Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 14 lipca 2020 r. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
 Wiadomości lokalne
» Na Hutniku rozpoczyna się wymiana wodomierzy
» Eye Fusion na piękne i świeże spojrzenie!
» Mordy polityczne w internetowych wpisach?
» I po wyborach. Czas podziękowań i rozliczeń w Koalicji Obywatelskiej
» Masz pomysł na kulturalną inicjatywę? Zgłoś się do MDK
» W związku z przypadkiem koronawirusa MOPS ogranicza obsługę interesantów
» Nowe zakażenie koronawirusem. Kobieta w szpitalu
» Spłonęły dwie ciężarówki, dwa inne auta nadpalone
» Tomasz Miśko ze Stalowej Woli dyrektorem tarnobrzeskiego oddziału ARP
» 500-metrowa plama oleju na trasie podskarpowej
» OSP Antoniów z dotacją na zakup samochodu
» Sąsiedzki Eko Azyl z mini ogródkiem przy bloku socjalnym
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Koronawirus zabija ludzi a my pracowaliśmy na ich rzecz. Mamy wielki wkład w rozwój małych ojczyzn. Dziś przyrównuje się nas do... pandemii".
Marek Rząsa, poseł Platformy Obywatelskiej.
 Imprezy w mieście
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» Towarzyskie spotkanie literacko - automobilowo - muzyczne Tyrmand i samochody
» Targ Staroci
» TARAS DLA WAS czyli Wakacyjna Strefa Spotkań
» TARAS DLA WAS - Aktywne poranki
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta. Wysta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 09:19     /ZS/
30 lat samorządu. Zobacz kto rządził miastem Stalową Wolą!

Przy okazji jubileuszu przypominamy tych, którzy rządzili Stalową Wolą przez ostatnie 30 lat.
Przy okazji jubileuszu przypominamy tych, którzy rządzili Stalową Wolą przez ostatnie 30 lat.
Fot. Jacek Rodecki
27 maja 1990 odbyły się pierwsze wybory do samorządu terytorialnego w Polsce, po 40 latach przerwy. W Stalowej Woli wybieraliśmy Radę Miejską, która następnie wybierała prezydenta.

Pierwszy objął urząd na początku czerwca 1990 roku. Przez 12 lat prezydenta wybierali radni, dopiero w 2002 wprowadzone zostały wybory bezpośrednie. Wszyscy są zgodni, że samorządy są podstawą sukcesu Polski w ostatnich latach. Przy okazji jubileuszu przypominamy tych, którzy rządzili Stalową Wolą przez ostatnie 30 lat. Zobaczcie kiedy rządzili i co robią dziś.

Jacek Koralewski. Prezydent Stalowej Woli w latach 1990 -1994.

Urodzony 15 stycznia 1949 w Bronisławowie koło Grudziądza. Studiował w Wyższej Szkole Inżynieryjnej w Rzeszowie, jednak za udział w wydarzeniach marcowych i protestach studenckich w 1968 roku został usunięty z uczelni. W 1971 ukończył studia na wydziale mechanicznym Kielecko-Radomskiej Wyższej Szkole Inżynierskiej (obecnie Politechnika Świętokrzyska). W latach 1971-1974 pracował w Zakładach Remontowo-Montażowych w Koniecpolu, w latach 1974-1976 Zakładów Naprawczych Mechanizacji Rolnictwa w Rytwianach. Od 1976 roku związany ze Stalowa Wolą. Pracował w Hucie Stalowa Wola do 1994 roku. Działacz "Solidarności". W latach 1985-1989 był wiceprzewodniczącym Rady Pracowniczej Huty Stalowa Wola.

Znany i ceniony samorządowiec: w latach 1994-1998 Prezydent Miasta Stalowej Woli; w latach 1998-2006 radny Miasta; w latach2002-2006 przewodniczący Rady Miasta; w latach 2006-2010 radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Pracował jako kierownik działu technicznego w Miejskim Zakładzie Komunalnym. Obecnie na emeryturze.

Andrzej Gajec. Prezydent Stalowej Woli w latach 1994 -1997.

w Stalowej Woli. Przez sześć lat pracował w Hucie Stalowa Wola jako konstruktor. Później zatrudniony był w WSK Gorzyce. W 1982 roku ukończył zaoczne studia na Politechnice Rzeszowskiej. Przez dwie kadencje był przewodniczącym rady nadzorczej w Spółdzielni Mieszkaniowej. Wybrany na delegata do Sejmiku Samorządowego województwa podkarpackiego. W latach 1990 - 1997 był Prezydentem Miasta Stalowej Woli. W 1995 roku z jego inicjatywy wydawano bezpłatny miesięcznik samorządowy "Moje Miasto". Był człowiekiem skromnym, energicznym i rozwiązującym problemy miasta. Zmarł po długiej chorobie 29 listopada 1997 roku. Pochowany na cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli.

Alfred Rzegocki. Prezydent Stalowej Woli w latach 1997 - 2002.

Urodzony w 14 maja 1947 roku w Stalowej Woli. Ukończył Technikum Elektryczne w Nisku. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Studia podyplomowe z europeistyki ukończył na Uniwersytecie Rzeszowskim i Uniwersytecie Paryskim Północnym. Zawodowo związany z Hutą Stalowa Wola. Fan sportu. Grywał w koszykówkę, pracując równolegle w pionie produkcyjnym HSW. Był też trenerem i doprowadził drużynę do ekstraklasy. Znany menadżer sportu klubu Stal Stalowa Wola. Był prezesem Zakładowego Klubu Sportowego "Stal". Radny dwóch kadencji. W czasie jego prezydentury rozpoczęto budowę obwodnicy, zakończono budowę hali tenisowej i domu pomocy społecznej, przejęto część opieki medycznej, zaczęła funkcjonowaćspecjalnej podstrefa ekonomicznej "Wisłosan", powstał Urząd Celny, punkt orzecznictwa ZUS, Wydział Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym. Odrestaurowano Pałac Lubomirskich i umieszczono w nim Muzeum Regionalne. W 2005 roku z listy PiS bezpartyjny kandydat do Sejmu; w 2006 roku kandydat na Prezydenta Miasta Stalowej Woli; w latach 2010 - 2014 Radny Rady Miejskiej Stalowej Woli; od 2014 Radny Rady Powiatu Stalowowolskiego.

Andrzej Szlęzak. Prezydent Stalowej Woli w latach 2002 - 2014.

Urodzony 14 grudnia 1962 roku w Stalowej Woli. Tu się wychował, tu ukończył Liceum Ogólnokształcące. Studiował historię i prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Prowadził tam konwersatorium z historii PRL. Po studiach wrócił do rodzinnego miasta. Mówił wówczas "marzę o tym, aby uczynić ze Stalowej Woli najsilniejszy ośrodek miejski w południowo-wschodniej Polsce". W 1990 roku został wybrany radnym Rady Miejskiej, funkcję tę pełnił przez kolejne trzy kadencje. Był pierwszym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Od 1997 roku dziennikarzem "Sztafety". Od 2000 roku pracował w "Naszym Dzienniku" w Warszawie. Jego analizy polityczne i komentarze często cytowano w publicznym radio i serwisach PAP. Jest autorem książki o historii Elektrowni Stalowa Wola. Był wykładowcą Instytutu Edukacji Narodowej. Od 2002 roku Prezydent Miasta Stalowej Woli. W czasie jego prezydentury Stalowa Wola odbiła się od dna. Zadłużenie budżetu miasta znacznie zmniejszyło się. Miasto piękniało z dnia na dzień. W 2002 wraz z Przymierzem Prawicy przystąpił do PiS. W wyniku bezpośrednich wyborów w 2002 został prezydentem Stalowej Woli (9151 głosów) pokonując w II turze urzędującego Alfreda Rzegockiego (7727 głosów). Następnie wystąpił z PiS i pozostawał bezpartyjny. W 2006 ponownie ubiegał się o prezydenturę, wygrywając w II turze (12057 głosów) pokonując Janinę Sagatowską z PiS (5467 głosów). Trzeci raz, w 2010 startując z własnego komitetu uzyskał reelekcję na kolejną kadencję (11433 głosów). Wówczas pokonał w II turze Wiesława Siembidę z PiS (6683 głosów). W międzyczasie popierał Janusza Korwin-Mikke i Nową Prawicę. Następnie współpracował kolejno z Ruchem Narodowym i z Polską Razem. W 2014 ubiegał się o reelekcję z własnego komitetu wyborczego i przegrał prezydenturę miasta w pierwszej turze głosowania (10116 głosów) z Lucjuszem Nadbereżnym z PiS (12005 głosów). W ostatnich wyborach samorządowych został za to radnym sejmiku.

Lucjusz Nadbereżny. Prezydent Stalowej Woli od 2014 roku

Urodzony 21 maja 1985 roku w Stalowej Woli. Z wykształcenia politolog i prawnik. Od 2014 roku prezydent Stalowej Woli. Ma żonę Aleksandrę i dwóch synów: Miłosza i Gabriela. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Studiował Politologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Prawo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Stalowej Woli. Od 2006 roku członek Prawa i Sprawiedliwości. W 2006 roku w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej w Stalowej Woli uzyskał mandat radnego w wieku 21 lat. Stał się najmłodszym członkiem Rady Miejskiej w historii Stalowej Woli. W wyborach samorządowych 2010 roku zdobył ponownie mandat radnego. Uzyskał rekordową liczbę 1268 głosów w historii wyborów do samorządu miejskiego w Stalowej Woli. Był przez dwie kadencje aktywnym radnym miejskim posiadającym duże doświadczenie w zarządzaniu jednostkami samorządu terytorialnego. W listopadzie 2014 roku w wyborach samorządowych wystartował na urząd Prezydenta. Pokonał w pierwszej turze głosowania z wynikiem 52 procent urzędującego od 12 lat byłego Prezydenta Stalowej Woli. Został najmłodszym Prezydentem Miasta w historii Stalowej Woli, a także w Polsce. Celem jego pracy jest motto "W centrum wszystkich działań samorządowych Stalowej Woli będzie człowiek".

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 14:04
~RZECZNK KKS
Do vide, hejterze twoja próba manipulacji jak zwykle kończy się twoją totalną kompromitacją. Cieciu 200 minus 80 to daje 120 jeśli cię uczono matematyki, to dlaczego wypociłeś o 200 milionach dlgy PANA PRERZYDENTA L.N. Oczywiscie ,ze nie przez 4 lata tylko prawie 6 lat ale najważnejsze ile zrobił prze 12 lat SZREK dla mieszkańców a ile zrobił PAN PREZYDENT L.N. Za SZREKA ja się wstydziłem , że mieszkam w tym mieście a teraz jestem dumny ,że mieszkam w STALOWEJ WOLI. Wystarczy tylko się przejśc na stadion na ulicy HUTNICZEJ i zobaczyc nową wizytówke naszego miasta.
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 19:01
~waga
Dla ciebie nie trzeba mocnych argumentów byś wpadł w szał, wystarczy tylko prawdę napisać a zaczynasz taniec chochoła. Dlaczego ciebie tak jara prawda, czy może chodzisz w ciasnych butach i w dodatku w stringach? Czy może się nie wysypiasz bo musisz być na czacie na każdym forum? W każdym bądź razie bardzo ci współczuję tej nadwrażliwości połączonej z paranoją. Zrób sobie lewatywę to może ci pomóc. Niejednemu już dobrze się zrobiło po niej.
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 17:52
~Man from utopia
Co to ma być? Imbecyle uciekły z psychistryka?Nie ujawnianie się bo was wyłapią.
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 17:24
~Komuna_Wiecznie_Zywa
Kolejny PiSowski cwierc-analfabeta na forum? Naucz sie tez liczyc - wystarczy poziom 8 klasy szkoly podstawowej!
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 11:22
~Bruno Wątpliwy
Czas , żeby mieszkańcy sami rządzili we własnym mieście.My tu mieszkamy ,pracujemy, wychowujemy dzieci i nikt nas po linii partyjnej nie będzie dyscyplinował.Tylko ci co nie traktują stołka na którym siedzą jako trampolinę partyjną są godni być nazywani dumnym zwrotem-SAMORZĄDOWIEC
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 13:31
~Jack
Lecz się hejterze
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 09:44
~INTELIGENT
Do chicago, ty jesteś za glupi aby oceniac mieszkańców naszego miasta.W STALOWE WOLI mieszkają najmądrzejsi mieszkańcy POLSI dlatego tu jest matecznik partii PIS. A dzięki temu tak wspaniale STALOWA WOLA się rozwija jak żadne inne miasto w POLSCE. Cała POLSKA i wszyscy POLACY zazdroszczą mieszkańcom naszego miasta ,że tak inteligentnie głosujemy od 5 lat.
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 11:35
~Man from utopia
To ,że najmądrzejsi to widać po tobie.
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 09:39
~INTELIGENT
Do nocna kawa vel manekin , cieciu nie tylko miasto nic nie będzie doplacac do naszego przepięknego CENTRUM SPORTOWEGO ale jeszcze miliony dzięki temu CENTRUM co roku będziemy zarabiac bo niby na co mielibyśmy do tego CENTRUM dopłacac. A PAN PREZYDENT DOKTOR PRAWA ANDRZEJ DUDA już dawno zwycięstwo w czerwcowych wyborach ma w kieszeni i to w pierwszej turze , tylko ty jesteś za glupi aby to zrozumiec. Podniecarz się zmanipulowanymi TVN24 sondażami ,że będzie druga tura. Więc ja już dziś co gwarantuje ,że żadnej drugiej tury nie będzie bo wszyscy mądrzy POLACY zagłosują na obecnego prezydenta. A nasze miasto jako bastion i matecznik partii PIS w 100 procentach zagłosuje na PANA ANDRZEJA DUDE.
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 22:54
~Tytus
Jakiś inteligentny inaczej.
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 20:37
~Kot Behemot
Czy ten nick "Inteligent" to jakas swiadoma ironia??
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 08:41
~Litości
A kto drodzy hejterzy z opozycji byłby lepszy od Nadbereżnego? Napiszcie! Szymonik 27-73 dostał. Pani Butryn mogła startować ale się bała. Skończyło by się pewnie 15 - 85. To kto jak nie oni? Darek? Damianek?
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 11:38
~Idźta w pis-do you love me
Ja!
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 11:23
~INTELIGENT
Gdydy darek wystartowal w przyszłych wyborach z PANEM P5REZYDENTEM L.N. to wynik już dziś ogłaszam 99 do 1 dla obecnego prezydenta. Jeszcze jedno gdyby prezydentem został naczelny hejter to ja pierwszy z tego miasta się wyprowadzam.
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 08:37
~Niesiołowski
Opozycyjna szczujnia może sobie wypisywać ile chce hejtów, nie zmienią faktu, że miasto za Nadbereżnego zmienia się na lepsze!
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 19:31
~Kiedys Was Rozliczymy
Lubudubu... niech nam zyje prezes klubu! Miasto "zmienia sie na lepsze", tylko ludzie jacys niezbyt wdzieczni, ze ze Stalowej uciekaja! Czy nie tak, szanowny panie prezydencie?
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 18:11
~Midas
Kwota zadłużenia miasta według Wieloletniego Planu Finansowego na rok 2020 wynosi 195 milionów złotych. W ciągu najbliższych lat ma on ulegać zmniejszeniu i zostać spłacony do 2033 roku Ktoś otrzyma niezły spadek.
+1-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 02:44
~Chicago
Mieszkancy Stalowej Woli sami sobie takiego Lucjusza wybrali - tutaj kosciolek i TV-PiS ludzikom wskazuja co maja robic i na kogo glosowac!
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 19:04
~???
Ale chłopak na hulajnodze patroluje i Boga wielbi. Ale na poważnie to chyba trzeba się bać.Zobaczcie co on nawypisywal na swoim Facebooku w swoje 35 urodziny i jeszcze strzelił sobie fotkę .Facet ma naprawdę problem.
+1-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 18:03
~Honor i Ojczyzna
Istotne!!! > "Stalowowolskie stowarzyszenie od kilku miesięcy nie może ustalić, jak urząd miasta wydaje publiczne pieniądze. Ratusz konsekwentnie unika odpowiedzi na przesyłane pytania. Sprawą zainteresowały się Sieć Obywatelska Watchdog Polska oraz Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Stowarzyszenie "Nasze Miasto" ze Stalowej Woli od ponad dwóch lat prześwietla działania lokalnych władz. Przez kilka ostatnich miesięcy urząd miasta nie odpowiadał na wnioski o dostęp do informacji publicznej (...)." I nadal nie odpowiada! Co do ukrycia ma wasz pan Lucjusz???
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 00:55
manukun
Wiadomo - pieniądze wydane na kolegów partyjnych
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 17:51
~Jann
Stalowa Wola nie miała lepszego prezydenta od Nadbereżnego nie siedzi za biurkiem, nie siedzi w Romie... pracuje dla ludzi od rana do wieczora.
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 05:38
~Wasze Lustro
Pracuje od rana do wieczora... nad czym? I co z tego wynika??
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 17:50
~Stalówek
Zgadza się że z racji ,,pleców'' u góry lepiej że jest Lucek ale trochę Go poniosło z finansami i uważam że bez tych koneksji byłby naprawdę słabym prezydentem.Patrząc na przewodniczącego rady miejskiej,z pełnym szacunkiem to mógłby być co najwyżej sołtysem i nie piszę tego po złości tylko po tym co sobą i swoją wiedzą reprezentuje.Dla mnie złotym środkiem byłoby dogadanie się Lucka ze Szlęzakiem(jako doradca bo doświadczenie i wiedzę ma nieocenioną) i doradzanie sobie w wielu kwestiach dotyczących rozwoju i sprawnego funkcjonowania miasta.Pomarzyć można...
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 15:34
~Vrek
Ktoś przy szklanicy pryty "sumiennie się napracował. Wpisy ach wpisy i szyszki na lipie.
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 18:58
~Vrek
hejterze, a dziękuję, nikt na piswielbienie nie cierpi u mnie w domu, więc wszyscy jak najbardziej zdrowi.
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 17:50
~do hejtera
W domu hejterze wszyscy zdrowi?
+0-1
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 15:30
~Moher49
Nie mamy co narzekać. Miasto jest zadbane. To co zrobiono z HSW, to woła o pomstę do nieba, ale to nie wina prezydentów, tylko tych co hutą zarządzali i różnych Balcerowiczów. Ktoś się poniżej zastanawia, co by było gdyby miastem zarządzała "polonistka". Otóż byłby syf i malaria taki jak w pozbawionej rozumu Warszawie.
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 13:40
~listonosz
Ochrona danych osobowych obowiązuje tylko do osób prywatnych.
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 05:30
~Wasze Lustro
Wlasnie... i to o te osoby prywatne tu chodzi. 'Kudlaty" Lucjusz N. popelnil przestepstwo przekazujac ich dane (bezprawnie!) instytucji pod nazwa "Poczta Polska"!
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 13:39
~Szwajcar
Nawet nie chce sobie wyobrażać sobie co by było gdyby np rządziła w Stalowej Woli polonistka czy Darek...
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 15:07
~jan
.... nie wyobrażasz sobie masz dekiel zabetonowany bolszewickim spoiwem ....
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 12:57
~CIEKAWY
KOMOROWSKI powiedział ,że ze sympatykami PIS trzeba się lac dechami a TRZASKOWSKI organizuje lewaci grupy które mają cwiczyc gimnastyke na ulicach i co wam to mówi POLACY. Czy liberałowe i lewaki chcą obalic demokracje i konastytucje.
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 05:21
~nocna_kawa
Spadaj stad smrodliwy trollu (CIEKAWY) i przestan krecic i klamac! Plujesz i obrzucasz blotem jak prawdziwy Pisuar... ale mizernemu "dlugopisowi" Dudzie i tak to niewiele pomoze.
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 12:54
~RZECZNK KKS
Do sasasa, o czym ty wypociłeś SZREK ne nodziedziczył żadnych dlugow po poprzedikach a zostawil po sobie 80 milionów dlugu do splacenia obecnem prezydentowi. Za SZREKA STALOWA WOLA to był największy grajdolek w POLSCE tylko, że ty wtedy byłeś dzieckiem malutkim i nie wiesz co się działo w naszym mieście. Tylko jak mówią dzień bez wazeliny to dzień stracony. Czy t jeteś kibiem tego wielce szanowanego klubu STALÓWKI? Jeśli tak to przejdź się na toprzepiękne CENTRUM SPORTOWE i zobacz co PAN PREZYDENT LUCJUSZ NADBEREŻNY zrobił na stadonie dla wszystkich mieszkńców. A jeszcze za SZREKA był tam skansen sportowy taką STALOWĄ WOLE zostawił SZREK.
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 12:00
~vide
Przecież pan Nadbereżny będąc radnym dwie kadencje dobrze wiedział jak wyglądają finanse miasta więc po co się pchał, kopał po kostkach, walił w plecy pana Szlęzaka? Nie powiesz by teraz narzekać i wzorem tej formacji(PiS) wyciągać co było przed nim. Nawet jeśli były pozostawione te jak piszesz 80 melonów za 12 lat prezydentury p. Szlęzaka to jest to znacznie mniej niż 200 melonów za 4 lata Nadbereżnego. Widzisz tą różnicę czy jej nie widać? Gdzie i na co poszły te pieniądze które trzeba będzie latami spłacać? Nie porównuj tych dwóch panów bowiem to wygląda tak jak gra zawodnika(piłkarza) z klasy okręgowej(Nadbereżny!) przeciw sportowcowi z ekstraklasy(Szlęzak!). Tego też nie widzisz? To kup sobie okulary. Powodzenia.
+1-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 05:17
~nocna_kawa
Zastanow sie matol-ku - ile to co roku miasto bedzie musialo DOPLACAC do tego "centrum pilkarskiego"? I o ile wzrosnie zadluzenie miasta??
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 12:39
~INTELIGENT
Do manekin, gdyby tak bylo ja wypocileś za komuny to do dziś była by komuna w POLSCE. Skoro tak świetnie się rozwijaliśmy to dlaczego wszyscy POLACY to odrzucili. Gdyby do dziś bylo to co bylo to dziś korzonki byś wper. dalał jak ludzie w czasie wojny. Gdyby wtedy była możliwośc wyjechac do UNII jak dziś to w naszym mieście mieszkało by może 20 tysięcy mieszkańców. Po za tym gdyby wtedy na studia było tak łatwo się załapac jak dziś to nawet te 20 tysięcy by STALOWA WOLA nie liczyła. Czego ty śmieszny propagandzisto próbujesz , na co liczysz , że młodzi POLACY wrócą do komuny? To się już nigdy nie wróci byc może ty wtedy żyłeś lepiej niż dziś ale jeśli tak było to na koszt tych co cierpieli głód i biedote.
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 14:16
manukun
Nadrobienie zaniedbań Nadbereżnego zajmie dekady, bo pomimo wydania pół miliarda złotych na "imwestycje" od 2014, perspektyw dla młodych nie ma. Nie ma nawet tak prozaicznej kwestii jak przygotowanie terenów pod osiedla mieszkaniowe, za to mamy kolejne konferencje prasowe i prezentacje kolejnych kolorowych obrazków. Przez 6 lat Nadbereżny nie uchwalił nawet planu zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę wielorodzinną, bo kampanie wyborcze były ważniejsze niż realizacja jego obietnic. Jego plan jest dobry, ale go nie robi. Plan Szlęzaka też nie był najgorszy, ale Nadbereżny skutecznie zablokował możliwość korzystania z potencjału zbudowanego za ciężkie miliony złotych. Weźmy chociaż otoczenie wyremontowanej części ul. Okulickiego czy koncepcja rewitalizacji placu Piłsudskiego. Obydwa projekty Nadbereżny zablokował, żeby w ich miejsce marnować czas i pieniądze na pozorowanie pracy. Ani centrum handlowe na działce PKS, ani deptak łączący z placem Piłsudskiego nie powstały, bo urzędasy Nadbereżnego "podejmują decyzje" od 2014 i inwestor dalej nie buduje. To samo naprzeciwko - co roku znana pomysłu, najpierw miało być centrum przesiadkowe, potem parkingi wielopoziomowe, teraz ma budować biurowiec - ciekawe co obieca następnym razem? Oczywiście możesz bredzić o komunie, ale nawet wtedy nie było tylu urzędów pełnych dyletantów partyjnych pomimo braku komputerów czy systemów informatycznych. Teraz przy automatyzacji, milionowych nakładach Nadbereżny potrzebuje kilkuset urzędników do administrowania miastem, a i tak nie potrafi przypilnować takich drobiazgów jak dokończenie przejazdu kolejowego czy posprzątanie błota na ulicy.
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 12:29
~INTELIGENT
D arytmia, cieciu o czym ty wypociłeś POCZTA POLSKA ma wszystkich mieszkańców POLSKI dane i wszyscy o tym wiedzą cozaponiałes juś jak TOTALNA TARGOWICA udzielała wszystkich mieszkańców dane już między rokiem 2007 a 2015 bo wybory korespondencyjne już dawno w POLSCE były tylko ty jesetś za głupi aby to wiedziec nie ukryjesz ceciu prawdy.Europarlamentarzysta o nazwisku KOWAL dostał się do E.P. dzięki głosowaniu korespondencyjnemu i skąd co co przeprowadzili to głosowanie mieli wszystkie informacje o każdym POLAKU. Ty jesteś za głupi aby dyskutowac z inteligentnymi mieszkańcami naszego miasta. Co do długu miasta to dzisiejsze 200 milionów to mniej niżj eszcze 5 lat temu 80 milionów jakie odziedziczył PAN PREZYDENT LUCJUSZ NADBEREŻNY po swoim poprzedniku.Tacy wlaśnie jak ty powinni nosic naszego prezydenta na rękach codziennie od rana do nocy.
+0-1
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 00:54
manukun
Dług po Szlęzaku miasto mogłoby już spłacić, gdyby Nadbereżny nie szastał milionami złotych na urzędy, dekoracje, świecidełka, premie, festyny i zabawki. Skupienie na kluczowych projektach pozwoliłoby na zmniejszenie zadłużenia do co najmniej poziomu 100 mln zł. Niestety Nadbereżny w swoim narcyzmie i zadufaniu w sobie zamiast finansowania inwestycji woli wydawanie pieniędzy na igrzyska.
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 15:54
~luka
"INTELIGENT" nie wiem czy wiesz ale głupich nie sieją, oni się tacy rodzą!
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 13:11
~Czubat-ek
Podnóżek dla MOJEGO LUCKA to moje plecy i mój zadek
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 12:11
~Bezpartyjny
Pierwsza trójka prezydentów: 1 Nadbereżny, 2 Gajec, 3 Szlęzak.
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 13:47
~gabi
Dlaczego wymiksowałeś Alfreda Rz.? Moim zdaniem jeśli już stać cię na uczciwość to kolejność jest taka : P. Szlęzak, p. Gajec, p. Koralewski, p. Rzegocki i dopiero teraz p. Nadbereżny. Żaden z wymienionych nie zadłużył miasta na setki milionów złotych(Nadbereżny) a to przecież liczy się najbardziej w życiu miasta. Żaden nie wykazał się taką lekkomyślnością i chęcią błyszczenia niczym tombak jak p. Nadbereżny. Rzeczywistości nie zakrzyczysz, niestety! Mamy prawo do takiego uczciwego rankingu.
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 10:40
~Tytus
Są poważne zarzuty dla R.Trzaskowskiego. Dziennikarz zapytał go, czego jego dzieci nie chodzą na religię.
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 05:15
~nocna_kawa
Hej "Trzaska-Draska"! Klamiesz tutaj za darmo, czy za (Pisowskie) pieniadze???
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 12:13
~Trzaska - Draska
Są poważniejsze. Milionami złotych wspiera lewackie bojówki, a przede wszystkim chce zastopować kluczowe dla Polski inwestycje. Ruscy i Niemcy zacierają ręce.
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 10:31
~Stalówek
Do obiektywny:Niskie bezrobocie to nie jest zasługa Lucka.Całą strefę rozbudował i ,,umediował'' Szlęzak.Przez 8 lat nie podnosił podatku przedsiębiorcom żeby Ich tu utrzymać.Robił wszystko żeby utrzymać KUL i ściągnąć Politechnikę Rzeszowską do miasta.Lucek też zrobił dużo wizualnie.Tylko wszystkie te inwestycje generują ogromne koszty.Trzeba pomyśleć o bazie dochodowej jak inwestorzy(przez 5 lat nie ściągnął nowy prezydent ani jednego a zarzucał to poprzedniemu).Podobnie było z długiem co było wojną na sesjach rady miejskiej.70 baniek za Szlęzaka.Teraz ten dług kręci się w granicach 200!!!Jak w budżecie rodzinnym.Ja nie wezmę kredo bo chcę mieć nowe auto,willę i wakacje egzotyczne bo nie rzucę na minę swoich dzieci.W przypadku miasta to są nasze pieniądze i nasz dług i Lucka to wali że miasto może stracić płynność finansową i zdolność kredytową bo zostawi stołek i podziękuje.
+1-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 10:05
~Embraer 195
Po komentarzach widać, że wystarczy obiecać parkingi, dać paliwo za darmo i wygrane wybory w kieszeni.
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 08:34
~Bruno Wątpliwy
Nowe bloki będą...Pierwszy paranoik jak był w St.Woli to nie umknęła jego uwadze ilość drzew.Jak mówił,tu jest potencjał bo macie dużo lasów. Wprawdzie pierwszy rąbajło nie żyje ale żyje idea.Zresztą w tych naszych lasach to tylko kornik siedzi...
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 08:00
~Man from utopia
Od 2006 roku członek PIS-u.To o czym tu pisać.Z pionierów poprzez komsomoł zbierał,,doświadczenie" a głos partii jest mu drogowskazem.Jeszcze ta kościelna otoczka...
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 07:30
~Obiektywny
Piszcie co chcecie, ale to za Nadbereżnego udało się pozyskać najwięcej milionów z Warszawki, województwa czy UE na inwestycje, powstają nowe drogi, zniknęły bramy na hutę i bezsensowne pobieranie opłat za wjazd, najniższe bezrobocie od 30 lat. Owszem można mieć swoje "ale"... Tylko że obiektywnie patrząc zrobił on dla Stalowej Woli i mieszkańców więcej niż wszyscy pozostali razem wzięci. Nie, nie głosuję na PiS.
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 00:46
manukun
A teraz ze swojego zestawienia usuń projekty, które nie powstały i nie spełniają swojej funkcji. Ile ich zostało? Co wybitnego zrobił obecny prezydent poza przypadkiem trafieniem na dobrą koniunkturę gospodarki i większe możliwości finansowe miasta dzięki niej?
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 18:29
~Ballada
(LN) "Był przez dwie kadencje aktywnym radnym miejskim posiadającym duże doświadczenie w zarządzaniu jednostkami samorządu terytorialnego." Rozumiem, iz to "duze doswiadczenie" to taki zart, lub dowcip. Czy tak?
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 00:47
manukun
Nie liczy się jakość działań, tylko czas pierdzenia w stołek
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 17:32
~ytikikx
ln najgorszy prezydent 30 lecia
+1-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 12:15
~całaprawda
Do xxx, a weźmiesz cieciu odpowiedzialnośc przed wyborami prezydenta POLSKI za tysięce drzew pod to osiedle LEŚNE?jakie będziemy musieli wyciąc.
+0-1
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 11:57
~Moher49
Absolwenci KUL nie powinni być do STW wpuszczani. Niech jadą tam do Lublina i tam rządzą. Politechnika Rzeszowska, Politechnika Wrocławska to najlepsze kuźnie kadr.
+0-1
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 22:07
~Oda
Jak chcesz sobie humor poprawić przeczytaj na FB Nadbereżnego Ode do jego własnej świetności z okazji 35 urodzin.Musial to pisać już po toastach urodzinowych.
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 11:52
~Zenek Bałuch
a plac do zawracania z parkingu pomiędzy Poniatowskiego 23 a 25 to kiedy będzie? Auta cofają i doprowadzą do tragedii.
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 15:21
~Matylda O.
o mało Anusi mi nie rozjechał!! Tyłem jechał, nic nie widział, skunks jeden!!
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 11:04
~mieszkaniec
Tak to prawda lepszego prezydenta niż obecny to nie było , i chyba już nie będzie ...
+1-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 19:54
manukun
Kto umorzy ten dług? Przecież Banki tylko czekają na odsetki
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 18:05
~kabi
manukun a dlaczego nie można umorzyć ten dług
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 14:14
~sasasa
Zacytuję z tekstu o szlezaku "W czasie jego prezydentury Stalowa Wola odbiła się od dna. Zadłużenie budżetu miasta znacznie zmniejszyło się. Miasto piękniało z dnia na dzień" a LM co takiego dokonał?
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 12:35
manukun
Przy obecnej sytuacji finansowej gminy przez najbliższe 20 lat będziemy spłacać kredyty. Nie ma nawet perspektyw na dodatkowe dochody, bo od 6 lat prezydentury Nadbereżnego nie przygotowano żadnych nowych terenów inwestycyjnych ani nie pozyskano nowych inwestorów. KFC, Lidla czy McDonald życzliwe pominę.
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 09:56
~Jan Sib
Rzegocki jest najlepszy, drugi Nadberezny.
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 19:05
~Bezprawie i Niesprawiedliwosc
A co dobrego zrobil pan Lucjusz dla miasta poza usilowaniem przeksztalecenia go w "wesole miasteczko"? P.S. Pozostaje miec nadzieje, ze pan Lucjusz N. zostanie tez rozliczony z Bezprawnego przekazania danych mieszkancow poczcie. Podczas PiSowskich nierzadow prawo i Konstytucja RP nabyły wartość papieru toaletowego.
+1-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 13:20
~nato
Chodzi ci o 10%?
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 12:36
manukun
Najlepszy był Malinowski w rozwoju miasta, reszta może mu buty pastować.
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 09:52
~takaprawda
PAN PREZYDENT UCJUSZ NADBEREŻNY to 100 razy lepszy prezydent od pozostałych , którzy siedzieli przy korycie w naszym mieście. Tylko za wybudowanie tej najtańszej stacji nbenzynowej na MZK wszyscy mieszkańcy powinni nosic naszego PANA PREZYDENTA L.N. na rękac do końca jego życia. I chyba wszyscy mieszkańcy STALOWEJ WOLI się ze mną zgodzą.
+1-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 19:32
manukun
Bez przesady, dane osobowe podatników to pikuś w porównaniu do zmarnowania ostatnich szans miasta na odbicie się od dna. Teraz zadziała efekt kuli śnieżnej zarówno w zadłużeniu, jak i demografii Stalowej Woli. Nadrobienie zaniedbań Nadbereżnego zajmie dekady, bo pomimo wydania pół miliarda złotych na "imwestycje" od 2014, perspektyw dla młodych nie ma. Nie ma nawet tak prozaicznej kwestii jak przygotowanie terenów pod osiedla mieszkaniowe, za to mamy kolejne konferencje prasowe i prezentacje kolejnych kolorowych obrazków. Przez 6 lat Nadbereżny nie uchwalił nawet planu zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę wielorodzinną, bo kampanie wyborcze były ważniejsze niż realizacja jego obietnic. Jego plan jest dobry, ale go nie robi. Plan Szlęzaka też nie był najgorszy, ale Nadbereżny skutecznie zablokował możliwość korzystania z potencjału zbudowanego za ciężkie miliony złotych. Weźmy chociaż otoczenie wyremontowanej części ul. Okulickiego czy koncepcja rewitalizacji placu Piłsudskiego. Obydwa projekty Nadbereżny zablokował, żeby w ich miejsce marnować czas i pieniądze na pozorowanie pracy. Ani centrum handlowe na działce PKS, ani deptak łączący z placem Piłsudskiego nie powstały, bo urzędasy Nadbereżnego "podejmują decyzje" od 2014 i inwestor dalej nie buduje. To samo naprzeciwko - co roku znana pomysłu, najpierw miało być centrum przesiadkowe, potem parkingi wielopoziomowe, teraz ma budować biurowiec - ciekawe co obieca następnym razem? Oczywiście obieca i nie zrobi, bo przejadł budżet gminy na najbliższe kilkanaście lat.
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 19:25
~Vrek
Veto.
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 13:19
~arytmia
Nie chwal, nie chwal bałwochwalczo(a może to samouwielbienie?) człowieka nie mającego zielonego pojęcia co to jest samorząd a nie mówiąc o efektach jego szarogęsienia się na urzędzie. Tyle wtop jakie zaliczył to dawno powinno po lanserze być już pozamiatane. On powinien odpoczywać gdzies w Uhercach czy w innym ośrodku wypoczynku. Nie przeskoczył jeszcze jednej sprawy otóż musi sie zmierzyć z... wymiarem sprawiedliwości czy tego będzie chciał czy też nie. Mieszkańcy mu nie odpuszczą przestępczego działania sprowadzajacego się do ujawnienia danych wrażliwych spółce skarbu państwa a więc instytucji będącej jednostką prawa handlowego. Dopiero gdy wyjdzie z tego obronną ręką będziesz mógł mu współczuć a nie gloryfikować. To najgorszy(brak kompetencji!) osobnik na tym urzędzie w czasach tego 30 lecia. To szkodnik jakich nie było dotychczas i niszczyciel finansów miasta(dług ponad 200 mln PLN!- obroń tą informację i powiedz, że jest inaczej)! Więc po co piszesz bzdury i komu to ma służyć?
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 12:31
manukun
Oho, ktoś tu się boi stołek stracić. Dzień bez wazeliny to dzień stracony. Prawda jest taka, że miasto lata świetności ma za sobą. Rozwój to był, ale w latach 70., kiedy rocznie budowano więcej mieszkań, niż przez ostatnie 20 lat. Wtedy młodzi chcieli mieszkać w Stalowej Woli, teraz wszyscy się stąd wynoszą. Za Nadbereżnego ubywa niemal tysiąc mieszkańców rocznie. To zdecydowany rekordzista spośród prezydentów naszego miasta od 1990
+1-1
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 12:22
~jan
.... pisz za siebie a nie za wszystkich, ja ani razu nie byłem na tej stacji, a po za tym nie wiem czemu ,,wszyscy mieszkańcy" mają być wdzięczni że ty zaoszczędziłeś 3 zł na jednym tankowaniu ....
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 10:57
~Xxx
A nowe bloki mieszkaniowe to gdzie są
+0-1
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.