Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 28 września 2020 r. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
 Wiadomości lokalne
» 22-latek powiesił się na stalowowolskich błoniach
» Remont przejazdu na Przemysłowej przedłużony do 7 października
» 78. rocznica pacyfikacji wsi Kochany
» Podwieczorek przy fortepianie czyli koncert dwóch pianistów i akordeonisty
» Pani Dorota schudła 16 kg w Projekt Zdrowie!
» O szewcu co został wróżbitą. Ostatnia animacja lasowiackich bajek
» Prąd ze słońca? Z SunTrans to możliwe!
» Związkowcy i władze miasta spotkają się z przedstawicielami PGO
» Firma BURY w Mielcu poszukuje pracowników do nowo otwartej odlewni
» Fitbox - catering dietetyczny dostarczany pod Twoje drzwi!
» XVIII Zbiórka Żywności "Tak, Pomagam"
» O polskich megalitach i nie tylko
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» "Stefan Kaczmarz - zapomniany geniusz z Lwowskiej Szkoły Matematycznej" - nowy cykl zajęć edukacyjnych
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Sopocie
»Impreza klubowa: Stalowa Wola Młode Miasto dla Młodych
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 18 maja 2020 r. godz. 13:04     /Magdalena Rodecka/
Koronawirus wstrzymał prace nad budową łącznika do obwodnicy

Łącznik będzie prowadził od turboronda przy ulicy Energetyków, wzdłuż ulicy Spacerowej, kończąc się wlotem do obwodnicy Stalowej Woli i Niska.
Łącznik będzie prowadził od turboronda przy ulicy Energetyków, wzdłuż ulicy Spacerowej, kończąc się wlotem do obwodnicy Stalowej Woli i Niska.
Fot. Jacek Rodecki
Ekspresowe tempo prac przy budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska spowodowało, że mieszkańcy dopytują się na jakim etapie jest łącznik do obwodnicy.

W magistracie kilka miesięcy temu zapowiadano, że prace będą zsynchronizowane aby w zbliżonym do siebie terminie, kierowcy mogli wjechać łącznikiem na obwodnice. Jest to odcinek o długości 760 metrów, jedno-jezdniowy, dwupasmowy, gdzie szerokość jednego pasa to 3,5 metra wraz z jednostronnym chodnikiem i ścieżką dla rowerów. Przetarg na wykonanie łącznika w systemie zaprojektuj i wybuduj wygrało konsorcjum PBI. Łącznik będzie prowadził od turboronda przy ulicy Energetyków, wzdłuż ulicy Spacerowej, kończąc się wlotem do obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Koniec prac wstępnie zaplanowano na 2021 rok. Ich koszt to 8,3 mln. zł.

"Łącznik do ronda na ul. Energetyków to priorytet. Bez tego ta droga to porażka. Liczę, że do końca roku będzie całość oddana do użytku. Dla ludzi dojeżdżających z dalszych okolic do strefy przemysłowej to duża oszczędność czasu" - twierdzi nasz Czytelnik.

Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miasta złożono już pozwolenia na realizację inwestycji w trybie specustawy drogowej, niestety stan epidemii koronawirusa wstrzymał terminy wydawania decyzji z udziałem stron, mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny: - W tym postępowaniu jest ponad 50 stron co uniemożliwia wydanie decyzji w obecnych przepisach pandemii. Na szczęście obecnie procedowana w parlamencie tarcza antykryzysowa odmraża terminy decyzji i będziemy mogli otrzymać pozwolenia. Wykonawca jest w pełni gotowy do rozpoczęcia prac i prowadzenia ich bardzo intensywnie. Mamy nadzieję, że uda się nadrobić na budowie ten czas przeszkód natury administracyjnej.

Przetarg na budowę łącznika ogłaszano dwa razy. We wrześniu 2019 roku wyłoniono wykonawcę.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 20 maja 2020 r. godz. 15:58
~poczekaj
Do remont, częśc tego łącznika będzie przebiegał wzdłuż ulicy Spacerowej , tak że po co robic remont jak ta ulica niebawem zniknie. Już wykupiliśmy kilka garaży tam się znajdujących bo kolidowały z łącznikiem. A o wybudowaniu tego łącznika naprawimy ten odcinek od mleczarni do łącznika. Tak że spokojnie czekaj na swoją kolej nie sraj się.
+0-0
Środa, 20 maja 2020 r. godz. 11:18
~remont
A kiedy będzie remont ul.Spacerowej (na zdjęciu). Ludzie tam mają zlokalizowanych setki garaży do których dojazd jest fatalny. Dojeżdżające ciężarówki do stalprzemu i elektrowni niszczą drogę a nikt nie chce się dołożyć do remontu
+0-0
Środa, 20 maja 2020 r. godz. 10:45
~MĘDRZEC
Już byśmy budowali te osiedle LEŚNE, tylko jest jeden problem musimy tam wyciąc pare tysięcy drzew a jak zaczniemy to robic to wiecie jak hejterzy zaczną ujadac. Tak ,że trzeba z tym poczekac i zacząc tą budowe po wyborach prezydenckich POLSKI.
+0-0
Środa, 20 maja 2020 r. godz. 10:39
~jasnowidz
Do balladyna, przeczytaj sobie komentarz ' ' inteligenta'' a wszystko się dowiesz. Szaleńcy lewaki i liberały nie mogą pojąc że rząd PIS spełnia wszystkie wyborcze programy dla wszystkich POLAKÓW.Mimo że to lewactwo i pseudoliberaly najwięcej z tych programów korzystają to i tak te programy hejtują bo wiedzą że dopóki PIS będzie spelniac swoje obiecanki dotąd będzie PIS wszędzie rządził.Już za niecałe 3 lata PIS będzie rządzil wszystkimi wielkimi miastami bo POLACY zrozumieli ,że najlepiej się rozwijają te miasta gdzie są prezydenci z PIS jak np. nasze miasto.
+0-0
Środa, 20 maja 2020 r. godz. 10:23
~inteligent
Do manekin, co już cię wypuścili z przychodni na WYSZYŃSKIEGO , że ujadasz głupio jak zwykle. Już tej jesieni zaczynamy budowe osiedla LEŚNEGO , gdzie już niebawem zamieszka 5 tysięcy mieszkańców naszego miasta. Zaczynamy tej jesieni budoweteż tego bardzo oczekiwanego sztucznego lodowiska bo łyżwiarze jużnie mogą się doczekac tego obiektu sp[orowego A swoją drogą pamęta jak zaczynaliśmy budowe obwodnicy od VIVO do NISKA a ja tobie tłumaczyłem że obwonica ta będzie przebiegac tunelem pod ulicą Czarneckiego to ty trollu wyśmiewałeś ,moje zdanie że żadnego tunelu tam nie będzie a jak zwykle to ja miałem racje. Twoją destrukcyjna propaganada tylko do małych dzieci może trafia bo nikt mądry w ani jedno twoje słowo nie wierzy.
+0-0
Środa, 20 maja 2020 r. godz. 14:04
~fas
@inteligent daj sobie na wstrzymanie. Chyba z tą inteligencją nie jest dobrze skoro nie znasz nazw ulic w swoim kochanym mieście.
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 18:07
~Balladyna
Bedzie nowa droga - mozna ja szumnie i dumnie nazwac "obwodnica". Jak kto chce... Chcialam zas zapytac - a co z PiSowskim programem budowania nowych mieszkan (mieszkanie+ czy jakos tam)? Bo jakby wszystko zupelnie ucichlo. Czy ktos cos wie na ten temat?
+0-0
Środa, 20 maja 2020 r. godz. 09:08
manukun
Kiełbasa wyborcza. Miasto przez tyle lat nie przygotowało terenów pod zabudowę wielorodzinną, więc sensownych osiedli nie będzie. Za to mnożą się stanowiska w administracji, budynki dla urzędników czy prezenty wyborcze dla emerytów/kibiców/whatever.
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 17:44
~Alfa
Wladza dobrze wie, ze tu jest "PiSowski matecznik". Po co wiec sie wysilac? Wystarczy dac im taka waska droge... a i tak znowu na PiS zaglosuja. = "PiS zbiera obecnie plony tego, co sam zasiał. Zbyt częsta wymiana ludzi w wykonaniu partii rządzącej kończy się bowiem instalowaniem w rozmaitych instytucjach hunwejbinów i osób z mentalnością inkwizytora, tudzież ludzi dla których celem jest odgadnięcie pragnień prezesa PiS zanim te pragnienia u niego samego się pojawią." Autor: Artur Bartkiewicz "Rzeczpospolita"
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 12:50
~mieszkaniecS
Najważniejsze że już nigdy nikt żadnego TIRA w centrum miasta nie zobaczy a my mieszkańcy ulicy STASZICA przez 75 lat męczyliśmy się z TIRAMI pod naszym oknami. Każdy kto debilnie krytykuje tą obwodnice powinien przez miesiąc pomieszkac na ulicy STASZICA to by wiedzial co znaczą TIRY przy oknach ich mieszkania.
+1-0
Środa, 20 maja 2020 r. godz. 14:00
~fas
TIR-y jeżdżą od 1975 roku, więc 75 lat to trochę przesada.
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 23:36
~AS
A z Kraśnika na Tarnobrzeg, to którędy pojadą?
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 17:35
~Hutnicza
Za to zobacza TIR-y inni... niestety! I nie wszyscy sie uciesza. p.S. Ulica Staszica to bylo takie "pseudo-centrum miasta", ale jakies 50-60 lat temu.
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 13:27
~Do dobrego rada
Za to my na Hutniku mamy horror. Miodzio organizacja, syf mogiła, zapylenie jak w Czarnobylu. Czy w tym mieście ktoś ma ktoś głowę zamiast łba????
+1-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 10:53
~Tow. POP Z2
Pan Prez. Andrzej to dopiero budowal.
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 10:01
~Kruger
Koszt obwodnicy Chełma: ponad 600mln Koszt obwodnicy Ostrowca: 52-75mln Koszt obwodnicy Mielca: 49mln Koszt obwodnicy Krosna 40mln Koszt obwodnicy Sanoka: 207mln Koszt obwodnicy Jarosławia 369mln Koszt obwodnicy Leżajska: 142mln Koszt obwodnicy Stalowej Woli 8,3mln zł No ale sukces jest.
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 12:24
~Bodek
Koszt budowy obwodnicy Stalowej Woli to 200 mln zł.
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 12:09
~nn
Kruger czytaj ze zrozumieniem, 8,2 mln to koszt łącznika a nie całej obwodnicy.
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 09:05
~Mieszkaniec hutnik
Do @prawda. chodzi o to, zę ta władza ma nas w du...ie
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 07:52
~Mieszkaniec hutnik
A ja trochę z innej beki ale związanej z tematem. Czy któryś z radnych interweniował w sprawie skandalicznego syfu na os. Hutnik wynikłego z kompletnie nieprzygotowanego wywożenia hałdy z pyłów poelekrownianych na tą budowę??????? Nikt. To jest sprawa obywatelska a nie pierdoły, którymi zajmuje się to strasznie zapracowane gremium leniwych radnych. Aktywni jak trzeba sobie robić foty. Darmozjady i kropka. Mieszkańcy Hutnika dołączcie do pozwu zbiorowego. Z tą władzą nie da się inaczej.
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 08:10
~Prawda
Bo nasza opozycja to głównie lans i kartoniady pod sądem...
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 05:35
~N8t
Spokojnie, ogarną temat
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 02:14
~boby
Nie popieram będą tam palić znicze i robić kapliczki.
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 17:30
~PiS = mafia w akcji
Ta sama (nudna juz nieco) spiewka malego, nierozgarnietego PiSuara?
+0-0
Poniedziałek, 18 maja 2020 r. godz. 21:55
~boby
Myślę że Weber i Lucek i tak wiele zrobili dla naszego miasta jest OK dzięki!!!
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 03:01
~Chicago
Uwazaj "boby"... bo wazeliny moze ci zabraknac!
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 00:04
~mieszkaniec
ta. najwiecej zrobili sobie zdjec. reszta to propaganda dla motlochu
+0-0
Poniedziałek, 18 maja 2020 r. godz. 20:54
~kiero tira
szerokosc jezdni wynosi 3,5m wraz z chodnikiem i sciezka rowerowa .... ( jezdni, nie drogi. droga sklada sie z dwoch jezdni ) przyjmujac ze chodnik i sciezka maja szerokosc okolo 2m to na droge pozostaje 5m .. szerokosc typowej ciezarowki z naczepa to okolo 2,7m .. wiec mijajace sie ciezarowki zajmuja 5,4m ( nie liczac odstepu pomiedzy nimi ) nie wiem, w normalnym swiecie obweodnice buduje sie dla ciezkich pojaxdow aby nie zaklucac spokoju w miescie, aby nie generowac zanieczyszczen ( chciaz wspolczesne silniki raczej oczyszczaja powietrze, a nie nie truja )i aby przyspieszyc ruch .. ale kuzwa nie w tym grajdole.. dla kogo ta obwodnica ? dla rowerzystow ?
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 11:05
~lds
Stoi jak wół, że 3,5 m to szerokość pasa.
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 07:21
~Człowieku
Ale jesteś głupiutki albo naćpany
+0-0
Poniedziałek, 18 maja 2020 r. godz. 23:21
~Vrek
Prawie autostrada rowerowa.
+0-0
Poniedziałek, 18 maja 2020 r. godz. 21:51
~Wasze Lustro
Zgadzam sie - to jest dosyc WASKA droga. Droga "marzenie", ale chyba tylko dla dwoch PiSowskich aparatczykow, Webera i Nadbereznego.
+0-0
Poniedziałek, 18 maja 2020 r. godz. 18:32
~mieszkaniec
Pic na wode fotomontaz.Prezydent zaczyna klamac jak rzadzacy pinokio.
+0-0
Poniedziałek, 18 maja 2020 r. godz. 20:58
~obywatel
dokładnie.......
+0-0
Poniedziałek, 18 maja 2020 r. godz. 17:28
~Od Sasa do Lasa
Nazywanie tej (fatalnie zaprojektowanej) drogi "obwodnica" to jest spore naduzycie. I chyba tylko klakierzy pana prezydenta pieja tu radosnie, na forum!
+0-0
Wtorek, 19 maja 2020 r. godz. 07:32
~kiki
zgadza sie - skarpa podziekuje przy najblizszej okazji
+0-0
Poniedziałek, 18 maja 2020 r. godz. 16:57
~Kisiel
Najpierw pis utrudnil a teraz to bohatersko pokona?
+0-0
Poniedziałek, 18 maja 2020 r. godz. 16:15
~Barbara
Najlepiej poprosić naszego Pana Ministra Webera, aby jakoś przyspieszono te administracyjne procedury, które są nadal kulą u nogi polskiej gospodarki. Panie Ministrze prosimy więc o dopilnowanie problemu "łącznika" przy Energetyków! Ten łącznik rozstrzygnie problem drogowy naszego miasta.
+1-0
Poniedziałek, 18 maja 2020 r. godz. 15:58
~Chlopek
Pany sie niewyrobly zarobione hamstwo
+0-0
Poniedziałek, 18 maja 2020 r. godz. 15:09
~lusia
Naprawdę nie rozumie zali .Obwodnica ma za zadanie ominąć ruch z centrum i wcale nie ma to być droga szybkiego ruchu z dwoma dwupasmowymi pasami.Obwodnica Mielca jest dokładnie taka sama jak ta w Stalowej Woli .Jedni jezdniowa z dwoma pasami przez las.I tyle.Pisza ci co narzekają chyba tylko po to aby cos napisać.
+0-0
Poniedziałek, 18 maja 2020 r. godz. 13:21
Bursztynek
Jak takie coś można nazywać "obwodnicą"!? Obwodnice w pełnym tego słowa znaczeniu wybudowano dla: Jarosławia, Sanoka czy Mielca. Coś co przypomina leśną przesiękę usiłuje się nazywać OBWODNICĄ! Toż to szok jak powiedziałby Pawlak z "Samych swoich"!
+0-0
Poniedziałek, 18 maja 2020 r. godz. 15:20
~Alonzo
Tak .. najlepiej to marudzić. Dadzą droge to mało pasów, dodadzą pasy to bedzie jęczenie ze jeden by wystarczył.
+0-0
Poniedziałek, 18 maja 2020 r. godz. 14:11
~KORO
ty bursztynek masz tylko rower więc dla ciebie i tak za szeroka
+0-0
Poniedziałek, 18 maja 2020 r. godz. 14:09
~koka kola
Szofer a ile chciałbyś aby ta pseudo obwodnica miała długości, 40km?
+0-0
Poniedziałek, 18 maja 2020 r. godz. 13:34
~Szofer
BURSZTYNKU A co chciałeś Autostradę żeby Ci wybudowali na tym odcinku paru kilometrów człowieku puknij się w głowę
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.