Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 14 sierpnia 2020 r. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
 Wiadomości lokalne
» Władze Pysznicy apelują o rozsądne gospodarowanie wodą
» Utrudnienia na Czarnieckiego nieprędko znikną
» Składowisko przy Sokole będzie musiało zostać uporządkowane
» Bezpłatna kolonoskopia w szpitalu
» Policja i sanepid sprawdzą, czy nosimy maseczki. Ruszają kontrole
» Nocny pożar lasu w Nadleśnictwie Rozwadów
» Półroczne dziecko ranne na drodze powiatowej na osiedlu Zasanie
» Kiedy będzie woda na działkach?
» Mieszkańcy sami budują eko azyl
» Koronawirus. Kolejne 2 osoby zakażone w powiecie stalowowolskim
» Dzięki pani Grażynie wyremontowano chodnik
» Na Poniatowskiego Lanos stanął w ogniu
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Stalowa Wola - tu również rodziła się "Solidarność"
» THE SIDE - Dobre Granie Przy Fontannie
» Stalowowolskie obchody 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej
» Rozwadowski Targ Staroci w najbliższą niedzielę
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
» Festiwal Tyrmanda w Stalowej Woli
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta. Wysta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kultura

Środa, 22 lipca 2020 r. godz. 13:11     /Magdalena Rodecka/
Przedsmak kultowego festiwalu. Nagraj dźwiękową pocztówkę

 - Zakładamy powstanie 12 krótkich filmów muzycznych i wizualnych, które będzie można udostępniać później szerszej społeczności - mówi Aleksandra Kopp.
- Zakładamy powstanie 12 krótkich filmów muzycznych i wizualnych, które będzie można udostępniać później szerszej społeczności - mówi Aleksandra Kopp.
Fot. MDK
W Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli ruszyły przygotowania do reaktywacji kultowego festiwalu Młodzi Muzycy Młodemu Miastu 2.0. Poprzedzą je trzydniowe warsztaty tworzenia dźwiękowych pocztówek.

- Festiwal jest reaktywacją festiwalu odbywającego się w Stalowej Woli w latach 1975-1980 z inicjatywy Krzysztofa Droby, który miał młodym kompozytorom umożliwić przedstawienie swojej twórczości. My w tym roku chcemy odnieść się do tej tradycji - mówi Aleksandra Kopp, koordynatorka listopadowego wydarzenia MMM 2.0.

Przedsmakiem inicjatywy są warsztaty muzyczne pod hasłem "Pocztówki dźwiękowe", skierowane do osób, które ukończyły 13 rok życia. Przez trzy dni ich uczestnicy będą poznawać podstawy montażu dźwięku, które mogą się przydać także do innych projektów. - Zakładamy powstanie 12 krótkich filmów muzycznych i wizualnych, które będzie można udostępniać później szerszej społeczności - dodaje Aleksandra Kopp.

Każdy uczestnik musi posiadać własny laptop, słuchawki, dyktafon lub telefon z możliwością nagrania dźwięk oraz kabel pozwalający na połączenie dyktafonu/telefonu z laptopem.

Warsztaty tworzenia dźwiękowych pocztówek odbędą się 7-9 sierpnia. Zapisy o więcej informacji na stronie internetowej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 23 lipca 2020 r. godz. 11:06
~Man from utopia
,,Kultowy"to słowo, które tak się zdewaluowało.,,Pulp fiction"=,,Smoleńsk" a Bob Dylan to Zenek Martyniuk czy coś takiego.Przyjdę,posłucham co młodzi dzisiaj grają.
+0-0
Czwartek, 23 lipca 2020 r. godz. 09:13
manukun
Popyt był nieznany tak naprawdę. Klasztor w wakacje podczas koncertów pęka w szwach. Na koncerty noworoczne w MDK biletów brakuje. To nie jest tak, że mieszkańcy nie chcą słuchać muzyki poważnej czy któregoś konkretnego gatunku. Zainteresowani jeżdżą po prostu do dużych miast.
+1-0
Środa, 22 lipca 2020 r. godz. 20:39
~faza
To gdzie mieszkacie wy poniżający nas mieszkańców? Wy to nie jesteście stad, skoro tak znacie tutejsze realia? Po co piszecie te pierdoły? Jesteście lepsi? Od kogo i w czym? Desperacko chcecie podnieść ego, endorfiny? Kup se czekoladę i nie bełkocz poerdół.
+0-0
Poniedziałek, 27 lipca 2020 r. godz. 17:08
~artc
Nie mów mi kim jestem i co ja myślę, gdyż sam do konca tego nie wiem i nie potrzebuję interpretatorów. Wiem tylko, że najważniejszym są dni których nie znamy.
+0-0
Niedziela, 26 lipca 2020 r. godz. 19:28
~Asmodeus
,,Już umiera ta kraina,tego nikt już nie powstrzyma",to też Kazik pisowy Arztcie.Dla ciebie to autorytetem jest Gliński,minister kultury,który chwali się,że książek nie czyta.Chce być taki swojski jak elektorat pisowy.O ,,Trójce" też będziemy pamięstać jak o martwych koniach z Janowa.
+0-0
Sobota, 25 lipca 2020 r. godz. 21:42
~Artz
Ale ból jest bólem...cierpisz bardzo...współczuję, ale mój ból jest...
+0-0
Sobota, 25 lipca 2020 r. godz. 19:52
~Asmodeus
Cytując Kazika,,pamiętaj,że pozory często mylą,ludzie przed gównem czoła chylą"
+0-0
Sobota, 25 lipca 2020 r. godz. 06:41
~Artz
Skoro Asmodeus jest stąd, więc mieszka tu bardziej czu mniej niż reszta ludu z Podkarpacia? Mierzymy według skali określonej przez Kazika.
+0-0
Sobota, 25 lipca 2020 r. godz. 06:34
~Asmodeus
Pediatra,co cię oburza ,które słowa?Mnie na nikogo nikt nie napuści bo szczujni nie oglądam i nie słucham a poglądy antybolszewickie miałem długo przed dojściem PIS-u do władzy.W Polsce jest analfabetyzm wtórny,a Podkarpacie jest najbardziej zacofanym intelektualnie regionem.Nie mówmy,że żyjemy w Europie, bo po tej stronie Wisły Azja się zaczyna.Tę krainę zamieszkuje plemię bogobojnych tępaków a jej mieszkańcy mają taką samą wiedzę jak obywatel Burundi.Ci ludzie są wykorzystywani przez różne instytucje,jak kościół,Rydzyk,Antoni ,,Smoleński" i jego komisja czy PIS-owców,ciągle im coś obiecujących.Tu się urodziłem,tu mieszkam i tu mi przyjdzie umrzeć.Kocham to miejsce,to mój Heimat.
+0-0
Piątek, 24 lipca 2020 r. godz. 21:31
~pediatra
Asmodeuszu skąd jesteś? Nie z Podkarpacia? Nie mam naklejki na fb podkreślającej pochodzenie. Chce tylko szanować ludzi, ciebie tez. Stad potrzebna pokora i umiar w sądzeniu innych. Czego się spodziewasz plując na innych? Przeciez zaraz ktoś charknie w odwecie na ciebie. Daliśmy się napuścić na siebie, gdzie jedna strona nabiera mocy poprzez nienawiść do drugiej. Klasyczna sytuacja znana od wieków i uprawiana przez kombinatorów w celu uzyskania władzy. Wkręcili i ciebie. Cóż...a wystarczy tylko czytać, szukać autorytetow i myśleć samodzielnie. Howgh!
+0-0
Piątek, 24 lipca 2020 r. godz. 18:05
~Asmodeus
Arzt jestem stąd,a czy ty przypadkiem nie jesteś księdzem,bo czuję tu mózgotrzepanie w seminarium.Mieszkaniec Podkarpacia nie jest mądrzejszy od mieszkańca Burundi.
+0-0
Piątek, 24 lipca 2020 r. godz. 09:41
~artz
Ok, ale to jest wpisane w pejzaż kazdego miasta. Mamy ulegać terrorowi powszechnej opinii? Bo w Stalowej tak jest i już? Obywatel tego miasta to jest taki i taki? I to piszą obywatele tego miasta. Piszą tak, jakby prowadzili badania socjologiczne od 40 lat i właśnie ogłosili wyniki. Skoro jest tak duzo innych, tak wiele różnorodności, tak wyrafinowanie myślących, tak posiadających metodologię do opisu społeczności to skąd wziął się typ (model wzorcowy) obywatela miasta? Kim jesteś obywatelu, że wiesz wszystko o nas, a nie jesteś stąd, nie przyznajesz się do nas? Jesteś z innej gliny? Może kosmitą?
+0-0
Piątek, 24 lipca 2020 r. godz. 06:01
~Asmodeus
Do Artz.Staremu inzynierowi chodzi zapewne o ewolucję.W obrębie tej samej populacji żyją obok siebie istoty które się rozwinęły intelektualnie i mają potrzeby wyższe jak kultura czy sztuka i osobnicy prymitywni którzy wiedzą tyle ile im się powie,niezdolni do krytycznego myślenia,nastawieni na masową prokreację bo przecież filmu wieczorem taki nie będzie oglądał filmów ani książek czytał.Tak,na pewno chodzi o ewolucję i tak on jak i ja na pewno nikogo nie chciał obrazić i nie obraził.
+0-0
Czwartek, 23 lipca 2020 r. godz. 20:52
~Artz
No i co w związku z tym panie stary inżynierze? Tak było i będzie wszędzie na świecie, nie tylko w Stalowej Woli. Po co stawiać jedna grupę jako reprezentanta społeczności? Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki. Żadna grupa nie może terroryzować drugiej a uogólnienia i wiedza o wszystkim i wszystkich są dobre w rozmowach w poczekalni u lekarza. Tam se pogadaj.
+0-0
Czwartek, 23 lipca 2020 r. godz. 17:40
~stary-inzynier
Nikt tu mieszkancow miasta nie poniza - niektore wpisy, po prostu, potwierdzaja stalowowolska rzeczywistosc. Ja z kolei pamietam jak kiedys autobusy dowozily chlopo-robotnikow na imprezy do Domu Kultury. Parkowaly wtedy na placu i w okolicy dziesiatki autobusow. I czy zmienilo to w czymkolwiek poziom kulturalny tych ludzi? Woleli uciekac z przedstawienia, lub koncertu, by pic wodke, czy grac w karty gdzies w krzakach. Niestety...
+0-0
Czwartek, 23 lipca 2020 r. godz. 05:51
~faza
Było pisane do meluzyny i ina wyrost do ciebie Liverpoolu. Generalnie mam dość na forach mądrali, którzy z wiedza starych górali piszą na każdy temat a ewentualnie mogliby najwyżej o pogodzie.
+0-0
Środa, 22 lipca 2020 r. godz. 23:33
~Liverpool
O co Ci wlaciwie chodzi szanowna fazo"? I czy umiesz przeczytac prosty artykul ze zrozumieniem? - P.S. Stalowa Wola nigdy nie byla jakims szczegolnym osrodkiem "milosnikow muzyki powaznej"...
+0-0
Środa, 22 lipca 2020 r. godz. 17:08
~Meluzyna
Ja dobrze pamietam festiwal "Mlodzi Muzycy, Mlodemu Miastu"... tyle, ze wtedy nie bylo zadnych "laptopow" i jedyne czym dysponowali muzycy to byly ich wlasne instrumenty (plus fortepian). Zmienily sie tez mocno gusty muzyczne i ludnosc zamieszkujaca obecnie Stalowa Wole (i okolice) bardziej pasuje do wystepow typu "disco-polo" oraz piesni koscielnych...
+0-0
Środa, 22 lipca 2020 r. godz. 15:15
~Wikary Madeja
Kultowy to był TBG misie kolorowe.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.