Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 6 lipca 2020 r. Imieniny: Dominiki, Jaropeśka, Łucji
 Wiadomości lokalne
» Potrącenie na Czarnieckiego. 2-letnie dziecko wypadło z roweru miejskiego
» Zamek w Baranowie Sandomierskim otwarty z nową ofertą dla regionu WAKACJE 2020
» Pękła rura kanalizacyjna o średnicy dwóch metrów. Zalało kilkadziesiąt ogródków działkowych
» Wjechał w kiosk i zabił człowieka. Grozi mu do 8 lat więzienia
» Komunikat MZK
» Milion złotych dla Lokalnego Funduszu Poręczeń od miasta na wsparcie gospodarki
» Nowy przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
» Nie żyje Zbigniew Paszkiewicz, wieloletni radny i działacz Solidarności
» Potrącenie rowerzysty przy Patriocie
» Baseny odkryte nieczynne. Mieszkańcy skarżą się na brak informacji
» Ruszyły policyjne kontrole w autobusach. Za brak maseczki mogą posypać się kary
» ProFacial - oczyszczona, nawilżona i promienna cera!
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Koronawirus zabija ludzi a my pracowaliśmy na ich rzecz. Mamy wielki wkład w rozwój małych ojczyzn. Dziś przyrównuje się nas do... pandemii".
Marek Rząsa, poseł Platformy Obywatelskiej.
 Imprezy w mieście
» TARAS DLA WAS - Aktywne poranki
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» TARAS DLA WAS czyli Wakacyjna Strefa Spotkań
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Środa, 27 maja 2020 r. godz. 12:04     /Magdalena Rodecka/
W dawnym rezerwacie Sochy usuwają drzewa zagrażające bezpieczeństwu

Niebawem prace przeniosą się wzdłuż drogi publicznej przecinającej dawny rezerwat.
Niebawem prace przeniosą się wzdłuż drogi publicznej przecinającej dawny rezerwat.
Fot. Jacek Rodecki
Od marca tego roku w dawnym rezerwacie przyrody prowadzone jest usuwanie drzew niebezpiecznych, chorych i obumierających. Suche i spróchniałe zagrażają znajdującym się w bliskim sąsiedztwie ogrodom działkowym, zabudowaniom mieszkalnym, osobom, które odwiedzają to miejsce w celach rekreacyjnych oraz użytkownikom infrastruktury drogowej.

Obecnie prace prowadzone są w głębi kompleksu leśnego. Usuwane są drzewa bezpośrednio znajdujące się przy ogrodzeniu ogrodów działkowych, nachylone w kierunku zabudowań oraz dróg wewnętrznych i ścieżek kompleksu, stwarzające niebezpieczeństwo przewrócenia się, uszkodzenia mienia, zdrowia i życia przebywających tam osób. O wykonanie zabiegów wnioskowali także sami zarządcy ROD.

Niebawem prace przeniosą się wzdłuż drogi publicznej przecinającej dawny rezerwat. - Tu także do wycinki wytypowano kilkanaście drzew. Jest to zasadne o tyle, że mamy coraz częściej do czynienia z anomaliami pogodowymi. Istnieje duże niebezpieczeństwo, że spadnie na drogę gałąź lub drzewo a w tym czasie może przejeżdżać samochód, rower i dojdzie do tragedii - mówi Roman Dudziak, inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Rozwadów.

Prace przy drodze będą prowadzone w porozumieniu z Urzędem Miasta w Stalowej Woli, zakładem energetycznym i drogowcami ze względu na utrudnienia w ruchu, mogące potrwać kilka dni. - Praca tam jest trudna z tego względu, że występują drzewa nachylone nad występującą infrastrukturą drogową i działkową. Trzeba je złapać liną, przeciągać powoli ciągnikiem. Jest to bardzo żmudne, czasochłonne, trwająca nawet kilka godzin jeżeli chodzi o ścięcie jednego drzewa - wyjaśnia Roman Dudziak.

Prace prowadzone są od marca z przerwami z powodu epidemii koronawirusa. - Nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo ludzi. Usługi świadczą firmy wyłonione w ramach przetargów pod nadzorem służb leśnych - dodaje nasz rozmówca.

Sochy są miejscem wielu wycieczek poza miasto i rodzinnych spacerów. Teren utracił status rezerwatu w latach siedemdziesiątych. - Zlikwidowano go z tego względu, że stracił rację bytu. Miał on na celu ochronę topoli na siedliskach łęgowych. Topola przestała się odnawiać a te która pozostały są już stare, spróchniałe i rozpadające się. Zauważamy występowanie w jej miejsce innych, często obcych, bardziej inwazyjnych i ekspansywnych gatunków drzew i krzewów - stwierdza Roman Dudziak.

Mimo to jest to wciąż atrakcyjne i cenne miejsce na mapie powiatu stalowowolskiego. Występuje tam wiele gatunków drzew liściastych, w tym: dęby, graby, wiązy i jesiony. W 1987 roku 3 czarne topole i 4 białe topole uznano za Pomniki Przyrody, które podlegają ochronie Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 11:48
~rewelacja
Do mamuszka, nie dośc , że BÓG ci rozumu odmowił to jeszcze gustu, nasze miasto to po GDYNII drugie najpiękniejsze miasto w POLSCE w stylu artdeco. Ale skąd taki matołek może cokolwiek wiedziec o stylu artdeco.Bylem ostatnio w LUBLINIE i na własne oczy się przekonalem jak piękne jest nasze miasto w porównaniu do LUBLINA, jak zadbane jest nasze miasto chyba jako jedyne w POLSCE.Wszystkie bloki w naszym mieście wyglądają jakby je budowano miesiąc temu.
+0-1
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 13:53
manukun
Troskę o utrzymanie stylu Art deco widać u Nadbereżnego szczególnie w likwidacji kutych ogrodzeń czy oryginalnego, dekoracyjnego tynku w otoczeniu najstarszych osiedli Stalowej Woli. Także możesz dalej bredzić, a i tak całe miasto się śmieje z twoich wypocin
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 10:16
~INTELIGENT
Do widz, czy ty trolliu jesteś schiziofrenikiem bo najpierw coś wypocileś o amerykańskich miastach a potem piszesz ,żeby nie porownywac STALOWEJ do NOWEO JOKU. To po co piszesz o amerykańskich miastach , ja nie porównuje STALOWEJ do N.J. Bo gdybys tam poleciał i na wlasne oczy zobaczyl np. MANHATTAN to byś się przeraził jakie to betonowe miasto a właściwie dzielnica tego miasta. Jedyna zieleń w tej dzielnicy to wielki park w górnym MANHATTANIE zbudowana sztucznie już bardzo dawno. Gdzie mieszkańcy N.J. mogą w weekendy odpoczywac ,piknikowac, zwłaszcza wiosną , latem czy jesienią. Tylko komu ja to wszystko tłumacze jak ty NOWY JORK w telewizji widziałeś.A STALOWEJ WOLI cały świat zazdrości tych milionów drzew w koło naszego miasta.
+0-1
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 16:56
~widzu2
a to nowy jork jest jedynym miastem w stanach? same rewelacje... poza tym podaj konkretne osoby które zazdroszczą nam tych milionów drzew
+0-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 13:30
~widz
no i od razu trzeba było sie podpisać swoim nickiem. tak mi śmierdziało tu 'intelygentem', a tu proszę - nie myliłem się. no nic, temat zamknięty - z koniem kopał się nie będę.
+1-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 16:59
~takaprawda
Do pelo, w jakim świecie ty żyjesz ,że nie wiesz co to ARMAGEDON?, czy nigdy nie oglądałeś filmów o ARMAGEDONIE? W skrócie można powiedziec , że to zagłada ludzkości już w najbliższych 7 do 13 lat. Ale to też 3 wojna światowa po co tak wszystkie kraje zbroją się po zęby, myśl bo myślenie nie boli.
+0-1
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 16:52
~doradca
Do aramix, to jak chcesz wybudowac osiedle LEŚNE bez wycinki drzew a mieszkańcy czekają na mieszkania. Tylko nie mów nikomu co myślisz o drzewach bo cię kto pobije zwłaszcza ci co czekają na mieszkania.
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 16:04
~Stan
Zostanie tam choć jedno drzewo czy wytną wszystko jak leci?
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 15:46
~Aramix
Ręce precz od drzew to jest skarbnas wszystkich Polaków
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 14:14
~polak
Do żelazna logika, oj brakuje ci tej logiki w myśleniu, Niemcy to mądry naród choc ja za nimi nie przepadam. Zbliża się ARMAGEDON i wszystkie elektrownie atomowe NIEMCY włączą bo w razie gdyby raketa dalekiego zasięgu trafiła w reaktor to bylo by gorzej niż na UKRAINIE 30 lat temu[CZERNOBYL]. Niemcy dobrze wiedzą ,że nie którzy chcieli by się NIEMCOM zrewanżowac za 2 wojne światową ale to nie na takie malutkie głowy jak twoja żelana logika.
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 15:58
~pelo
Jaki armagedon??????
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 13:38
~MĄDRYPOLAK
DO widz, NIE MASZ POJĘCIA O PLANACH ZABUDOWY NASZEGO MIASTA I DLATEGO WYPOCIŁEŚ BREDNIE. Gdyby wszyscy budowali co im się podoba i gdzie kolwiek to STALOWA WOLA była by grajdołem.
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 13:34
~MĄDRYPOLAK
Do widz, kolejna twoja TOTALNA glupopta bo piszesz o miastach w STANACH. Ale trafilo akurat na tgo co te miasta na własne oczy oglądał. A ty widzialeś amerykańskie miasta tylko na filmach w telewizji albo kinie. Czy ty rozumiesz słowo METROPOLIA np. NOWEGO JORKU gdzie stopa ziemi kosztuje kilka tysięcy dolarów. Gdzie na przedmieściach tego miasta nie ma żadnych lasów a drzew jak na lekarstwo. Przeważnie rośnie jakieś drzewo przy ulicy albo drzewko na podwórku tam mieszkających przeważnie owocowe. Nikt sobie nie pozwoli aby na jego posesji rosło jakiekolwek drzewo większe bo domy w STANACH buduje się z konstrukcji drewnianej. A mają tam straszne huragany bez przerwy i gdyby takie drzewo obwaliło się na dom to tracą swój dom co często się zdarza. Żadne ubezpieczenie nie ubezpieczy cię jak masz drzewa blisko domu.Tylko z kom ja dyskutuje?
+0-1
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 17:26
~kiki
modrypolak - mapy google wpisz sobie nowy jork, dean st. co widzisz? napisz, nie wstydź się swoich błędów.
+0-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 17:11
~widz
do 'madry' ty stalową do nowego yorku przyrównujesz? no no... i nie pluj się tak tylko zobacz sobie plany naszego miasta jak je budowano przed wojną. to byli mądrzy projektanci a teraz tacy 'mondzy' jak ty to rujnują.
+1-0
Niedziela, 31 maja 2020 r. godz. 07:24
~Żelazna logika
Mili Państwo, chyba każdy z nas miał kiedyś taki dzień, gdy po długiej, męczącej, pełnej zmagań, niepewności i zwrotów akcji drodze, udało się w końcu osiągnąć upragniony cel. Nowa niemiecka elektrownia węglowa Datteln IV ma taki dzień właśnie dziś - została bowiem oddana do użytku komercyjnego. Prawdopodobnie nie byłoby to możliwe, gdyby nie wycięcie kilku niemieckich elektrowni jądrowych, m. in. tej w Philippsburgu, która została wygaszona w grudniu. Post zacząłem od nawiązania do drogi, więc skończę go przeróbką cytatu z jednego z najlepszych filmów drogi w historii: "Czujesz to? To Datteln IV, synu. Nic na świecie tak nie pachnie. Uwielbiam zapach spalanego węgla o poranku. Raz nasi zastępowali nim w Niemczech jedną elektrownię jądrową". Mam nadzieję, że docenią Państwo posłużenie się figurą szalonego podpułkownika Kilgore’a do lepszego zobrazowania sensu, jaki tkwi w wyłączeniu Philippsburga i włączeniu Datteln.
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 10:05
~mądry
Do widz, kolego wlącz mysślenie bo myślenie nie boli STALOW WOLA jako jedyne miasto w POLSCE jest okrążona asem dookoła czego nam zazdrości cała POLSKA. Natomiasta w RZESZOWIE mają może 100 drzew w całym mieście więc co tu poreuwnywac. My mamy kikanaście milonów drzew w mieście więc jak wytniemy pare vtysięcy to nic się nie stanie. Jak cieciu chcesz miec nowe mieszkania w STALOWEJ to musimy wyciąc kilkanaście tysięcy drzew pod osiedle LEŚNE. Ale ty pewnie mieszkaz u mamy i taty i o mieszkanie na razie się nie martwisz.
+0-1
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 20:04
~nie wierze
ty to na serio... ???
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 16:38
~widz
o, widzę ze mondry nawet policzył drzewa w Rzeszowie aby miec 'argument'. mam swoje mieszkanie, a budować można np za biedronka w rozwadowie i dalej w stronę viwo, a nawet budując na leśnej wkomponować budynki aby zostawić trochę drzew. tak budowali stalową przed wojną, co jeszcze można zobaczyć na starym osiedlu ale nie o to tu chodzi. to że mamy las wkoło nie znaczy ze w mieście ma być tylko beton. obejrzyj sobie np takie europejskie czy nawet amerykańskie miasta. tam jest równowaga by ludzie mogli komfortowo żyć w coraz gorętszym klimacie. ale do takich jak ty to nie dotrze. za cienki jestes w mysleniu
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 16:03
~mamuszka
Taki mädry jestes a nie zauwazyles ze klimat sie zmienia na suchy i upalny.Z nowych nasadzen dookola wybetowanych moze 20 % z tego wyrosnie duze drzewo.Stan drzewostanu w okolicznych lasach jest zly przewaza sosna ktora jest drzewem pospolitym ,starych debow juz sie prawie nie spotyka i innych rzadszych drzew lisciastych z wyjätkiem brzozy ktora takze jest drzewem pospolitym.Jak mozna byc tak slepym i tych zmian nie zauwazac argumentujäc to w cyniczny sposob ze gdzies tam juz zdäzyli wykarczowac prawie wszystko .Reprezentujesz typowo niedouczonä ,prymitywnä wiejskä mentalnosc ,ale z drugiej strony nie ma sie czemu specjalnie dziwic bo Stalowa Wola to Wielowies.Ogolnie Stalowa Wola ze swojä postkomunistycznä architekturä jest brzydkim.mlodym miastem ,wycinajäc drzewa ktore przeciez nie sä stare podkresla sie tä komunistycznä brzydote tego miejsca.
+1-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 13:18
~Vrek
I parasolki przeciwsłoneczne.......
+0-0
Sobota, 30 maja 2020 r. godz. 11:59
~Lucjan
@mądry śmieją się z nas,że jesteśmy głupi bo niszczymy unikatową przyrodę i zostanie sam beton.Widać,że nie oriętujesz się,że mieszkanie blok w sąsiedztwie dużych drzew jest w cenie,jest dużo chętnych na takie mieszkanie a na sąsiedztwo betonu nikt nie reflektuje.
+1-0
Piątek, 29 maja 2020 r. godz. 14:21
~allo
No to brać tych ekologów z puszczy i na Topole niech bronią
+0-0
Piątek, 29 maja 2020 r. godz. 12:39
~myślący
A ja uważam , że na kierownika tej przychodni nalepiej się nadaje manekin bo on często tam jako pacjent przebywa. Po drugie manekinie oglądałeś wczoraj w telewizji jak władza CZĘSTOCHOWY pd wiaduktem zasadziła takie patyki jak pszesz tylko owocowe. Wydając na ten kabaret kilka milinów złotych takich mamy w POLSCE mądrych zarządzających wielkimi miliardami.
+0-0
Piątek, 29 maja 2020 r. godz. 10:54
~widz
w tv rzeszów wczoraj właśnie był ten temat - ludzie z osiedla ostro bronią starszych drzew przed wycinką. nie to co u nas na wsi....
+0-0
Piątek, 29 maja 2020 r. godz. 00:34
~21
Idźcie już sobie pisiory i dajcie spokój przyrodzie. Czy we wszystko musicie wsadzić łapy i zepsuć?
+1-0
Piątek, 29 maja 2020 r. godz. 10:12
~do hejtera
Leśnicy przecież wycinają na prośbę mieszkańców hejterze. Wyłącz TVN bo mózg ci wysysa co widać po kretyńskim wpisie
+0-1
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 20:49
~Bug
Potrzebna kasa na nowy placyk zabaw?!!
+0-0
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 18:17
~Żyleta
O proszę z psychiatryka manekin wrócił! Czy tylko im internet włączyli. Człowieku nie masz pojęcia o Stalowej Woli, nie mieszkasz tu!
+0-0
Piątek, 29 maja 2020 r. godz. 09:15
~Mieszkaniec
Zabrania się: obrażania innych użytkowników portalu używania wyrażeń powszechnie uznanych za wulgarne celowego wywoływania sporów umieszczania wiadomości niezgodnych z tematyką wątku umieszczania tej samej informacji wielokrotnie ZABRANIA SIĘ RÓWNIEŻ UŻYWANIA DUŻYCH LITER - BRAWO STALOWKA.NET - dodam, że to z Waszego regulaminu - bo pewnie go nie znacie.
+1-0
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 17:32
manukun
Jak zwykle pod przykrywką bezpieczeństwa bliżej nieokreślonych osób likwidacji podlega kolejna zieleń na terenie miasta. Oczywiście w zamian dostaniemy bajeczkę o nasadzeniach , tj. patykach wtykanych w ziemię imitujących zdrowe sadzonki. Zgodnie z widzimisię urzędasów Nadbereżnego, w miejsce każdego wyciętego dorodnego drzewa wystarczy wsadzić jakiś tani krzak i ilość się zgadza. Żeby jeszcze chociaż później o niego zadbali, podlali do czasu ukorzenienia - gdzie tam. Sadzonki warte kilka milionów złotych zostawione ma pastwę losu. Najważniejsze robić dużo szumu wokół sadzenia drzewka przed kamerami, a potem klepnąć decyzję o wycince hektara lasu. I nie ma znaczenia, czy krzaka sadzi Nadbereżny z nadleśniczym, czy Przytuła z Butryn - oni siebie są warci i potrafią tylko na siebie szczekać... Tracą mieszkańcymieszkańcy
+1-0
Piątek, 29 maja 2020 r. godz. 10:52
~bezpartyjny
100% racji
+0-0
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 20:24
~Zadymiarz
Oooo powrót Frankenstein a
+0-1
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 19:12
~Rrrrr
Walnij się w łeb, już wróciłeś trollu ???
+0-1
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 17:31
~bolec
W spróchniałych konarach mogą być dziuple a tam ptaki .To jest niszczenie przyrody a nie wycinka.
+1-0
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 15:54
~lutek
Wycinka w okresie lęgowym ptaków ??!! Czy to jest legalne? Ktoś to kontroluje??
+1-0
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 01:00
manukun
Niestety misiaczku, śmieci na osiedlach są u Nadbereżnego w Stalowej Woli. W Warszawie już od kilku lat nie byłem, więc się nie wypowiem, jak Trzaskowski ogarnia temat.
+0-0
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 18:36
~Do manekina hejtera płatnego
Manekin jakie śmieci na osiedlach? Co ty piszesz? Chyba u ciebie w Warszawie u Trzaskowskiego
+0-1
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 17:24
manukun
Nadbereżny kontroluje jedynie swoje koryto w Warszawie i premie dla znajomych zatrudnionych w urzędzie miasta. Śmieci na osiedlach, rozbite szkło na chodnikach, dziurawe drogi, zaniedbana zieleń, nasadzona za ciężkie miliony złotych w ramach "rewitalizacji". A to tylko ułamek podstawowych zadań prezydenta miasta. Syf na mieście mu nie przeszkadza, obecane synekury w partii rajcują bardziej, więc zamiast pilnować urzędu zajmuje się kampanią wyborczą, karierą partyjną czy przepychankami na portalach społecznościowych.
+0-0
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 13:59
~rann
Proponuję wszystkich ekoterrorystów i hejterów tam wywieżć. Będzie spokój z pajacami
+0-1
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 09:53
~mamuszka
Powod ktory jest podawany jest smieszny ,jakoby spadajäce "chore" drzewa byly przyczynä smierci i kalectwa w Polsce.Owszem zdarza sie ale przy nieumiejetnym wycinaniu
+0-0
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 13:57
~do hejterki
Tobie chyba na głowę 2 razy coś spadło
+0-0
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 08:33
~DELETE
Do bezmózgów i analfabetów, którzy nie czytali artukułu, cytat: "Usuwane są drzewa bezpośrednio znajdujące się przy ogrodzeniu ogrodów działkowych, nachylone w kierunku zabudowań oraz dróg wewnętrznych i ścieżek kompleksu, stwarzające niebezpieczeństwo przewrócenia się, uszkodzenia mienia, zdrowia i życia przebywających tam osób. O wykonanie zabiegów wnioskowali także sami zarządcy ROD."
+0-0
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 10:43
~Vrek
Tiaaaa, w czasie okresu lęgowego......
+1-0
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 02:52
~Janka
Oj wytną, wytną i jeszcze zadrwią, że mają rację. Ten gruby z Rozwadowa wyciął i przehandlował w sposób poza prawny kilkadziesiąt hektarów lasów opisanych w ich planach jako las i nic mu do tej pory żaden Ziobrzysta ani ekolog nie zarzucił i nie zarzuci. Toż to nie afera ale aferzysko.
+0-0
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 00:21
~J23
UJAWNIĆ DLA KOGO TE DESKI !!! INTERES KOSZTEM PRZYRODY!!! SUPER EKOLODZY!!!
+0-0
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 19:59
~WOW
Poinformowany. Z tego drewna Szumowski wybuduje kolejny dworek,resztę sprzeda a kasa pójdzie na adwokata dla biskupa z filmu Sekielskiego.
+0-0
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 09:31
~Maciej
Do @poinformowanego nie pisz bzdur jak nie masz dowodów.
+0-0
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 08:29
~poinformowany
Ponoć z tego obschniętego drzewa ma Darek budować Trzaskowskiemu kolejną plaże na Bielanach za 150.000 złotych i plac rekreacyjny na skrzyżowaniu za 1000000 zł, resztę się sprzeda i pojdzie na wspieranie środowisk LGBT
+0-1
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 00:18
~J23
KTO O ZDROWYCH ZMYSŁACH DAŁ PRAWO DO WYCINKI NA WIOSNĘ I DLA KOGO TO DREWNO JEST TAKIE POTRZEBNE?? MOŻE REDAKCJA UJAWNI???
+0-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 23:19
~Lary
Trzeba mieć nadzieję, że w sezonie lęgowym nie wytną drzewa z gniazdem lub dziuplą ptaków. Są sygnały, że drzewo z dziuplą dzięcioła zostało oznaczone do wycinki...
+0-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 22:48
~be done
Leśnicy, podobnie jak prezydent i wielu urzędników traktują obywateli jak idiotów. W lesie zawsze może spaść gałąź, czy wywrócić się drzewo. Gdzie byli leśnicy, jak w Borach Tucholskich nawałnica powaliła całe hektary ich uprawy monokultury sosnowej? Przecież tam zginęli ludzie, a był to las gospodarczy, w 100% kontrolowany przez leśników. To absurd. Szanse na to, że komuś coś się stanie w lesie są takie jak wygrana w totka, no chyba że wchodzi do lasu w burzę, czy silny wiatr. Wycinanie drzew ze względów bezpieczeństwa to niestety taka sama wymówka, jak w Puszczy Białowieskiej. Tam wycinano nawet zdrowe dęby 200 metrów od leśnej drogi. Topole w Sochach mają spokojnie po 200 lat, a w komentarzach bzdury o tym, że 40 letnia topola to zagrożenie. Wiosną Sochy zostały zgłoszone do RDOŚ jako miejsce, które powinno być z powrotem rezerwatem przyrody. Niestety od tego czasu leśnicy wzmogli prace tam, chyba tylko po to, żeby zrobić na złość wszystkim. Jako mieszkaniec Stalowej Woli i miłośnik naszej lokalnej historii i przyrody mówię temu NIE.
+1-0
Czwartek, 28 maja 2020 r. godz. 07:25
~Asd
Chyba leśnicy lepiej się znają na tym co robią niż Ty tyle w temacie.
+0-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 23:28
~Vrek
Pisałem z '), czytaj uważniej.
+0-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 20:59
~EKOTERROR stop
Już się ekoterrorystyczne zje*y uruchomiły. Przycinka starych i chorych drzew. Czytajcie ze zrozumieniem! A protestować to do Niemiec jechać tam miliony hektarów puszczy wycięli pod nową kopalnie węgla. Tvn nie mówił, co?
+0-1
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 21:49
~Vrek
Info sprzed roku, uaktualnij się.
+0-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 21:35
~Vrek
U was chore znaczy u Nas zdrowe, las sobie radzi z pruchnem po co do tego piły człowiecze? , we własnym domu możesz oberwać kantem ostrym cienia mgły, a jak włazisz między drzewa to uważaj na ptasie kupy i liście oraz gałęzie. Kto obrznany z naturą ten wie.
+0-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 20:40
~michał
Ciekawe,że wycinają drzewa to co Ikea już sosen nie przerabia na produkcję mebli,przeżucili się na inny gatunek drewna.To już nie będzie jak w tym programie "tu jest pięknie",tylko tabliczka tu rosły drzewa.
+0-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 20:36
~Vrek
Po wycince drzew przyjdzie przemysł parasolkarski (wyrób parasolek przeciwsłonecznych), i biznes jest. Nasz" prezydenciunio w cv będzie miał #potentat parasolkarz odbicie słońca.
+0-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 20:02
~Julek
Za tą wycinką kryje się rewitalizacja polegająca na niszczeniu przyrody,a betonowaniu,wcale nie chodzi tu o bezpieczeństwo tylko o kasę z rewitalizacji i to wszystko robią się cichaczem bez konsultacji.
+0-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 18:46
~Aga
Nienormalni w UK jabłonki mają po kilkadziesiąt lat i nikt tam nie usuwa drzew tylko pielęgnuje u nas wycinają wszystko!!! Drzewa rosły tyle lat nikomu nie przeszkadzał i nie zagrażały teraz wszystkie drzewa są zagrożeniem. Przestańcie usuwać te drzewa i nie potrzeba sadzić nowych i czekać 30 lat żeby mieć znowu te drzewa wystarczy ich nie wycinać!
+0-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 17:44
~Kuba
Jest przetarg pewnie na sprzedaż rezerwatu,to trzeba wyciąć wszystkie drzewa a Niemiec wybuduje tu magazyny.
+0-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 18:13
~mamuszka
Tylko glupi Polak wycina i karczuje .Tu w Niemczech na posesjach ludzie majä ogromne drzewa co liczä kilkadziesiät lat wycinanie ich jest zabronione.Nikt sie nie boi ze przyczynä jego smierci bedzie drzewo bo to jest tak prawdopodobne jak wygrana w totolotkach .Pelno tu przepieknych starych debow ,w Polsce taki widok jest rzadkosciä.Polacy majä alergie na drzewa i sä zbyt leniwi aby po nich sprzätac.
+0-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 17:40
~Marcin
Obowiązuje ochroną gatunków chronionych od marca do 15 pażdziernika,ustawa o ochronie przyrody,za to są kary.Czy jest pozwolenie od RDOŚ na wycinanie drzew w tym okresie?.Jest to teren cenny przyrodniczo zamieszkiwany przez gatunki chronione.Każde drzewo w dobie obecnego klimatu stanowi niebezpieczeństwo dla ludzi,to wyniku wszystkie drzewa.
+0-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 16:48
~Vrek
Topola po 40stce jest niebezpieczna ').
+0-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 15:44
~Stalowa Wola
I bardzo dobrze. Trzeba wycinać martwe i suche drzewa. Wzrok suchych drzew przyciąga...Przy placu gdzie zatrzymują się Busy w pobliżu są takie drzewa. Widok okropny.
+0-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 14:41
~Mieszkaniec
Już babcia - polonistka zaniepokojona? Towarzyszka - komunistka - ekolożka zamartwia się i apeluje do władz miasta? Będzie jakiś protest? Może stanowisko?
+1-1
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 20:07
~WOW
mieszaniec a towarzysz piotrowicz też zaniepokojony.
+1-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 17:10
~Vrek
Masz problem człowiecze z kosmosem w głowie.
+0-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 14:38
~mieszkanicS
Nareszci bo strach tam było wejśc na spacer z psem.Leży tam wiele drzew i gnije czy mieszkańcy PILCHOWA nie mogli by tego drzewa sobie zabrac i spalic w piecu?
+1-1
Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. godz. 01:01
manukun
Na tym polega idea rezerwatu, żeby niczego nie wywozić. Mentalność prostacza wciąż jednak dominuje.
+0-0
Środa, 27 maja 2020 r. godz. 14:37
~Hybrid cars are junk
Pewnie totalniackie ekoterrorysty ze Stalowej Woli już zgrzytają zębami, a to dla dobra lasu. Tylko co oni mogą o tym wiedzieć.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.