Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 17 kwietnia 2021 r. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
 Wiadomości lokalne
» Muzeum Regionalne otrzymało dotację na zakup sprzętu do nagrywania i montażu filmów
» Thuje do ogrodu - które odmiany wybrać?
» Gratka dla miłośników pojazdów zabytkowych. W niedzielę rozpoczęcie sezonu
» Powstaje ogrzewanie podłogowe dla kościoła Trójcy Przenajświętszej
» W środę nadzwyczajna sesja o piłce nożnej i PCPN-ie
» Joanna Walotek ordynatorem oddziału neonatologii w szpitalu
» Dziurawe alejki w parku miejskim. Mieszkaniec pyta o remont
» Uwaga! Wysoce zjadliwa grypa na Podkarpaciu
» Nowa perspektywa dla bloku OZE w ramach zielonego ładu
» 41-latkowi grozi do 8 lat więzienia. Nielegalna broń i trofea łowieckie
» Zbrodnia Katyńska - pamiętamy!
» Prezydent Stalowej Woli bez zastępcy. Nie będzie powołania nowego
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Etnoilustracje. Między światami. Magia obrzędów wiosennych.
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Wicepremier Gowin w Stalowej Woli o budownictwie mieszkaniowym
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 13:36     /Magdalena Rodecka/
Żłobko-przedszkole z basenem nie wypadło z budżetu. Czeka na dofinansowanie

Obiekt ma powstać przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej i być dedykowany dla 195 dzieci.
Obiekt ma powstać przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej i być dedykowany dla 195 dzieci.
Fot. UM Stalowa Wola
W związku ze stanem epidemii koronawirusa z miejskiego budżetu wypadło kilka inwestycji. Zainteresowani mieszkańcy dopytują się, czy na "czarnej liście" znalazło się również żłobko-przedszkole z basenem.

- Były szumne zapowiedzi, były zdjęcia i cisza. Jeżeli nie będzie ten obiekt budowany to mamy prawo wiedzieć - twierdzi nasz rozmówca.

Przypomnijmy, że obiekt ma powstać przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej i być dedykowany dla 195 dzieci. Początkowo zakładano, że dla 130 jednak ze względu na duże zapotrzebowanie, liczbę miejsc zwiększono. Obiekt ma kosztować 20 milionów złotych.

Przy przedszkolu, żłobku integracyjnym powstanie mały basen, który będzie umożliwiał prowadzenie rehabilitacji, będzie służył dla innych placówek rehabilitacyjnych i wychowawczych w tej części Stalowej Woli. Po zamknięciu zajęć ma być ogólnodostępny.

- Nie rezygnujemy z tej inwestycji. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie. W ciągu najbliższych kilku tygodni ma zapaść decyzja czy miasto je otrzyma - mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Chodzi o kwotę 12 milionów złotych.

Ostatnio w Stalowej Woli obiekt dla maluchów otwierano 30 stycznia 2017 roku. Był to Miejski Żłobek Integracyjny dla dzieci od pół roku do trzech lat.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 18:20
~@pisdrek
Pis zasługi to skłócenie społeczeństwa jak jeszcze nikt w historii, nawet zaborcy, wyhodowanie +500 patologii co pracy się nie czepi, zamydlanie ludziom oczu zastępczymi tematami by ich afery zeszły na dalszy plan, trąbienie o inwestycjach papierowych w projektach marzeń sennych, podpisywanie się pod cudzymi pomysłami itd. itp.
+1-0
Czwartek, 18 czerwca 2020 r. godz. 11:11
~Bruno Wątpliwy
Osobiście jestem za ,,opcją niemiecką"jak watykańską.Z Niemcami nigdy w historii nie mieliśmy wiekszych zatargów z wyjątkiem okresu przedwojennego i niezrozumiałej i chaotycznej polityki rządu J. Becka a później gen.W.Sikorskiego.Niemcy były,są i będą zawsze naszymi przyjaciółmi,czego dowody dawali przez stulecia.
+0-0
Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 20:22
~Vrek
manukun, jestem zagorzałym anty fanem jak pis - u tak i po, oraz każdej jednej partii która niszczy ten kraj i mózgi ludzi.
+0-0
Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 20:08
manukun
Przeca PiS to ta sama opcja, co PO - niemiecka. Tylko ci pierwsi się z tym ukrywają, a drudzy robią to jawnie. Niestety tępaki tego nie widzą - dalej uważają, że te partie się czymś różnią ....
+0-0
Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 17:31
~olka
PiS pomógł rodzinom to i dzieci sie więcej rodzi i dlatego potrzebne są żłobki. No ale z basenem to już przesada. Ja jak będę miała dziecko, to posiedzę z nim w domu do 3-ch lat, a potem babcia sie nim zajmie. Dlatego ja już inwestuję w babcię.
+0-0
Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 15:29
~Rafał
Dlaczego takie: Manukuny, Liverpoole czy Mieszkaniec nieustannie dokonują po kolka wpisów ? Zamiast zająć stanowisko poprzez jeden wpis i tyle! Basta! Wystarczy! A tu rzedstawoają się i dyskutują jak eksperci od wszystkiego i obrażają innych To jest z ich strony zachowanie chore!
+0-0
Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 20:14
manukun
To się nazywa bezradność wobec aparatu partyjnego, sąd orzekł winę i bezczynność w sosie informowania o kosztach imprez miejskich. Myślisz, że Nadbereżny go wykonał?
+0-0
Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 19:50
~niesmak_pozostanie
Chcesz ograniczac wpisy? Cenzura ci sie sni po nocach "Rafalku"? Jak za "starych, dobrych czasow komuny"??
+0-0
Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 14:00
~pochwała łotrostwa
Co do 500+,niestety to "błogosławione" zasiłkowe z naszych podatków (ludzi którzy pracują i PKB zasilają), tylko zepsuło część społeczeństwa. Jedna pani przed 500+ miała dzieci i o dziwo pracowała zarobkowo a to na hali targowej, a to w drukarni, gdy błogosławieństwo danej zapomogi poczuła to dokoptowała sobie jeszcze dwoje dzieciaków, i teraz żyje z 500+ zasłaniając się niemożnością pracowania bo przy 5 dzieci i bezrobotnym konkubencie to się nie da. Z życia wzięte
+0-0
Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 15:20
~Zatorzanka
W mojej klatce mieszka taka patologia, 5 dzieciaków a ona królowa fejsbukowa, faceta pogoniła by zasiłek dalej brać, nie może podjąć pracy bo dzieci dużo!!!!! ale czas ma żeby awantury na całą klatkę robić i swojego faceta po lesie ścigać. Kasę na fajki i piwo z 500+,to też dla dzieci artykuły? Gdzie opieka społeczna????? ogranicza się tylko do wypłaty zasiłku a nie widzi sytuacji dzieci, umawiane wizyty kiedy jest czas na przygotowania, to właśnie stalowowolski mops
+0-0
Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 13:39
~Vrek
Miejsc w żłobkach i przedszkolach za mało, moja kuzynka by pracować i nie wypaść z rynku pracy, musiała nianię zatrudnić, gdyż nie załapała się do kolejki w zapisie przedszkolnym.
+0-0
Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 20:11
manukun
Typowe myślenie miernoty życiowej, która bez partii niczego w życiu nie osiągnęła. Teraz taka patologia się panoszy i uważa za elitę kraju. "rasa panów, psia ich mać... Dawniej trzeba było mieć kindersztubę, ogładę, wykształcenie albo rozsądek życiowy, teraz wystarczy hołd Tuskowi czy innemu Kaczyńskiemu...
+0-0
Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 17:07
~pisdrek
gdyby nie PiS to by nie miała piniendzy na nianię
+0-0
Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 11:46
~Adam
Ja przeżyłem w tym roku WIELKIE rozczarowanie jak wszystkie z trzech przedszkoli które mogłem wskazać odmówiły mi przyjęcia dziecka z braku miejsc. Fajnie że miasto się rozwija ale nie rozumiem tego że osoby nawet nie pracujące a korzystające z pomocy opieki i rodziny wielodzietne ( 500+) są bonusowane lepszą punktacją. Normalne rodziny gdzie obydwoje rodziców pracuje i chce pracować a nie utrzymywać się z 500+ jest skazana na starcie na brak miejsc dla ich dzieci w publicznych przedszkolach i żłobkach !. Przechowalnia zwana oddziałem przedszkolnym w szkołach jest nieporozumieniem. Brak odpowiednich warunków dla najmniejszych dzieci. Zamiast inwestować miliny na rozrywki w parku miejskim które raptem służą kilka miesięcy w roku najpierw MIASTO powinno się miasto zająć utworzeniem wystarczającej liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach. Pracujemy z żoną uczciwie a wspierane są rodziny korzystające z pomocy Państwa i nie pracujące. PORAŻKA.
+0-0
Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 11:21
~El_bieta
Witam, żłobki czy przedszkola są potrzebne, to bezsprzeczne, opłaty za nie powinny być na poziomie najniższej krajowej po odliczeniu kosztów utrzymania tak aby rodziny zmotywować (zwłaszcza matki, obecne beneficjentki 500+)by jednak podjąć pracę zawodową a nie tylko zawód- biorę zasiłek, wykonywać.
+0-0
Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 08:06
~Miszczu
Podobno lepiej jak "nasi" się bogacą. A że nie zawsze etycznie? Cóż pieniądze nie śmierdzą. A zawsze przydać się przydadzą. Np. można wspomóc Toruń albo Nowogrodzką.
+0-0
Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 07:32
~ddd
No proszę nocni hejterzy się obudzili? Nie! Te wpisy to robią ci ktorzy na Trzaskę ze stalowej pojechali wczoraj do Radomia i za dnia nie mieli jak wstawiać jadu
+0-1
Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 13:39
~AMA
@ddd jeśli nie potrafisz prawidłowo napisać imienia i nazwiska to świadczymy to tylko o elementarnym braku wiedzy, ale to że się z tym publicznie obnosisz publicznie to jakiś masochizm intelektualny. Prostactwo jedyne co potrafi to braki w wiedzy i wychowaniu nadrobić chamstwem i to jeszcze publicznie.
+0-1
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 23:31
manukun
Odgrzewanie kotleta od 2018 roku. Tyle konferencji prasowych, tyle briefingów, tyle filmów promocyjnych i głosowanek na fesbuczku i co? Nie ma. Pieniądze może kiedyś będą, ale jak zaglosujecie na partię, to będą tuż po wyborach... I tak niemal z każdym projektem w mieście. Za niedługo władze państwowe będą w Stalowej Woli uroczyście przecinać wstęgi przy byle placu zabaw czy otwarciu chodnika.
+0-0
Środa, 17 czerwca 2020 r. godz. 03:06
~Liverpool
Lans, lans, i jeszcze raz lans... to jest to co PiSuarom najlepiej wychodzi!!!
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 23:30
~Wyborca
Czy AntyChrysta będzie Prezydentem ?
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 23:21
~Jack
To przedszkole jest jak Yeti, wszyscy o nim mówią, a nikt go nie widział.
+1-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 19:47
~Rafał dziś w Radomiu
Przeznaczę pieniądze z przedszkola w Stalowej Woli na bojówki LGBT!
+0-1
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 20:58
~Bruno Wątpliwy
Czasami mnie taka myśl nachodzi-Pisowcy to nie ludzie,to ideologia.
+0-1
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 18:56
~Be
przeczytałem: Żabko-przedszkole":D
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 18:03
manukun
Odgrzewanie kotleta od 2018 roku. Tyle konferencji prasowych, tyle briefingów, tyle filmów promocyjnych i głosowanek na fesbuczku i co? Nie ma. Pieniądze może kiedyś będą, ale jak zaglosujecie na partię, to będą tuż po wyborach... I tak niemal z każdym projektem w mieście. Za niedługo władze państwowe będą w Stalowej Woli uroczyście przecinać wstęgi przy byle placu zabaw czy otwarciu chodnika.
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 23:40
manukun
Pochwal się, ile projektów obiecywanych od lat przez Nadbereżnego doczekało się realizacji? Strefy inwestycyjnej nie powiększył, osiedla nie zbudował, młodych do miasta nie ściągnął. Za to miasto zadłużył do granic możliwości, wyludnianie przyspieszył, administrację rozbudował i dał podwyżki tym, którzy nie zasłużyli. No ale jak widać wolisz dywagować, czy Sylwester w Stalowej Woli, czy też nie...
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 23:33
manukun
Bo nie było sylwestra, był jakiś festyn. Wszystko na jedno kopyto...
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 19:35
~Do płatnego hejtera
O proszę co ty wiesz o ubiegłym roku spoza Stalowej Woli. Pisałeś że nie było u nas sylwestra a był!
+0-1
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 17:34
~Vumit
Jakby w Stalowej Woli rządziła PO to by nie weszło nawet do budżetu. 5 parków dla psów, klimatyzowane przystanki i tęczowe podświetlenie mostu na Pysznicę. To by weszło...
+0-1
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 19:17
~Blizej Azji niz Europy
W cywilizowanych krajach WSZEDZIE sa "parki dla psow"... Wysmiewac moga z tego zas sie PiSowskie obszczymurki, ktorym wciaz sloma z butow wystaje.
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 17:48
~Alternatywy-4
Przedwyborcza akcja PiSowskiego aparatczyka.. zobaczymy co bedzie po wyborach!
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 16:55
~olka
Ale by maluszki miały fajnie. Mogli by sobie sikać do basenu i pluskać się w nim.
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 16:36
~Jeszcze będzie przepięknie...
W najnowszym sondażu IBRIS, w II turze wyborów prezydenckich, Rafał Trzaskowski jest już zaledwie 0,8% za Andrzejem Dudą! Wiadomo kogo poprą wyborcy pozostałych kandydatów...
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 16:20
~olka
Wybierzmy więc PADa, bo Czaskoski z każdego zrobi dziada, a tęczowi co tydzień będą paradować jeżdżąc po Polsce stringobusem
+0-1
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 18:24
~WES
Trzaskowski przynajmniej nie będzie nominował komunistycznych prokuratorów i obrońców pedofilów do TK ale tobie to bez różnicy byle micha była pełna.
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 18:05
~Mieszkaniec
olka, jak ja przekręcę nazwisko twojego kandydata, to będzie ci głupio. Nie brzmi fajnie.
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 16:16
~z internetu
- Zbierałem podpisy dla Rafała Trzaskowskiego, byłem na jego wiecu we Wrocławiu i wspieram całym sercem tego kandydata na prezydenta - powiedział w programie "Tak jest" TVN24 Franek Broda, siostrzeniec Mateusza Morawieckiego.
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 18:04
~Mieszkaniec
Franek Broda według wujka i jego kumpli po prostu nie jest człowiekiem. Ciekawe czy Morawiecki powiedział siostrze, że nie ma dziecka tylko ideologię?
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 15:42
~Izka
Przedszkole widmo. Temat obietnic PIS wraca zawsze przed wyborami.
+2-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 17:57
manukun
Tak samo wraca jak bumerang wraz ze żłobkiem na ul. Kwiatkowskiego czy przedszkolem przy ul. Kazimierza Wielkiego. Jedynie obiecywać potrafią, bo poparcie spada. Pewnie jeszcze przed wyborami będzie wbijanie łopaty pod łącznik do obwodnicy i kolejna obietnica nowej linii kolejowej do Rzeszowa...
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 16:25
~89
Jak tam w Radomiu hejterze? Już po spotkaniu z oszustem i kłamcą?
+0-2
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 13:58
~mieszkaniec
No za Trzaski to momentalnie cofną fundusze i pójdą na wspieranie ruchów LGBT. Tak jak to w Warszawie jest
+0-3
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 21:08
~mamuszka
Strachy na Lachy mam ubaw po same pachy z tych teczowych argumentow.Polska jest zbyt konserwatywna aby teczowe towarzystwo mialo cos do powiedzenia to nie raj dla homoseksualistow i nigdy nim nie bedzie.Mnie ich towarzystwo ani grzeje ani ziebi a nawet mnie rozsmiesza ,placä podatki i to powinno katoli interesowac.Reszta to zwykla homofobia i ksenofobia
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 20:58
~Tratatata
A pieniądze z centralnego portu Trzaskowski chce przekazać dla zwolnionych osób. Tylko te pieniądze są w uni i w kieszeni prywatnych inwestorów. Ale propaganda musi być. Jak kolejne nitki metra w Warszawie.
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 19:08
~PAX
Miliardy zl na PiS-TV w "obligacjach"? Prosze nie zartowac, PiSowski propagandzisto!
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 15:57
~Tratatata
Te 2mld były w obligacjach , szpital obligacji dostać nie może. Słuchaj TVN u dalej.
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 15:28
~sasasa
za dudy 2mld poszły zamiast na nfz to tvp1
+3-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 15:06
~glamdring
to chyba widzisz że barwy budynku są odpowiednie hehe
+0-0
Wtorek, 16 czerwca 2020 r. godz. 14:54
~alfz
no i za Trzaski bedzie paliwo po 7 zeta ale beda sklepy spozywcze od Sasina wiec w sumie bedzie super
+0-2
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.