Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 29 września 2020 r. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
 Wiadomości lokalne
» 22-latek powiesił się na stalowowolskich błoniach
» Remont przejazdu na Przemysłowej przedłużony do 7 października
» 78. rocznica pacyfikacji wsi Kochany
» Podwieczorek przy fortepianie czyli koncert dwóch pianistów i akordeonisty
» Pani Dorota schudła 16 kg w Projekt Zdrowie!
» O szewcu co został wróżbitą. Ostatnia animacja lasowiackich bajek
» Prąd ze słońca? Z SunTrans to możliwe!
» Związkowcy i władze miasta spotkają się z przedstawicielami PGO
» Firma BURY w Mielcu poszukuje pracowników do nowo otwartej odlewni
» Fitbox - catering dietetyczny dostarczany pod Twoje drzwi!
» XVIII Zbiórka Żywności "Tak, Pomagam"
» O polskich megalitach i nie tylko
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» "Stefan Kaczmarz - zapomniany geniusz z Lwowskiej Szkoły Matematycznej" - nowy cykl zajęć edukacyjnych
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Sopocie
»Impreza klubowa: Stalowa Wola Młode Miasto dla Młodych
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 14 maja 2020 r. godz. 13:15     /Magdalena Rodecka/
W czerwcu zmiana organizacji ruchu na ul. Czarnieckiego

W związku z postępującymi pracami przy budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska, w czerwcu nastąpi zmiana organizacji ruchu w okolicach ulicy Czarnieckiego.
W związku z postępującymi pracami przy budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska, w czerwcu nastąpi zmiana organizacji ruchu w okolicach ulicy Czarnieckiego.
Fot. UM Stalowa Wola
W związku z postępującymi pracami przy budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska, w czerwcu nastąpi zmiana organizacji ruchu w okolicach ulicy Czarnieckiego.

Obecnie ruch w kierunku Pysznicy jest prowadzony 500 metrową drogą objazdową. Jadąc od Pysznicy, tuż za mostem, skręcamy w prawo i po łuku włączamy się do ruchu w okolicach zatoki autobusowej przy ul. Czarnieckiego. Za kilka tygodni ma się to zmienić. - W czerwcu wykonawca wystąpi o decyzje na użytkowanie wiaduktu nad drogą dojazdową do S-19 i ruch zostanie przełożony - mówi Wiesław Sowa, zastępca dyrektora do spraw inwestycji w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Stopień zaawansowania prac przy budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska wynosi 60%. Wykonano wszystkie konstrukcje jeżeli chodzi o obiekty nośne oraz większość prac przy nasypach. - Wykonawca rozpoczął już na początkowym odcinku 700 metrów układanie masy bitumicznej, później zacznie układać masy wiążące. Następnie sprzęt przerzucimy na końcówkę inwestycji. Będziemy chcieli w maksymalny sposób wykorzystać miesiące letnie - dodaje Sowa.

Ruch obwodnicą ma być puszczony końcem roku. Wówczas tranzyt nie będzie wjeżdżał o ile nie będzie takiej konieczności do centrum miasta.

Inwestycja obejmuje budowę drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

Trasa obwodnicy poprowadzona zostanie po północno - wschodniej stronie miejscowości Stalowa Wola i Nisko. Przebiega na kierunku północ - południowy wschód. Początek projektowanej obwodnicy Stalowej Woli i Niska zlokalizowany został na odcinku istniejącej trasy Podskarpowej w rejonie skrzyżowania z ulicą Chopina. Przewidziana została budowa ronda, stanowiącego połączenie obwodnicy z ulicami Chopina i Podskarpową oraz drogą gminną (w śladzie przyszłej DW Nr 855).

Na dalszym odcinku obwodnica przecina tereny ogródków działkowych i dalej kieruje się na południowy wschód, przekraczając tereny elektrowni Stalowa Wola. Na dalszym odcinku przekracza rzekę Barcówka, linię kolejową Nr 66 Zwierzyniec Towarowy - Stalowa Wola Południe oraz krzyżuje się z istniejącą drogą krajową nr 19. Koniec trasy obwodnicy i jej połączenie z istniejącą DK-77 zaplanowano na rondzie wchodzącym w skład węzła "Rudnik", który powstanie w ramach budowanej równolegle drogi ekspresowej S-19. Inwestycja obejmuje również budowę wylotu z ronda w km 3+400 z odcinkiem łącznika w kierunku istniejącej DK-77 (ulicy Energetyków).

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 15 maja 2020 r. godz. 18:21
~Lucjusz
Czyli tirowki tez sie ze Staszica wyniosa? Straszne.
+0-0
Piątek, 15 maja 2020 r. godz. 14:36
~kierowcatira
Do prawda i gówno prawda, cieciu nie mas zielonego pojęcia o niczym a zabierasz głos, Wszystkie tiry jadące z TARNOBRZEGA do strefy ekonomicznej czy NISKA będą kierowane na rondo PRZYSZOWSKIE i po przez ten tunel pod torami te jadące do NISKA dalej na obwodnice, Już nigdy nikt tira w centrum miasta nie zobaczy , chyba że jak byśmy musieli zorganizowac objazd w razie jakiegoś wypadku
+1-0
Piątek, 15 maja 2020 r. godz. 09:09
~Mario
Łącznik do ronda na ul. Energetyków to priorytet. Bez tego ta droga to porażka. Licze, że do końca roku będzie całość oddana do użytku. Dla ludzi dojeżdżających z dalszych okolic do strefy przemysłowej to duża oszczędność czasu.
+0-0
Piątek, 15 maja 2020 r. godz. 06:13
~Kierowca
Pięknie dziękujemy za taki postęp prac!
+0-0
Czwartek, 14 maja 2020 r. godz. 23:24
~Posłanka jedząca sałatkę w Sejmie
Elżbieta Witek skierowała pytanie do TK, czy przesunięcie wyborów będzie zgodne z JK Marszałek Sejmu Elżbieta Witek skierowła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego z pytaniem, czy Julia Przyłębska mogłaby skierować pytanie do Jarosława Kaczyńskiego, kiedy ma jakiś wolny weekend, w który można zrobić wybory albo coś - poinformowała Kancelaria Sejmu. - Skierowałam wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, w którym chcę wnioskuję, by Julia Przyłębska albo ktoś inny zapytał, czy przesunięcie przeze mnie terminu wyborów będzie sprzeczne bądź zgodne z planami Jarosława Kaczyńskiego - poinformowała Witek na konferencji prasowej. Marszałek Sejmy poprosiła TK, by jej wniosek był rozpatrzony szybko, dlatego że do wyborów zarządzonych na 10 maja zostało parę dni, a dawno nie widziała się z Jarosławem Kaczyńskim i nie wie, czy nie zmienił planów. Witek dodała też, że data 10 maja wciąż obowiązuje jako termin wyborów prezydenckich "dopóki nie będzie stwierdzenia przez TK, że jest stwierdzenie przez JK, że marszałek Sejmu może przesunąć termin wyborów". I poprosiła też, żeby nie niepokoić Jarosława Kaczyńskiego telefonem o tak wczesnej porze. Sprawa może poczekać
+1-1
Piątek, 15 maja 2020 r. godz. 14:22
~olka
A Margaret Kidawa to cukierki ssie w Sejmie i papierki na podłogę rzuca. Widziałam w TVP.
+0-0
Piątek, 15 maja 2020 r. godz. 14:20
~Vrek
co są "wilne wybory" czerwony przybyszu?
+0-0
Piątek, 15 maja 2020 r. godz. 14:10
~Luna
Sami siebie tak komplementujecie totalne ćwoki? Bo według mnie to wybory 10 maja się nie odbyły z powodu obstrukcji kopertnika Grockiego. Amen
+0-0
Piątek, 15 maja 2020 r. godz. 06:54
przybysz
Bardzi trafny wpis cala prawda o wilnych wyborach i demokracji w tym kraju.
+0-0
Czwartek, 14 maja 2020 r. godz. 21:19
~Mieszkaniec
Nie wiem jak wy, ale nasza opozycja jest tym całym faktem zaniepokojona! To skandal żeby było takie tempo prac i drogę oddać wcześniej niż planowano! Trzeba pikietę zorganizować w 8 osób!
+1-0
Czwartek, 14 maja 2020 r. godz. 22:16
~Mieszkaniec
Nie. Trzeba we dwóch posadzić jedno drzewko.
+0-0
Czwartek, 14 maja 2020 r. godz. 20:30
~Teresa
Panie Prezydencie mieszkańcy liczą że dopilnuje Pan szybkiego wybudowania "łącznika" do ronda na ul. Energetyków! Sprawa na prawdę istotna -niezwykle pilna i ważna do natychmiastowego wykonania !
+0-0
Piątek, 15 maja 2020 r. godz. 07:36
~fas
Łącznik przed kolejnymi wyborami. Teraz nie da rady.
+0-0
Czwartek, 14 maja 2020 r. godz. 17:46
~Prawda
Zwracam Państwa uwagę na rzetelną i bardzo istotną informację, że tranzyt nie będzie wjeżdżał do miasta o ile nie będzie takiej potrzeby. Otóż taka potrzeba będzie permanentnie , bo tiry ze strefy nie mają łącznika i pójdą dwupasmowka zielona fala przez miasto po staremu. Tiry jadące na Tarnobrzeg też pójdą przez miasto na rondo i KEN. Jedynie nową droga moga pojechać tiry z tranzytu ale tych jest bardzo mało i łatwiej im będzie jechać dwoma pasami bez korków przez miasto i wpadać w drogę obwodowa łącznikiem na Energetyków jak on już powstanie. O ruchu lokalnym nie wspominam bo ten ze względu na pewne korki na nowej drodze na bank będzie się kierował na starą drogę.
+1-0
Czwartek, 14 maja 2020 r. godz. 16:56
~Edyta C.
Strzelnica zniknie?
+0-0
Czwartek, 14 maja 2020 r. godz. 21:05
~bl
Nie - dojdzie opcja strzelania do ruchomych sylwetek.
+1-0
Czwartek, 14 maja 2020 r. godz. 16:27
~Mieszkaniec
A za PO-PSL ostatnią autostradę na Euro 2012 skończyli w 2018 roku! :D
+0-0
Niedziela, 17 maja 2020 r. godz. 13:51
Nowy
A zaczęli naprawiać odcinki, zanim je skończyli.
+0-0
Piątek, 15 maja 2020 r. godz. 00:07
~Babajaga
Pis popieraja ciemni ludzie zazwyczaj bez wyksztalcenia. Tu nie ma z kim gadac a napewno nie z tym frustratem co mu w zyciu nie wyszlo
+0-0
Czwartek, 14 maja 2020 r. godz. 18:12
~janek82
A za PiS nie wybudowali ani kilometra autostrady...
+1-0
Czwartek, 14 maja 2020 r. godz. 16:06
~Edek
Co z łącznikiem, nawet wykonawcy nie ma
+1-0
Czwartek, 14 maja 2020 r. godz. 14:39
~Oz
Kiedy będzie łącznik od ronda na Ozecie?
+1-0
Czwartek, 14 maja 2020 r. godz. 17:16
~gargamel
po co ci łącznik jak jeszcze drogi nie ma
+0-1
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.