Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 13 sierpnia 2020 r. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
 Wiadomości lokalne
» Władze Pysznicy apelują o rozsądne gospodarowanie wodą
» Utrudnienia na Czarnieckiego nieprędko znikną
» Składowisko przy Sokole będzie musiało zostać uporządkowane
» Bezpłatna kolonoskopia w szpitalu
» Policja i sanepid sprawdzą, czy nosimy maseczki. Ruszają kontrole
» Nocny pożar lasu w Nadleśnictwie Rozwadów
» Półroczne dziecko ranne na drodze powiatowej na osiedlu Zasanie
» Kiedy będzie woda na działkach?
» Mieszkańcy sami budują eko azyl
» Koronawirus. Kolejne 2 osoby zakażone w powiecie stalowowolskim
» Dzięki pani Grażynie wyremontowano chodnik
» Na Poniatowskiego Lanos stanął w ogniu
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Stalowa Wola - tu również rodziła się "Solidarność"
» THE SIDE - Dobre Granie Przy Fontannie
» Stalowowolskie obchody 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej
» Rozwadowski Targ Staroci w najbliższą niedzielę
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
» Festiwal Tyrmanda w Stalowej Woli
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta. Wysta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 16 lipca 2020 r. godz. 13:58     /Informacja prasowa Starostwo Powiatowe/
Powiat poręczył kredyty dla szpitala i PKS-u


W przypadku obydwu uchwał dotyczących poręczeń, Rada głosowała jednogłośnie - za byli wszyscy obecni radni.
W przypadku obydwu uchwał dotyczących poręczeń, Rada głosowała jednogłośnie - "za" byli wszyscy obecni radni.
Fot. Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli
15 mln zł oraz 500 tys. zł - kredyty w takich kwotach Powiat Stalowowolski poręczy kolejno Szpitalowi Powiatowemu oraz Przedsiębiorstwu Komunikacji Samochodowej.

Uchwały w tych sprawach zostały podjęte podczas XVIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu Stalowowolskiego, która odbyła się 16 lipca 2020 r.

Dyrekcja SPZOZ Szpitala Powiatowego w Stalowej Woli o poręczenie dużego kredytu ubiegała się już w roku ubiegłym. Ostatecznie Zarząd Powiatu postanowił poręczyć kwotę 15 mln zł, co pod koniec czerwca zostało pozytywnie zaopiniowane przez Radę Społeczną szpitala. Kredytu udzieli bank PKO BP, a będzie on podzielony na 2 części: pierwsza, to kredyt obrotowy nieodnawialny w kwocie 7 mln zł, który będzie przeznaczony na spłatę zobowiązań wymagalnych, natomiast druga - to kwota 8 mln zł z przeznaczeniem na zadania inwestycyjne.

- Będą to dwie duże i ważne dla naszej lecznicy i jej pacjentów inwestycje - budowa nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii wraz z dostawą i montażem kolumn medycznych, wyposażeniem i dokumentacją, a drugie zadanie to przebudowa Oddziału Neurologii wraz wyposażeniem i dokumentacją. Ich realizacja będzie kolejnym krokiem w unowocześnianiu i rozwijaniu Szpitala Powiatowego w Stalowej Woli, sprawi też, że będziemy mogli pomagać większej grupie chorych z udarami. A tych niestety jest coraz więcej - komentuje Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Budowa nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii rozpocznie się i zakończy jeszcze w tym roku. Po zakończeniu tej inwestycji, rozpocznie się przebudowa Oddziału Neurologii.
Natomiast dla PKS-u uchwalono poręcznie kredytu w wysokości 500 tys. zł. Ma on być zaciągnięty w Nadsańskim Banku Spółdzielczym z przeznaczeniem na finansowanie bieżącej działalności, w tym wynagrodzeń i zobowiązań publiczno-prawnych oraz zobowiązań wobec dostawców. Powiat jest właścicielem 100 procent akcji spółki od 2010 roku.


W przypadku obydwu uchwał dotyczących poręczeń, Rada głosowała jednogłośnie - "za" byli wszyscy obecni radni.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 19 lipca 2020 r. godz. 17:10
~Melinda
Zycie na kredyt czasem konczy sie smutno... moze to jeszcze nie dotarlo do tych malomiasteczkowych fanatykow PiSu? P.S. Z innej nieco beczki. Na kolejnym ślubie PiSowskiego "Goebbelsika" Kurskiego nie ma jego dzieci, brata, rodziny. jest za to Kaczyński, Glapa i reszta chłopców z PiSowskiej ferajny. Dalej bedziecie mówić ze to normalni ludzie, a nie sekta religijno-polityczna? Do tego szemrane 'ułaskawienie' z poprzedniej (trwajacej ponad 20 lat!) przysięgi i kolejny ślub kościelny. No przecież to jest tak ohydne, że aż oczy bolą jak się na to patrzy......
+0-0
Wtorek, 21 lipca 2020 r. godz. 15:59
~Morgoth
Kościół,krypta i do tego Jarosław z Beatą. Umieją się bawić.
+0-0
Poniedziałek, 20 lipca 2020 r. godz. 17:22
~licho
W tym szemranym towarzystwie jedynym ktory nie ma miał żony, męża, teściowej ani kochanki był prezes. Czysty jak perła. Od kruchty weszła do kościoła na "kościelną przysięgę" pary (nie)Młodej sama Broszka vel Skrzydło. Piękny prezent żonie w postaci podróży poślubnej zafundował pan Młody - spacer do krypt wawelskich. Pamiętamy jak był w Brukseli posłem to już wówczas kręcił lody z pewną kobietą. Głośno o tym było ale się skończyło.
+0-0
Piątek, 17 lipca 2020 r. godz. 09:03
~Wiesiek
A słyszeliście, że podobno Warszawiacy tak się obrazili na wieś po wyborach, że nie przyjdą nawet do rodziców po słoiki?
+0-0
Niedziela, 19 lipca 2020 r. godz. 16:59
~Nie dla faszyzmu w Polsce!
Kiedys tacy jak pan "Halny" glosili podobne bardzo poglady (to byl poczatek lat 30tych XX wieku) i nalezeli do NSDAP. Wszyscy wiemy jak to sie zakonczylo...
+0-0
Niedziela, 19 lipca 2020 r. godz. 10:08
~HALNY GRZEGORZ
@Ciemne Podkarpacie....może mniej wykształcone , ale zdrowe psychicznie i z pewnymi zasadami. Takich pół inteligentów jak Ty z ideologią LGBT na ustach wiatr historii pośle na manowce w konopne poletka. Zastanawiam się ilu tu piszących popaprańców robi to bez wcześniej zażytej działki ?. Trzeba rozbudować szpitale psychiatryczne dla tych co na głodzie mogą być niebezpieczni dla otoczenia . Przeżyliśmy socjalizm , przeżyjemy i ten zlepek ideologii , który polski firerek ,, osrana czajka " chce zaszczepić społeczeństwu . Ps....silni , zwarci , gotowi obronimy Polskę i Polaków przed tym co chore i zgniłe..!
+0-0
Sobota, 18 lipca 2020 r. godz. 18:08
~Ciemne Podkarpacie
Czy poprawiles sobie tym "dowcipem" samopoczucie? Wielu tzw. "sloikow" wydajnie pracuje i posiada duzo wiecej rozsadku i trzezwego myslenia, niz ich (mniej rozgarnieci) rodzice, czy dziadkowie z prowincji. I zazwyczaj sa tez mniej zalezni umyslowo od lokalnego "ksiedza dobrodzieja"!
+0-0
Piątek, 17 lipca 2020 r. godz. 06:48
~watacha
Popieram Marcina.Do Warszawy,Krakowa nie jeżdżą bo się nie opłaca.Komu zależy na upadłości tego przedsiębiorstwa
+0-0
Czwartek, 16 lipca 2020 r. godz. 19:55
~Marcin
Jak może dobrze funkcjonować PKS w Stalowej Woli, skoro chcąc pojechać autobusem ze Stalowej Woli do Rzeszowa w sobotę lub w niedzielę, człowiek od Pani w informacji dowiaduje się, że w weekendy autobusy do Rzeszowa nie jeżdżą. W weekend nie ma ani jednego autobusu do miasta wojewódzkiego? to jest żenujące...
+0-0
Piątek, 17 lipca 2020 r. godz. 09:00
~667-lepsza wersja szatana
Partia wie lepiej kiedy i dokąd ludzie mają jeździć.A w kwestii opłacalności to kto bogatemu zabroni.Wystarczy nie kraść i brać przykład z B.Szydło,Ł.Szumowskiego czy księdza że,,Srebrnej".
+0-0
Czwartek, 16 lipca 2020 r. godz. 21:10
~Prawica
Będziesz zarazę roznosić i szpitale finansować siedź w domu po co ci jazdy pandemia jest co będziesz na weekend załatwiać pewnie z tobą jedną pojedzie autobus a potem do szpitala umowy kredyt na szpital
+0-0
Czwartek, 16 lipca 2020 r. godz. 21:10
~gott
Są za to puste przebiegi do małych miejscowości bo tak zarządził zwykły poseł z Ciemnogrodzkiej. W sumie to bilansuje się - chyba tak myśli "organ" prowadzący! Wizytówką niechlubną tej firmy jest plac manewrowy przypominający czasy PRL-u i sera szwajcarskiego.
+0-0
Czwartek, 16 lipca 2020 r. godz. 18:36
~Balbina
Odnosnie zycia na kredyt, pozwole sobie zacytowac uwagi z polskiego Netu. 1. Rzad nie ma pola manewru, bo w dobrych czasach nie zmniejszył zadłużenia, tylko korumpowal wyborców programem 500plus i 13ta emerytura. 2. Ciekawe jaki poziom zadłużenia jest "niedogmatyczny"? 100%? 200%? Niedogmatyczne są każde długi. 3. Opozycjo, niedługo zaczną sie do Was umizgi, bo bedziecie potrzebni w przeglosowaniu zmiany progu zadlużenia w Konstytucji. Ani sie ważcie paktowac z diabłem, chocby Holecka was codziennie opluwała za to w TV-PiS. Bo to Wy bedziecie za 5-10 lat musieli ciezko pracować, zeby posprzatac po tych (...). Niech sie rzad bierze do roboty i glowkuje gdzie oszczędzać, zamiast rozdawac tylko forse. Może by tak wstrzymać inwestycje zbędne, ta gigantomanię w postaci CPL, przekopu, dotacji dla kościoła, 200 mln extra budżetu dla Prezydenta itd, itp.
+0-0
Niedziela, 19 lipca 2020 r. godz. 06:51
~Kot Behemot
To proste - szanowny(a) "Bum"... tyle, iz wtedy bedzie znacznie mniej posad dla PiSowskich aparatczykow, ich rodzin, krewnych, kochanek/kochankow, itp. A tu trzeba doic, ostro doic panstwowa kase, do momentu kiedy jeszcze cokolwiek do wydojenia zostalo!
+0-0
Czwartek, 16 lipca 2020 r. godz. 21:14
~bum
Redukcje zatrudnienia w administracji centralnej, likwidacja województw w znaczeniu urzędów wojewódzkich, zmniejszenie zatrudnienia w kancelarii prezydenta, zmniejszenie wynagrodzeń w spółkach aktywów państwowych i radach nadzorczych, likwidacja ipn i kupa pieniędzy będzie uwolniona. To takie proste i nie boli.
+0-0
Czwartek, 16 lipca 2020 r. godz. 17:01
~Komuna_Wiecznie_Zywa
Kiedys PiSiory obiecywali i rozdawali. Pozniej obiecywali jeszcze wiecej, a rozdawali mniej. Teraz wciaz obiecuja, ale... nie ma juz z czego rozdawac. Ilosc kredytow i dlugow rosnie. PiSowski aparat widocznie zapomnial o starym bardzo przyslowiu, ze "z pustego i Salomon nie naleje"...
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.