika ruchu. Brawura i agresja to tylko niektóre sytuacje kiedy kierowcom - niekiedy bez konkretnego powodu - puszczają nerwy. Ponad 80 proc. kierowców deklaruje, że przynajmniej raz w tygodniu zdarza im się obserwować agresywne zachowania na drogach tj. oślepianie światłami, niebezpieczne zmiany pasa ruchu lub wyprzedzanie, zajeżdżanie drogi, jazdę na zderzaku, nadużywanie klaksonu, ruszanie z piskiem opon, krzyki czy obelgi. Agresja drogowa to jedna z najistotniejszych przyczyn wypadków samochodowych. Jest coraz więcej kampanii, nawołujących do kultury na drodze i bezpiecznego zachowania za kierownicą. Niestety, efektów brak - według badań, agresja na drodze rośnie z każdym rokiem. Polska odnotowuje najwyższy odsetek wypadków drogowych spośród wszystkich krajów europejskich, najwyższa jest też śmiertelność, a polscy kierowcy najczęściej przyznają się do przekraczania prędkości. Za nic mają przepisy i znaki drogowe - prawie połowa zmotoryzowanych jeździ po mieście z prędkością większą niż dozwolone 50 km/h.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 14:47
~J 23
Marzenia, żebyśmy kiedyś dożyli akcji "pieszy prawidłowo korzystający przejścia dla pieszych" lub "oświetlony rowerzysta", "sygnalizujący zamiar skrętu rowerzysta", " nie wymuszający pierwszeństwa rowerzysta". Ciągle mamy tylko akcje wymierzone w kierowców. Pragnę przypomnieć, że budżet można też zasilić z kieszeni pieszych i rowerzystów, a przy okazji zwiększyć świadomość i bezpieczeństwo.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 14:24
~Onaaaaaa
Tam nie ma ostroznych pieszych, nienawidzę tamtędy jeździć. Wchodzą na przejścia i nawet nie spojrzą czy coś jedzie. W każdym razie zdrowia dla poszkodowanej życzę.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 14:10
~Basia
Te zdjęcia zakrwawionej legginsy czy chusteczek to już przesada
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 14:00
~profeska
A Panowie ratownicy, to po co ten kołnierz zakładają, skoro zaraz przeprowadzają pacjentkę do karetki? :))
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 13:47
~ola
Nie są winne krzaki, ani busy, ale brak świateł. Piesi wchodzą na przejście nie rozglądając się czy droga wolna, bo - mają PIERWSZEŃSTWO, a samochody mają OBOWIĄZEK zatrzymać się przed każdym pieszym i tak można stać autem parę minut , a piesi wchodzą to z jednej strony, to z drugiej. Apel o rozwagę i przede wszystkim SYGNALIZACJĘ ŚWIETLNĄ!!!
+1-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 14:24
~Xd
Dokladnie. Czesto udostepniam przejscie pieszym w tamtym miejscu ale jak juz sie zacznie to jedni wlatuja, drudzy wchodza majac to w dupie ze juz stoje 3 minuty i wypadaloby pomyslec tez o kierowcach aut pietrzacych sie nie raz od ronda kolo circle K
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 13:36
~zlopec
tam ludzie laza jak swiete krowy. od zawsze pchaja sie pod samochody. nic dziwnego ze jest tam tyle wypadkow. trzeba zabrac pieszym przywilej pierszenstwa. zawsze wieksze powinno byc przed mniejszym. tak jak pociag przed autem tak auto przed pieszym czy rowerzystom. gwarantuje ze minimum o 50% zmnieszyla by sie liczba wypadkow.
+1-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 13:29
~Anonim
I te wszystkie krzaki, wzdłuż całej tej ulicy aż do świateł! Byłbym za tym aby je usunąć.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 13:11
~Realista
Często denerwowal mnie wielki bus chyba niebieski zaparkowany jako pierwszy po drugiej stronie tego przejscia. Ktoś sobie handlowal. Zero widoczności czy Ktoś się zbliża do przejścia. Na szczęście ostatnio nie parkuje on już tam.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 13:04
~Asd
Przewalone tam z pieszymi, trzeba uważać.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 13:01
~Realista
Jadąc autem denerwowalo mnie to ze po drugiej stronie tego przejscia bardzo często stoi jako pierwszy zaparkowany wielki,chyba niebieski bus gdzie ktoś sobie handlowal. Zero widoczności czy ktoś się zbliża do przejścia. Na szczęście teraz tam nie parkuje ten bus.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 12:50
~młody
Zawsze jak dojeżdżam do przejścia w tym miejscu, a widzę pieszych, to zatrzymuję się i przepuszczam. Kierującą nie zabłysnęła inteligencją.
+0-1
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 15:50
~Lol
Chyba artykuł nie był czytany... Kierowca przepuścił pieszych, a tak kobieta wepchala się już prosto pod koła.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 13:35
~ania
RST - widzę, że jesteś z tych uprzejmych. Obyś zawsze trafiał na takich jak ty.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 13:31
~bolo
Do rst - cham nikogo nie przepuści. Taka jego natura.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 13:20
~Rst
Ty też nie zablysnales bo przez takich jak ty tworza się tam korki..
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.