Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 25 maja 2020 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 Wiadomości lokalne
» Znajdź czas dla siebie w ESTET!
» Gospodarstwo Agroturystyczne "Madejówka" - miejsce do relaksu i dobrej zabawy!
» Wypadek na drodze powiatowej w Pysznicy
» Opozycja z Rady Miasta rezygnuje z pracy w Komisji Rewizyjnej. - Praca tam to zakłamywanie rzeczywistości - twierdzą
» EMS Dream Body - rewelacyjne efekty w krótkim czasie!
» Co należy poprawić w obsłudze klienta w Urzędzie Miasta? - pytają w ankiecie
» Ulica Ogińskiego przejdzie remont
» Farma fotowoltaiczna na Jelni w 2023 roku
» Miejskie żłobki wznowią pracę
» SUNTECH Polska - nowoczesne panele fotowolaticzne
» Pożar domu na ulicy Harcerskiej
» Uwaga! Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kultura

Sobota, 2 maja 2020 r. godz. 11:40     /Magdalena Rodecka/
Popularne dyktando stalowowolskie Gżegżółki inaczej


W tegorocznej edycji zwycięzcą będzie każdy kto podejmie wyzwanie. Nie będzie ono oceniane, nie będzie również nagród rzeczowych.
W tegorocznej edycji zwycięzcą będzie każdy kto podejmie wyzwanie. Nie będzie ono oceniane, nie będzie również nagród rzeczowych.
Fot. Jacek Rodecki
Tradycyjnie z okazji obchodów rocznicy Konstytucji 3 maja w Stalowej Woli, odbędzie się dwunasta edycja dyktanda miejskiego "Gżegżółki". Tym razem uczestnicy będą rywalizować z samym sobą, w domowym zaciszu.

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa, wymusiła na organizatorach przeniesienie imprezy do "sieci". O godzinie 11:00 na profilu Facebook Miejskiego Domu Kultury, tekst dyktanda autorstwa Anny Garbaczowej będzie czytał Grzegorz Prokop: - Myślę, że nie będzie trudne. Zachęcam wszystkich do tej zabawy. Na pewno nie będzie stresu ponieważ sami piszemy, sami sprawdzamy swoje umiejętności. Życzę aby wszystkim poszło jak najlepiej - mówi Anna Garbaczowa.

W tegorocznej edycji zwycięzcą będzie każdy kto podejmie wyzwanie. Nie będzie ono oceniane, nie będzie również nagród rzeczowych. - Tym razem będziemy pisać je tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji - wyjaśnia dyrektor Miejskiego Domu Kultury Marek Gruchota.


Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 5 maja 2020 r. godz. 09:59
~gringo
Mój Boże, bulwo kochana... litości...a skąd się wzięli ci morderczy Amerykanie...
+0-0
Wtorek, 5 maja 2020 r. godz. 16:18
~bulwa
Pisala o Amerykanach - ja wiem skąd się wzięli, niemniej jednak mając korzenie w Europie - Amerykanie uznają się za odrębny naród. Więc o co chodzi. W Polsce nie ma prawie nic polskiego, kupują w niemieckich, francuskich, angielskich marketach - więc po co wyzywać innych od zmywaków i hitlerków, jak się to często zdarza tu na forum. Niech ci wyzywający patrioci pokażą i udowodnią, że wszystko z Polski mają i w czym są lepsi od zmywaków. Niech zaczną od marki auta. Bo polskie nie jest.
+0-0
Wtorek, 5 maja 2020 r. godz. 01:09
~bulwa
Tatianko: Amerykanie są odpowiedzialni za wymordowanie milionów Indian, pierwotnych ludów Am. Płn. I co ty na to? I nie mów mi, że nie robisz zakupów w niemieckich lidlach, rossmanach czy kauflandach albo choć raz nie jeździłaś niemieckim autem. Naprawdę nic helmutowskiego nie masz w domu o "patriotko"? Najlepiej zwyzywać tu na forum emigrantów od zmywaków i helmutów a na drugi dzień z jęzorem na wierzchu lecieć po promocje do niemieckiego lidla czy angielskiego tesco :-) Ach, jaka piękna dulszczyzna.
+0-0
Poniedziałek, 4 maja 2020 r. godz. 10:01
~Moher49
Polskie, słowiańskie mózgi są znacznie mądrzejsze od tych z zachodu. Dlatego wszelkimi sposobami trzeba je ogłupić. Najpierw zmienili ministerstwo edukacji, teraz blokują dostęp młodych Słowian do szkół. Nasze dzieci w USA zawsze są prymusami. Dolina krzemowa to w większości Słowianie.
+0-0
Środa, 6 maja 2020 r. godz. 02:56
~Chicago itd
W kalifornijskiej "Dolinie Krzemowej" pracuje obecnie wiecej Chinczykow i Hindusow, nizli "Slowian"! Czasem trzeba porzucic swoje sny i fantazje, szanowny panie "Moher"!!
+0-0
Wtorek, 5 maja 2020 r. godz. 18:49
~mamuszka
Tatianki glupie jestescie ze chcecie komukolwiek dawac d..y to oznacza ze lubicie byc zdominowane.Znajäc zycie to pyskate d...y raczej nie dajä bo gdy otworzä usta to czar pryska wspolmierny do ilosci decybeli ,im gwaltowniej i glosniej tym szybciej amatorzy dominacji spieprzajä gdzie pieprz rosnie.Ja tam wole Niemcom krew dawac uzbieralo sie przez te lata sporo litrow Na zdrowie im bedä zyc 100 lat,noo ewentualnie moge ich wyprowadzac na spacer w kagancu i smyczy Hu!!Ha!!
+0-0
Wtorek, 5 maja 2020 r. godz. 01:28
~Tatanka jotanka
Tatianka,ja też. A ruskim to bym nigdy nie dała ale i tak by mnie zgwałcili bo oni tylko siłą biorą dzikusy jedne
+0-0
Wtorek, 5 maja 2020 r. godz. 00:25
~Tatianka Słowianka
mamuszka,ja tam wolałabym dawać d..y Amerykanom niż jak ty Helmutom.
+0-0
Poniedziałek, 4 maja 2020 r. godz. 23:07
~mamuszka
Co wam Ameryka da to sie jeszcze przekonacie,tylko pisowska ciemna masa nie ogarnia co to jest 447,miliardowe odszkodowania dla Zydow ktore trzeba bedzie zaplacic .Bedzie jak znalazl dla bankrutujäcej i zadluzonej u Chinczyka Ameryki.Waszym problemem jest ze zakopaliscie sie w przeszlosci historycy i nie rozrozniacie aktualnych zagrozen i wspolczesnej polityki.Polska jak historia pokazala chetnie zawsze nadstawiala d..y za cudze interesy,a teraz to bedzie amerykanskim miesem armatnim za pare jeansow
+0-0
Poniedziałek, 4 maja 2020 r. godz. 19:52
~zakneblowany
mamuszka komuszka popiera Mohera49, he he he. To juz siem wydało kim jest moher
+0-0
Poniedziałek, 4 maja 2020 r. godz. 19:38
~kitajec
mamuszka Ameryka mi dała Microsoft, Internet, Apple, Hollywood, dżinsy , GPS... A ruskie NIC nam nie dali tylko ukradli i mordowali naszych. A o księżycu to film se nakręcieli, że byli, he he he i puszczają takim durnowatym jak ty żeby uwierzyli.
+0-0
Poniedziałek, 4 maja 2020 r. godz. 18:21
~mamuszka
merynos PIS na naszych oczach przeprowadza Targowice ,wchodzi w dziwne uklady z amerykanskimi Zydami.Nic nie ma za darmo jeszcze narodowi przyjdzie drogo zaplacic za tä "jankeskä opieke"
+0-0
Poniedziałek, 4 maja 2020 r. godz. 18:15
~mamuszka
kitajec przynajmniej na ksiezycu byli i majä wysoko rozwinietä technike wojennä a my Polacy nic specjalnego nie stworzylismy tylko u Niemcow i innych pracujemy i dutki tu przywozimy i wszelakie nowosci techniczne.Polak to sobie humor poprawia bo przecietnemu Rosjaninowi gorzej sie wiedzie .Caly kraj pelny rusofobow Hamerykä zachwycony.A co ci ta Ameryka dala w Polsce ,kapital städ tylko wywozä platniku ustawy 447
+0-0
Poniedziałek, 4 maja 2020 r. godz. 15:38
~kitajec
Panie Moher49 tak jak pan wytłumaczy te "osiągnięcia" słowiańskich Rosjan? Oni oprócz tanków i rakiet i wybijania zębów sąsiadom nic nie potrafią wymyśleć i są bardzo zacofani w rozwoju, zarówno technologicznym jak i cywilizacyjnym.
+0-0
Poniedziałek, 4 maja 2020 r. godz. 14:17
~merynos
Niestety jałowa gadka z typami typu Moher czy mamuszka, typowymi przedstawicielami tzw. rodzimej inteligencji. Sorry, ale ktoś Was okłamuje a Wy nie posiadacie umiejętności odrzucania ziarna od plew. Wyrazy współczucia i prośba o pracę nad sobą. Przestańcie też tu wypisywać swoje dyrdymały, gdyż jest to tylko jeszcze jedno smutne świadectwo upadku naszego pięknego, mądrego narodu. Radzę piszcie pamiętniki, by zajrzeć do nich za parę lat i się zdziwić: to ja, naprawdę? Proszę zamilczcie, wstydu oszczędźcie.
+0-0
Poniedziałek, 4 maja 2020 r. godz. 12:47
~Moher49
@ merynos, Otóż to. Azjaci otrzymali myśl techniczną od pazernych Amerykanów, którzy dali im technologie i tam ulokowali produkcję wyrobów, bo tam taniej. Teraz mają deficyt w handlu z Chinami. Marks powiedział - kapitalista sprzeda nawet sznur, chociaż wie że będzie na mim powieszony.
+0-0
Poniedziałek, 4 maja 2020 r. godz. 11:51
~mamuszka
merynos czyli ty Slowianinem nie jestes jestes obcy polskojezyczny czyli Zydem wysoko rozwinietä inteligencjä pasozytniczä bez kompleksow
+0-0
Poniedziałek, 4 maja 2020 r. godz. 11:16
~merynos
Mocherze, nie da się nic więcej napisać, niż to, żeś trollem rosyjskim. Przede wszystkim zapomniałeś o braciach Azjatach w tworzeniu nauki i potęgi USA. Każda gloryfikacja kogoś kosztem Innego, jest słaba i świadczy o kompleksach.
+0-0
Niedziela, 3 maja 2020 r. godz. 21:56
~cały francuz
Jakaś alternatywa tu się rozwinęła. To po jakiemu pisaliście to dyktando? W tekście wystąpiła oliwkowoskóra pół - Francuzka. To ktoś z Was?
+0-0
Niedziela, 3 maja 2020 r. godz. 22:31
~mamuszka
aaa u mnie to bylo najwiecej rz i z pisane bez korektury.W przyszlym roku zglosze sie osobiscie na ochotnika i wygram te wybory
+0-0
Niedziela, 3 maja 2020 r. godz. 08:07
~Miszkaniec
Czy nawet tu troll opozycyjny musi hejtować? Vrek człowieku wyłącz ten TVN24!
+0-0
Niedziela, 3 maja 2020 r. godz. 16:18
~Mieszkaniec
Nawet w podpisie zrobiłeś literówkę? Nie potrafisz przejąć nicka bez błędu? Przecież się tobie należał?
+0-0
Sobota, 2 maja 2020 r. godz. 15:53
~Vrek
Kimchi I buahaha, wykład na miarę Nobla, ignor dla menela piastowego.
+0-0
Sobota, 2 maja 2020 r. godz. 15:24
~olka
@ten co robi za olkę, jak już wstawiasz za kogoś komentarze, to rób to ze słownikiem ortograficznym, miękki ciumku
+0-0
Niedziela, 3 maja 2020 r. godz. 05:28
~olka
Ale my rozmawiamy po naszemu Pacevu a nie po francusku. Czyli nie wtrącaj się do naszej ortografii "Szanze Lize" omtrę la francę
+0-0
Sobota, 2 maja 2020 r. godz. 19:01
~Pecevu
Po francusku komentarz to commentaire, poproś o zwrot kasy za naukę.
+0-0
Sobota, 2 maja 2020 r. godz. 15:28
~olka
nie komentarze tylko komentaże bo to od franuskiego pochodzi tak jak garage=garaże, czyli komentage=komentaże
+0-0
Sobota, 2 maja 2020 r. godz. 15:07
~Vrek
olka polecam dyktando.
+0-0
Sobota, 2 maja 2020 r. godz. 17:53
~olka
adaśko zmienia nicki na kobiece a w pończochy i biustonosz też się przebiera?
+0-0
Sobota, 2 maja 2020 r. godz. 15:36
~olka
jak nie do tej jak do tej
+0-0
Sobota, 2 maja 2020 r. godz. 15:34
~Vrek
olka (prawdziwa), adaśko znowu na % zasuwa, sorry :)
+0-0
Sobota, 2 maja 2020 r. godz. 15:24
~olka
nie do tej olki gadasz
+0-0
Sobota, 2 maja 2020 r. godz. 12:17
~mamuszka
Poziom nauczania nie byl zly w Stalowej Woli,problemem jest mentalnosc ale to kosciolkowi w glowie namieszali
+0-0
Poniedziałek, 4 maja 2020 r. godz. 10:22
~Moher49
@ Mamuszka. Rebe mówił, że Adam miał 2 żony. Pierwsza Lilith za nic miała Boże nakazy, żarła jabłka, dawała je Adamowi i zwierzętom. Sama uciekła z raju z tysiącem demonów, osiedliła się nad rzeką Jordan, jej potomstwo jest tam do dzisiaj i rozlazło się po całym świecie.
+0-0
Niedziela, 3 maja 2020 r. godz. 20:02
~mamuszka
Przepraszam jabar ale nie ciäzy na mnie brzemie biblijnego grzechu Ewy bo w tä bajke z wezem i jablkiem zwyczajnie nie wierze.Nie zycze sobie tez umoralniajäcych wywodow jakoby to jestem stworzona z zebra Adama
+0-0
Niedziela, 3 maja 2020 r. godz. 14:15
~jabar
mamuszka, tobie tez wiele brakuje, znasz bajkę o wężu?
+0-0
Sobota, 2 maja 2020 r. godz. 17:14
~mamuszka
Nawet komentaRZa nie umie napisac aby bledu nie zrobic.Taki to pisowski sort niedouczony
+0-0
Sobota, 2 maja 2020 r. godz. 15:35
~Vrek
adaśko przetrzeźwiej w końcu.
+0-0
Sobota, 2 maja 2020 r. godz. 15:12
~olka
ktoś się pode mnie podszył, to nie mój komentarz, kościółkowym pasuje jak ciemnota wierzy, że dzieci się znajduje w kapuście
+0-0
Sobota, 2 maja 2020 r. godz. 15:00
~olka
tobie też Wladimir Wladimirowicz nieźle namieszał. Widać to po twoich komentażach
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.